Toneel Leiden - Oxford UW MENING Eerstejaars werden voorgelicht „Studietijd is alleen te verkorten met studeren...5' GROFVUIL- OPHAALDIENST. OP JAARVERGADERING DOCOS WERD OM MEER ACTIVITEITEN GEVRAAGD PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 26 AUGUSTUS 1968 Traditioneel stuk van Williams werd overtuigend gebracht door Oxford-jeugd In het kader van de kulturele Uitwisse- „kompleet boven het hoofd", wat ken- ling tussen groepen uit Lelden (Mi- nis betreft. Maar kort voordat de jon- cro-theater „Imperium") en Oxford gen naar de universiteit gaat, geraakt (The Youth Drama Group) welke een een meisje, waarmee hij bevriend is, in onderdeel vormt van de traditionele uit- verwachting. Waarmee het probleem is wisseling Lelden-Oxford trad zater- geschapen, dag jl. „The Youth Drama Group" op in het micro-theater in de Vestestraal. I-I trad.tionele stuk herinnert op De voorstelling werd ln besloten kring geen enkele wijze aan het progres- gegeven; twee openbare voorstellingen 8ieve toneel dat „Imperium" zélf brengt, worden dinsdag en donderdag a.s. ver- *-Wi "*">e dienstlift" van Harold Pinter zorgd, aanvang 20.00 uur. Het gespeelde en ln de nabije toekomst „Vuile han stuk was „The corn Is green" van Em- den "^es maina sales) van Jean Paul lyn Williams, een traditioneel werk »artra- Gerekend de jeugdige leeftijd waarvan de probleemstelling strikt ge- van de spelers en speelsters, de leden zien uit de tijd is. van de toneelgroep zijn overwegend tieners, is het uitstekend gespeeld. Zij waren behoorlijk rolvast en het spel Het stuk handelt over een onderwij- werd met overtuiging gebracht. Extra zeres van middelbare leeftijd die aandacht verdienen de twee hoofdrol- In een mijnwerkersdorp in Engeland, in spelers, die zeker in de toekomst wel Wales, de kinderen qua ontwikkeling van een groot talent kunnen gaan ge- op een hoger plan wil brengen. Aan- tuigen. Dat waren Brian Deacon als de vankeiyk lijken haar pogingen te mis- jeugdige student Morgan Evans en Irene lukken, maar opeens ontdekt zij een Stanmore, die Mrs. Moffitt realiseerde, jeugdig talent, dat zQ voor de universi teit te Oxford wil klaarstomen. De so- In leder geval is het stuk de moeite ciale strijd die zjj te voeren heeft is I waard gezien te worden, op dins- hevig: de ouders van de jongen zien dag of donderdag, als men tenminste hem liever „ln de produktie". De onder- Engels sDreekt, c.a. verstaat, wflzeres, Mrs. Moffatt, zet echter door. Na afloop van de voorstelling kregen Al spoedig moet zij zelf lessen bij gaan de spelers en speelsters door „Impe- nemen, want de Jongen groeit haar Hum" bloemen aangeboden. Vader sloeg met hamer op huisje gewul met kruit Nog meer van deze munitie in omloop Een 46-Jarige bewoner van de Ka naalstraat werd gistermorgen even na negenen gewond aan het rechter ooglid en rechter arm toen hij met een hamer op een huisje had geslagen en de scherf jes van dit explosieve voorwerp alle kanten uitvlogen. Het huisje had hy van zjjn achtjarig zoontje gekregen, die het ergens gevonden had. Zaterdagavond waren al kinderen in de Rivierenwjjk bezig geweest met het laten knallen van deze huisjes door er met straatstenen op te slaan. Het gaat hier om huisjes met kruit gevuld die in de bouwery worden gebruikt om er gro te spijker mee in beton te schieten. De bouwbedrijven hebben hiertoe toestem ming. Gebleken is, dat een hoeveelheid van deze slagmunitie op een of andere ma nier in handen van kinderen is gevallen. De politie is gisteren met een geluids wagen door de Rivierenbuurt en omge ving gereden om de bewoners te wyzen op het gevaar van dit „speelgoed". Ver- xocht werd, de gevonden munitie bij de politiewagen in te leveren. Tot nu toe is het resultaat van deze oproep tien gevulde patroontjes en vflf lege hulBjes. Aangenomen wordt, dat er nog meer huisjes in onbevoegde handen zijn. BENELUX GEEST! Brussel, 20 augustus, In de stromende regen parkeer ik op 17 augustus m'n auto tussen een rits andere wagens in de Leidsche binnen stad. Blij om even een kopje koffie te komen drinken in een van de vele café'a die Leiden telt. Wanneer ik een half uur later terug kom bevindt zich een van de beruchte bonnen van 10 gulden onder m'n ruiten wisser. Aangezien ik inderdaad verkeerd heb geparkeerd, (ik had in de regen natuur lijk het verkeersbord gemist) op naar het bureau om te betalen. De vrouwelijke agent is zeer vriende lijk en beleefd en wil zelfs op gegeven ogenblik dat wij de bekeuring niet be talen, maar de agent die de bon had ge schreven vraagt me: „bent u Belgisch meneer?" Wanneer ik deze vraag be amend beantwoord, zegt hij: „ln dat geval moet u betalen, want ze geven Nederlanders in België ook bekeurin gen". Ik vind het niet erg om een bekeuring te moeten betalen, als ik iets verkeerd heb gedaan, maar om het als vergel dingsmaatregel te zien is voor mij zeer moeilijk. Zal de Holland-België rivali teit altijd op zo'n onsportieve voet door moeten gaan? hoogachtend, P. VAN NYLEN. Naschrift redactie Van de zijde der politie vernamen wij, dat door het toe nemend toeristisch verkeer, ook in Lel den, ton aanzien van de buitenlandse verkeersgebrulkers dezelfde gedragslijn wordt gevolgd als ten aanzien van Ne derlandse. Door het grote aantal bui tenlandse toeristen kan geen aparte maatstaf voor overtredingen worden aangelegd: „men kan twintig buitenlan ders niet toestaan, wat aan twee Ne derlanders wordt verboden". Dit „over één kam scheren" van de verkeersdeelnemers houdt volgens de Leldse politie zeer zeker geen discrimi natie van de Belgen in. De inspecteur die ons van commentaar voorzag zei. dat Indien de opmerking in bovenstaan de brief door de agent, die de Belg zou zijn, dit een minder juiste opmer king is. Overigens bestaat bij de Leidse politie de stellige overtuiging, dat gezien de talrijke binnenkomende stukken, er meer Nederlanders in België worden bekeurd dan Belgen in Nederland. Afwijzing beroep Leids verpleeghuis De Kroon heeft een beroep van G. Tesink in Leiden tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland waarbij dit college aanwijzingen gaf met betrekking tot het bejaardenoord „Sol- glytt" niet ontvankelijk verklaard. Deze aanwijzingen betroffen het te rugbrengen van de beddencapaciteit van 83 tot minstens 63 in dier voege, dat dit kan geschieden door natuurlijke af vloeiing en dat alleen nieuwe patiënten mogen worden opgenomen indien het aantal aanwezige patiënten minder is dan 63. Het aantal bedden, dat op de slaapzalen is geplaatst wordt mede door de Rijksinspectie voor de geestelijke volksgezondheid ten aanzien van inrich tingen voor psychiatrische patiënten te groot geacht. BROMFIETSBOTSING OP KANAALWEG Zaterdagmiddag botsten op het fietspad langs de Kanaalweg twee bromfietsen op elkaar. Hjerbij werd een 56-jarige inwoner van Leidschen- dam vrij ernstig gewond. Een 26-ja rige Leidenaar kwam er beter van. Het ongeluk gebeuflde omstreeks kwart voor twee, toen beide brom fietsers in een flauwe bocht ter hoog te van de torenflat frontaal op elkaar inreden doordat een van hen de bocht „afsneed". De Leidschendamm. kreeg vermoedelijk een zware hersenschud ding en brak zijn rechter sleutelbeen. Per EHD werd hij naar het Acade misch Ziekenhuis gebracht. De Lei denaar liep schaafwonden aan de rechterhand op en kon naar huis toe gaan. Gebeden voor Tsjecho-Slowakije In de St.-Lodewijkakerk zal morgen avond te 7.15 uur de H. Mis worden opgedragen met speciale gebeden voor Tsjecho-Slowakije. In de St.-Antoniuskerk zal te half 8 n gebedsstonde worden gehouden, aarin meeleven en sympathie tot uiting worden gebracht in gebed, zang en over weging. In de Herensingelkerk zullen te half 8 in de avondmis met zang en orgelbe geleiding de gebeurtenissen in Tsjecho- Slowakije worden herdacht. In de Hartebrug en andere parochie kerken zullen tijdens de avondmis ge beden worden ingelast voor Tsjecho- Slowakije. DRANK DEED VEEL GLAS RINKELEN Het gebruik van drank heeft weer eens wat glas doen rinkelen. Op de Steenstraat was dit gisteravond om streeks kwart over acht- een glas raam van de firma Jamin. Hiervoor was een, waarschijnlijk dronken, man aansprakelijk. Om een uur of een vannacht ging een winkelraam van twee bij drie meter bij een kantoorboekhandel in de Haarlemmerstraat aan gruizels. Een Algerijn uit Alphen a. d. Rijn was hier onbekend gebleven Leide- naars ruggelings door de ruit gedrukt. Tussen de scherven lag bovendien een aantal schrijfmachines op het trottoir. Aan het raam werd voor on geveer duizend gulden schade aan gericht. Ook hier speelde de drank een rol. LEIDENAARS PELGRIMEERDEN WEER NAAR BEAURAING Dinsdag 20 augustus j.l. vertrokken ongeveer 25 Leidenaar» ter bedevaart Beauralng. Deze plaats, gelegen in de Belgische Ardennen, heeft bekend heid gekregen vanwege de verschijning Maria aan 5 kinderen (4 meisjes en 1 jongen) in de periode van 29 november 1932 t.e.m. 3 januari 1933. Deze bede vaart was de nationale bedevaart, want op 2.2 augustus is het daar de grote feest dag van Maria. Dit jaar was ook een jubileumjaar, want 25 Jaar geleden werd 22 augustus als do feestdag aangewezen door de toenmalige bisschop van Namen Mgr. A. M. Charue, in welk bisdom Beauralng ligt. Ook voor Nederland en wel bijzonder voor ons bisdom was het een bijzonder grote dag, want de bisschop van Rotter dam, Mgr. M. A. Jansen, was in óns midden, op uitnodiging van de bisschop van Namen, om de grote plechtigheid te leiden. Daar de plechtigheden pas op woensdagavond begonnen werd de eerste dag een grote tocht gemaakt door de Belgische Ardennen met als einddoel La Roche. 's Avonds 8.30 uur was er een pontifi caal lof, gecelebreerd door onze bisschop, daarna gebedswake gevolgd door een kaarsenprocessie naar het Maria-domein. Aan deze processie werd door onge veer 2000 pelgrims deelgenomen, zy kwamen uit alle delen van Europa. Het was zeer indrukwekkend deze mensen zingend en biddend te zien trekken. Donderdag 22 augustus, de grote dag in Beauraing, werd geopend om 11 uur met een pontificale concelebratie in de tuin der Verschijningen. Hoofdcelebrant was Mgr. Jansen, die ook tijdens deze misviering in een toespraak de beteke nis van Beauralng voor deze tijd uiteen zette. Om 14.00 uur trokken wij naar het Maria-domein om deel te nemen aan de Sacramentsprocessie. Deze processie trekt van het Domein via het dorp naar de tuin der verschijningen. Een bijzon dere eer voor de Nederlanders ls wel, dat zij deze processie altyd mogen ope nen en vier parochianen van de kerk aan de Herensingel gingen daaraan voor af met vaandel en vlaggen. Bij de aan komst ln de tuin volgden de zieken zegening en het plechtig sluitlngslof. Nog vele andere plechtigheden én gods- dienstige-oefeningen werden er gehou den en een daarvan is het bidden van het rozenhoedje ln de tuin der verschij ningen. Dit rozenhoedje wordt namelijk voorgebeden door een der ziensters. Vrijdag 23 augustus, laatste dag, gingen wij, na eerst de H. Eucharistie gevierd te hebben, weer naar huis. Langs een omweg door de Ardennen werd onge veer om 5 uur Baarle Nassau bereikt voor ons slotdiner, waarna wij om 10 uur weer in Leiden aankwamen. Allen vonden dat deze dagen te snel waren grote voorbij gegaan, maar he troost dat zij volgend jaar weer naar Beauralng kunnen gaan. Inlichtingen omtrent deze bedevaart reizen kunt u krijgen bij d eheer D. Devilee, v. Hogendorpstraat 70. Ook kunt u sparen voor deze reizen; daar voor kunt u zich opgeven bij mevr. De Winter, Bernhardstraat 26, Leiden. Zij is gaarne bereid, evenals vorige ja ren. een bedrag by u op te halen, hetzy wekelijks of maandelijks. Voor de jongeren Bij voldoende deelname wordt het vol gend jaar een jongerentocht naar Beau raing gehouden. Inlichtingen daarom trent kunt u eveneens verkrygen bij de heer Devilee of mevr. De Winter. EEN PELGRIM. Het bestuur van de NKKB, afd. Lei den, zal het komende seizoen voor haar leden wederom zo attractief mogelijk maken met vele evenementen. Hedenavond houdt zij een ledenbij eenkomst in hotel „Bellevue", aanvang 20.00 uur. Behalve afhandeling van een belangrijke agenda zullen deskundigen de nieuwe belastingwet B.T.W. behan delen. „Het kappers vak op peil houden is een eis van dbze tijd" stelt het bestuur van de NKKB vast, deswege vestigt zy de aandacht op de vak-technische clubs tot vakverbetering voor dames- en he renkappers. Naast de vaste trainers zullen zowel in het dames- als heren vak twee zgn. gasttrainers elk één avond verzorgen. De eerste avond wordt gegeven in de grote zaal van het parochiehuis te Oegstgeest» op maandag 16 september a.s. te 19.30 uur. Voor inlichtingen wende men zich tot het sekretariaatle Binnenvestgracht 29, Leiden, telef. 33968. LOSLATEN VAN TRADITIE LEIDT TOT CHAOS „Er is maar een manier om de stu dieduur van de student te verkorten. Dat is studeren". Deze lakonleke opmer king van prof. dr. L. x Kukenheim, se cretaris van het hooglcrarenkollegc, stond aan de opening van de introduk- tiedagen. Het ontlokte ln de Pieterskerk een bulderend gelach aan de ongeveer 1200 eerstejaars, die de komende drie dagen worden voorgelicht over alle stu- denten-aktivitelten ln Leiden. De studie is niet moeiiyk, het is het studeren zelf waarover de meeste stu denten komen te vallen. Wel is de uni versiteit steeds ingewikkelder gewor den. In 1900 waren er 53 hoogleraren op 800 studenten. Nu zijn er 252 hooglera ren op een totaal aantal studenten, dat de 10.000 als overschreden is. Wanneer de universiteit op dit moment zo in be weging is, dan moet men het nog niet zo voorstellen, alsof ineens alles op losse schroeven is komen te staan. Prof. Kukenheim stelde het als volgt: „Traditie heeft haar waarde in zichzelf. Maar ze moet niet altyd gehandhaafd blijven. Dat leidt tot verstarring. Maar het loslaten van traditie leidt tot een chaos. Ik kan u de raad geven het eer ste jaar gewoon mee te doen in het nor male schema van kolleges en werkgroe pen. Dan weet u tenminste het tweede jaar, waartegen u moet demonstreren." Prof. Kukenheim meende, dat er in de stormachtige ontwikkeling die de uni versiteit heeft meegemaakt toch altijd vaste punten bleven bestaan, die hou vast boden in woelige, tyden. Maar de hoofdzaak is volgens hem, dat de stu denten leren door ervaring. „Laat u niet beïnvloeden door een sentionele be richtgeving", waarschuwde hij. Hij citeerde enige sociologen, die stel den, dat de universiteit eigeniyk een on ding is, op de zenuwen van de studen ten werkt, zodat de studenten de grote slachtoffers van het universitaire be stel vormen. Het gelach, dat by enige citaten de Pieterskerk vervulde, zei voldoende. De eerstejaars van 1968 zyn in leder geval nog niet het slachtoffer van universiteit en studentenleven. GONZENDE AKTIVITEITEN De introductiedagen worden vanmid dag voortgezet met voorlichting over het vormingswerk aan de Leidse universi teit. Voor vanavond staat er een film Stadsgehoorzaal gonzen van de akti- viteiten. Elke studenteninstantie, die er maar bestaat heeft haar ruimte gekre gen in grote zaal en eerste verdieping, om pamfletten uit te delen, mondelinge informatie te geven en te verwyzen naar andere instanties. De woensdag is ge heel gevuld met fora, die als onderwer pen zullen behandelen: „Aktief zyn in het studentenleven?", „Civitasvoorlich- ting". De middag is bestemd voor een laatste oriëntatie op het gebied van de studie. Alle studierichtingen ontfermen zich over hun eigen eerstejaars. Een lunch tezamen met de toekomstige hoog leraren van de aankomend studenten vormt de afsluiting van drie dagen in tensieve voorlichting. LEIDSE AGENDA MAANDAG 26 AUGUSTUS Bellevue Ledenvergadering katholie ke Kappersbond 22.00 uur. DINSDAG 27 AUGUSTUS Microtheater Imperium Vestestraat 40) Opvoering „The corn is free" van Envlyn Williams, in het kader van de uitwisseling Oxford-Leiden. Spelers: Youth Drama Group uit Oxford. 20.00 ZOETERWOUDE VISWEDSTRIJD st was zondagmorgen weer een hele drukte in Camping „Buitenrust" want voor de tweede maal organi seerde de heer C. A. G. de Jong een viswedstrijd. /aren 29 deelnemers die tezamen 194 stuks aan de haak sloegen. Na de wedstrijd zorgde mevr. A. de Jong weer voor een gezellig samenzijn wat haar goed lukte. De uitslag was als volgt: le prijs T. Hoogkamer, 20 stuks; 2e J. v. d. Hoogt, 18 stuks; 3e G. v. d. Hoogt, 17 stuks; 4e W. J. de Jong P. zoon 13 stuks en 5e Mevr. Turk, 12 stuks. Na de prijsuitreiking zorgde een un de deelnemers voor goede accor- deonmuziek, ook de kinderen werden niet vergeten, want als verrassing zorgde de heer de Jong voor een film middag die bij de kinderen in goede smaak viel 25 kinderen genoten van enige lachfilms. WIE WEET. WOL Hoeveel wol heb ik nodig voor een tweepersoons wollen deken en een éénpersoons deken. Ik heb nl. zelf de wol en een fabriek kan het voor me doen. Weet u ook hoeveel de kosten bedragen Antwoordt Van verscheidene fabrie ken kregen wy mededeling dat »y geen dekens fabriceren van door particulie ren zelf geleverde wol. Enquête vond weinig weerklank De voorzitter, de heer O. van Teyiln- gen opende jaarvergadering van DOCOS en herdacht de overleden leden In het afgelopen seizoen, met name de heer B. Alberts, erelid en jarenlang se cretaris tyden» de iut-oorlogse jaren, een harde werker, steeds bereid ln vroe ge en late uren aan de vereniging zyn voll activiteit te geven; het jeugdlid Jos Stlkkelman, die zyn medespelers In de DOCOS (A) junioren voorging ln spor tiviteit en tevens lid was van de afd. Tafeltennis van DOCOS; de heer M. Bronsgeest, lid van de vroegere voetbal vereniging „Leiden", die ook ln latere Jaren by DOCOS zyn belangstelling toonde en tot slot de Jeugdige zoon van één der DOCOS-bestuursleden, die door een tragisch ongeval was heengegaan. Voor hen verzocht de voorzitter aan de vergadering één minuut stilte. Een harteiyk welkom riep de voorzit ter toe aan de aanwezige ereleden, de heren H. A. Alberts en A. van Schie, de vertegenwoordiger van de afd. tafelten nis, de heer J. Rodenburg en de heer R. Goldenberg Sr., voorzitter van de kon- taktcommissie van DOCOS, die zich op het eind van het seizoen had terugge trokken uit deze commissie. Ook deelde de voorzitter mede, dat de geesteiyk adviseur, pastoor N. J. Commandeur OFM, in het ziekenhuis is opgenomen. Hij wenste hem van harte beterschap TERUGBLIK Na deze inleiding kwam de voorzit ter terug op het afgelopen seizoen met vele wisselende emoties. Vooruitgang werd geboekt door DÓCOS 2, dat door zyn volharding het kampioenschap be haalde van de Reserve le klasse LVB en daardoor promoveerde naar de res. 3e kl. KNVB. Ook DOCOS 4 behaalde het kampioenschap. Ook de hacheiyke posi tie waarin DOCOS 1 was terechtgeko men besprak de voorzitter. Een beslis singscompetitie was nodig met ASC en Altlor om degradatie naar de le klasse Leidse Voetbalbond te ontgaan en de voorzitter zag een winstpunt in de in zet en spirit in de laatste, wedstrijden hy hoopte, dat dezelfde inzet de spelers van de selectiegroepen mag bezielen op deze weg voort te gaan, zodat een derde klasseschap in de KNVB mogeiyk zal worden. Hy dankte de vele medewerker» in de commissies (elftal-, jeugd-, terrein- en kontaktcommissiealsmede de toto-me dewerkers, die het presteren ln de laat ste weken 180 nieuwe leden te werven. Hy dankte mevrouw v. d. Kwartel en mevr. Van Teyiingen voor hun werk zaamheden achter de schermen er familie Burghouwt voor de cantinezorg en tot Blot de spelers, die naar elders zyn vertrokken en speciaal de heer Jan Vrisekoop, die op het eind van het af gelopen seizoen verhuisd zynde naar Weert, toch nog drie reizen op en neer maakte op zondag om DOCOS te red den uit de benarde situatie. In het punt „mededelingen" kon de voorzitter bekend maken, dat DOCOS in het a.a. seizoen zal deelnemen, met andere voetbalverenigingen ln het land, aan de televlsie-sparfqulz, uitgaan- le van de KRO en waaraan ook de top- erenlglngen uit het betaalde voetbal, zoals Ajax en Feyenoord, van de party zullen zyn. ENQUETE Een ln het afgelopen seizoen gehouden enquete onder de leden om tot verbe tering van de akkommodatie in de Klk- Uerpolder te geraken had weinig weer klank gevonden by de leden, maar op de vergadering kwam een ander geluld naar voren en op initiatief van de heer Chr. Driessen Sr. kwam een werkcom- missle uit de bus, bestaande uit de heren G. Soontiëns, G. Dubbeldeman, C. van Seliooten, A. Vreeburg en Chr. Dries sen Sr. FINANCIëN Alhoewel de penningmeester, de heer Jacq. van Steen, op die avond pessimis tische geluiden liet horen vanwege Ct inactiviteit onder de leden van deze gro te vereniging, kon hij toch ook een opti mistisch geluid laten horen door eer styging van het saldo aan de goede zyde mede dankzy de recettes van de voet balwedstrijd DOCOS-ASC en de wed strijden in de besltssings-nacompetitie tussen Altlor en DOCOS op het ASC- terrein en Altior-ASC op het DOCOS- terrein, waarvan de netto-opbrengst in drieën was gedeeld. COMMISSIES De kascommissie, bestaande uit de heren Chr. Driessen sr. en C. van Schoo- ten waren zeer tevreden over het be leid van de penningmeester. In de nieuwe kascommissie zullen zitting hebben de heren C. van Schooten, J. Goosen e reserve H. Niesing. In het bestuur den herbenoemd als voorzitter de heer C. van Teljllngen en als bestuurslid de heer M. Brasker. Ook voor de elftal commissie was er een verbiydende uit breiding. Op voordracht van het DO- COS-bestuur werden de volgende leden voor deze commissie gekozen de heren J. Verplancke, W. Verplancke, M. Marwyk en Fr. Hop, Het bestuurslid, de heer J. Bouwmeester, zal het wed- strijdsecretarlaat beheren en het tract met de trainer, de heer Fr. van der Zeeuw, is opnieuw voor één seizoen verlengd. DE KIKKERPOLDER Op een noodkreet van de heer W. Noordman, lid der terreinkommissie van DOCOS, voor de talrijke werkzaamheden rond het clubhuis en het terrein complex van de Kikkerpolder werd een werkcommissie in het leven geroepen, bestaande uit de heren J. van Lierop, Fr. d. Heijden, C. Hoogenboom, Y. Bee- kema, J. Nyssen, Q. Duindam en G. Dubbeldeman, waarbij de heer W. Noord- als coördinator zal optreden. Ook de heer G. van Kan met zyn „Vrienden- elftal" zegde de vergadering toe een actiegroep te zullen vormen, die voor de problemen van de behuizing in de Kikkerpolder alle werkzaamheden op hun schouders zullen nemen. Door de DOCOS-post. het wekelijks orgaan der vereniging met alle opstellingen en ver dere mededelingen, zal een frisse wind gaan waaien met de heren R. Heruer, J. v. d. Holst en G van Kan. De heer Jacq. v. d. Steen, penning meester, legde de vergadering een plan ter goedkeuring voor om naast de reeds bestaande instelling van het erelidmaat schap in de vereniging ook ln de toe komst leden van verdienste te benoe men. Een voorstel van de jeugdleider, de heer Chr. Drissen jr., voor uitbrei ding van het donateurskorps vond byval by de heren W. van Hartevelt Soontiëns, die hiervoor nadere plannen zullen uitwerken. REISKOSTEN Ook een voorstel tot beperking reiskosten werd door de heer Driessen jr. naar voren gebracht. Hy stelde van particuliere auto's gebruik te ken die vooral de jeugdleden goedkoper j vice versa naar en van de plaats van bestemming kunnen brengen, dan het dure openbare vervoer. HOGE PRESTATIES De ere-voorzlfter, de heer A. van| Schie, verheugde zich over de gang van zaken, dank zty de talryke naar voren gbrachte initiatieven en hoopte, dat dit kon bydrageu tot grotere activiteit op de grasmat, vooral nu ook DOCOS 2 In de reserves van de KNVB gaat spelen. Namens alle oud-leden hoopte hy op goede resultaten, vooral in de hoogste elftallen door volledige inzet van de spelers en deed een beroep op de jeugd leiders alle krachten in te spannen om van de onder hun toezicht voetballende jeugd hogere prestaties te eisen. De heer Soontiëns achtte een winstpunt van deze vergadering, dat de ouderen de jongeren begrijpen en de jongeren ook de ouderen. Tot slot hoopte de voorzitter, de heer Van Teyiingen, op een goede samen werking van bestuur en commissies bin nen de begrensde mogeiykheden van aller maatschappelijke functies en ge- sinstaak. DINSDAG 27 AUGUSTUS Buurt 10: Ter Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei plein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat. Joh. Poststraat, Walra- van Halstraat, Wiardi Beekman- straat, v. d. Helmlaan, Arent Brun- straat, Lieven de Keystraat, Zocher- straat. Van Banchemhof, De Bazelstr., Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstr., Vingboonshof, Jacob v. Campenlaan, Voorschotenseweg, Stalparthof, Van 's-Gravensandestraat, Berlagestraat. DONDERDAG 29 AUGUSTUS Buurt 11: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart)Pas teurstraat, Hansenstraat en Korte Han senstraat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en -plein, Lucas v. Leyden- straat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Frans v. Mierisstraat, Gabriël Metzusstraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat, Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan, Mussenbroekstraat. VRIJDAG 30 AUGUSTUS Buurt 12: Veilingkade, Lammen schans weg (van Veilingkade tot Lam- menschansplein)Lammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap pelstraat, Tomatenstraat, Druivenstr., Kersenstraat, Carbuterweg, Planteyn- straat, Kanaalweg (van Lammebrug tot spooriyn), Vrouwenweg, Cronestein (Woonschepen). Selectiewedstrijden tafeltennis voor gehandicapten in Alphen a.d. Rijn Zaterdag 31 augustus zullen ln de grote kantine van de Cacao- en Choco ladefabriek Baronie, voor dit doel be reidwillig afgestaan, selectiewedstrijden tafeltennis gehouden worden voor ge handicapte speler» en speelsters. Deze wedstrijden «orden gehouden In ver band niet de afvaardiging naar de Para- Olympische Spelen, welke gehouden wor den van 3-12 november a.s. in Tel-Aviv, Israël. De beste dames en beren uit Ne derland, waaronder drie nationale kam pioenen. komen op genoemde zaterdag naar Alphen. Onder auspiciën van de Nederlandse Invaliden Sportbond (NIS) zal de tafeltenuisclub Baronie voor de tweede maal de wedstrijden In haar zaal houden. se: Cor Prins (Leiden), kampioen 1968 Evert Barendse en S. L. Jap. Amster dam; in de B-klasse zal Chris v. Bunt uit Den Bosch, die kampioen 1968 is. hoge ogen gooien. By de dames feWe KORRELTJE Velen hebben het zo druk om het vele dat zij reeds bezitten nog-meer toe te voegen, dat zij aan het leven zelf niet toekomen, PUNT Zonder woorden. Marktberichten AMSTERDAM 26 aug. Vee Aan voer: 266 runderen. Prijzen: 370515; 98 varkens. Prijzen; 295305. ROTTERDAM 26 aug. Vee Aan voer 1683, slachtrunderen 1171, varkens 512, slachtrunderen 485-525. 425-470, 385-410, 365-380, varkens 236-240, 233- 236, 222-233; stieren 430-490, worstkoei en 360-375, slachtzeugen 175-185, zware varkens 203-212, slachtrunderen als vo rige week, kalm iets minder; varkens even groter, vlot en hoger. LEIDEN, 26 'aug. - Groenten - Ap pelen 15-41, peren 6-19, pruimen 74, aardappelen 12-16, andijvie 9-20, augur ken 16-67, pronkbonen 50-88, snijbonen 80-161, stambonen 89-117, stokbonen 119 kroten 15-18, rode kool 8-12, groene kool 10-35, postelein 41-46, prei 31-44, rabarber 5-14, spinazie 26-79. spruiten 81, B 99, komkommers 15-55, Tomaten A 280-295, B 285-295, Tomaten C 240- 260, uien, middelfijn 6-20. meloenen 47- 169, bloemkool A 15-48, bloemkool B 15-36, bloemkool C 17-21, Sla 5-32, sel derij 6. VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN VERTROKKEN PERSONEN In de week i 5 t.e. 12 augustus. Nauta Cobetstr 13, Amersfoort, Trek- vogelweg 337, C. T. M. Cornelissen, Rijnsburgerweg 111, Lisse, Ooievaarstr. 182; E. v.d. Kuyp, Parelstr. 9, De Bilt, Jupiterlaan 6; J. Kok, Nic. Beetsstr. 28a, V'schoten, Eindhovenln. 14; F. Brandt- Corstius, vyf Meiplein 126, Z'meer, v. Wijngaardenstr. 40; J. G. N. Megens Witte Singel 37, Oegstgeest, Frans Hals laan 27; M. M. P. Haalebos, Herenst. USA; R. W. Posthuma, Weidehof 35, Dordrecht, Corn. Evertsenstr. 151; Y. D. G. Egbertse-de Wilt. Breestr 49, Veld hoven, Ceres 4; P. C. W. Janson, Per- kendaalstr. 2, Sittard, Mathias Kemp straat 14; W. P. C. v. d. Ende, Oranje gracht 25a, Rijswijk, Hendrik Rave- steynplein 66; J. W. Copius Peereboom. Roomburgerweg 15, Amsterdam, Kas telenstraat 283 III; J. P. Weyers, Pr. Frederikstr. 14a, Lisse, Ooievaarstr. 196; E. Batenburg. Paramaribostr. 75, Was senaar, Eikensteinstr. 3; J. R. Shelton, Rynsburgerweg 100, V S. v. Amerika; P. R. Francois, Mozartstr. 123, Oegst geest, Govert Flincklaan 16; H. Nortier, Rijn- en Schiekade 106, Oegstgeest, Ter- weeweg 33; T. H. Veeneman, Morsweg 's-Gravenhage, Goudenregenstraat J. P. wytsma, G. Kasteinstr. 39, Voorschoten, Leidseweg 96: M. Kramer- Hensel, W. de Zwijgerlaan 22, Oegst geest, Frans Halslaan 299; S. Paul, Boerhaavelaan 202, Duitsland; A. M. Bogaards, Houtlaan 55, 's-Gravenhage, n v. Eik en Duinen 188; M. Ples- i, Rynsburgerweg 10, Wassenaar, v. Zuylen v. Nyeveltstr. 19; G. Karaman- lidis-v. Es, v.d. Waalstr. 31, Grieken land; Wed. J. Wassenburg-Elzenaar, Musschenbroekstr. 13. N O.-Polder, On- derduikersweg 46c; M. Terzi, Kraaier- straat 2, Utrecht, Alex Numankade 11; K. F. de Regt, Nieuwsteeg 12b, 's-Gra venhage, Laan v. Meerdervoort 547a; F. C. Oostwald, Rapenburg 116, 's-Gra venhage, Beethovenlaan 153; A. E. J. Uhjn, Varkenmarkt 2, Noordwykerhout, Hafkenscheidslaan 18; J. Kramer, Ha ven 16a, Oegstgeest, Frans Halslaan 239; E. J. H. Rijks, Nieuwe Rijn 25, 's-Gravenhage, Delistr. 45; P. de Rijke, Noordeinde 2a, Vlissingen, Tooroplaan 19; J. A. M. v. Unnik, Hooigracht 75, Dordrecht, W. H. Vliegenstr. 39; Wed. W. de Koning-Zonderop, Vrouwenweg 21, Zoeterwoude, Bennebroekweg 1; E. Smit, Montgomerystr. 14, Leiderdorp, Hoofdstr. 78; Wed. J. H. Steenbergen- v. Brero, Beethovenlaan 24, Aalsmeer, 2e J. C. Mensinglaan 25; A. M. van der Meer-v. Winden, Ryndyk 31, Zoeicnvou- de, Zuidhof 29; H. M. v. Vliet. Ryns burgerweg 118, Amsterdam, a/b Wes- terdoksdyk; G. v. Logchem. Joh. de Wittstr. 34, Naarden, Pr. Willem Oranjelaan 5; H. G. v. Faassen, Mors- straat 30, Gouda, Graaf v. Bloisstr. 66 J. M. Romeljn, Hooglandsekerkgracht 18, Rotterdam, Graswinckelstr. 15; J. C. Bakker, Raamsteeg 15, Haarlem, L. de Colignylaan 18; P R. Scheres, Noordeinde 2a, Echt, Hoogveldswcg 34a; F. H. M. v. Zandwij, Stieltjesstr. 24. Ca nada; L. C. P. Rijnbeek. De Sitterlaan 53, Nederl. Antillen; M. P. Rijnbeek- strijd te zien zijn tussen Janneke Driel uit Ryswyk, kampioene 1968, Loes Schenk uit Gouda, de kampioene van 1967. Voor deze wedstrijden, die gespeeld worden in rolstoelen, zyn dertig spelers en speelsters geselecteerd. De wedstrij den vangen 's morgenè om 10 uur aar en eindigen 's middags pl.m. 4.30 uur Men hoopt dat er ditmaal wat meer belangstelling getoond zal worden de prestaties van deze dames en heren, dan vorige keer. Dat deze gehandicap ten inderdaad wat presteren, blykt uit het volgende: In 1967 deed een team mee aan de Stoke-Mandeville-games, genoemd naar de geiyknamige plaats ln Engeland, 60 km van Londen, vyf-t twintig landen namen deel, waaronder ook Nederland. Deze wedstrijden kan men het best vergelijken met de we reldkampioenschappen. maar dan voor gehandicapten. De Nederlandse dames en heren wonnen 14 gouden, 9 zilveren en 10 bronzen medailles. Bovendien nen zy ook nog twee landenprijzen. In dit grote internationale gezelschap kwam men dus uitstekend voor de dag. Egmond, Roomburgerweg 51, Nedeil. Antillen: Wed. C. L. E. Jorissen-Ver- steeg, Hoge Ryndijk 18a, Katwijk, Over- fljn 7; M. C. M. v. Wersch-v. d. Spek, Oude Singel 50. Rotterdam, Eliotplaats i; C. A. Liauw-A-Joe, Bachstr. 66, ■Gravenhage, Rijswykseweg 316; Wed. P. M. Stijgers-Everaert, v. Oldenbarne- veldstraat 31, Terneuzen, Verriesstr. 7; Kesteren-De Wolf, Van Speijkstr. 31, Voorhout, Prins Clausstr. 8; J. A. M. Blokhuizen, Lammenschansweg 289, Rotterdam, Van Beethovenlaan 60; H. Vis, De Gijselaarstr. 9, Bodegraven, Ko ninginneweg 365; D. Ganseman, Noord einde 2a, Den Helder, ,Het .Ifljfcuwe Diep M. v.d. Heuvel, Herensteeg 5a. Voor schoten, Tsjaikovskilaan 32, B. Neute boom, Churchilllaan 7, Noardwijkerhout, Dr. Schaepmanlaan 13; N. J. Fluijt, Zeemanlaan 27, Noordwijk, Zwarteweg E. P. M. Sweep, Moddermanstr. 92, Oegstgeest, Regentesselaan 22; N. M. L. v. Nieuwenhuijsen, Kannaalweg 45, Arn hem, Novalaan 39; B. v.d. Reijden, Ca- tharinastraat 1, Amersfoort, Snoeck- gensheuvel 15; G. Boswinkel, Hooigracht 4a, Haarlem, v. Deventerstr. 87; C. M. D. E. Krüger, Haarlemmerstr. 21, 's-Gra venhage, Fred. Hendriklaan 252; F. Roest, Noordeinde 2a, Hilversum, Nood weg 37; L. E. Wytema, Gerecht 7, Hoorn, Koepoortsvveg 65; F. H. G. Cor- nelisse, Aloëlaan 6, 's-Gravenhage, Oude Haagweg 137; J. H. den Otter, Bartók- straat 25, Sassenheim, Tijloosstr. 21; M v. d. Holst-De Jong, Heemskerk straat 105, Nederl. Antillen; E. A. Veen-Schimmel, Paul Krugerstr. 4, Kat wijk, Overrijn 7; J. E. Jansen, Morslaan 59, Groot-Brittannië; A. J. Dries, Ryns burgerweg 31b, Amsterdam, Willems parkweg 37; A. J. v.d. Zon-v. Dlest, Musschenbroekstr. 13a, Zoeterwoude, Bennebroekweg 1; H. P. J. Horjus, Wit te Rozenstr. 21, Utrecht, Prof. Hugo de Vrieslaan 26; W. F. S. C. Kriek-Dreef, Vlietweg 10, Zoeterwodue, Bennebroek weg 1; E. H. Granneman-Vlasveld, Groenhovenstr. 10, Zoeterwoude, Benne broekweg 1; E. M. Brinks, Morsweg 12, Huizen (N.-H.), Crailoseweg 116; L. J. den Hollander, Piet Paaltjenspad 7, Hil versum, Bussumergrintweg 2; C. Jan sen, Houtlaan 55, Zevenbergen, Noord haven 36; J. K. Bussemaker, Pavil joenshof, Oegstgeest, Frans Halslaan 269; S. M. Bavelaar-v. d. Zeeuw, Mare- dyk 89b, Zoeterwoude, Bennebroekweg 1; Y. W. Juluri-Zuiderveld, Tib Siegen- beekstr. 19. Algerye; J. N. Overdevest, Magd. Moonsstr. 42, Zoeterwoude, Ben nebroekweg 1; G. v. Slooten-Wiggers. De Laat de Kanterstr. 1, Zoeterwoude, Bennebroekweg 1; N. v. Sloot en, De Laat de Kanterstr. 1, Zoeterwoude, Ben nebroekweg 1: J. I. M. Fehrholz-Krij- nen, J. F. v. d. Lindenpoort 4, Zoeter woude, Bennebroekweg 1. I.EJDSCHENTMM Na de aanbesteding is eindeiyk de aanleg van een autoweg over de vi malige trambaan gegund aan het nemingsbedrljf W. Gleijm te Rijswyk voor de som van f7.614.800,—. Over enige weken zal aan de recon structie van de weg begonnen worden De voorbereidende werkzaamheden heb ben reeds plaats gehad. Verwacht wordt dat de nieuwe autoweg begin van a.s. voorjaar gereed zal zijn. POLITIE-CHEF BENOEMD Nu Leldschendam het vereiste aantal inwoners heeft, is de gemeente ver plicht een eigen politie-aparaat te for meren. De tot nu toe gevestigde rijks politie gaat er 1 oktober a.s. Leidschen- dam verlaten. Inmiddels is tot chef van de politie benoemd de heer E. J. Jansen, •uapauBN 3} jaqosdjoy-anaioadsui subui De thans 44-jarige heer Jansen begon in juli 1945 zijn politie-loopbaan by de gemeente-politie te Amersfoort. In juli 1949 ging hy over naar de gemeente politie te Nymegen, waar hy tevens tot inspecteur werd benoemd. Daarna kwam hy op 1 maart 1957 in dienst als in specteur-korpschef van Naarden, van waar hy nu als hoofdinspecteur op 1 oktober a.s. naar Leidschendam komt. De heer Jansen is 44 jaar oud, is ge huwd en heeft twee kinderen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4