Wie weet MILJOENENDANS IN DE WAARD IN HOOG TEMPO UITGEVOERD Inbraken in winkels Lawaai in omgeving van dancing aan Boulevard Groot gebrek aan grond voor industrie Grote koperdiefstal Zoeterwoudse raadsstukken DE LEIDSE COURANT OP UW VAKANTIE-ADRES AKTIEVE BEZORGERS WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 WEET U HET OOK NIET Het Waardeiland is van niet gering belang voor de verruiming van de industriële mogelijkheden binnen Leiden. Nieuwe industrieën van elders hebben zich gemeld; door saneringen in de binnenstad moet voor gevestigde bedrijven nieuwe ruimte worden gevonden. Reden waarom het Leids gemeentebestuur zo gauw mogelijk de eerste fase van de ontsluiting van het Waardeiland gerealiseerd wil zien. Het bouwrijp maken van het Waardeiland gaat totaal een bedrag vergen van ongeveer 10 miljoen. Behalve wegen op het eiland moeten voor de ontsluiting twee bruggen worden gebouwd. Een in het verlengde van de Sumatrastraat over de Oude Rijn bij de Lage Rijndijk en een bij de Catharinastraat over de Nieuwe Rijn bij de Hoge Rijndijk. Beide bruggen zullen een onderdeel vormen van een rondweg. KOSTEN NOPEN TOT FAZER1NG Vooral met het oog op de enorme kos ten, die gemoeid zijn met de uitvoering van dit belangrijke stedebouvvkundige plan, heeft het college van b. en w. moe ten besluiten de gemeenteraad voor te •tellen het bouwrijp maken in fazen te laten geschieden. FAZE i Die eerste faze omvat, zoals wij vo- ige week reeds schreven naar aanlei- iing van een voorstel aan de gemeen- ;eraad: I het doortrekken van de Trompstraat; de aanleg van de rondweg langs het nieuwe industrieterrein aan de oost zijde van de ringweg en het maken van de verbindingstraat langs de noordeinden van de Kortenaerstraat, de Heemskerkstraat en de Tasman- straat. Aanleg van het noordelijk gedeelte van de ringweg door de Waard tus sen de Verlengde Trompstraat en de Oude -Rijn. .de de LUB verschijnt weer op 28 augustus Het Leids Universiteits Blad (LUB), at tot dusver werd uitgegeven door 1. E. Stenfert Kroese N.V. te Leiden zal p 28 augustus a.s. opnieuw verschijnen nder dezelfde naam. Het blad wordt oortaan uitgegeven door een stichting, aartoe in het leven geroepen door de 'tichting Pro Clvitate. Voorzitter van Stichting LUB is prof. dr. R. F. Beer- g. Het blad zal om de veertien dagen itkomen, geredigeerd door een redactie estaande uit studenten en leden van wetenschappelijk corps. Het heeft adrukkeljjk het karakter van' een alge- leen universiteitsblad met een opinie- ormend karakter. Naast het LUB zal. oor de Universiteit een mededelingen- lad worden uitgegeven. De leden van e ALSV zijn automatisch geabonneerd p het LUB, terwijl in het blad een agina onder verantwoordelijkheid staat n de assessor Pers en Publiciteit van ALSV. BURGERLIJKE STAND Geboren: Robert, z.v. S. Kanbier en Nlevaart, Kleigaarde 4, Leiderdorp; atasja, d.v. J. J. van der Vlist en I. van Dijk, Doeslaan 55, Liederdorp. ietrouwdPaulus A. M. Langen- >rff, 26 jaar, zonder beroep, wonende Amsterdam en: Catharine H. Honnef, jaar, zonder beroep, wonende te ciderdorp; Jan F. Hartman, 32 jaar, alvaniseur, wonende te Leiden en: Wil- 'lmina G. de Ridder, 28 jaar, ver- leeghulp, wonende te Leiderdorp. Marktberichten LEIDEN, 7 aug. - Groente - Cham- ignons 350, aardappelen 7-14, andijvie •22, augurken 37, snijbonen 35-147, ambonen 75-119, stokbonen 111, kro- rode kool 6-12, groene kool 26- postelein 10-32, prei 29-62, rabarber •12, spinazie 7-25, komkommers 15-28, omaten A 380-390, Tomaten B 350-410 omaten C 360-370, Tomaten CC 320-340 ien middelfijn 9-13, waspeen 14, Me- enen 20-166, perziken 8-36, Bloemkool 15-48, B 15-30, C 16, Sla A 5-22. leekselderij 14-18, bospeen 14-25, kro- ro 6-16. peterselie 7-11, selderij 5-11. WOERDEN, 7 aug. - Kaas - Aanvoer 00 partijen. Prijzen: le kwal. 3.88-3.98, kwal. 3.78-3.87. Extra kwal. tot 4.32. andel goed. Munikkenstraat, de Oosterstraat en de Waardstraat, en de aanleg van een transportriool in de Zijlsingel tussen de Oude Rijn en Nieuwe Rijn. BRUG LAGE RIJNDIJK Na het uitvoeren van de eerste fase, die nodig is voor de industriegronden uitgegeven kunnen worden, wil het ge meentebestuur zo spoedig mogelijk over gaat! tot do bouw van de brug over de Oude Rjjn in liet verlengde van de Su matrastraat. De kosten van deze brug worden geraamd op f 2 miljoen. Na de eerste fase komt als een van de eerste punten de aanleg van een los- en laadwal langs het Rijn en Schieka- naal (tussen Spanjaardsbrug en Wil- Raad van Leiderdorp neemt afscheid van burgemeester Gallas De raad van Leiderdorp komt maan dag 12 augustus a.s. in een buitenge wone vergadering des avonds om half 8 bijeen. Op de agenda staan o.m.: een afscheidswoord van de burgemeester en eentoespraak van de loco-burgemees ter, wethouder C. Meerburg, en van de nestor van de raad, raadslid L. Los of zijn plaatsvervanger. De foto toont aan, dat de miljoenen dans op het Waardeiland inmiddels be gonnen is. Links ziet men nog een res tant van Van Hoeken's Houthandel, die reeds in gemeentelijke handen is. Ver der is er al reeds iets te zien van de aanleg van de rioleringen, die aanslui ten op de Zeeheldenbuurt. helminabrug). Deze los- en laadwal (ge raamde kosten driekwart miljoen gul den) heeft een grote urgentie verkregen, omdat immers na de uitvoering van de hierboven aangegeven eerste fase de industrieën zich zullen vestigen op het Waardeiland. ZOETERWOUDE RAADSAGENDA De gemeenteraad vergadert op don derdag 8 augustus te 20.00 uur. Agenda o.a.: aankoop van het pand Zuidbuurtse- weg 24; overname van straten van de fa. Van der Mijl en de fa. Bosman: kre diet voor de reconstructie van de aan sluiting van de Oranjelaan op de Hoge Rijndijk: vaststellen van een exploita tie-overeenkomst met het bouwbedrijf Bosman: verlenen van een rentevergoe ding aan de heer J. J. Paardekooper; verlenen van medewerking ex artikel 72 der L.O.-wet voor het aanschaffen van t.v.-toestellen; verlenen van subsidie aan de Geer- en Kleine Blankaartpolder; begrotingswijzigingen, o.a. krediet aan leg sportvelden Nieuweweg. RENTE KOOPSOM GROND Bij besluit van 3 januari 1968 besloot de raad een perceel weiland in 't West einde aan te kopen van de heer J. J. Paardekooper. Aan de Minister van Binnenlandse Zaken is verzocht de gemeente 'n mach tiging te verlenen tot het aangaan van een vaste geldlening van f 46.000,voor de financiering van deze aankoop. Dit verzoek werd door G.S. gunstig geadvi seerd. De heer Paardekooper verzoekt thans tot een spoedige betaling van de koopsom over te gaan. Gezien boven staande kunnen b. en w. hieraan thans niet voldoen. Wel ljjkt het rechtvaardig aan de betrokkene een rentevergoeding uit te betalen over de koopsom. Aan de raad wordt voorgesteld over de koopsom A f 46.000,met ingang van 1 februari 1968 een rente te ver goeden naar een percentage van 6-% pet. per jaar. Kruisjassen Graag had ik de spel regels van het kaartspel „kruisjassen". Antwoord: Hieronder volgen de spel regels volgens het boek Het Kaartspel van S. H. van Groningen: Aantal deel nemers: vier. Het spel wordt gespeeld met 32 kaarten van de zeven tot en met het aas van alle vier kleuren). Men boert om wie samen zullen spelen, d.w.z. voor iedere speler wordt een kaart omge keerd, totdat er één een boer krijgt. Dan wordt de speler met de boer ovorgesla- boer heeft. Tvvee rode boeren worden maats en spelci tegen do twee zwarte boeren. De meats nemen tegenover el kaar plaats. De gever geeft de kaarter, bij 4 tegelijk, zodat ieder S kaarten ont vangt en keert de laatste kaart, dus de onderste van het pak, open op tafel als troef. Deze kaart voegt hij bij zijn spel, zodra het spelen begint. Doel van het spel is om met de maat sameD 100 pun ten te maken. Het aantal slagen komt niet op aan, de punten in de slagen In de nacht van 1 augustus werd in gebroken bij een schildersbedrijf aan de Hoofdstraat. De inbreker verschafte zich toegang tot de winkel vla een raam de achterzijde van 't pand. Vermist wordt een portefeulle met een inhoud van ruim 300,-. In de nacht van 3 augustus werd ruim 400,- gestolen uit de kassa van een banketbakkerij aan de Fred. Hen driklaan. De achterdeur van de winkel was open, omdat de bakker al aan het werk was in zijn bakkerij. Van de da ders heeft men nog geen spoor. Ondanks de permanente bewaking van het fabrieksterrein van de Touw- fabrieken en de Koperenbuizenfabrlek, wisten koperdieven in de nacht van 3 op 4 augustus hun slag te slaan in de fabriekshal van de Koperenbuizenfa brlek. Vermoedelijk met een vrachtwa gen wist men ca. 1500 kg koper te ontvreemden. De politie heeft deze bru tale diefstal in onderzoek. De schade beloopt enkele duizenden guldens. OEGSTGEEST De burgemeester van Oegstgeest zal 12 augustus a.s. de tijdelijke ambtswo ning aan de Rijnsburgerweg 78 betrek ken. Hij is telefonisch bereikbaar onder nummer 01718 - 6986. tellen. Het spel bevat 146 punten ni.: de jas (troef boer) 20; de nel (troef negen) 14; iedere aas 11; iedere heer 3; iede.re vrouw 2; iedere boer 1; iedere tien 10 en dé laatste slag 5. Voorts kan men met roem punten ver krijgen. Deze roem moet bij het begin van het spel geannonceerd worden voor men de eerste maal een kaart speelt. De roem moet na de eerste slag worden getoond. Geschiedt dit niet voor het spelen van de tweede kaart, dan is de roem ongeldig. Roemt of speelt men voor zijn beurt, dan is daarmee hot spel verloren en de tegenpartij wint 100, ter wijl de schuldige nieuw moet geven. Alleen „stuk" (heer en vrouw van troef) wordt niet vooraf geroemd, wordt eerst bij het uitspelen van een van de twee kaarten aangekondigd. Men kan de vol gende kaai'ten roemen: 4 boeren: 200, en, 4 heren of 4 wouwen: 100: drie- kaart (drie opeenvolgende kaarten van dezelfde kleur): 20; vierkaart: 50; vijf-, zeven- of achtkaart: 100. Heeft de tegenpartij een hogere roem, dan keurt ze daarmee de lagere roem af. Ook de maat mag, zodra het zijn beurt is de eerste kaart te spelen, roemen of roem bij die van zijn maat voegen, oem van de tegenpartij afkeuren. Een driekaart van de vrouw (10, boer, w) wordt b.v. afgekeurd door een driekaart van de heer (boer. vrouw en heer) of door iedere vierkaart. Heeft ander even hoge roem, dan gaat de a van de speler die voorzit, die dus eerst geroemd heeft, voor en geldt. Ech ter is roem In troef hoger. Heeft dus een speler een driekaart van de boer, de volgende eveneens, dan geldt de roem de eerste, die van de ander niet. Heeft echter deze tweede speler een driekaart van troef boer, dan geldt zjjn I roem en die van de eerste niet. 4 azen gaan boven 4 heren, deze weer gaan boven 4 vrouwen. Een vijfkaart gaat boven 4 azen. Een van de spelers telt het aantal punten hardop (wat b.v. bij pandoer niet mag) en heeft hy de 100 bereikt, dan zegt hij „ik dek" (ook de maat mag dit zeggen) en het spel is uit. Heeft nu de tegenpartij reeds meer dan 50 punten, dan is het spel eenvou dig gewonnen. Ia de tegenpartij „onder Jan", d.w.z. heeft ze minder dan 50 punten, dan wordt dubbel gewonnen. Maakt een party alle slagen, wat „door mars" heet, dan wordt drievoudig ge wonnen. In dit laatste geval blijft de roem van de tegenparty, die dan verder geen punt heeft, geldig voor het vol gende spel en wordt pro memorie ge noteerd. Roem telt eerst, wanneer men een slag maakt. Men kan dus niet een vijfkaart roemen en meteen zeggen: „ik dek", want deze 100 gelden niet voordat men een slag gemaakt heeft. De notering geschiedt aan een z.g. boompje, waar aan voor elke 100 punten een tak ge tekend wordt. Na byvoorbeeld een door mars, waarby de andere een vierkaart geroemd heeft, ziet het er als volgt uit: Wij ZIJ Gewooniyk speelt men tot er 10 tak- :en aan een kant van de boom zijn, echter kan men ook, met het oog op de tyd afspreken een hogere of kleinere boom te nemen. Het spelenVolgorde der kaarten is: aas, heer, vrouw, boer, 10, 9, 8, 7. Is 'n kleur troef, dan Is de volgorde: boer, 9, aas. heer, vrouw, 10, 8, 7. By het roemen geldt steeds, ook al is de kleur troef, de eerstgenoemde volgorde. Men moet kleur bekennen, mag niet verzaken, ech ter wel Introeven, ook al heeft men de gevraagde kleur wel. Ondertroeven is niet geoorloofd. Wordt troef gevraagd dan mag men alleen een lagere troef by- spelen, indien men niet boven de ge speelde kaart kan. Alleen de jas mag verzwegen worden. De voorhand komt uit, na zyn roem geannonceerd te hebben, die mogeiyk afgekeurd wordt. Heeft hy geen roem I gehad, dan annonceert nu zijn llnker- buurman, voordat hy bijspeelt, zijn roem enz. Een van de maats neemt de ge maakte slagen op en telt. Gaandeweg heeft een van de 2 partyen nu 80 pun- ten geteld, is aan slag en legt nu b.v. stuk open en zegt: een stuk, lk heb (genoeg (ik dek), waarmee de 100 be reikt is, het spel afgelopen en een tak aan de boom getekend wordt. Speelt men, staande op 80. een van de kaarten van stuk by, dan heeft men alleen dan genoeg wanneer de slag dooi de eigen party gehaald wordt, want ook deze roem wordt eerst geldig, als daar na een slag wordt gemaakt. Een ge dekte slag mag niet meer worden in gezien, behalve om de tegenparty te bewyzen dat ze verzaakt heeft. Wie een gedekte slag omkeert, verliest onder Jan. Een uitzondering vormt de eerste slag, die nog weer ingezien mag worden als de tweede rond is gespeeld. Verzaken wordt gestraft met verlies onder Jan. Het geven van ongeoorloofde inlichtingen aan de maat wordt even eens gestraft met verlies onder Jan. De gever, die een der spelers te veel of te weinig kaarten geeft, en het niet tijdens de gift zelf herstelt, wordt met één tak voor de tegenparty gestraft. Speelt iemand met tp veel of te weinig kaarten, dan verliest hy het spel onder Jan. Het kan voorkomen dat geen der beide partyen de 100 punten haalt. In dit geval moet dezelfde gever nog één maal geven. Herhaalt zich dan dit ge val, dan is de volgende gever toch aan de beurt. Nog moet worden opgemerkt, dat een roem van vier boeren en een vyfkaart nltyd twee takken aan de boom geeft, ook al heeft de tegenparty meer dan 50 punten. De heer F. G. A. Langelaan, Zuid- buurtseweg 24, is bereid zyn woning aan de gemeente te verkopen voor de pry's van f 4.500,-Gezien de staat waarin het pand verkeert en het doel waarvoor de aankoop zal geschieden, achten b. en w. de koopprijs aanvaardbaar. Het ligt nl. in het voornemen het pand te slopen waardoor ter plaatse een een fraaiere situatie zal ontstaan. Te vens zal het verkeer vanuit de Zuidhof een beter uitzicht krygen op de Zuid- buurtseweg. Jaarwedde wethouders In verband met de algemene salaris verhogingen voor het overheidsperso neel hebben G.S. mededelingen gedaan ten aanzien van de verhoging der wed de van de wethouders. Door het college van G.S. zy'n maximum normen vastge steld. Voor Zoeterwoude is deze f4.512,-. Moedige redding te Zoeterwoude door Carnegie Heldenfonds geëerd Gistermorgen had op het Zoeterwoud se gemeentehuis een korte plechtigheid plaats naar aanleiding van de redding van de I6-jarige Ineke Leune uit de Zuldlmurtsevaart op 27 maart 1.1. Op die datum reed het Gelderswoudse meisje met haar bromfiets nabij de Geerbrug, kwam te vallen en belandde in het- water. Mevrouw B. Paauw-Van Nierop zag uit haar wouing dat er Iets mis ging en rende onmiddeliyk naar de betrokken plaats. Zjj zag het meisje In half bewusteloze toestand In het midden van de vry brede vaart. Zij bedacht zich geen moment, sprong direct in 't koude water en smaakte het genoegen het slachtoffer op de kant te krijgen. Burgemeester Detmers heette in de raadzaal de heer en mevrouw Paauw welkom, alsmede Ineke Leune, haar zusje en haar ouders. Aanwezig was ook dokter W. Kortmann, wiens snelle medische bystand destyds mede oorzaak was van de goede afloop van dit onge val. Opde foto v.l.n.r.: mevr. P. Paauw-Va Nierop, Ineke Leune, de heer J. Pamn en burgemeester J. A. Detmers. gebeurtenis van enkele maanden ge leden en noemde het optreden, van me vrouw Paauw „een moedige daad van menslievendheid". Het Carnegie Heldenfonds heeft deze willen eren. Het was burgemeester Det mers een genoegen namens deze instan tie de opmerkzaamheid en moed van mevrouw P. Paauw-v. Nierop te belo nen met de aanbieding van een fraaie oorkonde. Ook de vader van Ineke Leu ne dankte nogmaals voor de redding van zyn dochter en bood de redster eeD fraai boeket bloemen aan. Aan de raad wordt voorgesteld met de verhoging van de jaarwedde akkoord te gaan. Eervol ontslag De heer M. F. Scot, commies le klas ter secretarie, verzoekt om hem met ingang van 20 augustus a.s. ontslag te verlenen als tweede waarnemend secre-» tarls en als wnm. ontvanger der ge meente. Betrokkene heeft een werkkring op Sint-Maarten, Nederlandse Antillen, aanvaard. Instructie gemeente-werklieden De ontwerp-instructie gemeente-werk- loeden, die de raad ter goedkeuring a.s. donderdag krygt voorgelegd, houdt o.m. een werktydverkorting van een kwar tier per dag in. Ovei De N.V. Bouw- en Aannemingsbedryf J. D. v. d. Mijl sr., te 's-Gravenhage, verzoekt de Beatrixstraat, de Irenestr. en een deel van de Nassaustraat met de daarby behorende trottoirs en plant- soenstrook in eigendom, beheer en on derhoud over te nemen, nu de bebou wing in dat gebied geheel is voltooid. Tevens dient het onderhoud van een gedeelte van de Nassaustraat met de trottoirs cn het trottoir, gelegen langs de woningen Oranjelaan 1 t/m 7, welke door de fa. Bosman op gemeente-eigen dom is aangelegd en herstraat, to wor den overgenomen. SLACHTOFFER VAN DE BLIKSEM Tydens het hevige onweer, dat gis teravond omstreeks zes uur over Zoeter woude trok, is een stier van dc heer M. v. Dlemen, die op een weilancLs langs de Gelderwoudseweg liep, dodeiyk door de bliksem getroffen. Actie voor Blafra Nu de nood zo hoog is gestegen in het hongeriydend Blafra, wil ook Zoeterwoude niet ach- terbiyven en haar steentje bijdragen in de actie „Nationaal Appél", welke deze week wordt georganiseerd. Hoogtepunt is de geldinzameling, wel ke a.s. vrydagavond wordt gehouden en gestimuleerd zal worden door speciale uitzendingen van radio en televisie. Tot 22.00 uur kan men giften afgeven in het gemeentehuis en op het postkantoor aan de Jun van Banningstraat. De bewoners van Zoeterwoude-H R. kunnen hun giften deponeren in een spe ciale bus, die wordt geplaatst In de zaak van de fa. Vink en Zn, Rynegommer- straat 23 !t is mogeiyk De Leidse Courant naar uw vakantieadres op te laten aden. U dient dan onderstaande bon uiteriyk 8 dagen voor uw vertrek n ons te doen toekomen. misverstanden De portokosten voor de verzending bedragen per vakantieadres voor Ne derland, België en Luxemburg ƒ1,25 per vakantieperiode. Buiten de Benc- luxlanden 0.40 per dag. De porto-kosten dienen, ter vermydlng van extra inkassokosten, by vooruit betaling op ons kantoor of door overschryving of storting op onze giro rekening te worden voldaan. BON. Ondergetekende verzoekt De Leidse Courant t/m naar het volgende adres te zenden: NAAM: VAKANTIEADRES: PLAATS: LAND De extra kosten, zynde zyn betaald op uw kantoor gestort - overschreven op uw girorekening 103003. WOONPLAATS: Doorhalen, wat niet Klachten van omwonenden in Road van Noord wijk Burgemeester zaak loopt niet uit de hand By dc gemeenteraad van Noordwyk was een klacht binnengekomen van om wonenden van de dancing „Boute 7" aan de boulevard over het rumoer, dat de bezoekers by het verlaten van de In richting maken. De heer Alkeinade wil de weten of het college zich reeds be raden had over maatregelen tegen deze overlast. Burgemeester mr. Bonnlke legde uit, dat rumoer praktisch zeer moeiiyk te voorkomen is als jongelui de dancing verlaten en op bromfietsen of met auto's wegrijden. Hiervoor kan men de exploi tant niet aansprakelijk stellen. Iedere nacht wordt door de politie toezicht ge houden. Dit kan vaak niet anders dan repressief zyn. Als het portier wordt dichtgeslagen, is het kwaad al geschied. Lawaai voorkomen is dan ook byzonder moeiiyk. De wens van de omwonenden een verbod tot parkeren vast te stellen voor de bezoekers van de dancing, is niet uitvoerbaar, omdat ook de gasten van de klagers daar parkeren. Getracht zal worden overlast te voorkomen door de politie ook in de straten achter „Bou- le 7" toezicht te laten uitoefenen. Onbevredigend De heer Benschop vond een en ander maar onbevredigend. Kan men overal maar een dancing beginnen? Naar zyn mening was deze zaak niet op de juiste plaats. Samen met de heer Duindam had hij een bezoek aan de dancing ge bracht en daar 's nachts om half drie jonge meisjes op straat aangetroffen. Waar biyft ten aanzien van deze kin deren de verantwoordeiykheld van de ouders?, vroeg de heer Benschop zich af. Voor de bezorging van onze krant in LEIDEN vragen wy Mooie byverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20035 Er lopen heel wat jongelui rond, vun wie de ouders zich niets aantrekken. Daar kunnen wy als raad niet veel aan doen. Ook is het niet mogeiyk dancings te weren, verklaarde de burgemeester. De heer Vogelaar noemde de dancing een plaag voor de omgeving. De om wonenden hebben recht op bescherming van het gemeentebestuur. Hy deed de suggestie het bedryf om 12 uur te slui ten. De heer Duindam daarentegen voel de er meer voor de dancing de gehelo nacht maar open te laten, want dan zullen de bezoekers druppelsgewys ver dwijnen of in het geheel niet weggaan. Burgemeester Bonnlke legde er de na druk op, dat de zaak beslist niet uit de liand loopt. Men moet rekening houden met de democratische mogelijkheden. Het sluitingsuur vaststellen op 's avonds 12 uur betekent praktisch do dancing onmogelijk maken. Het enige is veelvul dige controle. Do heer Burger vestigde nog de aan dacht op enkele recente vechtpartyen in de dancing. Dit kun In leder boeren dorp ook gebeuren, verklaarde de bur gemeester. Allerlei wilde verhalen over deze dancing worden niet door feiten gestaafd. De heer Van Nes (Gem.bel.) getuig de in dit verband van zyn waardering voor de politie, die zich niet vele taken Intensief moet bezighouden. Interim rapport llillegomne confensionele partijen komt in (liHCUHHie Een interim-rapport, samengesteld door een commissie van de drie confessionele partyen: KVP, CHU en ARP-Htllegom. over de samenwerking der pluatsoiyke partyen zal in oktober a.s. op ofzondcr- lyke ledenvergaderingen der CHU en ARP-Hillegom In discussie komen, waar mee het vergaderselzoen 1968-1969 voor deze kiesverenigingen een aanvang neemt. Daar komt ook de mogeiykheld tot samenwerking vun CHU en ARP, alsook van de prot. chr. partyen mot de Hllligomse Katholieke Volks Party ter sprake. Deze laatste heeft Inmiddels in de kring van het afdelingsbestuur en haar raadsfractie over het interim-rap port van gedachten gewisseld. De Prot. Chr. Kiesverenigingen hopen dit rapport in oktober a.s. eerst met de eigen leden te bcso „0IJi alvorens stappen te doen. Ter Instudering kunnen belangstellenden een afschrift van dit z.g. Interim-rapport by de resp. secretariaten: Stationsweg 112 of Stationsweg 162 en voor de KVP by secretaris W. J. Steenbeek, Ardca- laan 31 (Elsbroek) ter inzage opvragen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3