plWShb „IK ZOU WEER ZO N JONGEN ALS JOHNNY LION WILLEN HEBBEN" Herman Batelaan doet boekje open ONDERWIJZER(ES) DE LEIDSE COURANT DINSDAG 6 AUGUSTUS (Van een onzer verslaggevers) DÊN HAAG „Er hangt veel af van de lersoonlijkheid van de artiest, zijn ontwikke- ing, allure, van het feit of hij onderhevig is dan zelfkennis, zelfkritiek, zelfrespect. En dat zijn belangrijke dingen. Artiesten die als een stomme boer het podium opgaan, zo van ik ben Onze Lieve Heer en ik zal het eens even gaan maken, zijn voor mij geen artiesten. Dat zijn gewoon meelopers, de zogenaamde uitbuiters, de rage-uitbuiters. En die denken dan dat ze de waarheid in pacht hebben, maar ik gil hoor, werkelijk ik gil. Het publiek keert zich na de eerste plaatopname toch onmiddellijk van die figuren af. Als een artiest zich op de Bühne waar weet te maken, neemt het publiek er wel genoegen mee, dat de geluidskwaliteit wat minder is dan op de plaat. Op de planken spreekt ook het visuele nog een woordje mee. Wat hij vergeleken met de plaatopname mist, kan hij opvangen met een geweldige presentatie. Niet aan zijn billen staan te krabben, terwijl het publiek in de zaal staat, of in zijn neus staan te peu teren, of van verlegenheid niet de zaal durven inkijken. Dat is een minachting tegenover het publiek. En ik heb juist respect voor het publiek. Dat heeft tenminste een mening. Het komt, het klapt of het klapt niet. Het is onder andere een taak van de manager om de ar tiesten dat alles bij te brengen. Want de artiest kun je dat niet kwalijk nemen. Dat is een jong mens en die ziet nog niet alles. Een jongen van zeventien jaar kan nog niet een volgroeide persoonlijkheid zijn. Het kan wel al een persoonlijkheid zijn." Herman Batelaan is weer helemaal terug in de Nederlandse showwereld. Na ernstige moeilijkheden met een aantal artiesten van wie hij daarna zijn handen teruggetrokken heeft, is hel een poos rustig geweest rond de ze oud-sergeantinstructeur, oud-sport leider, oud-wasbaas. In die stille tijd is hij getrouwd, werd zijn gezin ver rijkt met een dochtertje, dat nu ruim een jaar is en bouwde hij om zich af te reageren, een tweedehands be stelauto om tot een zeer gerieflijke caravan. Nu heeft hij zich opnieuw intensief in de show gestort. Ander halve ton armer en wat teleurstellin gen rijker, maar weer met de oude vechtlust, die eens de „Jumping Je wels" en Johnny Lion naar de tiener- top stuwde. Met de oude zelfverze kerdheid, een duidelijke klank in zijn stem van wie-doet-me-wat en met de PAPIEREN HERINNERINGEN In de zitkamer van zijn Haagse wo ning wordt een groot gedeelte van de muren in beslag genomen door foto's. Papleren herinneringen aan de suc cessen van „de jongens", die door hem naar de populariteit en rijkdom werden gebracht. Middelpunt Johnny Lion, die in een uitvoerige serie uit vergrotingen door gillende tieners de kleren van het lijf worden gerukt. Bij de foto's lichten de ogen van Herman Batelaan weer op. Het is de tijd, waaraan hij nog steeds met heimwee terugdenkt. „We hebben ervoor moe ten vechten" zegt hij met de stem verheffing, die herhaaldelijk terugkeert als hij vindt dat woorden tekortschie ten om uit te drukken wat hij voelt. „Het was een harde tijd, maar een mooie. Zo'n knaap als Johnny Lion, ik zou willen dat ik nu weer zo iemand had. Zodat we samen weer konden knokken". GEEN COMMERCIëLE ZAAK In de afgelopen rustige periode heeft Herman Batelaan toch nog wel enige aqtiviteiten ontplooid. Hij is aan een boek begonnen, waarin hij zijn be levenissen in de showbizz beschrijft. Omdat hij het nodig vond zoveel mo gelijk afstand te nemen werd het eer ste manuscript een enorm droge, bij na niet te lezen, bedoening. Hij laat het boek nu uit zijn aantekeningen schrijven door een Amsterdamse en een Hilversumse journalist. „Ze zijn hard aan het werk. Maar ik kan nier zeggen: jongens schiet eens op. Want ik benader die zaak niet commercieel Ik heb er echt geen behoefte aan met een boek te komen van, ha ben ik de grote jongen. Maar ik vind het wel leuk als er een boek schijnt, waar ik persoonlijk achter kan staan. Wanneer het uitkomt, kan ik nog niet zeggen. De jongens die er aan werken kennen me. Ze begrijpen ook, dat ze er geen commerciële zaak van moeten maken. Anders verdom ik het. Ik heb geen boek nodig geld te verdienen!" „Het is mijn ideaal. Ik vecht ergens voor. Als ik weet, dat iets eerlijk recht is ga ik tot het einde door. Dan interesseert me de materiële zijde niet. Anders had ik indertijd met die moeilijkheden wel concessies gedaan. De onderkruipfiguur, de ju- dasfiguur gespeeld. Had ik honderd- vijftigduizend gulden in mijn zak ge houden. Maar ik ben de verantwoor delijke man geweest, ik erken mijn plaats. Dus heb ik onmiddellijk mijn geld van de bank gehaald en betaald. En er zijn bovendien zoveel goeie mensen die je helpen, dus ik kom er toch wel. Je moet nou niet denken, dat ik hier zit als een brave jongen. Ik kan zakelijk keihard lijn. In leder geval ten behoeve van de artiesten en ten behoeve van mezelf als dat nodig is. Maar niet tenkoste van de artiest, ten behoeve van mij. Dat is een groot verschil". In het boek zal een grote plaats in geruimd worden voor het uiteenzetten van de taak van de manager. Als we daarover gaan praten maakt Herman een gebaar van, nou dan zitten we hier volgende week nog. Dan lacht hij: „Ik vind het toch wel prettig om hier over te praten. Ik ga niet op scheppen, want ik ben een heel een voudige jongen. En ik ben al lang blij dat ik mens ben. Maar die taak de manager, daar schrik je mis schien van. Ik zal je noemen". Hij pakt ee perassen uit de map laatste manuscripten bewaart. wat op- arili hijPde zijn boek JURIDISCHE CONSEQUENTIES „Als een manager werkelijk zijn taak goed wil doen maar ik zeg je in Nederland is dat heel moeilijk moet hij op de eerste plaats begin nen met het behartigen van de zaken van de artiest. Hij wordt verantwoor delijk. Hij moet een machtiging aan vaarden van de artiest om overeen komsten met derden aan te gaan. Dat betekent, dat je ook de juri dische consequenties aanvaardt, als er iets verkeerd gaat. De manager verzorgt de boekhouding van de ar tiest. Hij gaat dé artiest verplichten tot het nemen van lessen, o.a. com positieleer, psychologie, muziekles, zangles, bewegingsleer, etiquetteleer, filosofie, poseren, btihnepresentatie". Hij schenkt opnieuw een frisdrank in. „Dit is ook de taak van de manager (lacht) en dan krijg je de imagebuil ding. De manager moet adviezen ver strekken voor kleding en haardracht, repertoirekeuze, fotoreportages, publi- citeitsstunten. Hij moet interviews ar rangeren, contact leggen met dag- week- en tienerbladen, grammofoon platenmaatschappijen, discjockey's etc. Eventueel geldleningen verstrekken, borg staan in verband met aanschaf van apparatuur, vervoermiddelen, les geld. ARTIEST STIMULEREN Maar (met stemverheffing) de belang rijkste taak van de manager is dat je in de artiest aanwezige muzikale ideeën, opvattingen, allures, persoon lijkheid naar boven moet halen en daarnaast de artiest moet steunen en zodanig stimuleren, dat dit alles de juiste vorm krijgt zonder dat dit werk vroegtijdig door onverantwoordelijke handelingen van derden, de zogenaam de uitbuiters, teniet wordt gedaan. Je moet het proberen te verkopen zoals de artiest het zelf zou verkopen. Maar je moet uitkijken, dat er op de bühne geen Johnny Batelaan komt te staan. Ik vraag me wel eens af (helaas wordt dit vaak uitgelegd als opschep perij) of jonge mensen in Nederland in staat zijn om voor andere jonge mensen zo ver te denken. Ik geloof het niet. Ik heb de wijsheid heus niet in pacht, maar je hebt toch levenservaring nodig". Is de invloed van de managers hier door niet zo groot dat je zou kunnen zeggen dat een manager de ster maakt? „Een ster wordt niet ge maakt. (fel) Een ster wordt geboren. Jazeker, nog steeds. Soms denken de mensen in de omgeving, dat Iemand een artiest is. dat hij het in zich heeft. Maar er is nog steeds maar een ant woord: dat is het publiek. En als het publiek zegt: neen. stop dan maar met ao iemand. Dan kan je wel door gaan én zeggen: het publick is gek. Helemaal niet. Het publiek wil je ge woon niet. En ben je verstandig dan ga je alleen voor je vrienden en fami lie zingen. Als je echter artiest wilt zijn en je gaat wat je doet verkopen, aanvaardt dan ook onmiddellijk de on geschreven wet van de verkoop-: dat je concessies moet doen aan het pu- bliek. Want dat betaalt Jou. Als ik een baas werk die ml) betaalt heb ikl ook persoonlijke opvattingen en ideeën weg te drukken." Een nieuwe Johnny Lion zit er lopig niet bij de talenten, die Bate laan op het ogenblik onder zijn hoede heeft, al zegt hij hoge verwachtingen j te hebben van de nieuwe Haagse groep „Michaels Minions of Fortune". „Die kan ik splitsen en dan heb Ik vier solisten. Verder heb ik nog een Sterke relatie met Johnny Lion, En dan is er Ronny Lake van de oude groep. Die heb ik weer aanvaard. Hij heeft gezegd: Herman, het spijt me. Het knelt me gewoon. Iedere dag denk ik eraan. Nou, omdat ik dat kan be grijpen, omdat ik zelf ook zo in el kaar zit zei ik: „Oke, ik ga met jou weer zakelijk werken, maar met de rest wil ik nooit van mijn leven meer Iets te doen hebben. Absoluut niet". JONG BLIJVEN „Daarnaast heb ik nog twee aanko mende groepjes, Dag en nacht ben ik er mee bezig. Maar dat is lekker, blijf je jong van. Heel jong. Ik Vind het geweldig iemand aan de top te krij- gen, om ervoor te knokken, (lachend). Ja, er zit een hoop vechtlust in me. Augustus, leeuwtype hè. (stilte). Strijd niet uit de weg gaan vind ik het heer lijkste wat er is". Eind juni is hij met Michaels Minions naar Engeland ge weest. Er bestaan contacten met „The Mamma's and the pappa's" en voor volgend jaar staat een tournee naar Su riname en de Antillen op 't program- .Verder ben ik op bet moment bena derd door een platenmaatschappij om hoofd programmabureau te worden. Daar sta ik over te denken. Het geeft meer zekerheid. Wat Ik nu doc is vrij lucratief. Dat heb ik net verteld. Ge lukkig heb ik met Johnny Lion veel geld kunnen verdienen. En ik heb gelukkig wat spaarcentjes. Maar waar niks bijkomt..(stilte). f 2.per plaatsing voor do MTtk tl woorden (nlot groter don 12 lotton) Indien Uw tekst geplaatst wordt op 3 achtereenvolgends dagen i SLECHTS 2 x BETALEN op 6 achtereenvolgende dagen SLECHTS 3 x BETALEN V kunt UW „TELEFOONTJE" opgeven ND dog voor plaatsing. Voor plaatsing op saterdag «itarlljk lot vrijdagmiddag 2 aur. X Heugafelttcgels. Alle kleuren direct leverbaar. 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leggen. Tijdelijk Stanley- mes cadeau bij aankoop van min. 20 tegels. Smits Wo ninginrichting, Mare 98, Vrouwensteeg 9. Tel. 23913. 2-3591 X Heren, begint u grijs te worden? Morgan's pomade, ;ewone witte brillantine brengt uw haar binnen 14 dagen weer in de oude kleur. „Het Weense Huis", Breestraat 32, Leiden, Tel. 25212. 2-3478 X Hard-board, deurplaten 80 x 214 A f3,76 per stuk, 85 x 214 f4 per stuk, 90 x 214 A f4.25 per stuk. Blom'8 kleinhouthandel, Prinsen straat 25. tel. 23252 of 40090. Bezorging gratis, 2-3548 X Bruidspoppen. Zeer leuk gekleed. Maar één keer 19.95 nu 9.95. Italiaanse heren pyjama's tot m. 58 15.98, nu aile maten 9.95. Ketelboeter steeg 5a hoek Langebrug over brandweer. Japie. 2-8363 X Puch, de bromfiets voor jong en oud. Fin. en prettige betalingsregeling. Fa. v. d. Berg. Zijlsingel 91. 2-3285 fp Hardboard, een goede kwaliteit, 70x2,14 m 3,25 per 6tuk; 75x2,14 m a 3,90 per stuk; 80x2.14 m Af 3,79 per stuk; 85x2,14 m A f 4,— per stuk; 90x2,14 m 4,25 per stuk. Bloms's Klein houthandel, Prinsenstr. 25, Tel. 01710-23252 of 40090. Bezorging gratis. 2-3543 X Franse boeren- of Com- toiseklok, 1830. Geh. com pleet, met wekkermechanis me en hai-pslinger. Pr. st. Leidseweg 151, Voorschoten. 2-4265 PERSONEEL aangeboden X Werkster biedt zich aan van 9.0013.00 uur. Brieven onder no. 7-4258 aan hef bureau van dit blad. PERSONEEL gevraagd X Modlnettes gevraagd. Goede baan. Loon naar orestaties; 2 weken zomer en 10 dagen wintervakantle. Vervoer voor omliggende plaatsen wordt door het be drijf verzorgd. Confectie fabriek G. Biesot, Heren gracht 84 te Leiden. Telef. 01710—30268. 1-3862 X Gevraagd: nette hulp In dé huishouding, voor drie ochtenden per week. Mevr. J. van Driel, Lorenzkadc- 35, Leiden. 1-8347 X Gevraagd ln gezin met 4 kleine kinderen een hulp in de huishouding, gedurende enige dagen per week. Mevr. Van Willige, Jac. Roman straat 7, Leiden (Z.W.). Tel. 43274. 1-5226 X N.V. Confectiefabriek Gebr. de Weerd, v. d. Werff- straat 7a, Leiden. Tel. 30390, heeft op haar japonnen- ateliers plaats voor ervaren en aankomende modinettes. Persoonlijke sollicitatie tot 's avonds 9.30 uur. 1-5208 •2* Voor het monteren van film en papier in onze studio vragen wij een handige jon gen of meisje. Sollicitaties tc richten aan: Nederlandsch Drukkerij Bedrijf N.V., Oos- lerkerkstraat 11, Leiden. <2" Gevr. In gezin met vier jongens: flinke hulp in de huishouding; twee ochtenden in de week. Liefst van 8.30 uur tot 1.30 uur. Eventueel andere uren na afspraak. Mevr. Sjoertsma, Choplnlaan 29. Voorschoten. 1-8391 X Gevraagd ln hoogleraars- gezin, waar huisvrouw veel afwezig: zelfst. huish. hulp voor gehele dag of grootste deel van de dag. Grondige ervaring in huishouden ab soluut vereist. Tel. na 6.00 uur 's avonds: 32728. 1-8389 Gevraagd net meisje voor de morgenuren op maandag, dinsdag en don derdag. Lief voor kinderen. Loon 25.- p.w. Aanmelden 's avonds na 7.00 uur: mevr. van Bemmelen, Pr. Marijke- laan 13, Oegstgeest Telef. 01710—51166. 1-21798 Cassette recorders. Arls- fcona. Compleet met: casset te, microfoon, aansluitsnoer. Maximum speelduur 2 uur. Normale prijs 269,—. Nu tijdelijk 239,—. Tegen in levering van deze adverten tie zelfs 229,—. Radio Westrik, Geveretraat Oegstgeest, Diefsteeg Leiden. 2-8310 X Meisje gevraagd als hulp in de huishouding voor 23 ochtenden per week in ge- met drie kleine kinde ren. Mevr. v. d. Snoek, Wal deck Pyrmontlaan 9, Oegst- Tel. 52507. 1-8357 X Gevraagd: zelfst. hulp. Liefst maandag- en vrijdag middag. Mevr. Meys, Uhlen- beckkade 20, Leiden. Telef. 20313. (Thuis na 7.00 uur). 1-8375 X Markiezen, rolsehermen, alum, jaloezieën. Grootste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraag inlichtin gen en prijs bij het verkoop kantoor van Melchers Mar- kiezenfabriek. C. E. Jedeloo, Oegstgeest. Juffermansstr. 35. Tel. 01710-53105. 2-4200 TE KOOP aangeboden X Aggregaat-Honda voor caravan, boot of camping, 220 volt (250—300 watt), 12 volt (5.4 amp.) Alleen bij: Provema. 674.—. N.V. Provema, Plantsoen 97, Lei den. Telefoon 01710-32217- 80418. 2-3683 x Meubelinroll. Direct uit fabriek leveren wij eerste klas meubelen tegen lage prijs en geven een hoge prijs voor gebruikte meubelen. In Den Haag vier toonzalen. Inl.: Rijswljkseweg 5a, Tel. 070-605664. 2-3542 X Spaanplaat: een goede kwaliteit, 10 mm A 7,. per m2; 12 mm A 8,- per m2: 16 mm A 10,- per m2. 18 mm A 10,- per m2. Blom'8 kleinhouthandel, Prinsenstr. 25, Telefoon 01710-23252 of 40090. Bezorging gratis. X Alles voor uw woning: tapijt, gordijnen, behang, enz., enz. vind u bij ons. Ook uw adres voor meubelen en meubelstoffering. Complete woninginrichting Truyers, Korte Hoefstraat 62. Leiden Tel. 41087. 2-3371 X Alles voor doe het zelf. Houtboard, triplex, spaan plaat, formica, karton, lijst werk, golfplaten, dakgoten, schoorstenen en fineer. H Janse. Haarlemmerstr. 128, Leiden Tel 30553. 2-3501 X Gevr. meisje voor de huishouding en winkel. 5- daagse werkweek. H. Thijs- terman, Dorpstr. 80, Oegst geest. Tel. 50512. 1-8388 X Nette werkster gevraagd voor enkele dagen per week. Omgeving Wassenaar-Zuid. Goed salaris. Brieven onder no. 1-21803 bureau v. d. bl. X Bezorgers gevraagd voor de huis-aan-huis versprei ding van drukwerk in Lei den en Voorschoten. Post bus 6, Oegstgeest. 1-8359 X Verkoopster gevraagd. Drogisterij-parfumerie Duin- rell, Langstraat 42. Was senaar. Tel. 01751—5839. X Exoplex decoratieve houten wandbekleding In vele exotische houtsoorten, o.a. essen, eiken, iepen, teak noten, pallssander en zebra noten. H. Janse, Haarlem merstraat 129 Leiden. Telef 30553. 2-3502 X Aangeboden: andüvic- planten. C. v. d. Sleet, Smid straat 10, Rijnsburg. 2-8365 X O* Kast*uspeciali*t. Keuze uit meer dan 500 modellen hanglegkasten, wandkasten, keukenkasten, keukenmeubelen, wandmeu- belen, enz. Prijzen altijd 30 tot 40% lager dan normaal De Kastenspecialist, Hoogl. Kerkgracht 47-49 (hoek Nieuwstraat) Lelden, Tele foon 33078. 2-3595 x Voor een goede rijles Autorijschool Van Berge Henegouwen, lest ln VW, per lesuur 9.50. Panoras- zicht 18. SaB6enhelm, tel 02532-7935, voor Leiden; Garage Van Berge Henegou- Hogewoerd 169, Leiden tel. 22447. 12-3281 X Autorijschool Timmer- Erkend, gediplomeerd betrouwbaar. Lessen in V.W. f 10.- per uur. Uitgebreide theoriecursus. Mozartstraat 137. Tel. 43426. B.g.g. Sta tionsweg 23. Tel. 20014, Lei den. 12-3882 X Nu kopen! De laatste keer: eenpersoons wollen dekens, ook donkere kleu- klein schoonheidsfou tje 20.95 nu twee stuks 25 gulden. Tel. 30237 Ketelboe- tersteeg hoek Langebrug brandweer. Japie. 2-85 X Te huur aangeboden ln Voorhout: gemeubileerde zit-slaapkamer voor nette heer. Pension -f bewassing. Prijs 200.- per maand. Br. onder no. 8-8344 aan het bureau van dit blad. X Tijdelijk bU aankoop van vijftig gulden aan onze deren, geven wij een slaap- pop met echt kamhaar voor één cent. Ketelboetersteeg 5 a hoek Langebrug brandweer. Waar de vlag waait. Japie. 2-8362 Aangeboden: flat ln IJmuiden. Huur 110.- per maand. Gevraagd: iets der gelijks. Brieven onder no. 8-8390 bureau van dit blad. X Bankstellen 255., berg meubels 125.-; vierladen- kastjes 75.-; schrijfbureau f 25.-; rookstoelen 15.-; kloostertafel 25.-; fauteuils f 25.-; polyether matrassen 27.50; boekenkast 25.-; t.v.-tafel f 25.-; dekens f 14.50. Kom kijken bij Nieuwenburg, Hooigracht 55 (Gesloten huis). 2-4262 X Hoenderlo (Veluwe). Te huur: luxe caravan met bungalowtent. Volledig in gericht Te bevragen: Wilm- warnaarlaan 12, Sassenhelm. Tel. 8828. 8-8368 X Tapljttegcls. o.a. Heuga- felt, Tretford, Heugaflor en Dessoforte. Reeds v.a. 4.95 per stuk, 50 x 50 cm. Wo ninginrichting Van Klaren- bosch, Haarlemmerstr. 51. X Sensationele aanbieding: zig-zag naaimachines 219. Tijdens de opruiming van 269 nu 219. Knoopsgaten maken, afwerken, 3 jaar ga rantie. Bel op of schrijf. Demonstratie bij u aan huis. Naaimachinehandel H. Ben- ning, Pr. Frederikstraat 3, Leiden. Tel. 22578. Rijksge diplomeerd. 2-8379 X Bankstel met 10 kussens 75.-; radio 25.-; spot goedkope rijwielen; vloer kleden 15.-; kapokmatras sen f 15.-; ledikanten; op- klapbedden; onderschuifbed den; autopeds; kinderledi kanten; barkruk; dienstbo denkastje; traproeden; trap en ganglopers. Koopjes ha len. Nieuwenburg, Hooigr. 55. (Gesloten huis). 2-4269 X 475.-. Nieowe Typhoon Blits bromfietsen. Volauto matisch met telescoop voor vork, kettingaandrijving, 2 trommelremmen, km-teller, slot en snelbinder. Beslist de beste, goedkoopste en meest gemakkelijke bromfiets der versnelling. In iedere gewenste kleur. Fa. Dusoswa Turfmarkt 13, Leiden. Tel. 24409. Géén filialen. 2-4199 X Lange dames- en heren- lchaki- en spijkerbroeken, tot m. 54 nu alle maten 9.95. Kinderspijkerbroeken tot 12 jaar 4.95. Ketelboetersteeg hoek Langebrug over brand weer. Japie. 2-836' X Mahonie kabinet, bank stellen, één-, twee- en drie- deurs kasten, schemerlam pen, toilettafel, kloosterta fels, boekenkasten, gothische fauteuils, schrijfbureaus v.a. 25 gulden, stoel cadeau. Jan Pluym, Hooigracht 51. Tel. 25955. 2-21799 X Zig-zag naaimachines f 30.- t/m 100.- slaagt u bij ons altijd voordeliger. Door mini-advert, recht streekse levering en onze enorme omzet. Naaimachine handel H. Benning, Prins Frederikstraat 3, Leiden, Tel. 22578. Levering van alle bekende merken. Gemakk. betaling. 2-8378 x Köbler-Naiimann. Vol zig-zag naaimachines, uitge voerd met vrije stoparm. Al leen bij ons I 398.-. Lichtge wicht. Vergelijkbare winkel waarde met andere merken 595.-. Deze aanbieding al leen tijdens de opruiming. Bel op of schrijf H. Benning. Pr. Frederikstraat 3, Leiden. Tel. 22578. 2-8380 X Opruiming. Singer-zig- zag naaimachine 195 onder nieuwprijs. Naumann zig zag 130 onder nieuwprijs. Beide met licht® lakschade en een enkele maal gebruikt. Spotkoopjes. Bel op of schrijf. Demonstratie bij u aan huts. Naaimachinehan del H. Benning, Pr. Frede rikstraat 3, Leiden. Telefoon 22578. 2-8381 X Tc koop: 2-pers. teak houten ledikant met toilet tafel. Z.g.a.n. Fresiastr. 19, Roelofareridsveen. 2-8377 TE KOOP gevraagd X Te koop gevraagd particulier V.W. of Austin Seven. Moet beslist in goede staat verkeren. Brieven on- ïo. 3-8367 bur. v. d. bl. X Huis gevraagd. Te koop gevraagd enkel- of dubbel woonhuis, eventueel deeltelijk bewoond. Briev onder nr. 3-8366 aan 1 bureau van dit blad. LESSEN X Autorijschool Don. Titus Brandsmalaan 5 te Leiden Voor de Juiste rij-opleiding autorijschool Don. Uitgebrei- ie theorielessen en speciale cursus voor beginners. Titus Brandsmalaar 51 Tel. 42780 X 10 autorljlesaeii voor f47,50. Vervolg- en losse lessen f6.50. Fonkelnieuwe V W.'s Bondsaut' Centrale" Aanmel dingsadressen: Lelden; Bees tenmarkt 1 hk. Steenstraat, tel. 21532; Alphen a/d Rijn, Hoof (straat 207, teL 3256: Warmond: Laan van Oos- tergeest, tel. 678; Voorscho ten: Prof. Kam. Onnesplant- soen 13, tel. 5834. 12-4331 fastback, tijdelijk le rijles gratis. Noordeinde 84, Aar- landerveen, tel. 01725-1315. X Kokosmatten. banden met 25 pet korting en gratis montage bij Ton Rijsbergen, Maresingel 64, Lelden. Tel. 31260. 9-3505 Auto Heemskerk voor goede occasion. Keuze uit 75 stuks. Garantie 6 mnd Rijksweg Amsterdam- Rotterdam aan afrit Braas- semermeer. Tel. 01713-866 9-3506 TE HUI IR aangeboden Witte benzine. Nu ook goedkope benzine op de Hoge Rijndijk, 5 ct korting en gratis een 4-kleuren bal pen bij aankoop van bênz.- bonboek plus een sleutel hanger. Kortingen van 10 tot 33 op olie en benzine. B.M.W.-garage Rob Gorris Co., Hoge Rijndijk 278, Leiden, tel. 40698. 9-3568 X Imperialen voor uw auto. Prijzenslag vanaf 26. Nér gens beter, nergens goed koper. N.V. Provema, Plant soen 97, Lelden, tel. 01710- 32217-30481. 9-3730 TE HUUR gevraagd X Jongeman. 18 jaar, zoekt ruime woongelegenh., liefst met volledig pension. Brie ven naar A. N. Vroom, Haydnstraat 2, Schagen. 4-8371 WATERSPORT X Te koop: woon- of week- meter, dikte 3 mm., vaste ligging, prachtig model, ideaal voor toeren of vis sen. Binnen en buiten 3x geschilderd. Onder water antl-foullng. Houtwerk 3x gelakt. Prijs f. 45,-. Jacht werf Poelgeest, Haarlem mertrekvaart 16a. Oegst geest. Tel.: 54054. 's Zater dags en 's zondags geopend. 14-3452 X Te 1 oop: woon- of week endschip met gangboorden ind k. k. sla, hal en T.e.a.b. Ook Inruilen 4-pers. caravan. Te bevra gen: autosloperij ,,'t Daan- tje", Warmonderweg 31 te Sassenheim. Na 6.00 tel. 02532—8384. 14-5225 H.H. Jachteigenaren Aangeboden legplaats en winterstalling. Te bevr. fa. Tengro, tel. 01761- 7416, Leidschendam. 14-3890 X Aangeboden: 4 pers. op blaasbare rubberboot 3 apar te luchtkamers, zeewater- bestendig, met houten vlon der. geschikt voor buiten boordmotor tot 5 pk, slechts 14 dagen gebruikt, tel. 53984. 14-8376 X Stalen roeibootjes te koop 3 mm plaat; Ing 4 m, breed 1.35. Eenmaal in de n f 300.-. Vraagt vrijblijvend inlichtingen J. Borst, Noord einde 26, Hoogmade. 2-8372 X Te koop: zeilboot Shar- pe. (C geklassificeerd). Moet iets opgeknapt worden. Prijs 750.-. Tevens Seagull b.b. motor 250.-. Te bevr.: Ter Leedelaan 13, Sassenheim. 14-8370 AUTO'S X Trekhaken voor alle automobielen met 25% kor ting N.V. Provema, Plant soen 87, Lelden, tel. 01710- 32217 en 30461. Ook des avonds en zaterdags geopend. X Uitlaten voor elk type en model (b.J.) auto, 30 tot 40% korting. N.V. Provema, Plantsoen 97 Leiden. Telef. 01710-32217-30841. 9-3399 enl X Banden nu of nooit'. Alle maten tegen zéér aantrek kelijke prijzen. Ook voor accu's, doorsmeren, uitlijnen balanceren. S. A. van Leeuwen N.V., Leiden, Zoe- terwoudseweg 5, tel. 33464. Zaterdags tot 13.00 uur. X Ford Cortina GT 1967. (Nw model). Slechts 12.000 km. Donkerrood met zwart kunstleer. Zs maanden ga rantie. Auto Heemskerk, Roelofarendsveen. Telefoon 01713—866. 9-8337 X Calcx biedt aan: B.M.W. 700. Bouwjaar 1964; Fiat 1100. Bouwjaar 1964; Re nault R 8. Bouwjaar 1964; Simca 1300. Bouwjaar 1964; Taunus 12 M. Bouwjaar '64 vele andere automobielen. Inruil en financiering moge lijk. Calex Autobedrijf N.V., Kort Galgewater 1416 te Leidén. Tel. 33355. Dagelijks geopend van 9.00—22.00 uur. 9-8384 X AUcs voor nw auto. N.V. Provema, Plantsoen 97, Leiden, tel. 01710-32217- 30481. Ook 's avonds en za terdags geopend. 9-3731 X Kokosmatten in naturel, blauw Of rood. Direct van fabriek. Vbor alle automo bielen, o.a. voor V.W.-mat- ten, 4-delig naturel f 23,-; V.W.-matten, 4-delig, rood of blauw 29,-. Het laagst in prijs. N.V. Provema, Plantsoen 97, Leiden, tel. 01710-32217-30481. 9-3729 X Triumph Herald. Bouwj. dec. '64. Aanbetaling slechts 250.-. Inruil en financie ring mogelijk. Calex Auto bedrijf N.V., Kort Galgo- water 1416, Leiden. Telef. 33365. Dagelijks geopend van 9.00—22.00 uur. 9-8383 X Gebruikte auto's groot of klein, daarvoor moet bij de Leidse Autohandel d. Berg zijn. Fin. met zeer kleine aanbetaling. Lage Morsweg 67. Tel. 30692. 9-3538 X Triumph Spitfire 1965. 40.000 km. Donkergroen. le eigenaar. Auto Heemskerk, Roelofarends- Tel. 01713—866. 9-8350 X Opel Kadett '67. 4-deura. Goud-metallic. In staat van nieuw! Zes maanden garan tie. Auto Heemskerk, Roe lofarendsveen. Tel. 01713 9-836f X Mercedes 220, 1962. Van le eigenaar! In perfecte st. van onderhoud. Schuifdak, rembekrachtiger enz. maanden garantie. Auto Heemskerk. Roelofarends- Tel. 01713—866. 9-8352 X Fiat 124. 1967. 39.000 km. Blauw met rood kunstleer. Van le eigenaar. Zes n den garantie. Auto Heems kerk. Roelofarendsveen. Tel. 01713—866. 9-8355 X Peugeot 404, model 1968. Slechts 20.000 km. Metallic- grijs met blauw kunstleer. Zes maanden garantie. Auto Heemskerk, Roelofarends- Tel. 01713—866. 9-8364 X Drie Opel Rekords 1966. -erschillende uitvoerin gen. 2- en 4-deurs; 3 of 4 ersnellingen. Alle va eigenaar met zes maanden garantie. Auto Heemskerk, Roelofarendsveen. Tel. 01713 —866. 9-8353 XAudi 72. 1965/'66. 50.000 km. Van le eigenaar. Beige met stoffen bekleding. Zes maanden garantie. Auto Heemskerk, Roelofarends veen. Tel. 01713—866. X Paraplureparatie (ook voor opvouwbare, o.a. Knirps), wandelstokken, in- validestokken. Van Oerle, Haarlemmerstraat 95, bij de Vrouwensteeg. Reparaties worden alleen aan de zaak aangenomen. 5-4468 Balletschool Hendrichs wegens vakantie gesloten. Aanvang nieuwe cursussen idag 2 sept.'68. Inschrij ving nieuwe leerlingen van af maandag 19 augustus '68 Hooglandse Kerkgracht 42. 10256. 9-3820 X Bezoek YVasautomatlek Eendracht", Zoeter- woudsingel 14B, ingang door de poort. Uw was (6 kg) schoon en droog binnen één Er is een stoommangei aanwezig om uw was kast- klaar te maken. 5-4201 X Citroen Ami 6. Bouwjaar 1968. Deze nieuwe auto heeft slechts 10.000 km gereden. Aanbetaling f 1200.-, met garantie. Inruil mogelijk. Calex Autobedrijf N.V., Krt. Galgewater 1416, Leiden. Tel. 33355. Dagelijks geopend 9.00—22.00 uur. 9-8382 X Opel Rekord, type 1965. Met schuifdak en radio, zeer goede banden. Aanbetaling 1000.-. Met garantie. Inruil mogelijk. Calex Autobedrijf N.V.. Kort Galgewater 14 16, Leiden. Telefoon 33355. Dagelijks geopend van 9.00 —22.00 uur. 9-8385 X Aangeboden goed onder houden VW de Luxe, eind 1961, 1300. Overdag 070- 180853 (heer Wolfs). Na 18 Diamantplein 46 Leiden (Morskwartier), 9-8387 X Gevraagd: BMW 2 cil. Heerenstr. 6 Voorhout, tel. 02532-6501 n.m. 19 uur. 9-21802 X Te koop aangeboden: Ford Anglia 61. Motor er carrosserie in prima staat. Keuring toegestaan. Vraag prijs 1200. Te bevr. Pa pengracht 10. 9-4264 X Aangeboden Morris 850, b.j. '65, kleur rood. In zeer goede staat. Vraagprijs f 2750, tel. 01751-3203. X Cortina 1200 de> Luxe eind '62 in mooie en goede st. v. onderh. Prijs slechts 1425. C. v. d. Hulst, Om- medijkseweg 2 Zoetenvoude (H-R). 9-8373 X Scaldia 408, b.j. 1967, slechts 12.000 km. Met dealergarantie. Aanbetaling 1000. Inruil mogelijk. Ca lex Automobielbedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16 Lei den, tel. 33355. 9 X Te koop aangeboden: Maico scooter, b.j. 1962, goede staat. Prijs f75, An- toniusstr. 3, Zoeterwoude Rijndijk. 9-8201 Adverteer doelbewust U bereikt zo veel en het kost zo weinig X Jonge, jonge, wat een ruime sortering boeken rind je bij Leesbibliotheek .Record", Apothekersdijk 35 Romans, wild-west, detec tive, o. meisjes 30 ct. per deel. Jongensboeken en alle stripverhalen 20 ct. p. deel Suske Wiske, rode ridder m andere. Geen inschrijf kosten. 5-4202 kakhi- en spijkerbroeken, X Voor het naaien van gordijnen: Utrechtseveer 10. Tel. 33583, Leiden. Scherpe prijzen. Vakkundig werk. 5-4259 X Weggelopen zwart kater tje, 5 maanden. Terug te be zorgen tegen beloning, Val- ten, Mozartlaan 263 Leiden. 1-8358 Hazerswoude dorp De stichting Parochiële Soholen vraagt voor zo spoedig mogelijk een Sollicitaties te richten aan de secr. van bet bestuur, Hobbemastraat 58, Hazerswoude Dorp, telefoon 01728-605. X Simca 1500 GLS. 1966. 40.000 km. Donderrood met schuifdak. Zes maanden ga rantie. Auto Heemskerk, Roelofarendsveen. Telefoon 01713—866. 9-8339 X B.M.W. 1600. 2-deurs. Type 1967. 30.000 km. Rood met zwart kunstleer. Veel accessoires. Auto Heemskerk Roelofarendsveen. Telefoon 01713—866. 9-8338 X Cortina 1200 de Luxe. Bj. okt. '62. In pr. st van onderhoud. Goede banden, nieuw® uitl. Te bevr. T. Berk. Korevaarstraat 4, Lei den, tel. 01710-20179. 2-8361 DIVERSEN X Autoradio's met inbouw- sleden. Alleen bij Provema. f 100.-. N.V. Provema, Plant soen 97, Leiden. Tel. 01710- 32217-30481. Ook 's avonds en zaterdags geopend. X Geld nodig? Onbeperkt krediet voor elk doel in 2 dagen. Afl. tot 20 jaar. Lage rente, geen bijkomende kosten. InL en aanvr. schrif teik of telef. 71.38.00 - 15.10.91 - 79.46.32. „Beltri- ma", L. Braakensiekstraat 122, Amsterdam. S-2941 Uitsmijter kaas Bak per persoon twee sneetjes brood in een koekepan aan één zijde in wat hete boter goudbruin. Keer ze om en beleg de boterhammen met een plak belegen kaas. Laat het (met het deksel op de pan) wat zacht worden. Breek er nu een ei op en bestrooi dit met wat zout en peper en laat het (ook met het deksel op de pan) stollen Nog meer recepten Uw kaaslevcrancier heeft er een foldertje vol van.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4