Voor Anton van Duinkerken was de dood drempel naar ander leven Zomertheater met: Hoe ontdoe ik mij van mijn echtgenoot? DOOR HOGE KOSTEN .WEINIG NACHTWERK AAN RIJKSWEGEN SkÊöictoe&nm/nt Vanavondvia PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 27 JULI 1968 Nederlands katholieken in opspraak MENIG Nederlandse katholiek die 1T1zijn vakantie in het buitenland heeft doorgebracht, zal daar in gesprekken te horen hebben gekregen, dat Kerk en re ligie in Nederland zich op een hellend vlak bevinden. Die verhalen worden dan niet alleen verteld in landen als Spanje of Italië maar ook dichter bij huls, in België en Duitsland, of in een land als Frankrijk waarvan men moeilijk kan beweren dat het christendom er op de plaats rust houdt vanwege een traditio nele stabiliteit. Er zou nu ook al bij opinie-onderzoek en enquêtering uit de bus gekomen zijn, dat de religiositeit in Nederland met ras se schreden achteruit gaat. WE geloven dat dit in bepaalde op- "zichten inderdaad waar is. Maar het lijkt ons gevaarlijk uit vluchtige enquê- fes direct al conclusies te trekken, om dat meestal geen aandacht besteed is aan andere aspecten van religiositeit en geestelijk leven, welke toch op een andere ontwikkeling dan ontkerstening wijzen. In zekere mate beleeft het christen dom in Nederland een crisisperiode, maar voor iedereen die bereid is serieus onderzoek belangrijker te vinden dan snel vóóroordeel, moet komen vast te staan dat een louteringsproces aan de ze crisis inherent is. Dit trouwens beslist niet alleen in Ne derland, maar ook in landen waar men ons nu becritiseert. Zelfs ten Vaticane. kennen, dat we niet te snel mogen zijn met een uitspraak dat we hier al zo veel verder en het dus ook beter doen dan anderen. Het is nog volop een stadium van ex perimenteren. zoeken, het goede ontdek ken, maar ook fouten maken. We zul len echt wel eens met onkruid goed gras uitrukken; soms door het snelle tempo waarin we werken, soms omdat we het verschil tussen onkruid en spriet jes groen die recht hebben op 'n ver der groeiproces niet goed zien. Zoals we terecht protesteren, wan neer anderen ons in opspraak brengen, moeten we ook tegenover de anderen niet de houding aannemen van iemand die zeker ervan is de volmaakte exe geet van het evangelie te zijn. Nikkelen gulden betekent: automaat op operatietafel *I*ERWIJL de fabrikanten van automa- ten de regering dankbaar mogen zijn als bevorderaar van werkgelegenheid, zien de winkeliers die via automaten de consument van eetwaren, tabaksartike len, bloemen of nylons voorzien zich bij herhaling door diezelfde regering voor een onaangename verrassing gesteld. Belasting- en accijnsmaatregelen nopen de eigenaar van automaten bij herha ling het mechanisme dat de ingeworpen munt controleert, te laten veranderen. Recordhouders in dit opzicht zijn wel de winkeliers die per automaat tabaks waren verkopen; de laatste jaren is de prijs van een pakje sigaretten door ho gere accijnsheffingen veranderd en even zovele malen moest er aan de automaat gedokterd worden. Wat geld kost en soms niet zo weinig. De laatste maal hebben dan ook ver schillende winkeliers de voorzorgsmaat regel genomen, dat ze hun automaat maar op een inworp van twee gulden lieten afstellen, redenerend dat men dan voorlopig via een paar kwartjes of dub beltjes wisselgeld in het pakje wel voor uit kon. Inderdaad zouden deze winke liers van de nieuwe maatregel die de re gering vanwege de omzetbelastingrevo lutie en weer hogere accijnsen in petto heeft geen last hebben gehad. Maar nu komt de beslissing om de zil veren guldens door nikkelen te vervan gen ook hier roet in het eten strooi en. Het ziet er nu naar uit dat de mees te automaten een ingrijpende operatie moeten ondergaan. Weer werkgelegen heid voor de automatenindustrie, maar ook weer hoge kosten voor de winke liers. De gedachte is geopperd dat de re gering, die door de operatie „nikkel" straks toch een behoorlijk bedrag gaat verdienen, een gedeelte van, de schade voor haar rekening moet nemen. We ge loven dat hiervoor een niet zo'n inge wikkelde weg te vinden is: de kosten van de noodzakelijke extra uitgaven in mindering brengen op de directe of in directe belastingen. De winkeliers kun nen dan ook zeggen: gedeelde smart is halve smart. Spitsuur wordt vermeden (Van 9en ons er verslag gevers DEN HAAG Er is weinig kijk op, dat het hinderlijke werk aan autosnel wegen voortaan in de nachtelijke uren wordt uitgevoerd. Automobilisten sul len dus rekening moeten blijven houden met opbrekingen, wegversmallingen enz., die een vlotte verkeersdoorstroming al lerminst bevorderen. Hogere kosten ver hinderen vaak een verschuiving van de onderhouds- en reparatlewerksaamheden van de dag naar de nacht. Dit blijkt uit de beantwoording door minister Bakker (Verkeer en Water staart.) op door het KVP-Kamerlid Cor- nelissen gestelde vragen. De heer Cor- nelissen deed onlangs de suggestie repa raties aan drukke rijkswegen zoveel mo gelijk 's nachts en in andere perioden van weinig verkeer uit te voeren. Al eind vorig jaar had de K.V.P.-afgevaard'"de hierop aangedrongen, ten einde het steeds meer vastlopende verkeer geen onnodige vertragingen te bezorgen. Minister Bakker zei toen, dat het bij zonder moeilijk was om ondernemers te vinden, die bereid waren nachtarbeid te laten verrichten. Die mening moest de bewindsman snel laten varen, toen de heer Cornelissen snel een lijstje produ ceerde met de namen van een groot aantal ondernemers, die wel terdege 'snachta aan de slag wilden. Toch zal er slechts sporadisch worden overgegaan deze nachtelijke werkwilli gen in te schakelen: „Tot uitvoering 's nachts wordt in verband met de daar aan verbonden hoge kosten, alleen over gegaan als de verwachte hinder voor het verkeer niet op andere wijze kan worden beperkt", zo zegt minister Bak ker, Ook wijst hij erop, datb epaalde werkzaamheden zich er minder goed toe lenen om bij duisternis te worden uit gevoerd: „Juist de meest voorkomende onderhoudswerkzaamheden, zoals het trekken van verfstrepen en het aanbren gen van nieuwe asfaltdeKlagen moeten deze werkzaamheden een droog wegdek vereisen ter verkrijging van een goede aanhechting. Bovendien is een goed zicht nodig om de nodige metingen goed te doen". Overigens wordt zoveel mogelijk de avondspits vermeden. De genoemde werkzaamheden moeterl worden uitge voerd tussen negen uur 's morgens en half vijf 's middags. Ook het uitvoeren van de gewone dagelijkse onderhouds werkzaamheden wordt gewoonlijk afge broken voor de avondspits begint. Rijks waterstaat gaat hiervoor na of de ver minderde hinder in de spitsuren wel opweegt tegen: de langere tijdsduur om het werk te voltooien de hierdoor veroorzaakte extra-ver- keershlnder (zij het buiten de drukke uren) de vaak niet ringe kostenverhoging. Onderhoudswerken van geringe om vang worden bovendien vaak op de wat rustiger zaterdag verricht. Minister Bak- In 't spel, dat de KRO-t.v. vanavond uitzendt. (Ned 1. 21.10 uur) dringt de vraag „hoe ontdoe ik me van m'n echt genoot" zich voortdurend op bij de bloe menverkoopster Amy, reeds vrij kort □adat ze getrouwd is met Oscar, een man, die weliswaar niet al te jong meer is ,maar wel rijk en daarenbo ven een groot bewonderaar van het meisje. Amy trouwde Oscar echter niet uit liefde, maar om zijn geld en zij Iaat voor dat avontuur haar vriend George in de steek. Na haar huwelijk wordt het haar duidelijk dat zij niet méér is dan een gevangene van Oscar, die haar „opsluit" boven zijn bloeien de begrafenisonderneming, die wordt geleid door een misdadig drietal: mr. Ains, tors. Moscroft en mr. Crandle. Amy besluit zich eerst te ontdoen van mrs. Moscroft. Door een fataal onge luk te ensceneren volvoert zij dat ge deelte van haar plan. Dan is het de beurt aan haar man. Van hem ontdoet zij zich met behulp van Crandle. De laatste man die haar in de weg staat is Crandle. Wanneer ze op 't punt staat met haar vriend te ontvluchten, staat de doodgewaande echtgenoot echter voor haar neus. Het slot is meer dan verrassend: 't blijkt ook voor Amy bij zonder moeilijk te zijn zich van haar echtgenoot te ontdoen. De Gilbert Betaudshow wordt door de KRO-televisie (Ned 1, 20.20 uur) in kleur op de Nederlandse schermen ge bracht. De show is een aflevering uit een seiie amusementsprogramma's die de Saarlandse televisie met de Fran se zanger maakte. De Franse beroemd heid ontvangt de artiesten: Belina, Inge Brück, Dunja Rajter, Milan Dvo rak, Joao Gilberto, Hana Hegerova, Hans Koller, Mario Nardelli en het Günter Kallmann Chor. Het orkest van Raymond Bernard zorgt voor de mu zikale begeleiding. ker geeft toe te beseffen, dat dergelijke maatregelen meer en meer genomen moeten worden: „In die gevallen, dat zulks ook om ander reden verant kan zulks ook om andere redenen verant woord kan worden geacht, wordt de mogelijkheid de werken buiten de nor male arbeidsuren te doen plaatsvinden, ernstig overwogen". Shuts jesilen In het VARA-televisieprogramma van vanavond wordt om 21.35 uur via Ned II een reportage uitgezonden van de finale van het Skütsjesllen 1868, een evenement dat die dag op het Sneeker- meer plaatsvindt. Veertien dagen lang trokken 13 oude beurtschepen, de sküts- jes, van plaats naar plaats in het vlak ke waterrijke Friesland en kwamen daar dagelijks aan de start voor hun traditionele wedstrijd. Dit schouwspel dat een jaarlijks hoogtepunt is voor toerisme en watersport trekt iedere keer tienduizenden toeschouwers naar Friesland. Dit jaar heeft de vloot op nieuw uitbreiding gekregen. Huizum (bij Leeuwarden) besloot namelijk tot de aanschaf van een grote tjalk. Het commentaar van deze op beeldband vastgelegde reportage wordt gegeven door Frans van Dusschoten. Samen stelling en regie heeft Wim Bosboom. Sportprogramma's De NTS zal zondag van 16.05 tot 17.00 uur op Nederland I een kleurenrepor- tage uitzenden van het internationaal open tennistoernooi van de Htlversum- se Lawn Tennis Club op de banen van het Melkhuisje te Hilversum. Jan Kam- lag verzorgt het commentaar. In het NTS-sportprogramma, dat zon dag van 19.30 tot 20.25 uur op Neder land I wordt uitgezonden, wordt, onder voorbehoud van wijzigingen, aandacht besteed aan: de internationale motor cross 500 cc in Sint-Antonis; de bos baanregatta (roeien) te Amsterdam; de internationale horseshow in Wem bley; de Nederlandse kampioenschap pen wielrennen op de weg voor profs en amateurs te Beek; de Grand Prix Formule 2 in Zandvoort (autoraces); een korte samenvatting van het inter nationaal open tennistoernooi van de Hilversumse Lawn Tennis Club op de banen van het Melkhuisje te Hilversum. „De Zaak Jakubowski" Dat de rechterlijke macht dikwijls kampt met grote problemen kan men op zondag (om 20.55 uur) en 1 augus tus (om 20.45 uur) zien via de NCRV- televisie. Op die dagen wordt namelijk een re- ?en arts onderzoekt het lijkje van le vermoorde Ewald. Zijn vader, 'akubowski middenkan niet begrijpen hoe zijn zoontje om het leven is gekomen. Beeld uit de eevee-reconstructie van een be- ■uchte gerechtelijke dicaiingI)e laak Jakubowski. die de NCRV- elevieie in twee afleveringen (zon ing en donderdagop het scherm ANTENNE constructie uitgezonden van „de zaak" Jakubovski. geschreven en gere gisseerd door R. A. Stemmle. Op een zondag in november 1924 bleek Jakubovski's zoontje Ewlad te zijn vermoord. Omdat men na lang zoeken eigenlijk geen dader kan vin den en omdat een aantal mensen pro beert de schuld op Jakubovski te schui ven wordt deze man ook gearresteerd. Hoewel hij hardnekkig blijft volhouden onschuldig te zijn en dat in een ver schrikkelijk gebrekkig Duits, omdat hij afkomstig is uit Polen vindt hij geen gehoor en wordt ter dood ver oordeeld. en op 15 februari 1926 te recht gesteld. Hoe echter in werkelijkheid de dood van Ewald plaatsvond zal blijken uit Procurator- generaal van karmelieten in Rome overleden ROME (ANP In Rome is op 59-ji rige leeftijd overleden de procurator- generaal van de Orde der Carmelieten, de Nederlander drs. Jacobus Melsen. Ja cobus Melsen werd op 14 februari 1909 in Boxmeer geboren. In 1927 trad hij toe tot de orde der Carmelieten. Pater Mei sen heeft 28 jaar lang een functie in Rome vervuld. Het stoffelijk overschot van pater Melsen zal zondag in Rome worden begraven. Het moeilijkste is bij het overlijden van Anton van Duinkerken werkelijk tot het besef te ko men dat men deze stem, zijn stem, op dit on dermaanse niet meer zal horen. HIJ heeft vaak genoeg over de dood geschreven en gesproken. HIJ was echter levender, vitaler dan de vitalisten. die hij bestreed, want zelfs de dood was voor hem de drempel van een ander leven. HIJ is die nu overgegaan. Zijn stem zal hier inder daad niet meer gehoord worden Fr z(Jn na tuurlijk mensen, die hem alleen hebben gele zen, die hem nooit hebben beluisterd. ZU weten, ah ze met aandacht lazen, heel wat van Willem Jan Maria Anton Asselbergs, die zloh als schrij ver Anton van Duinkerken noemde, tenzij hij als hoogleraar pnbliceerde. Maar ze kennen hem niet zo volledig als ztj die hem wel beluis terd hebben en zijn wijze van staan en zijn gebaren daarbij konden waarnemen. Hij vond zichzelf een Bourgondiër, hoewel Bergen op Zoom. waar hij op 2 januari 1903 geboren werd, niet in Bourgondië ligt. Hij was zonder enige twijfel een Brabander en hij ia dat gebleven. In Amsterdam toen hij daar. na het grootsemi narie en r.-k. leergangen redactielid werd van De Tijd, toen hij in 1940 bijzonder hoogleraar werd In de Vondelstudie te Leiden, toen hij In 1952 hoogleraar in Nederlandse en algemene literatuur werd te Nijmegen. Men kan dit Brabanderschap direct nagaan in zijn gedichten, waarin hij zijn liefde voor Bra bant en zijn Brabantse volk uitsprak. Men kan het indirect bemerken in al zijn andere ge schriften. in zijn verhalen, in zijn pathologieën, in „Hedendaagse ketterijen", „Verscheurde christenheld", „Begrip van Rome", of zijn „Geschiedenis van Sinterklaas". Men ontdekte het echter nog directer, wan neer hij sprak. Men ontdekte dan ook dat hij enigszins het recht had zich een Bourgondiër te achten, want het Brabanderschap ging altijd uit van het plaatsen van de provincie of de streek in een veel wijder gebied, dat niet alleen Brabant of Bourgondlc maar zelfs het Bourgondische rijk overschreed, hij gaf dit Brabanderschap universele kenmerken. Als men hem hoorde, kreeg men de Illusie dat hij over alles spreken kon. Zijn geheugen was even formidabel als zijn vermogen tot improvi- salie. In de meest spontane redevoering over blufte hij zijn toehoorders met feiten, evenzeer als in zijn geschriften. Hij verstond bovenmate de kunst óm ze als levende feilen te tonen, ter wijl hij er zijn spel mee dreef. Een ernstig spel. ondanks de soms bepaald uitgelaten buitelin gen van zijn vernuft, maar wel degelijk een spel. speels, vol humor, met vaak gewaagd lij kende vondsten en uitspraken, die echter steeds meer gegrond waren op een voorzichtige en doordringende bezinning op die feiten. In zijn laatste, onder zijn eigen naam uitgekomen Nij meegse Colleges vindt men die bezinning, die verantwoording met dat spelelement bladzijde na bladzijde. Men heeft hem, vooral in de aanvang, met Chesterton vergeleken, de Brit. die ook de moeilijkste verschijnselen met paradox en hu mor duidelijk kon maken. Hij schreef op de duur echter zijn onderwerp veel minder naar zich toe dan C.iesterton nogal eens deed en hij beschikte over meer kennis en al hield hij, evenals de Brit, van de bravour, hij zag duide lijker dan Chesterton de betrekkelijkheid daar van. Hij begon zijn schrijversloopbaan, althans in boekvorm, met de verdediging van carnaval maar hij besefte dat het carnaval was, niet te onderschatten, maar niet te overschatten. eerste proza, gaf zeker iets te denken aan Ches- teiton, van wie hij gedichten vertaald heeft. Hij bezat ook de moed van Chesterton, zoals uit zijn prachtige satirische gedichten blijkt, die hem gedurende de bezetting in St.-Michielsges- lel brachten, maar hij hec-ft naast satirische en levensverheerlijkende gedichten ook verzen ge schreven, die een ander aspect van zijn persoon lijkheid tonen, waaruit niet de levenslustige Brabander, de redenaar, de geleerde aan het woord komt. maar de mens, die hij was, buiten dl* alles. Bij het vallen van de nacht hoort hij ruiter en paard lang» zijn huis voorbij gaan en dat stemt hem tot inkeer. Lucht, die verduistert tot nacht. Vele onderscheidingen zijn hem ten deel geval len, zijn bloemlezing van de Katholieke Poëzie, een voortreffelijke bloemlezing, kreeg de Van der Hoogtprijs, in 1937 verwierf hij het ere-doc- toraat van de universiteit van Leuven, in I960 de Constantijn Huygensprijs en in 1967 de P. C. Hooftprljs. En toch vraagt hij zichzelf in het gedicht, waaruit wij reeds citeerden, af: Het is een retorische vraag, zoals hij er zove le gesteld heeft. Als hij zich niet alleen in zijn ka mer, maar tussen velen bevond. Op een retorische vraag kent men het antwoord. NEDERLAND I (STER- reclameuitzendlngen oni 18.55,19.03,19.56, 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort KRO: 19.06 uur: Daktari, tv-serie NTS: 20.00 uur: Journaal KRO: 20.20 uur: Gilbert Bécaud Show 21.10 uur: Zomertheater: Hoe ontdoe ik mij van mijn echtgenoot NEDERLAND I NTS: 16.00 uur: Nieuws in het kort 16.02 uur: Wegeninformatie 16.05 uur: Tennistoernooi 18.55 uur: Barend de Beer CVK-IKOR: 19.00 uur: Woord voor woord, bijbelvertelling 19.05 uur: Hippe prekers NTS: 19.30 uur: Sport 20.25 uur: Journaal 22.45 uur: Evangelie NTS: 22.50 uur: Tweede journaal NEDERLAND II (STER- reclameuitzcndingcn om 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws In het kort VARA: 19.03 uur: Ja zuster - nee zuster, tv-musical NTS: 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.30 uur: Liebermann en Lieber- mann, tv-serie 20.55 uur: De zaak Jakubowski, tv-spel 22.15 uur: Ds. A. C. D. van den Bosch NTS: 22.20 uur: Tweede journaal NEDERLAND II NTS: 18.55 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Skippy, tv-serie VARA: 20.20 uur: Achter het nieuws, actualiteiten 20.45 uur: Ironside, tv-serie 21.35 uur: Sktitsjesilen 1968, reportage 22.00 uur: Robert, tv-serie NTS: 22.25 uur: Tweede journaal AVRO: 19.30 uur: Richard Tauber, portret 19.55 uur: Overzicht augustus- programma's NTS: 20.00 uur: Journaal AVRO: 20.05 uur: Balletfestival 20.35 uur: Peyton Place, tv-seri 21.20 uur: Jazz-o-rama NTS: 22.10 uur: Tweede journaal De met aangegeven programma's zfln kleurentelevisieprogramma's. HILVERSUM I VARA: 19.30—21.50 uur: Promenade Concert 23.15—23.55 uur: Lui luisteren, amusementsprogramma HILVERSUM II KRO: 20.00—21.30 uur: In antwoord op uw schrijven, verzoekplaten 22.45—23.55 uur: Zwoei, cabaret Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 8.0 11.00, 13.00, 16.00,18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: Elk heel uur vanaf 9.00 RADIO MORGEN HILVERSUM I AVRO: 12.00—13.00 uur: Muzikaal onthaal NRU: 14.3016.30 uur: Concerten op de zondagmiddag AVRO: 20.30—21.30 uur: Rits, open programma 22.55—23.55 uur: 't Mag geen naam hebben, cabaret HILVERSUM II HILVER8UM Lï KRO: 9.00—10.00 uur: Eucharistieviering NRU: 14.30—17.00 uur: Langs de lijn, sportreportages KRO: 20.30—21.30 uur: Stereo-club 22.45—23.55 uur: Audio-visie op festivals Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 8.00, 13.00, 17.50,19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 8.00, 10.00,13.00,19.00, 22.30, 23.55 RADIO PROGRAMMA Concert BBC: BBC Symfo- 7 solisten: klassieke en moder- (In de pauze: 20.35-20.55 tleke staalkaart). 21.00 Lichte gi muziek. 22,30 r 22.45 Er was sprookje met r teren: licht l 23.65-24.00 Nleuwi erbittert, wat komt. met berouw, len hoefslag, een IJdel gerucht, voorbij. En voorbij is het lied. 'et wezen der dingen is vlucht. Het nooit donkere Geslaagd leven Buiten alles: mens Zijn voorkeur bij de heiligen ging uit wat natuurlijk is naar een auteur, naar Bernard van Clairvaux, een uitnemend stilist, een ver eerder van Maria, maar niet bepaald een ge makkelijk man. Zijn eerste poëzie, evenals zijn Anton van Duinkerken heeft, van buiten beke ken, een bepaald geslaagd leven gehad. Hij heeft triomfen gevierd als redenaar, als pole mist, gerechtvaardigd polemist, al zag hij niet altijd volledig het stuk gelijk van de tegenstan der. Hij werd van Journalist hoogleraar in Lei den ondanks tegenwerking, die bepaald onaan gename aspecten had. Wie in de gelegenheid was met studenten van de Nijmeegse hogeschool over hem te spreken, weet dat hij een bijzon der gezien en een bijzonder goed hoogleraar was. Uitgerust met 'n bijzondere begaafdheid en onge wone talenten heeft hij met zijn begaafd schrijven en die talenten gewoekerd. Hij heeft in zijn leven enorm veel verzet en toch vergat hij niet steeds ook zijn aandeel te nemen aan het gezellige le ven. Brabanders hebben de naam, dat te kunnen er te willen. Maar het leed is hem in dit leven niet bespaard gebleven, tegenwerking, ziekte in zijn gezin, het verlies van een zoon. Hij wist waarover hij sprak, toen hij verdrietig het wezen van de ziel verklaarde. Hier op deze aarde Is dat juist. Het Is, naar hij even vast geloven kon, niet juist in wat de Spaanse dichter Jumenez in één van zijn schitterendste gedichten het unieke, het nooit donkere, het eeuwige rijn noemde. JOB PANHUIJSEN 18.46 Actualiteiten. 19.05 (NRU) Verslag IBM-Schaaktoernooi te Amsterdam. 19.08 Ste reo: De springplank: jonge artiesten met orkestbegeleiding. 19.30 SJook: programma voor de twintiger. 20.00 In antwoord op uw schrijven....: verzoekplatenprogramma. 21.30 Bel canto: operaconcert. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.48 Stereo: Zwoei: licht pla- tenprogramma en praatje. 23.85-24.00 Nieuws. BRUSSEL NED. (324 m) 18.00 Nieuws). 18.28 Paardesportultslagen. 18.30 Franse les (herhaling). 18.32 Lichte muziek. 18.45 Sport kroniek. 18.52 Taalwenken (herhaling). 18.55 Crammofoonmuzlek. 19.00 Nieuws en weer bericht. 19.30 Gevarieerde muziek. 22.00 Nieuws en berichten. 12.18 Dansmuziek. 23.40 23.45 Nieuws. socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer: ge varieerd programma. (Om 9.00 Sportmede- deltngen). 9.45 Humanistisch Verbond: voor spellingen, een toespraak door de heer P. Bordewljk. IKOR: 10.00 Koorzang. 10.26 In leiding op de kerkdienst. 10.30 Hervormde kerkdienst. 11.30 Vrsag en antwoord. 11.40 De open deur. AVRO: 12.00 Muzikaal ont- iu, door Engels kamerorkest, koor Gelijk verschenen: kunstkroniek). recital met gitaar. NRU: 18.50 Dat anders, discussie. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 En avant la zlzlque. 20.00 Speels; een pro gramma over spel en vrijheid. 20.20 Oude muziek (gr.). AVRO: 20.30 Rits: gevarieerd programma voor de Jeugd. 21.30 Stereo: Radio Kamerorkest en Instrumentaal trio: klassieke cn moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.80 *t Mag geen naam hebben: licht gevarieerd platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) - KRO: 8.00 Nieuws. 8.18 Stereo: badlnerle: klassieke muziek (gr.). 8.55 Inleiding hoogmis. 9.00 Eucharistieviering. 10.00 Nieuws en water standen. 10.18 Stereo: de Toon-bank: licht muziekprogramma. 11.00 Stereo: Omroepor kest: klassieke muziek. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 De platenbljbel: bijbels klank beeld. 12.45 Stereo: klassieke kamermuziek (gr.). 13.00 Nieuws. 13.07 Voor de kinderen. 13.25 Stereo: klassieke kamermuziek. 14.08 Van mond tot oor: Aanvang, bijbels hoor- lijn: ziek. CVKÏ 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.00 Schriftnoten: gewijde i op Uppsala, lezing. 19.45 Sfereo: klassieke orkestwerken (gr.). 20.05 Hsagse Orgelweek 1967: viool en or gel: klassieke muziek. KRO: 20.30 Stereo: technische tips v»ga 24.00 Nieuws. HILVERSUM III (240 FM-kanalen) VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vrier delljke groeten....: verzoekplatenprogram ma. 13.00 Nieuws. 13.07 NAR: Nederlandse Artiesten Revue op de plaat. NRU: 14.00 Nieuws. 14.02 Rome-Ankara-Madrid: pro gramma voor de gastarbeiders. 15.00 Nieuws. 15.02 Athene-Rabat-Belgrado: programma voor de gastarbeiders. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Rhythm and blues: oude en niet opnamen. 16.35 Country and Western i ziek. 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal met toto-uitslagen. 17.05-18.00 Muzlekmélange. BRUSSEL Ned. (324 m) 12.00 Licht muziekprogramma. 13.00 Nieuws, weerbe richt, mededelingen, programma-overzicht en S.O.S.-berichten voor schippers. 13.15 Ge- variet on belcantoconcert. 15.00 Licht i gramma en reportages wlelren Sport, muziek en tips voor automobilisten. (17.uo en 18.00 Nieuwe.). 18.30 r.-k. gods dienstige uitzending. 19.00 Nieuws en weer bericht. 19.30 Licht muziekprogramma. 22.00 Nieuws en berichten. 22.15 Lichte muziek. 23.40-23.45 Nieuws. S.'mlLSSS- light: Festival orkest van de BRT - ntsmuzlek. AVRO: 13.15 Voor 15.45 Dlxleland-orkest (gr). 16.00 tong (gr). 16.15 Nieuw ileke muziek. Voor de Jeugd. 17.30 Elektronisch orgel, gi taar, bas en slagwcik: lichte muziek. 17 40 Overheidsvoorlichting: Den Haag aan de lijn. 17,55 SOS-berichten. HILVERSUM XI (298 m) KRO: 7.00 Nieuws Actualiteiten: 7,50 Overweging.). 8.00 8.11 Voor de kinderen. B.30 Nieuws. 8.32 Toe- rlngclub: vakantletlps. 8.45 Voor de huis vrouw. NRU: 10.00 Muziek van deze eeuv (opn.). KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor ti. zieken. 11.30 Bejaardenprogramma. 11.58 Me dedellngen. NCRV: 12.00 terco: Lichte grammo/oonmuzlek. 12.21 Voor boer en tuin der. 12.28 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten. 12.» Parasolaslo: gevarieerd programma. 13.38 Stereo: Operami ofoonmuzlek. - - ,.;r.). 15.00 Gerefor- middagdlenst. NRU: 15.30 Zoekllct' op neaerland: Informatie over Noord-Ho land. afgewisseld met muziek. (16.00-16.1 Nieuws.) 17.20 Overheidsvoorlichting: Gas en elektrische apparatuur voor huishoudelijk ilk ln Suriname. Spreker: 1 ITS.) TROS: 12.04 licht platenprogra Nieuws.' 16.03 lORRrr Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Draaliljofdraallk: verzoekplatenprogramma. BRUSSEL NED. (324 m) 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.08 Landbouwkronlek. 12.16 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht, mede delingen, programma-o •bericht en beursberichten. 13.20 Tafel ziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Gevarieerde mu? 16.00 Nieuws en beursberichten. 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nieuws, weerbericht dedellngen. 17.15 Volksliedjes.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2