PROTESTMARS IN LISSE ias3>Mj Jüi Indrukwekkende solo van Akerboom Ijverige Schijf! matig beloond HET „GOUDEN BAT" INZET VAN GROOTS INVITATIETOERNOOI OP EUROPEES TAFELTENNIS-NIVEAU Ajax verslaat Groen Geel en in 2e klasse De Zijl winnaar op twee toernooien Gloednieuwe fiets voor de winnaar Hoofdklasser HKV wint 4 maal op toernooi van Zuiderkwartier Ue Algemene wint Fluks-toernooï Lugdunum eerste in veteranentoern. ASC MAANDAG 26 AUGUSTUS 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 V Ook in Lisse werd een protest-mars tegen de bezetting Tsjeeliosloxvakije gehouden, mét vele spandoeken. DRUMBAND-FESTIVAL IN LISSE BI) JUBILEUM „TROU MOET BLYCKEN" De Harmonie „Trou moet Blycken" te Lisse zal het zaterdag gehouden Drumband Festival wel met gouden letteren in de annalen der vereniging vastleggen. Alles werkte mee: schit terend zomerweer, grote deelname en geweldige belangstelling van het Lis- ser publiek. Aan het Drumband-con cours namen niet minder dan 16 trom pet- en pijperkorpsen deel. Lisse stond in het centrum van de belangstelling met een door vlaggen en bloemen ver sierd Havenkwartier, waar de grote muzikale manifestatie plaats vond. Het oordeel van de jury was: Superieure-afdeling: „Door Vriend schap Sterk", Katwijk aan Zee, 132.25 punten en 26 punten voor de tamboer- maitre, waarmee de beker van de Ge meente Lisse gewonnen werd met lof van de jury. Wethouder A. J. Mesman reikte deze beker met een woord van felicitatie uit. In de afdeling Uitmuntendheid ging Swift-zomercomp. Paul Akerboom heeft gistermorgen in de twintigste rit in de zomercompetitie van de Leidse Swift-Comblnatie loon naar werken gekregen. De jeugdige Boelofarendsvener, die de laatste we ken zjjn pogingen om een rit op zijn naam te schrijven steeds op het aller laatste ogenblik had zien mislukken, forceerde gisteren fraai een beslissende slag. Met nog ongeveer 18 km te rijden sprong hij uit het pelotonnetje weg en de voorsprong, die hij toen nam, stond hij niet meer af. Op de streep was zijn winst gegroeid tot ruim drie minuten. De sprint om de tweede plaats in de groep, waaruit de weer op de fiets ge klommen Cock van der Hulst in de laat ste ronde door een lekke band was weg gevallen, wörd gewonnen door Henk Molkenboer vóór Peter Akerboom. Bij de nieuwelingen, die op het par cours tussen Rijnsaterwoude en Alphen 40 km moesten afleggen, verschenen maar liefst twintig renners aan de start. Hans v. d. Berg ging met de eer strij ken, door in de eindsprint zijn vlucht- makker Bert van Rijn, met wie hij lut tele kilometers voor de streep was ont snapt, op één been te verslaan. De uitslagen luiden: Amateurs (54km): 1 Paul Akerboom (Roelofarendsveen), 2 op 3.04 Henk Molkenboer (Oude Wetering), 3 Peter Akerboom (Roelofarendsveen), 4 Peter de Jong (Roelofarendsveen), 5 Peter Scheffer (Leiden). Nieuwelingen (40 km): 1 Hans v. d. Berg (Leiden), 2 Bert v. Rijn (Leimui- den), 3 op 16 sec. Cor Barning (Lei den), 4 Sjaak Rietbroek (Oude Wete ring), 5 Paul v. d. Berg (Leiden), 5 Si mon Strijk (Roelofarendsveen), 7 Ben de Graaf (Leiden), 8 Albert Meskers (Warmond), 9 Wim v. Velzen (Leimui- den), 10 Leo Slingerland (Koudekerk). A-adspiranten (24 km): 1 Frans van Duuren (Leiden), 2 Fred v. 't Hart (Lei den), 3 Jan Jansen (Leiden), 4 Ton van Bemmelen (Leiden), 5 James Mollet (Leiden), 6 Eduard Oudshoorn (Rijpwe- tering). B-adspiranteu (12 km): 1 Carl v. Rijn (Leimuiden), 2 Arie v. d. Voet (Leiden), 3 Henry Borst (Leiden), 4 Peter Post (Oegstgeest), 5 Sjors v. d. Kley (Lei den), 6 Matthieu de Ridder (Leiden). Veteranen (40 km): 1 Willem Was- sink (Leiden), 2 Barend Kruit (Leiden), S Henk Honnef (Leiderdorp). Dames (40 km): 1 Riet Heemskerk (Oud-Ade), 2 Erna Meskers (Warmond), 3 Ria Baars Nieuw-Vennep). Swift-renner Cees Schijff heeft gis termiddag in de Ronde van Hellevoet- sluis niet op een van de ereplaatsen beslag kunnen leggen. De Rijnsburger koerste weliswaar in de 90 km lange wedstrijd steeds van voren, maar moest in de eindsprint toch zes renners voor laten gaan. De Hagenaar Harrie van Leeuwen was van hen de snelste. De uitslag luidt: 1 Harrie v. Leeu wen (Den Haag), de 90 km in 2 uur, 17 min. en 29 sec.; 2 Dirk Groen (Sint- Pancras), 3 Gerard v. d. Winden (Be verwij), 4 Henk Broeren (St.-Michiels gestel), 5 Siem v. Dongen (Middelhar- nis), 6 Leo v. d. Schee (Portugaal), 7 Cees Schijff (Rijnsburg), 8 Henk Stan der (Oude-Tonge), 9 Bertus van Dorth (Rotterdam), 10 Marinus v. d. Klooster (Rotterdam de „Haarlemse Harmonie Kapel" met 130.3 punten met lof van de jury naar huis, waarbij de beker van het in het ziekenhuis vertoevende lid van Trou moet Blycken, de heer Rommeberg ge schonken, werd overhandigd door de voorzitter van Trou moet Blycken, de heer W. Kompier. Eerste afdeling: „Forsando" uit Utrecht hoogste aantal punten: 124.20, waarvoor een beker werd uitgereikt door de dirigent van „Trou moet Bly cken," de heer H. van Wamel. Tweede afdeling: „Cani'te Tuba". Lis se 128 punten (beker); „Leidse Har moniekapel", Leiden 115.05; „Jahn", Leiden 111.14; „Crescendo" Oostzaan 106.45; St.-Jorisdrumband, Haarlem 106.45; „Kunst en Vriendschap," Har- melen 94,5 punten. Derde afdeling: „C.J.V. Schevenin- gen" te Scheveningen 115.25, lauwer tak; „Kunst na Arbeid", Bennebroek 113; „Old Paperband," Weesp, 22.25 pnt. Vierde afdeling: „St.-Michael" te Heemstede, 117.75 pnt (lauwertak); Drumband Vogelenzang te Vogelen zang 100.25 punten. Afdeling Jeugd: 1 Schulpen en Meer- weide, Velsen-Noord, 125.35 punten, waarmee de beker gewonnen werd, welke met een woord van felicitatie werd aangeboden door de Voórzittér van het Jubileum-Comité, de heer A. J, L. Bruggeman. In dë Jeugdafdeling was tweede: „In Altere Musica", te Eemnes, met 107.2 pnt. (lauwertak). Blycken de laatste weken al mocht UNIEK FEEST VOOR LISSE Aan het einde van het concours richtte de voorzitter van de Jubileum commissie, de heer A. J. L. Brugge man, een woord van warme dank tot alle deelnemende verenigingen voor hun spontane medewerking tot glorie van de jubilerende Lisser muziekver eniging „Trou moet Blycken". Hij noemde dit feest voor Lisse uniek en wilde tevens maar vastleggen, dat in de toekomst ieder jaar een dergelijk muzikaal festival te Lisse gehouden zal worden. Hij hoopte van harte, dat dit met „Trou moet Blycken" tot de mo gelijkheden zal behoren. Men zal er de gemeenschap van Lisse een dienst OPENLUCHT DANSFEEST Zaterdagavond werd in het Haven kwartier rondom Café-Restaurant „De Beurs" een openlucht-dansfeest gehou den dat in alle opzichten uitnemend geslaagd genoemd mag worden. Op de dansvlonder werd door vele jongelui een vrolijk dansje gepleegd onder de inspirerende muziektonen van de Boe- renblaaskapel van de Amsterdamse Muziekvereniging „Tavenu". Er heerste een bijzonder gezellige stemming in de omgeving van de Haven en in de zaal van „De Beurs". De voorzitter van Trou moet Blycken, de heer W. Kom pier, sprak woorden van dank tot de Boerenblaaskapel en tevens tot alle feestvierenden ter gelegenheid van 'i 70-jarig bestaan van „Troii moet Bly- EN NOG EEN SLOTFEEST OP DE KEUKENHOF Bij alle successen welke Trou moet Nederland heeft zijn gouden bat. tegen Surbek ontketend. Hem werd Dit trofee, waarvoor in Amerika, Ca nada en Japan al jaarlijks gespeeld wordt, zal op zondag 31 aug., maan dag 2 sept. en dinsdag 3 sept. de in zet zijn van een groots invitatie-toer nooi. De kersverse Europese tafel tenniskampioen, de Zuidslaaf Dragu- tin Surbek, zijn grote rivaal Istvan Korpa en de veelvoudige Nederland se kampioen Bert van der Helm moe ten het elkaar zo moeilijk mogelijk maken. Dat gaat dan in Amsterdam gebeu ren, Deventer en Rotterdam. Wout Heemskerk, de oud-crack uit Roelof- arendsveen, die maandenlang deze wedstrijden heeft voorbereid ver klaart dat met opzet deze spreiding heeft plaatsgevonden. De strijd om het Gouden Bat moet vooral als een reclame-stunt voor het tafeltennis gezien worden. Het ligt in de bedoeling elke avond twee wedstrijden te laten spelen. Aan het slot daarvan wordt een dag-win naar uitgeroepen. Degene, die zich tweemaal onderscheidt, komt in het bezit van het Gouden Bat. Ook de 5 beste spelers van elke rayon krijgen dé kans hun ambities waar te maken. Elke set, die voor de uitdager in een triomf eindigt, zal op een passende wijze worden gehonoreerd. Er is voor Dragutin Surbek bijzon der veel gelegen om in ons land te excelleren, want hij heeft de laatste tijd nog al eens te slikken gekregen, dat hij als de kampioen van het Toe val moet worden aangemerkt. In de eindfase van de Europese titel- tsrijd kreeg hij immers louter verde digende spelers als tegenstander. Er is op het ogenblik een ware hetze In de wedstrijd tegen Groen Geel 1 (kampioen van 2E) heeft Ajax zich van haar goede kant laten zien door iiaar tegenstander met 5 wickets te verslaan. Öp het zonovergoten veld aan het Piet Paaltjenspad te Leiden begon Ajax 2, na gewonnen toss, als eerste te fielden. Ajax, dat moest winnen, ging direct tot de aanval over. Door uitste kend fielden en niet op de laatste plaats door het uitstekende bowlen wist Ajax Groen Geel voor 81 aan de kant te krij gen. Van de 10 gevallen wickets zijn er 7 gevangen en 3 gebowled. Voor Ajax bowlden F. A. de Jong 4-21, A. F. El- dering 3-21 en D. Eldering 3-13. De eerste 5 wickets van Ajax vielen vrij snel, alleen J. Volkerts bereikte met 12 de dubbele cijfers. Een prestatie leverde D. Eldering door met 40 runs not out de wedstrijd voor Ajax te winnen. HQ ontving steun van P. v. Oven met 14 not out. ronduit voordeel bij loting verweten. Tegen Korpa zal Sui'bek nu opnieuw moeten bewijzen, dat hij Europees sterkste is. Maar niet alleen tegen Korpa, want ook Bert v. d. Helm kan en zal zich ook waarschijnl. als een lastige tegenstander voor de kampi oen doen gelden. Bert van der Helm: „Ik ben niet van plan me voetsschoots bij een nederlaag tegen Surbek of Korpa neer te leggen". De wedstrijden om het Gouden Bat worden gesponserd door Heemskerk Sport, die onlangs zijn 10.000ste tafel tennistafel zijn fabriek zag verlaten. De LZ&PV De Zijl heeft een succes vol weekeinde achter de rug. De ad- spiranten van deze waterpoloverenl- ging wonnen als goede generale repe titie op de a.s. Nederlandse kampioen schappen waterpolo voor adspiranten zaterdagmiddag het sterk bezette toer nooi van SVH. De jeugdige Leidenaars lieten in de wedstrijden die zij moesten spelen te- 'gen vier gerenommeerde clubs er geen twijfel over bestaan, dat zij op de 7 september a.s. in het Utrechtse zwem- stadion Den Hommel te houden kam pioenschappen hoge ogen zullen gooien. Ploegen van naam als Zian, De Rob ben. AZPC en SVH kregen met resp. 4—0, 51. 31 en 50 klop. De heren van De Zijl wonnen zon dagmiddag in Haarlem een toernooi van D(e) W(ater) R(atten). Aan dit toernooi deden buiten de organiseren de vereniging DWR ook mee: Neptu- nus (afgelopen zomercompetitie gede gradeerd van de le naar de 2e klasse), De Gouwe en de- pas naar de eerste klasse gepromoveerde Alpheuse Zwem Club. Dit AZC had voor het eerst weer sedert een jaar de beschikking over Gerrad de Leeuw, die een jaar voor werkzaamheden in Amerika vertoefde. De linkshandige De Leeuw heeft in dat jaar geen bal aangeraakt en dat was goed te merken. Zijn zo gevreesde ■harde schot is zo goed als verdwenen. De Zijl nam op AZC revanche voor de nederlaag en het gelijk spel. dat zij de Alphenaren in de competitie moesten toestaan. De Leidenaren wonnen met 20 en behaalden verder ook op Nep- tunus (42) en De Gouwe (51) over winningen. Alleen tegen de organise rende vereniging DWR speelden ze gelijk: 11, maar aangezien DWR ook gelijk had gespeeld tegen De Gouwe kon de eerste plaats De Zijl niet meer ontgaan. In de afdeling dames behaalde De Zijl een tweede plaats. Winnaar werd DWR. De Leidse dames bereikten de volgende resultaten: De ZijlASC 4 Ü/AJUtecfee Stationsweg 22 Breestraat 126 Haarlemmerstraat 158 hebben bij de jubileumherdenking, is het slotfeest op zaterdag 31 augustus wel de klap op de vuurpijl te noemen. Dan wordt verwacht dat drommen zich naar de Keukenhof zullen begeven om daar getuige te zijn van het grote tuin feest. LEIDEN Geboren: Mariële Sophia Maria, dr. v. G. N. A. Hulshoff en J. W. M. van der Meer; Daniëlle Antonia T. P. M. dr. v. N. L. T. Duindam en M. A. P. Jansen; Herman Paul zn. v. D. v. d. Berg en J. C. C. Mackaay; Catharina Maria, dr. v. G. P- Verdel en M. M. J. van Klink; Antonius Johannes zn. v. A. J. de Roo en J. C. Dijkstra; Pie- ter Cornelis zn. v. F. Kesteloo en H. W. Kok; Jane Gillian dr. v. B. T. Austin en G. TraynerJacob Pieter zn. v. J. P. van der Laan en A. W. v. Gehuwd1: F. A. van der Reijt en J. J. de Vries. Overleden: J. van Steijn, 66 jaar, man; M. M. Hasselo, 50 jr. echtgenote v. A. Ravensbergen; E. J. de Jong, 68 jaar wed. van W. Verhoef; C. I. Wes- terhoff, 50 jaar, echtgenote van A. J. C. van der Tol. VOORSCHOTEN JONGETJE (3) AANGEREDEN Zondagmiddag stak een driejarig jongetje, Edward Segaar, plotseling de Leidseweg over. Een chauffeur, de 49-jarige heer C. van 't V. uit Zoeter woud e, kon niet uitwijken voor het kind. Het jongetje werd geraakt en kreeg daardoor een wondje aan het achter hoofd. Dokter Van der Kooy verleen de eerste hulp. Turkse arbeider overleden na aan rijding te Nieuwveen De 28-jarige Turkse arbeider Mehdeth Altunaij, woonachtig in Woerden, is vrijdagmiddag overleden aan de verwon dingen die hij bij een ongeval in Nieuw veen woensdagmorgen opliep. De man werd op weg naar znn werk in Langeraar «rhtftig gewönd »na' bed aanrijding. In het Academisch Zieken huis te Leiden, waarin hij was opge nomen, overleed hij. HAZERSWOUBE TWEE WAGENS TOTALLOSS Een aanrijding tussen drie personen auto's was zaterdagavond om 20.30 uur het gevolg van een foutieve inhaalma noeuvre op de Hoge Rijndijk. De 42- jarlge Tilburger H. N. de R. reed in z(jn auto en werd ingehaald door A. A. le G. uit Alphen a. d. Rijn, 27 jaar. Le G. had echter ingehaald op een mo ment dat er een tegenligger, de 29-jarlge Duitser R. C. uit Eschweischer (bij Aken), naderde. De R. week snel naar rechts uit, waardoor hij met De R. in botsing kwam en zijn wagen benevens die van de heer De R. total loss geraakten. FEESTAVOND TOUR DE LISSE Het was zaterdagavond voor de 12e keer dat een slot-feestavond werd ge houden ter afsluiting van de tradi tioneel geworden ,Tour de Lisse" en de grote belangstelling van de zijde der ouders van de 48 renners welke aan de Tour hebben meegedaan, be wijst wel, dat dit jaarlijks terugkerend evenement In de volle belangstelling- van de gehele streek Het was de heer S. voorzitter van de Ren ging „De Bollenstreek", noegen vende r daarbuiten der Poll, de Tourveren i- m groot ge- olle zaal met meele- h ar tel ijk welkom mogen toeroepen. Hij dat de 12e Tour de Lisse een enorm succes geworden is. Er was tijdens de Tour een spanning in de hele bollen streek en geladen gingen de jeugdige renners elke avond van start. Hij was blij met. dit feest met de prijsuitrei king als sluitstuk van het gehele evene ment. Zeer tot zijn spijt moest hij mededelen, dat Kees Verkerk wegens noodzakelijk verblijf in Noorwegen en Zweden niet in de gelegenheid was tijdig in Nederland terug te zijn en de feestavond bij te wonen. PRIJSUITREIKING De prijsuitreiking was in twee delen gesplitst. Vóór de pauze werden aller eerst de Tourmissen bedacht met" een mooie foto van de winnaar die zij na afloop de overwinningskus hebben mo gen geven, waarna hij de ploeg „Schra- ma-Verf" liet aantreden en de prijs voor deze ploeg uitreikte. Daaraan werd nog een extra beloning van de firma Schrama-Verf toegevoegd in de vorm van de mededeling, dat de zes renners die in déze ploeg voor de over winning in het ploegenklassement had den gezorgd, op kosten van dit bedrijf een avond mee mogen naar de zes daagse te Amsterdam. De ongelukkigste renner, Wietse Tjoelker, een onverwoestbaar kereltje, werd voor het voetlicht gehaald en extra in het zonnetje gezet om zijn onversaagd optimisme en doorzettings vermogen. De voorzitter noemde hem „de lachebek van de Bollenstreekver eniging"! Hij fietste volgens de voor zitter zes avonden op een andere fiets, maar. hij was er bij. Behalve een mooie prijs, een wedstrijd-fietsband, kreeg hij uit handen van de voorzitter een bedrag van 10.- extra. Als win naar van het puntenklassement kreeg G. Looijenstijn een beker, eveneens J. Kortekaas die hoogste was in het Berg- klassement, terwijl Harry v. d. Zwet als strijdlusligste renner van de gehele tour een mooie herinneringsmedaille in ontvangst nam. LEUKE DIA-VERTONING Door de heer W. Mesman werden ter opluistering van deze avond een sohiterende serie kleurendia's van de Tour de Lisse met geluid vertoond, waardoor de gehele Tour weer even helder voor de geest kwam. Leuke momenten wist hij vast te leggen en er waren ook zeer geestige opnamen bij waarbij hij de ploegleiders even in het zonnetje zette. Het geheel was rondom af. Na de pauze werden de 20 renners die ,in de prijzen" gereden hadden stuk voor stuk naar voren gehaald om hun prijs in ontvangst le nemen. Voor zitter Van der Poll wist op onderhou dende wijze elke winnaar toe te spre ken. Hij begon bij de laagst geklasseer de in de prijzen en eindigde bij de drie top-figuren 1968. Gerard Looijen stijn, die nummer drie was, kreeg on der applaus een racebroek, shirt, be kerhouder en een tas aangeboden; nummer twee, Harry van der Zwet ging naar huis met een race-baan trans formator, terwijl aan de winnaar van de Tour de Lisse, Jaap Kortekaas, een splinternieuwe fiets werd aange boden, waarop een donderend apRlaus volgde. De voorziter sprak aan het einde van de avond een bijzonder dankwoord tot de heer Kees Langeveld en zijn ver loofde mej. Tineke Lemmers voor het vele werk dat zy samen voor de Tour verzet hebben en waarvoor zij beiden in de bloemen werden gezet. Ook mevrouw De Ridder uit Noordwijker- hout had voor haar geestelijke inspi raties van de renners een bloemen hulde in ontvangst te nemen. De heer Van der Poll wilde op deze feestavond zich speciaal met een woord van dank richten tot de ouders van de renners. Uiteindelijk is hun toestem ming nodig en daarvoor was hij bijzon der dankbaar. Hij vond het ook fijn te mogen vaststellen, dat het met de Tour de Lisse niet in de eerste plaats gaaf om de knikkers, maar om het (spor tieve) spel. De renners die geen prijs wonnen behoeven toch niet teleurge- WASSENAARS „BLAUW ZWART" ZAG LEDENTAL STERK GROEIEN Onder voorzitterschap van mr. L. A. L. Weber heeft de sportvereniging Blauw Zwart in het clubhuis aan de Dr. Mansveltkade de jaarvergadering ge houden. Mr. Weber herdacht in z(jn in leidend woprd twee overleden leden: de heren J. Brouwer eh N, van Leeuwen, die beide grote verdiensten hebben ge had voor de. vereniging. Verheugend nieuws is, dat het leden tal van de vereniging met ongeveer 100 is gestegen tot 535. Vooral in de jeugd afdeling was de groei bijzonder sterk. Penningmeester Th. Donath gaf ver- volgens een toelichting op het financiële i jaarverslag van het bestuur, dat getuigt j van een gezond beleid. De heer J. Gottenbos bracht een ver-1 slag uit over de jeugdafdeling, een als, altijd boeiend en bijzonder goed verslag.; Bij de bestuursverkiezing hadden de j heren L, Kerkvliet, L. Kouwenhoven en| F. Roozen zich herkiesbaar gesteld. Door het bestuur werd kandidaat gesteld voor een bestuursfunctie de heer H. v. Dur-| sen; door een gorep leden was voorge steld de heer A. J. Oudshoorn. Omdat er| nog voorzien moest worden in een vaka- ture, moesten er vier bestuursleden uitj deze vijf kandidaten worden gekozen, i Gekozen werden de heren Kerkvliet, j Nadat enkele noemd ging de vergadering akkoord met een verhoging Van de contributie en wel voor senioren van 48,- naar 60.- per jaar, voor junioren van 18,- naar 24,- per jaar, voor spelende pupillen van 7,50 tot 12,- per jaar en voor niet spelende pupillen van 3,- tot 5,- per jaar. Deze verhoging, die door pen ningmeester Th. Donath werd toegelicht gaat op I okt. a.s. in. srteld t« zijn. want m hebben sportief meegedaan. Er is geen wanklank ge- EIGEN PARCOURS EN CLUBGEBOUW De heer Van der Poll greep deze gelegenheid tevens aan om een harte- wens openbaar te maken en dat is, om nog eens de beschikking te kunnen kragen over een geheel eigen par cours. „We mogen thans van het be kende parcours van de gemeente Lus- se gebruik maken zoals dit gebruikt wordt bij de Tour de Lisse, maar het is en blijft een „openbare weg," die niet geheel afgesloten mag worden." Dankbaar voor deze mogelijkheid hoopte hij, dat de weg naar een eigen parcours eens geopend mag worden en dat tevens de wensdroom nog eens in vervulling mag gaan de beschik king te kunnen krijgen over een eigen clubgebouw. Met een „lot weerziens bij de Tour de Lisse 1969" besloot de heer Van der Poll deze schitterend geslaagde feestavond. „Comet N.V. Sassenheim, i Holland" heeft mi nieuw bedrijfspand Dezer dagen werd aan «Ie Bergli. van Heemsteden eg in gebruik ncnomen het nieuwe bedrijfspand van het bloembol lenexport bedrfjl „Comet N.V.", Sassen heim, Holland." Deze Ingebruikname moet voor de di rectie, de heren 1-1. C. Broekhuizen uit Lisse en dr. W. Thiele uit Lintdorff (Did) een grote voldoening zijn. Immers de beschikbare ruimte te Lisse was veel te klein. De royale pakhal, het maga zijn, kantoren, gebouwd in étappes door Aannemersbedrijf Klebert te Sassenheim beslaat 3.300 m2, waarmee Sussenhelm een bedrijf van importantie rijker is ge worden. Het geheel is uiterst modern van opzet. Voor de export, naar 6 Euro pese landen, zijn er speciaal geconstru eerde machines, waarvan de gemiddelde productie 3.000 doosjes per uur bedraagt, met een bezetting van 7 mensen, waar onder één monteur. Het „omstellen" van het éne doosje op het andere formaat doosje duurt rond 40 minuten. Geheel nieuw is de PVC- verpakltlng, voor het eerst voor bloem bollen in gebruik. In de toekomst zal deze verpakking ook voor bijgoed wor den gebruikt. In deze plastic-doosjes, in het bedrijf vervaardigd, heeft de frisse lucht toegang en kan het overtollig vocht weg. Comet N.V. levert vnl. aan zelfbedieningszaken in Scandinavië. Duitsland, Frankrijk enz. en is dus inter nationaal georriënteerd. In het nieuwe bedrijfspand is ook gevestigd Gebr. Broekhhuyzen, die gedurende 20 jaar te Lisse was gevestigd. Dit bedrijf levert vnl. aau particu lieren In liet buitenhuid. Do nieuwe ves- tigilng komt ook de werkgelegenheid ln onze gemeente ten goede. I)e vaste per- soneelskern bedraagt 18 man. In het hoogseizoen Is er plaats voor elrea 40 DIEFSTAL UIT ACHTERGELATEN AUTO Een Haagse automobilist, die zondag nacht zijn personenwagen, als gevolg van motorstoring, moest achterlaten, kwam zondagmiddag toen de wagen zou worden opgehaald tot de onaange name ontdekking dat vla het tocht- raampje toegang was verschaft. Ver mist werden de auto-radio, al zijn auto papieren en zijn paspoort. NIEUWE KANTINE VOOR V.V. KOUDEKERK OFFICIEEL GEOPEND Het Leidse korfbalseizoen Is min of meer officieel geopend. Twee Interes sante toernooien (van Fluks en Zuider kwartier) waren goede voorbereidingen voor de diverse ploegen op do komende competitie, die a.s. zondag van start gaat. Bij het Zuiderkwartier-toernool sleepte hoofdklasser HKV de eerste prijs In de wacht. De prestaties van de nieuwe overgangsklasser Zuiderkwartier vielen Iets tegen. De geel-blauwen kwamen niet verder dan een derde plaats achter HKV en De Danaïden, die goed voor de dag Het Fluks-loernool is evenals vorig Jaar door De Algemene gewonnen. De blauw-wltteii, die een goede vorm toon den, eindigden gelijk met stadgenote Vlcus, uuiur na liet nemen van straf- worpen wou De Algemene. Fluks kwam niet verder dan de vierde plaats en het pas gepromoveerde For tuna liet een goede indruk achter en werd derde overgangsklasser. Swift uit Amsterdam vlei erg tegen en eindigde op de laatste plaats. De uitslagen van het Zuidevkwartler- toernooi zijn: Afdeling 1: De Danaiden-Zuiderkwar- tter 2-1, Eindhoven-HKV 0-3, Volt-De Dan. 0-7, ZKW-Eindhoven 4-1, HKV- Volt 10-0, De Dan.-Eindhoven 2-1, Volt- ZKW 0-6, HKV-De Dan. 4-1, Eindho ven-Volt 2-1. ZKW-HKV 2-4. Eindstand: 1 HKV. 2 De Danaiden, S Zuiderkwar tier. Afd. 2: 1 HKV 2 De Danaiden. Afd. 8: (jun. A) 1 ZKW. HKV. Afd. 4 (adsp.): 1 Volt. 2 Luto a. Afd. 5: 1 Luto, 2 Wan delbos. Afd. 6: 1 Crescendo, 2 De Danaï den. Afd. 7: 1 Luto, 2 De Algemene. Afd. 8: (pup.) 1 Luto, 2 De Danaïden. Uitslagen Fluks-toernooiAfd. li VI- ts-De Algemene 2-1, Fortuna-Fluk» 2-1, Da Algt-SwifÉ fcA) fc. mnABow M. Swift-Fortuna 0-4, Fortuna- De Alg. 1-3, Vlcus-Swlft 3-1. Fluks-De Alg. 1-1, Vi- cus-Fortnua 3-3, Swlft-Fluks 2-4. Eind stand: 1 De Algemene (na strafw.), 2 Vicus, 3 Fortuna. Afd. 2: 1 Luto, 2 Vicus. Afd. 3: 1 Pams, 2 Ons Eibernest. CRESCENDO Drie ploegen speelden mee op het ZKW-toernooi. Het pupillen-achttal en het adspiranten b-team vielen niet in de prijzen. Het adspiranten A-team ver overde echter in haar afdeling de eerste A.s. donderdag 29 augustus speelt het eerste twaalftal van Crescendo 'n oefen wedstrijd tegen het eerste team van Ons Eiland. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan de Montgomereystraat en begint om 18.30 uur. De In Memoriam „Blil" van Berge Henegouwen Trophee -inzet van het traditionele veteranen-toernooi van ASC is gisteren gewonnen door Lugdu num. De bejaarde „kikkers" legden on der aanvoering van aanvoerder Jan Pauw met één punt voorsprong op UVS op de eerste plaats beslag. DOCOS, ver leden jaar winnaar van de „gouden bal", moest ditmaal met de derde plaats ge- De uitslagen lulden: ASC-DOCOS 0-0, Lugdunum-LDWS 2-0. UVS-LFC 2-0, ASC-Roodenburg 2-2, DOCOS-Lugdunum 0-0, LDVVS-UVS 0-4, LFC-Roodenburg 1-1, ASC-Lugdunum 0-2, LDWS-DOCOS 1-1. LFC-Lugdunum 0-2. Roodenburg-UVS 1-0, ASC-LFC0-2, Roodenburg-LDWS 0-1, Lugdunum-UVS 0-0, DOCOS-LFC 1-0, ASC-LDWS 2-0, Lugdunum-Roodenburg 2-0, DOCOS- UVS 0-2, LFC-LDWS 1-0. ASC-UVS 0-0, DOCOS-Roodburg 5-0. De eindstand luidt: 1 Lugdunum 6-G, 2 UV8 6-8, 3 DOCOS 6-7, 4, 5 en 6 Roo- denburg, IATO «o ABC 6-B, 7 LDWS 6-8. Zaterdagmiddag werd de nieuwe kan- tlne van de voetbalvereidglng Koude kerk otfideel ln gebruik genomen. Aan wezig waren onder meer het voltallige gemeentebestuur, het bestuur van v.v. Koudekerk, de uitvoerder en de mensen die uatiw bQ de bouw betrokken wuren. De echtgenote van de burgemeester, mevrouw Van der Linden, kreeg na het korte openingswoord van voorzitter M. J. van Hosten bloemen aangeboden door Graddy de Wit, Voorzitter Van Oosten memoreerde de gang van zaken by de totstandko ming van het klubhuis. Hij bracht het gemeentebestuur dank voor hun steeds welwillende medewerking, in het by- zonder toonde hij zich dankbaar jegens de vele vrijwilligers, leden, donateurs en niet-leden, die op vele avonden en vrye zaterdagen hun tyd hebben opge offerd om in rekordtyd het klubgebouw te verwezeniyken. De dochter van de uitvoerder, mej. Inge Wagenaar, reikte daarna de bur gemeester de sleutel van het klubhuis aan op een rood kussen. De burgemees ter verrichte daarna de officiële opening. De muziekvereniging „Kunst na Ar beid" bracht de vereniging een serenade. In sQn rede sprak burgemeester C. M. van dw Linden *ljn bewondering uit Burgemeester C. M. van der IJndei leemt de sleutel van tb- kantine in ont angst, waarmee hy de opening gaa voor de vele aktlvlteltpn die Koudekerks voetbalvereniging toont. Hy prees de aanwezigheid van bur gemeester Q. Wavereln, burgemeester van Maarssen en oud-burgemeester van Koudekerk. „In uw tyd was er een aan vang genomen met de plnnnen te komen tot de oprichting van een sportpark. Als alles meezit, zal waarschyniyk in okto ber daarmee een aanvang worden geno- HAMEK Namens het gemeentebestuur bood de burgervader de voorzitter van de ver eniging daarna een voorzittershamer met inscriptie aan. Nog vele belangstellenden toonden daarna hun Instemming met de snelle realisering van het fraaie gebouw, waar van wy zaterdag een foto hebben ge plaatst. De foesteiykheden namen daarna een aanvang, opgeluisterd door de Koude kerks» muziekverenigingen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3