Teach-in over Tsjecho-Slowakije trok een volle Stadsgehoorzaal Wie weet Benadering door specialisten Geen echte teach-in Pater P. de Bruyn M.S.C kapelaan te Oegstgeest, overleden UDO (Oegstgeest) keek terug op voorspoedig jaar Burgemeester Gallas sloeg eerste paal voor nieuwbouw van Nestlé WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1968 vooraanstaande kritlci uit de schrijvers bond werden gestoten, is een Pyrrhua- overwinning gebleken. Het heeft de kommunistische bewe ging sinds 1956 niet aan zelfkritiek ont broken. In de Sovjet-Unie was die kri tiek echter ten aanzien van een dode. namelijk Stalin. Tsjeeho-Slowaktfe stelde Gisteravond organiseerde een ad hoc-comlté in de Stadsgehoorzaal, onder auspi ciën van de Algemene Leldse Studenten Vereniging (ALSV) een teaeh-in over d« crisis in Tsjeclio-Slowakye. De zaal was aanvankelyk geheel gevold. De 1 de partij aansprakelijk voor diverse mis- nadruk werd gelegd op een objektieve benadering van de verschillende problemen j standen en dat kon het partijpresidium - niet toloreren. „Het tot traditie gewor den dogma werd in Tsjecho-Slowakije ter diskussie gesteld, wat het begin was van kritiek. Om die diskussie te vergemak kelijken, werd persvrijheid noodzakelijk geacht". Systeem ongevaarlijk Prof. Karei van het Reve vond niet het systeem gevaariyk (kapitalistisch of kommunistisch) maar do staat die het systeem uitlegt. „Willen wjj een einde maken aan mogelijkheden als deze, dan zouden de volkeren tegen de staten moe ten opstaan". Deze stelling Is echter on houdbaar, met alle gevolgen van dien. Mej. drs. Van de Burg merkte op. dat de Sovjet-Unie tevens het nationale zelf bewustzijn van de Tsjechen had geschaad met haar inval. Zij vond de machten die optraden vóór de interventie in Tsjecho- Slowakye plaats vond, vormend. „Er kunnen van die machten uit tevens im pulsen naar ons overgaan want de laat ste tijd kan men hier ook spreken van een politiek onbehagen, zij het niet in die vormen als in het Oostelijk blok het geval is'. Verder vergeleek mej. Van de Burg de aggressie van de Sovjet-Unie met die van de Verenigde Staten. „Zo gauw een land de macht heeft op te treden indien het land in zijn principes wordt geschaad, zal het niet proberen rationeel de kwesties op te lossen, maar met de (militaire) macht de geschillen in eigen voordeel te beslechten". Het kommunisme Is nu zó pluriform, dat het onnodig Is er een internationale politieke angst voor te koesteren". die zich b\j de interventie van Rusland, Polen, Hongarije. Bulgarije en de DDR in Tsjecho-Slowakjje voordoen. De initiatiefnemers verklaarden vooraf de Inval als een daad van agressie jegens het Tsjecho-Slowaakse volk te beschouwen. Om deze emotionele stellingname te funderen, had het comité enkele specialisten uitgenodigd om hun zienswijze uiteen te zetten en de achtergronden met name uit de nieuwste geschiedenis van Tsjecho-Slowakjje te belichten. Aanvanke lijk werden bereid gevonden te spreken: dr. A. L. Constandse (inleider en gever van een historisch overzicht), drs. H. L. Verhaar (econoom), jhr kolonel De Sa- vornin Lohman (militaire kanten van het probleem), VV. Gortzak (de kulturele vraagstukken in Tsjecho-Slowakije), J. Cornellssen (die liet afweten), prof. dr. Th. J. C. Locher (verhinderd, maar hjj werd vervangen door prof. Karei van het Reve) en mej. drs. F. van der Burg. Dr. Constandse gaf het historisch overzicht. H|j benadrukte de nauwe ekono- mische binding van Tsjecho-Slowakije aan het Oostblok door het Pact van Warschau. De vraag kwam volgens hem te liggen op de kwestie voor de Russen „hoe de bezetting op te heffen, zonder dat het Tsjechische volk anti-Russisch gezind blijft". De teach-in die geen „échte" teach-in was, maar meer het ka rakter van een aantal lezingen waarbij vragen konden worden gesteld evo lueerde een weinig naar zijn naam toe bij de volgende spreker, kolonel De Savor- nin Lohman. De kolonel zei enkel en alleen de strategische aspekten van de „kwestie Tsjecho-Slowak|je" te zullen belichten. Daartoe zocht hij een antwoord op de vraag, of het militair-strategisch noodzakelijk was voor de Sovjet-Unie de gewraakte inval te organiseren. „W|j zitten op een klein stukje grond weggedrukt in West-Europa. De Sovjet-Unie daarentegen heeft het grootste deel van Europa als grondgebied, terwijl ze bovendien wordt omgeven door satellietlanden. met name Polen. Oost-Duitsland en Tsjecho-Slowakije. „Militair onnodig" Tsjecho-Slowakije is defensief van grote betekenis voor de Sovjet-Unie, maar was daarom een ingrijpen nood zakelijk? De toetreding van Tsjecho- Slowakije tot het Warschau-Pact was een reaktie op het toetreden van West- Duitsland tot de NATO. De militaire struktuur van het Pact van Warschau is dezelfde als die van de Sovjet-Unie. Eerst was de militaire macht van het Pact van Warschau vrij gering, maar tegenwoordig telt zij een troepensterkte van 36 divisies (waarvan 14 in Tsjecho- Slowakije) tegenover 26 van de NATO. Tsjecho-Slowakije was ingesloten door kommunistische landen en nu is Tsjecho- Slowakije weer in een ijzeren greep van de Sovjet-Unie. Er was geen reden om aan te nemen dat Tsjecho-Slowakije het Pact van War schau zou gaan verlaten en in plaats daarvan een kapitalistische regering zou j kiezen. De interne situatie maakte dus geen ingrijpen noodzakelijk. De vraag of ingrjjpen uit externe redenen gemoti veerd was, zou alleen kunnen belanden b|j een agressieve houding van West- Dultslnnd. Aangezien ook dat niet het. geval kan geacht worden, ligt. ook die motivering, militair gezien, niet voor de hand. De conclusie moet dus lulden dat het militaire ingrijpen overbodig was en schadelijk voor de gevoelens van het Tsjechische volk, alsmede de relatie tus sen Oost en West in casu de wereldvre de". Uit de zaal kwam de opmerking, dat NATO-divisies groter waren dan die van het Warschau-pact. Dat beaamde kolo nel De Savornin Lohman, maar hij voeg de daaraan toe. dat andere faktoren médebepalend zijn voor een troepen sterkte. Zo is het aantal tanks van het Warschau-pact zeer groot en de militaire vorming uitstekend. „Nederland uit de NATO" Van PSP-z|jde kwam de vraag, of het niet beter was geweest als de Westelijke mogendheden een tegenzet hadden ver richt, waardoor een machtsevenwicht b|j de gegeven situatie zou ontstaan, te we ten een verzwakking by Warschau-pact én NATO. Als daad die gesteld kon wor den, noemde de (felle) spreker het uit treden van een klein land uit de NAVO, met name Nederland. Deze woorden wer den met applaus uit de zaal onderstreept, waarby echter dient te worden opge merkt, dat de PSP behoorlijk in aantal vertegenwoordigd was, (wat echter niet meer het geval was na het spreken van de kolonel). De heer De Savornin Lohman ant woordde daarop, dat als Nederland uit de NAVO zou treden het hoogst onwaar schijnlijk is. dat grote mogendheden als de VS en Canada ons land zouden ko men bezetten. De sterkte van de troepen in Tsjecho- Slowakye was daarna een vraag van een opponante, die verschillende cijfers had gelezen in de diverse dagbladen (o.a. „The Guardian" waarin 600.000 man troepen werden genoemd). De kolonel achtte die cijfers sterk overdreven. Hij dacht de troepensterkte ruim 200.000 man te zijn. „Dat we de getallen niet zeker weten, stemt de regeringen van de Westerse landen tot grote zorg", voegde h|j daaraan toe. was geheel gedecentraliseerd, maar nu moest ook van onder af gelegenheid komen tot inmenging. In feite moeten de arbeiders kunnen beslissen over het al dan niet aanblijven van een direkteur van een bedrijf. Het doel van deze maat regelen was een vergroting te verkrij gen van de ekonomlsche slagvaardigheid en efficiëncie. Novotny stond echter aan het hoofd van de groep die de conser vatieve, bureaukratische lijn aanhield. Juli jl. begon men het nieuwe systeem in te voeren; de samenwerking van Tsj.- Slowakije met de andere Comecon-lan- den werd minder. „Hoewel de Sovjet-Unie de grootste debiteur is van Tsjecho-Slowakye wil zy geen lening aangaan met het land, dat in grote financiële moeiiykheden Is komen te verkeren". Zege voor Rusland Na de pauze werd een brief voorge lezen van een anoniem-bl|jvende Tsjechi sche' filosofe, die stelde, dat vrije socia listische méhsen geën genóëgên wensten te nemen met leugens en halve waarhe den, reden Waarvoor zij een vrjje pers van het grootst mogelijke belang hield. Als slotwoord stelde de filosofe: „Het Russisch kommunisme heeft een staat verloren, maar de uiteindeiyke zege niet". Volkeren en Staten De heer W. Gortzak herinnerde aan de Franz Kafka-konferentie in 1963. Met het eindigen van een kapitalistisch sys teem, zijn de moeilijkheden niet op- DE LEIDSE COURANT (Adrevtentfo) LEIDAT0- EVENEMENTEN Donderdag 5 sept.: Johnny en Ryk. Vrijdag 6 sept.: Cocktail-trio. Zaterdag 7 sept.: Willy en Willeke Zondag 8 sept.: Ronnie Tober. Voorts worden dagelyks in de filmzaal Leidse films gedraaid; de tyden worden op de show aan gegeven. Het optreden van de artisten op het podium bij de kantine is elke avond gepland om rond half negen. Planten brengen gezelligheid in huis. Met hun kleuren. Hun vele, aparte vormen. Dus: een plantje hier. En een plantje daar. t Staat leuk. En 't geeft uw kamer een persoonlijk tintje. ZOETERWOUDE H.R. Tractor kantelde na aanrijding Files van 3 kilometer Zonder ook maar een moment op het drukke verkeer te letten reed gister avond een jeugdige Zoetewoudenaar eer tractor van een boerenerf, gelegen na- by de Ommedykseweg, de Hoge Ryndijk op. Een Volkswagenbusje knalde er met zo'n vaart tegen op, dat de tractor kan telde. Zowel de bestuurder van de trac tor als van het busje liep geen letsel op. Wel duurde het geruime tyd, i dat de weg weer vry gegeven kon den voor het verkeer. Er vormde zich een file van ongeveer 3 km. lengte. Bezielend koor-dirigent en bezielend priester Op 61-jarige leeftijd overleed gister middag in het St. EILsabethziekenhuis te Leiden kapelaan P. de Bruijn CM SC) de parochie van de H. Willibrord te Oegstgeesl. Pater de Bruijn werd geboren le Bergen op Zoom op 14 december 190(i te Tilburg op 10 augustus 1932 priester gewijd. Daarna volgde een periode van ruim 30 jaar waarin hij leraar was in de klassieken aan het Missiehuis te Velsen-Driehuis, tevens hjj directeur van het koor dat zich onder zijn leiding grote bekend heid verwierf. De KRO zendt in „De zingende Kerk" nog steeds opname van het koor o.l.v. pater P. de Bruijn uit. Daarna volgde de periode als con rector van sanatorium „Helio-Mare" te Wijk aan Zee waarna in september 1965 overplaatsing naar Oegstgeest. Een van zijn eerste aktiviteiten was het instuderen bij een groep jongeren van de jongerenmis „Jeugd zingt God lof" bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Gidsengroep in de parochie, uitgevoerd op 23 januari 1966. Het enthousiasme van de diri gent werkte toen bijzonder aansteke lijk op de jeugd en velen zullen zich waarschijnlijk deze jongerenmis nog wel herinneren als een indrukwekken de gebeurtenis. Gedurende deze periode werd ook in de parochie een dameskoor opge richt dat o.l.v. pater De Bruijn ijverig studeerde en repeteerde totdat men aan het eind van 1966 voor het eerst naar buiten optrad tijdens de Kerst viering van het Katholiek Vrouwen gilde. De koordirecteur-dirigent vroeg bij de aanvang van dit optreden om enige clementie maar de ovatie die destijds na afloop hem ten deel viel sprak boekdelen Wij zien nog zijn lachende gezicht toen hij de dirigeerstok hanteerde tij dens de Kerstsamenzang in de grote garage van Kamsteeg, hoe hij er vreug de aan beleefde anderen te kunnen la ten zingen. Met de oprichting van een bejaardenkoor leverde kapelaan De Bruijn een onschatbare bijdrage in le vensvreugde. Bij de opening van het dienstverleningscentrum dwong hij met het koor grote bewondering af. PAGINA 3 pel aan De Bruijn. die ook de aielw*f I had voor de patiënten in de paychia- trische inrichtingen aan de grens van Oegstgeest, hebben wij immer gekend als een hartelijke, innemende man me» een mild en vrolijk karakter. Vóór al les was hij een goed priester. Zijn pre dikaties hadden altijd een ondertoon van blijheid. Hedenavond, donderdag- en vrijdag avond is er te 19.30 uur in de parochie kerk van de H. Willibrord een avond mis. Zaterdagochtend te 10.00 uur plechtige concelebratie van de uitvaart waarna gelegenheid tot condoléance in het parochiehuis. De teraardebestel ling vindt plaats op de begraafplaats van het missiehuis te Velsen-Driehuis. ZOETERWOUDE H.R.- CUMUS E.II.B.O. De r.k. EHBO Meerburg vestigd er de aandacht op. dat in verband met de toenemende drukte op de Hoge Ryndyk er meer EHBO'ers nodig zijn. die by on verhoopte ongelukken hufp kunnen ver lenen. Met ingang van 30 september a.s organiseert zij weer cursussen in de I Drie Eendjes. Men kan zich opgeven bij I mevr. De Winter. Julianapark 5. Zoe- Het plotselinge overlijden van deze j terwoude Rynd(jk, tel. 30661 en mevr. ijverige zielzorger komt voor velen in| Verheugd. Park Die Leythe 15, Leideo, de Willibrord-parochie hard aan. Ka- tel. 33606. En het snoekseizoen is nog maar net begonnen DE TONEELCURSUS De aangekondigde toneelcursus van 5 avonden in Warmond kan door om standigheden pas aanvangen op 10 sep tember a.s. in De Burcht. Docent is Detlev Pols, toneeladviseur voor Zuid- holland van het Nederlands Centrum voor het Amateurtoneel. Aan deze cursus kunnen ook per- In de kantine van het sportvelden complex „De Voscuyl" hield de R.K. V.V. „UDO" gisteravond haar jaarver gadering. „Hoewel in het afgelopen jaar geen kampioenschappen werden behaald, heeft de vereniging redelijk goed gedraaid," aldus voorzitter J. J. v. d. Geest in zijn openingswoord. „Ik ben nog steeds van mening dat een kampioenschap er „in" zit, maar het moet er uit komen." Qverigens was 't bestuur van mening dat er goed ge voetbald is, er was goede sportiviteit en er zijn geen „brokken" gemaakt. Belangrijk is dat men gespaard is gebleven van ongevallen van ernstige aard. De opkomst bij de taining, welke o.Lv. de heer Bekkering stond, was vrij behoorlijk. De voorzitter bena drukte de uitstekende samenwerking met de Gemeentelijke instanties en toonde zich daarvoor zeer erkentelijk. Bij de vereniging leeft de stille hoop, dat het kantinelokaal nog eens dras- Roemenië tisoh vergroot zal worden. De samen werking met de voetbalver. Oegstgeest (met welke vereniging de accommo datie gedeeld wordt) was mede bij zonder goed. Spreker bedankte voorts alleh, die gezorgd hebben voor het vervoer van de spelers. Een ernstig gemis is het gebrek aan grensrechters. De jeugdafdeling trekt veel belangstelling en heeft eveneens goed gefunctioneerd het. afgelopen sei zoen. Spreker richtte woorden van lof tot de jeugdcommissie, en memoreerde ten besluite het blijvend prettig voort gaan van de Toto. een belangrijke fi nanciële bron voor UDO. Effectieve taak De geestelijk adviseur, kapelaan P. Lansbergen, merkte in een korte speech op: „Als ik bij UDO naar de praktijk kijk en de sfeer proef dan heeft de vereniging een effectieve taak binnen de parochie. De leden komen uit alle lagen van de bevolking en de vereni ging bevordert op goede wijze de ge meenschapszin. Ik ben dankbaar dat dit functioneert. In een verzakelijkte wereld kan men blij zijn dat men op een stuk groen, een oase in de ge meente Oegstgeest, nog kan doen waar men zin in heeft." Spreker herdacht de overleden kapelaan De Bruijn. „Hij was in de parochie alom bekend en geliefd. Wij zullen hém voor wait be treft de zang erg missen. Moge de blijdschap en vreugde die hij dagelijks ten toon spreidde voor eeuwig gelden." Zondagmorgen a.s. is er in de kapel van Huize Duinzicht een Eucharistie viering voor de leden van UDO met echtgenoten e.a. Verslagen De heer Frankenhuizen deed De heer P. Dongelmans, voorzitter van de hengelsportverenlglng Alphen, be leefde gisteren een grootse dag. Hy was aan het vlaaen ln het recrratletnrer In Alphen-Noord, waarby hy wat kleingoed verschalkte. Plotseling sloeg hy de rover aan de haak, die hy op de foto vol trots laat zien. Het was een snoek, ruim een meter lang en 15 pond en anderhalf ons zwaar. Een half uur lang is deze visser bezig geweest, zyn buit binnenboord te halen. Het was een secuur karwei, want zyn nylon snoer was maar een kwart millimeter „dik". Tonny en Johan van Triest mochten met hun buurman mee en waren getuige van deae grote gebeur tenis. De heer Dongelmans zegt, dat er ln het reereatlemeer enorm veel vis alt; een waar paradys voor de sportvisser WEET U HET OOK NIET SPIN NEW EBBEN Hoe komt het clens geslagen. Er 7.yn er echter nog dat wij zoveel overlaat hebben van spln- newebben Antwoord: Waar veel spinnen zyn, zyn ook veel vliegen en/of muggen, daar ze hiervan leven. Daar de zomer de tyd Is van veel vliegen, muggen en ander ongedierte, komen de spinnen daar op .U ,ne ?e, ieuKdafdelmg Deze teltaf De boalrlJdlng volgt hlerult vanzelf, thans 105 Icdon. Deze afdeling speelde het afgelopen seizoen 145 wedstrijden deel aan 17 toernooien. Er Roemenië kwam daarna „om de hoek kijken", toen een vragensteller wenste te weten, of het militair mogeiyk is voor de Sovjet-Unie en zijn „compag nons" Roemenië met sukses binnen le trekken, nu de élitetroepen in Tsjecho- Slowakije worden vervangen door an dere, minder ervaren korpsen. De Sa vornin meende, dat het binnentrekken niet het geval zal worden, gezien de Burgemeest^ waarschuwing die RMmenië reeds heefi .„„„j ldd ondervonden aan Tsjecho-Slowakije en de woorden van Johnson „Laat de oor logshonden niet los". „Het is in NATO- verband niet verstandig al te onstuimig te reageren". ■I m I M. Gallas. De heer Eigenhuis uitte zijn Üerste AniCrikRHIISC j waardering jegens het gemeentebestuur jhit vestiging in Alplien iheeft geg n 1 lijke ontw HOOIH IS wy hebben elk jaar hooi op zolder en dan krygen wy hooi- lull op de stalvloer. Nleta helpt, wat te doen? Antwoord: Deze vlooien of hooiluizen zijn kleine myten, die heel veel last en ongemak kunnen veroorzaken, temeer daar ze zich zeer anel kunnen vermeer deren en dan een geweldige plaag kun nen zijn. Hooikoorts kan er het gevolg van zijn. Ook paarden kunnen er hinder van hebben. Op vochtig hooi by warm weer vermeerdert deze myt zich zeer snel en kan vandaar In huls binnen dringen. Bestrijding: Kamera en kaaien droogstoken doet de plaag verminderen. Wanden licht benevelen met een huls- houdinsectlclde. Besmet hooi drogen, niet met een zorgen het komende jaar op het hui-j verplicht verzekerden over de jaren hespuiten, daar dit gevaar voor het vee dige peil gehandhaafd. De voorzitter 1966-'67 en 1968? Hoe groot is de ma- kan veroorzaken, roeg als tegenprestatie een vlotte be-jxiinum promie per jaar over deze jaren, Wat die wormen of rupsen betreft. hetgeen door de werkgever mag wor- zendt ons enige exemplaren in doosje den ingehouden? Indien de werknemer 0f Kokertje (niet in een velletje plastlci buiten zijn salaris een premie voor zyn We kunnen dan aan de hand hiervan In het be-mur werden de heren J. werk (variërend), overuren, klnderhy- bepalen welke rups dit Is en hoe deze Burgemeester Gallas (rechts) staal J. v. d. Geest;, G. Frankenhuizen. J. slaK. vakantietoeslag en een gratlflca- te bestrijden, geen - zoals de foto misschien *ug- W. Driesen. L. G. Strijk en A. d. l|o ontvangt, moet hiervan dan ook zle- de wijze waarop men hem hier te- gereert - hengelsucces to bewonderen. Voort herkozen Voor de heer L. Dries- kenfondspremie worden betaald? BLOEDZUIGERS In myn kristal- getreden. hetgeen hem moed hy slaat de eerste paal voor de nieuw- sen die aftrad als secretaris Lv.m. Antwoord: 1. Do maximum-Inkomens heldere vyver zyn bloedzuigers geko- werden 11 prijzen gewonnen. De jeugd kampen waren een eklatant sukses en dit jaar bestond hiervoor wederom grote belangstelling. De heer Jac. Stuifzand, penningmeester, zag zich voor zijn precisiouze beleid gedechar geerd. Een batig saldo, dat praktisch gelijk was gebleven aan dat van het vorig jaar ondanks de hogere kosten in „De Voscuyl," was het resultaat. De nieuwe kasconitrolecommissie zal bestaan uit de heren Hooymans, Juf fermans en A. C. A. v. d. Geest. De contributie blijft ondanks bepaalde taling. nl. vliegen en muggen verdelgen met allerlei ten dienste staande middelen, flan verdwynen de spinnen ook geletde- lijk. Alle kieren en naden spuiten met insecticides om vandaar uit dc vliegen en muggen te verdelgen. Ook intensief de webben verwyderen, maar dat gaat aamen met verdelgen van vliegen en muggen. Spinnen worden nooit tot een plaag, daar de vermeerdering in huis langzaam gaat. Telkens spinnen van gen en doden, b.v. met een ragebol of dergeiykc. WIE WEET HET, U NIET WIJ WEL Hoe hoog weinig in omloop gebracht en het is niet bekend of de overige nog zullen worden uitgegeven. Worden die weer omgesmolten, dan kunnen deze guldens dus schaars biyven. Bureaukratie won De heer Verhaar belichtte daarna de ekonomlsche kanten bij het geschil. „In Tsjecho-Slowakije waren plannen ge maakt door radikaal-denkende mensen, waaronder partysekretarls Dubcek om de bureaukratie in te dammen. De staats subsidie moest worden afgeschaft en on rendabele bedryven moeten worden op geheven. De ekonomlsche besluitvorming gegeven voor toekomstige zake- bouw van Nestlé. De burgemeester wordt drukke bezigheden lijke ontwikkelingen. Met enige woord- hierbij geassisteerd door een stevig g« K. M. Gallas heeftspeling zei de burgemeester lol slot te bouwde routinier, de heler Frits de le Eikenlaan in het vertrouwen en te hopen dat Nestle in Adel. Een groot aiuitul genodigden industriegebied west de eerste betonnen Alphen een goed nest zal blijken te heb- j getuige van dit notabele heiwerk, paal de grond ingeheid voor de boui circa 5000 m2 grote nieuw dis tributiecentrum voor heel Nederland, dat Nestlé n.v. voor ongeveer 3 miljoen gul den daar gaat stichten. Nestlé n.v., een Amerikaanse onderneming met ongeveer 214 produktlebedryven en 350 verkoop kantoren, verspreid over de gehele we reld heeft, bezit. In Nederland al meer dere contactpunten. Het hoofdkantoor Is sedert vele tientallen Jaren in Am sterdam gevestigd. Na de buitenplechtigheid werd in het bovenrestaurant „Avifauna" gesproken door de heer A. Eigenhuls. directeur van de Nederlandse belangen-bedryven van de Amerikaanse Nestlé n.v., en mr. R. ben gevonden. De heer Eigenhuis bood Gallas-Dortland. de echtgenote van de burgemeester, een doos bonbons aan. als een van de vele produkten van Nestlé n.v. Het was een groot gezelschap dat na de toespraken in „Avifauna" het glas hoog hief en een dronk wydde op de voorspoedige bouw en succesvol bestaan der onderneming. Het heiwerk wordt uitgevoerd door „Heiwerken Nederland" te Rijswijk on der toezicht van bedrijfsleider J. Visser. Het project wordt uitgevoerd door het Bouwbedryf Mokveld n.v. te Maarssen. Haar uitvoerder ter plaatse is de heer Van Schoonhoven. De architectuur be rust by de heer P. Sw&neveld. lid van Goslinga te Rotterdam. Het eerste pro ject zal, behalve een grote opslagruim te en expeditiehal, bevatten kantoor ruimten, kantine, sanitaire afdelingen, garderobe, alsmede op de eerste eatage bedrijfswoningen. Gerekend wordt op een mogeiyke uitbreiding van het pand met 100 procent, waartoe de nodige gronden zijn gereserveerd. Er wordt naar gestreefd hel eerste gebouw in zyn geheel in september 1969 in gebruik te nemen. In eerste aanleg wordt by de start van de werkzaamheden in het tussen-1 VJI11 ''e ziekenfondswet zijn voor 1966. >plos.sing gevonden. De heer K. v. d. 1967 en 1968 resp. f9400. f12.400. Star weid als toegevoegde secretaris e° f13.200. benoemd. Voorziter J. J. v. d. Geest 2. De werknemersaandelen in de pre- 'erd wederom voor de tijd van twee mie voor 1966: 2.9 pet., voor 1967 le herkozen. halfjaar: 3.3 pet. en voor het 2e half- De elftalcommissie werd terugge bracht tot drie ledeh nl. de heren J. Stuifzand, K. Lubben en A. v. d. Voort. De heer Kieviet is vertrokken naar elders en de heer Rooyakkers trad eveneens uit de commissie. Woorden van lol sprak de voorzitter voor het vele werk dat dieze twee heren ver richt hebben. De trainer, de heer Bek kering is overgegaan naar DOSR, zyn plaat'; voor het komende seizoen wordt ingenomen door trainer Caron. UDO beschikt thans over een volleybalaf deling. welke sinds 1 juni deze sport e pand gerakend op olroa 30 beoefen! in de nieuwe gymzaal aan personeel. de Apollolaan. 3.4 pet. en voor 1968: 3.6 pet. 3. Alle door u genoemde bestanddelen van een salaris behoren tot het loon waarover de premie moet worden be rekend. behalve de klnderbyslag. Voor de vraag of men al dan niet vorplleht vezrekerd is telt alleen hot vast loon aan het begin van het Janr mede. en dus niet dat deel waarvan nog niet vaststaat of men het ontvangen zal ZILVEREN ln welk jaar rijn of worden de laatste zilveren guldens ge slagen Antwoord: Het laatste Jaar Is 196T. Met dat Jaartal zyn nog 7.000.000 gul die zich op myn vissen afzetten. Wat te doen? Antwoord: Het water is of besmet ge weest met eieren of larven van de bloed zuigers of ze zyn er door lekken in de vyverhodem of zijkanten ingekomen. Daar het water nu erg besmet is. ra den wij u aan de vyver leeg te maken, goed laten drogen, eventuele lekken op sporen en die te dichten. De wanden bespuiten met een insecten- en elerdo- dend middel en daarna pas de vfjver weer vullen met schoon en zuiver water, lachryft niet of u planten In uw vyver hebt. Deze kunnen ook wel de besmet ting met wortels en aarde meegebracht hebben. Voor de beplanting liefst geen planten uit sloot of plas, want die kun nen ook wel de besmetting overbrengen of u moet ze grondig afspoelen, óf u koopt ze b(j een vertrouwd adres. Daar na ku*ë 'i er wel weer vissen indoen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3