SJZ richt zich met adres tot het gemeentebestuur SPOED ZETTEN ACHTER PLAN „NIEUWE WEG" LZC'ers voor nat. zwemkampioenschap Joke Bos eerste halve finaliste in Katwijks Badgastentoernooi BETALING ABONNEMENTSGELD PRISMA B&WLeiderdorp en KYP-fractie in discussie over RK-lagere school Cricketers van Ajax grepen opnieuw de winst Orgel- en beiaardconcert te Voorschoten Nieuw kraanvogelleven in Avifauna te Alphen a. d. Rijn Pastoor Wortelboer met scooter over de DINSDAG 30 JULI 1968 DB LEIDSE COURANT PAGINA 3 ZO KAN HET NIET LANGER HIHHhH Het water is de Zoeterwoudse sportvereniging S.J.Z. tot aan de lippen gestegen. De terreinnood is puur onhoudbaar geworden. Voorzitter Van der Oeest verzuchtte op de laatste jaarvergadering„In een landelijk voetbal weekblad is veel misbaar gemaakt over een vereniging die met haar negen elftallen slechts de beschikking heeft over één veld, wat moeten wij dan wel niet met onze 15 elftallen?". Hij kondigde dan ook aan, dat het bestuur voornemens was de grote trom te gaan roeren om zodoende nog eens extra de aandacht te vestigen op de noodsituatie waarin de overigens springlevende vereniging verkeert. Uit een voorlopige inves tering voor het komende seizoen is intussen gebleken, dat de toestand nog nij pender is geworden: 16 elftallen zijn ingeschreven. Met 16 elftallen op één terrein i een uitvoerig: schrijven aan de raad gericht worden de moeilijkheden goed gedocumenteerd uiteengezet. Overigens men zich by SJZ er wel van bewust, dat het uitblijven van de realisering het sportcomplex aan de Nieuwe Weg eerder geweten moet worden aan gere instanties dan het gemeentebestuur »T de raad die dit plan altijd met thouslasme tegemoet getreden zijn. In 1964 werd de gemeente eigenaar van een aantal hectaren welland de Nieuwe Weg met de bedoeling daar 1 sportcomplex te stichten. Het kost bare plan, dat door de Heide Mij. werd ontworpen onderging enkele jaren later i fikse vereenvoudiging door de heer van Leeuwen wnm. gem. architect. De f 150.000,die volgens deze opzet nodig zijn voor de twee velden, zouden moeten komen uit het veel omstreden fonds ..Dorpsuitleg". Dit wordt gevoed door de heffingen die worden opgelegd bij nieuwbouw. Nu de Haagse Recht bank heeft bepaald, dat deze heffingen ;n aantal gevallen ten onrechte zyn opgelegd en restitutie, met rente, zal moeten volgen, is deze mogelijkheid uit gesloten. Overbrenging naar de kapitaaldienst, vaar bjj de begrotingsbehandeling reeds door enkele raadsleden op werd aange drongen, zal nu noodzakelijk zijn. Er is een andere reden waarom de kwes tie de Zoeterwoudse sportmensen nu ir op de maag ligt. Bij de begro tingsbehandeling verklaarde wethouder H. Sies, van financiën, dat de likwidi- teitspositie van de gemeente in 1968 be langrijk zou worden verbeterd door grondverkoop aan de Nassaustraat en in de Loethe. Met ingang van vandaag worden in zweminrichting De Hommel in Utrecht de Nat. Kampioenschappen zwemmen en Bchoonspringen gehouden. Van de vereniging LZC nemen hier aan deel: Dinsdag 30 juli 1968: Maja Breuker: 100 meter schoolslag, meisjes onder de 14 jaar. Woensdag 31 juli 1968: Lia Giezen 100 meter, schoolslag meisjes onder de 16 jaar; L. Soet 400 meter vrije slag jon gens onder de 16 jaar; L. Soet 200 m wisselslag pers. j. onder 16 jaar. Donderdag 1 aug.: Maja Breuker 200 n schoolslag meisjes onder de 14 jaar. Vrijdag 2 aug.: Anneke van Ingen Schenau 100 meter vlinderslag meisjes onder de 14 jaar; L. Soet 200 meter vrije slag jongens onder 16 jaar. L. Soet 400 meter wisselslag pers. jongens on der de 16 jaar.. W oningbouw Volgens het uitbreidingsplan „Kern" is de huidige plaats van het SJZ-terrein voorbestemd als dorpsplein. Dit zou aan de oostzijde afgesloten worden door en kele blokken huizen. Een bouwonderne ming zou z'n oog hebben laten vallen op de hiervoor benodigde grond tussen het sportterrein en het Watertje. Ieder zinnig mens begrijpt, dat geen enkele Op dit ene veld moet SJZ zyn zes tien elftallen laten spelen. Het is een onmogelijke opgave. Veront rusting is bovendien ontstaan na dat bekend geworden is, dat het veld door een woningbouwplan nog meer ingeklemd zal komen te liggen. bouwondernemer de grond koopt om en kele jaren renteloos te laten liggen. Even duidelijk is het echter, dat bij huizenbouw daar ter plaatse voetballen onmogelijk wordt. De situatietekeningen wijzen uit dat de ramen van de wonin gen amper 12 meter verwijderd zullen zijn van de uitlijn van het speelveld Vanuit de raad schijnt er de laatste tijd nog al enige druk te zijn uitgeoefend op het college om ten minste een eerder gedane belofte na te komen. Deze hield in, dat de sportvereniging in de Loethe ongemoeid zal worden gelaten tot dat men aan de Nieuwe Weg terecht kan. Venvacht mag worden dat de raad in haar vergadering van 8 augustus aan dacht zal besteden aan het schryven van SJZ. Ook gisteren is het badgastentoernooi In Katwjjk begunstigd door schitterend tennisweer. Daardoor kon er tot liefst negen uur 's avonds worden gespeeld, waardoor een geweldig aantal partijen zijn afgewerkt. De eerste halve finaliste in de single is intussen weer bekend. De sterke Noordwjjkse Joke Bos nam tegen mej. Beyning geen halve maat regelen (6-2 6-2) en stapte zo de halve finale binnen. Ook titelhoudster Els Hofland kwam een ronde verder, maar de fel vechten de Mieke v. Ulden heeft het haar be paald niet cadeau gedaan (6-2 6-3). Imponerend was zeker ook de 6-0 6-2 Wil Bloot op een falende Maya Mulder. Bij de heren bewees Egbert Scholten als goede speler nog steeds niet in B mee te kunnen, want hij werd door Har ry Mulder met 6-2 6-2 snel van het gravel gespeeld. Jaap v. d. Nat kwam ook al niet veel verder, want de ge routineerde Koppelle wist wel raad met de harde dreunen van v. d. Nat. In het herendubbelspel bereikten de „medici" Piet de Haas en Har Meijer de halve finale van een zwaarbezochten zege op Slikker en Hilferink. die eerst met 8-6 in de derde set het hoofd bo gen. Jan de Groot, geplaagd door een vervelende dijbeenblessure, plaatste zich met mevr. Sauerbren in de halve finale van de mixed, maar soepel liep het nog niet. Bij de dames in C weinig succes voor Leidse deelneemsters. Ans Zonneveld- Uhm, Koosje v. Leeuwen en Meintje Guyt verloren, al bemachtigde Meintje Guyt nog een set. By de heren maakte de Griekse vete raan Bemadout het Gerard Bakker een set geweldig lastig en won zelfs met 6-4, maar toen Bakker op vastheid ging spelen was het snel bekeken (6-1 6-2). Wedstrijdleider Giek Verdoes, samen met Arie Kemellng en Meintje Guyt, het leidende trio, speelde ook nog even club genoot Gerard v. Marie met 6-3 6-1 van de baan. voordat hij weer de organisa tie ter hand nam. Jaap v. d. Nat re vancheerde zich tegen Karsen met 6-2 4 voor zijn nederlaag in B. In het dames-enkel D een fraaie 6-1 Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand augustus gireren, ver zoeken wjj dit vóór 31 juli as te doen, waardoor aanbieding van een kwi tantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wfl er op attent dat het abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan. Wij ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogelijk bij de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementsprijs bedraagt: per maand 4,45 excl. Incassokosten per kwartaal 13,35 excl. incassokosten per kwartaal per post 16,20 excl. incassokosten ABONN.-AFDELING LEIDSE COURANT 6-1 zege van Trix Paffen, terwjjl Bert v. d. Helm de Hagenaar Abina op pa pier klopte, daar de wedstrijdleiding deze sterke speler uit de D-afdeling heeft genomen. De voornaamste uitslagen luiden: D.E.-B: E. Hofland-M. v. Ulden 6-2 6-3, W. Bloot-M. Mulder 6-0 6-2, J. Bos- Beyning 6-2 6-2. H.E.-B: A. Koppelle-J. v. d. Nat 6-3 6-1, H. Mulder-E. Scholten 6-2 6-2, Ver- goed-v. Nugteren 6-3 6-0. H.D.-B: H. Meijer/P. de Haas-Slikker/ Hilferink 4-6 6-2 8-6. G.D.-B: Sauerbren/De Groot-Beyning/ v. Nugteren 7-5 6-2. D.E.-C: Bunningen-A. Zonneveld 6-1 6-2, Y. Carpentier-Sybille 6-4 2-6 6-2, Kortense-v. Leeuwen 6-0 6-2, B. de Wijs-M. Guyt 6-2 6-8 6-2. H.E.-O: G. Bakker-Bernadout 4-6 6-1 6-2, Verdoes-v. Marle 6-3 6-1, J. v. d. Nat-Karsen 6-2 6-4. D.E.-D: Tr. Paffen-A. in 't Veld 6-1 6-1. Zwanenburg-Kleppe 6-1 6-2. H.E.-D: G. v. Marle-Schiphorst 6-0 6-1. Kattenberg-Kostense 6-3 6-2. Paf- fen-Carpentier 1-6 6-2 7-5, B. v. d. Helm- Abma w.o., Koppelle-Fetter 6-4 6-0, Piy- naar-v. Donk 6-0 6-4. ADVERTENTIE PRISMA 1) 100% waterdicht - lncabloc ahookproof - onbreekbare veer - plat model - edele taal 125.- V PRISMA dameshorloge 2) incabloo ehookproof -100% waterdicht due óók beetand tegen (nat) huishoudelijk werk 99.- L. VAN DUYN KATWUK AAM ZEE - Princes treat 11 - Tel 01718-1754 N. BINK Juwelier-Horloger - LEIDEN - Hooigracht 45 - Tel 30194 MATTH. BRINKS LEIDEN - Haarlemmerstraat 126 - TeL 21074 PIERROT Juwelier-Horloger - LEIDEN - Maarsmansteeg 21 - TeL 10778 Fa. v. d. WATER Juwelier-Horloger - LEIDEN - Haarlemmerstraat 181 - TeL 24469 C. VAN EGTEN Goud-Zilver-Uurwerken - NIEUWKOOP - Sperwerstraat 1 - TeL 1559 Fa. TROSSEL Horlogerie-Juweliersbedrijf - SASSENHEIM - Hoofdstraat 234 - TeL 7301 Felle aanval van J. M. Tieken in gemeenteraad De gemeenteraad van Leiderdorp heeft gisteravond zijn fiat gegeven aan de voor stellen van B en W, hetgeen o.a. inhoudt dat binnenkort begonnen kan worden aan de bouw van zes scholen. Een christelijke kleuterschool aan het Jachtslotpad, een christelijke school voor basisonderwijs aan de Wilddreéf, een openbare school voor basisonderwijs aan de Vogellaan, een openbare kleuterschool aan de Koekoek- straat en een christelijke school aan de Wilddreef. In deze volgorde zullen de plan nen worden gerealiseerd. Op de urgentielijst kwam als zesde school voor een 12-klassige r.k. school voor basisonderwijs, waarvan echter door B en W werd afgezien omdat het bestuur der Stichting Par. Scholen Meerburg zich er nog over beraadt de nieuw te bouwen school afzonderlijk neer te zetten dan wel onder te brengen in een groter gebouwencomplex, waarin ook de Meyegaardschool aan de Splinterlaan (thans semi-permanent) opgenomen kan worden. Het katholiek schoolbestuur heeft thans een urgentieverklaring gekregen voor de bouw van een permanente school. Met deze zienswijze van B en W kon gere overheidszijde moeten duidelijker de heer J. M. Tieken (KVP-fraktie) zich allerminst verenigen. Hij toonde zich weliswaar verheugd over de vlotte wijze waarop de voorstellen tot stand zjjn ge komen (waarvoor hij graag een pluim op de hoed van de afdeling onderwijs wilde steken) maar met de stelllngname hij weinig content: „Niet het R.K. Schoolbestuur heeft ge talmd, maar B en W hebben zo lang op zich laten wachten met het beschikbaar stellen van een terrein. Ik vind dat er onverdiende blaam is geworpen op het schoolbestuur, dat zich steeds ten volle inzet en zo iets niet verdient. Ik ook graag verandering willen zien in de urgentielijst. De school, die het langst in nood is moet toch immers als eerste ln urgentie komen. Is dat eigen lijk niet een kwestie, die op het terrein m de inspectie ligt?" Voorzitter R. M. Gallas antwoordde daarop dat het college een geheel andere opvatting heeft. „Er hapert niets aan de samenwerking met het schoolbestuur. Er is regelmatig overleg geweest. U geeft de zaken enigszins verkeerd weer. W heeft voortdurend achter deze zaak gezeten, maar moest tevergeefs wachten op het voorstel voor een nieuw De discussie was daarmee overigens niet ten einde. De meningen van Ben W de heer Tieken bleven lijnrecht tegen- er elkaar staan. Burgemeester Gal las, die zoals hij zei, meer begrip had verwacht van de KVP-fractie, sloot daarop het debat, dat op deze avond toch geen uitkomst kon brengen: „We zijn in onderhandeling. We hebben moed, laten we het a.u.b. niet vertroe- TELEURSTELLING Aan het besluit van G.S. geen toe stemming te verlenen de leasing-over eenkomst, aangegaan tussen de gemeen te Leiderdorp en de Coöperatieve Raif- feisenbank „Leiderdorp", kon niet wor den getornd. Wel uitten de raadsleden hun teleurstelling over deze beslissing erheidIr. Poels (VVD): ,Jk vind het onredelijk en onjuist. Van ho- richtltjnen komen. Geen leasing-overeen komst, dan een andere wegmaar de scholen moeten er komen". De heer A. M. Kleiss (Lijst Kleiss) zei het zo mo gelijk nog duidelijker„Wat gebeurt er dis de gemeente Leiderdorp een nood oplossing weigertWij kunnen onze taak op deze manier niet aan. Men moet ons de middelen niet onthouden. Ik ben me terdege bewust van mijn plicht, maar het moet geen spelletje worden. We kunnen wel zeggen we ne men rijdende of varende scholen of een onderkomen bij mij op zolder, maar dat is toch geen oplossing. Er moet open kaart gespeeld worden. Meer openheid". De leasingovereenkomst van 29 april Jl. hield in dat de gemeente Leiderdorp een stuk grond ter beschikking zou stellen aan de Coöperatieve Raiffeisen- bank met dien verstande dat de Bank de financiering op zich zou nemen van een openbare- en een bijzonder kleuter school, die dan op deze grond (gelegen tussen Jachtslotpad en Merelstraat) zouden worden gebouwd. Op advies van de minister die het centrale financie ringsbeleid niet in het gedrang wil laten» komen, werd door G.S. hiervan alge- Dat de raadsvergadering ondanks deze tijdrovende onderwerpen toch nog vrij vroeg kon worden besloten ligt in het feit dat de overige punten snel kon den worden weggetikt. Ook het feit dat de vergadering lang niet voltallig was (de heren G. H. van 't Klooster - KVP, C. N. Boot - PvdA en dra. J. Vlieger - Prot. Chrlsteiyke Groep ontbraken op het appèl) zal daar ongetwyfeld debet aan zjjn geweest. Het enige onderdeel dat nog wel even onder de loep werd genomen was de aanvraag om subsidie in de kosten van verzorging van gehandicapte kinderen in dagverblijven, waarop afwijzend werd beschikt. Mej. M. v. d. Voort (PvdA) vroeg zich af waar deze mensen nu moeten aankloppen en zag graag een andere oplossing. Wethouder C. Meer burg antwoordde daarop: ,JSr moet ver haal worden gepleegd. Ouders, die draagkrachtig zijn betalen het. Zij die het niet kunnen krijgen bijstand. De zaak moet echter niet op zichzelf wor den gezien. Er zijn zoveel andere zaken, die ermee samenhangen die voor sub sidie in aanmerking komen". Na een onderzoek dat zal worden ingesteld zal in de eerstvolgende vergadering op dit punt nog worden teruggekomen. KATWIJK AAN DEN RIJN Katwijkers bij ongeval in België gewond Het echtpaar J. J. F.-O. was met een vriendin en diens zoontje op vakantie reis, toen by Venders (België) de rem men van de auto weigerden. De wagen ging slippen en drie van de vier inzit tenden werden uit de wagen geslingerd. Twee daarvan liepen vrij erge verwon dingen op. Het zoontje en de chaufeuse kregen lichte verwondingen. Allen wer den in een ziekenhuis In Venders op genomen. Hoewel Ajax de tos verloren had en gedwongen was te gaat batten, liet het duidelijk merken dat dit geen te genslag betekende. Het 2e wicket viel pas in de 70, hetgeen de inleiding werd voor een zeer hoog totaal. Voor al de gebroeders P. en A. Kantebeen lieten uitstekend batten zien, met resp. 43 en 44 runs waren zij voor de bow lers onbereikbaar. Een zeer goede en harde innings van N. de Bree (66) en bijdragen van H. Willink (13). R. Everwijn (15), B. J. Demenint (26), D. Eldering (16 not out) en captain F. Olthuis (10 not out, in twee ballen) maakten dat Ajax op het hoge totaal van 253-9 kon slui ten. Dit alles in 195 minuten! VUC liet zich niet van de wijs brengen door dit hoge totaal en met nog de helft van de speeltijd beschik baar namen zy het bat ter hand en wisten door aanvallend te batten een totaal van 136 runs op te brengen. R. Ackermann en M. S. Alladin wisten nog wat spanning te brengen, maar toen dezen naar de kant verwezen werden, was de VUC innings gauw beslist. De laatste drie batsmen boden weinig weerstand en lieten zich voor 0 uitbowlen. De bowlingcijfers waren: R. Everwijn 3 voor 40. N. de Bree 4 voor 29, R. Veldhuizen 3 voor 28. Volgende week: Kampong-Ajax te Utrecht. AJAX 2 VERSLAAT KOPLOPER VOC 3 Na gewonnen toss verkoos de Ajax- captain te gaan fielden. De Ajax-aan- val had door goed bowlen van H. de Goey snel succes. By 98-9 leek een hoog totaal voor VOC niet waarschijn lijk, doch routinier W. van Weelde nam het heft in handen en scoorde snel 85 harde runs, daarmee het to taal op 182 bepalend. De bowling cijfers waren: H. de Goey 550, A. Eldering 148, S. Kaempfer 223. J. Volkerts 1—17, W. van Royen 1—25. Door uitstekend aanvallend batten van J. Volkerts (24) en H. de Goey (85) werd in 30 minuten een openings stand van 58 opgezet, waarna E. Oudshoom (13) en P. von Oven (48 not out) Ajax naar de winst voerden (186-6). Vooral het uitstekende bat ten van H. de Goey was een lust voor het oog. Volgende week: Ajax 2 tegen Ex celsior 2. drecht was de solist op het orgel van de Herv. kerk en op de toren van deze kerk. Het ia merkwaardig hoe btj Jonge kunstenaars vaak een bewonderens waardige technische vaardigheid wordt aangetroffen. Maar de rijpheid en in nerlijke rust is nog niet hun deel. Voor al in het eerste deel van het program ma was dit laatste wel eens merkbaar ZWARE HERSENSCHUDDING Pastoor J. M. J. Wortelboer olm (62) van de Hartebrugkerk te Leiden heeft een zware hersenschudding opgelopen, toen hy zondagmiddag in de Hoofdstraat te Sassenheim met zyn scooter over de kop sloeg. De pastoor reed in de rich ting Haarlem toen hy plotseling moest uitwijken voor een 7-Jarig meisje, dat plotseling met een fiets de weg over stak. Hy raakte daarby de fiets en sloeg over de kop. Het kind bleef onge deerd. Het fietsje werd echter geheel vernield. De scooter werd niet bescha digd. Nadat ter plaatse door dokter Van Nes de eerste hulp was verleend werd pastoor Wortelboer overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. H(j wordt aldaar nog verpleegd en weet zich van het ongeval niets meer te herinneren. Van een der kapelaans vernamen wy, dat nog niet bekend is wanneer pastoor Wortelboer het ziekenhuis zal kunnen verlaten. Hy moet voorlopig volstrekte rust hebben en mag geen bezoek ont vangen. Bromfietser aangereden te Sassenheim De bestuurder van een personenwagen die gistermiddag uit de richting War mond kwam en bij de Warmonderlaan Rijksweg 4 op wilde rijden, gaf hierbij geen voorrang aan «en bromfietser die uit de tegenovergestelde richting kwam. Een aanrijding was het gevolg. De bromfietser, de 18-jarige T. W. uit Oegst- geest liep een gebroken enkel- en een hersenschudding op. Hij werd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht Zijn bromfiets werd zwaar beschadigd. KATWIJK GEEN VOORRANG: Bromfietser gewond Gistermiddag om 12.2§ uur verleende de 34-jarige bromfietser J. van D. uit Katwijk geen voorrang aan een per sonenauto op de hoek Hoorneslaan Boekhorststraat. De personenauto, die bestuurd werd door de 44-jarige J. C. A. R. - eveneens uit Katwijk afkomstig - werd door de aanrijding zwaar bescha digd. De bromfietser was er erger aan toe: met een aantal gebroken ribben, een lichte hersenschudding en diverse I schaaf- en snywonden moest hij per I ambulance naar het Academisch Zieken- h' is te worden overgebracht. by Bruinzeel. De Fantasie op de manier van een echo van J. P. Sweellnck had geen spankracht en de beide klavieren hadden te weinig spel en tegenspel. werk speelde, klonk alles veel be ter en het echowerk kwam ln het ver schil van aanslag goed tot zyn recht. De sonate van Karl Ph. E. Bach werd geen orgelwerk; het bleef clavecimbel- spel. Van de twee koraalvoorspelen van J. S. Bach, die uitstekend waren ge speeld, hadden we „Nun freut euch Iets sneller willen horen. Menelssohns 2e Sonate vraagt ln het Adagio een sterkere fluttsolo. Verder moeten we de uitvoering loven, hoewel het werk ln deze tjjd niet meer aan spreekt. Max Regers Toccata ln d. werd zelfs zeer fraai gespeeld. Het was een verrukkelijke zomer avond om op het kerkplein te genieten van het prachtige carillon met de zui vere heldere kleine klokjes. Bruinzeel bleek een knap beiaardier te zyn; voor al de volksliedjes en de Allemande van Bach kwamen heel mooi uit de oude Het derde concert dat b. en w. op 12 augustus a.s. aanbieden, zal worden verzorgd door de organist van de Dorps kerk. H. Walvaart, en de klokkenist A. de Jong. Het begin is kenneiyk voor deze één «lag oude (Jonge) Sarus-kraanvogeJ nog wat moetiyk. Om even over half negen werd het diertje geboren, terwyi het zowel voor zyn nm voor zyn pa nog een verrassing ln wat er uit het tweede ei te voorschyn zal komen. NAtuuriyk trok de nieuwe bewoner van het vogelpark direct al grote belangstelling van de talryke bezoekers, die niet groot plezier het voederen van het (liertje aanschouwden. Dat gaat aldus: Vader kraanvogel (achtergrond) zoekt het wormpje en geeft het door aan Ma-kraanvogel die op haar veurt hnn kind het wormpje In het bekje stopt. Een bezigheid waarmee gistermiddag uren gemoeid was. THEO TEN HOOVEN. DE BEELDENTENTOONSTELLING Gezien de grote belangstelling voor de beeldententoonstelling van de Caro- luskrlng ln het Burgemeester Berkhout- kwartier zal deze nog twee weken lan ger biyven dan aanvankelijk de bedoe ling was. De beelden zullen op woens dag 7 augustus worden overgebracht naar de gemeente Katwyk. Akerboom verwerft opdracht bouw betonningsv aartuig Scheepswerf Gebr. Akerboom N.V. te Lelden gespecialiseerd ln de bouw van „byzondere" vaartuigen heeft van de Dienst Zuiderzeewerken te 's-Gravenhage de opdracht ontvangen voOr de bouw van een dubbelschroef be- tonnlngsvaartutg. Het schip znl worden Ingezet voor betonning en bebakening van de reeds bestaande en toekomstige randmeren rond de IJsselmeerpolders. Het vaartuig wordt 25 m lang, 5,50 m breed en zal l.v.m. het vaargebied slechts een diepgang van 1,20 m heb ben. Voortstuwing geschiedt door 2 die selmotoren elk 160 pk. Voorts zal het vaartuig worden uitgerust met een hy draulisch gedreven landinrichting 2,5 ton, echolood, radar en marifoon. Het schip zal ln 1969 worden opge-

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3