Circus Sarrasani deed in Leiden nogal stof opwaaien bij première sar 'n FORD ZEPHYRcomfort, snelheid ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1968 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 Het eerste optreden van liet Circus Sarrasani in Leiden, dat eigenlijk een fees telijke première behoorde te zjjn, heeft gisteravond op het Schuttersveld nogal wat stof doen opwaaien. In letterlijke zowel als In liguurlijke zin. Om acht uur, toen de fanfares hadden moeten schallen, sjouwden de circusknecht# nog met banken en planken. Het spel begon pas tegen half tien, in een half volle tent. De oorzaak van deze narigheid was allereerst een stortbui geweest, die donder dag, tjjdens de laatste voorstelling in Haarlem, de tent enkele decimeters onder water had gezet. De wagens waren met hun wielen In de modder weggezakt en konden slechts met de grootst mogelijke moeite weggesleept worden. Toen men veel te laat op het Schuttersveld arriveerde gistermorgen stond het terrein bezaaid met veewagens. De gemeente had blijkbaar deze situatie niet voorzien. Om twaalf uur kon men pas met de werkzaamheden beginnen. Het programma was daarom gisteravond beknopter dan gebruikelijk. Geen „grosse Parade", maar meteen de ponies van Willie Mullens, die het eerste werkelijke stof ln de piste deden opzwepen: wolken zaagsel, die de bezoekers van de loges en eerste rjjen met een grijze laag bedekten. Zo zag men enige wethouders hoestend en proes tend bjjna uit het gezicht verdwijnen. Het leek even op een stoffig college, dat ln een paar minuten tijd grijze haren had gekregen. VEEL BEHENDIGHEID EN ZAAGSEL Wat verder had de commissaris van politie met hetzelfde verschijnsel te kampen, maar hij bleef manmoedig de dwarrelende neerslag trotseren. Prof. Romme was ook aanwezig. Hij heeft al voor hetere vuren gestaan en koos met overleg de momenten om tijdig te reti reren naar een veiliger stoel. Zo gauw er gegaloppeerd werd zat de oud-voor zitter van de KVP in tweede positie. Was het gevaar geweken, dan stapte hij weer over naar de voorste zetel. Plezier Maar iedereen had toch het grootste plezier. Sarrasani had duidelijk te kam pen met overmacht en de bezoekers vat ten het grootmoedig op. De stallen kon den in de pauze niet worden bezocht, omdat er nog geen licht was. Nee, het zat gisteravond Direktor Fritz Mey en de zijnen niet erg mee, maar het bonte en klatergouden gebodene heeft veel ver- Veel succes bijvoorbeeld hadden Les Ricards, een acrobatisch jonglerend duo, dat soepele fratsen uithaalde. Er wa ren „indianen" met paarden, die de Far West in herinnering moesten brengen en een paar cowboys, die met lasso's manipuleerden. De hoofdcowboy was 'n crack met de zweep, die hy knallend om een cowmeisje sloeg en cr zelfs si garetten mee uit haar mond zwiepte. Komische schilders kliederden met verf en Willy Lenz oogstte met zijn verte derende chimpansees bewondering. Adembenemend waren de verrichtin gen van Miss Conti, die op 16 meter hoogte uit een sissende raket kroop vervolgens sensationeel balanceerde op een grote bal. In Zwitserland had dit haar een val bezorgd, waarbij zij beide enkels brak. Ze is nu weer opgeknapt, riep de opperspreekstalmeester, maar nog gaat zij iedere dag naar zee om voetbaden te nemen. Tijger-psychologie Opnieuw brak een zaagselplaag uit toen vijf olifanten overigens in zeer fraaie dressuur hun rondjes draai den en draafden. Heel wat rustiger ging het eigenlijk toe bij de tijgers, die ge managed werden door Eugen Weidmann ,,auf tierpsychologischer Grundlage". Het was psychologisch inderdaad prima uitgedokterd en er was geen roofdier by, dat er gisteravond anders over dacht en van dit grondbeginsel afweek. Drie muzikale clowns hadden het tot veler plezier danig op de heupen, r een clown apart was wel Galettl op het gespannen koord. Om twaalf uur ging de show uit als een nachtkaars. Men keerde voldaan huiswaats, zoals de term luidt. Een groot deel van het publiek zal eerst wel een douche genomen hebben alvorens in bed te stappen. In Leid se Pieterskerk VERRASSEND CONCERT VAN DE WOLFF CHARLES DE WOLFF is een kunste naar, niet alleen als organist, maar ook als dirigent. Hij dirigeert jaarlijks de integrale uitvoering van de Mattheus Passion te Naarden en is dirigent van het Noordelijk Filharmonisch Orkest. Orgel studeerde hij bij dr. Anthon v. d. Horst en in Parijs bij Jeanne Demes- sieux. Niet alleen is hij een groot kenner van Bach, maar hij heeft een diepgaan de studie gemaakt van de hedendaagse componisten. Het concert van gisteravond, uitgaan de van K O en van de Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk, was in vele opzichten een verrassend concert. Het programma was in ieder geval niet traditioneel. Tussen Bach en Reger had De Wolff nu eens muziekwerken gezet van moderne meesters. De Wolff open de zijn concert met een fantasierijke „Fantasie en Fuga" van Max Reger, waarvan vooral de knappe contrapun- ösche fuga met de twee thema's opviel. Hierna volgden vier werken van heden daagse componisten. Van de Zwitserse Frank Martin hoorden we een „Agnus Del". Hoewel beïnvloed door Schönberg, houdt Martin melodisch zich niet radi caal aan het twaalf toon stelsel, harmo nisch vonden we het toch terug in de begeleiding van de melodie, zij het in horizontale vorm. Bij César Franck gaan we weer terug naar de Franse romantiek en de muziekklanken van het orkestrale Cavaillé Coll orgel, maar De Wolff heeft niet getracht op het Barokorgel van de Pièterskerk het Franse orgel na te bootsen. En nu bleek dat Francks „Finale" op een Barok orgel glansrijk kan worden vertolkt. Francks grootheid en Wolffs meester schap hebben dit voldoende bewezen. Anthon v. d. Horst vond in het ver binden van twee of meer toonsoorten (Modus conjunctus) een eigen orgel stijl. In die stijl schreef hij een gran dioze Toccata en Fuga die zeer knap door de organist werden gespeeld. De grootste verrassing was de on langs in Zwolle bekroonde compositie van Karei Brons: „Reflecties". Onlangs hebben we Charles de Wolff dit werk op de T.V. zien en horen uitvoeren. We hebben toen gezien wat een enorme technische vaardigheid een organist moet bezitten om op een drie klaviers orgel en pedaal dit werk uit te voeren. Op een achtergrond van met handen en voeten gespeelde clusters klinken klanken als opgespatte kleuren. Er is geen maat en geen melodie. Het is als een wonderlijk abstract schilderij. Het is verrassend en mogelijk nog niet dooi de hoorder begrepen. En misschien is Geen verandering in stand bij Sassenheimse Wieleravond- vierdaagse De voorlaatste dag van de eerste Sas senheimse wieleravond-vierdaagse heeft gisteren geen wijzigingen gebracht in de algemene klassementen. Dat kon trouwens niet, omdat de sprintwedstrij den in de diverse groepen slechts tot de halve eindstrijden werden afgewerkt. Toch vielen er nog verrassingen te no teren. Theo van Ruiten, die beide eerste dagen in de B-klasse winnend had be ëindigd, slaagde er nu niet in zich bij de laatste vier te plaatsen. Desondanks komt zijn leidende positie vandaag niet in gevaar, omdat zijn voorsprong daar voor te groot is. Alleen wanneer hij faalt in de tydrit kan Theo van Ruiten zfln leiderstrui nog kwijtraken. Ook in de A-klasse klasseerde leider Jan van Dijk zich niet voor de halve finales, waardoor de kans zeer groot is dat Gerard Helmus hier de avondvierdaagse zegevierend gaat beëindigen. Martin Drost (Cl en Adrle Koppier (D) hand haafden zich in de andere groepen wel. Voor de halve finales van de sprint- wedstrijden plaatsten zich: A-klasse: Gerard Helmus, Wim v. Ruiten, Theo van Ruiten en Bram Owel; B-klasse: Dé Borris, Jan Endlich, Bennie Spruit en Rob v. d. Krogt; C-klasse: Martin Drost, Hans v. d. Vlugt, Theo Turen- hout en Theo v. d. Ark; D-klasse: Jan v. Haaster, Eddie Barnhoorn, René Vos en Adrie Koppier. De wedstrijden, die gisteravond ove rigens voor de eerste maal onder rede lijke omstandigheden werden verreden, worden vandaag afgesloten met de ^>rintfinales, de tijdrit van de A- en B-klasse en een koppelkoers, Bachs „Passacaglia" was een grote stap van meer dan twee eeuwen terug. Maar ook dit machtige werk werd een verrassing. Boven het steeds terugke rend Passacaglia-thema werd een bo venbouw gezet zo prachtig van kleur en vaak zo wonderlijk verrassend ge accentueerd dat deze bekende composi tie als nieuw werd gehoord. We kunnen De Wolff alleen maar dank zeggen voor alles wat hij een grote schare van toe hoorders door zijn prachtig spel heeft geschonken. THEO TEN HOOVEN. OEGSTGEEST DE 40.000STE BEZOEKER Gisteren ontving het Afrika mus in Berg en Dal de 40.000ste bezoeker van dit jaar. Dit is een record aantal voor het museum. Daar blijkt een toenemende interesse uit voor Zwart Afrika. De 40.000ste bezoeker was de heer A. Dessems uit Oegstgeest, Koren bloemstraat 54 die met zijn gezin vanuit zijn vakantieadres in Ruurlo het museum bezocht. De direktie ver wacht dit jaar minstens 50.000 bezoe kers. De moderne opzet van het mu seum is vooral oorzaak dat jong en oud rechtstreeks bij de exposities, waaronder een gelegenheidsexpositie over Angola, worden betrokken. Het museum staat onder leiding van de paters van de H. Geest. In kerk van Langer aar OFFERBLOKLICHTER VOOR 12,- BUIT - 60,-BOETE Een ïO-jarige inwi de ochtend van 22 mei de kerk te Langeraar binnen, niet om daar een godsdienstoefening bij te wonen, doch om het gebouw eens te bekyken. Althans, dat vertelde hy aan de Haagse politierechter waar hij vanwege dat kerkbezoek moest verschynen. Hij had namelijk een offerblok ge ledigd hetgeen hem de somma van 12,78 opleverde. Doch de pastoor had wat ongewoon gerucht in zijn kerk ge hoord, ging eens kijken en ontdekte de diefstal. Hij zag nog juist dat een man per fiets er vandoor ging. De pastoor alarmeerde enkele personen die een achtervolging inzetten en de vluchtende kerkbezoeker wisten aan te houden. Voor de politierechter gaf hij de fei ten toe, hij wist niet hoe hy tot het feit was gekomen. Doch de politierechter wist het wel, zulks aan de hand van het strafblad van verdachte, dat meer van dergelijke diefstallen bevatte. Het was de laatste zeven jaar goed gegaan, maar nu was dan het verkeerde pad weer gevolgd. De pastoor had, hoewel het geld was teruggegeven, toch mel ding aan de politie gedaan omdat het mogelijk zou kunnen zijn, dat verdachte meer van dergelijke diefstallen pleegde. Verdachte verklaarde, dat na het over- ïyden van zyn echtgenote enkele jaren geleden hij wat stuurloos was geworden. De officier van justitie vond het een onsympathieke diefstal. Biykens het. strafblad heeft verdachte in zyn leven nogal een poosje in de gevangenis door gebracht. Gezien de leeftyd van ver dachte en het geringe bedrag wilde de officier verdachte niet opnieuw naar de Den Haag gevangenis sturen maar volstaan met 60,boete en voorwaardelyk vier weken gevangenisstraf. De rechter ver oordeelde conform die eis. In de cantlne van het Centraal Be lasting Gebouw vond vrijdagmiddag een receptie plaats ter gelegenheid van het vyf-en-twintigjarig ambtsjubileum van de heer J. van Overbeek, chef-inkoms tenbelasting van de Dienst directe be lastingen, eerste afdeling alhier. De heer Van Overbeek, vergezeld van zijn echtgenote en beide kinderen, werd o.a. toegesproken door het Hoofd der Inspectie, de heer J. H. P. Rouwen- horst. Deze schetste de loopbaan van de jubilaris, die in 1943 te Rotterdam aan derde afdeling een aanvang nam. Tevens bracht de heer Rouwenhorst de dank over van de Staatssecretaris van Financiën waarbij hij de heer Van Overbeek namens deze een gratificatie overhandigde. Vervolgens voerden de heren Meyer en De Klerk het woord namens het ad ministratieve personeel terwyi namens de afdeling controle en aanslagregeling de heer Bos de jubilaris toesprak. Nadat het personeelsfonds „Sleutel ring", vertegenwoordigd door de heren J. W. Knuppe en M. A. W. Wolvers, ge legenheid hadden gekregen de jubilaris te complimenteren onder het aanbie den van geschenken, vond onder leiding van de heer Hoitink de receptie plaats, waarvan vrywel het gehele verdere per soneel aanwezig was. Leidenaren gaven voor Biafra rond 63 mille Dat ook de Leidse Ingezetenen zich niet onbetuigd hebben gelaten by de collecten voor de hongerende bevolking van Biafra bewyst wel de opbrengst aan contante gelden, die in de enkele uren van openstelling van gemeentehuis en postkantoren rond 63 mille bedroeg, zonder rekening te houden met giro en andere cheques, die in de bussen wer den gedeponeerd. De opbrengst van de bussen in het Stadhuis bedroeg f17.591,die in het postkantoor en de verschillende post agentschappen rond f 45.000,Het juis te bedrag daarvan kon men ons by het ter perse gaan van dit nummer nog niet meedelen. Op de Hoge Rijndijk is gisteravond een fietsend meisje van 12 jaar door een voorbygaande bromfietser ge raakt Het meisje kwam te vallen en liep een hersenschudding op. Zij is door de EHD overgebracht naar het St. Elisabeth-ziekenhuis. Op donderdag 5 september a.s. des morgens 10.30 uur zal het filiaal van N.V. Hema te Leiden door de bur gemeester, rnr. G. C. van der Willigen worden heropend. Toespraken zullen gehouden worden door de heer J. W. de Roo, directeur N.V. Hema, de heer A. v. Raven- zwaay, bedrijfsleider van het filiaal en de burgemeester, die in aanslui ting daarop de openingshandeling zal verrichten. Na de opening zal een receptie wor den gehouden in één van de lokali teiten van het filiaal. Zoeterwoude gaf mild voor Biafra In de enkele uren tijds dat er gele genheid was tot offeren voor de hon gerende bevolking in Biafra werd in de gemeente Zoeterwoude een bedrag in contanten ingezameld van 4070,45. De specificatie van de drie verzamelpunten was: Gemeentehuis 1205,90; Postkan toor 2007,43 en Hoge Ryndijk 857,12. KATWIJK AAN DEN RIJN Voor de bejaarden Dinsdagmiddag 13 augustus komen de „vyf-en-zestigers- plus" voor de derde maal byeen in het parochiehuis en wel des middags om drie uur. Het gaat nu werkeiykheid worden. Er ontbraken er de vorige maal nog enkelen, maar die komen natuuriyk A.Z.C. (ALPHEN) NIET DICHTER BIJ EERSTE KLASSE De eerste klasse leek heel dichtbij voor AZC - maar na de wedstrijd tegen Rotterdam zijn de Alphense spelers er nog geen stap dichter bij gekomen. AZC was voortdurend sterker dan Rotterdam maar teveel factoren waren er tegen de gasten: de kleine afmetingen van het bad aan de Van Maanenstraat, het sterke keepen van doelverdediger Jaap van der Land en een voortdurende pech. Om de kuip hadden zich gisteravond vele AZC-supporters verzameld. Hun aan moedigingen waren niet voldoende: Rotterdam won, niet ten volle verdiend, met 31. Na deze teleurstelling vonden bovendien nog velen een bonnetje voor fout parkeren onder de ruitenwissers alles aan gdeaan. Direct zich niet content met deze uitspraak, het bezit van de bal en Lange tyd bleef de 1-0 stand gehand haafd. De spanning steeg echter ten top. Wim Verhagen kwam met de bal tot op twee meter, maar miste; Theo Seppen vuurde een fraaie boogbal af, maar het leer werd omgekeerd door het hout; tot ontzetting van AZC miste Hans 't> Hart een strafworp; Verhagen niet verder dan AZC heeft kwam men i werden de eerste aanvallen opgebouwd. Het wilde echter niet vlotten, ook al omdat de geringe afmetingen van het bassin het snelle spel over de vleugels verijdelde. Het werd dan ook juist Rot terdam dat ging scoren. MIdvoor Dick van Kralingen produceerde één van zyn gevaariyke omhalen en de overigens goed keepende Wim Meyerink had het nakyken. AZC is echter de ploeg niet naar zich in de hoek te laten drukken. De Initiatieven bleven van hun kant ko men maar schoten van ondermeer Ver hagen en Koster troffen geen doel. Van der Land was attent op elke bal, ter- wyi ook het houtwerk vaak erger voor kwam. Een massale aanval van AZC sche en zelfs 'n averechtse uitwerking te verkrygen. Van Kralingen kwam vrij voor Meyerink, schoot de bal in, en de Alphense keeper had nogal wat moei lijkheden by het onder controle krijgen van de bal. De scheidsrechter consta teerde geen doelpunt, AZC ook niet, maar de Rotterdamse aanhang toonde DIE MüNCHNER CHORBUBEN ZONGEN IN NOORDWIJK In de parochiekerk van St. Jeroen te Noordwyk-Binnen gaf het bekende Duit- te jongenskoor „Die MUnchner Chor- buben" onder leiding van dirigent Frltz Rothschuh een concert van religieuze liederen. In het eerste deel van de avond werd een reeks van „losse" liederen ver tolkt. Het tweede deel behandelde in koorzang de cyclus van het kerkeiyk jaar. Op 7 maart 1962 stichtte Fritz Roth schuh het koor van de Münchener Koor knapen. Het koor beschikt niet over een internaat: alle jongens wonen by hun ouders en komen tweemaal per week iar de repetities. Buiten hun eigen concerten nemen de MUnchener Koorknapen ook deel aan de uitvoering van opera's en oratoria, on der leiding van grote meesters zoals o.m. Eugen Jochum, Erich Kleiber (f). Rudolf Albert, zy hebben ook meege werkt aan films en aan de Televisie. Zy hebben gezongen aan talrijke Euro pese radiozenders. Hun talrijke concertreizen in Zwitser- eg) san q? GDOFVl JII OPHAALDIENST. land, Italië, Spanje, Frankrijk, Ooaten- ryk, Holland, Luxemburg, Engeland, Ier land, Turkye (Istanbul, Ankara, Anta lya) hebben hen bekend gemaakt by het publiek. Zy hebben gezongen voor Paus Pius II, voor staatshoofden en voor we reldlijke hoogwaardigheidsbekleders. Het hoogtepunt van de concertreis ln Italië in 1959 was de uitnodiging van Paus Johannes XXHI om te komen zingen voor zyn troon in de St.-Pieter te Rome, in tegenwoordigheid van 30.000 toehoor- De Münchener Koorknapen zongen in 1966 voor Paus Paulua VI, de St.-Pieter. het inschieten van de terugspringende bal; terwyi Geza Kaltenecker een hard schot ook al tot corner verwerkt zag. Hans van Veen bleek beter in het nemen van straf worpen. Via de paal schoot hy de bal achter Meyerink. zodat de score op 2-0 werd gebracht. AZC maakte snel gebruik van dit moment van Rotterdamse vreugde. Voor de gast heren zich weer geheel op het spel had den geconcentreerd tikte Jim Koster de goed door Rudy de Hey aangegeven bal ln het doel. De spanning bleef door deze stand in de laatste minuten voortduren. AZC bleef sterk aandrin gen, maar 't scheen niet te mogen luk ken. Door de verwaarlozing van de achterhoede wist Van Kralingen twee maal vry voor Meyerink te komen. Eerst wist de Alphense keeper nog in te grypen. maar het tweede schot was hem te machtig: 3-1. AZC krijgt echter nog een kans. Maandag komt men in het Utrechtse zwembad ,,den Hommel" uit tegen de Gouwe. De Waddinxveners verloren thuis van Rotterdam en maakten een vergeefse reis naar Groningen. Voor de wedstryd tegen Walvis protesteerde de Veners tegen de afmetingen van het veld, en dit protest werd na afloop toe gewezen. Gouwe verloor weliswaar met 8—6, maar zal toch nog een keer moe ten spelen. Alle teams hebben derhalve nog kansen op een geiyk eindresultaat. De stand in deze competitie promotie luidt nu: 1. Rotterdam 24 (8 2 AZC 2—2 (8 3 Walvis 1—0 (3 4 Gouwe 10 (2 de KATWIJK Weekprogratn ma VVV Katwijk Dinsdag 18 augustus: Koor-orgelconcert, te geven door het bekende Chr. Gem. Koor „Vox Jubl- lans" uit Waddinxveen met medewer king van Feike Asma aan het orgel. Aanvang 20.00 -uur. Woensdag 14 augustus: Donderdag 15 augustus: Strandfeesten in de morgenuren op het parkeerterrein by „De Zwaan" voor kinderen van 3 jaar en ouder. Aanvang der spelen 9.30 uur v.m. Opgave deel name aan de startplaata voor de aan vang der spelen om 9.15 uur v.m. In- leggeld f 0,25 per spel. Vrjjdag 16 augustus: Volley bahvedstryd KVC 1-Rynsburg op het parkeerterrein by restaurant „De Zwaan", Zuid-Boulevard. Aanvang 19.00 Pusselrit voor automobielen, motor- rywielen, scooters en bromfietsen. ïn- leggeld f 4,50 per motorrytuig. Inschrijf- adres: Paviljoen Tennispark, gelegen LEIDSE BIOSCOPEN Films ln de week van 8-14 augustus» Camera: The Great Race, alle leeft. Nachtvooretelling: My sister, my love, 18 jaar. Dageiyka: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Hold up In Singapore (14 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 on 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De vierkante rekruut (a.l.). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (prol.) alle leeft. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Er Is maar één James Bond (14 Jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: The bridge on the Riverkwai (18 jaar); nacht (vrydag en zaterdag). Zy zyn naakt (volwa Dageiyks 2.00 en 8 Zondag: 2.00, 5.00 PINT KORRELTJE Niemand kan altyd gelukkig zyn. Marktberichten LEEUWARDEN, 9 aug. Kaas Commissienoteringen (ln guldens per kgl: Goudse kaas 3.27, Edammer kaas 3.00, Broodkans 3.00. Handel: kalm. aan de Sport laan eind Zuid-Boulevard tc Katwyk aan Zee. Startplaats by het Inschrijf adres. Aanvang der Inachryving tussen 7 en 8 uur. Bridgc-drlve voor badgasten ln hotel „Rlche", Boulevard 73 te Katwyk aan Zee, georganiseerd door de Bridgeclub ,,De Brug". Fraaie pryzen en meester- punten. Inachryving vóór dinsdag bti Sigarenmagazijn Diek Parlevllet, Zuid- straat 38, Katwijk aan Zee (tel. 2594 L Inschryfgeld f6,60 per paar. Aanvang 19.30 uur. Muzikale avond, te geven door hek gezelschap „AmuBanto" uit Katwyk, in de muziektent op het Andreasplein. Ainvang 9 uur n.m. Zaterdag 17 augustus: Wandeltocht in het prachtige duinge bied van de waterleiding langs o.a. duln- meertjes en strand. Afstanden: 5,10 en 15 km. Start tussen 14.00 en 15.00 uur by strandpaviljoen „Fock de Best" te genover de Voorstraat en hotel „Rlche". Inschrijfgeld f 1,25 per persoon. Voor groepen van meer dan 15 personen f 1,- per persoon. By het volbrengen van de tocht wordt een fraaie medaille uitge reikt. 8-9 uur n.m. ADVERTENTIE 13-JARIGE WILFIELD WON B-DRAVERIJ TE STOMPWIJK r MAANDAG 12 AUGUSTUS Buurt 1: Herensingel (van Medu sastraat tot Lage Rijndijk), Hambroek- laan, Kooilaan (geheel), Celebesstraat, Decimastraat, Sieboldstraat, Floresz- straat. Bloemstraat, Formosastraat, Bomeostraat, Driftstraat, Lombokstr., Javastraat, Medusastraat, Parkstraat, Kooipark. Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Ambonstraat, Ma- doerastraat. DINSDAG IS AUGUSTUS Buurt 2: Aaltje Noordewierlaan, Cornells Schuytlaan, Diepenbrocklaan, Joh. Verhulststraat, Rich. Hollstraat, Obrechtstraat, Churchill-laan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wagenaarlaan, Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat, Julius Rüntgen- straat, Mozartstraat, Bernard Zweers- straat, Sweelincklaan, Eduard v. Bel- numstraat, Brücknerstraat, Debussy- straai, Ravelstraat. Chopinstr., Moes- sorgskistraal. Verdistraat, Jac. Urlus- plantsoen, César Franckstraat. DONDERDAG 15 AUGUSTUS Buurt 3: Lage Rijndijk, Voorstraat, Sumatrastraat, Atjehstraat (van Su matrastraat tot Soembastraat), Soem- bastraat, Balistraat, Timorstraat, Ring- kade, Bonairestraat, Arubastraat, Su- rinamestraat, Antillenstraat, Curayao- straat. Sint Maartenstraat, Sint Eusta- tiusstraat, Sabastraat, Bankastraat, Bil- litonstraat, Koolhof. VRIJDAG 16 AUGUSTUS Buurt 4: Haagweg (geheel), Ryndyk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg. Haag- weg (tien huizen), Klikspaanweg, Da Coatastraat, De Genestetstraat, Nico- laas Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollens straat, Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hasenbroekgtraat, Borgerstraat, Van Lennepstraat, Ten Katestraat, Tous- ■atntkade, 8taringkade. Ondanks de sombere berichten het KNMJ is de harddraverij om Zuid-Hollands kampioenschap, die vrij dagmiddag ln Stompwyk gehouden werd, een groot succes geworden. Zoals ver wacht leverde de A-draverij niet ao ▼eel spannende ritten op, maar de B- dravory daarentegen gaf vooral in de derde en vierde omloop vele spannende races te aten. Winnaar ln de A-draverfl' Werd de lD-yarige hengst X Pktto met xljn rijder M. Bouwhuis; dit leverde 700,- op. Dozy H ryder A, Suykerbuyk won de tweede prys 300,- en de derde prys werd behaald door Eusebio. Een vrij oud paard, de 13-jarige mwarte ruin WUfleld (ryder O. van EiJ- kelenburg) werd de winnaar van de B- dravery 1250,-). Dit paard won ove rigens na een kamprtt met enkele een- tfenutoiMi verschil van Bram Williams, die met rijn ryder N. Sohouten de tweede prys 400,-) won. Derde 200.-) werd Zelos van Vredenhof (rijder C. Hwart). Een vierde en vyfde prijs 150,- en 50,-) werden toegekend aan Vincent Hollandla en Borrel lna. De prijsuitreiking vond, na dc wedt» streden om half acht plaats ln café-rest. „Het Blesse Paard". By de foto: De race ooi dn eerste %n tweede plaats ln de A-wedetetyd tassen X Mate en Dasy H.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3