Pastoor H. J. A. v. d. Ven nam afscheid van zijn Hazerswoudse parochie UW MENING AKTIEVE BEZORGERS Sportvereniging „Warmunda" zoekt nieuwe voorzitter GROFVUIL? QPHAALDT FMST Pagina 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 12 AUGUSTUS 1968 LEIDEN Bijna 2^ ton voor Universiteit De Ford Foundation heeft een „grant" uitgegeven van 62.500 dollar (ruim 220.000 gulden) aan de Rijksuniversi teit te Leiden ten behoeve van een samenwerkingsprogramma met de Co lumbia University te New York en de universiteit van Amsterdam voor zo mercursussen in Amerikaans recht. Door nog onbekende oorzaak verloor een 20-jarige motorrijder uit Lelden op het Boerenpad, het verlengde van de Vrouwenweg (voormalig Zoeterwoude de macht over het stuur. Dit gebeurde zaterdagmiddag om kwart voor zeven. De Jongeman werd met een linkerbeen- breuk in het Academisch Ziekenhuis op genomen. LEIDSE HENGELCOMPETITIE De uitslagen waren: 1 Sportvrien den I 14 pnt. 125 stuks; 2 DVS I 12 pnt. 207 stuks; 3 Sportvrienden II 10 pnt. 106 stuks; 4 Hengelsport I 8 pnt. 107 stuks; 5 De Bliek 8 pnt. 98 stuks; 6 De Brasem 8 pnt. 77 stuks; 7 S. en G 8 pnt. 71 stuks: 8 Hengelsport II 8 pnl. 70 stuks; 9 Zaalberg-DVV 8 pnt. 64 stuks; 10 DVS II 6 pnt. 63 stuks; 11 HSV 4 pnt. 85 stuks; 12 De Zinker 2 pnt. 48 stuks; 13 De Ruisvoorn 2 pnt. 47 stuks. Persoonlijk aantal: F. Zand bergen 48 stuks; J. v. Loon r. 48 stuks; A. Schouten 48 stuks. Burgerlijke Stand Geboren: Edwin, z.v. J. P. A. de Kier en A. E. Dapper; Judith J. P., d.v. L. C. W. M. Lepelaar en L. Kukler; Johanna J., d.v. T. Oldenhage en J. van den Oever; Ursula C. J. M., d.v. H. J. G. Smeele en A. M. Boom; Anita G., d.v. P. W. Pesschier en A. Nijgh; Jacoba M., d.v. C. M. Verhorik en S. M. Harland; Ermina L., d.v. M. van den Marei en M. Guijt; Hendricus F. J., z.v. T. B. Berg en A. M. van Ben ten; Alexander C., z.v. H. Jonge Vos en J. C. Lampe; Maria G., d.v. C. P. Lubbe en J. W. M. Scholtes. Gehuwd: F. J. de Haas en E. van Tuyl; V. S. Juluri en Y. W. Zuiderveld. Overleden: G. C. Gunning, 67 jaar, eohtgenote van D. Y. Lem; G. Hoogen- doorn, 80 jaar, echtgenote van L. Bras; R. C. Vliegenthart, 2 jaar, zoon; J. C. Brugman, 79 jaar, wed. van J. Ver hoog; C. H. M. Goddijn, 72 jaar, wed. van G. A. van der Stok; B. Verhoef, 66 jaar, man W. de Vos, 69 jaar, man; T. G. Rutten, 13 dagen, dochter. Laatste pastoor van 't Zwaantje ging heen REDDINGSDEMONSTRATIE WAS EN WERD BUNA ECHT TE NOORDWIJK ZOETERWOUDE VISWED8TRIJD De camping „Buitenrust" in het Zoe- terwoudse Westeinde mag zich in groei ende belangstelling verheugen. Cam pinghouder C. de Jong organiseerde zon dagmorgen een bijzonder geanimeerde viswedstrijd in de plas nabij „De Hek". De uitslag luidde: 1 Mevr. Groep 10 stuks' eti' extra prijs'voor de grootste via; 2 J. Hansen 8 stuks; 3 J. Groen 7 stuks, 4 P. v. 't Hoogt sr. 7 stukö, Ö'P. vari 't' Hoogt jr. 7 stuks. Iedereen was tevre den, want alle 20 deelnemers ontvin gen een prijs(je). DIEFSTAL BIJ ZWEMGELEGENHEID Het bestuur van de stichting Geor dend Zwemmen biedt nu alweer enkele jaren aan de zwemlustigen gelegenheid tot zwemmen In de Noord Aa. Deze goedkope gelegenheid wordt door som migen maar matig gewaardeerd. Getui ge hiervan: de vermissing van de lange slang waarmede het kleuterbad wordt gevuld. Het wordt bijzonder op prijs ge steld als men inlichtingen hierover kan verstrekken. Bestuursleden en politie nemen hiervan gaarne kennis. ZOETERWOUDE H.R. Ook voor de leden van de bejaarden- sicietelt van de Meerburgparochie is de vakantietyd weer ten einde en wordt a.s. dinsdagmiddag 13 augustus o uur n.m. weer gastart met de wekelijkse bijeenkomsten in de kort geleden ge heel gerestaureerde zaal van „De Drie Eendjes". Ook nieuwe leden, zijn van harte wei- Noor dwijkse Reddingsbrigade heeft op het strand voor de politiepost haar jaarlijkse demonstratie gehouden. Onder de toeschouwers bevonden zich de burgemeester van Noordwijk, de korpschef van politie, de voorzitter van de Ned. Bond tot het redden van dren kelingen, dr. Alberga, verschillende raadsleden, leden van de Evenementen commissie, de directeur WV, vertegen woordigers van de Koninklijke Lucht macht en afgevaardigden van Katwijk, Gouda en andere zusterbrigades. De voorzitter van de NRB de heer B. de Jong begroette de gasten. In een kort openingswoord - herhaald In de Duitse taal - attendeerde hij op het jwerk van de brigade, dat geheel vry'wil- I lig en belangeloos wordt verricht om de in nood verkerende naaste hulp te bie den en de veiligheid van de baders aan het Npordwijkse strand te verzekeren. De heer M. P. Viool, een der vetera nen in het brigadewerk, fungeerde als vanouds als speaker. Ten dienste van de buitenlanders gaf hij zijn deskundige uitleg ook In het Duits. Mede door de bekwame regie van de heer Van Went kregen de belangstellenden een vlot afgewerkt en onderhoudend programma te zien. Met de komst van de helikopter ging deze demonstratie naar een cli max. Eerst liet de NRB nog even zien hoe snel ruim baan kan worden gemaak bij het in zee brengen van de redboot Leiden, 10 augustus 1968 Na de PTT (luister- en kjjkgeld) is nu ook de StedelJJke Fabrieken van Gas en Elektriciteit er toe overgegaan om langs een slinkse weg het Incasso door de verbruiker te doen betalen. Wat ls nl. het geval? Als men zich een lange weg wil besparen naar het kantoor op de Langegracht is men verplicht dit te gi reren op een of ander postkantoor of agentschap. Kosten 25 cent te betalen door de verbruiker! Ook luister- en kijk geld op dezelfde wijze! De waterleiding kan men niet alleen op de Hooigracht, maar ook aan de Leidse Spaarbank (bfl- of radende kantoren) betalen, wat ge heel kosteloos is! De mensen van de S.L.F. moeten toch de meters opnemen, kunnen zij dan niet meteen de vorige kwitantie presenteren? Nu zjjn de min derbedeelden er weer de dupe van (geen looneverhoglng of hogere A.O.W.) maar steeds masr verhoging van lasten en EEN SLACHTOFFER „IEDEREEN" KWAM OP ZIJN RECEPTIE Pastoor H. ,T. A. M. v. d. Ven heeft zondag afscheid genomen van de paro chianen van de St.-Mlchaël-kerk te Ha- zersvvoude-R(jnd(jk. Tydens de eucharis tievieringen op zaterdagavond en zon dagmorgen heeft pastoor Van de Ven zyn parochianen voor het laatst toege sproken. Zondag, na de plechtige eucha ristieviering, ondervond de scheidende pastoor, dat de hele parochie hem eei goed hart toedraagt, want: „iedereen' was In het parochehuls „St.-Jorls". Hier werd ook het afscheidsgeschenk parochie aangebodeneen chèque ter waarde van f1200,—, te besteden ty dens een alleszins verdiende vakantie. In zijn allerlaatste toespraak zondag morgen besteedde pastoor Van der Ven aandacht aan de fusie van de twee pa rochiegemeenschappen van St.-Michaël St.-Bernardus te Hazersvvoude-Rijn- dijk, welke op 1 januari 1969 haar be slag moet krijgen. „Het verloop van df fusie hangt nog helemaal in de mist",* aldus de pastoor, die de verzekering gaf, voor een goede samenwerking de nodige samensprekingen vereist zullen worden. Teruggang godsdienstzin In het kort greep de pastoor terug tar de zes-en-een-half jaar, dat hij te Hazerswoude-Rijndljk werkzaam is ge weest. Zonder zijn parochianen ook maai enkel verwyt te wiilen maken, meen de hij een teruggang wat betreft de godsdienstzin te hebben moeten consta teren. „Dit is geen verwijt, het levens patroon is veranderd." Hoogtepunten in zijn pastoraat noem de de pastoor: de aanleg van centrale verwarming in de kerk, de ingebruik neming van een geluidsinstallatie, de aanleg van een parkeerterrein, de res tauratie van het interieur van de kerk. „Ik zeg u dank voor alle materiële en geestelijke steun, die Ik hier heb mogen ondervinden. De bisschop zeg ik dank, dat h(j mjj ln de gelegenheid stelt mjjn priesterlijke zorg, z\j het op kleine schaal, te kunnen bljjven uitoefenen in een pensionaat, waar 26 zusters bejaarden (in Den Haag) woonachtig zyn." Woorden van speciale dank richt te de pastoor tot de leden van het kerk bestuur, de koster H. Akerboom, de mis dienaars en akoileten, de leden zangkoor, de dames-kerkwerksters. Hij eindigde tenslotte met de wens, dat de parochianen van St.-Mlhcaël hem de te- komingen, evt. gedemonstreerd, verge- De heer Th. Hoppenbrouwer (links) biedt pastoor Van der Ven tijdens de iceptie het parochiegeschenk aan. Tijdens deze zondagsmis sprak de deservitor van de parohcie St.-Michaël, pater Ignatius Wishaupt OCD (tevens belast met de voorbereidingen, verband houdende met de fusie), de voorbede uit. Het zangkoor onder leiding van de heer H. v. Egmond verzorgde, beurtelings met het kerkvolk, de gezangen. De heer A. Uljee bespeelde het orgel. Receptie In het parochiehuls „St.-Joris" volgde na de plechtige eucharistieviering de afscheidsreceptie. Het operettekoor „Eln Walzertraum" onder leiding van de heer Peil zong allereerst enkele klanken uit het operetterepertoire. De heer Th. Hoppenbrouwer sprak vervolgens de scheidende pastoor toe, namens de hele parochiegemeenschap van 't Zwaantje. Hij roemde de eenvoud des persoons van de pastoor en wees op de belangstelling alles, wat er ln en rond de paro chie aandacht vroeg. „Wij voelen het als gemis, als u bent vertrokken. Ik vraag u: gedenk 't Zwaanje in uw ge- Spreker besteedde aandacht aan wat tot stand is gekomen tijdens het 61..1»- jarig pastoraat van pastoor v. d. Ven. Hij noemde met name: de totstandko ming van de r.-k. kleuter-, lagere- en uloschool („Ook al zag u met weemoed de kinderen uit de omgeving van de kerk naar elders vertrekken. IT wist, dat dit ten gunste van een beter onder wijs voor de jeugd was en had er vrede mee"). De heer Hoppenbrouwer prees de belangstelling van de pastoor, die hij aan de dag legde voor de activiteiten der plaatselijke verenigingen: de Wlt- Gele Kruis-afdeling, het dragersgilde „Libera Me", bijvoorbeeld. Toen het vertrek van de pastoor be kend werd, werd een afscheidscoraité ln het leven geroepen, teneinde hem een geschenk aan te bieden. De heer Th. Hoppenbrouwer bood dat zondagmiddag aan: een enveloppe met een Inhoud van 1200 gulden. Onder luid applaus vond deze overreiking plaats. De dank van de pastoor was oprecht: „Ik ben u allen zeer dankbaar. Ik kan hier een eind mee komen." Wys man Deken Abr. Lamot van Zoeterwoude wees er in korte bewoordingen op, dat in een tijdsbestek van een jaar voor de vierde keer een pastoor naar elders dan het dekenaat Zoeterwoude vertrekt. „Pastoor v. d. Ven is een wijs man, die open staat voor de vernieuwing", zo kenschetste hij hem. Namens alle pries ters van het dekenaat bracht de Zoe- terwoudse deken hem dank voor alles, in de afgelopen 6Va jaar getoond. Tijdens de receptie, die hierna volgde, was „ledereen" present. Onder hen be vonden zich b. en w. van de gemeenten Hazerswoude en Koudekerk, vertegen woordigers van het Diepgangcentrum te Hazerswoude-Groenendijk (onder wie de deservitor van de St.-Michaël-parochie, pater Ignatius Wishaupt), de gerefor meerde predikant H. Makkinga uit Kou dekerk, de hervormde predikant J. T. W. Quak, de artsen H. A. Blaauwen- draad en L. v. d. Berg, het voltallig kerkbestuur en de gemeentesecretaris sen van de gemeenten Koudekerk en Hazerswoude. Zij. en nog zeer vele an deren, brachten pastoor H. J. A. M. van de Ven dank en wensten hem vele jaren van geluk tijdens het op 13 augustus van kracht wordend emeritaat. Parochie St.-Michaël De allerlaatste pastoor van de paro chie 't Zwaantje vertrekt dus op ge noemde datum. De deservitor van de parochie, pater Ignatius Wishaupt CCD, gaat mét de parochianen van St.-Mi chaël de fusie voorbereiden. „Alles hangt nog in een dichte mist", aldus pastoor v. d. Ven in zyn toespraken tijdens de eucharistievieringen. Wat wel zeker is: de nieuw te vor men parochie zal worden gesteld onder de schutse van de H. Michaël, de pa troon van de gemeente Hazerswoude. Aldus deelde de scheidende pastoor in zijn toespraken mede. Zwemfeest voor Voorhouts jeugd In het Columbiabad van de Bisschop pelijke Nijverheid8chool in Voorhout vond zaterdagmiddag een zwemfeest plaats onder auspiciën van de Stichting tot bevordering van Zwemonderricht te Voorhout. Er werd door meer dan 100 kinderen aan deze sportevenementen deelgenomen en vele ouders wensten de zwemcapaciteiten van hun kinderen te zien. Burgemeester G. A. Stolwijk echtgenote waren mede onder de toe schouwers. Omstreeks vier uur startte het feest met een autobandenrace in het ondie pe kinderbad. Hierna waren er hinder niswedstrijden. Tenslotte waren er estafette-wedstrij den, 4 keer 25 meter vrije slag, waarbij verschillende scholen elkander bekamp- ten. Acht ploegen van vier lagere scholen hadden ingeschreven, waarvan de St.-Antoniusschool met drie ploegen. De strijd was echter spoedig beslist, want de christelijke school kwam met vier wedstrijdzwemsters en twee zwem mers uit een klas van zeven leerlingen. Zij wonnen de wedstrijd, met grote voor sprong op alle anderen. De voorzitter van de Stichting deelde hierna mooie prijzen uit. De wisselbeker ging naar de christelijke school. Hier volgen de prijswinnaars. Estafettewedstrijden 1. Christelijke School, Renee van der Bent; JaNi Peter Jongeneel; Hellen Wolters en Ton van der Linden. Autobandenrace: 1. Huub van Paridon; 2. Willy Langeveld; 3. Rudie van Werkhoven. Hinderniszwem- beneden 12 jaar: 1. Peter Werkhoven; Tineke van Went en Carla Hoogervorst; boven 12 jaar: Theresia Geurts, 2. Helleen Wolters en Peter Vester. VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN Voor de bezorging van onze krant in LEIDEN vragen wij Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 Vertrokken personen in de week van 31 juli t/m 7 augustus J. J. F. Kruijt, Witte Singel 27, Enschede, H. J. M. v. Beek, Wagnerplein 82, Zwolle, Carry v. Bruggenstr. 13. T. Kerkvliet, Formosa- straat 14a, Heerlen, Vossekuil 260. B. Westerkamp, Balistraat 54, Ede (Gld.), Obrechtlaan 9. Wed. L. Latuhihin-So- plantila, Anna v. Burenhof 29, Waal wijk, Prof. Piersonstr. 25. J. D. Wallaart- d. Star, Kanaalweg 84, en J. H. M. Wallaart, Prinsenstr. 19. Hoogeveen, Me- teorenlaan 88. A. Klaassen, De Gijse- laarstr. 4, Gorssel, Zutphenseweg 78. H. P. T. v. Helden, Oude Singel 68, Oegst geest, Frans Halslaan 223. Wed. G. C. Hagedoorn-v. d. Pol, Langebrug 56a, Oegstgeest, v. Cuycklaan 6. P. Schouten- Lindhout, Haagweg 24, Eindhoven, St.- Servaasweg 76. H. Verkerk, Driftstr. 79, Lisse, Ooievaarstr. 112. K. Gordijn, Alex- anderstr. 24, Oegstgeest, Asterlaan 30. J. W. Schuilenburg, Scholtenstr. 37, Lei derdorp, Rosenburg 23. W. Verhoef, Stal- paerthof 5, Alphen a/d Rijn, Fazantstr. 46. W. C. A. M. Fortuin, Rijnsburgerweg 100, Voorschoten, Puccinidreef 30. J. Gankema-Ciere, v. Riebeeckhof 66, Am sterdam, v. Houweningenstr. 6in. J. Massaar. Kooilaan 43, Lisse, Ooievaar straat 188. J. v. Klaveren, Tomatenstr. 42, Leiderdorp, Molenaarstr. 3. G. Gres- sle, Meidoornstr. 23, Zoeterwoude. Veld- zlchtstr. 20. A. Janssen, Turfmarkt 12, Den Haag, Ruimzicht 38. H. Bouter, Rijnsburgerweg 44, Hilversum, Joh. Ge- radtsweg 90. A. J. Vermeulen, Morsweg 176b, Leiderdorp, Vondellaan 22. R. R. de Fisser, Antillenstr. 18, Lisse, Sper- werstr. 11. J. J. Lagerberg, Burggraven- laan 154, Zoeterwoude, Eendrachtsweg 20. J. J. F. van Melle, Rijnsburgerweg 56, Voorschoten, Essenlaan 5. W. Koe- Atjehstr. 69. Lisse, Ooievaarstr. 74. v. d. Kwaak, Thorbeckestraat 37, Noordwijk, Goohorstlaan 1. F. A. Pijn- naken, Hoogl. Kerkgracht 42, Lisse, Ooievaarstr. 138. H. H. Soetens, Witte Singel 27, Den Haag, Hanedoesstr. 127. M. L. Schröder, Witte Singel 104a, Amersfoort, Stephensenstr. 87. Wed. J. H. Jansen-v. Straaten, a/b Zyisingel t/o Capelle a/d IJssel, Duikerlaan 116. A. W. M. Juffermans, Witte Rozenstr. 5, Wed. J. Middelkoop-v. Elk, Morsweg 290, J. Verhoeven, Anna Paulownastr. 10, A. Zandbergen, Steenschuur 11, B. C. C. Dijk, Apothekersdijk 21, Wed. C. W. G. Alkemade-Hooyman8 en W. C. J, Al kemade, Ommedijkseweg 8, allen Zoe- terwoude, Bennebroekvveg 1. B. v. d. Meijden, Morssingel 11, Arnhem, Frans Halslaan 95. H. VV. M. Wezenberg, Plet Paaltjenspad 3, Den Haag, Ieplaan 51. H. Amelink, Morsweg 22a, Den Haag, Meppelweg 299. J. S. E. de Walle, Jan v. Goyenkade 44. R'dam, Havenstr. 126. L. Rademaker, Klikspaanweg 47, Oegst geest, Fr. Halslaan 211. J. M. A. Rijp- stra. Mahlerstr. 110, Zwitserland. J. H. T. Knook, Rijn- en Schiekade 108, Heem stede, Gllpperdreef 205. H. Locht, Boer- haavelaan 42, Den Haag, Acaciastr. 218. L. M. Ruhaak, Houtlaan 48, A'dam, He rengracht 254. W. F. Bavelaar en T. M. Bavelaar-Opdam, Hansenstr. 38a. Noord- 3, Weesp. Binnenveer 1. C. Vromans, w(jk a/b Hogeweg. M. A. Barel, Kernstr. Roodenburgerstr. 41, Oegstgeest, Frans Halslaan 241. D. de Geus, RJjndykstr. 29, Dirkeland, Stationsweg 22. T. GL Jonge- jan, Bakh. Roozenboomstr. 25, Baarn, Eemnesserweg 87. M. Struijs, Duyven- dakstr. 11, R'dam, Mathenesserplein 40a, H. M. Chavapnes, Papengr. 24, R'dam, Schledamsedijk 158. J. J. H. T. Raphaël, Apothekersdijk 15, Den Haag, Coperni- cusstr. 198. G. B. v. d. Heide, Hoogland- sekerkgr. 29. Utrecht, Wagenstr. 3. J. A. v. Nes, Hoogl.kerkgr. 18. België. F. C. V. de Groot, Breestraat 39, Heer, Burg. Kessensingel C 11. N. D. Bessem, Ge recht 1. Melick c.a., Jagerstr. 40. A. H. M. Hulsman, Korevaarstr. 11a, Ootmar- sum. Kloosterstr. 3. C. C. A. v. Haastert, Vlietweg 30, Zoeterwoude, Nassaustr. 47. P. J. Geleijns, Witte Singel 27. Tlel, Nee- rijenlaan 5. A. F. Bregman, Beethoven- laan 43. Duitsland. J. J. Walraven-Sa bajo, Boerhaavelaan 7, Zeist, Karei J. C. Beckmanlaan 5. M. Akkerman, Houtlaan 55, Vlaardingen, Veerplein 81. S. Wostmann, Oude Vest 187a, Zoeterwou de, Veldzichtstr. 14. W. M. A. de Vries, Aalmarkt 5, Utrecht, Maliebaan 119bis. P. Mosslnkoff, Korte Mare 25. Oegst geest, Zonnebloemlaan 53. W. E. Asjes- da Silva de Freitas, Lage Morsweg 67, Oegstgeest, Koninginnelaan 4. S. Greij- danus, Rijn- en Schiep.kade 24, Leider dorp, Hoofdstr. 43. C. Glaser, Leeuwe- rikstr. 51, Leeuwarden, Annie Westland- straat 19 HI. J. M. Stokman, Lorentz- kade 6, Heemstede, Herenweg 5. R. B. F. v. d. Sloot, Breestr. 133, Zoeterwoude, Stadliouderslaan 1. K. J. Greijdanus- Scheele, Garenmarkt 27, Leiderdorp, Hoofdstr. 43. H. Koning, Hogewoerd 154, Schermerhorn, Noordervaart Zz 38. E. Avenarius, Rapenburg 57. Gr. Brittan- nië. C. C. Broek, Hooigracht 15, Zutphen Coehoornslngel 3. A. Constandse, Jan- vossensteeg 46, Alphen a/d Rijn, Tous- saintplein 10. A. Carretero del Pino, N. Beestenmarkt 8, Beilen, Hjsterlaan. W. de Vos-Ahrens, Roemer Visscherstr. 51, Warmond, Burg. Ketelaarstr. 14. Wed. in Everdingen-Lagerwelj, Noordein- deplein 2b, Oegstgeest, Wannonderweg 1. v. Buuren, Houtlaan 55, Wasse naar, De Kempenaerstr. 9. H. L. Vasilda, Hoge Rijndijk 192, A'dam, Robert Scott- straat 24. M. N. Verheul, Houtlaan 55, A'dam, le Helmersstr. 104. M. J. v. d. Velde, Levendaal 95a, Zoeterwoude, Ho ge Rijndijk 347. J. S. G. Blom, Noord einde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5. W. T. Klaassen, Noordeinde 2a, Weert, Heer Gerardstr. 1. K. Zwarenstein, Utr. Veer 7, Oegstgeest, Emmalaan 31. J. Borgers, Apothekersdijk 1, België. H. D. A. Bloemen, Stille Rijn 12. Frankrijk. Wed. H. E. Barendse-v. Veen. L. Mors weg 32. Katwijk; Overrijn 7. W E. Tul- nebreijer. R(jn- en Schiekade 103, R'dam, Henegouwerlaan 106c. H. F. Hooger vorst, Merelstr. 2, Ter Aar, Westkanaal- weg 49. L. Meijer, Rijnsburgerweg 10, Oegstgeest, W. de Zwflgerlaan 32. C. J. Pantekoek, Burggravenlaan 28, Heiloo, v. Doornstr. 7. G. Madern, Modderman straat 100, Boskoop, Azalealaan 98. E. Jiskoot, Groenhazengracht 13, Baarn, Wilhelminalaan 7. W. Hudlg-Semeijns de Vries van Doesburgh, Nleuwsteeg 31, R'dam, Mecklenburglaan 19. L. J. Kamp Noordeinde 2a, Oegsgteest, Fr. Halslaan 169. F. A. A. Hart en D. J. W. Neijmeljer Noordeinde 2a, Den Kelder, Het Nieuwe we Diep 5. B. I. M. Hudig, Rapenburg 4, R'dam, Mecklenburglaan 19. P. L. G. M. v. d. Oever, Haarlommeratr. 117a, Dor drecht, Singel 494. W. E. Bakema, P. J. Blokstr. 47, Noordwijk, Zwarteweg 20. R. M. v. Benthem, Seringenstr. 31a, Vee- nendaal, Stationssingel 44. H. M. H. v. d. Linden, Thorbeckestr. 25, Gouda, Jul. v. Stolbergstr. 34. W. C. Wieringa, Wasstr. 2, Voorburg, Kon. Wilhelminalaan 490. N. v. Ruiven, a/b de Slaaghsloot, Voor schoten, Burg. Vernedepark 2. A. P. P. C. Hermes, Anna v. Burenhof 45, Hil versum, Noodweg 37. E. A. de Jong, de Giiselaarstr. 3, Delft, Schimmelpennlnck- straat 14. E. M. Baumgarten, Korevaar- straat 11c, Scherpenzeel, Doornbooms park 23. J. C. Kok, Nic. Beetsstr. 28a, Uitnoorn, H. Gorterhof 134. R. R. Wijn- holds, Houtlaan 55, Duitsland. M. J. P. Knoop, Noordeinde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5. en dergelijke gebeurtenissen. Nadat de „Kurt Carlsen" onder leiding van schip per Kees van den Berg met enkele kan didaat-drenkelingen zee had gekozen, zagen de toeschouwers van nabij hoe redders en artsen van het strand kon den worden opgepikt om snel naai bereikbare plaatsen te kunnen worden gebracht. Later werd dit boven zee her haald en daarbij zag de helikopterbe- manning zich Voor de uiterst moeilijke taak gesteld iemand te droppen op de heen en weer gegooide redboot. Bij der volgende akties werd een dinghy naar de wal gesleept. Daarbij ging de oefening nog even werkelijkheid den toen het rubber geval in de laat ste rollers van de branding over de kop sloeg. Zelfs daarop was gerekend, want twee robuuste NRB'ers stonden klaar om de helpende hand te bieden. Een kop hete koffie deed de rest. De demonstratie werd afgewisseld door een prettig intermezzo voor jeugdlid Paul van der Stap, die eei derscheiding kreeg van het Carnegie Heldenfonds, omdat hy ln maart dit jaar met gevaar voor eigen levei tracht had een kind te redden, dat in Rynsburg te water was geraakt. Op een telefoontje van voorzitter De Jong om naar het demonstratieterrein te komen, liet de niets vermoedende Paul de slagerij even in de steek. Hij trof op het strand burgemeester mr. Bonnike, die met enkele hartelijke woor den Pauls moedige daad in herinnering bracht en hem een oorkonde en een pen met inscriptie overhandigde. USSE Het terrein van de Openbare Lagere School was zaterdagmorgen flink be volkt met jeugd van Lisse. Bijna 100 kinderen namen deel aan de „Bonte morgen", welke door het comité „Va kantievreugd voor de Jeugd" ter af sluiting van de zomeractiviteiten werd gehouden. Alle medewerkenden in het Comité mag wel een woord van dank worden gebracht voor de vele opofferingen die men zich heeft willen getroosten. Het wil héél wat zeggen om in vakantiettfd juist nog voor anderen druk bezig te Aan het eind van de „Bonte morgen" kon de jury van de kinderfestiviteiten mededelen, dat in de verschillende spel- groepen als eerste prijswinnaars uit de bus zijn gekomen: Thea van Haaster. René Geljon, Aad Hoogervorst, Risja Smakman, Pieter Dijke en Mirjam Dy ke. In het geheel zjjn niet minder dan 47 prijzen aan 93 kinderen uitgereikt. Medegedeeld wordt nog, dat gevonden is een grijs jasje, een witte sjaal en 2 kwartjes, alles af te halen bij Oosthoek, Houtmanstraat 1. LEIDSE BIOSCOPEN Films in de week van 8-14 augustus: Camera: The Great Race, alle leeft. Nachtvoorstelling: My sister, my love, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Hold up in Singapore (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De vierkante rekruut (a.l.). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (prol.) alle leeft. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Er is maar één James Bond (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: The bridge on the Riverkwai (18 jaar); nacht (vrijdag en zaterdag). Zij zyn naakt (volwassenen). Dageiyks 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. PU.NT gevonden hoogte- KORRELTJE Tourclub „Bollenstreek". De Tour club van de Ren- en Tourvereniging „De Bollenstreek" organiseerde zondag Tourtocht van 100 km. Via de bad plaatsen en omgeving ging het door de duinen en landeiyke streken. Iedereen mocht aan deze tocht deelnemen. By de start verscheen ook mej. C. Geijsens, Olympisch Kampioen op de schaats 1000 meter en zilver op 1500 meter! De Tourclub kan zeer tevreden zijn; er 70 deelnemers, w.o. rijders uit Den Haag, Amsterdam, Sneek, Rotterdam Voor Biafra. Bij eerste telling, zonder nagiften en overschrijvingen per giro, heeft Lisse vrijdagavond in contanten rond 11.000,- bijeengebracht jor de Vluchtelingenhulp Biafra. KATWIJK MET BROMFIETS GEVALLEN Op het fietspad Katwyk-Noordwijk kwam omstreeks half negen zaterdag avond de 23-jarige J. Vrolqk uit Sche- veningen met zyn bromfiets door on bekende oorzaak ten val. Hy bleef be wusteloos liggen en werd door voorbij gangers opgemerkt die de politie waar schuwden. Met een zeer zware hersen schudding werd de Scheveninger naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De voetbalvereniging „Warmunda' kan met voldoening terugzien op het afgelopen jaar, zowel organisatorisch als financieel, aldus de voorzitter de heer C. Padberg in de goed bezochte jaarvergadering van de vereniging. Er een batig saldo te boeken van 9.35, welk resultaat voornamelijk te danken is aan een hogere uitkering van de voetbaltoto. De opbrengst hier- was in het afgelopen jaar 16 hoger dan in 1966. Een bijzonder woord van dank bracht spreker aan de heren W. van Velzen J. van Egmond als toezichthouders de bespeelbaarheid van de velden aan de bezorgers van 't Warmunda- uws dat zo'n duidelijk beeld geeft i alles wat in de vereniging leeft, De elftal-commissie werd aangevuld met de heer Philippo, terwijl ook als zodanig werden gekozen de heren P. Schavenmaker, L. v. d. Drift en R. LEIDERDORP SLOOT INGEREDEN In de nacht van zaterdag op zondag de 20-jarige bestuurder van een per sonenauto W. O. uit Leiden om midder nacht op de Zijldljk met zyn wagen uit bocht geredeu en in een sloot te recht gekomen. De bestuurder had waarschyniyk de bocht naar links niet tijdig opgemerkt. Voor een nader onder zoek werd hy naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. RIJNSBURG Geboren: Dirk, z.v. C. Kromhout en N. C. Bouwman; Wilhelmina C., d.v. A. Paauw en W. C. de Wit; Gerardus z.v. J. van Egmond en F. van Delft; Ronald C. D., z.v. C. van den Oever en G. Ros. Getrouwd: Floris van Duijn, 23 jaar te Katwijk en Emma J. van den Eijkel, 21 jaar» van Winsen. Als leden van de straf- commissie werden aangewezen de he ren P. P. van Westerop sr., L. A. v. d. Hulst en G. Beugelsdijk. Tot bestuurs leden werden gekozen de heren G. Beugelsdijk en H. van Seggelen. Aan de spelers werd de verplichting opge legd de training trouw te bezoeken. Indien hieraan geen gevolg wordt ge geven, zullen zy niet in de elftallen worden opgesteld. Tot slot deelde de voorzitter mede dat hij, wegens drukke werkzaamhe den, genoodzaakt is zijn functie neer te leggen en dat het kiezen van een nieuwe voorzitter binnen drie maan den zal moeten plaats vinden. PUZZEL PBZ De oplossing van de puzzel PBZ pu bliceerden wij zaterdag jl. De namen van de winnaars bleven echter door een misverstand onvermeld. De gelukkigen zijn ditmaal: mevr. G. Lovink, Frans v. Mierisstraat 17a, Leiden (ƒ10,-) en me vrouw Zaal, Noordveenweg 6a, Nieuwe Wetering (ƒ2,50). De bedragen zullen dezer dagen worden overgemaakt. Marktberichten AMSTERDAM, 12 aug. Vee Aan gevoerd 251 runderen; prijzen 3.70 5.00 per kg gesl. gew.; 109 varkens; prijzen 2.802.86. De handel was ma tig. ROTTERDAM, 12 aug. Vee Aan voer 1676. 1134 slachtrunderen; 542 varkens. Prijzen: slachtrunderen: 480 520, 420—465, 380—405, 360—375; var kens 224—228, 222—224, 211—221; stie ren 430485; worstkoeien 360—375; slachtzeugen 162172; zware varkens 190200. Overzicht handel: slachtrun deren: iets minder - vlot - ruim prijs houdend; varkens: iets korter - vlot - iets lager, enkele prima's boven note ring. LEIDEN, 12 aug. Groente Andy- vie 9-38, pronkbonen 98, snybonen 108- 148, stambonen 101-121, kroten 15-19, rode kool 5-25, groene kool 12-19, pos telein 39-42, prei 60-68, spinazie 8-49, komkommers 15-39, tomaten: A 275- 290, B 270-300, C 270, waspeen 18-20 per 100 kg, meloenen 100-168, bloem kool A 28-42, id. B 16-25, sla 15-80 p. 100 stuks, kroten 5, peterselie 4-8, sel derij 4-10, uien 8-12 p. 100 bos. RIJNSBURG, 10 aug. Bloemen Grote Chrysanten 1825; White Hope 20—25; Migoli 20—23; Alex Bedser 30 36. Rozen 914; Carol 45; Zorina 1015; Garnet 4—6; Baccara 2231; Diverse Snijbloemen: Gladiolen 47; Liatrix 34; Anthurium 75125; Zin nia's 23; Gerbera 1823; Ornifho- galum 13; Colveillei 35. Am. An jers: Witte Sim 6—8; Rode Sim 47; Rose Sim 68; G. J. Sim 48; Selecta Sim 811; Crowly Sim 58; William Sim 48; Adthur Sim 47; Keef er Sim 58; Dusty Sim 79, alles per st. Freesia's: Stockholm 3955; White Swan 8095; Golden Yellow 60—75; Gele Margrieten 2540; Statice 3050; Pholx 4560; Asters 4060; Troschry- santen 150—210; Tokyo 140—170; White Spider 220—240; Lyona 130—150; In dianapolis 180200, alles per stuk. DINSDAG 13 AUGUSTUS Buurt 2: Aaltje Noordewierlaan, Cornells Schuytlaan, Diepenbrocklaan, Joh. Verhulststraat, Rich. Hollstraat, Obrechtstraat, Churchill-laan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wagenaarlaan, Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat, Julius Röntgen- straat, Mozartstraat, Bernard Zweers- straat, Sweelincklaan, Eduard v. Bei- numstraat, Brücknerstraat, Debussy- straat, Ravelstraat, Chopinstr., Moes- sorgskistraat, Verdistraat, Jac. Urlus- plantsoen, César Franckstraat. DONDERDAG 15 AUGUSTUS matrastraat tot Soembastraat), Soem- bastraat, Balistraat, Timorstraat, Ring- kade, Bonairestraat, Arubastraat, Su- rinamestraat, Antillenstraat, Curagao- straat, Sint Maartenstraat, Sint Eusta- tiusstraat, Sabastraat, Bankastraat, Bil- litonstraat, Koolhof. VRIJDAG 16 AUGUSTU8 Buurt 4: Haagweg (geheel), Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Haag weg (tien huizen), Klikspaanweg, Da Costastraat, De Genestetstraat, Nieo- laas Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollens- straat, Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hasenbroekstraat, B or gerstraat, Van Lennepstraat, Ten Kateetraat, Tou«- aaintkade, Staringkade.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4