Katwijks bloemencorso was anders dan andere In Stompwijk veel jolijt op de jaarlijkse feesten ERNSTIGE BOTSING BIJ WASSENAAR Grote belangstelling voor zeilwedstrijden Nieuwkoop Teylingen verslaat Zwarte Schapen Ter Leede overtrof Feijenoord-amateurs Haz. Boys na verlenging Jimmerman-cup' winnaar „St. Bernardus" gaf zekere winst uit handen Ajax (L) won uit verloren positie MAANDAG 12 AUGUSTUS 1968 DE LEIDSE COURANT GEZELLIGER EN PLAATSELIJK Zaterdagmiddag- en avond stond het bloemencorso „Flora's kleurenpracht aan Zee" in het middelpunt van de be langstelling in Katwijk. Het was anders dan de corso's in andere gemeenten. Het was gezelliger, het was gemoede lijker, het was plaatseljjker en het was zakelijker. Het was georganiseerd door de Vereniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer in Katwijk in sa menwerking met de middenstand. Van daar de reclame. Hoe het ook zjj, het was In leder geval een bloemrijke re clame, met veel geur en kleur. Het corso „Flora's kleurenpracht aan zee" was weer beter dan vorig jaar ver zorgd. Het trok veel bekijks. Enthou siaste Katwijkers en nieuwsgierige bad gasten dromden bij het naderen van de met chrysanten, gladiolen, anjers en ve le andere bloemen versierde wagens sa men om toch vooral maar niets van het schouwspel te missen, Er liepen zeven muziekkorpsen mee. In deze stoet waren behalve een drie tal grote praalwagens veel personen- en bedrijfsauto's opgenomen. De een al kleuriger dan de andere. Er waren wer kelijk juweeltjes van bloemsierkvmst bij, hoewel in sommige gevallen de combi naties van natuurlijke pracht en mo torische kracht, althans wat kleur be treft, wat al te fel scheen. Maar nog maals, als geheel maakte het corso een feestelijke indruk, feestelijker nog dan ln de voorgaande jaren. Echt Katwijks In de groep praalwagens kreeg die verschillende soorten groenten uitbeeld de de ere-prijs met veel lof van de jury. Terecht heeft de jury de wagens wer den eerder op de dag in het veilingge bouw Flora beoordeeld deze wagen dit predikaat gegeven. De badkoetsen, aangeboden door de vereniging van ■trandexploitanten in Katwijk aan Zee, werden als origineelste beschouwd. Hier liepen dames en heren mee met ouder wetse badpakken. De praalwagen 45,-jaar KRB, aangeboden door W, kwam even eens goed voor de dag., Verschillende leden hadden plaats genomen in de boot en enkele op de uitkijktoren. Hier werd aan de toeschouwers de aandacht ge vestigd op het materiaal, wat door de KRB benodigd is voor het redden van drenkelingen. Muziek Zeven muziekkorpsen zorgden voor feestelijke klanken. „K en G" uit Lei den opende de kleurige stoet en verder ,,De Burcht" uit Leiden, de Chr. Mu ziekvereniging „Uni" uit Katwijk, het Tamboer- en Trompetterkorps „DVS" uit Katwijk, de drumband „DWS" uit Rijnsburg, de drumband „De Wilbert" uit Oegstgeest en de Harmonie Kat wijk, die het corso sloot. Het bolemencorso viel ook 's avonds te bewonderen. Het ging om half negen op de Parklaan voor een tocht door Kat wijk aan Zee en het bood, mede dank zij de verlichting, een sprookjesachtige aan blik. De dag werd besloten met een groot vuurwerk op de Boulevard ter hoogte van de Oude Kerk. Op de boulevard stond weer een dichte mensenmenigte om het vuurwerk, dat om tien uur werd ontstoken, te bewonderen. Het duurde heel lang voordat de rust ln Katwijk was weergekeerd. De bekroningen De jury voor het corso bestond uit: C. H. v. d. Voort. J. J. v.d. Berg, N. Eradus, allen uit Leiden, en P. A, van Duivenvoorden, Noordwijker; P, Zuider duin, Leiderdorp. De uitslagen waren: Praalwagens: Ereprijs met lof van de Jury: Groentenveilingver. „Katwijk en Omstreken, Katwijk a/d Rijn; 2e fa. J. Me|jvogeI, gasfitt.bedr., eletr. en verw.- artikelen, Meidoornstraat 1, Katwijk a. Zee; 3e VVV-Katwijk; le en meest ori ginele Strandexploitantenvereniging Katwijk. Luxe wagens zonder reclame: ereprijs Aann.bedrijf G. v. Duijn en Zonen N.V., Parklaan 7, Katwijk aan Zee; 2e Corso comité; 3e VW-Katwijk. Afd garage-houders (luxe wagens met reclame): ereprijs met veel lof: Garage Dijksman, Sluisweg 31, Katwijk a. Zee; le Kamsteegs Automobielbedrijf N.V., Tramstraat 67, Katwijk aan Zee; le Automobielbedrijf Van der Velde, Van Zuylen van Nyeveltstraat 372-374, Was senaar; 2e Garage „Seinpost", Drieplas- senweg 7, Katwijk aan Zee (met twee wagens deelgenomen); 3e Garage „Mo dern", Willy Sluiterstraat 31, Katwijk aan Zee; 4e Autoverhuurbedrijf Van der Zwan, Vinkeweg 9, Katwijk a. d. Rijn; 5e Autoverhuurbedrijf Van der Zwan, Vinkeweg 9, Katwijk a. d. Rijn. Luxe wagens met reclame: ereprijs met verlof: N.V. Melkinrichting en Zui velfabriek „De Hoop", Kerkstr. 21, Kat wijk a. d. Rijn; le Assurantiekantoor D. J. C. Verhaar, Rijnsburgerweg 134a, Rijnsburg; le Boekhandel J. v. d. Lee, Princestraat 38, Katwijk a. Zee; 2e Foto Jaap v. Duijn, Princestraat 22c, Katwijk aan Zee; 2e fa. Oudshoorn en Arends, centrale verwarmlngsbedrijf, Zuidstraat 36, Katwijk aan Zee; 3e J. v.d. Plas, textielhandel J. P., Secr. Varkevisserstr. 191, Katwijk aan Zee; 3e fa. M. Guijt, motor- en rijwielhandel, Drieplassenweg 1, Katwijk aan Zee; 4e „Het Emaille- huis", Piet Oudshoorn, Princestraat 11- 13, Katwijk aan Zee; 5e restaurant „Ma rina", eigenaar G. P. E. Hickmann, Bou levard 69, Katwijk aan Zee. Bedrijfsauto's: ereprijs en mooiste wa gen van het corso: fa. Grimbergen en Noordermeer, centr,verwarming, Noord- wijkerweg 24, Katwijk a. d. Rijn; le Schoennhandel C. E. v. d. Berg, Voor straat 76, Katwijk aan Zee; 2e Schoen- handel v/h Kr. Huusnoot, Voorstraat 52, Katwijk aan Zee; 2e fa, P. Zuyderduyn, rijwielh., rep.inr. en eletr. apparaten, Voorstraat 31, Katwijk aan Zee; 3e Auto- spuiterij P. v. Maren, Rijnstraat 62, Kat wijk a. d. Rijn; 3e Woninginrichtingsbe- drijf en Kledingmagazijn J. Haasnoot en Zn, Voorstraat en Princestraat, Katwijk aan Zee; 3e Seven-Up Bottling Cy, Am sterdam N.V., Anth. Fokkerweg 3, Am sterdam; 4e L. Hartevelt, electr. techn. bedrijf, Drieplassenweg 11, Katwijk aan Zee; 4e Radio Caspers, Noordwijk. ZOETERWOUDE H.R. „VAN KINDEREN VOOR KINDEREN" Onder het motto „Van kinderen voor kinderen" willen de kinderen van de families v. d. Heyden en Timmermans aan de Hoge Rijndijk een kindermiddag organiseren. Deze middag zal gehouden worden a.s. woensdag bij goed weer ln de tuin van de familie v. d. Heyden, Hoge Rijndijk 100. Voor het geval, dat het weer ongunstig is hebben de kin deren „Het vierde eendje" weten te „versieren". De opbrengst Is voor de kindoren van Biafra. Hoewel de „Stompwijkse Feesten" don derdagavond nog door het slechte weer dreigden te mislukken zijn vrjjwel alle festiviteiten door een snelle weersver- betering een succes geworden. Donderdagavond lieten de schoolkin deren na de opening van het feestter rein hun ballonnen op. Na dit kleurrijk schouwspel konden de ouderen zich la ten inschrijven voor het z.g. „katknup pelen". Winnaars waren o.a. het be stuurslid van de organiserende ver eniging „Nooit Gedacht", de heer L. v.d. Bosch en voorzitter C. v.d. Bosch. Velen verpoosden zich op de kermis, welke ondanks het uitblijven van de zweefmolen, groter en gezelliger was dan die van vorig jaar. Zoals reeds ver meld draafden vrijdagmiddag op het terrein achter de kerk 40 paarden om het Zuid-Hollands kampioenschap kor- tebaandraverij. Kinderspelen Zaterdagmorgen om 9 uur al begon nen de kinderspelen die Bteeds ln een vijfkamp werden gehouden. De kleuters deden spelletjes onder de leiding van de zusters. De uitslagen van de spelen voor de scholieren van de lagere school lul den als volgt: le en 2e klas jongens: 1 Frans van Swieten, 2 Marty v.d. Helm, 3 Henk v.d. Horst, -1 Jack Boogmans, 5 Jan van Marwjjk, 6 Theo Hilgersom, 7 Adrie v.d. Ham, le en 2e klas meisjes: 1 Marjjke v.d. Bosch, 2 Eveline Overde- vest, 3 Anneke Kerkvliet, 4 Conny Olie hoek, 5 Ankle v.d. Helm, 6 Ooby Heem»» kerk, 7 Angelinge Verhagen. 3e eo ée klas jongens: 1 Gerard Hilgersom, 2 Sjaak v.d. Salm, 3 Frans Luiten, 4 Hans Lelieveld, 5 Adrie Boon, 6 Ariejan Hil gersom; 3e en 4e klas meisjes: 1 An- jella Sweere, 2 Paula v. Leeuwen, 3 Marijke Luiten, 4 Leny v.d. Bosch, 5 Bernadette v. Haaster, 6 Anila Hagen, 7 Marja Verhogen, 8 Gerda Knijnen- burg; 5e en 6e klas: jongens: 1 Wybo Lelieveld, 2 Piet v.d, Salm, 3 Piet Jan- son, 4 Theo v.d. Bosch, 5 Fred v. Rijn, 6 Rudi Scholtes, 7 Jan v.d. Salm; 5e en 6e klas meisjes: 1 Tony Oudshoorn, 2 Mary Janson, 3 Ineke v. Haaster, 4 Willy Verhagen, 5 Marja v.d. Helm. Vaders legen y.oon* Na de spelen voetbalden om 2 uur 11 scholieren tegen 11 vaders. Evenals vo rig jaar trok deze wedstrijd veie toe- schouwers. Het was dan ook beslist de moeite weer waard. Tot grote hilariteit van de toeschouwers belandde een van de vaders tjjdens de wedstrijd in een sloot. Deze wedstrijd werd door de va ders na een spannende str|jd met 8-2 Om 4 uur tenslotte startte de behen- digheidswedstrijden op bromfietsen, waar maar liefst 50 jongelui aan deel nemen. Het meeste applaus kreeg de grootste verliezer. H|j verscheen aan de start met een 2-motorige Solex (voor- en achteraandrijving) met 2 sturen. Winnaar werd Fred van Rijn ƒ25, de 2e prijs ƒ15.— ging naar L. Stijn- raan «n de derde prijs ƒ10,word be taald <kxv 0. Verlies voor Zoeterwoude P. van Bemmelen aan verwondingen overleden De 72-Jarige heer P. van Bemmelen uit Zoeterwoude die vorige week maan dagmiddag op de Zoetermeerse Middel weg hjj het oversteken levensgevaarlijk werd gewond is zaterdagmiddag In het St.-Elisabeth ziekenhuis te Lelden aan zijn verwondingen bezweken. De heer Van Bemmelen was tot aan zijn dood hoofdcontroleur van de Fok- en Controlevereniging Zoeterwouds Glo rie. Hij diende deze vereniging met hart en ziel vanaf de oprichting in 1917. Zijn nauwgezette werkwijze en de grote ijver die hij aan de dag legde resulteerde in de grote groei van de vereniging. Bij zijn 40-jarig jubileum in 1957 ont ving hij de kon. onderscheiding in de Orde van Oranje Nassau. Bij het gou den jubileum, vorig jaar november, werd de heer Van Bemmelen op grootse wijze gehuldigd. Door zijn grote vitaliteit was hij ondanks zijn 72 jaren nog immer ak- tief werkzaam. Zo was hij ook op de fatale maandagmiddag weer op weg naar een boerderij, zodat van hem ge zegd kan worden, dat hij in het harnas is gestorven. De veelomvattende werk zaamheden en zijn grote gezin verhin derden hem niet de Zoeterwoudse ge meenschap in diverse functies te die nen. Het kassierschap van de plaatselij ke Centrale Volksbank was daarbij zijn levenswerk. In deze functie heeft hij on der vaak moeilijke omstandigheden enorm veel werk verzet. De opening van het nieuwe kantoor in 1965 ei-vaarde h|j met grote blijdschap. Nadat hij reeds eerder gedurende een lange periode zit ting had ln het bestuur van het NKV, vervulde hij de laatste jaren opnieuw het penningmeesterschap. De Instelling Maatschappelijk Zorg mocht gedurende 25 jaren van zijn adviezen profiteren. Velen jaren maakte hij deel uit van het KVP-bestuur. Een harde werker voor de Zoeterwoudse gemeenschap is met de heer Van Bemmelen heengegaan. De uitvaart en begrafenis vinden a.s. woensdag om 10 uur plaats. Een dode en een zwaar gewonde Gistermiddag is de 48-jarige W. J. Ouwhand uit Katwijk b|J een botsing op de provinciale weg b|j Wassenaar ter hoogte van de boerder|J Van Egmond ln de kromming van de weg voorb|j de Pan van Persijn om het leven geko- Het ongeval gebeurde even over half vijf, toen de heer O. met z|jn bromfiets een fietser wilde inhalen. Hij keek ach terom en reed daardoor tegen de fietser, de 61-jarige Leidenaar H. Vermont, aan. De bromfietser overleed ter plaatse aan de opgelopen ernstige verwondin gen. De fietser werd met zware hoofd kwetsuren in het Academisch Zieken huis te Leiden opgenomen. Zijn toe stand was vanmorgen nog zeer ernstig. Auto ramde gevel van woning te Hoogmade Zondagavond omstreeks acht uur werd kapper W. met zijn gezin opge schrikt door een hevige klap. Een auto, bestuurd door mevrouw S., wonende in Den Haag, was, komende uit de richting Woubrugge, na het afkomen van de Doesbrug bij het ingaan van de op dit punt zeer smalle Kerkstraat, waaruit veel verkeer in tegenover gestelde rich ting reed, om een aanrijding te voor komen, tegen de gevel van de woning gebotst. De botsing was zo hevig dat de voor kant van de wagen geheel werd inge drukt, waardoor de bestuurster ernstige verwondingen opliep. Na door dkt. van 't Woud uit Leider dorp te z|jn verbonden, is zij naar een ziekenhuis in Den Haag vervoerd. De muur werd ontwricht, waardoor de deur in de gevel geheel werd ontzet. De Haagse auto veroorzaakte op dit zeer onoverzichtelijke punt een grote verkeersopstopping. Rij (wetering en Esto deelden de punten De eerste van de serie nederlaagwed strijden, welke gisteren door de organi serende vereniging Rljpwetering tegen het bezoekende Esto uit Bodegraven werd gespeeld, had een eerlijke punten verdeling (33) tot uitslag. En dit was volkomen in overeenstemming met het vertoonde spelbeeld. De beide 4e klaseers deden niet voor elkaar onder. Hoewel Esto in de eerste helft veelal het beste van het spel te zien gaf, was het toch de thuisclub, die uit een goede doorbraak door Leo van der Zwet de leiding nam (10). Deze vreugde duur de echter maar kort, want een fel aan vallend Esto bracht al spoedig daarna de balans weer in evenwicht 11 Kort voor de rust wisten de bezoekers de overigens goed werkende keeper Ten Cate nogmaals te passeren, zodat met 12 deze helft van de strijd werd afge- De rust had de Rippers blijkbaar goed gedaan, want gedurende de tweede helft vormden zij onophoudelijk een gevaar voor de soms wat paniekerige Esto-ver- dedlging. Toch kwam het succes aan de andere kant, toen de gasten uit een van hun schaarse aanvallen ln deze helft, opnieuw de roos wisten te treffen (1—3). Hiermee was hun krult echter wel ver schoten. Een enthousiast aanvallend Rljpwetering schepte nu voortdurend bijzonder gevaarlijke situaties voor het Esto-doel, waaruit de gasten zich slechts met de grootste moeite konden redden. Behalve in de 32e minuut, toen weder om Leo v. d. Zwet zijn kans schoon zag en met een hard schot de achterstand tot 23 verkleinde. Rljpwetering bleef doorgaan en één minuut voor t|j<l kwam toch nog de verdiende gelijkmaker uit een harde schuiver van Hans Weenink <83). Rljpwetering 2 speelde vooraf tegen Esto 2, eveneens ln de serie nederlaag- wedstrijden. De reaervea moesten met De enorme invasie van deelnemers aan de zeilwedstrijden uitgaande van de wa tersportvereniging „Noord-Zuid" op za terdagmorgen, vermeerderd met de nor male vakantie-gas ten-drukte, veroor zaakte in de toch al nauwe Dorpsstraat heel wat stagnatie. Vooral b|j het tref punt „Plaszicht" had de politie soms de grootste moeite de talloze opstoppingen weer in goede banen te lelden. Het was intussen prachtig zeilweer ge worden. Zon en wind waren in ruime mate aanwezig en zorgden voor ideaal zeilweer voor de 240 deelnemers. Niet alleen de zeilers konden genieten. Niet minder de talrijke toeschouwers op de wal of ln bootjes. Het was dan ook een prachtig gezicht de enorme vloot van schepen, waarvan de zeilen wit blonken in felle zonneschijn. De zeilers hadden evenwel andere problemen, want velen hadden de grootste moeite in de felle wind overeind te blijven, wat aan niet allen gelukte. Valkenklasse: 1. C. Vroege, 2. Bart Kraan, 3. F. Lauwere. 16 m2 klasse A; 1. J. de Ruyter, 2. J. N. Bodegraven, 3. J. van Staveren, 4. P. J. Kompeneere, 5. N. Kagchelland. Flnjollenklasse: 1. A. Hofland, 2. K. Douze, 3. J. L. Jaspers, 4. R. v. d. Bosch. 16 m2 klasse B: 1. A. R. Versloot, 2. D. Oskamp, 3. E. Willemae, 4. A. Wijn gaard. Vrljheidsklasae: 1. J. W. Aarts, 2. J. Ruiterman, 3. R. Schuld, 4. J. van Gent. SpankerklasBe: 1. B. Hartjes, 2. J. Boer, 3. S. Hlemstra, 4. J. Lensing. Schakelklasse: 1. C. Metz, 2. E. Boer, 3. C. Smit, 4. P. Lanser. Pampusklasse: 1. L. de Wit, 2. R. Ook de tweede oefenwedstrijd werd een mooie overwinning voor Teylingen. Hoewel de tegehstand zwaarder was dan vorige week konden zij een fraaie 2-0 zege boeken. De Zwarte Schapen openden met een zwaar offensief, maar de schoten waren onzuiver en te onbe heerst. Teylingen nam met goede com binaties en snel voetbal het initiatief over en na 14 minuten volgde uit fraai samenspel van v. Dam-Wiering-Schip- pers een onhoudbaar schot van Eikens die doelman Nleuwenhuizen het nakij ken gaf: 1-0. Verbeten vochten de gak ten terug en Hoogendorp schoot keihard op het Teylingendoel, maar Hoogervorst redde prima. Snel flitsten de aanvallen heen en weer. Er volgden zware mo menten voor de doelen, maar belde kee pers waren goed op dreef. Toen de rechtsbinnen Roelofs een leeg Teylin- gen-doel voor hem zag schoot hij nog naast. Na 30 minuten schoot Arie Jon ker over alles heen naar Eikens, die weer fraai raak schoot: 2-0. Rechtsbui ten De Jager kreeg nog een prachtige kans voor de gasten, maar miste weer. Na de rust werd De Jager vervangen door Sondaar. De Zwarte Schapen voch ten als duivels, maar Doesburg en Pa- pavonie, gesteund door Hoogerdorp en Van Nes konden de hechte TeyKngèn- veste niet doorboren. In laatste instan tie stond Hoogervorst niet toe dat zijn doellljn werd gepasseerd. A.s. zondag gaat Teylingen 1, 3 en 4 naar ADO *20 in Heemskerk. Driemaal is scheepsrecht. Ter Leede's derde oefenwedstrijd werd een eclatante 5-2 overwinning op de Rotterdamse landskampioen. In de eerste helft gaven de gasten fraai spel en vele malen moeBt Schelllngerhout zijn doel voor doorbo ring behoeden. Na 7 minuten wist links binnen v. d. Linden zich van de prima verdediging te ontdoen en kon onhoud baar scoren: 0-1. De aanvallen van Ter ALPHEN AAN DEN RIJN BROMMERS REDEN OP ELKAAR IN Gisteravond kwamen op de Hoorn (rijksweg) te Alphen twee bromfietsers met elkaar ln botsing. Het ongeval ge beurde om ongeveer tien over elf. Belde brommers reden elkaar tegemoet, waar bij een van hen, de Alphense militair F. S. gelegerd te Ypenburg, nogal slinge rende bewegingen schijnt te hebben ge maakt. Hij kwam in botsing met de bromfiets bestuurd door M. v. G. uit Alphen. F. S. kreeg vr|j ernstig hoofd letsel, Dokter Zwartendijk verleende eerste hulp en liet de militair naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden over brengen. Het onderzoek naar de oorzaak 1» door de Kon. Mareohaussee overge- IJdema, 3. J. Gerbrands, 4. J. Lanson. Sternklasse: 1. C. RÖHng, R. de Gra nada. 3. H. van Renzen. Flying junior-klasse: 1. P. Lengton, 2. D. van Waning, 3. K. v. d. Torre. 0.K. Jollenklasse: 1. A. v. Ieperen, 2. J. Cammeraat, 3. W. Vergauw. Vaurienklasse: 1. F. Dekker, 2. H. Nij- dam, 3. W. Hoogenboom. Soloklasse: 1. T. Gerbrands, 2. P. Koudljs, 3. W. Schultlng. Jeugdklasse: 1. P. Brouwer, 2. B. Valk, 3. R. Jaspers, 4. H. Euwe. 01. Jollenklasse: 1. Salzherr, 2. J. Wil- kens, 3. D. Brandsma, 4. J, Blonk. In deze wedstrijden werden meerdere deelnemers gediskwalificeerd als gevolg van het foutief doorvaren van de finish lijn o.a. 10 zeilers ln de O.K. Jollenklasse. Uitslagen van de beide wedstrijden op zondag, waarvoor de prestaties werden getotaliseerd. 16 m2 klasse A: 1. J. v. d. Kooy, 2. J. van Staveren, 3. J. Rietschoten, 4. J. N. Bodegraven, 5. J. de Ruyter. Valkenklasse: 1. Bart Kraan, 2. H. Stomp, 3. U. Both. Flnjollenklasse: 1. A. Hofland, 2. J. Breur, 3. D. Rietveld. 16 m2 klasse B: A. Wijngaard, 2. R. Willemse, 3. D. Oskam. Vrljheidsklasee1. J. Ruiterman, 2. W. van Cleef, 3. J, Aarts. Spankerklasse: 1. F. R|jsd|jk, 2. W. Rljsdljk, 3. H. Kamminga, 4. J. Boer. Schakelklasse: 1. W. Overloom, 2, G. Smit, 3. L. Both, 4. P. Lanser, 5. J. Hoo- gendoorn Pampusklasse: 1. J. Bastlaans, 2. J. Gerbrands, 3. A. Ydema. Sternklasse: 1. H. van Rensen, 2. R. de Granada. Flying juniorklasse: 1. P. de Wit, 2. P. Langton, 3. D. van Waning. 0.K. Jollenklasse: 1. J. de Koning, 2. G. Bijkerk, 3. A. Bergwerf, 4. P. de Jeu. Vaurienklasse: 1. P. Sekker, 2. W. Hoogenboom, 3. T. Salemlnk. Soloklasse: 1. T. Gerbrands, 2. J. v. d. Bosch, 3. P. Koudljs, 4. W. Schultlng. Jeugdklasse: 1. P. Brouwer, 2. mej. E. v. d. Torre, 3. R. Jaspers, 4. H. Euwe. 01. Jollenklasse: 1. Wilkens-v. Roessel, 2. Saltzherr, 3. J. v. d. P|jl. 4. J. Corts. 'a Avonds om 7 uur was een enorm aantal toeschouwers getuige van hot pa rachute-springen boven de Noorderpias. Telkens wanneer de kleurige parachute zich opende, ging een geweldig gejuich op en met spanning volgde men de ca priolen van de mannen aan de lijn, om zo dicht mogelijk bij het drijvende doel te belanden, waarin een tweetal prach tig slaagde. De Albert Timmerman Cup wordt voor één jaar geplaatst in de prij- zenkast van Hazerswoudse Boys. Za terdagavond versloegen de pupillen van trainer Sulzle in het gemeentelijk sportpark hun collega-zondagvoetbal lers van ,,St.-Bernardus" met 42. De Boys bereikten dit resultaat overigens na een verlenging van de normale speeltijd met 2 maal zeveneneenhalve minuut. Burgemeester C. G. van Dob- ben de Bruyin reikte na afloop de fraaie cup uit aan de Boys-aanvoerder Piet Zwart, die in het komende Jaar Leede waren te slap en het duurde te lang eer de bal geschoten werd. Enige harde schoten van Rade en van Glnho- ven wist doelman J. Stuyk goed te red den. Ruststand 0-1. De tweede helft was net begonnen toen v. Glnhoven via het gezicht van de doelman gelijk kon maken: 1-1. Rade's harde werken kon hij afronden met 'n fraai doelpunt: 2-1. Binnen 't kwartier maakte v. Blezen er met 'n loeier 3-1 van. Uit 'n strofscohp kon v. Nlerop de stand op 3-2 brengen. Ter Leede vocht nog harder en Versluis en v. Blezen brachten de score op 5-2. Jammer was, dat het „vriendschappelijke" soms werd vergeten! Aj. zaterdag komen de amateurs van DW8 binnen de lijnen. Aanvang 4 uur. P. v. Amerom en R. Veldhuizen z|Jn erin geslaagd het Ajax-totaul in de wedstrijd Ajax (L) 1-HCC3 van 56 voor 9 op te vijzelen tot 94 voor 9, waar mede zij het HCC-totaal van 92 runs passeerden. Na gewonnen tosB verkoos de Ajax-captaln eerst te gaan fielden. Uitstekend bowlen van N. de Bree (4- 21). R. Veldhuizen (1-21), B. J. Deml- nent (2-23) en J. A. de Jongh (3-17) maakte, dat HCC weinig kans kreeg te scoren. Na 40 voor 2, werd het 54 voor 5 en via 77 voor 7 werd het HCC-totaal 92. Het fielden was b|j Ajax goed ver zorgd, hetgeen onder ander bleek uit de catches van F. H. Olthuls (2x>, R. Veldhuizen <2x) en H. Willink. Na de innings van HCC was de beurt aan Ajax (L). A. Elderlng en H. Willink lieten ln het begin de runs als het ware van hun bat spulten en met resp. 21 en 26 runs behoorden z|j tot de topscorers. De middenmoot van Ajax faalde, waar door het er voor Ajax bedenkelijk ging uitzien. Maar in de slotfase van de wedstrijd, die uitermate spannend was, presteerden P. v. Amerom (25 not out) en R. Veldhuizen (13 not out) b|jna het onmogelijke door Ajax toch nog te la ten winnen. De spanning aan de top van de klas se 2A is groot. Quick Hg II bezot de eerste plaats met 35 punten uit 12 ge- Bpeelde wedstrijden en Ajax (L) I neemt de tweede plaats ln met 34 punten uit evenzoveel gespeelde wedstrijden. Aj. zondag ontmoeten deze twee clubs elkaar ln Den Haag, alwaar het er duz wal apanzwQd aan toe zal gaan. met zijn collega's het predikaat „voet balkampioen van Hazcrswoude" mag voeren. Toen de 21-jarige scheidsrechter Van dei- Leek uit Leiden, die ondanks zijn jeugdige leeftijd in het komend seizoen in de KNVB debuteert, het eerste fluitsignaal had laten klinken, bleek, dat beide partijen eerst nog een beetje bal-verliefd moesten worden na de zomerpauze. Maar na een kwar tier deden zich voor beide doelen en kele spectaculaire momenten voor. „St.- Bernardus"-doelman Zandvliet ran selde een kanjer van De Ruiter uit zijn veste en zag Balelaan, geheel vrij staande, de kans van de dag missen. Aan de andere kant zag doelman Van Ark een terugspeelbal van zijn vriend Cees Tor nel over zijn doel belanden. De paal stond even later een Boys goal in de weg, terwijl Aat Raaphorst tot twee keer verzuimde de Hazers woudse Boys naai- een voorsprong te schieten. Weifeling In de veertigste minuut van dwae door enkele honderden bijgewoonde match viel een doelpunt ten gunste van „St.-Bernardus". Rechtsbuiten Wim Koeleman, na een jaar by UVS weer terug op het oude Sh-Bernandusnest, buitte een kleine weifeling uit in de Boys-defensie en gaf met een prachtig schot Peet van Ark geen schijn van kans. Het publiek was opgetogen over zo'n doelpunt: 01. Direct na de pauze zette het Boys team een offensief in, dat een doelpunt moest opleveren. Jan ven Gelder vond bij een scoringskans „St-Bemar- dus"-verdediger Vreeburg op zijn weg Batelaan zag een spetter op de paal belanden en doelman Zandvliet toonde zijn talenten na een kopbal van De Ruiter. Piet Zwart demonstreerde nog eens de aanvalsdrift van de Boys, voor dat hij met een schitterende kopbal de balans, volkomen verdiend, gelijk trok: 1—1. Dit gebeurde in de vijf tiende minuut na een hoekschop van De Ruiter. Intussen had St.-Bernard us"-rechts- buiten Wim Koeleman zich laten ver vangen door zijn boer Jacques, ex- LFC. En juist na dat Boys-doelpunt trokken de Rijndijkers weer wat meer ten aanval, technisch wellicht iets be ter dan hun tegenstanders, die het meer van enthousiasme moesten heb ben. Opvallend op het middenveld bij die Rijndijkers was hel stuwende werk van Robbie Kramp (ex-DOCOS), die zijn spitsspelers steeds weer op prima wijze lanceerde. Een Rijndijk» doel punt kwam er tenslotte uit in de 40ste minuut van deze ontmoeting. Een cor ner van linksbuiten Van Diggele werd door rechtshalf I^eo van Wetten met een enorme kopbal met succes afge werkt: 12. Tactische fout Op dat moment maakte „St-Bernar dus" de tactische fout om in de aanval te blijven. En juist dat gaf de Boy» de kans. om twee minuten voor tijd een gat in de R|jndijkse defensie af te straffen De Ruiter wiet wol raad met de kans, die hem gebodefl werd22. In de verlenging maakte de Boys» voorwaarts Raaphorst een heleboel goed, door zijn club naar 32 te achte» ten. Plet Zwart kreeg loon naar wer» ken door een enorm hard schot vlal voor t|jd achter doelman Zandvliet t4

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3