Marnixstraat royale verbinding met Merenwijl Gemeente wil drie complexen woningen overnemen LEGETENDéSAR TEGEN MIDDLESEX MET ZWALUWEN Leidse weger op vrije voeten gesteld na verkeerde tenlastelegging ONTWERP-REGIOVOORSTEL MET LIJST VAN ACHT LEIDSE SCHOLEN Wat de Leidse raad gaat behandelen JEUGDIGE OPLICHTER AANGEHOUDEN Werk van „ColourforaT is talentvol, maar voor verbetering vatbaar C. HULST UIT OEGSTGEEST KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN Toen was het nog rustig in Tsjecho-Slowakije Aanvullend krediet stichting Mytylschool Verontwaardiging in universitaire gemeenschap over Tsjecho-Slowakije PUNT Marktberichten DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Bij de voorbereidingen voor het uit roeren van buitengewone onderhouds- n verbeteringswerken aan de 164 wo ningen (complex II) van de woning bouwvereniging „De Goede Woning" bleek, dal 45 woningen buiten dit z.g. groot-onderhoud zouden moeten blij- Gerard Désar en Jan Leget van UVS spelen hedenavond met het Zwaluwen- elftal in Assen tegen het Engelse toe- ringteam Middlesex Wanderers om de Lo Brunt Immemorialbeker. Het Zwa luwenelftal is geformeerd uit de beste zaterdag- en zondagvoetballers. De op stelling is als volgt: Doel: H. Wever (Spel. Assen); achter: A. Delmotte (Middelburg), A. Kamies (Spel. Assen) Th. van London (De Graafschap) en K. de Vries (SW); midden: H. Kiel (Go Ahead K.) en J. Leget (UVS); voor: N. Diepenveen (DOV), G. Désar (UVS). J. de Wit (ZVV) en H. See- jers (Stormvogels). Wisselspelers: doel: Westerman (Ger- manicus); achter: J. van de Avoird (TSC), DtéMfenS (NWdstfetf; midden: G. Hoek (ZW) en voor: Farco (SSC '55). Leo Holl van UVS werd niet geko zen, omdat hij pas van vakantie terug is en nog niet deel heeft kunnen ne men aan de centrale training. Quick Boys' midvoor Leo Pluymgraaff werd niet opgesteld, omdat hij vorige week in de vriendschappelijke wedstrijd te gen Holland Sport uit het veld werd gezonden. De Haagse rechtbank heeft een 45- jarige Leidse weger onmiddellijk op vrije voeten gesteld op grond van een verkeerde tenlastelegging. De man stond terrecht op beschuldiging van verduistering van geld. De rechtbank was evenwel met de advocate van ver dachte, mevr. mr. J. M. van der Kull- Van 't Hull, van oordeel, dat de Lei- denaar geen geld, maar vlees had ver duisterd. De weger had vorig jaar bij zijn werkgever, een vleeswarenfabriek in Leidschendam, honderden kilo's vlees gestolen en deze ten eigen bate verkocht. De officier van justitie had 7 maan den gevangenisstraf met aftrek gevor derd. Een psychiatrisch rapport had geadviseerd, dat de reeds enkele ma len wegens verduistering en oplichting veroordeelde weger voorwaardelijk ter beschikking van de regering zou wor den gesteld. Het psyciatrisch rapport bleek evenwel, volgens de raadsvrouw op onwettige wijze te zijn uitgebracht, nadat het vooronderzoek in de zaak reeds was afgesloten, hetgeen in strijd is met de bepalingen in het wetboek van strafvordering. Aan beantwoor ding van deze principiële vraag kwam de rechter evenwel niet meer toe, om dat verdachte direct werd vrijgespro ken vanwege de verkeerde lenlaste- den gesteld. Het psychiatrisch rapport ZOETERWOUDE PLEISTERAKTIE EHBO Zondag 25 augustus a.s. zal ook in Zoeterwoude de jaarlijkse pleister- aktie ten bate van het EHBO-werk worden gehouden. EHBO is heel hard nodig, het aantal ongelukken neemt dagelijks toe. Alleen al in de privé- seotor in en bij de woning val len elk jaar zo'n 2000 doden, bijna evenveel als in het verkeer. De EHBO tracht, door goede snelle eerste hulp de gevolgen van die ongevallen tot een minimum te beperken. Elk jaar worden alleen al door de katholieke bond ruim 500 mensen opgeleid. (Dit najaar start er ook in Zoeterwoude weer een nieuwe cursus). Die oplei ding en de hulpverlening, gratis en meestal anoniem verleend, kosten han den vol geld. Het grootste deel daar van komt uit eigen zak van de EHBO- ers, maar het is niet genoeg. Daarom doet de EHBO een beroep op allen om door een gulle bijdrage een tegen prestatie te leveren voor 't pleistertje dat a.s. zondag bij de kerken zal wor den aangeboden. Men steunt dan dit werk ook in eigen belang, want ieder een kan een ongeluk overkomen. ven, aangezien de Marnixstraat con form het bestemmingsplan noord 1957 aanzienlijk moet worden verbreed. De Marnixstraat wordt mettertijd de be langrijkste van de twee wegen, die de nieuwe Merenwijk met de binnenstad zullen verbinden. Daarnaast zal zij als toegangsweg tot het stadsrecreatie- gebied bij de Grote Sloot en als uit valsweg in de noord-zuid-verbinding naar het noorden moeten dienen. B. en w. achten het van groot belang, dat tijdig over deze royale verbinding met ile stad kan worden beschikt. Wanneer namelijk zichtbaar wordt, dat de ge meente ter plaatse een weg van for maat aanlegt, zal dat zeker de interesse van beleggers voor de bouw van be langrijke woningbouwprojecten in de tot ontwikkeling te brengen Meren wijk bevorderen, aldus deelt het college aan de raad mede. Naar aanleiding van verwijdering van bedoelde 45 wonin gen zijn met het bestuur van de wo ningbouwvereniging De Goede Woning besprekingen gevoerd over eventuele door de gemeente van het gehele complex II. Daarbij deed het bestuur de suggestie ook de complexen I en III in eigendom over te nemen, van mening zijnde, dat de gemeente de drie complex met in totaal 275 wo ningen dan op de meest rationele wijze zou kunnen aanwenden voor doorstro- mings- en saneringsdoeleinden. Tegen over afstand van dit oude woningbezit zou dan in de toekomst een toewijzing van een nieuw woningwetcomplex moeten staan. Bij overname per 16 sep tember 1968 moet aan de woningbouw vereniging „De Goede Woning" een bedrag van 392.608,30 worden uit- De huizen links midden op de foto zullen moeten plaats maken voor het verbreden van de Marnixstraat. Ook andere woningen staan op de nominatie te verdwijnen ten behoeve van de ver binding met de toekomstige Meren wijk. dit zijn de percelen Marnixstraat 1, 3, 5, 7, 9, 11. Ha, 13 en 13a; So- phiastraat 2, 4, 6 en 8; Maresingel 55, 55(1) en 55a. De regionale commissie Zuid-Hol land van het Centraal Orgaan voor het gemeentelijk voortgezet onderwijs heeft de Leidse raad een lijst gestuurd van de scholen, die de commissie voorne mens is voor te stellen voor opneming in het door het bestuur van het Cen traal Orgaan op te stellen deeéplan van scholen voor gemeentelijk voortgezet onderwijs ten behoeve van 't scholen plan 1971, 1972 en 1973. In dit ontwerp-regiovoorstel zijn ook De gemeenteraad van Leiden komt op maandag 2 september a.s. des avonds te half acht bijeen in openbare vergadering. Op de agenda staan o.a. de volgende onderwerpen: Benoeming van twee leden in de Studiecommissie inzake huisvestingsaangelegenheden; benoeming leidinggevend personeel aan de Rembrandt-scholengemeenschap en de Louise de Collgn y - schol en gem een - schap; preadvies op het door de Re gionale commissie Zuid-Holland van het Centraal Orgaan voor het gemeen telijk voortgezet onderwijs ingediende regiovoorstel voor Zuid-Holland voor het deelplan van scholen voor gemeen telijk voortgezet onderwijs ten behoeve van het scholenplan 1971-1972-1973; preadvies op het verzoek van het be stuur van de Stichting Roomsch-Katho- lieke Scholen om medewerking voor de aanschaffing van twee leermidde- lenkasten ten behoeve van zijn school voor kleuteronderwijs aan de Telders- kade 2a; de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de af deling voor voortgezet buitengewoon onderwijs voor jongens verbonden aan de Dr. Van Voorthuysenschool; aan vullend krediet voor de bouw van de Mytylschool c.a. aan de Blauwe Vogel- weg; het beschikbaar stellen van gel den voor de aansluiting van de accom modatie van het sportpark „Kikker polder" op het aardgasnet; nieuwe overeenkomst met de heer I. Milikan betreffende de exploitatie van de Stadsgehoorzaal; verlenging van de verpachting van het Burchtcomplex; overeenkomst inzake ontpoldering van de Rodenburger- en Cronesteinsche polder; overdracht complexen I, II en III van de woningbouwvereniging ,,De Goede Woning" naar de Stichting' tot beheer en exploitatie van woningen; bijdrage in de kosten van restauratie van de panden Herengracht 15, Hoog straat 6 en Aalmarkt 19/20 (aanvul lende bijdrage), alsmede van vijf kan delaars in de Lodewijkskerk; het be schikbaar stellen van gelden ten be hoeve van de onteigening van 't per ceel Hooigracht 97a/99; verordening tot wijziging van de „Verordening Slachthuisrechten": verordening op vreemdelingenpensions. de scholen opgenomen die voor bekos tiging in 1968 en 1969 werden voor gedragen, maar nog niet voor bekosti ging uit 's rijks kas in aanmerking worden gebracht en alle scholen die werden opgenomen in het deelplan 1970, 1971 en 1972. In het ontwerp- regiovoorstel zijn voor Leiden de vol gende gemeentelijke scholen opgeno men: 1. school voor middelbaar eco nomisch en administratief onderwijs; 2. hogere technische school; 3. school voor hoger economische en administra tief onderwijs; 4. bekostiging bestaan de avond-ulo-school als avond-m.a.v.o.- school; 6. bekostiging van een school voor h.a.v.o., toegevoegd aan de Rem brandt-scholengemeenschap; 6. omzet ting van openbare v.g.l.o.-school en prot. chr. v.g.l.o.-sohool (samen te brengen in een nieuwe vestiging) in een scholengemeenschap l.a.vo.-l e.a.o.; 7. middelbare school voor opleiding van sociaal-pedagogische beroepsfunc tionarissen voor vrijetijdsbesteding; 8. middelbare school voor opleiding toe ristisch personeel. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 23 AUGUSTUS Duyvenhuys Opening tentoonstelling Ab Steenvoorden en Tosca v.d. Haa^ kleinplastiek. 14.00 uur. Pieterskerk Orgelconcert Klaa9 Bolt. Aanvang 20.15 uur. Een 18-jarige Leidse scholier In aa gehouden, beschuldigd van oplichterij flessentrekkerij. Bij een fotozaak in Leiden had hy vo 2350,- artikelen gekocht. Hiervoor kreeg hy een krediet van twee maan den. Na herh&aldeiyke aanmaning be taalde hij ƒ1000,-, die hij verkreeg door twee ongedekte cheques te innen. Het restant zou hij betalen per giro-over dracht. Op zijn giro had liy echter slechts 14,- staan. Een tweede fotozaak in Leiden lever de hem voor 2677,- goederen. Hiervan betaalde hij een gedeelte door een kame ra, die hij in de eerste fotozaak had ge kocht ter waarde van 100,- in te ruilen. De rest zu hij eveneens per giro betalen. Tenslotte trachtte hij bij een derde fotozaak te Leiden voor ruim 5000.- artikelen af te nemen. Deze zaak was echter door zijn pollega-zaken gewaar schuwd, waardoor de feiten aan het licht kwamen. Bij het onderzoek bleek tevens dat een fotozaak in Noord-Hol land voor 1500,- door betrokkene werd benadeeld. Morgen zal h(j worden voorgeleid. Verlenging overeenkomst exploitatie Stadsgehoorzaal Op 1 oktober a.s. eindigt de over eenkomst inzake de exploitatie van de Stadsgehoorzaal, die de gemeente per 1 oktober 1965 met de heer I. Milikan heeft gesloten. Daar b. en w. van oor deel zijn dat de exploitant zich in de afgelopen drie jaren op goede wijze van zijn taak heeft geweten, achten zij in beginsel verlenging van de over eenkomst, wederom voor een periode van drie jaar, alleszins verantwoord. De door de gemeente te betalen vaste vergoeding voor werkzaamheden, verband houdende met de zalenver- huur, die in 1965 werd vastgesteld op 76.500.- per jaar, dient op grond van de werkelijke cijfers over de afge lopen drie jaar te worden verhoogd tot 105.000.- Een geheel nieuw aspect is gelegen in de op handen zijnde Belasting Toe gevoegde Waarde (B.T.W.). Op dit moment staat nog niet vast in hoe verre deze belasting in de consumptie prijzen zal mogen worden doorbere kend. B. en w. achten het juist dat de gemeente zich bereid verklaart de hoogte van de pachtsom, zo nodig, opnieuw in overweging te nemen wan neer de B.T.W. is ingevoerd en de consequenties voor de buffetexploitatie kunnen worden overzien. Op het sportpark Kikkerpolder wordt voor de warmwatervoorziening in de wasruimten en de verwarming c.a. van de kantines gebruik gemaakt van pro- paangas. De desbetreffende installaties voldoen niet aan de uit oogpunt van brand- ten ontploffingsgevaar te stel len eisen. Verbetering van de instal laties zou mogelijk zijn, doch nu kort geleden de persleiding voor aardgas in de Oegstgeesterweg is aangelegd, verdient het de voorkeur* de accommo datie van het sportpark op deze leiding aan te sluiten. De aan deze aansluiting, met de bijkomende werken, verbonden kosten worden geraamd op 22.000.- Door de raad werd in 1966 't Burcht complex bij verlenging voor de periode van 1 september 1966 tot en met 31 augustus 1968 verpacht aan de heer P. J. van Leeuwen tegen een pachtsom van 15.200.- per jaar. Aangezien de paoht op 1 september a.s. eindigt, zijn met de pachter onderhandelingen ge voerd, welke er toe hebben geleid, dat de verpachting voor de tijd van één jaar kan worden verlengd, met be paling, dat deze tot 1 september 1970 zal worden geprolongeerd, indien één der partijen niet voor 1 juni 1969 te kennen heeft gegeven de pacht te willen beëindigen. De aan de verpach ting te verbinden voorwaarden behoe ven overigens geen wijziging. De pachtsom is weer 15.200.- per jaar. ZES JEUGDIGE Leidse kunstenaars-in-spe hebben zich verbonden tot de groep „Colourform." Toe 15 september exposeert z(j in de gezameiyke fili alen van de Openbare bibliotheek Reuveus en de R.K. Openbare Bibliotheek te weten filiaal „Houtkwartier" in de Zweilandlaon 5 te Leiden. De kunstenaars zijn Maurice Smits, Marjan Heilal, Roeland Smeets, Nico Brand, Nico Langezanl en Henk Hollebeek. Openingsuren: maandag, dins dag, woensdag en vrijdag van 9-12 (behalve maandag) en van 1 tot 5. Woensdagavond tevens van 17-20.30 uur. De toegang is gratis. EEN EERSTE INDRUK is chaotisch, rommelig en sterk amateuristisch, maar een nadere beschouwing leert dat er fedeiyk talent aanwezig' is, dat echter nog beter geschoold dient te worden. Het werk van Langi-zaal is vry oorspronkelijk. Z(jn schilderwerk staat op een behoorlijk peil. Het ruimtelijk collage van blik dat aan elkaar is gesol deerd is grappig, maar wat verdere oefeningen met de soldeerbout ljjkt ons beslist wenselijk. Roelant Smeets levert rommelig werk, waarbij invloed van de reklame dui delijk te herkennen valt. Zijn collage, waarbij de bindstof cellotape is, is ronduit slecht. Maurice Smits is een traditioneel talent. Zijn werk is gaaf, behalve het portret van Frank Zappa (leider van de west-coast undergroundgroep The Mothers of Invention), dat alle diepte mist. Nico Brand gebruikt goede kleuren en de vlakindeling van zjjn werk is erg goed. Zijn abstrakt werk ls het beste. Het meisje in de zon is niet geslaagd. VAN LANGEZAAL zijn tevens enkele drukken van etsen te bewonderen, die op de toeschouwer bepaald wel de indruk van een talent-in-ontwikkeling nalaten. Zijn vaasje (dat gebroken is, helaas) is aardig van vorm. De kleu ren echter zijn minder geslaagd. Hollebeek is een grove werker, waardoor veel van z(jn werk als niet door dacht moet worden afgewezen. Hij heeft echter een duideiyk aanwijsbaar talent. Het wordt echter niet gebruikt. De golvende lijnen van hem, waarmee de tentoonstelling wordt geopend, zijn slecht van kleur. Het tekenwerk dat h(j brengt is „in elkaar gesmeten" en haastig gekleurd. ZJjn affiche, dat de groep aankondigt, is een aanfluiting voor de tentoonstelling. Toch hebben de meeste deelnemers aan de tentoonstelling talent, dat echter, zoals eerder werd opgemaakt, geschoold moet worden. De reclame-invloe den moeten uit het werk verdwijnen en enkele onbezonnen werken zijn niet representatief voor het kunnen van de leden van de groep. Wat meer zelfkritiek, en... het zal best lukken! Ad v. D. -jarige heer C. Hulst vierde liet feit dat hij veertig jaar werkzaam was geweest bij het N.V. Bloembollenhuis te Lisse. Alhoewel hij vorig jaar werd gepensioneerd, wilde de lieer Hulst ,de veertig jaar volma ken". Hij was werkzaam bij de afde ling reklames, waar de geschillen tus sen koper en verkoper werden gere geld en voorts verrichtte hij incasso werkzaamheden. HJV1. de Koningin heeft het behaagd hem voor zijn be wezen diensten de zilveren medaille te schenken, behorende bij de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester jlir. Th. Eysinga van Oegstgeest, heette de jubilaris, die inwoner is van zijn ge- Voor de stichting van de in de tweede serie systeembouwscholen op genomen Mytylschool stelde de raad een krediet beschikbaar van in totaal 2.910.000.- (in '65, '66 en '67). De werkelijke stichtingskosten van de sohool worden thans voorlopig ge raamd op 3.276.650.- of ƒ336.650.- meer dan het verleende krediet. De hogere kosten zijn in belangrijke piate een gevolg van de doorberekening, door de aannemer van het bouwwerk, van de stijging van lonen en sociale lasten, van de omzetbelasting en van de materiaalprijzen. Enkele dagen voor de invasie In Tsjeclio-Slowakye werd er in het Tsjechische Olomouc nog een bloemen tentoonstelling gehouden, waarop ook de (Nederlandse) Bond van Bloem bollenhandelaren met een stand vertegen woordigd was. Bijgaande foto werd gemaakt tijdens de opening van deze tentoonstelling in het afgelopen week einde. Tussen de Nederlandse ambassadeur In Praag, de heer Jongejans en mevr. Jon ge jan*, belden met bloe men, staat de heer P. Hopman van Hlllegom, vertegen woordiger van de Bond van Bloembolienhandelaren. Rechts van het drietal de HiUegomse arrangeur Cock Veldhuis, die de inrichting van de stand verzorgde In samenwerking met de heer Nlc. van der Voort, zoon van een Leidse bloemist-winkelier, die echter niet op de foto staat. Geheel links dr. Sltarz, directeur van de Perma nente Tsjechische Tuinbouw-ten toon stelling In Olomouc. meente, welkom, alsmede de verdere aanwezigen. Hij noemde het een voor recht, dat hij de jubilaris de koninklij ke onderscheiding mocht opspelden. De taktische wijze waarop de heer Hulst „de schuldenaren van het be drijf wist te overtuigen van de nood zaak tot betalen", was hem door de direktie bekend gemaakt. „Voor een funktie als de uwe is een schaap mei vijf poten nodig, wat u bleek te zijn." Ook het sportleven bij ASC werd door de burgervader gememoreerd. „U is aktief lid geweest van ASC en zelfs 15 jaar bestuurslid. Na uw bestuurs periode bent u ere-lid geworden, wat u nu nog bent." Na de burgemeester sprak de oud- direkteur van het bedrijf, de heer A. T. H. M. Zwetsloot nog enkele woor den tot de jubilaris, die al eerder door het bedrijf was gehuldigd. „De direktie heeft pijlers nodig waar de zaak op rust. U was daar één van." Hij toonde zyn tevredenheid met de koninklijke onderscheiding. Mevrouw Hulst werd door de directie bloemen aangeboden. Na de toespraken en gelukwensen van de verdere direktieleden, dankte de jubilaris allen voor de geschonken aan- Wij ontvingen hef volgende bericht van de Algemene Leidse Studenten Vereniging en het Senaatshestuur van de Rijksuniversiteit te Leiden: De Civitas Academia aan de Rijks universiteit Leiden heeft met diepe verontwaardiging kennis genomen van de militaire interventie door de Sovjet- Unie. de DDR, Bulgarije. Hongarije en Polen in Tsjecho Slovakije. Zich baserend op het universele verdrag van de rechten van de mens voortge komen uit hel handvest der Verenigde Naties, is zij van mening dat ieder land het recht heeft over zijn eigen regeringsvorm en toekomst te beslis sen. Zij veroordeelt dan ook ten zeerste iedere inmenging in Tsjecho Slovakije. De Civitas Academica staat positief ten opzichte van de ontwikkelingen zoals die in het recente verleden in Tsjecho Slovakije hebben plaatsge vonden en l>etreurt ten zeerste dat deze ontwikkelingen die aan de uni versiteiten begonnen zijn op deze wijze afgebroken worden. Zü spreekt de mening uit dat er voor gewaakt moet worden dat door te emotionele acties de zaak van het Tsjecho-Slovaakze volk nog meer geschaad zal worden. LEIDSE BIOSCOPEN 'agelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Hoe versier ik zo'n meisje (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Laatste gevecht van Chubas- co (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Er is maar één James Bond (14 jaar) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30. 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: The Bridge on the River Kwal (14 jaar) geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstellingen vrijdag en zater dag 23.30 uur: Camera: Kooi der Liefde (18 jaar). Rex - Parasieten der Liefde (18). Geld uit de kaet. KORRELTJE De mensen, die geleerd hebben op het juiste moment „neen" tegen zichzelf te zeggen, maken op den duur de beste kansen in het leven. GOUDA, 22 augustus. Kaas Aanvoer 111 partyen: le kwal. 3.90-4.00; rustig72"389' CXtra 401"4'35: handel UTRECHT. 22 aug. Vee - Totale invoer 4513. 1482 runderen; 145 vette kalveren; 36 graskalveren; 333 nuch tere kalveren; 1124 schapen; 470 var kens boven 100 kg; 55 varkens bene den 100 kg; 809 biggen; 59 bokken en geiten. Pry zen: melk- en kalf koeien 985—1500; kalfvaarzen 9401100; vare koeien 9251050; pinken 700—85(h stieren 710850; graskalveren 400— 600; nuchtere kalveren 4080; fokkal- veren 110—300; schapen 85—130; lam meren 110157.50; drachtige varkens 325450; lopers 85110; biggen 65 74; bokken en geiten 1456; vette koeien le kwal. 4.20—4.50, 2e kwal. 4.05—4.10. 3e kwal. 3.65-—4,00; vette kalveren le kwal. 3.60—3.80, 2e kwal. 3.4^—3.55, 3e kwal. 3.003.35; nuchtere kalveren 1.40—1.85; zware vette var kens 2.002.10; zoutere 2.002.10; slachtzeugen 1.65—1.72; jonge slacht- zeugen 1.721.80. Overzicht handelt melk- en kalfkoeien: rustig - hoger; vette koeien: rustig - prijshoudend; vare koeien: matig - prijshoudend; vette kalveren: stug - niet geheel prijs houdend; graskalveren: matig - prijs houdend; nuchtere kalveren; willig - prijshoudend; fokkalveren: willig - prijshoudend; schapen: kalm - iets la ger; lammeren: kalm - iets lager; var kens: redelyk - even hoger; biggen: redelijk - even hoger. 's-HERTOGENBOSClI, 21 aug. Vee Aanvoer totaal 7262; 2689 runderen; 322 graskalveren; 582 vette kalveren; 1764 nuchtere kalveren; 502 schapen; 15 fokzeugen; 743 slacbtvarken.s; 645 big gen; 803 slachtrunderen. Prijzen: molk en kalfkoeien 1025—1675; guLstekoeien 950—1375; graskalveren 445660; kalf vaarzen, rood 1200—1650, zwart 1125 1425; klamvaarzen 10801400; guiste- vaarzen 940—1225; pinken 675—875; nuchtere kalveren 225350; weide- schapen 80120; weide lammeren 85 115; drachtige zeugen 330440; biggen 5870; slachtrunderen extra kwal. 5.00 •5.40, idem le kwal. 4.354.98, idem 1 kwal. 3.854.25, idem 3e kwal. 3.60 3.80; vebte stieren 4.254.85; worst- koeien 3.453.65; vette lammeren le kwal. 3.753.95, idem 2e kwal. 3.50— 3.70, idem 3e kwal. 3.253.45; nuchtere slachtkalveren 1.35—1.80, per stuk 65 —95; slachtzeugen le kwak 1.751.80, idem 2e kwal. 1.69—1.74; slachtvar- kens 1.902.10; vette schapen 100 140; vebte lammeren 115145. Over zicht handel: melk- en kalfkoeient groot - zwak - weinig verandering; guistekoeien: ruimer - stil - aflopend; jongvee: normaal - traag - iets ge drukt; vette kalveren: iets minder - stroef - duur; nuchtere slachtkalverenc behoorlijk - vrij vlug - stijf, duur; scha pen en lammeren: normaal - minder vlot - niet geheel prijsh.; fokzeugen: beperkt - traag - iets teruglopend; lo pers en biggen: gelijk - matig - geen verandering: slachtvee: ruimer - stug - prijsh.; slachtzeugen: groter - vrij vlot -iets vaster. BARNEVKIJJ, 22 aug. - Elervelllng - Aanvoer 649..720 stuks, stemming rede lijk. Pryzen in guldens per 100 stuks: eiren van 82-53 gram: 12.07-rl2.39, 57- 58 grain: 13,65—14,11; 62—63 gram ""*—14.80, 66-67 gram: 14,50—14.88. SCHADELOOSSTELLING VOOR ONTEIGENING HOOIGRACHT 97a/99 Ten aanzien van in het onteigenings plan ten behoeve van de noord-zuid verbinding begrepen percelen Hooi gracht 97a/99 met naastgelegen poort, heeft de Arrondissementsrechtbank te Den Haag op 6 juni vonnis gewezen. Voor de eigenaar van genoemde per celen, de heer P. J. van Rijn te Zoeter woude, is de schadeloosstelling bepaald op 130.000.-, terwijl de schadeloos stellingen voor de huursters, J. P. Wijerx, Industrie en Handelsonderne ming N.V., gevestigd te Amsterdam en mevrouw M. A. H. de Tombe-de Vroom te Leiden, bepaald zijn op resp. 19.584.- en 2.688,40. Aan bijkomende kosten is in totaal verschuldigd een bedrag van rond 20.000.-, zodat in totaal nodig is een krediet van 173.000.-. De per celen zullen worden ingebracht in bot aaneringsbedrijf der gemeente. De raad wordt verzocht het krediet te verle nen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3