STERKE BEZETTING IN OPEN LEIDSE KAMPIOENSCHAPPEN Eerste K G-plaat voor Leids gemeentebestuur Jeugd van Sassenheim liet zijn dieren keuren Zaterdag aanstaande bloemencorso te Katwijk Pastoor H. M. van Spanje Wassenaar gaat rusten PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 5 AUGUSTUS 196 V I M V Ab Aldenkamp, secretaris van het Leidse drum-, pijper- en trompetterkorps „Kunst en Genoegen" heeft zaterdagmiddag aan loeo-burgermeester S. Menken het eerste exemplaar aangeboden van een langspeelplaat, die vorige week van de pers kwam by de Amsterdamse platenmaatschappij Dureco. Op de plaat staan 21 nummers van K. en G. Zy werden op 6 april In de Stadsgehoorzaal opgenomen. Voor de foto op de hoes poseerde K. en G. In „De Keukenhof". De aanbieding van de eerste plaat gebeurde zaterdagmiddag tydens het Rynsburgs Bloemencorso, dat In Lelden vooraf gegaan werd door K. en G. GEGADIGDEN VOOR 409 FLATS IN MORSKWARTIER KUNNEN ZICH MELDEN BIJ HUISVESTING Eind 1968 of begin 1909 start in het Morskwartler Juwelenbuurt) de ople vering van de eerste woningwetflats uit een contingent van 193 stuks. Omstreeks het midden van 1969 begint de opleve ring van 216 woningwetflats aan de Agaatlaan, In de directe omgeving hier van. Belde projecten zyn centraal ver warmd en voorzien van lift Installaties. Zy bestaan overwegend uit vry ruime vferkamerflnts, waarvan de huren In clusief bykomende kosten tussen 175, en 195,zullen liggen. De bewoners van alle 409 flats moeten zelf voor een geyser zorgen. Gegadigden kunnen mits ingeschreven als wonlngbehoeven- den z.q.-zoekenden zich opgeven by Bureau Hulsvesting, Hooigracht 79. Het contingent van 193 stuks is ver deeld in drie blokken A, B en C, die alle In de lengterichting noordwest-zuid oost staan. De galarijen liggen dus naar het noordoosten gekeerd, de voorzyde naar het zuidwesten. Blok A, gelegen aan de Opaalstraat, evenwydig aan de Dr. Lelylaan, bestaat uit 100 flats in vier verdiepingen op een onderbouw met bergruimten en 22 ga rages en met een teruggebouwde dak verdieping. Het bevat twee liften, die buiten het gebouw staan en via deuren op de galarijen bereikbaar zijn. Blok B (ook Opaalstraat) bevat 18 flats in drie lagen zonder lift maar met negen ga rages. Blok C aan de Topaaslaan is het zelfde als Blok A, maar bevat 75 wonin gen en 20 garages. In het gehele complex zijn 143 vier- kamer-, 23 tweekamer- en 26 driekamer woningen. Alle hebben een woonkamer van ca. 25 vierkante meter, woonkeu kens en een royale douchcel. Met uit zondering van de douchecel zyn alle ver trekken verwarmd. De bergingen in de onderbouw zyn samengevoegd tot blok ken met aparte Ingangen. In de trappen huizen zyn vuilstortkokers aangebracht. Er znl een huismeester worden aange steld door de gemeenteiyke woningstich ting. die de flats beheert. De 193 woningen hebben (grond-, bouw- en bouwkundige kosten) ruim 7,25 miljoen gulden gekost. De voor lopige huurpryzen (inclusief) bedragen voor vierkamerflats met lift 193,70 per maand, vierkamerflats zonder lift 185,50, 3-kamerflats met lift 175,50 en 2-kamerflat s met lift 168,50 en zonder lift 160,30. Er zijn geen drie kamerflats zonder lift. De garages, die alleen voor bewoners bestemd zijn, kan men voor 35,per maand huren. Douchecel en keuken zyn van ruime wandbetegeling voorzien. De „ontlede" huur van een vierkamer- flat is: kale huur 147,70 (bouwkosten 124.50, risicoverzekering 2,50, vaste kosten llftinstallatle 5,45 en vaste kos ten c.v.-installatie 15,25), vermeerderd met variabele lasten lift 2,75, varia bele lasten c.v.-installatie (stookkosten) 14,en bykomende kosten 29,25. Deze bykomende kosten bestaan uit de elementen schoonhouden trappenhuizen, galeryverlichting, glasverzekering, cen- traalantennesysteem, woninggroen, al gemeen beheer, reinigingsrechten, wa terverbruik en algemene reserve. De to tale huurprys omvat dus ook de stook-, relnlglngs- en waterkosten. De 193 flats worden naar ontwerp van het Rotterdamse architectenbureau E. F. Groosman door de fa. Gebr. Heems kerk uit Nieuwkoop gebouwd. Het tweede continge'nt wónlngwetflats een blok van 216 stuks in zes lagen wordt gebouwd door Panagro N.V. te Warmond in systeembouw. Het ontwerp is nagenoeg geiyk aan dat van het Jac ques Urlusplantsoen, behoudens het niet onbelangryke feit dat de afmetingen van de 216 flats weer ruimer zyn. Het Loosduinse architectenkantoor Ver schoor-Van Coolwyk maakte het ont werp. Het blok is gelegen aan de Agaat laan, haaks op het einde van Topaaslaan en Opaalstraat, met aan de andere zyde de toekomstige Verlengde Warmonder- weg. Het blok staat met de lengte-as in de richting noordoost-zuidwest. Het blok vormt in het westen van het Mors- kwartier de grens van de (woning) be bouwing. In het blok komen 192 vierkamerflats, 12 tweekamerwoningen en 12 nog rui mere vierkamerflats met een oppervlak te van plm. 29 m2. Er komen vier liften in het gebouw, uiteraard ook vuilstort kokers en centrale verwarming (behalve in de douchecel). Er zijn 55 garages op genomen in de onderbouw met berg ruimten. De totale kosten van dit bouw blok bedragen ruim 7,5 miljoen. Hoewel de voorlopige huurprys nog niet precies is berekend zal deze (inclusief) gemid deld op 176,25 komen. Deze globale berekening bestaat uit plm. 110, vermeerderd met vaste lasten c.v.-instal- latie 16,- en llftinstallatie 7,- plus naar schatting 43,25 aan bykomende kosten. De oppervlakte van de woonkamer ls 23.48 vierkante meter (5.50 x 4.27 m) keuken 6.5 m2 (1.86 x 3.20 m), slaap kamer 11.2 m2 (3.95 x 3.07 m), sl kamer 9.93 m2 (4.14 x 2.20 m) en 5.28 m2 (3.20 x 1.80 m). Deze afmetingen gelden uiteraard een vierkamerflat het normale type. MET DE MUZIEK MEE Twee Liedse vriendjes van 6 en 7 Jaar oud, zijn zaterdagmiddag zo in de ban geraakt van de bloemen en de mu ziek die met het corso gepaard gingen, dat ze alles vergaten. Ze liepen mee met de wagens van het corso en kwa men in Oegstgeest terecht. Daar gingen de wagens harder ryden en raakten de jongetjes èn de wagens èn de weg kwijt. Omstreeks 19.30 uur werden ze door de Leidse politie gevonden en naar huis gebracht. JONGETJE AANGEREDEN Een 8-jarig jongetje uit Amsterdam wilde zaterdagmiddag het corso wel zien, maar dan met een ijsje in de hand. Zijn opa, die op de vluchtheuvel op de Rijnsburgerweg ter hoogte van de Braa- semerstraat stond, moest dan maar voor het geld zorgen. Toen het ventje plotse ling de rijbaan overstak om het geld te gaan vragen, werd hij aangereden door een bromfietser en liep schaafwonden aan de rechterhand en het linkerbeen op. Een 21-jarige automobilist uit Leiden liep zaterdagavond omstreeks 19.07 uur bij een botsing met een personenauto schaafwonden aan linkerhand en rech terarm en een gescheurde spier in de rechterarm op. De automobilist van de personenwagen, die op de Herenpoorts- brug reed en linksaf de Herensingel op wilde, verleende aan de Leidenaar geen voorrang. De man was onder invloed. Beide auto's werden beschadigd. OPEL GESTOLEN In de nacht van vrydag op zaterdag is uit de Kraaierstraat een Opel bestel auto met open laadbak gestolen. De Opel draagt het kenteken SF 2430 en hehoort toe aan een Leidenaar. BURGERLIJKE STAND Geboren: Huug zn van J. J. D. Baren- drecht en A. J. Roeland. Johannes Jaco bus Henricus zn van C. J. van Grieken en C. M. van Wieringen. Robbert zn van A. van der Linden en A. Rietveld. Olaf Edon zn v. M. W. Pet en W. C. J. Dreef. Sjoerd Atto zn van D. W. Hoogwater en E. M. de Jong. Hylkje dr van M. de Boer en A. Koetsier. Hermanus Alexander zn van S. Tetteroo en C. van Bemmel. Andrea Marye dr van F. M. Hakkaart en W. G. M. Gottenbos. Angéllque Chris tina dr van W. van der Hoogt en C. Har- tevelt. Peter zn van P. A. M. Balemans en W. J. Krygsman. Gehuwd: F. W. Haalebos en M. Sala. Overleden: J. de Jongh 74 jr, wed. v. R. C. J. de Kleyn. A. T. van Wijngaarden 79 jr. vrouw. K. Lek, 69 Jr, man. C. J. B. Borcharding, 56 jr, man. F. N. de Zwart, 70 jr, man. G. Velthuyzen, 53 jr, man. Ondertrouwd: T. Zirkzee en L. Bas- tlaan. J. I. den Dopper en M. Noppe. P. van Meurs en L. den Hartigh. H. Berve- ling en J. Hoogstraten. R. J. Spruit en S. A. Tijmstra. J. F. Bakker en W. v. Wee- ren. J. Groeneveld en J. H. Siera. J. F. A. Nas en M. Fermin. F. X. Schilthuizen en A. M. C. van der Maat. J. L. A. Na- gelkerken en M. G. A. van Bree. N. P. Meys en A. J. Chaudron. D. Vooys en H. G. Kromhout. GEVONDEN VOORWERPEN IN DE MAAND JUNI Herenbril, sleutels, halsketting, drie- wielerfietsje, damesportemonnee, da mespolshorloge, luchtdrukpistool, da mesparaplu, bankbiljetten, meisjesvest, herenzonnebril, klnderbrll, slagstok, he renpantalon, zellbroek, motorhelm, trouwring, dameshandschoenen, koek blikken, mand, toilettas, gevarendrie hoek, herenregenjas, sjaal, rolschaats, rywieltas, autostep, kindergoed, munt biljetten, armbandje, regenbroek, olie lampje, aktetas, militaire tas, dames jasje, spykerbroek, trui, badpak, jon gensjasje, trainingspak, kinderpolshor loge. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdag tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. RAADSAGENDA Donderdag 8 augustus a.s. vergadert o.l.v. de burgemeester de raad van Hil- legom in openbare zitting ten gemeente huize voor afhandeling van onderstaan de agenda: voorbereiding herziening be stemmingsplan „Centrum I"; aankoop grond nabij Oude Beek van R. C. Ar men van Hillegom; aanleg zandbak hoek Mauritslaan-Juliana van Stolberglaan; vervanging verwarmingsketel perceel v. d. Endelaan 46 (huize Albion); afraste ring 2e speelveld r.k.s.v. „Concordia". VOORHOUT Ondertrouwd: Matthijs Johannes Ja cobus Jeroen van der Linden, 21 jr, fa brieksarbeider, te Noordwyk en Maria Cornelia Elisabeth de Winter, 20 jr, zon der beroep. Leonardus Theodorus van Santen, 24 jr. loodgieter, te Voorburg., en Cornelia Henrlca Josepha van der Luyt, 21 jr, modinette. De opkomst ter gelegenheid van de dierendag, zaterdagmorgen op het speel veld aan de Prins Hendriklaan, was be duidend groter dan vorig jaar. Ze waren er niet minder dan 30 honden met hun jeugdige vrienden. Daarnaast waren er de nodige poezen, konynen, cavia's, schildpadden, enz. Zelfs waren er die 'n bok en een kalf meebrachten. Dokter de Geus zei dan ook dat zijn taak, de dieren te beoordelen, moeiiyker was vorig jaar, maar de dieren waren beter in conditie waarschynlqk als gevolg het feit dat er zoveel jonge dieren n gebracht waren. Gezien de uitbreiding van het huisdierenbestand adviseerde hy aankoop goed op te letten en dit vooral by deskundigen te doen. Willy v. d. Mey kreeg voor de best verzorgde hond een ere-prys en Greetje Knetsch een eerste prijs. Wilma Zwaan kreeg voor haar poes een eerste en Yvonne Ko ning een tweede prys. Boris Rajar kreeg een prys voor zyn waterhoen. Jammer was dat de regen spelbreker werd en zo spoedig een einde maakte aan het sa menzijn van de jeugd met hun huisdieren en de vele belangstellenden w.o. burge meester Baron van Knobelsdorff. De af deling Oegstgeest-Sassenheim van de Dierenbescherming die ook aanwezig was met een stand, deelde mooie afbeel dingen van dieren uit. ALSV voortaan in eigen gebouw op Witte Singel De Algemene Leidse Studenten Ver eniging heeft eindeiyk de beschikking gekregen over een eigen gebouw. Het pand is gelegen aan de Witte Singel 25 te Lelden. De uitbreiding der werkzaamheden, samenhangend met de toenemende plaats welke aan studenteninspraak wordt toegekend, noopte reeds lang tot een ruimere behuizing. Het ALSV-gebouw biedt, behalve aan de ALSV zelf, onderdak aan de Studen ten Reductie Stichting, de Disputoren- raad, de Dictatencentrale en het over koepelend orgaan der faculteitsvereni gingen. Het ligt in de bedoeling, dat, naast een groter opgezette en meer professio nele aanpak der vele problemen het ge bouw een centrum zal worden van stu dentenactiviteiten: commissies, werk groepen der Kritische Universiteit en dergelijke zullen hun vergaderingen in het gebouw houden. Om de centrumfunctie te stimuleren ALPHEN AAN DEN RIJN Geen voorrang verleend Zaterdag middag omstreeks 12.15 uur vond op de kruising Pieter Doelmanstraat-Juliana- straat-Ca8tellumstraat een botsing plaats tussen een wielrydster en een auto. De wielrydster, mevr. H. E. S.-M. uit Al phen, reed over de Julianastraat, ko mende uit de richting Prins Hendrik straat en wilde het genoemd kruispunt passerenzy verleende daarbij geen voor rang aan de personenauto, bestuurd door de heer A. J. M. I., uit Groningen. De heer I. remde krachtig af, maar de wagen gleed door en schepte de wielrijdster. Zij liep hierbij nogal wat uitwendige verwondingen op en klaagde over inwendige pynen. Dr. H. v. Kooten liet haar per ambulance overbrengen naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den. Later mocht zij naar haar woning worden teruggebracht. is ingericht een voor iedereen, studenten en niet-studenten, toegankeiyke bar en leestafel, waar ter lezing liggen perio dieken en pamfletten uit Partjs, Beriyn en Leuven en alle in Nederland verschij nende studentenbladen en velerlei docu mentatie op onderwyskundig en sociaal gebied. De eveneens voor iedereen toeganke iyke openingsbyeenkomst van deze lees tafel vindt plaats op donderdag 8 augus- ZOETERWOUDE INBRAAK IN CLUBHUIS S.J.Z. Het clubhuis van de Zoeterwoudse voetbalvereniging SJZ is in het afgelo pen weekend doelwit geweest van inbre kers. Beheerder A. Verhagen ondekte dit zondagmorgen. Omtrent het tijdstip bestaat geen onzekerheid: de draad van de electrische klok was doorgesneden en deze stond stil op kwart voor tien. Dit moet zaterdagavond zijn gebeurd want eerder op deze dag was alles nog in orde. Men is binnengekomen via het raam van een der toiletten. Via de deur werd het gebouw verlaten. Dit geschied de met medeneming van een grote hoe veelheid snoep. De voorkeur ging daarby uit naar drop van welke lekkerny een paar honderd rollen verdwenen zyn. Naast het uitschakelen van de klok bleek ook de ventilator op dezelfde wyze tezyn „behandeld". In de bar trof men een stuk karton aan met de woorden „Dank U"De plaatselijke politie stelt in samenwerking met de technische recher che een onderzoek in. AUTO'S BOTSTEN Zaterdag was het weer raak in het Zoeterwoudse verkeer. Om ongeveer kwart over elf, reed de heer v. d. K. met zyn auto op het Watertje, richting Dorpsstraat. Vanwege enkele fietsen, die op de ryweg stonden, raakte laatstge noemde de bestelwagen van de heer T. R. Persooniyke ongelukken deden zich gelukkig niet voor, doch de wagen van T. R. liep flinke schade op. Om zes uur vond een ongeluk plaats in de J. v. Banningstraat. Toen de heer B. met zijn bromfiets de hoek om wilde gaan tegenover perceel 17, kwam hy in botsing met de heer A. die met zyn auto uit tegenovergestelde richting kwam. De heer B. kwam er nogal goed af, zyn bromfiets werd licHt beschadigd. „Flora's kleuren pracht axin Zee" Katwyk zal zaterdag 10 augustus in het teken staan van het dertiende Kat- wykse bloemencorso „Flora's kleuren pracht aan Zee". By het doornemen van de aanmeldingsformulieren bleek, dat zich wederom een groot aantal deelne mers hadden aangemeld. EvenalB voor gaande Jaren moet men nog steeds di verse middenstanders enz. telefonisch FRONTALE BOTSING TE BOSKOOP KOSTTE NIEUWVEENSE HET LEVEN Onder druilige weersomstandigheden zy» de traditionele Open Ia*ldse Tennis kampioenschappen op Roomburg van starl gegaan. Het waren vooral de min dere goden die deze openingsdagen de boventoon voerden, want de grote ka nonnen komen pus later deze week op de baan. By de dames is Lldy Jansen Venne- boer als eerste geplaatst met als voor naamste concurrenten Judith Salomé, Jenny Ridderhof en Els Veentjer. Bij de heren zyn dit Niek Fleury met Peter Soeters en de jeugdige tennistweeling Jan Hordyk en Fred Hemmes. Verder de gehele Nederlandse jeugdploeg en de Musketiers, een groep spelers die vlak achter de top zit. Volop topspelers deze week dus op Roomburg, zodat interes sante wedstryden verwacht kunnen wor- In de B-afdeling werd by de dames nog niets gespeeld, doch bij de heren werd wel gespeeld. Jan Vreeburg had geen moeite met André Kleyn, maa: Otto Koenders had het veel moeilijker tegen oud-hoofdklasser Rob v. d. Weg. Koenders speelde de gehele party door bijzonder aanvallend en zijn fraaie zege in drie sets was dan ook volkomen ver- Peter Kwestroo, de baardige Room burgcrack, pakte tegen Koen Dekker wel de eerste set, maar was daarna met tweemaal 6-0 volkomen kansloos. In C werd reeds een lijvig programma afgewerkt met enkele sensationele uit slagen. Zo won Anita Steenhauer ach tereenvolgens van Mleke v. Ulden en mevr. Bron. Vooral haar zege op de jeugdige Mieke v. Ulden met 6-1 7-5 was zeer overtuigend. Haar vriendin Bienke Schutte deed het tegen Meintje Guyt ook niet mis en won met 6-0 6-2. Carla Fok versloeg Karin Braakman in drie sets, wat een goede prestatie van Carla was. De langste party van de dag speelden mevr. Blommendaal en me vrouw v. d. Weg na drie uur door eerst genoemde gewonnen. By de heren zyn Jaap v.d. Nat en Coen Heringa geplaatst. Jaap v. d. Nat, zaterdag nog finalist in Katwijk, had geen kind aan Holl en Heringa had wei nig moeite met Bub v. d. Zee, die te voren Pieter v. Ulden na een langdurig gevecht in drie sets had geklopt. De voornaamste uitslagen waren: H.E.-B: J. Vreeburg-A. Kleyn 6-2 6-1, C. Dekker-P. Kwestroo 3-6 6-0 6-0, O. Koenders-R. v. d. Weg' 5-7 6-4 6-4. D.E.-C: mej. Doll-meJ. Meurkens 6-3 6-2, A. Steenhauer-mevr. Bron 6-2 3-6 6-0, A. Steenhauer-M. v. Ulden 6-1 7-5, A. Hoek-A. in 't Veld 6-0 6-1, mevr. Blommendaal-mevr. v. d. Weg 6-4 4-6 8-6, C. Fok-C. Braakman 5-7 6-2 6-4, B. Schutte-M. Guyt 6-0 6-2. H.E.-C: Soeters-Springer 6-4 6-2, B. v. d. Zee-P. v. Ulden 6-0 0-6 6-4, v. Straa- ten-Zonneveld 6-0 6-3, Jansen Roosen- daal-De Vicq 6-3 1-6 6-3, P. v. Straa- ten-Laagerwaard 6-2 6-0, P. v. Straa- ten-Bulssink 6-3 6-4, Roodermond-M. Braakman 6-2 6-1, C. Heringa-B. v. d. Zee 6-2 6-0, J. v. d. Nat-HoU 6-3 6-<L 3 auto-inzittenden ernstig gewond Door een foutieve inhaalmanoeuvre van de Marokkaanse bestuurder van 'n personenauto uit Gouda gisteravond op de provlniale weg langs de Gouwe ter hoogte van de Toegangsweg te Boskoop kwam de man frontaal ln botsing met een hem tegemoet komende auto waarin het Nieuwveense echtpaar de heer en mevrouw Wendt waren gezeten. By de botsing, die byzonder hevig was, beide voertuigen reden tachtig tot honderd km per uur ontstond een enorme ravage en werden alle vier inzittenden van belde auto's zeer ernstig gewond. De 81-jarige mevrouw E. Wendt werd met een schedelbasisfractuur en een ver- bryzeld been naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overgebracht. By aankomst bleek zy to zyn overleden. De klap kwam zo hard aan, dat de motor van de auto met Marokkanen ge heel onder de oarosserle vandaan werd gerukt. Haar man liep eveneens ernstig let sel op aan hoofd en borst. Evenals hy werden ook de beide Marokkaanse in zittenden van de andere auto in zorg wekkende toestand naar het Leidse ziekenhuis vervoerd. Beide wagens werden bij de botsing totaal vernield. Van de wagen van de Marokkanen werden de voorwielen met de motor geheel van de carosserie afge rukt. Het gevolg was dat op een gegeven moment een kettingbotsing ontstond, waarby weer drie wagens één uit Rotterdam, Hoogmade en Alphen waren betrokken, die alle min of meer ernstig werden beschadigd. Er vielen ook enkele lichtgewonden. benaderen of aan het corso wordt deel genomen, omdat men vaak vergeet het Invulformulier in te leveren. Er wordt thans hard gewerkt om een zo goed mo- geiyke organisatie te verkrygen. In het rondschry'ven is er reeds ge waarschuwd er voor te zorgen het peil, dat het corso vorig jaar bereikt heeft te handhaven. Woensdag 7 augustus wordt deze feestweek geopend met het houden van een corso-wandeltocht. Startplaats: Strandpaviljoen Fock de Best op het strand, gelegen tegenover hotel „Riche", Voorstraat-Boulevard. Af standen: 5 en 10 km. Starttyd tussen 6 en 7 uur n.m. Inschrijving tydens de start. Inschrijfgeld deelnemers tot en met 14 jaar f 1,— en ouder f 1,10. By de finish wordt een nieuw ontworpen medaille uitgereikt. Donderdag 8 augustus: Strandfeesten op het parkeerterrein bij restaurant „De Zwaan" voor kinderen van 3 jaar en ouder. Aanvang der spelen 9.30 uur v.m. Opgave deelname aan de startplaats voor de aanvang der spelen om 9.15 uur v.m. Het programma luidt als volgt: 9.30 uur: vlaggetjessteken; 10.30 uur: kruiwagenrace; 11.30 uur: wasophan- gen. Na de middagmaaltijd wordt het programma voortgezet met om 2.00 uur: autopedwedstrijd; 2.50 uur: water halen; Vrijdagavond 9 augustus geeft 't pro gramma te zien een muzikale show avond, te geven door het gezelschap „Amusanto" uit Katwyk, in de muziek tent op het Andreasplein. Aanvang 9 Weer helikopter- verbintling met AZL Het Academisch Ziekenhuis is tijde: het weekeinde weer ingeschakeld b het voorbereidend onderzoek van e niertransplantatie. Zondagmiddag 12. uur landde op de sportterreinen by hi Piet Paaltjespad een Nederlandse mil taire helikopter die een arts v Academisch Ziekenhuis op kwam hale voor de verzorging van een nier donor uit Gent. Om 15.05 uur lande dezelfde helikopter weer. In het Acadi misch Ziekenhuis werd onderzocht de nier van de Gentse donor overeei stemde met de nier, die vervangen moi worden. ZOETERWOUDE H.R. RECONSTRUCTIE AANSLUITING ORANJELAAN, HOGE RIJNDIJK De dienst Gemeentewerken heeft i samenwerking met Rykswaterstaat I Leiden een plan opgesteld voor het vei krijgen van een verbeterde aansluitin van de Oranjelaan op de Hoge Ryndyi In verband met het toenemend keer ter plaatse dienen er maatregele te worden genomen om het gevaar, vei bonden aan het bereiken van de Hog Rijndijk vanaf de Oranjelaan, te vermir deren en zo mogeiyk uit te sluiten. In dit plan is tevens opgenomen he leggen van een voetpad langs de Oran LEIDSE BIOSCOPEF De films in de week van 1-8 augustu zyn door de Katholieke Film Central als volgt gekeurd: Camera: The Great Race. alle leeft. Nachtvoorstelling: My sister, n love, 18 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 ui LidoBonanza, de pyisnelle ruiters, 14 j Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 i Luxor: IJscotoeristen, alle leeft. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15. Zondag: 2.30, 7.00 en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Samen uit, samen thuis (prol alle leeft. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Daar komen de Russen, da komen ze aan (prol.), alle leeft. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 u Rex: In de dodende greep van de schc pioen, 14 jaar. Nacht: Liefdessdrift, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 ui PUNT !i\ KORRELTJE Marktberichten AMSTERDAM, 5 aug, Vee Aanvoer? 216 runderen. Prijs 3,70-5,00 per kg. gesl gew. 55 runderen, prys 2,78-2,85 per kg gesl. gew. Handel vuig. ROTTERDAM, 5 augustus. Vee Aanvoer totaal 1724; slachtrunderer 1144; varkens 580; slachtrunderen 48o] 520; 420-465; 380-400; 360-375; varken: 227-231; 223-227; 214-224; stieren 425- 480; melkkoeien 360-375; slachtzeuge: 165-175; zware varkens 195-205; slacht runderen als vorige week, redeiyk, on veranderd; varkens groot, vlot, iets ho,; ger, enkele prima's boven notering. LEIDEN, 5 aug. Groente AardapI pelen 5-11, andyvie 10-29, snybonen 1.55-* 2.00, stambonen 1.90-2.20, rode kool 27, groene kool 39-45, postelein 16-3 prei 43-49, rabarber 5-8, spinazie 10-3 komkommers 15-26, tomaten: A 5.00- 5.10, B 4.90-5.40, C 4.80-5.00, CC 3.60]; 3.70, uien middelfyn 8-12, waspeen 11 p. 100 kg, meloenen 16-1.78, bloemkol 71-98, sla 5-29 p. 100 stuks, bospeen 27 35, peterselie 9-17, selderij 11-12 p. KXT bos. Pastoor H. M. van Spanje van de pa rochie „De Goede Herder" te Wassenaar, heeft gisteren onder de H.H. Missen be kendgemaakt. dat hy aan de bisschop van Rotterdam eervol ontslag heeft ge vraagd uit zyn functie. De bisschop zal hem dit ontslag verlenen met Ingang van 1 oktober a.s. De pastoor motiveerde zyn besluit aldus, dat hy de tijd geko men achtte zyu werk aan een jongere kracht over te geven, hoewel het hem begrypeiykerwijze moeite kost afscheid te nemen van de parochie, die hem by zonder dierbaar is. Hy hoopt, dat de parochianen zyn besluit zullen hlliyken. Het was op 21 december 1950, dat pastoor H. M. v. Spanje het pastoraat overnam van pastoor Ch. Meijsing, de stichter van de parochie en de bouw heer van de kerk. Byna 18 jaar heeft de pastoor, die op 8 december a.s. 68 jaar hoopt te worden, de parochie ge leid en het levenswerk van zyn voorgan ger op waardige wyze voortgezet. Met veel toewydlng en energie wist hy de kerk te maken tot een plaats, waardige wyze de eredienst gevierl werd. Tydens zyn pastoraat werd kerk verder verfraaid met de beeldel van Charles Vos en de gebrandschilder!' de ramen van Joep Nicolas. Op rustig evenwichtige wijze heeft hy de Liturg) de laatste jaren aangepast aan de nleif we eisen, die gesteld werden, n tyd was het zijn byzondere zorg, dal hierby geen onrecht gedaan werd aan veel goeds, dat door velen graag houden werd. Ook voor het onderwys heeft de pail toor veel betekend. Hy was het, die c eerste stoot heeft gegeven aan het kil tholiek middelbaar onderwys in Waswj naar en het Adelbertcollege heeft steed mogen profiteren van zyn ideeën adviezen. Zowel de parochie als de gemeent zullen aan pastoor van Spanje een dan) bare herinnering bewaren. Wy hopen op het afscheid nog nadej terug te komen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4