Langegracht in metamorfose VOOR FORD ESCORT Kees Uittenhout en trainer Wim van Zijl door Sleutelstad gehuldigd Leidato-hallen op Schuttersveld worden feestelijk aangekleed Optreden van vele Patiënten in Leiden en Nijmegen geholpen met nieren van overl. Belg Jan Ufkes en Frank de Haas imponeren in „Open Leidse li AUGüóxUS lau8 DE LEIDSE COURANT TULPENRALLY-WINNAAR (ADVERTENTIE) Het is dan nu zover: alle narigheden met de Langegracht zijn achter de rug n steen des aanstoots is verdwenen. Waar enkele jaren geleden nog een nau- gracht lag is nu een moderne, wjjdse nue geschapen die een voorname rol gaat vervullen in de oost-westverbin- ding. is lang aan deze gedaanteverwisse ling gewerkt, maar het resultaat is zeer fraai. Zes jaar geleden besloot de raad krediet van 2,24 miljoen gulden be schikbaar te stellen voor de demping. Van eind 1964 tot half 1966 lag het werk stil tengevolge v waarna het karwei weer werd opgevat door de Gebr. Van Hees te Utrecht voor de aanneemsom van 1,29 miljoen gulden. De grootste problemen leverden de kabels en leidingen van de Lichtfabrie ken en de ontwatering en rioleringen. Verder moesten vjjf bruggen worden ge sloopt: de Volmolenbrug en Oostdwars- brug, de Wolbrug, Greinbrug en Looiers- brug. VERKEER GESTREMD Het verkeer in de richting Amsterdam is vanmorgen van 9.15 tot 10.30 uur ge stremd geweest. Een afsluitboom van de Rijnbrug wilde door een technische storing niet meer omhoog en versperde de rijbaan. Er ontstond een file van Hoge Rijndijk tot Europaweg. Tijdens de stremming werd het verkeer door de Leidse politie in samenwerking met de rijkspolitie Leiderdorp omgeleid via Ho ge Rijndijk en Leiderdorpse brug. De Porsche-groep van de Leidse rijkspolitie zorgde voor de staartbeveiliging van de file. HERVATTING TRAINING VNL Op donderdag 8 augustus gaat de training voor de senioren weer begin- op het trainingsveld aan de Brahms- laan, aanvang 6.30 tot 8.00 uur. Op deze training worden ook de A-junioren ver dacht. Vanaf 8 uur komt de selectiegroep .op hetzelfde terrein. De spelers van de- groep hebben een schriftelijke uitno- 'digiag gekregen. Leidse Boys viste contactcommissie van v.v. „Leidse Boys' viswedstrijd in het Oegstgeesterka- naai. De opkomst was zeer groot. Na 1% uur werd de balans opgemaakt als eerste kwam uit de bus: N. Blom met 1260 gram; 2e N. Blom jr. met 925 gram; 3e de heer P. IJzerman 680 g Verder de heren A. Kruis, T. v. d. Vel den, J. Kuik en G. den Haas sr. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de Contactcommissie, de heer P. IJzerman. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Wilhelmus z.v. i J. Hermans en P. C. E. Siemerink; Ma- nuela Alida Johanna d.v. R. W. Paar- denkooper en L. J. Kloots; Maria Cor nelia Grietje d.v. J. Spek en D. de Groot; Tineke d.v. M. v. Rhijn en J. A. d. Bent; Sandra Veronica d.v. W. J. Heijl en I. Bruidegom; Marcel d. J. de Tombe en J. A. v. d. Water; Jo hannes Maria z.v. C. H. v. d. Voort C. M. Ammerlaan; Yolanda d.v. I. Boom J. Filippo; Marco Jacobus z.v. J. P. Selier en E. Huij; Ignatia Elisabeth Ma- 7. A. F. Boot en A. M. Kraan; Monica Georgia d.v. A. J. F. Koolmees D. G. C. v. Rees; Riccardo Leopold Lawrence z.v. F. J. v. Aken en P. v. Loenen; Annette Pauline d.v. G. de Roo- J. Harteelt; Sabrina Eduarda Pe- tronella d.v. T. v. Haasterecht en P. J. Velzen; Jacqueline Hélène d.v. K. Gordijn en G. Lübbers; Johannes Her- J. W. P. v. Marwijk en J. M. Brasker; Leendert Mai'tin z.v. L. Schaap N. de Best; Hendricus Johannes z.v. H. J. J. Smit en H. G. v. d. Luit; Jo- landa d.v. G. J. Zwaan en J. v. Rhijn; MarcMichel z.v. C. Koelewijn en P. Re- mans; Klazina Catharina d.v. B. v. d. Plas en J. F. Smits; Eelko z.v. A. A. Grootens en M. P. S. A. T. Haest; Arie A. de Niet en C. Guijt; Jacob Duijvenbode en S. P. v. Duijven- bode; Esther d.v. M. Heemskerk e J. Breeuwsma; Catharina Maria d.' H. Boer en M. K. Verdoes: Karina d.v. J. M. Dieke en C. W. v. Heijgen; Anne Melina d.v. H. R. v. Gunsteren en Jonk vrouw G. H. A. de Koek: Eva Catha rina Henriëtte d.v. F. G. M. Kaptljn C. H. H. Jansen; Margaretha d.v. Rotmensen en M. E. Philippo; Dorenda Natalie Mercedes d.v. G. J. Slagmolen H. v. d. Horst; Ralco z.v. L. Monasch E. Meiboom; Danielle Maria d.v. R. E. Koetsier en P. G. C. v. Niekerk; Jo hannes z.v. N. Huisman en G. E. C. W. v. Helden; Louise Elisabeth d.v. L. A. d. Poel en J. C. Müsse. Gehuwd: T. Gankema en J. Ciere; P. A. E. E. S. J. v. Rijthoven en L. W. A. C. Spijkers; E. H. M. Bouvy en A. M. W. Perquin; P. v. Rossum en W. Bluns- Jaar; S. E. Römer en J. M. Bates; C. D. Zandvliet en J. E. Klein. Overleden: E. T. v. d. Voet 46 j„ vr.; J Ruiter 56 j., m.; A. F. M. Greven 72 j., P. F. Creman; H. M. Boer 40 j., m.; E. Moraal S3j., vr.; J. C. A. A. v. Dijk Er zijn om enkele cijfers te noemen 4000 vrachtwagens met zand leegge stort ongeveer 23 kilometer houten pa len werden onder de riolering voor het heiwerk gebruikt er moest ruim ander halve kilometer houten walmuur wor den gesloopt. De totale lengte van de te dempen gracht bedroeg 1600 meter. De oude Langegracht de nieuwe is ge reed voor de toekomst. „Elf jaar heeft het in de mottenballen- kist gezeten, maar nu komt het er dan toch eindelijk uit". Dat zei voorzitter Piet Erades van de Sleutelstad gister avond in de kantine van het zwembad „De Vliet", waar een aantal blauw-wit- bijeen was om Kees Uittenhout, schoolslag-kampioen van Nederland, in intieme kring te huldigen. „Mag ik dan 'oorstellen: Peter Bekkering, oud kampioen van Nederland". Bij deze woorden trad Bekkering, in de jaren vijftig één der snelste zwemmers van Nederland en lid van de Sleutelstad, ,In 1957, toen ik voor enkele jareD ir Afrika vertrok, heb ik beloofd dat mijn opvolger bij de Sleutelstad, de vol gende schoolslagkampioen van Neder land, een trofee zou krijgen. Nu is de tijd dus aangebroken dat ik deze belofte kan inlossen. Ik moet eerlijk zeggen dat ik nog nooit gehoord had van de naam Uittenhout. Toen ik echter in de krant las over de prestaties van Uittenhout van de Sleutelstad, nam ik direct con tact op met mijn toenmalige trainer, nu voorzitter, Piet Erades. Deze vertelde mij dat jij inderdaad voor de blauw-witte kleuren uitkwam en dus komt het er nu van. Train hard, tot de spetter afvliegen en laat ze maar eens zien hard de Leidenaars kunnen zwemm Onder het uitspreken van deze woorden overhandigde hij Kees Uittenhout fraaie trofee, een huldeblijk dat de sym pathieke Leidenaar duidelijk ontroerde en hem meer nerveus maakte, dan te „Er is nog iemand die onze hulde dient", zei de heer Erades, nadat de drie hoeraatjes waren weggestorven. „Te vaak wordt het werk van de trainer naar de achtergrond gedrongen door de fraaie prestaties van zijn pupil. Wij nen echter, dat ook hij het waard i het middelpunt van de belangstelling te staan. Wim van Zijl, jij hebt vele uren opgeofferd om Kees naar de top te bren gen. En dat werk moest vaak gebeuren onder moeilijke omstandigheden. Gaarne willen we je daarvoor danken1'. De sportinstructeur van de rijkspolitie ont ving hierna een grote ruiker anjers. „Die zal ik wel aan mijn vrouw geven, want die moet me altijd maar missen", woordde Van Zijl. Opnieuw haalde voorzitter Erades de lange luchtmachtkok naar voren. „Ook wij, als bestuur van de Sleutelstad, wil den natuurlijk niet met lege handen ko- By twee patiënten, een in Leiden en een in Nymegen, Is zondag een niertrans plantatie verricht. De nieren waren afkomstig van een patiënt, die zondag In de universiteitskliniek te Gent overleed. De nieren werden niet eon helicopter van de Marine Luelitvaartdienst uit Valkenburg overgebracht naar Nijmegen en Lel den. In Nijmegen werd voor de landing het zweef vliegveld Malden vrijgemaakt, tcrwyl de helicopter in Leiden landde op het universitaire sportterrein aan het Piet Paaltjespad. De Nederlandse patiënten werden als ontvangers aangewezen, nadat b\j een onderzoek in de Bloedbank van het Leidse Academisch Ziekenhuis was komen vast te staan, dat de nieren door hun weefseltypering niet geschikt waren voor transplantatie hij eventuele Belgische ontvangers. De keus viel daarna op de Nederlandse patiënten. Voor Leiden zestiende transplantatie in successie De manier waarop de keuze van de patiënten en de gehele operatie tot stand kwam is een voorbeeld van de groeien de nationale en internationale samen werking op dit terrein. Voor de Katholieke Universiteit van Nymegen was de niertransplantatie van zondag de zevende, voor het Leidse Aca demisch Ziekenhuis de zestiende in suc cessie. Over het verloop van de operatie alsmede over de toestand van de patiën ten zijn tot heden geen byzonderheden bekend gemaakt. De afgelopen maanden is de Marine Luchtvaart Dienst met helicopters veel vuldig in actie geweest bij het Leids 72 d„ J. V. Erkel 63 j., bekende artiesten De tenthallen op het Schuttersveld, waarin van 80 augustus tot en met 8 september de Leidato zal worden gehou den, krijgen een feestelijk vooraanzieht. Een groot aantal bloemen, een vijver met een spuitende fontein, tropische vo gels en een aantal verlichte vlaggemas- ten moeten de hallen een attractief aan zicht geven. Dit werd gisteravond op de deelne- mei svergadéring in de koffiekamer van de Stadsgehoorzaal bekendgemaakt. Het Leidato-comité zal een propagan- da-actie gaan voeren: De gebruikelijke Leidatokrant wordt uitgegeven in een oplage van 75000 exemplaren, er zal een reclame-campagne gevoerd worden in de Leidse bladen en binnen afzien bare tijd zullen de aankondigingsaffi ches, ontworpen door het reclamebu reau Ziegelaar-Visser, op 120 plaatsen in de stad opgehangen worden. Daarnaast zal een geluidswagen door de stad rij- RECORDAANTAL DEELNEMERS Dat alles gebeurt om in de Leidato- dagen het publiek naar de hallen op het Schuttersveld te lokken, die het op week dagen van 13.00-17.00 uur 's middags en van 7,00-10.30 uur 's avonds, op zater dag van 11.00-5.00 uur en van 7.00-10.30 uur en op zondag weer van 1,00-5.00 en van 7.00-10.30 uur kunnen bezoeken. De toegangsprijzen zijn: 's middags tl—, voor volwassenen en f0.50 voor kinde ren; 's avonds f 2.voor volwassenen, fl. voor kinderen. In de hallen zelf zullen 53 deelnemers met hun stands staan. Een recordaantal tegen vroeger 47 ih de Stadsgehoorzaal. De hallen zijn dan ook volledig bezet. De gemeente looft een legpenning uit voor de mooiste en een voor de origineelste stand. ATTRACTIES In de hallen zelf zullen ook vele at tracties zijn. Zo heeft het comité voor de avonduren bekende artiesten aange trokken. Voor de openingsdag (vrijdag 30 aug.) Johnny Woodhouse. Voor zater dag 31 aug. Ted de Braak. Voor zondag 1 september Ria Valk. Maandag 2 sept. Jesse. Imka Marina. Dinsdag 3 sept. The Luck- FORD... nog 2 dagen DAN NAAR Automobielbedrijf RIJNLAND N.V. LAMMENSCHANSPLEIN 6 LEIDEN (ADVERTENTIE) berries. Woensdag 4 sept. Rita Corita. Donderdag 5 sept, in eerste instantie Johnny en Rijk, doch zou dat niet kun nen doorgaan dan Johnny Jordaan. Vrij dag 6 sept. Het Cocktail-trio. Zaterdag 7 sept. Willy en Willeke Alberti; eD zondag 8 sept. Ronnie Tober. De besprekingen over een optreden van Heintje zijn nog gaande. Wanneer dat gebeurt zal het de eerste keer zijn dat Heintje in Nederland optreedt. In de filmzaal van de hallen zullen films ver toond worden van o.a. de Vereniging Veilig Verkeer, de gemeente Leiden en misschien enkele bedrijfsfilms. Daar zul len ook kleuren-t.v.'s geplaatst worden. Het restaurant in de Hallen zal worden geleid door de heer Milikan en zal de naam „Bij ons in de Jordaan" dragen. men. Na een kleine bespreking wisten we een cadeau, maar daar hadden we Je maat voor nodig. Door een lange kerel naast je te plaatsen en langs de neus weg te vragen: hoe lang ben je nu eigenlijk verkregen we deze informatie op slinkse manier. Daarom zal deze bad jas je zeker wel passen". Onmiddellijk werd dit geprobeerd en inderdaad, de fraaie blauwe badjas zat als gegoten. „Het is dan ook maart 54", vertelde be stuurder Aad Kapaan. In ldeine en gezellige kring werden de festiviteiten nog voortgezet. Wel werd er op gelet, dat de conditie van Uittenhout niets te lyden had. Morgen doet hy immers een poging het Neder lands record op de 100 meter schoolslag te verbeteren en de naam van de 1.90 nieter lange Leidenaar z&l en móet op de recordiyst komen D. van der Kwaak naar Noordwijk De heer D. van der Kwaak, oud-wet houder van Leiden en gedeputeerde Zuid-Holland, gaat Leiden binnenkort verlaten. Hij verhuist van de Thorbecke- straat naar de Goohorstlaan in Noord- wijk, waar hij een bungalow heeft laten bouwen. De heer D. van der Kwaak, die altijd vele funtcies op uiteenlopend gebied in de Sleutelstad heeft bekleed naast zijn wethouderschap, bedankte onlangs vooi het lidmaatschap van Gedeputeerde Sta ten. Hij zal verder werkzaam zijn als adviseur van een aannemingsbedrijf Waddinxveen. 't Overleg Praag - Moskou vraagt een FORD ESCORT SnelProbeert U maar by RIJNLAND N.V. Lammenschansplein 6 Leiden Advertentie Academisch Ziekenhuis. Omdat voor iedere landing steeds toestemming ge vraagd moet worden aan de burgemees ter van Leiden en steeds uitgebreide maatregelen getroffen moeten worden (politie en brandweer) zijn er in de af gelopen tijd tussen het gemeentebestuur en het ziekenhuisbestuur besprekingen gevoerd om een „gelegaliseerde" toe stand te vinden voor het „vliegverkeer" bij het Academisch Ziekenhuis. In prin cipe is er nu overeenstemming bereikt, dat een universitair terreintje geschikt gemaakt wordt als landingsplaats en omgeven wordt met de vereiste wette lijke voorzieningen. Markering van landingsplaats Verder dan de markering y dingsplaats en het opstellen bestrijdingsapparatuur zal r schijniyk niet gaan. De landingsplaats zal bovendien alleen gebruikt worden als er medische nood zaak van een snelle verbinding aanwezig is, zoaLs bijvoorbeeld zondag toen eer orgaan overgebracht moest worden. Zo als bekend wordt er thans al reeds by de bouw van nieuwe ziekenhuizen In Ne derland rekening mee gehouden, dat op ziekenhuisterreinen helicopters kunnen landen. Een dergeiyko voorziening Is vooral ook van belang om verkeers- slaehtoffers snel in het ziekenhuis te kunnen afleveren. Door de toenemende verkeersdrukte wordt het vervoer per ambulance steeds meer tijdrovend. OPEL TERECHT De Opel-bestelauto met open laadbak, die in de nacht van vrijdag op zaterdag uit de Kraaierstraat gestolen werd, is gisteren gevonden. De auto, met het kenteken SF 2430 werd aangetroffen op de Zoeterwoudse Singel. Er was inmid dels 125 km mee gereden. ZOETERWOUDE Het bestuur van de Stichting R.K. Scholen Zoeterwoude-dorp verzoekt me dewerking voor het aanschaffen van 2 t.v.-toestellen voor resp. de Aloysius- schooi en de H.-Hartschool. Bij de toelichting op het verzoek worüt o.ni. het volgende gesteld: „Nu de uitzendingen van de Nederlandse On derwijs Televisie frequenter en kwali tatief beter worden, dienen steeds i scholen een aanvraag in om gelden het aanschaffen van een t.v." B. en w. zijn van oordeel dat dit dium een heel belangrijke schakel kan zijn voor het onderwijs en stellen dan ook voor de gevraagde medewerking te Subsidie aun polder Het bestuur van de Drooggemaakte Geer en Kleine Blankaartpoiüer verzoekt om toekenning van subsidie in de ongedekte kosten de verbetering van het gedeelte vai Geerweg tussen de Geerbrug en de brug bij de grens Zoetermeer. De provincie Zuid-Holland verleende een subsidie 90 pet. in de kosten, welke f 10.38 bedroegen. B. en w. stellen de raad een aanvullende subsidie te verlenen van f 1.039,90. Steekvlam uit acetyleenfles Leidenaar verwond By het aandraaien van een dop van •n in brand geraakte acyteleenfles liep •n 16-jarige leerling-bankwerker gis termiddag brandwonden aan de linker pols op- Hij moest naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd worden. De acyteleenfles raakte op het terrein in een in aanbouw zijnd gebouw aan de Rijndijk door onbekende oorzaak in brand. Op 2 meter afstand van de fles ïen bezig met het doorbranden van binten met een snijbrander. Snijbrander zuurstoffles waren afgesloten. Op 't moment dat de acyteleenfles zou wor den afgesloten sloeg een steekvlam uit de afsluitdop. De leerling-bankwerker wilde snel de dop erop draaien met het vermelde gevolg. Brandweerlieden sleep ten de fles met touwen naar de water kant en deponeerden het voorwerp in de R\Jn. Marokkaan aan gevolgen van ongeluk bezweken In het Academisch Ziekenhuis te Lei den is gistermorgen overleden de 30- jarige uit Marokko afkomstige en te Gouda woonachtige Absalom Elabde- klaoui. De Marokkaan bestuurde de per sonenauto, die zondagavond te Boskoop op de provinciale weg langs de Gouwe frontaal in botsing kwam met een auto uit Nieuwveen, waarbij mevr. Wendt uit deze plaats zodanig werd gewond, dat zij dezelfde avond bezweek. De toestand van de mede-inzittende van de auto Gouda, een Marokkaanse collega de bestuurder, is nog zeer ernstig. Zoeterwoudenaar bij oversteken ernstig gewond Gistermiddag is de 72-jarlge P. 1 Bern melen uit Zoeterwoude by een geval te Zoetermeer levensgevaariyk ge wond geraakt. De heer Van Bemmelen werd op zyn fiets door een auto gegre pen en met ernstige verwondingen naai het St. Elisabeth Ziekenhuis te Leider overgebracht na ter plaatse bediend te zÜn. Het ongeluk gebeurde omstreeks half vijf op de provinciale weg van Zoeter meer naar Stompwijk, plaatselijk be kend als de Middelweg. De heer Van Bemmelen had enkele boerderijen be zocht voor zijn werk en wilde de weg oversteken nadat hij eerst een vracht wagen had laten passeren. Daarbij be merkte hij niet, dat onmiddellijk achter deze wagen een kleine personenauto reed. De chauffeur hiervan, de 33-jarlge J. P. uit Zoetermeer, kon een aanrijding niet meer voorkomen. De heer Van Bemmelen liep een zware hersenschudding op, een gebroken sleu telbeen en Inwendige kneuzingen. Zijn toestand was vanmorgen zorgwekkend. KLEREN MAKEN DE MAN een Ford Escort de Automobilist Al TOMOBIELBEDRIJF R IJ N L A N D De tweede dag van de Open Leidse Tenniskampioenschappen telde slechts in het regenbuitje van zeven uur een kleine dissonant, doch ver der verliepen de zaken voortreffelijk. Reden te meer dus voor Roomburg voorzitter v. Aelst en wedstrijdleiders Kees Koole en Annelies Heymans om een extra glas sherry op de goede afloop te nuttigen. De B-partijen vormden deze dag de hoofdschotel en er is in deze sector dan ook verwoed gestreden. Bij de dames won Josine v.d. Koogh onbedreigd van mej. In 't Veld en komt nu uit tegen Maureen Meyer die het gevecht der „Tukkers" tegen Agnes Engelenburg met 63 64 in haar voordeel besliste. loren zag gaan maar tenslotte toch met 7-5 won. Jan Ufkes en Oito Hoenders speel den een magistrale party aanvallend ten nis, door Ufkes wat geflatteerd gewon nen. Men moet Ufkes zeker in de gaten houden, gezien zyn goede prestaties vo rige week In het Internationale toernooi van Osnabrtick. Jos Swart versloeg „hardloper" Kal lenberg en Bernard Doorenbos bracht Forescate de tweede zege door Aad van Zuuren te verslaan. Jaap Noordman toonde overduidelijk zijn slimme stre ken nog lang niet verleerd te z(jn, want tegen Messchaert trok de Unicumvoor zitter zijn hele tennlsregister van drop shots en stopvolleys weer voluit open: 8-6 6-1. Gerard Pasma kwam tegen Ed dy de Vries met 4-0 40-15 ln de beslis sende set achter, maar vocht daarna voor leder punt en won met 6-4. De Noordwijker Blommendaal tenslotte vond in Koen Dekker, directeur van de Haag se houthandel, een onbuigzame elk en verloor met de veelzeggende score 7-5 6-0. Agnes Blaas u>on zonder moeite van Inge van Zuuren Agnes Blaas toonde overduidelijk aan, dat het feit dat zij niet geplaatst Is een grote misser Is en won gedecideerd van Inge v. Zuuren. Els Heymans tenslotte hield de Roomburg-eer hoog tegen mej. Doll: 6-2 6-8. Bij de heren had de als eerste ge plaatste Nico Kuypers, vorige week nog winnaar van het internationale badgas- tentoernooi in Domburg, geen enkele moeite met de Haarlemmer Barten. Dat kan niet gezegd worden van Frank de Haas, die na een heroïsch gevecht Frans Engelenburg met 9-7 7-5 versloeg. In de eerste set verspeelde Engelenburg een 5-2 voorsprong aan de verbeten vech tende Zeeuwse student, die op zijn beurt een 5-3 voorsprong ln de tweede set ver- Op naar Kevelaer Gaarne nog een laatste opwekking voor allen welke plannen hebben om de Rijnlandse Processie naar Kevelaer me de te maken. De Rijnlandse Processie gaat dit jaar naar Kevelaer op maandag 26, dinsdag 27 en woensdag 28 aug. a s. De Intentie is voor een juiste beleving van ons ge loof. De reis wordt gemaakt met auto bussen. De reiskosten bedragen 25, per persoon, bruidjes en misdienaars 12,50. Het ls verheugend mede te delen, dat muzikanten van „Liefde voor de Harmo nie" uit Roelofarendsveen, bereid zijn gevonden de reis mede te maken om de diverse plechtigheden te begeleiden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de be kende adressen tot en met vrijdag 23 augustus. Wij hopen dat weer velen de tijd vrij weten te maken om O.L.Vrouw Troosteres der bedroefden In haar gena deoord te bezoeken. HET BESTUUR Oplossing puzzel PBY van de vorige week luidt: Hor.: 1. ah, 3 nameluk, 9 R.D., 11 Aad, 13 Maros, 14 lee, 15 rail. 17 api, 18 sein, 19 reeds, 21 rotan, 23 el, 24 na, 26 pa, 27 I.e., 29 nest, 31 dom, 33 leek, 35 me, 36 leges, 38 er, 39 slag, 40 toon, 41 pa, 42 pegel, 4-1 rg, 46 lomp, 48 lor, 49 leek, 51 do, 52 Ee, 54 Po, 55 la, 56 roede, 59 Kreta. 61 ster, 62 Rla, 64 tets, 66 eer. 67 moede, 69 nee, 70 kr, 71 mosterd, 72 N.M. Vert.: 1 Aar, 2 Haarlem, 4 A.M., 5 Maas, 6 Erp, 7 Loir, 8 ys, 9 Relnier, 10 den, 12 die, 14 Lea. 16 Lent, 18 stal, 20 da, 22 op, 23 en, 25 nog, 28 e.k„ 30 se sam, 31 degel, 32 meter. 34 eenre, 36 lap, 37 sol, 41 poorter, 43 gom, 45 gelaten. 46 Ld, 47 peer. 49 loet, 50 ka, 53 ed, 54 pr, 57 oer, 58 Eros, 59 kade, 60 ten, 61 sek, 63 iet, 65 Sem, 67 m.o., 68 er. De prijzen werden gewonnen door A. van Teyllngen, Debussystraat 11, Lel den 10,- H. v.d. Kamp, Oranjelaan 64, Lisse ƒ2,50. De winnaars van Puzzel PBX, waar in wij de oplossing in ons blad van 27 juli publiceerden, waren: And v, d. Berg, Hoogstraat 24, Noordwykerhout ƒ10, mej. A. Hoogeveen, Mare 81, Leiden 2,50. De pryzen zullen dezer dagen per checque worden toegezonden. LAAT U ESCORTEREN INLICHTINGEN BIJ UW FORD-DEALER ADVERTENTIE In C wederom een fraaie 6-1 6-1 zege van Anita Steenhauer op mevr. Raven- swaay en een eveneens sterke overwin ning van Ellen Sanders op mevr. Blom mendaal. Helaas kon Carla Fok het te gen Sabine Beek niet redden en verloor in twee „long sets". Bij de heren traden vooral de jeugdige cracks Arnold v. d. Capelle en Henny Koemans op de voorgrond. Arnold na zware strijd van Roodermond en Rob Spaas zag zich door Henny Koemans de weg naar de volgende ronde afgesneden. De voornaamste uitslagen waren: D.E.-B: E. Heymans-Doll 6-3 6-1, A. Blaas-I. v. Zuuren 6-3 6-2, J. v. d. Koogh- L. in 't Veld 6-1 6-4, M. Meyer-v. Glab- beek-A. Engelenburg-Reef 6-3 6-4. H.E.-B: H, Mulder-Wildschut 6-2 6-3, W. Brandse-Klulvers 6-2 7-9 6-1, B. Doo renbos-Av. Zuuren 9-7 6-0, Barten- Vroegop 6-4 6-3, F. de Haas-F. Enge lenburg 9-7 7-5, J. Swart-Kallenberg 6-4 7-5, J. Noordman-M. Messchaert 8-6 6-1, Kuypers-Barten 6-2 6-2, Ubblnk-Do Boer 3-6 6-1 6-3, G. Pasma-De Vries 5-7 6-4 6-4, C. Dekker-Blommendaal 7-5 6-0, J. Ufkes-O. Koenders 6-1 6-3 H.D.-B: F. Engelenburg/C. Dekker- Kooreman/v. d. Nat 6-4 6-4. D.D.-B: N. Brouwer/L. in 't Veld-A. Blaas/T. Gardeniers 7-5 2-6 6-4. D.E.-C: E. Sanders-mevr. Blommen- daal 6-1 6-3, A. Steenhauer-Ravenswaay 6-1 6-1, S. Beek-M. v.d. Velde 6-2 8-6, C. Mulder-N. Zwlkker 6-1 7-5. H.E.-C: J. de Beer-E. Sanders 6-1 6-1, J. Bakker-H. Bergh 6-1 7-5, R. Spaas- Koemans 5-7 4-6, Arnoldi-Crépin 6-4 6-4, Staverman-De Wolff 7-5 6-2, A. v.d. Capelle-Roodermond 3-6 9-7 6-3. T0ERNEE CIRCUS B0LTINI Het circus Toni Boltini houdt de vol gende tournee in de omgeving: Noordvvyk aan Zee, zaterdag 10 augus tus, 3 uur en 8 uur, V. d. Mortelstraat Heemstede, zondag 11 aug., 3 uur en uur, Parkeerterrein ten noorden van de Sportparklaan by Heemsteedse sportparken. Leidschendam, donderdag 15 aug., 4.15 en 8 uur, Amstelwyk ten z. van de Heuvelweg. Sassenheim, vrijdag 16 aug., 4.15 en 8 uur, Willibrorduslaan. BEZINNINGSNACHTVOETTOCHT BIAFRA—NIGERIA IN DEN HAAG Zaterdagnacht 10 aug. a.s. wordt in Den Haag een bezinningsvoettocht gelo pen. Onderweg bezint men zich en praat men over het leed in Biafra en Nigeria. Deze tocht is geen demonstratie of pro- testtocht. De verzameltyd is om 11.30 uur op de parkeerplaats Groningsestraat-Hars- tenhoekweg in Scheveningen. De tocht loopt door de duinen via Wassenaar naar Den Haag. Hij wordt zondagmorgen plm. 7.00 uur op het Ma lieveld met een toespraak door een kundige beëindigd waarna 'n Inzameling door het Roode Kruis wordt gehouden ten bate van de hongerlijdenden ln LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 1-8 augustus z(jn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: The Great Race. alle leeft. Nachtvoorstelling: My sister, my love, 18 Jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Udo: Bonanza, de pyisnelle ruiters, 14 jr Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: IJscotoeristen, alle leeft. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15. Zondag: 2.30, 7.00 en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (prol.) alle leeft. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: .2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Daar komen de Russen, daar komen ze aan (prol.), alle leeft. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: In de dodende greep van de schor pioen, 14 jaar. Nacht: Lief dessdrift, 18 Jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT „De koffie Is klaar!" KORRELTJE Zoals de akker door het onkruid be dorven wordt, zo wordt de mens het door de begeerte. (Boeddha) Marktberichten ROTTERDAM, 6 aug. Vee Aan voer totaal 2725; wei-kaanvoor 4449; slachtrunderen 150, gebrulksvee 643, vet te kalveren 400. graskalveren 150, nuch tere kalveren 988. varkens 5, biggen 43, paarden 10, veulens 7, schapen eu lam meren 299, bokken en geiten 30. Prijzen: slachtrunderen 480-520, 420-465, 380- 400, 360-375, vette kalveren 370-385, 340- 370, 325-340, stieren 425-480, worst koeien 360-375, kalf- en melkkoeien 1125-1550, vare kooien 950-1250, vaarzen 925-1050, pinken 625-725, graskalveren 350-500, nuchtere kalveren 170-180, stierkalveren 220-270, vaarzen 160-215, schapen 90-120, lammeren 100-130. Resp. aanvoer, handel en prijzen: slacht runderen. iets minder, redelijk, als gis teren; kalf- en melkkoeien, gewoon, flauw, stabiel; vare koelen, tameiyk, lui, onveranderd; vaarzen en pinken, als vorige week, rustig, iets gedrukt; gras- kalveren, iets korter, stil, even lager; vette kalveren, groter, willig, pryshou- dend; nuchtere kalveren, kleiner, stroef, lager; schapen en lammeren, minder, rustig, als vorige week. LISSE, 5 aug., Bloembollenvelling Vroege tulpen: tulpen zift 12/op en zift 11/12 per 100: Bellona 7,65-6,40; Bril liant Star 10,60-9.30; Cossini 5,20-4,85; Charles 6,70-4,50; Couleur Cardinal 8,10- 7,40; Dr. Pleaman 5,70-5,40; Gen. de Wet 10,70-9,70; Great City 12,30-10,90; Ibis 10,60-10,40; Keizerskroon 16,20-16,10; Olympiade 7,60-7,45; Prinz of Austria 9,55-9,45; Ralph 7,45-5,50; Suhburst 9.60 -9,55; Mendel tulpen: Apricot Beauty 13,15-8,95; Beauty of Volendam 7,60-7,10 Brightlng 6,80-6,70; Krelages Triumph 5,90-5,10; Olga 7,20-6,25: Orange Won der 8,10-7,90; Pink Trophy 9.90-7,30; v. d. Eerden 6,50-5,70; Triumph tulpen: Al- berlo 6,50-6,35; Atom 6,90- 6,40; Ban doeng 7,90-7,40; Crater 6,20-5,90; Edith Eddy 6,40-5,20; Elmus 6,30- 6,20; Emmy Peeck 7,25-5,85, Garden Party 18,10- 12,60; Levant 6,80-6,40; Lustige Witwe 7,30-6,95. RIJNSBIIRG, 5 aug., BLOEMEN Grote Chrysanthen Megoli 17-19, Alex Bedser 25. Kozen: Baccara 12-19, Zorlna 8-9, Carol 5, Garnette 7, Am. Anjers: Harvest Moon 7, Espérence 6, Keefer 6. Clear Yellow 6, Witte Sim 6, Roda Sim 7, Rose Sim 6, CTowly Slni 6, Ar thur Sim 7, Dusty Sim 8, G. J. Sim 7, Selecta Sim 6, William Sim 7. Diverse snybloemen: Anthurium 150, Gcrbera 15-30, Gladiolen 5-10. Colvlllcl 4-7, Ua. tris 3-4, Zinnia 1-2, Campanula 4-7, Os- nlthogalum 1-20, alles per stuk. Tros- crrysanten: White Spider 200-220, India» napolls 190-200, Lyona 200, Tokyo 200» 201, Statice 75-80, Asters 60, Gele Mnr* grieten 15, Freesia's; White Swan 48- 65, Mlgoli 53, Golden Yellow 55 per boa.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3