GOUDEN KUNSTENAARS HOUDEN MET JEUGD „CREATIEVE WEEK" Exposities zijn om het grote corso heen gebouwd TY-Indiaan Kluk Kluk overschreeuwd Op M.O.C.-terrein Voorschoten Men moet zich van alle mogelijkheden bewust worden PIERROT „Bloemenfeest en lijnenspel" Groots opgezet corso Rijnsburg móet dit jaar gewoon slagen Pater Th. J. van Galen ofm conrector in „De Wilbert" FORD ESCORT - TÜLPENRALLEYWINNAAR! PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 JULI 1968 ADVERTENTIE Hen kunstenaars z||n van plan van 5 tot en met 10 augustus ln Voorschoten vpor de Jeugd een creatieve week te houden. Het wordt een week voor Iedereen, die niet verf wil smeten, een beeld wil maken, om dat beeld wil dansen, een pot wil bakken, dje toneel wil spelen, een film wil maken, een modepop wil rjjn of een filmster of filmer. Als motto zou men deae week kunnen meegeven: wat je ook doet, het Is alt yd goed. Dit alles staat ook te lezen op de affiches, die men In Voorschoten gaat hangen. Op duideiyke wfyze wil men door het houden van zo'n week laten zien, dat kunstenaars geen eenzame in hun atelier hokkende nrtistiekellngen zyn, die hun eigen Ik centraal stellen, maar dat zy zich wel degelyk Interesseren voor wat er om hen heen gebeurt. Men wil eens en voorgoed afrekenen met het beeld van kunstenaar als wereldvreemd figuur, die ln afzondering Inspiratie opdoen. Mocht dit kunststukje lukken, dan wordt op 't H(arine) O(pkomst) C(entrum) Rob Rotteveel, beeldhouwer en leraar vrye expressie aan de Haagse sociale academie, met z'n dochter Nana. In augustus krygt hy er wat kinderen by. „Ik hoop dat het er veel zullen zyn" zegt hy. Algei „LEIDEN IS ER NIET RIJP VOOR" Beeldhouwer Rob Rotteveel (24), die overigens heftig protesteert als men hem het etiket Initiatiefnemer wil op plakken, treedt op als woordvoerder van de groep. Hy heeft In beiangryke mate meegewerkt aan het totstandkomen van deze speelweek en wist ook het beste de Ideeën, die er by de groep leefden, onder woorden te brengen. We voelen veel voor de gedachte Homo Ludena (de spelende mens Het gaat erom je persooniykheid door scheppingsdrang sterker te maken. Als Je Je daaraan overgeeft, ontdek Je ont zettend veel In jezelf en als het niet lukt, heb je altyd nog een uitlaatklep gevonden. Bij mij is het individu in de groep be- langryk. Niet daarbuiten. Naar mijn idee wordt over een jaar of tien die kunst belangryk, die anoniem is". Hoe had je je dat voorgesteld? ,Met twee of drie mensen hele fijne Hebben jullie een bepaald uitgang»- dlnKcn mallen zonder er een naam onder te zetten. Zo was het in de middeleeuwen ook". „Ons uitgangspunt Is een grote ruim te, een speelstad, waarin allerlei dingen op het gebied van kunst kunnen gebeu ren. In het midden staat een speeltempel als opvangcentrum. Als de speelweek 'n succes biykt te zijn (ik ben nogal opti mistisch), dan is het de bedoeling, dat daaruit vanzelf het eigeniyke centrum zal onstaan, maar dat hangt van de me dewerking van de gemeente af. We we ten .niet of we op het MOC-terrein gen biyven". „Ideologische richtlijnen zijn er maar die zijn een beetje vaag. Misschien wel met opzet. We willen in ieder gevall in de speelstad geen maatschappy imi teren. Het wordt meer een samenleving, waarbinnen het spel het grote bindmid del is. Er zyn „leidinggevende figuren", die elk een bepaald huis lelden, waarin de kinderen zich met allerlei vormen bezig houden. Zo hebben we een schil dershuis, een modehuis, een beeldhouw- hul8, een filmhuis, een ballet- en toneel huls, een muziekhuis, een filmhuis en nog een paar. Deze hulzen moeten zo Integraal gaan functioneren, dat kinderen, die het to neel- en ballethula byvoorbeeld kiezen, naar het beeldhouwhuis gaan om daar maskers te maken. Ze zitten dus niet aan één bepaald huls vast". Kun je je wat concreter uitdruk ken? „Laat ik een voorbeeld geven. Een groep kinderen is bezig een stukje mu ziek te maken en daarop wordt dan in het schilderhuis geschilderd. Of men is bezig by het beeldhouwen een totempaal te maken. De balletgroep kan daarom heen gaan dansen. We willen dus, dat er een vorm van sam'enwerking ont staat, zodat men eikaars produkten kan gebruiken. Dat bedoel ik met Integraal. Je kan echt niet zeggen er wordt alleen maar dit of dat gedaan". „Voorschoten is een fyy dorp. De au toriteiten. die daar zitten, willen wel. Daar hebben we geen moeiiykheden mee gehad. Bovendien is er nog nooit zo iets geweest in die plaats. Je begint gewoon met een schone lei In Leiden gaat alles via K. en O. en daar zyn ze nog lang niet zo ver. Mis schien, dat we over een jaar of twee hier met zo'n centrum beginnen. Men is er gewoon niet ryp voor. Van de gemeente Voorschoten hebben we 1500,— subsidie gehad. Dat is een verdubbeling van het bedrag, wat we in ons hoofd hadden. Wethouder Iestra, aan wie wy veel te danken hebben, heeft het er inderdaad doorgekregen. Zo'n instelling als K. en O. heeft na de oorlog goed werk gedaan, maar het is nu een te log apparaat geworden om open te staan voor een wat modernere aanpak". Waar hebben jullie het geld aan „Daar hebben we materiaal voor ge kocht. Verder betalen de kinderen, die zich van 5 tot 10 augustus hebben op gegeven (inmiddels over de 200) voor de hele week een tientje. Het wordt anders geen creatief jeugd dorp. Er moeten ook oudere mensen komen. Natuuriyk niet van tachtig, maar ik reken toch wel een beetje op de mid delbare schooljeugd. „We gaan beginnen met de stad op te bouwen. In het mluTlen komt een tempel te staan. We hebben met opzet een tem pel gekozen, omdat de kinderen daar geen houvast aan hebben. Als je zegt ga een stadhuis maken, dan weten de kinderen: het ziet er zo en zo uit. Nu een tempel heb je een blanco ge geven. De kinderen moeten er zelf iets ws aan toevoegen. Dat houdt een zekere spanning In." De grote barak op het MOC-terrein wordt tot tempel gemaakt. Deze wqrdt met 200 kilogram verf beschilderd, zódat Eigen reparatie-atelier. hij een totaal ander inneriyk en ulteriyk krygt. Verder komt er een uitkyktoren en een schutting voor de muurkrant, waarop mededelingen verschynen over activiteiten op het terrein. Het belang rijkste is wel, dat wij proberen de crea tiviteit. die in ieder kind aanwezig is op zinvolle wyze te stimuleren. Om een voorbeeld te geven: By handerarbeid worden meestal klerenhangers en boe kenrekken gefabriceerd. Stel nu, dat een Jongetje blokfluit speelt. Laat hem dan een kistje maken, waarin hy dat ding kan opbergen. Dat heeft zin, terwyi het toch ook scheppen om het scheppen is. Het is misschien niet zo'n gelukkig voorbeeld, maar Je voelt wel aan, .wat ik bedoel." Hoe reageert de bevolking op dit les? „We hebben al wat reacties gehad, aar de zaak komt pas los, als de affi ches er gaan hangen. Wel zyn er acties ln het dorp om allerlei rommel, die wy goed kunnen gebruiken, in te zamelen. Verder hebben zich drie aannemers meld, waar we materiaal kunnen komen halen. Men is in Voorschoten wel enthou- .Marjollen Briër van de Leidae bal letschool, Rens Verpalen, pottenbakker, Peter Thyssen, cineast, Wim Siere free lance regisseur, J. ansen muziekpeda goog, Henk de Vroom beeldhouwer en binnenhuisarchitect. Minke van Steen bergen Hajaleidster, Rob Rotteveel beeldhouwer en mevrouw De Bruyn, schilderes in Voorschoten. Met kunst heeft de speelweek weinig te maken. Ik er niet van om aan het „met verf amy ten" het woord kunst te verbinden. Het gaat erom, dat kinderen niet bang •m klei te pakken. Je moet ledereen zijn gang laten gaan zonder dat ze om iets vragen. Ze mogen van my gerust keer poep zeggen, als ze dat willen. Dat wordt ze haast altijd verboden en dan is het voor een kind toch fyn, dat het de vryheid heeft om het een keer te zeggen." Gistermiddag 16.00 uur werden gedurende een persconferentie in het nieuwe moderne raadhuis te Ryosburg door gemeentebestuursleden van Rynsburg en leden van het Rynsburgs corsosecretariaat de plannen voor het Rynsburgs corso, dat de toepasseiyke naam „Bloemenfeest en ïynenspel" draagt, uiteengezet. De loco-9ecretaiis der gemeente, de heer Westerink opende de conferentie. Hy ageerde op de zin van Leidens burgemeester mr. G. C. van der Willigen In diens voorwoord ln het programmaboekje van het corso: „Voordat het corso op zater dag 8 augustus ln zee gaat, wil Ik het van harte een vooral zonnige vaart toe wensen". De heer Westerink stelde daarop: „Laat het corso tóch maar i Lelden gaan, maar laat het niet in het water vallen". Het woord werd daarop gegeven aan de heer O. Leeuwenburg, voorzitter het stichtingsbestuur van het Rynsburgse Bloemencorso. Hy heette de aar zlgen van harte welkom en richtte daarby het woord speciaal tot het Duitse kunstenaarsechtpaar Prlnz-Kramer, dat ln de raadszaal een expositie van schil deryen en tekeningen heeft verzorgd. Ook de heer Timmermans van de rykspolitle werd In zyn welkomstwoord betrokken. ROUTE Sierprodukten „Voor het eerst ls het corso niet door de heer Kiers ontworpen. Sinds dertien jaar heeft hij de wagens voor het ontworpen maar nu heeft hij zich terug getrokken. Voor dit jaar hebben we de heer W. Buurman bereid gevonden in samenwerking met het reklamebureau Ziegelaar en Visser uit Leiden. WJ kun- namelijk niet genoeg doen aan pro paganda om onze sierproducten te tonen Nederlanders, maar vooral ook buitenlanders. De sierprodukten moeten i bron van inkomsten biyven. De liefde schoonheid van de bloem moet daarom steeds onder de aandacht van de bloe menliefhebbers worden gebracht. Vo rig jaar juni hebben we tien miljoen an jers geveild. Dit jaar waren dat er acht tien miljoen - maar we hebben een half miljoen minder ontvangen!" Aldus de Leeuwenberg. Veertig wagens, 22 muziekkorpsen IN STADSGEHOORZAAL: LEIDSE KINDEREN MAAKTEN ER EEN J0ELFEESTJE VAN Om 1 uur stonden ze al rilen dik op de Bree«traat. Hele groepen kwamen aangentarcheerd onder leiding van en geflankeerd door leidsters en leiders. De Stadsgehoorzaal beleefde gistermid dag een massale Intocht van kinderen ln alle loeftyden. Kleuters liepen erbü, aan de. hand van moeder of vader, maar ook oudere kinderen van 11, 12 en 13 jaar. Al die kinderen waren gekomen om Kluk Kluk „van de televisie" In levenden iy- op het toneel van de Stadsgehoorzaal te zien. Die zaal was dan ook geheel uitverkocht, terw-yi bulten nog 'n lange ry kinderen stond. Daarvoor werd om uur een tweede voorstelling gegeven. Het plaatsnemen verliep rustig en or- deiyk. Niet zodra echter waren de kin deren gezeten of daar brak het gekwet ter uit meer dan duizend kinderkelen los. Langzaam groeide dat aan tot een gejoel waarboven uit de artiesten van het Theatercentrum Flink, aangetrok ken door de commissie Jeugd vakantie- bezigheden, zich nauwelijks verstaan baar konden maken. Het „Ja wij dansen de Botsella", in het begin, werd uit volle borst meegezongen en bleek het op- warmetje. De zaal veranderde Bpoedig n mierenhoop. Overal zaten de kin deren, in het gangpad en op de leunin- van de stoeien, overal ook werd voortdurend geroepen en geschreeuwd. Zo luid dat de artiesten zelf herhaalde- am stilte verzochten. Op het „zyn Jullie stil?" volgde dan een langzaam Wai i geen speelweek „Heel algemeen zie ik het zo: de mén sen, die nu volwassen zyn, hebben na de oorlog het materiële als doel gehad in «Ie trant van een volle maag te krijgen. Nu is het de tijd om iedereen zich van zichzelf bewust te maken door alle mo gelijkheden, die In Je zitten ln 'n groep te ontplooien. Daar kom je, als Je ma terieel gebonden bent, niet aan toe. Het gaat om de jeugd, die deze ontwikkeling niet hoeft door te maken. De ouderen moeten uit zichzelf komen, als ze ten minste willen en niet alle hoop hebben opgegeven. Iemand mag van my best op kantoor zitten, maar hy moet wel weten waar om. Mensen kiezen nog teveel een beroep uit traditie of passiviteit". Door wie hebben Jullie je laten In- „In zekere zin door Constant met zyn Nieuw Babyion en verder hebben wy ook wel elementen van Provo overgenomen. Pater Th. J. van Galen ofm, aalmoe zenier voor de niet-katholieke zieken huizen (het Academisch Ziekenhuis uitgezonderd), is met ingang van 8 augustus benoemd tot conrector van „De Wilbert" te Katwijk aan den Rijn, tehuis voor bijzondere verzorging en verpleging behoevende bejaarden. Pa ter Van Galen zal mgr. C. Kramer ofm, die rector van „De Wilbert" is, gaan assisteren. Pater S. Hooy ofm, belast met de zielzorg in het Academisch Ziekenhuis, zal, zolang nog geen opvolger voor pa ter Van Galen te Leiden is benoemd, waarnemen in de Annakliniek, het Diaconessenhuis en de verpleeghuizen, welke pater Van Galen regelmatig be zocht. Het ligt in het voornemen de hele zielzorg in de niet-katholieke zieken huizen, een vorm van dekenale ziel zorg. te doen plaats vinden vanuit het Franciscanerklooster aan de Mariën- poelstraat. Pater Van Galen, die vier jaar in Leiden werkzaam was, werkte nog vanuit de pastorie van de Leonar- dus-parochie. Het pastorale werk in de ziekenhui zen waarlijk niet een van de gemak kelijkste vormen van zielzorg, omdat 't contact meestal (en gelukkig) maar van tydelijke aard is en omdat „op zaal" geen privacy aanwezig is ge schiedt de laatste jaren in een zeer goede verstandhouding met de geeste lijke verzorgers van andere kerkge nootschappen. Dikwijls worden geza menlijk bepaalde initiatieven genomen en ook tracht men in samenspraak met elkaar de juiste wegen voor de ziel zorg in het ziekenhuis te vinden. De dominees en de paters ziet men ook graag komen. De patiënten, maar ook de leiding, omdat de zielzorgers in de praktijk goede „bemiddelaars" blijken te zijn als er ergens „kortslui ting" is in de personele verhouding tussen de patiënt en degenen, die hem moeten verzorgen of behandelen. De overplaatsing van pater Van Ga len houdt verband met zyn leeftyd. Hij is thans 64 jaar en verwisselt zyn door het ambulante karakter vry Leidse functie voor zielzorge lijk werk in „De Wilbert". In „De Wil bert" zal pater Van Galen eveneens wegstervend gehoorzaam: ..jaaaa". Dan was het inderdaad even stil. Toen Kluk Kluk onder lndianengehuil van de kin deren door een van de zaaldeuren de zaal betrad en zich in indianentenue naar het toneel spoedde, zwol het ge luid aan tot een orkaan. Ook Kluk Kluk kon de kinderen niet stil houden. (Als hij in actie kwam, kreeg hy veel byval, praatte hij dan ging die bijval gewoon door), zodat de voorzitter van de cc missie Jeugdvakantlebezigheden op bepaald moment de microfoon greep zei: „Kluk Kluk heeft dit nog nooit m gemaakt, dat de kinderen niet naar hem luisteren. Als Jullie over 5 minuten niet stil zyn gaan jullie maar naar huis. Zullen Jullie stil zyn?" SCHATERLACHEN Weer volgde het eenstemmig „jaaaa", weer was het even stil maar toen Her- bert Joeks aan een korte monoloog be gon en het lawaai weer erger werd Het hy zich, onder zyn verhaal door ontval len, „Lelden, altyd Lelden". Of bedoelde hij: „Leiden altyd Lyden?" Meer liet Herbert Joeks niet merken. Hy bracht de kinderen met zyn spel in het korte Sketchje tot schaderlachen. Met rode hoofden waarschljniyk schorgeschreeuwd kwamen ze aan het einde van de voor stelling de Stadsgehoorzaal uit. Voor hen as het feest geweest L.P.V. „De Vriendenclub" Uitslag m de wedvlucht vanaf Vilvoorde, gehouden op zondag 21 juli. Er waren 341 vogels in concours, die bij kalme N.O.-wind om 7 uur zijn gelost. Uit eerste tien): 1, 3 ,5 10 Ch. v. d. Voorn; 2 Gebr. Distel velt; 4 en 6 Gebr. De Ridder; 7 R. Pet; 8 en 9 N. Nie- vaart. Patiëntjes uit Oegstgeest naar Spanje Zondag 28 juli vertrekt van Schiphol een tiental kinderpsychiatrische pa tiëntjes uit de kinderpsychiatrische kliniek te Oegstgeest paedologische kliniek Curium), begeleid door twee medewerksters van de kliniek, met als einddoel een kinderpsychiatrisch sanatorium te Tarragona (Spanje). Deze kinderen zyn uitgenodigd voor een zonvakantie aan het strand van Taragona door dr. Lartigau, genees heer-directeur van het sanatorio Villa- blanca. Het ligt in de bedoeling dat de kinderen een maandlang in 't gunstige klimaat van Spanje zullen verblijven, terwyl hun behandeling gewoon wordt voortgezet. De opzet is dat evenveel Spaanse kinderen hun vacantie in Ne derland zullen komen doorbrengen. De geneesheer-directeur van de Oegst- geestse kliniek, dr. Am van Krevelen, die zeer ingenomen is met dit voorstel van zyn Spaanse collega, beschouwt de excursie onder leiding van twee ver trouwde volwassenen als een ervaring die de ontwikkeling van de kinderen gunstig zal beïnvloeden. Doordat men de reis maakt per chartervliegtuig is het mogelijk te landen op het vliegveld Het corso zal uit veertig wagens be staan, waarvan 14 praalwagens. De an dere 26 wagens zyn personenauto's. Dc stoet wordt opgeluisterd door 22 muziek korpsen. Het traject ls ln drieën gedeeld: Rynsburg-Oegstgeest, Oegstgeest-Leiden Leiden-Rynsburg. Voor het eerste tweede deel zyn belde zeven korpsen „In gezet", voor het derde deel acht. Een corso ls geen corso zonder bloe menmeisjes. Een zestal Jonge Rynsburg se schonen gaat vanaf maandag het cor so propageren in Rynsburg, Katwijk, Noordw-yk, Valkenburg, Oegstgeest en Lelden. Andere manifestaties om de nodige ruchtbaarheid aan het corso te geven zyn de tentoonstellingende reeds ge noemde expositie van schilderyen en te keningen ln het Rynsburgse raadhuis en ln het stadhuis te Lelden, in de Burger zaal, zal van woensdag 31 juli t.e.m. zon dag 4 augustus een unieke tentoonstel ling van bloemen worden gehouden, waaraan niet minder dan 20 van de meest bekwame en bekende Nederlandse bloemslerkunstenaars meedoen. Opbouw en arrangement van de ten toonstelling ligt eveneens ln handen van de heer Willem Buurman uit Oegstgeest. Lijnen zijn ondergrond De heer Willem Buurman gaf nog uitleg bij zijn ontwerpen. „Het is uiteraard in de eerste plaats een bloe menfeest, pas dan wordt het corso een Ïynenspel. De lijnen zijn eigenlijk de ondergrond waarop de bloemen ge plaatst worden. Overigens zie ik de afloop van het corso persoonlijk niet erg optimistisch in. Ervaren binders Tradities tijdens Corsoweek Rijnsburg Het bloemencorso te Rynsburg brengt jaarlijks enkele tradities met zich mee. In samenwerking met de Oranjever eniging wordt, twee dagen voor het grote corso, een kindercorso gehouden. Dat vindt plaats op donderdag 1 aug. De bruiden worden niet vergeten. On verschillig of ze één dag, 12%, 25 of 50 jaar zijn getrouwd in de corsoweek (voor zover de bruiden in Rijnsburg wonen); allen krijgen ze een bloemen- verrassing. Ook dames die een gezins uitbreiding krijgen in de corsoweek, eveneens voor zover ze ingezetenen van Rynsburg zyn, krijgen een bloe menhulde. echter hebben me verzekerd, dat de ontwerpen uitvoerbaar zijn; zij gaven hun fiat aan het corso. Op hun goed inzicht zal ik maar vertrouwen." heer Leeuwenberg onderstreepte zijn onbehagen in positieve zin: „We be ginnen maar, het eind komt er óók wel." Daarna was het woord nog aan de gast-exploitanten, Elke Prinz-Kramer en haar echtgenoot die ook haar manager is. De heer Prinz stelde dat de bewogenheid die zijn vrouw in de bloemen ziet, voor haar een streven is naar een nieuw levensbeeld, dat haar kunst beïnvloedt." Bezichtiging Vrijdagvond opent de direkteur van de K.L.M. in Nederland, de heer J. C. Oldenburg, de tentoonstelling van de corsowagens. Van 18.00 tot 28.00 uur is het totale corso vooraf te bewonderen (en te fotograveren) ln een van de Flora- Hallen. Entree: voor militairen en kJnde- twee kwartjes en voor verdere be langstellenden één gulden. is verder nog „in slagorde" te bewonderen op zaterdagmorgen S augustus (vlak vóór het vertrek), van 9.00 tot 11.30 uur. Opgemerkt zy nog, dat de start dit jaar reeds om 18.00 uur is andere Jaren was dat half twee 's mid dags. Gestart wordt vanaf de Florahallen. HONDERD BINDERS Aan het cc derd binders binders zyn twee boeketten, resp. van goud en zilver -op een sokkel gemon teerd, te winnen. Eerst was het de ge woonte een gouden, zilveren en bronzen anjer uit te loven, maar het Prins Bern- hardfonds heeft verzocht de uiteriyke van de pryzen te veranderen, het corsobestuur gevolg heeft gegeven. Om 13.00 uur gaat het corac Rynsburg: Rynsburgerweg, Oegstgees- terweg, Brouwerstraat, Noordeinde. Petr van Saxenstraat, Evertsenstraat, Tromp, straat, De Ruyterstraat. Kanaalstraat Katwykerweg, Langevaart, Sandtlaac, Herenweg, Kerkstraat, Vliet N.Z., Koel straatbrug, Vliet Z.Z., Smidstraat, Oegst. geesterweg, Rynsburgerweg. Daarna om 13.55 door Oegstgeest: Rijnsburgerwep Rynzichtweg, Leidse Buurt, Geverstraai Leidsestraatweg. En om 14.30 i Leiden: Rijnsburgerweg. Stationsplein Stationsweg, Steenstraat, Blauwpoorts brug, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat Hooigracht, Hogewoerd, Breestraat Noordeinde, Rembrandtstraat, Wittesin gel, Zoeterwoudsesingel, Hoge Ryndijk Utrechtse Veer, Zyisingel, Herensingel Medusastraat, Kooilaan, Willem de Zwij. gerlaan, Oegstgeesterweg, Zweilandlaan. Kagerstraat, Dieperpeellaan, Houtlaan, Anthonie Duycklaan, Van Beuningen- laan, Van Slingelandtlaan, Warmonder weg. In de Doelenkazerne wordt pauze gehouden. Om 17.00 vertrekt daarna weer voor de terugtocht. Te 18.2! uur wordt Oegstgeest weer bezocht Warmonderweg, Langevoort, Wytten- bachweg, Dorpsstraat. Almondeweg, en om 18.45 uur komt het corso terug in Rynsburg: Oegstgeesterweg, Korte Brou werstraat, Vliet N.Z., Dubbel Buun, Sandtlaan. Oegstgeesterweg, Rynsbur gerweg, terrein Veiling Flora, alwaar de stoet ontbonden zal worden. LEIDSE BIOSCOPEN Camera (middag 2.30) Een: hoogst merkwaardige tekkel a.l. prol. Wacht tot het donker is 18 jaar. (nacht vrijdag en zaterdag 23.30) B&mbole (18 Jaar.) Dageiyks: 2.30, 7.15 en *.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De nacht is om te stelen a. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: DJango, de man zonder genade, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) (prol.) 's-Morgens: Thunderbirds are go (aJ.I (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Daar komen de Russen, daar komen ze aan. a.l. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Fantomas contra Scotland Yard (a.L prol.) Nacht, vry dag en zaterdag 23.30 uur). Verboden vruchten. 18 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PUNT ADVERTENTIES Weer twee inbraken in Leiden Inbraken zijn de laatste tyd in Lelden tn de orde van de dag. De afgelopen nacht (van donderdag op vrydag) werd Ingebroken in een rookartikelenzaak de Mareslngel. Door een ruit van de achter-keukendeur te breken slaagdel n) de lnbreker(s) erin binnen te komen. De buit bedroeg ongeveer honderd gulden in kleingeld. Een rywielhandel in de Haarlemmer straat had een gebroken ruit tydelijk vervangen door een plaat hardboard. Op lettende dieven hebben de plaat bemerkt Ingedrukt. Zy namen uit de zaak de kassa, die echter slechts veertig gulden bevatte. Bromiietster verleende geen voorrang: TWEE GEWONDEN Gistermiddag om 13.42 uur verleende n 18-jarig meisje uit Oegstgeest op de hoek Van Sllngelandtlaan-Fagelatraat te Leiden geen voorrang aan een trailer die op de Van Slingelandtlaan reed (het meisje kwam uit de Fagelstaat). Zy botste tegen de trailer aan. Als gevolg daarvan moest zy met een hoofdwond, hersenschudding en verlies van enkele tanden uit bet bovengebit per EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden ver voerd. Haar 12-jarige duo-passagier, eveneens uit Oegstgeest afkomstig, moest met een hersenschudding in het Acade misch Ziekenhuis worden opgenomen. OEGSTGEEST Getrouwd: M. A. Keukelaar en G. M. Hartkamp. Overleden: A. J. M. Lepelaars, w.v. A. J. Smarius; D. den Heyer. Burgerlijke Stand Geboren: Bernardus, z.v. C. de Ronde en J. M. Bos; William, z.v. T. Sylla F. T. J. Koopmans; Mireille E., J. E. P. Nettekoven en P. A. Netteko- ven; Edward J. B., z.v. E. J. L. Kerk hoven en E. A. Suvaal; Jacques, z.v L. van der Zwan en C. Henderikse: Laura C. E., d.v. F. A. Brunacci en S. Sotte; Marco, z.v. J. H. Hagemeijer en J. M. van Drongelen. Ondertrouwd: E. H. M. Bouvy en A. M. W. Perquin; A. van der Wal en C. J. Vincourt; J. M. A. Edelaar en H. C. Scheffers; D. Michels en A. J. Delmaar; E. J. J. op 't Land en E. M. Koeman; J. H. T. Knook en L. A. M. Jansen; B. G. M; Oostdam en J. M. C. van den Berg; G. van 't SpUker en J. Over- duin; L. C. J. M. Fackeldey en C. S. M. Bouter; C. J. van Leeuwen en N. van der Haven; J. P. Zandbergen en W. H. Steenbergen; J. M. van Keste- ren en G. de Wolf; F. J. de Haas E. van Tuyl; J. F. Driessen en W. A. van Rooijen; F. A. van der Reijt en J. J. de Vries; H. D. van Klaveren en L. van Haaster. Gehuwd: S. J. Geenjaar en M. Was senaar; W. Roelandse en M. S. E. de Haas; J. H. M. Volwater en P. Prins; J. J. M. Immink en I. E. Wijling; B. J. Hesseling en A. M. van Bilsen; A. van der Harg en A. W. van dar Plas; J. den Hertog en R. E. M. Sloos. Overleden: D. de Mooij, 78 jaar, man; A. J. Cuvelier, 60 jaar, man; J. Veld huizen van Zanten, 71 jaar, man. LEIDERDORP ZWEMFEEST „DE DOES" Zaterdagmiddag. 17 augustus, te be ginnen om 4 uur 's middags wordt in het zwembad „De Does" het jaarlijkse grote familie-zwemfeest gehouden dat het bestuur van de zwemvereniging organiseert. Alleen abonnement-hou ders kunnen er aan deelnemen. Het programma vermeldt o.m. luchtbedden- race, gecostumeerd zwemmen, wed strijden met stokje zwemmen en bal lon-opblazen en de familie-estafette. KORRELTJE Niets overtuigt zozeer de mensei weinig verstand, als wat ze niet be- grypen. (Kard. De Retz) Marktberichten LEIDEN, 26 JuU. Vee Aanvoer: stieren 7, melkkoeien 75, vette koeien 275, vare koelen 75, graskalveren 2. vette kalveren 116, nuchtere kalveren 3. vette schapen 291, weideschapen 80, zulglammeren 1214, weidelammeren 430, varkens (zeugen) 45, schrammen 123, biggen 632, geiten 31; totaal 339E Notering: slachtstieren s. 4.00-4.50-4.70. melkkoeien 975-1300-1700, vette koeien s. 3.75-4.30-4.80-5.15, vare koeien 680- 1000-1450, vette kalveren 1, 3.20-3.55- 3.80, vette schapen 105-125-145, weide schapen 120-130-140, zuiglammeren 12.'- 135-150, weidelammeren 100-115-12 drachtige zeugen 375-400-450. schrarr men 85-95-115, biggen 67-70-72, geite» 35-75-90. Handel: slachtstieren matig, melkkoeien rustig, vette koeien rustig, redeiyk, vare koelen rustig, vette kalve ren zeer vlug, vette schapen traag, zuig lammeren goed, weideschapen en wei delammeren redelijk, zeugen, schrammen en biggen matig, geiten redeiyk. Kaas Aangevoerde partijen: Goud se 3 en Leidse 5. Notering: Goudse extra kw. tot 4.10, le kw. tot 3.88; Leidse tot 3.65. Handel kalm. Medische diensten LEIDEN Leidse huisartsen: t zaterdag 10 uur dient men de eigen ■huisarts te raadplegen. Na zaterdag middag 12 uur belle men voor spoed gevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek: Doeza Apotheek, Doezastr 31, tel. 21313. Leiderdorp arts dkt. G. A. dc Bruyne, Hoofdstraat 8, Leiderdorp, teL 22208. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg gehele weekend geopend. Wijkverpleging: zie Koudekerk (bij ongevallen Ryndijk bellen 01714-278. Oegstgeest arts: dkt. J. H. Meiss- »r, L. de Colignylaan 19, tel. 53865 Apotheek: Oegstgeeste Apotheek df gehele week geopend. Wijkverpleging Groen en Wit-Gele Kruis: zr. Fojet-v- d. Velden, tel. 54982, b.g.g. 22222. Voorschoten arts: dkt. F. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356. Apotheek Voorschoten is op zondag 28 juli ge sloten van 8-22 uur.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4