SCYLLA NAM EERSTE RONDE JAARBEURSSTEDEN-BEKER LFC toernooiwinnaar na goal in verlenging Roodenburg hoog tempo versloeg in DWS-amat. Alleen Bronstring boekte winst op Districtsdamdag Bona Stars stelt teleur op Mosquito's-toernooi UVS op de derde plaats in revanche-toernooi Goede entree van Ed van den Berg Westduitse Pirmasens kreeg geen voet aan de grond: 5-0 Sterkste spelers ontbraken door politieke situatie A Mooi succes in Aiphen Docos winnaar Pancratius-toernooi te Badhoevedorp Lugdunum gaf 2-0 voorsprong uit handen SJZ wint met ruim verschil van Lisse Teylingen liet vele steken vallen tegen Lijnden Middenveld door komst Van Kampen versterkt Goede generale van Ter Leede Vierde plaats beneden verwachting Estafettekampioenschap van district was 'n flop Gelijkspel van Rijpwetering MAANDAG 26 AUGUSTUS LEIDEN Scylla heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Jaarbeurssteden-béb'er voor tafeltennistcams. Moeiteloos geplaatst. In de militaire sporthal overklasten Bert van der Helm (21), Gerard Bakker (28) en de van AMV.J overgenomen Ed van den Berg (21) zaterdagavond het West duitse Pirmasens: 5—0. Nauwelfjks twee uur heeft Scylla nodig gehad om de tweede ronde van de strijd om de Messe-Ciip - Jaarbeurs-, congres- en universiteitssteden - te bereiken. Zes weken training waren meer dan voldoende om het uit 'veteranen' bestaande team van Pirmasens van de tafel te vegen. Slechts Lothnr Reiser (32) en Karl Heinz Dauenhauer (27) slaagden er in een game te veroveren. Reiser snoepte de veelvoudige Nederlandse kampioen Bert van der Helm de tweede game af. Van der Helm zei later: „Het was veel te warm om goed te spelen. Ik nam het toen veel le gemakkelijk op". Ook Dauenhauer ontnam de in Leiden debuterende Ed van den Berg een game. Van den Berg: „Na die eerste game (219) was ik gewoon in slaap gevallen De Westduitse speler, Klaus Henges (32), kwam tegen Van der Helm en Van den Berg duidelijk conditie en techniek tekort. in het eerste, maar ik wil dan ook echt weer Nederlands kampioen worden) Ed van den Berg: („Ilt ben niet voor geld naar Scylla gegaan, maar gew< omdat ik het een fijne, gezellige, m toch heerlijk fanatieke club vind") ren hun tegenstanders In alle opzichten de baas. Zonder ook maar een ogenblik alle registers open te trekken, werden de partijen in record-tijd afgewerkt. Bakker beet het spits af tegèn Reiser (2115 en 2117) en daarna haalde ook Van der Helm vlotjes de winst bin nen: Henges was met 2117. 2110 kansloos. Van den Berg leek het voor beeld te volgen, want in de eerste game gaf hij tegen Dauenhauer een fraai visitekaartje af (21-9). In de tweede game geloofde hij het wel en dat kwam hem duur te staan. Na 1717 greep de Westduitser met 1821 de game. De geschrokken Van den Berg maakte toen echter vlug een einde aan alle Westduitse illusies: 21—10. Het handjevol toeschouwers in de voor tafeltennis Ideale militaire sporthal - Scylla-voorzitter WUi van Zoelcn: „Als we hier eens onze competitiewedstrijden zouden kunnen spelen. Desnoods het eer ste, tweede, derde en vierde team. Maar de (onlangs verhoogde) huur 800) Is voor ons echt te hoog" - heeft zaterdag avond een spelletje van kat-en-muis ge zien. Pirmasens, dat de twee sterkste spelers niet had kunnen opstellen, omdat GUtlier Broschard en Heinz Schwartz als militairen in verband met de situatie in Tsjechoslowakye niet het land mochten verlaten, kwam tegen het nog lang niet In topvorm verkerende Scylla-drietal een voudig pure klasse tekort. PIRMASENS: TWEEDE KLASSER Scylla-ploeg (bege) leider Cees Lut zei later: „We wisten, dat we het niet al te zwaar zouden krijgen. Immers: Pirma sens speelt in West-Duitsland in de tweede klasse. Het is daarin wel een van de sterkere ploegen, maar toch: bang zijn wij geen ogenblik geweest. Aan de hand van de resultaten van verleden jaar hadden we eigenlijk best het tweede team (Ed Fallaux, Chiel Kuyper en An ton Will van Zoelen) kunnen opstellen. Pirmasens verloor verleden jaar met 5 1 van Graz. En Graz werd in de 2e ronde met 52 verslagen door het utrechtse SVE. En de laatste jaren heb ben wy altijd gemakkelijk kunnen win nen van SVE". ED VAN DEN BERG ED v.d. BERG NIET VOOR GELD NAAR SCYLLA Het kbö chtsverschiYwas zaterdagavond duidelijk: Bert van dèr Helm (,,Ik ga het'dit jflffr wat rustiger aan doen; geen buitenlandse trips meer. Wel normale interlands natuurlijk, maar school wordt dit seizoen echt nummer één), Gerard Bakker („Dit wordt mtjn laatste seizoen Met de Rotterdamse verenigingen De Musschen en Sparta heeft LFC giste ren deelgenomen aan liet zeer goed georganiseerde toernooi van de voet balvereniging Alphen. Voor de nieu we Leidse eersteklasser is dit toernooi een flink succes geworden, een goed ruggesteuntje ook voor het begin van de nieuwe competitie, want de Ka naries veroverden de eerste prijs in de verlenging tegen de amateurs van Sparta. De eerste wedstrijden waren De MuschenLFC en SpartaAlphen. De duur van de wedstrijden was 2 x 30 minuten. LFC speelde een zeer goede wedstrijd tegen de Rotterdammers en bijna zou het 01 worden, toen W. v. d. Linden alleen voor de Musschen- doelman kwam te staan, maar deze wist prachtig te redden. Maar in de 25ste minuut gaf W. v. d. Linden een dieptepass naar Aat Heymans, die door brak en het was de goed meegekomen P. van Laarhoven, die de aanval met een fraai doelpunt wist af te ronden: 01. Na rust werd de aanval bij LFC niet meer zo vaak uitgevoerd en men ging zich steeds meer op de verdedi ging toeleggen om zodoende de kleine 01 voorsprong te blijven behouden. En dit spel gelukte nog ook bij de liet toerno< gasten, want ondanks dat de spelers gistermiddag uit Rotterdam enkele malen gevaar- j Niet minder lijk voor LFC-doelman Van Leeuwen stand. Ei ook probeerde, doelpunten kwamen er niet meer in de officiële wedstrijd en dus bleef de stand 11 gelijk. Daarna kwam de verlenging met 2 x 10 minu ten. Van Laarhoven moest in deze wedstrijd het veld verlaten wegens een hoofdblessure. Het was in de 7e minuut dat links buiten P. Gubler zich handig vrij wist te spelen en de bal doorgaf naar Aat Heymans, die hard inschoot, maar de bal werd op de doellijn nog door een achterhoedespeler van Sparta weer te rug in het veld gekopt Doch opnieuw was het Aat Heymans die het leer kreeg en nu maakte hij geen fout en wist de Sparta-doelman keurig te pas seren. De stand was nu 21 en daar door waren de Kanaries dit toernooi. Ook Bert van der Helm demonstreerde in de vierde partij een milde vakantie stemming. Lothar Reiser, een speler, die normaal tegen Van der Helm niet eens de dubbele cijfers haalt, snoepte de 21- jarige nationale kampioen met 18—21 de tweede game af. De derde en beslissende game was echter na 106 bij de wisse ling toch duidelijk voor de Zoeterwoudse kwekeling. Een geconcentreerde Bakker, helemaal weer op de aanval overgescha keld („Tegen de sterke spelers van Ned- Lloyd zal dat mij meer winst opleveren en daar gaat het dit seizoen uitsluitend om") stelde via 21—19 en 21—17 tegen Dauenhauer de Leidse winst veilig: 5—0. Ed van den Berg rondde daarna Scylla's eerste optreden in het Jaarbeurssteden- toernooi af met een vlotte overwinning op Klaus Henges: 2110, 2116. PING-PING De tegenstander van Scylla in de 2e ronde is nog niet bekend. Vast staat in ieder geval wel, dat de formatie van voorzitter Will van Zoelen („Waar we het geld vandaan moeten halen, weten we nog niet") een uitwedstrijd zal moe ten spelen. Bijna was Renova definitief in het be zit gekomen van de wisselbeker, waar voor telkenjare voor het begin van de competitie op de terreinen van Pancra- tius te Badhoevedorp wordt gespeeld. Reeds twee jaren achtereen had Renova hierop beslag weten te leggen maar gisteren was het Leidse DOCOS ze juist een slag voor. In de finale van het door Pancratius georganiseerde toernooi won nen de Leidenaren met 3-1 van Renova. Daarvoor het DOCOS met 2-0 van de organiserende vereniging gewonnen. Vermeldingswaard zij verder, dat de nieuweling in de Docos-gelederen, Adri Dubbeldeman, een goede partij voetbal speelde. H(j scoorde drie van de vijf door Docos gemaakte goals. Lugdunum heeft gisteren in een uit wedstrijd tegen de Vlaardingse Football Club een vrij ongelukkige wedstrijd ge speeld. In een overigens het aanzien waard zijnde wedstrijd gaven de Leide- naars na een twee-nul voorsprong opge bouwd te hebben, de volledige winst to taal uit handen. Hans v.d. Starp en Gijs Collé zorgden ervoor, dat de weinig meegekomen Lugdunum-supporters voor rust dachten dat hun favorieten met een grote overwinning huiswaarts zouden keren. Dat pakte echter anders uit. De I ,iamborden. Het Leidse districtstiental Vlaanlingers voetbalden in de tweede eeh,ndlcapt. on„|„, hrt enke|P periode heel wat vinniger, wat erin re- kl. o a. Varkevlaaer sulteerde, dat zij er tot tweemaal toe in yan f slaagden de Leidse goalie te verslaan zodoende toch nog één punt thuis Bronstring was de enige speler die hielden. zijn partij in winst omzette. Na een schijf te hebben veroverd sputterde zfln tegen stander Den Ouden van Gouda nog wel wat tegen, doch aan verlies was niet meer te ontkomen. Een prachtige partij speelde voorts C. Zijlstra, die tenslotte na 4% uur spelen in remise eindigde. Ook Huisman, v. d. Wiel, Brunt, De Jong en Van Vuren behaalden remise. In de nederlaagwedstrijden, die SJZ ais voorbereiding op de competitie or ganiseert zjjn de Zoeterwoudse voetbal lers ook gisteren aan de positieve zijde van de score gebleven. De combinatie van de derde klasser Lisse kreeg geen schjjn van kans tegen de groen-witten die ondanks de hoge temperatuur een bewonderenswaardige ijver aan de dag j legden. De conditie is in enkele weken j door de intensieve training van oefen- meester v.d. Lans al weer behoorlijk op peil. De „eerste ronde" was duidelijk voor de Bollenstreekbewoners. Met goede combinaties, waarbij het schot niet ge- j schuld werd, werd de Zoeterwoudse verdedigingslinie beproefd. Het eerste doelpunt was echter voor SJZ. Aanvoer der Bosman, die weer veel constructief werk verrichtte op het middenveld, was er de maker van. (1-0). Zijn voorbe reidend werk was de inleiding op de tweede treffer resoluut gescoord door Wortman. (2-0). In de laatste minuut van de eerste helft werd van Veen op pure snelheid geslagen bij een diepte pass door van Zeist die daarna Vurens kansloos maakte. (2-1). Ook na de rust liet Lisse duidelijk blijken nog niet in een nederlaag te be rusten. Het Zoeterwoudse verdedigings kwintet vormde echter een schier on neembaar bastion, dat met een zelf verzekerdheid die kenmerkend is voor de klasse van deze geroutineerde linie de vijandelijke aanvalsdrift inperkte. Doelpunten vielen er wel aan de an dere zijde. Uit een corner van Van Slin gerland kopte Chr. Bosman fraai no. 3 In de laatste tien minuten moest de •Altior doelman Van Soest nog twee maal naar het net. Eerst prikte Chr. Bosman in moeilijke positie raak, daar- volgde een mooi doelpunt geheel vol gens het boekje gescoord. Theo van Klink was opgerukt tot op de achter lijn nabij het doel, trok de bal keurig terug naar van Slingerland die voluit uithaalde met zijn linkervoet, Van Soest had geen enkel verweer. (5-1). Het prachtige zomerweer lokte meer lar zee en strand dan naar voetbal. Misschien hunkerden de Teylingers ook lar rustiger tijdverdrijf. De eerste helft van de wedstrijd was aantrekkelijk en er werden prachtige aanvallen voorgeschoteld. Steeds werd het Hjndendoel onder schot genomen doelman Scherphuizen stak in briljante vorm. Zeker schijnende kan sen wist hij op sublieme wijze te ke ren. De gasten lieten zien dat zij alles op alles zouden zetten om te doelpun ten. Na 7 min. toen Hoogervorst te ver uit zijn doel was kon de midvoor ge makkelijk scoren 0-1. Spoedig hierna werd het 0-2 uit buitenBpelpositie. Tey lingen bleef in de aanval en met een schitterende combinatie Van Eikens-Van Dam' kon Wiefing beheerst scoren 1-2. Uit een zacht gespeelde „terugspeelbal" kpn Lynden de stand op 1-3 brengen. Enige prachtige Teylingen-kansen lever den niets op en nog voor de rust miste de achterhoede weer en de stand kwam op 1-4. In de tweede helft dacht men dat Teylingen nog wel terug zou 'komen maar het tegendeel was waar. Al spoe dig wisten de gasten weer door de ver dediging te breken en met een harde kogel moest Hoogervorst voor de 5e maal vissen. Met deze 1-5 nederlaag moest Teylingen genoegen nemen. Teylingen 2 en 3 wonnen met 4-3 en 2-1 eveneens tegen Lijnden. Roodenbug heeft tegen de amateurs van DW8, een veelgevraagde oefenpartner lüer In de omgeving, gisteren een zeer verdienstelijk resultaat geboekt door de Amsterdammers met de ruime cyfers 41 te kloppen. De grote verdienste van deze wedstrijd is voor Roodenburg ongetwijfeld geweest, dat men zich in de a.s. competitie waarschijnlijk stukken minder zorgen zal hoeven te maken over het middenveld, andere jaren een van de niet al te sterke plekken in de Roodenburg-formatie. rekening. Eerst zorgde hij na ongeveer 10 minuten spelen voor de openings treffer en toen hij ver in de eerste helft alleen doordrong tot in het DWS- Het duo Weerlee-Van Kampen was gisteren uitermate goed op dreef. Voor al Van Kampen, die weliswaar nog wat conditie te kort komt 'n kwestie van trainen demonstreerde mede dank zij zijn routine, tegenaanvallen goed te kunnen pareren en zijn eigen voorhoede vaak van goed aangegeven passen te kunnen voorzien. Hij diri geerde vaak de aanval en spreidde deze ook meer dan men bij Rooden burg gewoonlijk doet. Qua techniek en vooral tempo opmerkelijk hoog bij het warme weer van gisteren sta ken de „Noord"-bespelers beduidend boven hun tegenstanders uit. MEER BREEDTESPEL In de voorhoede zijn de combinaties Heymans-Den Os door het vertrek van Heymans naar LFC verleden tijd, maar het laat zich aanzien dat de nieuwe voorhoede bestaande Uit Jansen, Rijs- bergen (twee junioren), Den Ós en De Klerk, mede door het nu veel toe gepaste breedte-spel bijna niet of he lemaal niet voor het eertijds zo ge vreesde duo behoeft onder te doen. De man van de doelpunten is echter toch nog steeds wel Den Os. Ook gis teren nam hij er weer twee voor zijn Een van de vele doelworstelingen in d finalewedstrijd van het toernooi v phen. Aat Heymans, tweede van krijgt nauwelijks kans iets te ondernn men tegen de muur van de Sparta-a teur8. In de verlenging won LFC de* ondanks met 2-1. strafschopgebied en daar ten val were gebracht, benutte hij feilloos de hen toegekende penalty. In de eersite tien minuten na werd de wedstrijd verder beslist. De DWS'er Scheunhage strafte een blun der in de Leidse achterhoede goed (21), maar meteen daarop zorgden de jeugdige Rijsbergen en Jansen ieder voor een gaaf doelpunt: 41. Rooden burg bleef daarna de duidelijk ster kere ploeg, doch slaagde er niet meer in meer doelpunten aan te laten teke- LEIDS TEAM NIET OP VOLLE STERKTE deze door prima keep- I slechts één doolpu werk zijn doel schoon te houden en winnaar werd Vlissingen, dat nota hen kwam LFC zodoende in de finale tegen i competitie was uit ge komen, de Sparta-amateurs. De wedstrijd Alphen—Sparta ein- UVS trad bijna voltallig in zijn kam- digde in een 12 overwinning voor de pioensformatie aan. Alleen Eddy Duyl il van de gelyke spelen mag het revanche-toernooi, dat Vlissingen voor UVS, DCG en Middelburg organiseerde wel genoemd worden. dan vier van de zes gespeelde wedstrijden eindigden In een gelijke overige twee eindigden ook nog met het minimale verschil van Rotterdammers. Daarna kwam de finale-wedstrijd LFCSparta, welke na verlenging door LFC met 21 werd gewonnen. LFC begon de wedstrijd tegen de Rotter dammers met maar liefst vier inval lers, o.a, voor Lbo de Jong, Reinier de Wit, H. Dreef en doelman Van Leeu wen. LFC liet zich door de Sparta- amateurs niet intimideren en begon met zeer goed voetbal en zette daar door de achterhoede van Sparta menig maal onder zware druk. Het succes kwam, toen de wedstrijd 10 minuten oud was en Laarhoven door een aehterspeler van Sparta on deruit werd gebaald, hetgeen voor LFC een penalty opleverde, die door P. Gubler in een doelpunt werd om gezet: 10. Doordat een van de ach terhoedespelers van LFC bleef staan en dacht dat de speler van Sparta daar door buitenspel stond (wat niet waar was) kreeg deze een zeer gemakke lijke kans de stand weer gelijk te ma ken. Hij deed dat dan ook prompt. intbrak op het appèl, maar zijn plaats werd ingenomen door Henk Rol, een goede vervanger, die niets voor hem onderdoet, De eerste wedstrijd speelde UVS tegen Middelburg, de kampioenen van vorig jaar. Zoals alle volgende wed strijden was ook hier weinig of geen krachtsverschil. Alleen vielen er meer doelpunten, nu ja. meer. slechts vier in totaal. Eindstand: 22. De volgende wedstrijd was tegen Vlis singen. Ook gelijk spel: 11. Vermel denswaard is alleen, dat Aadje Koren werd geblesseerd en vervangen moest worden door Van Dinten. In de laatste wedstrijd tegen lands kampioen DCG moest weer een UVS'er - Bart Lardè - door een klein ongelukje het veld verlaten en zijn plaats werd ingenomen door Bakker. Doelpunten vie len er niet. Doordat het Vlissingen ge lukte Middelburg een doelpunt af te snoepen en er geen terug te geven ein digde de organiserende club op de eerste plaats. Middelburg won echter weer van DCG en zo kwamen ze samen met UVS op de tweede plr.ats terecht. Er moest toch een beker uitgereikt wor den en daan j beide ploegei De vijfde en laatste oefenwedstrijd ging tegen de 3e klasser zaterdagvoetbal I kerkstraat Vlug en Vaardig uit Amsterdam. De gasten hebben een waardige wedstrijd gespeeld. Zij waren inderdaad vlug en vaardig in hun spel alleen in de afwer king van vele aanvallen hadden zij geen vaardigheid. Ter Leede had er weer echt zin in en de 6 doelpunten liegen er niet om. De toeschouwers hebben kunnen genieten van goede combinaties en spelbouw. Doelman Pelleboer kwam vele malen in moeilijkheden, maar kon dikwijls red- De gedetailleerde uitslag luidt: E. P. Bronstring Leiden)-J. de Ouden (Gouda) 2-0, C. Zijlstra-J. J. de Vries (R'dam) 1-1, A. Huisman-D. Boom (Den Haag) 1-1, J. Passchier-C. v. d. Ven (Dordrecht) 0-2, G. v.d. Wiel-N. Köl- vinger (Riv.D.) 1-1, J. P. Schoneveldt- C. P. v.d. Wouden (Gouda) 0-2, A. Brunt-A. v. d. Steep (R'dam) 1-1, A. M. de Jong-D. v.d. Pol (Den Haag) 1-1, W. Blom-M. Nederlof (Dordrecht) 0-2, J. v. Vuren-J. W. Ooms (Riv.) 1-1, to taal-uitslag 8-12. Het Dordtse district werd tenslotte winnaar van dit toernooi en onttroonde daarmede het Rivieren-district, dat het vorige jaar winnaar werd. Uit handen van de voorzitter van de Z.H.D.B. ont ving de leider van het Dordtse tiental een fraaie beker. Bij de jeugd werd het Haagse district winnaar. Ter gelegenheid van de opening van het damseizoen in het Leidse district zal er op 6 september a.s. in Leiden Teen wedstrijd worden gespeeld tussen de vertegenwoordigende tientallen van de Rijnstreek en de Duin- en Bollen streek, aanvang pl.m. 19.45 uur. Deze wedstrijd vindt plaats in een der zalen de Doopsgezinde Kerk, Pieters- te Leiden. Het Leidse Bona Stars behaalde het afgelopen weekend een vierde plaats in het, ondanks de hoge temperatuur, toch bijzonder geslaagde Mosquito's- toernooi. Een enigszins teleurstellend resultaat voor de Stars, die met hoge verwachtingen naar Amsterdam gin gen. Het bijzonder warme weer, en 't feit, dat de Stars beide dagen slechts met 7 man konden ODereren werden als oorzaak genoemd. Voeg daarbij dat alle tegenstanders in een zone verde digden. terwijl de Leidenaren tot nu toe alleen maar trainden tegen een man-verdedigine, dan is dit echec grotendeels verklaard. WINST IN DE POULE Zaterdae werden in de poule alle 3 wedstrijden gewonnen. HAV was :t eerste slachtoffer. In een vrij ma tige wedstrijd, waarin de Bona Stars het juiste ritme en richtinesoevoel nog moesten vinden, kwam in de tweede j helft de braek nas goed los, wat vol doende was voor de eerste winst. Daar na werd een vooral taktisch goede wedstrijd gespeeld tegen U.S. Harry Stol en Cees den Hollander vonden 't juiste wapen tegen de harde, doch faire verdediging van U.S. nl. de drive in, waardoor het aantal p's bü de Am sterdamse studenten snel toenam. Bo vendien waren Paul Ruvsenaars en Theo Bark onoermachtm zowel in aan val- en verdedigings-rebounds. De derde wedstriid tegen Giants, die totaal niets in te brengen hadden tegen de floating verdediging van Bona Stars. Nadat Ruvsenaars met enige tip-ins en Rob Wallaart met enkele afstandsschoten voor een me puntenmarge gezorgd hadden, werd rustig spelen het eindsein afgewacht, daar de vermoeidheid al een aardig woordje mee ging spelen. Door deze resultaten werd Bona Stars eerste hun poule. DOMPER Zondag werd met frisse moed be gonnen tegen Adams, een onbeduiden de tegenstander. Het winnen van deze wedstriid betekende eon olaats in c halve finale tegen Wolskracht, ec bekende ere-divisie tegenstander, 1 de eerste helft overdonderden de Sta hen volkomen. Wilskracht probeerde de tweede helft even een mar man, maar kwamen daar gauw terug, toen bleek, dat de Stars hier helemaal geen moeite mee hadden. De in de eerste helft verkregen sprong van 10 punten werd nu bekeken spel geconsolideerd. Naarmate het uur vorderde, zakte het spelpeil. Di| kwam in de halve finale tegën Treffers 'tof uiting, werd duidelijk, dat in deze war met 7 spelers een toernooi spelen on begonnen werk is. De eerste helft nog gelijkopgaand met vooral Trefferszijde veel p's. Het uitvallen van de lange Treffers-pivot Kip mocht ook niet baten, aan Leidse zijde vóel B. van Cleef uit met een blessure. Met 1320 kwam het einde en de Leide naren konden zich na 15 minuten rust weer opmaken voor de strijd o derde en vierde plaats, tegen de Har lem Cardinals. Dat verhaal is gauw verteld, het werd een volledige de bacle. Via 26 en 219 kwam de r met 923 ten nadele van T.S.B. De fut was er uit, er zat geen lijn in het spel. het was gewoon niets ge daan. Als laatste redmiddel werd i pressing man-to-man over het hele veld gespeeld. Dit was een laatste krachts inspanning, de Stars kwamen terug tot 2429, maar toen was het ook op. Do Haarlemmers bereikten onbedreigd de derde plaats. Eindstand 2941. Toer nooiwinnaar werd Rotterdam-Zuid, da: in de finale Treffers gedecideerd 1 sloeg. Totaalscore zaterdag: Ruysenaars 21 Wallaart 16, Bark 14, Hollander 12 Stol 10, Maassen 7, Van Cleef 4. Straf- worpen 40-18= 45 Totaalscore zondag: Wallaart 30 Ruysenaars 26, Maassen 13, Pley 12 Bark 10, Stol 9, Van Cleef 4. Straf- worpen 54-20= 37 gingi drie man penalty's nemen. Weinand Sloos ging als eerste onder de lat. Hij hield er een, van Ari Delmotte. Toen mochten Holl, Leget en Désar hun schoten lossen. Leo Holl knalde om te beginnen keihard op de paal, Jan Leget schoot beheerst in en toen dachten de UVS-supporters al: er zal nog een keer penalty's overgenomen moeten worden, want Gerard Désar mist natuurlijk nooit. Wat de frêle UVS'er echter zelden of j ding brengen bij de stormlopen nooit gebeurde: Hij miste |Ter Leede's aanvallers. Na 14 min. Overdevest met een tikje de bal UDO OEFENDE TEGEN DSS De gistermiddag op het terrein van de Voscuyl gespeelde vriendschappelijke wedstrijd tussen UDO en het Haarlem se DSS (4e klasse KNVB) betekende voor UDO een goede aanloop op de ko mende competitie in de eerste klasse LVB. De Haarlemmers toonden zich over het algemeen de meerderen van de Oestgeestenaren en wisten een 2-0 voor sprong op te bouwen. Een hardwerken de UDO-ploeg wist echter ook nog twee maal te doelpunten, maar de eindstand liet aan duidelijkheid niets te wensen. Met een vier-twee overwinning keerde DSS huiswaarts. Van Biezen geven en afgepast knalde hij de bal in de hoek. Dlrekt hierna weer op maat doorgeven van Overdevest aan Van Blezen en met een doffe knal was de stand 2-0. Binnen 'n half uur kwam de stand op 3-0 toen Overdevest door gaf aan de jeugdige Kees de Zward die 'n rollertje naast de doelman plaatste. De tweede helft gaf weer vele prima aanvallen van de gasten, maar voor het doel hadden zij geen geluk. Zelfs 'n strafschop lieten ze onbenut. Dik van Biezen kon nog 2 keer kogelen en Nico Rade wist ook weer raak te schieten. Overdevest kreeg nog een prima kans maar schoot naast. Vlug en Vaardig zag geen kans om de eer te redden. Wederom, nel als voorgaande jaren, is de strijd om de Zuidhollandse esta- fettetiteils «eer een aanfluiting gen'or- den voor het begrip kampioenschap. De inschrijvingen varieerden van 4 tot1 ploeg per nummer. Echt toch wel te dwaas voor een district met meer dan 30 verenigingen. De DTC zal ernstig moeten overwe gen om het komende jaar óf de me dailles in de kast te laten liggen of naar een andere wedstrijdformule uit Belangrijke tijden noteerden alleen de dames van Olympia '48 in de 4x200 m. Een belangrijk aandeel hierin had Mexl- co-kandidate Mirna v. d. Hoeven, die de laatste 200 m voor haar rekening nam. In dit nummer zagen we voor de Ba taven Gerda Kraan nog eens in aktie. Uitslagen 4x100 m dames: 1 Olympia'48 49.4, 2 AVR 50.1. 3 Bataven 51.9. 4x100 m heren: 1 Metro 44.3, 2 PAC 1 44.9. 4x100 m jongens A: 1 Sparta 45.3, 2 Bataven 47.0. 4x100 m meisjes A1 Olympia '48 51.8, 2 AVR 51,9, 3 PAC 51.9, 4 Bata ven 52,0. 4x100 m meisjes B: 1 Olympia '48 54.1, 2 PAC 54.2, 3 AVR 57.0, 4 Bataven 57.1. 4x1500 m heren: 1 Metro 1 17.04.6, 2 Bataven 1 17.57.0, 3 Metro 2 18.18.6 (ge- disc.), 4 Bataven 2 18.39.6. 4x200 m dames: 1 Olympia '48 1.43.3 (nieuw Z.H. record), 2 AVR 1.46.0, 3 De derde nederlaagwedstrijd en tevens de laatste is in een gelijkspel geëindigd. Rijpwetering en DSO hebben in de eerste helft een aantrekkelijke en goede partij gespeeld. Er werd goed geplaatst en de bal werd snel afgegeven. Al direkt ont stonden voor beide partyen kansen om te scoren. Na ongeveer 10 minuten spe len gaf de rechtsbinnen van DSO i hard en effectvol schot op het doel keeper ten Cate. Via z'n handen draaide de bal in het doel 0-1. Rijpwetering liet het daar niet bij zitten en probeerde met samenspel de gelijkmaker te scoren. En deze kwam ook. Bij een snelle aanval schoot invaller Chris Zoetemelk met mooie omhaal de bal in het doel: 1-1 Zeven minuten later was het weer raak Een vrije trap, genomen door H. Wee- nlnk, werd prachtig voor het doel ge plaatst en L. v. d, Zwet gaf het laatste tikje: 2-1. Na de rust was het spel veel minder van gehalte. Er werd rommelig gespeeld, aan beide zijden. Na eer uur spelen, toen DSO een licht veld- overwicht had, schoot een der waartsen met een boogbal de gelijkma ker in het doel: 2-2. Dat was ook de eindstand. Een zelfde resultaat boekten de reserves die tegen het tweede elftal van DSO speelden. Bataven 1 1.48.0, 4 Bataven 2 1.53.5 4x300 m jongens B: 1 Sparta 2.32.3 (nieuw Haags record), 2 V&LTC 2.44.6, 3 Metro 2.47.4. 4x400 m jongens A: 1 Sparta 3.28.8 (nieuw Haags record). 4x400 m heren: 1 Metro 3.26.2, 2 Me tro 2 3.29.3, 3 Bataven 3.39.9. 4x100 m jongens B: 1 V&LTC 46.2, 2 Siomo 46.2.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 10