Wie weet AKTIEVE BEZORGERS Programma Sassenheimse Oranjefeesten 1968 Verdiende winst voor Aiphia ZATERDAG 31 AUGUSTUS DE LEIDSE COURANT Reconstructie De Kempenaerstraat te Oegstgeest DEEL VAN RIOLERING MOET WORDEN VERNIEUWD BIJ raadsbesluit van 28 maart j.l. werden de kosten van de reconstructie i de De Kempenaerstraat, 2e ge deelte, nader vastgesteld op een bedrag van 110.200.-. Thans moeten b.en w mededelen, dat bij de uitvoering var het werk zich tegenslagen hebben voor gedaan. Daar er rekening mede moest worden gehouden, dat in de toekomst de riolering in de De Kempenaerstraat vernieuwd zou moeten worden, was reeds besloten de weg te bestraten met klinkers en deze niet te voorzien van 'n gesloten wegdek. Gehoopt werd, dat met de vernieuwing van de riole ring nog gewacht zou kunnen worden. Na de aanvang van de werkzaam heden is echter gebleken, dat het aan de noordzijde van de weg gelegen riool voor een groot gedeelte is vergaan, zodat dit onmiddellijk vernieuwd dien de te worden. Vele buisnaden bleken te zijn opengescheurd en verbindingen met de gresleidingen bleken te zijn verbroken. Ook werden op een aantal Reorganisatie studie theologie in Leiden Studenten en docenten aan de Letdse faculteit der Godgeleerdheid hebben in gemeenschappelijk overleg het studie plan gereorganiseerd. Iedere studenten heeft nu vóór het kandidaatsexamen een aaneengesloten college-rooster, dat uitsluitend op de ochtenden beslag legt. De middagen blijven vrij voor keuze-colleges, eigen studie- of andere bezigheden. Enkele nieuwe vakken, zoals sociologie, psycho logie en antropologie, zijn op verzoek van de studenten ingevoegd; van en kele andere vakken zijn de colleges enigszins ingeperkt. Verwacht wordt, dat met deze opzet het kandidaatsexa men ln drie jaar kan worden gehaald, waardoor er n& dit examen meer tijd beschikbaar is voor de studie ln keuze vakken. Voorts kunnen studenten, die zich in september gaan voorbereiden op het propedeutisch examen in de theo logie (en op het kandidaatsexamen in de semietische letteren met als keuze vak hebreeuws), deelnemen aan een in tensieve cursus in de beginselen van het bijbelse hebreeuws. De cursus zal van 16-27 september gegeven worden ln hét Theologische Instituut der Universiteit, Rapenburg 59. Aanmeldingen voor deze cursus kunnen tot 6 september geschle- Tevens start aan het begin van de nieuwe cursus de opleiding van 'n nieu we groep van aanstaande studenten in de godgeleerdheid, die niet in het bezit zijn van een diploma gymnasium A of B. Bezitters van het diploma HBS A of B. Kweekschool-derde-leerkring, HTS en zij, die de leeftijd van dertig jaar heb ben bereikt, kunnen zich onder deskun dige leiding voorbereiden op het zgn. voortentamen, c.q. colloquium, dat bij gunstige uitslag de weg vrij maakt "voor de studie in de theologie. LEIDSE AGENDA MAANDAG 2 SEPTEMBER Jacobazaal De Burcht Algemene le denvergadering Ned. Kath. Sportbond, 20.00 uur. Stadhuis Leidse raad. 19.30 uur. Leldato-hallen: openstelling „Leidato" ven 13-17 uur en van 19.-22.30 uur. DINSDAG S SEPTEMBER Stadsgehoorzaal: Teach-ln over „Cri sis in Tsjecho-Slowakije". 20.00 uur. Leldato-hallen: openstelling „Leidato" van 18-17 uur en van 19.-22.30 uur. WOENSDAG 4 SEPTEMBER Leldato-hallen i openstelling „Leidato" van 13-17 uur en van 19.-22.30 uur. DONDERDAG 5 SEPTEMBER Stadhuis: vergadering Leids Jeugd Parlement in Raadszaal, 20.00 uur. Leldato-hallen: openstelling „Leidato" van 13-17 uur en van 19.-22.30 uur. VRIJDAG SEPTEMBER Pieterskerk: orgelconcert Jan Wel- mers, 20.15 uur. Galerie Van der Vllst: opening ten toonstelling Rudi Polder, 20.30 uui Leldato-hallen t openstelling „Leidato" van 13-17 uur en van 19.-22.30 uur. ZATERDAG 7 SEPTEMBER Leldato-hallen: openstelling „Leidato" van 11-17 en van 19-22.30 uur. ZONDAG 8 SEPTEMBER Rooseveltstraat: „Open-house-party" jeugdgebouw „Het Honk". 14-16 uur. Leldato-hallen; openstelling „Leidato" van 13-17 en 19-22.30 uur. MAANDAG 9 SEPTEMBER Rest. Elgenzorg: Jaarvergadering Centr. Org. van Voetbalscheidsrechters, 20.00 uur. Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst, Steenstr. 35, tel. 20136. Apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 25 aug. gesloten van 8-24 uur. Gevonden voorwerpen Herenbril, sleutels, damestasje, bad laken, badbroek, loonzakje, bankbiljet ten, rijwieltas, armband, kinderschoen tje, fotolenzen, autocontactsleutels, cor set, stalen strop met hangsloten, das speld, damesparaplu, damesportemon nee, vulpen, hondenpenning, wandelwa gentje, herenpolshorloge, koffertje, he renregenjas, oorbel, duimstok, broche (goud), jongensjas, truitje, autostep, damespolshorloge, gitaar, herenlaars, ketting, kinderjasje, klnderbrll, aktetas, windjack, koffertje, kruisje, heren broek, kogellagers, rugzak, lnh. gereed schap, ladder, ring. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevon den voorwerpen, Nieuwstraat 8, ingang poort op woensdag tussen 14.00 en 17.00 plaatsen buisbreuk en sterke aantas ting van het beton geconstateerd, waar door zonder noemenswaardige druk uit te oefenen gaten in de buizen kon den worden gestoken. Het aan de zuidzijde van de Kempenaerstraat gelegen riool keert nog in redelijke staat, zodat dit niet vernieuwd behoeft te worden. Wanneer in de toekomst in de De Kempenaerstraat een nieuw diepriool gelegd zal worden, kan de nu te ma ken riolering daarop zander bezwaar worden aangesloten. De onkosten van de te leggen riolering worden ge raamd op een bedrag van 73.600.- In dit bedrag is begrepen een post „on voorzien" geraamd op 10.000.-, aan gezien tegenvallers bij de uitvoering van de werkzaamheden niet zijn uit gesloten. Ter voorkoming van vertraging der werkzaamheden met de daaruit voort vloeiende overlast en het financieel nadeel voor de middenstand, hebben b. en w. opdraohit verleend het riool tussen de Regentessela an en de Spaar- garenstraat onmiddellijk te vernieu wen. De kosten hiervan bedragen pim. 14.000.-, welk bedrag is opgenomen in het totale bedrag van 73.600.- LEIDEN Diplomazwemmen in het Golfbad Na een periode van grondige trai ning werd door een groot aantal jon gens en meisjes in het Golfbad te Noordwijk voor een diploma gexwom- Dit gebeurde onder het kritisch oog van de heer Van Ingen Schenau, vertegenwoordiger van de Kon. Ned. Zwembond. Alle kandidaten gingen met het zo begeerde diploma naar huis. Met een extra pluim aan de instruc- trices mevr. Q. L. M. Hidding-Van Oosten en mej. A- van den Berg voor de uitstekende opleiding werd de fij ne examenmiddag besloten. Voor het diploma Zwemproef A zijn islaagd; Eveline Wijs, Evert Haas noot; Annemarie Grotenhuis; Anneloe Terpstra; Tine Haasnoot; Ellen d. Haas Hans de Geer; Jos Aklemade; Helma Dekker; Piet Dekker; Joke Dekker; Emmy Dekker; Ellen Alkemade; Lu- cienne Alkemade; Simone Hazenoot; Hannie Compier; Antonius Groene- woud; Jef Kooien; Freddie Beuk; Ca- rola van der Holst; Marita Stein; Ma- Koelewijn; Mary van den Berg; Aldert Varkevisser; Hermina Corne- i; Lenneke v. Stam; Corrie Ples- man; Elisabeth Ter Laak; Nelleke Lindhout; Ankie de Graaf; Ronie Weij- ers, Maart je van Duin; Lonnie van der Zalm; Anton Duynstee; Frits Houw a artRuud Pennings; Wilma Krug; Jan Schaal; Wilma Vogelaar; Erik Paddenburg; Bea Rietvink; Fije Vink; Ingrid Smit; Cobie Oudshoorn; Maria Zwetsloot; Jantina Sietsema en Anita Verloop. Voor het diploma Geoefend Zwem mer B slaagden: Karen Wijs; Evert Haasnoot; Bernard Wijs; Ria van Bo- hemen, Johanna van der Linden; Rob Faase; Jan Goedhart; Vinsent van Kampen; George van Kampen; Cockde Oostveen; Jeannette de Graaff; Ankie de Graaff en Ellen Mariens. Voor het Zwemvaardigheidsdiploma I (C) zijn geslaacht: Hein Verkade; Hdlma Paddenburg; Jolanda van Loe; Marjo van Duin; Juul Reekers; Jolan da Passchier; - Marjo Alkemade; Lydia der Stel; Marike van Eeden; Jan' Meyer; Peter Tulp en Margareth Ples- STUDENTEN-SPORTCENTRUM De eerste paal van het Leids Stu denten-Sportcentrum zal woensdag 18 september worden geslagen door prof. dr. P. Muntendam. L.P.V. „DE VRIENDENCLUB" Uitslag van de wedvlucht vanaf Roo sendaal (oud en jong) op 25 aug. Jl. In concours 477 vogels, welke werden gelost om 8.15 uur met kalme n.o.-wind. 1-6 Ch. v.d. Voorn, 2 J. Veilbrief, 3 evr. v. Denderen, 4-9-10 Th. Dongel- ans, 5 J. Beekman, 7-8 L. Koopman. Voor de bezorging i krant in LEIDEN vragen wfl Mooie bijverdienste voor scholleren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 JONGERENSOCIETEITEN IN NOORDWIJK AAN ZEE ZOEKEN SAMENWERKING Soort fusie tussen „De Rank" en „Soos 1725" De hervormde jongerensoclëteit De Rank ontwikkelt zich in de richting van interkerkelijke sociëteit. Er is al soort fusie tot stand gekomen met de katholieke Soos 1725 en nu wacht nog op het vinden van een samen werkingsvorm met de gereformeerde jongeren. Intussen heeft het bestuur van socië teit De Rank besloten de activiteiten uit te breiden met bijeenkomsten voor jongelui van 18 tot 25 jaar. Voor deze categorie jongeren wordt om de veer tien dagen een dansavond belegd in ho tel Verloop. De veertiendaagse dans avonden voor meisjes en jongens van zestien tot achttien jaar blijft men in het centrum De Rank houden. In de kelder van De Rank is een huiskamer ingericht, waar de leden van de sociëteit elke werkdag kunnen bin nenvallen. Er is een (alcoholvrije) bar gebouwd, er staat een televisietoestel, er is een discotheek en er kunnen aller lei spelen worden beoefend. Het soclëteltsbestuur wil het overigens niet bij dans en spel alleen laten. Er komen discussie-avonden over actuele onderwerpen, soms ingeleid met een dis- cusslefilm. Ook vermeldt het program ma cabaret, bowling in het bowling centrum aan de Van Panhuysstraat en kaartavonden. Verscheidene malen zet te men zich de afgelopen jaren in voor hulpacties. Nu heeft men speciaal het oog op de aan het Lindenplein gevestig de kinderafdeling van het Leidse Aca demisch Ziekenhuis. Er ztjn plannen voor deze kinderen iets leuks te orga niseren. In elk geval zullen zij met Sin terklaas gul worden bedacht. De juniorensociëteit, die als naam KATWIJK K.D.C.-NIEUWS De Damclub KDC Is het nieuwe sel- »en begonnen met een onderlinge wed strijd. In competitiestijl speelden de en de oneven nummers tegen el kaar. Ondanks de lange rustperiode werd er pittig gespeeld en mede hier door is het een leuke wedstrijd gewor den. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: EVen nummersoneven nummers: r. v. Beelen-J. Passchier 1-1, J. van Duyvenbode-A. Oexman 2-0, J. God- waldt-J. Zwaan 1-1, M. L. Dijkstra-J. Slootweg 2-0, D. Zaal-H. Koelewijn 0-2, C. de Winter-J. Schoneveld 0-2, J. van Slooten-C. v. Klaveren 0-2, H. Voor- zaat-B. v. Rijn 1-1, C. de Mol-M. Brou wer 0-2, C. v. Duyn-J. v. d. Plas 2-0, IJsbr. Rtfsdam-Am. v. Beelen 0-2, T. Guyt-P. Ouwehand 2-0; uitslag 11-13 In verband met de aanvang van de bordenwedstrtjden een vriendelijk ver zoek aan al de leden om vooral trouw op de clubavonden te komen. De leden willen hiervan wel goede nota nemen. It om moeilijkheden te voorkomen. D.V.S. Het Tambour- en Trompet terkorps DVS („Door Vriendschap Sterk") heeft op een gehouden concours ln de afdeling „Superieur" een eerste prijs behaald. Het aantal behaalde pun ten bedroeg 182.5. Kerkdiensten Nu de badtijd voor bij is, zijn de H.H. Missen weer op de tijden zoals deze waren vóór de badtijd, nl. te 7.45, 9.30, 11.30 en des avonds te Dit voor de zondagen. In de week .45 en in „Callao" te 7 uur. „Underground" heeft gekregen, start morgenavond In De Rank met een op treden van The Spiders. De senioren- sociëteit „Remise" genaamd, begint op 14 september in hotel Verloop met het Christopher Combo. Een belangrijke activiteit van de soos zal ook zijn, het uitgeven vin 'n club krant. Verder organiseert men danseur- De Oranjefeesten te Sassenheim den dit jaar gehouden op woensdag 11 en donderdag 12 september met vooravond op dinsdag 10 september. Het programma is als volgt samen gesteld: Dinsdag 10 sepl. 19.30 uur Grote Lampionoptocht; 20.30 uur Grote Mu zikale Show door de Drum- en Show band „Adest Musica." Woensdag 11 sept, 9.30 uur Voetbal wedstrijden gespeeld door de oudste pupillen en de C-junioren van Teylin- gen en Ter Leede; 10.00 uur Oranje wandeltocht over tien km; 2.00'uur Schatgraven voor kinderen van 4-6 jr; 2,00 Boegsprietlopen voor jongens en meisjes van 14 jaar en ouder; 2.00 uur Bromfiets- en Auto-Puzzeltocht over 50 km; 3.00 uur Schatgraven voor kin deren van 7-9 jaar; 4.00 Steltlopen voor jongens en meisjes van 10-14 jaar; 4.00 Schatgraven voor dames van 18 tot 20 jaar. Donderdag 12 sept. 9.30 uur Stunt- WEET U HET OOK NIET AVOND-ULO. la er een cursus avond-ulo in Noordwijk of omgeving? Antwoord: In Noordwijk is geen avond- ulo, wel in Leiden aan de Prof. v. d. Leeuwschool, v. d. Brandelerkade 24a. HONDKNKENNER. Ik had graag een adres van een goede hondenkenner van het karakter van de honden. Antwoord: Een goed hondenkenner is de heer Jan van Rheenen, die veel werk jes op hondengebied heeft gepubllcaard. Deze heer geeft zijn particulier adres niet graag ter publicatie, maar u kunt hem bereiken via z(jn uitgever: firma Thieme te Zutphen. Hebt u een bepaald ras op het oog dan kunt U zich wenden tot de vereni ging van fokkers van dat speciale hon denras. Adressen hiervan kunt U ver krijgen bij de Raad van Beheer op Ky- nologisch gebied in Nederland, gevestigd te Amsterdam, Emmalaan 16, tel. 020- 722450. BIJVERDIENSTE. Hoeveel kan een gehuwde vrouw bijverdienen voordat ze in de belasting valt? Antwoord: in principe moeten alle bij verdiensten van een gehuwde vrouw worden aangegeven zoals van ieder ander. Voor inkomsten uit arbeid, niet zijnde vroeger verrichte arbeid, geldt dan een gehele of gedeeltelijke vrij stelling. Deze geldt dus alleen vóór normaal salaris, tantieme, vakantie geld e.d. maar niet voor pensioenen e.d. De vrijstelling bedraagt één derde Burgemeester van Koudekerk bezoekt-gouden echtpaar Gisteren vierde het echtpaar C. Ver- bree en L. Verbree-Spek hun 50-jarlg huwelijksfeest ln het bejaardencentrum „Nieuw Poelgeest". Er was veel belang stelling, waarvan de oorzaak is dat de heer en mevrouw Verbree in Koudekerk vele goede vrienden en kennissen heb- zitten en ook doordat de heer Verbree b(jna b(J iedereen aan de deur komt om voor diverse verenigingen de contri butie te innen. Een van de hoogtepunten van de dag was het bezoek dat burgemeester C. M .van der Linden vergezeld van echt genote aan het bruidspaar bracht. Deze feliciteerde het bruidspaar en werden onder genot van een bakje koffie, de 50 gelukkige jaren nog eens onder de loup genomen. De feestelingen mochten ook nog een bos bloemen in ontvangst deel van de arbeidsinkomsten, doch maximaal 2000,(dus één derde v. 6000,en minimaal 500,of in dien de betr. inkomsten lager zijn, het bedrag van die inkomsten. Dus: bijverd. vrouw ƒ7000,— vrij ƒ2000,— 6000,— vrij 2000,— 4500,— vrij 1500,— h 1200,viij 500, 800,vrij 500, 400,— vry 400,— BINNENHUISARCHITECT^ Welke cursus moet men volgen voor binnen huisarchitect®? Antwoord: Binnenhuisarchitect is geen beschermd beroep en u mag zich dus als zodanig vestigen. Het spreekt van zelf dat het beter is een diploma hier voor te halen en er bestaan diverse avondacademiën waar u dit onderdeel kunt bestuderen. Aan de meeste kunst nijverheidsscholen zijn avondcursus sen verbonden die in hoofdzaak be doeld zijn om aan hen, die in de prak tijk werkzaam zijn en een zekere vak technische ervaring bezitten, een ver dere scholing te bieden, welke vooral door een ontwikkeling in estetische zin de mogelijkheid opent tot het be reiken van een hoger niveau in het gekozen beroep. Wij hebben voor u geïnformeerd naar de mogelijkheid in uw omgeving en u kunt een opleiding volgen aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in 's-Graven- hage, Prinsessegracht 4, tel. (070) 117577. Dit w een 5-jarige cursus, zo wel dag-als avondopleiding, maar voor dit jaar is de dagopleiding volgeboekt. Het zijn wintercursussen die duren van 1 oktober tot 1 april. Cursusgeld 120,— per jaar. U kunt zich hiervoor opgeven vóór 5 september a.s. 's avonds van 7-9 uur. Het cursusgeld dient bij de inschrij ving te worden voldaan. Er worden 3 avonden per week lessen gegeven van 19.15 tot 21.45 uur. ALPHEN AAN DEN RUN ALPH. BOTS—ALPHIA De wedstrijd Alphense BoysAiphia ging in met een ruststand 0—0, waar bij Aiphia meer aanvallend speelde in de eerste helft dan Alphense Boys. In de tweede helft gingen de Boys in de aanval, waarin na 20 minuten werd gescoord door De Rijk uit een pass van Koopman. Hierna trok Aiphia ten aanval. Eerst scoorden ze de gelijk maker en een kwartier voor tijd scoor de De Pater van Aiphia de winnende treffer (21). De scheidsrechter floot verder een goede wedstrijd. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN INLEIDEN van 15 t/m 21 augustus 1968 E. V. Maitro-van den Nieuwenhof, Joseph Haydn laan 97; F. Ireeuw, Aal markt 20; J. J. Kouwenhoven, Opaal- straat 130; S. Tukker, ab ws iigg. t/o Turfmarkt 7; F. Lahr, Zóeterwoudse- singel 13; C. J. E. Slump, Walr. van Hallstraat 18; A. J. G. van Houten, Stalpaerthof 5: L. van Harten, Schu- bertlaan 194; M. Marchand-Vergaaij, Rijnsburgerweg 18; J. T. van Putten, Noordeinde 2a; A. Jansen-van den Bo- venkamp, Opaalstraat 58; G. A. M. Bakker, Lieven de Keystraat 3; R. M. Schut-de Ruig, Opaalstraat 116; M. Mees, Breestraat 123a; A. A. Jonker, Kernstraat 3; J. A. Scardoni, Bach- straat 32a; J. van Dijk, Plantage 4; F. A. E. van Doorn, Noordeindeplein 4a; S. H. van Groningen, Haarlemmerstr. M. A. Ferreira Salgado, Boerhaave- laan 202; T. A. M. Ritselaar, Rijns burgerweg 56; J. H. van Olderen, A lex anderstra at 32; R. J. Eldernbosch, Buys Ballotstraat 23; A. M. B. Kasri, Nieuwe Beestenmarkt 8; E. C. M. Pries ter, Rijnsburgerweg 77; W. M. Broek- huijse-Jansen, Breestraat 143a; A. L. Versluis, Antillenstraat 72; Jonkheer W. A. Bas Backer, Witte Singel 27; P. J. H. Broekema. Witte Singel 7; A. F. Meinders, Levendaal 160; J. C. L van Weerlee, Marnixstraat 135; J. J. M. Hooghuis, Antillenstraat 24; G. C. Matheysen, Willemstraat 15; G. T, M. van den Dool, Kanaalweg 20; M. E. Guérin-Zondag, Hof laan 68; A. D. de Groote, Wolsteeg 2; J. H. A. de Jong, Haarlemmerstraat 216a; I. C. Visser, Fagelstraat 47; P. J. Groenewegen, Oude Rijn 50; P. Damstra, Lage Mors- weg 65; G. Aeris, Rijn en Sohiekade 107; P. R. Ruijtenbeek, Noordemde 2a; D. F. van Gaaien, Haven 58. Vertrokken personen tsb lt t/m augustus 1968 P. J. Scheeren, Oude Singel 78, Oegstgeest, Pieter de Hooch- la&n 11. F. Robertson, Rapenburg 7, A'dam, Spanderwoudstr. 76. J. Lange- veld, Haarlemmerstr. 275, Voorschoten, Mozartlaan 63. A. Prins, Herenstraat 3, Zwijndrecht, IJsvogelplein 193. P. H. Montfoort, Hoflaan 11. Eindhoven, Vor- selaeratr. 7. J. M. M. Peters, Mozartstr. 227, Heerhugowaard, Sparrenlaan 38. J. H. Groeneveld-Siera, W. de Zwijgerlaan 327, Sassenheim, Westerstr. 2. J, J. Tim- mermans-Elenbaas, Morastr. 13, Poort vliet, Langestr. 18. L. E. O. Post, Hoge Rijndijk 191a, Eindhoven," Turnhoutlaan 52. J. de Vos, De Sitterluan 6a, Leider dorp, Rosenburg 25. C. J. Wisse, Para- maribostr. 57, Alphen a/d Rijn, Jongk. Coninckstr. 62, H. R. G. Asin, Boerhaa- velaan 68, Suriname. M. J. Kuiper, Rijns burgerweg 145, Wasenaar, Viollereuweg 24. A. A. M la Rivière, Brahmslaan 7, Oegstgeest. WIJtenbachweg 16. P. J. Gor dijn, Schubei-tlaan 82. Halsteren. Groe- nedaal 8. L. Bregman-Lahuis, Beetho- venlaan 43. Emmen, Nljkampenweg 11. A. J. Twlsk, Zoeterw. singel 34, A'dam, Lauriergracht 37-41. A. van Zeist, Ce- lebe8str. 13, Den Helder, Heer Willem v. Egmondstr. 11. J. A. Teger, Javastr. 34, Katwijk, Overran 7. J. J. Sloos, Lage Rijndijk 23, Rijswijk ZH, Fr. Halskade 104. R. A. Cloots, Noordelnde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5. P. v. Klave ren. a.b. ws. Haarl.trekv.. Katwijk, Nleuwstr. 12. D. C. P. Roodzant, Rood- borststr. 38, Oegstgeest, Wilhelminapark 9. M. Lindhout, Wite Singel 67, Eindho ven, Bredalaan 110. B. M. B. H. B M'ha- med, Thorbeckestr. 34. Alphen a/d Rijn, Steektenveg 13. A. M. G. Verhoogt. Mul- dersstr. 8, Wassenaar, Eikenlaan 14. A. M. T. v. d. Kroon. Rijn- en Schiekade 3, Heerlen, Welterlaan 38. M. C. J. Hof land, Schubertlaan 168. Rijswijk ZH, Min. Leiylaea 16. B. Laffo, Klokstseff 10, Ita lië. C. T. M. Heoker, Kor e vaars tr. 11a, Alphen a/d Rijn, Karei Doormanstr. 21. J. A. A. M. van Opstal, Noordelnde 50, Den Haag, Newtonstr. 326. M. Tarhxout, Groenesteeg 39a, Veenendaal, Vendelae- weg 24. J. M. Beljaars. Wald. Pyrmont- straat 35a, Sneek, Klelnzand 62. M. E. van Griethuysen. Rijnsburgerweg 10, Tanzania. J. G. A, M. van Beukering, v. Slingelandtln 8, Etten-Leur, Bisschops- molenstr. 162. E. G. v. d. Rijn-Pestsrs, de L. de Kanteratr. 30b, Leldschendam, Dillenburgsingel 13. P. N. H. Sebregts, Morssingel 62-64. Breda, Thorbeckeplein 45b. J. M. L. J. C. Waegemaekers, Oude Singel 12, Oasendrecht. O.L.V. ter Dul- nenloan 205. V. A. GUttinger, Lammen- schansweg 22, Amstelveen, Randweg 103e. W. M. van Kordelaar, Lelleatr. 10, Haarlem, Aelbertabefgstr. 58 A. G. Zlrk- r.ee, Bethlehemshof 12, Ermelo, Veldwijk 75. H. C. W. Klomp, Noordelnde 2a. Put ten NB, St.-Dlonysiustr. 4. M. M. J. van Lennep (jookvr.), Plantage 16, Oroei- beek, Meerwijkselaan 21. J. van 't Sptj- ker-Overduln, Hooigracht 62, en G. van 'l Spijker, Const. Huygenslaan 5, Zwolle Gombertatr. 126 G. H. I-ankester. Noord elnde 25, Alkemade. Lindelaan 2. H. A. Schaper, Plantsoen 47-49, Den Haag. Badhuisweg 157. P. W. Hoogervorat. Co- betstr. 54, Ned. Antillen. J. van Linde, Schelpenkade 44, Assen, Broeklaan 12. F. Rijsbergeu, Zaanatr. 151, Den Haag, Loenensestr. 112. M. C. Verberg, Fran- chlmontlaan 13, Wassenaar, Eikenlaan 14. D. C. Nlcolai, Ouds Herengracht 19, Leusden, Dodeweg 19. J. A. Kleijn, Hof- van Venetië 8, Oegstgeest, Deutzatr. 11. M. van der Kuyp, Parelstr. Suriname. R. Stoffels, Hogewoerd 108, Leiderdorp, Lindelaan 18. J. C. Enaink, Lange Mare 52. Oostburg, Bredestraat 39; L. A. M. Knook-Jansen. Oude Singel 20, Heem stede, Glipperdreef 205; B. C. van Hel- voirt-de Jong, de Goejestraat 19, Waal wijk, Baardwijksestraat 7; P. Spijker, van 't Hoffstraat 54«, Utrecht, Schouw- weteringstraat 16 bis; J. M. Schamper, Huizingastraat 2. Amsterdam, Pr. Hen drikkade 189; A. Korperohoek, Ryn- aichtstraat 10. Amersfoort, Bosweg HH B. B. Mollers, Haagweg T, Amsterdam, Amstelveenseweg 760; A. M. Duindam, Herensteeg 17, Voorburg, Park Vrone- rieijn 14; M. C. Blom, Herengracht 25, Leiderdorp, Schoolstraat 2; M. O. van Aller, Hooigracht 72, CanadaM. Weisz, Paramaribostraat 2, Amstelveen, Am sterdam seweg 285; D. Knibbe, Willem straat 26, 's-Gravenhage, Monsterae- weg 98; H. C. M. Sala, Ant Duycklaan 10, Amsterdam, Rsngerakerksestr. 7; P. C. Frumau. Rijnsburgerweg 10, Delft Wllgenlaan 9; E. C. Hartman, Rijns burgerweg 10, 's-Gravenhage, Soenda- rtraat 12; C. L. van Zanten Jut, Piet Paaltjenspad 6, Rheden Gld., van Ga- lenstraat 6; J. van Zomeren-van Beek, Kersenstraat 31 en J. van Zomeren, Cronesteinkade 10, naar Maurik, Gou- denregenetraat 14; J. A. M. van de Klundert, van Bemmelenstraat 1, Haar lem, Leid-ceva&rt 114; J. Groeneveld, van 't Hoffstraat 20, Sassenheim, We«- tei-straat 2; J. van 't Zand. ter Haar- kade 31, Rijswijk Z.H., Doelenstraat 79; H. J. M. Korte kaas, Kennedylaan 10, Warmond, Dr. Ammanstraat 5; A. C. van Duren, Kavelstraat 16, 's-Graven hage, van Merlenstraat 4; D. Pouw, Baehstraat 11, Amsterdam, Voetboog straat 8 III; A. van Liere. Ri jnsburger - weg 10. Oegstgeest, Frans Halslaan 237; W. de Waard-den Hollander. Vijf Mei plein 58. Amsterdam, Haarlemmer- meerstr. -22 III; M. Vermond, Alexan- darstraat 49, Haarlemmermeer, woon wagenkamp a/d Vijfhuizerweg; T. van Nieuwenhuijsen, Pieter Bothstraat 19, Spijkenisse, Jan Steenstraat 9c; C. N. G. M. de Jongh, Witte Singel 27, 's-Gra- venhage, Mer.enplein 13; C. C. Beelaeris van Ammiehoven, Witte Singel 85, Rheden Gld., van Galenstraat 14; S. R. van den Brink, Johan de WltUtraat 44, Dordrecht, Valeriusstraat 33; P. E. S. van Haastrecht. Baehstraat 184, 's-Gra venhage, Ranonkelstraat 32; A. H. J. Kleijnan, Jan van Goyenkade 38, Kerkrede, Graverstraat 30; A. Schel leken®, Klikspaan weg 37, VGraven- haga ven der Heimatraat 4. fietsen voor jongens en meisjes van 15 jaar en ouder; 10.00 uur Kinder voorstelling voor kleuters van 4-6 jr; 1.30 uur Tonknuppelen voor heren van 16 jaar en ouder; 2.00 uur Tobbetje steken voor paren van 17 jaar en ouder; 2.00 uur Ringsteken op de fiets voor jongens van 10-14 jaar; 3.00 Ringste ken op de fiets voor meisjes van 10- 14 jaar; 4.00 Vrachtwagen-duwen; 23.00 uur Groot Vuurwerk. In Sassenheim en directe omgeving zal huis-aan-huis een programmaboek je bezorgd worden waar de festivitei ten rond het Oranjefeest in beschreven staan. Openbare verkoop t.b.v. jeugdwerk te Boskoop werd n groot De openbare verkoop van de geschon ken bomen en planten ten bate van het Jeugd- en jongerenwerk in Boskoop Is wel een groot suecen geworden. Vrfjwel gedurende de gehele dag waren tnlr(jke gegadigden ln het Verenigingsgebouw aan de Rozenlaan, waar niet minder dan 18.000 bomen en planten door de beken de afslager, de lieer P. Both, aan de man zjjn gebracht. Het was niet zo druk en feestelijk all met de verkoop van diverse artikelen, nu enkele maanden geleden toen tegen het einde de „gouden" haan van de kerk toren ter verkoop werd aangeboden. Nu werd het meer een zakelijke aangele genheid. Om 9 uur begon deze unieke verkoop en al vroeg waren pastoor Van Dam, burgemeester Van Dedem en pa ter Straathof getuige hoe de bomen en planten anel van eigenaar verwisselden. De burgemeester wilde btj de bieders niet achterblijven en bood op een aan tal rhododendrons waarvan hij dan ook eigenaar werd voor 6,66 per stuk. Ter afwisseling werden ook nog enkele bossen anjers verkocht, die goede pre zen opbrachten. Pastoor Van Dam bleef „hangen" voor 6,en de burgemeester voor 6,50. Gemeentesecretaris Groot was even voordeliger en kreeg 2 bossen anjers voor resp. 6,50 en 5,50. Dit kon nog goedkoop genoemd worden want even later gingen de bloemen voor 11,per boa. Snel werden vervolgens de resterende „nummers" verkocht en tegen het einde van de dag werd het laatste nummer (307) aan de man ge bracht. Vermeldenswaard ia wellicht nog dat een kweker z(jn zelf geschonken bomen terugkocht omdat hij op deze bomen in middels een aanvraag had gekregen en geen bomen van die soort meer had. Door de opbrengst van deze verkoop, gevoegd bij de 15.000,^- van de eerste, is de stichting r.k. Jeugd- en Jongeren werk Boakoop nu wel zeer dicht bfj het benodigde bedrag voor de bouw van het Buitencentrum. Dit ia ook voor een groot deel te danken aan de gulle gevers van de duizenden bomen, planten of plant goed. UNIEK MUZIKAAL OPTREDEN Voor het eerat in de Boakoopae ge- achledenia zullen de drie plaatselijke muziekkorpsen alhier. Excelsior, Con cordia en Sint Joria Drumband, ala een korps een mars door de gemeente maken. Dit optreden zai plaatsvinden zater dagavond 31 augustus (heden) om 7.00 uur. De start van de mara la bij het gemeentehuis. Al met al zal het een uniek gebeuren zijn, waarvoor de gehe le Boakoopae gemeenschap een grole belangstelling zal hebben. Genoemde mars waa ala hoogtepunt gepland ln de gehouden sportweek, maar kon toen door bijzondere omstandig heden niet doorgaan. Het la van de drie verenigingen een sportieve geate om deze mara alsnog te doen pl&atavlnden. ALPHEN AAN DEN RIJN 40-jarig jubileum F. Jasper se te Alphen Tijdens een gezellige bijeenkomst in de grote hal van de Chr. Nijverheids school voor meisjes aan de Willem straat te Alphen a. d. Rijn werd gis termiddag het 40-jarig ambtsjubileum herdacht van „Meester" F. H. Th. Jas- perse. Om even twee uur stopte een prachtig versierde open auto met de heer en mevr. Jasperse als passagiers, voor de ingang van de school. Nadat de directrice Mej. van Beest de juhj- laris had verwelkomd, sprak de adj. directeur enkele welkomstwoorden tot d« jubilaris, diens echtgenote, kinde ren, kleinkinderen, en de leerlingen van de school. Na dit korte welkom aprak namens het schoolbestuur de voorzitter, de heer J. Jongenburger zijn bijzondere waardering uit voor de jubilaris, die de zangles reeds 10 jaar op deze school onderwijst. Namens het ministerie van Onderwijs en Weten schappen mocht spreker, de heer F N- Th. Jasperse, een geschenk onder couvert aanbieden. Voor het vele werk ln de gemeente Alphen gedaan, 39 jaar lang, bedankte de heer A. Dekker na mens het gerneentebstuur. De direc trice mej. Van Beest, sloot de rij van «prekers met een prachtig gedicht. Aan het slot hiervan werd er namens leerkrachten en leerlingen een prach tige platenspeler aangeboden aan dp zeer verraste jubilaris. Hierna werd de levensgechiedenis van de heer Jas perse in een musikaal blyspel door de leerlingen opgevoerd. Tot slot van de ze gezellige middag sprak de heer Jasperse een dankwoord aan allen die deze middag voor hem en zijn vrouw onvergetelijk hebben gemaakt. TER AAR BRUG AFGESLOTEN Vanaf dlnadag S september morgens om zeven uur tot woensdag 4 september 't avonds zes uur is de Aardarnsebrug voor alle verkeer gesloten. De brug wordt ook niet gelicht voor de scheep vaart, alleen lage schepen kunnen onder de brug door. Dit alles ln verband met herstelwerkzaamheden. Voetgangers zul len wel worden doorgelaten al loopt men de kans weieens te moeten wachten. LEIDSE BIOSCOPEN De filips in de week van 29 airg. tot 8 sept. zijn door de KFC als volgt ge keurd: Camera: Le Gendarme de Saint Trope» (prol.), alle leeftijden. (Nacht, vr. en zat. 23.30): The young one, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lldo: Bruggenhoofd Beachl, 18 Juar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9 15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Ik ben nieuwsgierig - geel. 18 jr. (prol.). Dagelijks: 2.30. 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit. samen thuis (a.l.) prol. Dagelijks: 2.30. 7.0», en 9)5 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 915 uur. Trianon: Wat deed je toen het licht uitviel?, a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4 30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Terugkeer voor de wreker. 14 j (Nacht. vr. en zat. 23.30): Liefdes spel, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT „Waarom trapt u nooit ln de plassen, papa? Niemand kan het u toch ver bieden?" KORRELTJE Zij, die haten en zU, die hun toevlucht nemen tot geweld, kunnen de problemen die de mensheid verdelen, onmogelijk oplossen. Marktberichten LEEUWARDEN 30 aug. Kaas Com missienoteringen (in i per kg): Goud se kaas 3,30, Edammerkaas 3,05, brood kaas 3,05. Handel redelijk. ROELOFARENDSVEEN 30 aug Bloe men Am. Anjers Sim Rose 6-17, Sin» Rood 7-16, Sim Wit 9-12, Sim Keefer 7-11, Sim Arthur 7-9, Clear Yellow Sim 9-11, Eapérance 8-11, Scania 9-10, Yel low Dusty 20, Lena 9-11, Rozen: Clar- nette en Carol 3-6, Bregina 6-10, Carla 14-20, Zorlna 6-9, Coral Princess 6-7, Super Star 16-22, Baccara 15-21, Nor dia 6-14, Tawny Gold 6-10, Lelies White Superior 8-14, Enchantment 51-55, Ger- bera 14-19, Geplozen Chrysanten Mlgo- II 11-22, Alec Bedser 15-24, Breltner 12- 19, Pamela 15-18, Evelyn Bush 16-21, Rayonanthen 57-64, Escorte 14-18, Bornholm 18-22, White Hope 9-12, Ka- lanchoë 32-45, Cyclnmen 65-100 per sl 1,25-1.35. Indianapolis 1,50-1,45, While Spider 1,55-1,65, Luyona 1,00-1,40, Li lian Hoek 24-65, Koens Elite 51-72, Stardust 55-63, Delightfull 42-49, Auro ra 32-50, Golden Ürfë 50-59, Glgoletta 28-40, Trosanjers 1,45-1,50, Snfjgroen 28- 70, Preesla's 34-67, Montbretia 27-57, Irissen 24-1,00, Asters 22-32, Ornltho- galum 17-56, Dahlia's 13-46, Eikenblad 28-56, Gladiolen 21-47 per bos TER AAR, 30 aug., groenten - Snij bonen natuur I 65-1,15; idem II 35-80; stambonen I 1,10; stam bonen II 75-85; stokprinsessebonen I 75-1,10; idem 11 35-60; snijbonen kas I 1,15-1,60; idem 75-1,00; idem stek 35-45; dubbele Prin- sessebonen I 80-1,00; idem II 60-95; spekbonen I 50; spekbonen II 27 witte pronkbonen 1 55-75; idem II 40 andij vie I 16-21; idem II 9-14; spinazie 48; groen kool 34; rabarber 15; postelein I 19; postelein II 10 uien 22 komkom mers stek 16-17; augurken A 1-11-1,15 idem B 84-1.00; idem C 57; idem D 1 32; idem D II 28; idem CD I 33; idem CD II 8; idem E 10-20; appelen James Griene 17; Manks Godlin I 12-15; idem II 10-11; alles per kg. selderij 5-7 pci bos; komkommers I 15-36; sla I 16-22; sla II 5-15; bloemkool A II 25-71; al les per stuk tomaten A I 2,50-2,85; idem A II 2,45; idem B I 2,50-2.95; idem B II 2,50; idem C I 2,40 per bakje van zes kilo, RMNSBPRG. 30 augustus. Bloemen - Tros chrysanten: White Spider 170-23»; Tokyo 160-180; Indianapolis 140-170; Ly- onu 140-170 Tumvfull 80-120; Koens Elite 30-60; Lilian Hoek 30-60; Freeata's White Swan 100-125; Golden Yellow 3.y 105; diverse snijbloemen: Statiën 75-10»; Ridderspoor 35-60; Asters 25-56 Ane monen 8-20 alles per bos. DAhlln's 230- 700; Ornlthogalum 100-230 per 100; An- thurium 35-175; Gerbera 5-24; Gladiolen 3-10; Colvlllel 2r6; Rozen: Baccara 8- 23; Zorlna 8-12; Carol 3-7; Garnette 3-7, Am. Anjers Keefer 5-16, Dusty Sim 5- 15, Espérance 4-15. William Sim 4-15, Selecta Sim 4-14, Rode Sim 3-14, Crow- ly Sim 4-13 C J Sim 3-13; Witte Sim 4-12; Rose Sim 3-12, Arthur Sim 3-11, Grote Chrysanten; Regallo 25-32, Alex Bedser 20-30, Breltner 15-25, White Hope 15-21, Mlgoll 1017, alles per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 30 aug Groente Waapeen (per kist): A-extra 4,20-5.40; Al 3.80-4,60; A2 3,20-5.80; B- extra 6,80-7,50; BI 4,90-7,70; boapeen (per bos) I 48-62; II 30-47; nnd«vle 15- 19; bloemkool (per stuk): 6 at. per bak: II 57-68; II 15-44; 8 st. per bak: I 40-58; II 15-23; 10 st. per bak: I 24; 12 st, per bak: I 37-42; groene kool 7-11; kom kommers (p. at.) 15-35; prei A2 23-40; prinaesaebonen 100-125; rabarber 19. rode kool 20; sla (per stuk) 5-18; snij bonen II 60-115; spitskool 43: tomaten (per bakje A 8 kg): Al 3,10; Cl 2,95; CC1 2,20; uien (per kist) 2,10-3,80; pe terselie (per boa)15-16; selderie (per boi) 7-19. Aanvoeren; waapeen 80 000 kg: bloemkool 36.000 stuks.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5