Atleten en zwemmers Mexico voor gekozen Olympisch Stadion en Ajax niet eens Neergeslagen oude man slachtoffer van eigen hobby? BOUWMEESTER ZORGDE VOOR DE VERRASSING Okker droeg te grote schoenen Zwaar karwei voor v. d. Kruk Eerste centrale training Aantrekkelijk duel tegen amateurs Ada Bakker en Judith Salome in finale verslagen DINSDAG 6 AUGUSTUS 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 DEN HAAG Het Nederlands Olympisch Comité heeft gesproken. Aan de soms ondraaglijke spanningen, waaraan een grote groep Nederlandse sportlieden vrijwel maandenlang heeft blootgestaan, is een einde ge komen. Na overleg met de Koninklijke Nederlandse Zwem bond en de Koninklijke Nederlandse Atletiekunie heeft het NOC gisteravond de zwemmers en atleten aangewezen, die Nederland zullen vertegenwoordigen op de Olympische Spelen in Mexico. De delegatie van de KNZB, die de zwemvoordracht bij het NOC heeft ver dedigd, had na afloop van de besprekin gen geen commentaar. Men wees met nadruk op de eerste regel van het com munique, waaruit blijkt dat niet alle door de KNZB voorgedragen kandidaten zijn aanvaard. Ook bondscoach Rob Kerkhoven onthield zich ZWEMMEN DAMES Hennie Pentermann: 200 en 400 m wisselslag persoonlijk. Marjan Janus: 4 x 100 m wisselslag estafette. Toos Beumer: 4 x 100 m vrije slag estafette. Ada Kok: 100 en 200 m vlinderslag en 4 x 100 m wisselslag estafette. Nel Bos: 100 meter vlinderslag, 4 x 100 meter wisselslag estafette en 4 x 100 meter vrije slag estafette. Klenie Bimolt: 4 x 100 meter wisselslag estafette. Coby Sikkens: 100 en 200 meter rugslag en 4 x 100 meter wisselslag estafette. Bep Weeteling: 100 en 200 meter rugslag, 4 x 100 meter vrije slag estafette en 4 x 100 mater wisselslag estafette. Coby Bu- ter: 100 meter rugslag en 4 x 100 meter wisselslag estafette. Mirjam van He- mert 4 x 100 meter vrije slag estafette. Hell a Rentema: 4 x 100 meter vrije slag estafette. Mariëtte Dommers en Elja Kuiler: schoonspringen, drie meter plank. ZWEMMEN HEREN Dick Langerhorst: 200 meter vrije slag en 200 meter vlinderslag. Bob Schoutsen: 100 en 200 meter rugslag. Als gevolg van bovenstaande inschrij vingen worden eveneens voor de volgen de nummers ingeschreven bij het zwem men voor dames: 100 meter schoolslag: Marjan Janus en Klenie Bimolt 200 me ter schoolslag: Klenie Bimolt 100 meter vrije slag: Toos Beumer en Mirjam v. Hemert. De begeleiding van de zwemploeg zal bestaan uit de heer K. van der Pol (chef d'équipe), mevr. W. Storm-Landweer, mevr. I. Koster-van Feggelen, de heer R. O. Kerkhoven (trainer zwemmen) en de heer J. P. C. Braamzeel (trainer schoonspringen). DEN HAAG Het is op het ogenblik nog lang niet zeker dat Ajax z(jn thuiswed strijd tegen de 1. FC Nuernberg, voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, in het Olympisch stadion speelt. Het be stuur van de landskampioen en de directie van het Olympisch Stadion zijn het de diverse besprekingen, die sinds 1 juni worden gevoerd, nog niet eens kunnen orden over dc verdeling van de opbrengst. •aze was in het verteden b(j Europa Cupwedstrijden in Amsterdam dus ook bij die van D.W.S. 75 procent voor de club en 25 procent voor het stadion Een uitzondering hierop werd het. vorige seizoen gemaakt met de wedstrijd van Ajax tegen Real Madrid, omdat voorzien werd dat dit voor Ajax de enige thuiswedstrijd in het toernooi 1967—1968 zou zijn. De verdeelsleutel werd voor deze wedstrijd 8020. Ajax stelt zich nu op heit standpunt, dat het, gezien onder andere de hoge investeringen, de gestegen onkosten en het prestatiepeil van de landskampioen een hoger percentage van de recette mag eisen. Het Olympische Stadion daar entegen handhaaft de voorwaarden, waaronder in het verteden steeds de Europa- Oupwedstrijden zijn gespeeld, hetgeen betekent 25 procent van de recette voor de huur van het stadion. Onverzoenlijk staan beide partijen thans tegenover elkaar. Wanneer Ajax met zou tegemoet komen aam de door het Olympisch Stadion gevraagde huurprijs van 25 procent, zou het kunnen betekenen, dat Ajax de wedstrijd tegen de Westduitsers in eigen stadion zou moeten spelen. Bijna 40.000 toeschouwers minder zou de consequentie hiervan zjjn. (Van onze sportredactie) DEN HAAG In de Scheveningse sporthal Lindoduin wordt aanstaande za terdagavond een wedstrijd in gewichthef fen gehouden, tussen Nederlandse er Duitse atleten, waarbij de Delftenaar Piet van der Kruk opnieuw een poging zal doen de olympische limiet van 477.5 kg te overschrijden. Tegenstanders van Van der Kruk zijn de Duitse zwaargewichten Gunther Wu en Arthur Hahn, waarvan er één zal wor den aangewezen om zijn land in Mexico te vertegenwoordigen. Tijdens deze wedstrijd, die door de Haagse krachtsportcombinatie Simson KDO wordt georganiseerd, ontmoet de Haagse lichtgewicht C. Koolhoven de Duitse kampioen R. Stuhlmacher. De wedstrijden beginnen om 19.30 DAMES: Wilma v. d. Berg, Truus Hennipman, Mieke Sterk, Hilly Gankema en Cor- Bakker: 4 x 100 meter estafette, 100 meter en 200 meter. Myrna v. d. Hoeven Lia Louer; 400 meter. IIja Keizer, Maria Gommers, Tilly van der Made, meter. Els van Noorduyn: Kogelsto ten. Marjan Ackermans: vijfkamp. HEREN: Aad Steylen: marathon. De begeleiding bestaat uit de heer J. Moerman (chef d'équipe), mevr. F. Blan- kers-Koen en de heer W. Wetsphal. De bal is rond maar kan vreemd rollen. Dat heeft met name Frans Bouwmeester (links) ondervonden, die na ettelijke jaren een verras sende come-back heeft gemaakt in de selectie van het Nederlands Elftal. Tijdens de centrale trai ning, die gisteren in het KNVB- Sportcentrum werd gehouden, ook drie nieuwe gezichten naast de NAC-speler: Aad Mansveld (ADO), Van Duivenbodc (Ajax) en Bent- zon (Sparta). Een onderdeel van de centrale training in beeld gebracht. Op de voorgrond Wim Suurbier (Ajax), uiterst links zijn clubgenoot Mul ler en uiterst rechts Henk Wery van Feijcnoord. Marathon was te lang voor afstandlopers MEXICO-CITY Slechts negen van de cesendertig deelnemers aan de laatste selectiewedstrijd voor de Mexicaanse olympische afvaardiging op de Marathon heb ben tn Mexico-Clty de finish ge haald. De organisatoren hadden uitge breide voorzorgsmaatregelen ge nomen. Op afstanden van 200 me ter waren langs het parkoers me dische hulpposten ingpricht, waar een dokter, verpleegster en zuur- stofflessen aanwezig waren. Voor al de laatste twee kilometers, die tijdens een hevige hagelbui moes ten worden afgelegd, vormden een ware beproeving voor de atleten. Jongere doktoren liepen met de deelnemers, die de achterhoede vormden, mee om hun conditie te controleren. Eén loper moest wor den overgehaald om de wedstrijd te staken. Enkele anderen kregen zuurstof toegediend Na afloop werden van alle deelnemers de polsslag en de temperatuur gere gistreerd. De 30-jarige acteur Pa- blo Garrldo won de wedstrijd in 2 uur 23 min. 36,6 sec. Hij moest tot op de streep van de race over 41,195 km felle strijd leveren met de tien jaar Jongere Alfredo Pe- naloza. Het verschil op de finish bedroeg juist één meter. SPAREN ZILVEREN RIJKSDAALDERS iemand uit Politie: wellicht kennissenkring zijn laatste wedstrijd voor het Neder lands elftal. Zijn combinaties met Coen Moulijn lukten niet zo vlot als een tal jaren geleden, toen dit tweetal de schrik voor menige achterhoede „Ach, we worden allebei wat ouder, al hoop ik nog wel eens een keer met Coen ouderwets te schitteren. Dat was machtige tijd". De doelpunten voor de Nederlandse betaalde selectie werden in dit oefenduel gemaakt door Wery, Van Hanegem, We ry (strafschop) en Van der Kuylen. ZEIST Op het KNVB-sportcentrum te Zeist werd gisteren de eerste centra le training, van dit seizoen van het Ne derlandse voetbalelftal, besloten met een oefenwedstrijd tegen een elftal geselec teerde amateurs. Na een aantrekkelijk KONINKRIJKSPELEN Suriname te sterk voor UEFA-jeugcl UTRECHT Het Surinaamse voetbal elftal heeft in het Utrechtse stadion in de eerste wedstrijd voor de koninkrijk- spelen met 10 gewonnen van het Ne derlandse UEFA-jeugdelftat. Vooral voor rust was Suriname duide lijk sterker, waarbij de Robin Hoodspe- ler Siegfried Oosthuizen zich als een groot spelverdeler ontplooide. De Ne derlandse ploeg maakte een wat matte indruk en kon zeker in de eerste helft geen moment gevaarlijk worden. Na een glanzende Surinaamse combinatie waar aan vrijwel de gehele voorhoede deel nam, gaf Oosthuizen in de 19e minuut Danarag een niet te missen kans e het harde schot van deze voorwaartsspe- ler had doelman Barth (Fortuna VI.) geen afdoend antwoord. Na rust speelde Nederland wat agressiever en nu kreeg ook de Surinaamse achterhoede gelegen heid te tonen wat zij waard is. Veel ge vaar ontstond er echter voor de specta culair* Surinaams* doelman Halfhide duel, waarin drie keer een half uur werd gespeeld, wonnen de mannen van bonds coach Georg Kessler met 40. Voor de beide coaches, Georg Kessler en Sicm Plooyer, was het een goede gelegenheid het beschikbare materiaal eens da nig te testen. Vooral amateurtrainer Siem Plooyer keek met plezier naar zijn uitverkore- I. De amateurs speelden vlot en voor al in de eerste twee speelperioden gaven de amateurs hun „grote broers" uitste kend partij. „Voor ons is het eveneens goede oefenwedstrijd met het oog op de 22 augustus in Assen te spelen wedstrijd om de Lo Bruntbeker tegen de Middlesex Wanderers. Ik ben heel te vreden over de conditie van de jongens, Ze geven de profs toch aardig partij. Het enige wat bij de profs beter verzorgd is, het sneller plaatsen van de bal", al dus Siem Plooyer. Verrassing Georg Kessler was minder enthou siast over het optreden van zijn selectie. Vooral het afgeven van de bal en het po sitiespel lieten volgens de bondscoach nog te wensen over. Kessler probeerde, evenals trouwens Plooyer, in alle drie de speelperioden een aantal nieuwe spe lers. De enigen, die de gehele wedstrijd bij de profs moesten uitspelen waren Henk Wery. Jan Klijnjan en de verras sing van deze selectiegroep: Frans Bouw meester. Enorm zwaar Na afloop zei de 28-jarige NAC-speler: „Zo'n eerste training is natuurlijk enorm zwaar. Per slot van rekening ben je niet een van de jongsten meer en gisteren speelden we ook al met de club. Toch heb ik vrijwel de hele zomer door ge traind. Ik ben vijf kilo lichter geworden en dat komt, dacht ik, mijn spel wel ten goede. Ik hoop het nog waar te maken, dat ik in de komende wedstrijd bij en zal natuurlijk alles doen om te zorgen dat de heer Kessler geen spijt krijgt van mijn selectie". Frans Bouwmeester speelde in de ju bileumwedstrijd tegen Engeland in 1964 KONING PELE ZEI JA Brazilië rekent op wereldbeker RIO DE JANEIRO Na de tournee die het Braziliaausc nationale voetbal elftal onlangs door Europa, Afrika ei Latijns-Amerika heeft gemaakt, is mer in officiële voetbalkringen er vast vai overtuigd op de goede weg te zijn om in 1970 de wereldtitel te heroveren. Het optimisme is vergroot door de be reidheid van Pele, de koning van het we reldvoetbal, om als hij daartoe wordt aangewezen deel te nemen aan de reldkampioenschappen. Aanvankelijk had Pele laten weten dat hij nooit om de wereldtitel zou spelen, maar later is hij tot grote vreugde van de voetbal liefhebbers op zijn besluit teruggekomen. Pele heeft niet deelgenomen aan de tournee, omdat hij toestemming had ge kregen om deel te nemen aan een bui tenlandse reis van zijn club Santos. De Braziliaanse nationale selectie heeft in totaal negen wedstrijd gespeeld, waar van er zes werden gewonnen en drie ver loren. Coach Aimore Moreira is tot de conclusie gekomen dat het 4-2-4-systeem heeft afgedaan. De tournee had ook be wezen dat een aantal spelers die wegens hun slechte prestaties in 1966 niet meer voor de nationale ploeg in aanmerking zouden komen, weer eens kans moet wor den gegeven. Een goed voorbeeld is de halfspeler Gerson, die tijdens de tournee een van de besten was geweest. In november speelt Brazilië In Rio de Rechtbank maakt Motta leven zuur ROME De Italiaanse wielrenner Gianni Motta is gisteravond een half uur lang door de rechter van instructie te Rome verhoord. Motta is beschuldigd de dopingreglementen le hebben overtreden tijdens een baanwedstrijd op 28 januari van dit jaar in Antwerpen. Een recht bank in Antwerpen maakt hem nu het leven zuur. De Belgische leden van de rechterlijke macht hadden hun collega's in Rome verzocht om de antwoorden van Motta op twee vragen: „Welk produkt h°b je gebruikt"? En: „Wie heeft dat produkt verschaft"? Na afloop v het verhoor weigerde Motta, die er I zorgd uitzag, ieder commentaar. (Van een otucer verslag gevers) BERGEN OP ZOOM Is dc Bergen op Zoomsc Christ Rogier (74) het slacht offer geworden van z(|n eigen bizarre hobby? Dit is één van de raadselen, aarop de Bergse recherche 48 uur na de moordaanslag die op deze fabrieks directeur is gepleegd (nog) geen ant woord weet. Voor het leven van de in valide man, die zondagmorgen door zUn butler P. van den Boom bijna levensloos is aangetroffen, vrezen de doctoren In het Tilburgse Sint-EUsabetbziekenhuls. De belager heeft met een kandelaar z()n slachtoffer afschuwelijk toegetakeld aan het achterhoofd, en hem in het lichaam vele messteken toegebracht. Bergen op Zoom kent Chris Rogier als een excentrieke levenskunstenaar, die het verenigingsleven daar financieel en moreel kracht inpompte. Eén van zijn voor zo'n vermogend man typische hobbies was het sparen van elke zilve ren rijksdaalders, die hij maar in han den kon krijgen. De kistjes, waarin hij de muntstukken keurig rangschikte op datum zijn uit zijn brillant huis aar de Faurestraat verdwenen. Enkele zil verstukken op de vloer naast de bewuste loze man wijzen wellicht op één motieven van de dader: roof. In de huiskamer duidt de enoi vage erop dat de moorddadige bezoeker alles heeft afgezocht. Laden en kasten stonden open. Toch heeft hij niet al het geld in het huis gevonden. De buiten gewone kunstcollectie (veel antiek zil ver) liet hij onaangeroerd, Evenals trou wens de brandkast. Volgens inspecteur E. Pompe van di Bergse politie weet men niet precies hoe veel geld het slachtoffer in huis had. De heer Rogier is niet getrouwd en leeft alleen in zijn grote woning. De butler deed alle huishoudelijke karweitjes, zorgde zijn aristocratische baas en reed hem rond in een nieuwe Rolls Royce. Een huishoudster of dienstbode was ei niet. De politie gaat er vooralsnuog van uit, dat iemand uit de intieme kenissen- kring van Christ Rogier de invalide mar heeft overmeesterd. „Op een uitzonderlijk geraffineerde manier", audus de heer Pompe. Hij moet de heer Rogier binnen heb ben gehaald toen deze om 6 uur in dc tuin zat op een stoel, rustig zijn roman netje lezend. De onontbeerlijke wandel stok is namelijk de andere morgen door de politie op het tafeltje naast de stoel teruggevonden. Minstens tien meter de huiskamer verwijderd, een afstand die de heer Rogier alleen nooit heeft kunnen overbruggen, de dader heeft hem ondersteund. Om kwart over zes heeft oude dame uit de lommerrijke buurt nog bij hem op de stoep ge staan. Hij had met haar afgesproken de Braderie te gaan. Op haar bel len is niet opengedaan, terwijl zij in de kamer ook de telefoon hoorde rinkelen. „Ik dacht dat hij lag te rusten. Ik vond het wel vreemd dat Ik zijn stok in de tuin zag liggen". De harmonie „Concordia" had in de muziektent op de grotemarkt ter ge legenheid van de Braderie haar eerste nummertje geblazen toen het de bezoe kers opviel dat beschermheer Rogier niet de toeschouwers was. Oude vrien dinnen hadden op het terras van hotel „De Draak" een plaatsje vrij gehouden. De stoel bleef onbezet. Ook nadat één de dames tegen zevenen probeerde hem telefonisch te bereiken. Ze kon als- in-gesprekstoon beluisteren. De andere morgen bleek de hoorn zoals de politie zegt opzettelijk naast de haak te zijn gelegd, waar zich het drama ontrolde. Dit sterkt de politie in haar overigens voorzichtige mening dat de aanval op de weerloze man in de vooravond moet zijn uitgevoerd. Buurvouw Hagenaars, die onder hetzelfde dak woont, vertelde niets bijzonders gehoord te hebben. Ook geen bezoekers te hebben gezien, al heeft de populaire Bergenaar nog al ec loop van vrienden of kennissen. Ze laat de extra sloten op de deur zien. „Ik vind het allemaal Er wordt hier de laatste tijd bijna weke lijks ingebroken. Veel vrouwen hier zijn doodsbenauwd". Twee weken geleden is in het huis van haar buurman Rogier i poging tot inbraak geweest. Men kwam niet verder dan het w.c.-raampje. rouw spreekt over Christ Rogier als „aardige, Joviale, hoffelijke, vriende lijke man; een echte aristocraat". Een bejaarde vriendin, bij wie de fabrieksdirecteur vaak thuis kwam en die onbekend wenst te blijven zegt naar aanleiding van de inbraken in de buurt: „Ik heh hem eens gevraagd, wat doe jij nou, za alleen in dat grote huis met zoveel kunstschatten? Hij zei, als er iemand binnenkomt, verdedig ik me wel. Het Is voor mij de vraag of hij zich zelf niet heeft willen verweren met het mes waarmee de aanvaller hem heeft gesto ken. Het was zijn eigendom". Degene, die de politie onschatbare in lichtingen heeft kunnen verstrekken, is de butler Van den Boom, vader van vier kinderen. Al 21 jaar is hij de toegewijde hulsknecht-chauffeur in het onmisken baar rood-zwart gestreepte butlersjasje. De politie heeft hem absoluut verboden iets te zeggen over de affaire. Hij zoi dit nauwelijks kunnen, want hij ii zwaar onder de indruk van het gebeur de. Hij vond zijn baas in bedkleding er kamerjas In het portaal, toen hij hem gewoontegetrouw zondagmorgen om acht uur kwam wekken. De mede-directeurs J. J. A. Snoek van de familie N.V. zegt uitsluitend op een roofmoord te rekenen. „Rogier heel goedgeefs, nooit doen. Wat je leent ben Je toch kwijt. Geef het maar gewoon weg, dat is nog veel prettiger ook". Ik geloof daarom nie dat eimand bijvoorbeeld een schuldbekentenis is wezen terughalen Gistermorgen was het personeel, dat de directeur op handen draagt, zeer teneei- geslagen. De politie heeft tijdens he buurtondei - zoek, aldus de heer Pompe, „veel pech" gehad, daardat verscheidene buurtbe- ?rs op vakantie waren. De dader is daardoor ook rustiger en met minder kans om betrapt te worden zijn laag hartig werk kunnen doen. Weinig spanning in Sneekweek SNEEK De spanning in de Sneek week, die onder ideale weersomstandig heden wordt gehouden, heeft ook giste ren voor een belangrijk deel ontbroken. De Rotterdamse Regenboogzeüer Hot- land l()kt recht op de hoordpr(Js af te gaan. De enige die hem nog kan bedrei gen Ir Bouw van W(Jk, die ln de voor- dewindse rakken kans slet sneller te gaan dan alle anderen. Bij de Valken kan de strijd nog in teressant worden als Ulbe de Vries voor de derde keer wint. Zijn eerste plaats van zondag is namelijk geannuleerd om dat hij een verkeerde route voer. De strijd gaat tussen hem on Mulder, De Friese zeilers zijn sucdesvoi in de 16-2 klasse. Gisteren wonnen zij mei grote voorsprong de teamwedstrijd. De Leeuwarder Visser behaalde zijn derde zege in de individuele wedstrijd. De drie kanshebbers in de vrijheidsklasse, Stus, Zweep en Albarda hebben, doordat Stas gisteren won, nu elk een keer de eerste plaats veroverd. Alberda heeft echter de beste papieren voor de eindzege. Lee- nars won voor de tweede keer bij de Schakels, die in de A-klasse met maar liefst 43 boten van start gingen. Regenbogen: 1. Hoflnnd, a. Jager ENSCHEDE In Enschede is gisteren een begin gemaakt met het toernooi om het open schaakkampioenschap van Nederland. De resultaten van de eerste ronde, waren: MarcusRost vun Ton ningen 10, Branickl—De Groot '4'i, lenen deed hijHoogendoornJansen H, Schneiders kennis nooit. Hij zei namelijk: „Lenen moet je —Smit H—H, Verholt—Wlllemsen H— Olymplajollrn: 1. Beekhof, t. Brandsma T ennisleraressen namen revanche DEN HAAG De Nederlandse tennis- leraressen, die verleden Jaar de In Den Haag en Amsterdam gespeelde wedstrijd tegen hun Engelse collega's met 1413 verloren, hebben in dc rcturnmatch op afdoende wijze revanche genomen. Tijdens deze damestennislnterland, die ditmaal op de grasbanen van Wimbledon plaatsvond, wonnen onze landgenoten met 19—8 Het Nederlandse team was samenge steld uit: Geertje van der Valk, Anneke de Jong, Hanneke de Randt, Henny Faas- sen, Ria Mulder en Stachla Jonker. Engeland werd vertegenwoordigd door Glna Huntinton, Liz Rlddell, Gill Grub. Susan Sale, Sheila Fitch en Susan Holi Vooral Geertje van der Valk en Henny Faassen waren goed op dreef en slaag den erin al hun partijen te winnen. hel Nederlands* elftal sta, Ik ait *i nu1 Janeiro tegen de reet van de wereld, MiiNCHEN Ada Bakker en Aslrid Suurbeek hebben gisteren te München, in de finale dames dubbelspel van de Internationale kampioenschappen van Beieren een nederlaag geleden. De Engelse Virginia Wade en de Zuidafrikaanse Pat Walkden venloeren het Ne derlandse dubbel met 10-8, 6-4. In de eerste set bo den Ada Bakker en Astrid Suurbeek een uur lang te genstand. Ze konden echter niet voorkomen dat de hard slaande Engelg-Zuldafrlkaana* coalitie de aet Het krachtsverschil was gering en de gevaarlijker ser vice van Viginia Wade bleek uiteindelijk beslissend. De eindstrijd van het damcsenkelspel werd gewonnen door de Amerikaanse July Heldman. Na ruim twee uur van matig tennis versloeg zij de -meervoudige Westduitse kampioene Hclga Niessen met 4-6, 6-3 en 6-3. Helga Niessen was in de eerste set sterker dan de niet op de Amerikaanse ranglijst voorkomende July Heldman, die daarna echter met succes de Westduitse door vertragend spel uit haar ritme bracht. Pas in de derde set, met een achterstand van 4-0 hervond Helga Niessen de kracht om de speelwijze van July Heldman te doorbreken, maar toen was het te laat. Incidenteel Het herenenkelspel eindigde in een overwinning voor de Australische Italiaan Martin Mulligan. De 27-ja- rige Mulligan versloeg na ruim twee en een half uur tennis de twee jaar oudere Roemeen Ion Tiriac met 6-1, 3-6, 7-5, 6-3. De strijd werd voor 1500 toeschou wers voornamelijk van de achterlijnen gevoerd en slechts incidenteel waagde een van de twee (meestal Mulligan) hel neer bet net te geen. De slagkracht van Vijf sets Tom Okker heeft gisteren in Hamburg de tweede ronde herenenkelspel van de open Westduitse tennis kampioenschappen pas na vijf sets bereikt. De Nr- derlandse kampioen ondervond van de Jonge Ame rikaan Bob Barth veel tegenstand maar won ten slotte toch nog zeer duidelijk: 3-6, 6-0, 2-6, ti-3, 6-(i De als tweede geplaatste Okker gaf na afloop ecu eenvoudige verklaring over zijn moeilijkheden tegen Bob Barth: Hij speelde de eerste drie sets op te grote schoenen. Tussen de derde en vierde set trok Okker echter een nieuw paar aan en daarna lukte hem alle». Op de Rothenbaum, waar voor het eerst profs en amateurs tegenover elkaar staan, had de als eerste geplaatste Australische prof Tony Roche weinig moeite met de Engelsman Gerald Battrick (6-0, 6-:i, 6-3). Voor de langste partij van de eerste dag zorgde de Australiër Dick Crealy, die na drie uur spelen de linkshandige Egyptenaar Ismail ol Shafei ver sloeg OM. «-2. 1-* 2-<V T-5L

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7