TUMULTUEUS WEEKEINDE OP ZANDVOORT DWS kreeg nauwelijks een been aan grasmat in kuip Rijn v. d. Heuvel en v. Herpen duwden tegen de deur VAN BEEK NUMMER EEN VAN TENNISLERAREN Hockeyploeg niet stuk te krijgen Rood en wit wint k.n. competitie Slechts 0.3 sec. van Ada Koks wereldrecord Twee titels voor jeugdwaterskiërs MET DISCUS WEER VERDER Henny v. Faassen dameskampioene Zwitser Ditzler ernstig gewond MAANDAG 26 AUGUSTUS 1968 LAREN. Met nlng van 61 op de Hara- burgse hockeyclub Klipper is H het Nederlands olympisch elftal zaterdag in Laren aan de „praktijktrainingen" be gonnen. Na enige maanden uitsluitend aai. de conditie te hebben gewerkt, wacht de olympische hockeyselectic de aanstaande weken een om vangrijk oefenprogramma, waarvan de zaterdag ge speelde wedstrijd de eerste „We zijn erg tevreden over deze wedstrijd. Niet alleen le zes doelpunten maar meer nog over de conditie van de spelers. Die is beslist uitstekend", vertelde coach Bromberg na afloop. De olympische hockeyers krijgen overigens hun reis naar Me xico niet cadeau. Driemaal per week komen ze bijeen voor een straffe training. Daarnaast wordt wekelijks nog een oefenwedstrijd ge speeld, terwijl verder de clubs ook een beroep op hun spelers gaan doen. „Het is een zwaar program ma, maar in samenwerking met prof. Biersteker is het oefenschema samengesteld. Hij gaat ervan uit dat er kei hard moet worden getraind om in Mexico iets te kunnen bereiken. Ze moeten als het ware vermoeid naar Mexico vertrekken. Hoewel, dat zie ik er niet in, want tegen die tijd is de conditie zo hoog op gevoerd dat de jongens niet stuk te krijgen zijn. Dat bleek in de oefenwedstrijd wel. 's Morgens hebben we een zware conditietraining gehad en 's middags is er toch in hoog tempo gespeeld zonder dat de jongens vermoeid raakten". Reeds na drie minuten kwam het eerste doelpunt tot stand. Uit een strafcorner van John Elffers werd de inzet van Edo Buma in eerste instantie gestopt, maar Elffers kon toch nog raak schieten. In de vele daaropvolgende aanvallen was vooral Gerard Hylkema ge vaarlijk. De HMC-speler scoorde in de 26e en de 34e minuut. Kort na de rust voerde Thole na een voorzet van Hylkema de stand op tot 40 en vier minuten later zorgde weer Hylkema voor 50. De Klippers konden hierna tegenscoren, maar Jan Piet Fokker bracht tenslotte het verschil weer op vijf doelpunten. Raymond (eulemans won Coupe de Roode Leeuw DEN BOSCH De Belg Ceulemans heeft in Den Bosch het internationale biljarttoernooi om de Coupe de Roode Leeuw gewonnen. In de zevende en laat ste ronde versloeg Ceulemans in de be slissende party zyn landgenoot Boulanger met 60 tegen 54 caramboles. De Ruyter (N) Scherz (Oost) Van Bracht (N) Popeyes (N) Schrauwen (B) J. Wijnen (Ned)) AMSTERDAM Rood en Wit is za terdag winnaar geworden van de K.O.- cricketcompetitie. Op het terrein van ACC in Amsterdam versloegen de Haar lemmers het Haagse HBS met 30 runs. Rood en Wit scoorde 148 runs, HBS 118. Rood en Wit: (Schouwenburg 49, Van Buchem 43, Tuininga 11); HBS: (Pier- hagen 4/36, Van Rijn 3/25, Risselada 2/37, Keilholtz 1/24. HBS: (Van der Vegt Van Wel 11, Rishworth 19, Van Rijn I. Rood en Wit: (Tuininga 3/23, Boer n der Ley 3/18, Van Buchem 4/16. Een hele week strijd om het Europees kampioenschap Finnjollen startte met wat voorpostgevechten. De zuivere krachtmeting kwam nog niet aan bod. Toch had deze Italiaan, Golser, het al niet gemakkelijk op het water voor Medemblik. (Van c sportredactie) ROTTERDAM Acht minuten na de ast was Coen Moulijn zo verrukt over :n knap staaltje verdedigingswerk van zijn Amsterdamse opponent Flinkevleu- gel, dat hij prijzend in de handen klap te. Een minuut later was Moulijn juist tikje sneller dan Flinkevleugel en dat betekende meteen de definitieve ne derlaag voor DWS in het Rotterdamse stadion. Met een magistraal diagonaal schot noodzaakte hü doelman Jongbloed zich verder uit te rekken dan de spie- het toelieten. Met een pijnlijk gezicht wreef de Amsterdamse goalie over zijn zij, Flinkevleugel haalde de bal uit het zond op zijn beurt de maker, Coen Moulijn, een applausje achterna. DWS kreeg overigens in feite geen been aan de stadiongrasmat. Technisch is Feijenoord over alle linies vlotter dat drukte zich in de tweede helft duidelijk genoeg uit toen de Rotterdam- ploeg vrijwel constant op de Amster damse helft was te vinden. De enige, die n kwaliteit kon meten met de top- m bij Feijenoord, was linksbuiten Rensenbrink. Feijenoord had hem willen hebben, maar hij was met drie a vier ton en te prijzige kant. Bij DWS kwam Rensenbrink echter lang niet uit de verf door verre van voldoende steun van zijn (ADVERTENTIE) medespelers. Wat Feijenoor^ niet mee viel- was de (bekende) harde verdedi gingstactiek van DWS. In die linie hield men van fors ingrijpen en nog forser attaqueren. Dat gaf wel eehs' 'fhóeilrfkhé- den voor scheidsrechter Brouwer uit Schiedam. Het werd gelukkig geen gooi en smijtwerk, meer te danken aan de discipline van de Feijenoorders dan aan het niet altijd even feilloze beleid van de heer Brouwer. Ouderwets Feijenoord maakte het moet worden gezegd geen daverende indruk, het voetbal was te statisch, zelfs een tikje aan de ouderwetse kant. Verdedigers trokken niet mee naar voren om de aan val te steunen, de backs bleven staan waar ze op het papier waren geplaatst. Een pure beweeglijke voetbalmachine was Feijenoord dus beslist niet en wil de Rotterdamse ploeg de hoofdrol in het nieuwe voetbalbedrijf gaan vervullen dan moet het hele zaakje om in de technische terminologie te blijven eens duchtig ge olied worden. Maar goed, tegen DWS had Feijenoord zo'n verbluffende start, dat de tegenpartij al na nauwelijks 50 seconden in de penarie zat. Een van die bekeken voorzetten van een weer ko ninklijk voetballende Coen Moulijn kwam precies voor de schoen van Kindvall, die van luttele meters. tegen de paal schoot. Een DWS'er raakte de bal bij het wegschieten zo vreemd, dat het leder tegen de lat spetterde. Doelman Jong bloed greep nog mis en toen rondde van Hanegem de schietvertoning af met een treffer, 10. Cornwall van DWS nam kennelijk revanche door Samardsic prompt daar op zo te blokkeren bij een nieuwe aan val van Feijenoord, dat de Joego-Slaaf hinkend kon inpakken en Wery voor hem inviel. Het geluk zat in die eerste helft Feijenoord dn speciaal Kindvall niet mee Een meesterlijk doelpunt van de Zweed vond geen genade bij de heer Brouwer, en vlak voor de rust liep hij een lekker voorgetikt balletje van Wery juist naast het hoofdstedelijke doel. Goed gevuld Voor het stadion was de eerste thuis wedstrijd van bewoner Feijenoord zake lijk bekenen veelbelovend voor het zoen. Er waren 44.500 toeschouwers, het gemiddelde van het vorige jaar 49.000. Nadat Moulijn zo magnifiek de op 20 had gebracht, was de voet- balpret voor DWS uit. Feijenoord, niet meer zo energiek (mogelijk door de subtropische temperatuur), was heer meester. Kindvall miste na een half i ongelooflijk mooie kans, met recht ïen geijkt voetbalgezegde te bezigen „op het presenteerblaadje", gebracht door Coen Moulijn. De Zweed schaamde zich diep door beide handen voor de ogen te slaan. Enfin, hij maakte die blunder nog goed door kort voor het slot enorm hard de eindstand naar 30 te vo< En op een haar na had Feijenoord kwartet doelpunten geoogst als het mooie schot van Wery niet de paal op zijn baan had gevonden. Behalve de zege was de terugkeer een weergaloos voetballende Coen Mou lijn het grote pluspunt voor Feijenoord. En dan te weten dat Moulijn de week tevoren uit het eerste was gelaten. Om dat hij niet goed genoeg meer was! LOS ANGELES Tijdens de Amerikaanse Olympische selectie wedstrijden zwemmen In Lo6 An geles zijn twee wereldrecords ver beten!. De 16-Jarige Debbie Meyer legde de 200 meter vrije slag af in 2 min. 6.7 sec. en bleef daarmee 1.2 sec. beneden het nog geen dag oude record van LLnda Gustavson. die in de series tot 2.07.9 was ge komen Ook de 18-jarige Claudia Kolb verbeterde een wereldrecord. Op de 400 meter wisselslag kwam zij tot 5 min. 4.7 sec... 0.7 sec sneller dan de tijd waarmee zij sinds juli wereldrecordhoudster op deze af stand was. Ada Koks wereldrecord op de 100 meter vlinderslag is ook in gevaar geweest. Ellie Daniel en Susie Shields bleven met hun 1.04.8 slechts 0.3 sec. van Ada's beste tijd verwijderd. De Olympische kam pioene op deze afstand. Sharon Stouder, werd vierde in 1.05.1 en plaatste zioh hierdoor niet voor Mexico. De Frangaise Benedicts Duprez heeft in Vlchy tijdens de zwem wedstrijd tussen Frankrijk. Zwe den en Roemenië de 200 meter rugslag gewonnen in 2 minuten 27.9 sec. een tijd die gelijk is aan het Europese record van haar landgenote Christine Caron, die in Vichy derde werd in 2.38.0. Van Roon verbeterde kogelslingerrecord DEN HAAG Tijdens de zaterdag gehouden Haagse kogelslingerkampioen- schappen, heeft de Nederlandse jeugd kampioen Hans van Roon (LDA) voor de derde maal dit jaar het Zuidhollands jeugdrecord verbeterd, ditmaal tot 47.64 m (Vorig record: 45.98 m). Zijn clubgenoot Wim Schoemaker, viervoudig nationaal kampioen bij de se nioren, verbeterde de beste Nederland se jaarprestatie tot 51.36 m. Op de twee de en derde plaats eindigden De Groot en Mol, beiden van SIOMO, met resp. 43.86 m. en 43.22 m. Op zaterdag 31 augustus worden, weer op het terrein aan de Hoek van Holland laan (Kijkduin), de Zuidhollandse kam pioenschappen verwerkt (2 uur) ANNA PAULOWNA Op het „Oude Veer" bij Anna Paulowna is zaterdag een begin gemaakt met de Noordeuropese jeugdkampioenschappen waterski. De ui,tr slagen luiden: Slalom aspiranten jongens: 1. R. Bulwick (Belg) 1000 punten, 2. J. Came (GB) 945.46 p.. ïelsjes; i. Willy Staehle (Ned) Aspiranten jongen - Dane (Ned) 1931.95 pnl ZURICH Het NOC laat alsmaar deurtjes open staan voor Mexico. Er was ook nog een kier voor het atletieknujnmer 400 m. In Zurich hebben Rijn van der Heuvel en Fred van Herpen zaterdag tijdens internationale wedstrijden een duw tegen de deur gegeven. V. d. Heuvel liep 46.7 en vestigde daarmee een Nederlands record. Het oude record stond op naam van Van Herpen met 46,9, die overigens in Zürich ook onder zijn eigen recordtijd bleef met 46,8. Het tweetal was op de nieuwe tartanbaan in Zürich zonder concurrentie want er startten geen andere lopers op de 400 m. Met hun tijden bleven v. d. Heuvel en v. Herpen onder de voor Mexico gestelde limiet. Maria Gommers, ook in Zürich, won de 800 m in 2 min. en 4,5 sec. voor de Duitse Jutta von Haase in 2.6,2. In Amsterdam vestigde discuswerp ster Anneke de Bruin een record tijdens wedstrijden op de nieuwe sintelbaan El- zenhage wierp zij 54,04 meter en verbe terde haar eigen record, dat zij op 4 augustus in Groningen had gevestigd, met 1,18 meter. Voor de vijfde keer in dit seizoen stelde Anneke de Bruin het Nederlands record scherper. Op 15 april overschreed zij in Den Haag als eerste Nederlandse atlete de vijftig-metergrens en nog geen twee maanden later haalde zij ook het door de LAAF vastgestelde olympisch mum van 52 meter. Dat die prestatie geen uitschieter was, bleek in de daarop volgende maanden, toen zij constant op dat niveau bleef werpen. Op het sportpark Elzenhage is het ook mogelijk 200 meter rechte baan te lo pen. Bij de dames won Willy Wokke dit Nederland weinig gelopen nummer in i,2 seconden, gesteund door een niet toelaatbare rugwind van vier meter per seconde. Bij de heren won Theun de Boer, eveneens met te veel rugwind, in 22,9. Chris Mooy werd met 23,4 tweede. Nog drie records De ploeg die in Londen deelnam aan internationale wedstrijden, kwam ook met records terug. Op de tartenbaan van Crystal Palace won Lia Louer de 400 meter in 53.2 sec., waarmee zij het re cord dat Myrna van der Hoeven ruim een maand geleden op dezelfde baan op 53,6 sec. bracht, 0,4 sec. scherper De formatie Wilma van den Berg, Truus Hennipman, Mieke Sterk en Hillie Gankema noteerde op de 4x100 meter 44.5 seconden en was daarmee 0,4 sec. sneller dan hel viertal v. d. Berg, Sterk, Hennipman, Bakker dat op 30 juni in Osnabrück tot 44,9 sec. was gekomen. Op de 4x200 meter werd ook een Ne derlands record verbeterd. Mieke Sterk, Corrie Bakker, Hilly Gankema en Truus Hennipman bracht 1 minuut en 34,8 sec. op de klokken. Het oude record stond se dert 8 juni 1958 met 1.40.6 op r Gewichtheffers tilden records HELSINKI De Russische gewicht hefier Gennadi Tsjctin heeft zaterdag in Helsinki het wereldrecord op de drie olympische oefeningen in het bantam- gewicht verbeterd en gebracht op 367.5 kg. rus kwam daarmee 2.5 kg boven het totaal van de Hongaar lmre Foeldi, i 1965 364 kg omhoog had gebracht. De prestaties op de drie verschillende onderdelen waren: drukken 117,5 kg, trekken 107,5 kg en stoten 142,5 kg. or vestigde ook de Finse lurmiddengewiebt Kaarlo Kangasnie- cen wereldrecord. De Fin bracht bij het trekken 157.5 kg omhoog, waar bij het op zijn naam staande re cord met twee kilogram scherper stel de. Kangasniemi verbeterde ook op het to taal van de drie olympische oefeningen 't wereldrecord. De Fin kwam tot 'n totaal van 522,5 kg waarmee hij zijn eigen wereldrecord met 7,5 kg scherper stelde. De prestaties op de drie onderde len waren: drukken 175 kg, trekken 157,5 kg (wereldrecord) en stoten 190 kg. Wereldrecords De Nederlandse ploeg eindigde achter n Engels viertal, bestaande uit Mau- en Tranter, Delia James, Janet Simp- n en Valerie Peat, die tot 1 minuut en :,8 sec. kwamen, waarmee zij het we reld- en Europees record dat sedert 2 oktober van het vorige jaar met 1.34.4 aam van een Russische ploeg stond. 0,6 seconde scherper stelden. De Australiër Ron Clarke gaf een nog feestelijker tintje aan de Londense wed strijden door het wereldrecord op de twee mijl te verbeteren en op 8 min. 19,6 sec. mee te brengen. Het oude record stond met 8.19.8 sedert 27 juni 1967 op zijn naam. Op de 800 in zegevierde Tilly v. d. Made in 2.05.0 met de Engelse Sterling in 2.06.6 als tweede en Uja Keizer in 2.06 8 als derde. De Nederlandse atleten maakten overi gens in Londen en Zürich aangenaam kennis met tartan, de Amerikaanse kunststof waarmee de atletiekbaan in het olympisch stadion van Mexico City in plaats van de traditionele sintels be dekt zal zijn Hoe snel het volkomen weerbestendige tartan is, bleek vooral in het Crystal Palace, met twee wereld records als resultaat. Gestruikeld Willy Willems is er zaterdag in Brus sel niet in geslaagd zijn Nederlands re cord op de 3.000 meter steeple chase (8.450) scherper te stellen en voo: tweede keer onder de olympische limiet te blijven. Willems nam een ruime voor sprong maar bij de laatste balk struikel de hij. Willems won toch nog in 8 min 55 sec. Bijzonder snel Margaret Bayles heeft zaterdagavond in Walnut (Californlë) opnieuw vooi verrassing gezorgd door tijdens de Amerikaanse selectiewedstrijden voor olympische damesploeg Wyomia Tyus de 200 mete- te verslaan. De 17-jarige, onbekende negerstudente uit Oregon, verbaasde eerder deze week de atletiekwereld door het wereldre cord op de 100 meter (11.1 sec.) twee maal te evenaren. Op de bijzonder snel le baan in Walnut versloeg zij op de 200 meter de Amerikaanse elitesprintsters Haar tijd was 23.5 sec. tegen Wyonia Tyus en Barbara Ferrell 23.7 sec. Tot de andere atletes die zich zekerden van een plaats in de olympi sche ploeg, behoorden de 800-meterloop- sters Madeleine Manning, Dorris Brown en Harvis Scott. Na een enerverende race werd voor Manning en Brown de zelfde tijd afgedrukt: 2.03.0. Harvis Seott kwam tot 2.04.5. Martha Watson wm verspringen met 6.42 meter voor Willie White met 6.40 meter, Mamie Rallins de 80 m hprden in 11 sec. en Maureen Feidler het kogelstoten met 15,28 m Mieke Jaapies tweede in sterk gezelschap DUISBURG Van de kleine Neder landse kano-afvaardiging, die het af gelopen weekeinde deelnam aan de twaalflandenwedstrfid op de Wedaubaan van Duisburg, heeft Mieke Jaapies de meestopvallende prestatie geleverd. Het Zaansc meisje eindigde als tweede In de race over 1000 meter in de K-I-klassc. Alleen de Westduitse Renate Breuer was te sterk voor haar. Op de 500 meter K-2-klasse werd Mieke Jaapies samen met Thea Berger-Duif tweede. De over winning was voor de Westduitse com binatie Esser-Zimmermann. De Roemeen se meisjes Dumitru en Serghei, goed voor het zilver tijdens de Europese kampioen schappen, werden tweede. Dumitru—Serghcl (Roem) 1.57.8, 3erger/Dulf (Ned) 1.57.9, 4. Doc- Erik Hansen (Den) 7. Verhaard (Nee Szuszkievltsj (Pol Lawry redde Australië voor cricket debacle LONDEN Aanvoerder Bill Lawry heelt Australië op de derde dag van de vijfde en laatste test match tegen Enge land, die op de Londense Oval wordt ge speeld. waarschijnlijk gered van de fol- low-on. Engeland scoorde vrijdag In zijn eerste innings 494 runs. De eerste vijf Australische wickets leverden slechts 52 punten op. Het leek daardoor vrijwel zeker, dat de „Aussies" in hun tweede innings eerst zouden moeten batten. Ian Redpath, die goed was voor 67 rans bouwde met aan voerder Lawry echter een zesde wicket stand op van 129. Lawry was de enige Australische batsman die de Engelse bowlers kon weerstaan. In 5 uur en 50 minuten scoorde hij zijn tiende century in testcricket. Toen zaterdag de speeltijd verstreken was bedroeg zijn totaal 135 not out. De Australiërs stonden toen op 264 voor 7 en moeten nog 31 runs scoren om de follow-on te ontgaan. Lawry Bloeg 17 vieren. Pacebowler David Brown en offspin- ner Ray Illingworth veroorzaakten de Ineenstorting van het Australische team in de eerste uren van de dag. Brown nam drie wickets voor 48 runs en Illingworth 2 voor 74. ï+rj** 1 (Van onze sportredactie ROTTERDAM De kampioenschap pen voor tennisleraren, waarvan giste ren op het Rotterdamse tennispark Plaswijck de laatste wedstrijden wer den gespeeld, eindigden bij de heren met een verrassende zege van Johan van Beek, terwijl Henny van Faassen beslag legde op het kampioenschap bij dc dames. Hel i dat ZANDVOORT veel goedwillende officials bij de pits stonden, anders was het enerverende duel tussen Ab Goedcmans en de Ita liaan. die schuil gaat onder het pseu doniem Pam geëindigd in een ordi naire. massale vechtpartij. Ronden lang had het gevecht, dat het tweetal gis teren leverde, de tienduizend toeschou wers op het Zandvoortse circuit in zijn ban gehad. „Pas als driekwart van dc wedstrijd voorbij is, zal ik de kop nemen", had Ab Gocdemans tevoren in alle rust gezegd. Toen de startvlag was gevallen, wa ren alle voornemens vergeten. De moed maakte plaats voor overmoed en de rijders gingen bij herhaling tot aan de grens van hun mogelijkheden Tot aan de 27e ronde van de race der lichte toerwngens, geldend vooi hel Europees kampioenschap, konden de beide coureurs met snelle stuurbewe- gingen erger voorkomen als de situatie kritiek werd. Toen het veld daarna doorkwam, ontbraken de beide Fiat Abarth's. Bij het bos was een plas olie, veroorzaakt door de wagen van Rob Dijkstra, daarvan de oorzaak. Twintig meter bedroeg het verschil tussen de rivalen. Goedemans wagen slipte, sloeg enige malen over de kop en werd volkomen vernield. Nog voor dat de Italiaan zich had kunnen rea liseren wat er was gebeurd, raakte ook zijn Abarth van de baan. Toen de wagen van wedstrijdarts dr. Fokke Bosch de coureurs ongedeerd terug bracht bij de pits, dreigde er een vuistgevecht tussen de helpers van bei de renners. De Italianen waren het lang niet eens met de wijze waarop Goedemans had gereden, en wilden hem dat duidelijk laten merken. Met moeite konden de beide groepen van elkaar gescheiden worden. Het was niet het enige ongeluk dat het afgelopen weekeinde op het mo menteel zo sterk in de belangstelling staande circuit voordeed. Zaterdag re den kort na de start van de formule libre-wagens zeven auto's op elkaar in. De wedstrijd werd afgevlagd. Na dat de kraanwagens hun werk hadden gedaan en gebleken was dat er geen gewonden waren, viel de vlag opnieuw. Vijf van de zeven wagens waren ech ter zo ernstig beschadigd dat zij ach ter de pits moesten blijven. Gisteren zorgden formule 3-renwa- gens voor minuten van grote verwar ring. Bij het uitkomen van de Tarzan- bocht botste de Brabhamracer van de Zwitser Peter Ditzler tegen een andere wagen. De Bolide van Ditzler sloeg om en de Zwitser raakte beklemd. Met zwaar inwendig letsel is hij ter observatie in een ziekenhuis in Haar lem opgenomen. Er is geen direct levensgevaar. Kinderen Zandvoort ernstiger ongelukken waren gebeurd. De ruimte voor de pits. waar mag worden gesleuteld aan binnenge komen auto's, bleek opnieuw een po pulaire plaats om de races te volgen. De „functionarissen" waren uitermate talrijk. Men vraagt zich af welke func tie kinderen aldaar vervullen, die ge zien hun leeftijd de lagere school nog niet doorlopen kunnen hebben. Pas na dat de eerste ronden waren gereden, poogden officials de .ruimte enigszins te zuiveren. Het succes was van zeer tijdelijke aard. Enige malen moesten „helpers" opzij worden getrokken om ongelukken te voorkomen. De vele incidenten en het kennelijk met een te optimistisch gemoed opge stelde tijdschema maakten dat het pro gramma aanmerkelijk uitliep en dat anderhalf uur te laat pas tegen half acht de zwartwit-geblokte vlag voor de laatste maal viel. G.P. Oostenrijk De Porsches hebben volledig de weg gehouden Grote Prijs van Oosten rijk. die meetelde voor het wereld kampioenschap der constructeurs Win naar werd de Zwitser Jo Siffert, die na de zesde ronde de leiding overnam van de later wegens pech uitgevallen Britse Porscherijder Vic Elford. De tweede plaats in de eindrangschikking werd ingenomen door de Westduitscr Kurt Ahrens, eveneens met Porsche, terwijl als derde finishte do Austra liër Paul Hawkins met Ford. De race ging over een afstand van 502 kilo meter. Bergklim De Duitse autocoureur Gerhard Mit- ter heeft fnet een Porsche de gisteren te Montana gehouden wedstrijd, die meetelde voor het Europese kampioen schap bergklim, gewonnen. Mitter no teerde een tijd van 11 min 52,43 sec. Ook de volgende drie plaatsen werden door Porscherijders bezet: 2. Rolf Stommelen (Did), 3. Karl Foltek (Zwit serland), 4. Siegfried Lang (Did). Na zes wedstrijden is de stand voor het kampioenschap: 1. Gerhard Mitter (Did) 40 pnt., 2. Dieter Quester (Did) itrljd baheerst in de gisteren te Zelt- 3, HoU stommelen (Did) 18 pnt. waardig verloop. Als favorieten golden de kampioen van yorig jaar, Adri van Leeuwen, de Haagse tcnnisleraar Theo Dekkers, Rob Gurowitsch en A. Blom. Geen van deze geplaatste spelers slaag de er echter in door te dringen tot de eindstrijd, terwijl Blom zelfs al in de eerste ronde door G. Bunt werd uitge schakeld. (5—7, 6—4, 6—1). Th. Dek kers verspeelde zijn kansen in do kwartfinale door met 86, 63 van Ro bert Copper te verliezen. Ook Van Leeu wen kwam niet verder dan de kwartfina les, waarin hij het onderspit moest del ven tegen Rob Gurowitsch (79, 75, 64), die op zijn beurt van Johan van Beek (75, 62, 63) verloor. De finale ging tussen Johan van Beek en de Naaldwijker Gerard Scholtes, die daavoor vijf sets nodig had gehad om Copper te verslaan (86, 46, 63, 3 6. 62). Ook de eindstrijd werd een spannende aangelegenheid, waarbij de tegenstanders elkaar weinig toegaven. De Haagse districtstrainer Johan van Beek bleek over (nog» moer uithoudings vermogen te beschikken dan de voorma lige Westlandiavoetballer Scholtes. In vijf sets (6—3, 4—6, 6—4, 5—7, 6—1) werd dc 28-Jarige Van Reek kampioen. Bij de dames werd Henny Faassen de nieuwe kampioene. Geertje van der Valk, die verleden jaar dc titel verover de, werd in de eindstrijd met 75, 75 verslagen. Overige uitslagen: A. Blom-R. N. Gu rowitschG. Bunt-A. van Leeuwen 61, 8—6, 46, 6—2; Damesdubbelspol: G. van der Valk-H. Faassen—H Mulder-H van der Raadt 6—2, 6—2; Senioren (boven 45 jaar): R. Kauling A. P. Houps 61, 02; Gemengd dubbelspel: H. Faassen-A. Bunt—G. van der Valk-A. P. Houps 6—1, 6—0. COLORADO De deen Bent Larsen heeft zonder een partij te verliezen de open Amerikaanse schaakkampioen schappen gewonnen. Pal Benko, kam pioen van vorig jaar, eindigde met de Amerikaanse Walter Browne op de twee de plaats.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 11