SJeCeidseSotvwi/nt Nederlanders daar schamen zijn sentimenteel, ze zich maar voor GERT (VAN HERMIEN): IN ZUID-AFRIKA IS VAN T.V. VOORFOPIG NOG GEEN SPRAKE Turk wist niet dat er hasjiesj in koffer zat Aan de top platenverkoop in Nederland Nationalistische regering wil er niet aan PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 JULI 1968 Kiezen ook niet alles IN de penibele week direct nadat ze ker was geworden dat de Rljswijkse burgemeester geen promotie naar Den Haag wachtte, schoot de Haagse fede ratie der Partij van de Arbeid uit haar •lof op een manier waar niemand waar dering voor had, zelfs eigen partijgeno ten niet. De Haagse PvdA-federatie ver klaarde de oorlog aan mr. Toxopeus, een van de overgebleven kandidaten voor de opvolging van mr. Kolfschoten onder het motto, dat men deze aart- conservatief, van wie geen enkel voor uitstrevend beleid te verwachten was, bij voorbaat als onaanvaardbaar af- Mr. Toxopeus is geen burgemeester van Den Haag geworden; maar beslist niet om de reden die de Haagse socia listen in de strijd hadden gebracht. Zo conservatief-liberaal als de Haagse fe deratie hem schilderde, is mr. Toxopeus xelf« in zijn partijgebonden optreden niet, terwijl men ook nog gerust de vraag mag stellen in hoeverre de privé- mening van mr. Toxopeus strookt met die van de meest behoudensgezlnde V.D.D.'ers die hij ook op zijn wagen heeft zitten. Er is bovendien het bewezen feit, dat een politieke figuur wanneer hij heeft plaats genomen op de burgemeesters- stoel weliswaar zijn politieke ideologie niet verloochent, maar meer gevoel krijgt voor realisme en voor zijn plicht om in het algemeen belang zo onafhan kelijk mogelijk te oordelen en handelen. Bij uitgesproken politieke figuren is wel een bezwaar, dat ze dan soms een hale zwaai moeten maken. Dit schept aanvankelijk wantrouwen en het duurt meestal geruime tijd voordat de man- in kwestie zijn capaciteiten als goed be stuurder niet alleen bewezen, maar ook aanvaard ziet ■gemeesters is juist, dat hun uitslui tend op het algemeen belang gerichte optreden aan ernstige spanningen wordt bloot gesteld. Een dezer dagen nog heeft men kunnen lezen hoe een burgemees ter die in een kleinere gemeente voor treffelijk werk verricht, zelf ii trok of hij met zo veel plezier op succes zou kunnen werken, hij wist dat hij zich om de zoveel jaar bij de burgerij moest presenteren als inzet voor een verkiezingsstrijd. In de Ideale democratie moest dit tuurlijk mogelijk zijn, omdat we dan ook ideale burgers zouden hebben, die zich eveneens uitsluitend laten leiden door het algemeen belang of wat minder altruïstisch door de mate waarin hun eigen belang met het algemeen belang kan samenvallen. Maar onze democratie is niet ideaal en we vrezen dat bij herhaling bij bur gemeestersverkiezingen groepsbelangen gaan domineren; dat de politieke factor dan soms een zwaar gewicht in de schaal zal leggen; dat de onafhankelijk heid van de burgemeester daardoor uit gehold zal gaan worden, omdat hij ze- in de laatste jaren van een ambtstermijn moet gaan denken aan het spel rond de stembus, waarbij hij noch wanneer het een botsing van groepsbelangen wordt noch politiek hoogtij gaat vieren de zeker heid heeft dat objectief naar zijn pres geoordeeld zal worden. voor de gekozen burgemeester, komt dit óf omdat burgemeesters wel een verkeerd beleid voeren óf om- nen het huidige benoemingsstelsel wegvagen wil als overblijfsel regentenmaatschappij. Vergeten wordt dan, dat het overgro te deel van de Nederlandse burgemees ters de juiste man op de Juiste plaats blijkt te zijn; vergeten wordt ook de mi sère die men in andere landen vaak met burgemeesters beleeft die dan wel het produkt zijn van min of meer democra tische verkiezingen. Wie vindt dat het gemeentebestuur een sterk politiek karakter moet heb ben, die kan blijven ijveren voor de ge kozen burgemeester; wie erkent dat de voordelen van het systeem dat we nu hebben de nadelen verre overtreffen, kan niet onder de gewetensvraag uit, wat het algemeen belang voor goeds te wachten heeft van de overstap op het andere paard. De verkeerde uitval van de Haagse v.d.A.-federatie geeft in dit verband al te denken. (Van c i correspondent) Met volgeschoten gemoed en af cr een traan wegpinkend zijn wij gister avond gegaan door de diepten van leed. Met afgrijzen en saamgebalde vuisten hebben wij de slechtheid en d< verdorvenheid van deie wereld aan schouwd zoals die werd verbeeld ii „De Twee Weeaen". En we hebben gc noten. Want een superdraak als dit atuk dat hoogstwaarschijnlijk toch nog steeds volle selen sou trekken Ie eigenlijk je reinste pop-art. Alle breed uitgemeten emoties, de heerlijk harde tegenstellingen onder regie van Willy van Hemert fraai op het •eherm geaet waren verrukkelijk om te slen. Het Initiatief van de VARA om dit atuk, dat in 1962 werd ultgeaonden nog eens uit het archief op te diepen, verdient alle lof. (Al was duidelijk te merken dat de beeld registratie in die jaren nog niet so per fect waa ala nu). Als er nog meer van dit ouderwetse stuntwerk op de plank ligt, houden wij one aanbevolen. Het tweede deel van de documentaire over de crisis in het religieuze leven, gisteren uitgezonden over Nederland II, gaf een goed inzicht in de vragen, die er rond het comtemplatieve leven bestaan. Samensteller Hans Wortel- boer leidde de kijker niet alleen het klooster De Slangenburg binnen, hij plaatste hem ook in het hart van de daar levende problematiek. In een geeprek met abt Tholens kwam onder meer de vraag aan de orde. wat de moderne stadsmens van een klooster als De Slangenburg en van het leven dat daar geleld wordt denken moet. De abt beantwoordde deze vraag op intel ligente wijze, zij het ook dat hier en daar een definitieve en nogal beto gende toon doorklonk. Het sterkste deel van zijn antwoord bestond uit het voorlezen van een brief, die ds. J. J Buskes na een bezoek aan de abdit had geschreven. Blijf wie Je bent. stond daarin, probeer je niet aan de wereld aan te passen, als Je dat doet wordt je bestaan zinloos. Duidelijk bleek, dat de abt huiverig staat tegen over vergaande experimenten in het religieuze leven, zoals toegelicht door Dom Nuy, die met enkele Benedictij nen nieuwe vormen van contemplatief leven uitprobeert. Hij wil nagaan, of het mogelijk is, het contemplatieve le ven los te maken van de agrarische en feodale contekst, waarin het nog altijd gevat is. A.I. HAARLEM (ANP) Wegens over treding van de opiumwet eiste de offi cier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank mr. J. Bredius een gevange nisstraf van een Jaar met aftrek van voorarrest tegen de 34-jarige Turk K. O, uit Ankara. Op 4 april kwam de man op Schiphol met een vliegtuig uit Turkije aan en bij een routinecontrole door de douane kwam aan het licht dat de Turk niet veel geld bezat. Op een vraag naar zijn bestemming, noemde hij het adres van een landgenoot in Alkmaar. Het vernemen van de naam van deze landgenoot was voor de douane voldoende aanleiding de koffers goed na te zien. Een daarvan bevatte kleedjes en tapijtjes, waarin 487 plakjes bereide hasjisj elk 11 gram wegend werden ge vonden. De Turk werd aangehouden en later in het Haarlemse huis van bewa ring Ingesloten. Voor de rechtbank ver klaarde de verdachte dat hij op verzoek van een vriend uit Ankara de tocht naar Nederland had gemaakt. De vriend ver schafte hem een vliegretour en een kof fer, die in Alkmaar afgeleverd moest moest worden. Als dank was hem een vakantie van 14 dagen in Nederland toe gezegd. De raadsvrouwe mei mr J M Moll van Charente betoogde dat de op drachtgever en de Alkmaarder bulten schot blijven, terwijl de verdachte voor anderen zou moeten boeten. Op grond daarvan bepleitte zij clementie. Uit- ipraak 6 augustus. ENSCHEDE Wie kent hem niet Gert Timmerman, de 32-jarige zanger, die door een deel van het Nederlandse publiek ver afgood, door een deel verafschuwd wordt. Ze noemen hem een „smartlapzanger", maar intussen is hij de artiest, die de hoogste platenverkoop van Nederland heeft gehaald en woont hij in een prachtige villa bij En schede. Hij voelt zich gelukkig, ondanks alle kritiek, die hij moet horen van de zijde van« het publiek en van de zijde van de collega's. „Ach", zegt hij, „in dit vak heb je altijd haat en nijd gehad, daar trek ik me niet zo erg veel van aan. Ze noemen me een zanger van smartlappen en ze verklaren me voor gek, omdat ik in deze tijd van beat dit repertoire breng, maar ik geloof dat het toch de goede tijd is voor mijn liedjes. Veel oudere mensen houden ervan, dat merk ik aan de brieven, die ik van ze krijg en daarbij krijg ik toch ook veel reacties van teenagers." Hij merkt het niet alleen aan de brieven, hij merkt het ook aan het vele werk, dat hij heeft. „Bijna elke avond treed ik op. En dat optreden houdt niet in dat ik een paar liedjes zing, nee, begeleid door mijn eigen orkest zing ik een volledig repertoire van zo'n veertig a vijftig liedjes." Hij zingt niet alleen. Sinds een paar Jaar zing hij vaak samen met zijn vrouw Hermien, die hij een jaar of geleden ontmoette. „Ze kwam naar toe om een handtekening te vragen", weet hij zich te herinneren. „Ik zei toen tegen haar: je bent helemaal het type van een zangeres, weet je dat. Ik zing ook wet eens, zei ze toen tegen m< schreef toen het telefoonnummer me op een briefje en werkelijk: twee weken later belde ze me op. Op 't eerste gezicht Ik herinnerde me haar meteen, maakten diezelfde middag nog een spraak en toen merkte ik, dat ze prachtige stem had. Ik nam haar mee naar een winkel, kocht een nieuw pon voor haar en diezelfde avond trad ze naast me op en niet lang daarna zijn we getrouwd, want het was liefde op het eerste gezicht". Hij heeft, naar hij zelf zegt, „eer lukkig huwelijk". „Toch proberen men sen vaak in mijn huwelijk te stoken. Ze zeggen dat ik in de gevangenis heb gezeten, dat ik verschrikkelijke dingen heb gedaan en dat is soms wel eens een last voor me. Als ik wel eens een avond niet met Hermien optreed, vergeet niet, dat we twee kinderen hebben en ze niet elke avond van d« kinderen weg wil, wordt er al gauw ge zegd: ze zijn vast uit elkaar en juist als je een goed huwelijk hebt, kan je daar niet zo goed tegen. Ik niet, ten minste". Een prlvéleven la een lnxe voor hem. „Hoe vaak heb ik niet mensen op vi site, mensen, die ik nauwelijks of he lemaal niet ken. Ze hebben me een keer «ien optreden en dan komen se somaar het erf oprijden om me te zien. Die mensen hebben vaak so'n eind gereden, die kan Je niet somaar weg- Nog een paar jaar wil hij blijven zin gen, „en dan wil ik ermee stoppen, voordat de mensen genoeg van me krijgen. Wat ik dan wil gaan doen?" Hij lacht: „Eigenlijk wil ik dat liever nog niet zeggen", maar na aandrin gen wil hij wel verklappen, dat hij graag producent bij een platenmaat schappij zou willen worden. „In ieder geval wil ik wel in de mu ziek blijven. Per slot van rekening be speel ik zes instrumenten en compo neer ik zelf ook". Nog een paar jaar elke avond. „Ik heb eerbied voor jou grijze haren" en dan is het dus afgelopen. „Ja, dat liedje wordt nog steeds veel gevraagd. Ik heb er zelf niet zo veel zin meer in, want ik heb het al zoveel keren gezon gen, maar als iemand het vraagt, be gin Ik er toch wel weer aan. Ach, als een oud vrouwtje naar me kijkt en ik zing het terwijl ik naar haar gezicht kijk, zing ik het toch elke keer weer Smartlap? Naar woord Dat klinkt sentimenteel, maar hij wil er ook wel voor uitkomen, dat hij sen timenteel is. „En waarom niet? De meeste Nederlanders zijn sentimen teel, maar ze schamen er zich voor, om dat ie bekennen. Ze zeggen, o, wat een smartlap zingt hij daar. maar als Hij noemt dan als voorbeeld zijn lied je „De schommelstoel". Sinatra zong hetzelfde. Maar toen heette het „In the rocking chair". Het is letterlijk vertaald", zegt Gert Timmerman „maar in het Nederlands heet het op eens een smartlap. Waarom? Ik vind het een naar woord. Ik wil de mensen alleen maar een plezier doen door het ze te erteljen". In symfonie-orkest Over jonge artiesten wil hij liever niet zoveel praten. „De meesten vind ik nogal slecht", zegt hij „ze hebben geen bühne-ervarlng, misschien worden ze slecht gecoached". Dat wil niet zeggen, dat hij geen con tact met jongeren heeft, want heeft hij niet de muziek gemaakt bij de film „Bodv and soul" deel I van René Daalder, een film dit alom bewonde ring heeft geoogst. De filmmuziek heeft overigens de eerste prijs gekregen op het Beneluxfestival voor filmmuziek. Hieruit blijkt dat hij echt niet alleen de zanger is van het levenslied. Hij heeft ook andere aspirantes. „Zo zou ik dolgraag het klarinetcon cert van Mozart willen spelen met een symfonieorkest", zegt hij, „maar dat zal wel een wens blijven, want aan zo iets beginnen ze in Nederland doodge- blijft in een vak- Helemaal opgenomen Wensen zullen er dus voor Gert Tim merman blijven, al is hij wel geluk kig met zijn vrouw, zijn kinderen en zijn huis in Twente. „Ik ben gelukkig helemaal opgenomen door de bevol king hier", vertelt hij. „Ik zing wel eéns op een van hun bruiloften en help mee met het versieren van hun huis. In het begin waren ze wat gereser veerd en dat kan ik me ook wel voor stellen, maar .per slot van rekening ben ik een doodgewone Twentse jon gen, die toevallig wat zingt en dat heb ben ze nu ook wel begrepen. Nee, ik ben echt gelukkig op dit ogenblik". RADIO PROGRAMMA HILVERSUM Nieuws. 18.16 gramma voor do: gesprek i Sturen en gescnieaenis, lezing, iv.so nieuws. 19.35 Criterium: kunst nader beschouwd. 30.00 Gewoon tnders. 30.35 Stereo: licht Instrumen- xangsollst. 20.45 Uitdaging: klassieke muziek. 21.56 Het meisje en het monster, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 S.O.S.- berichten. 22.45 Actualiteiten. 22.55 Een reis om de wereld In zestig minuten: licht geva rieerd platenprogramma. 23.55-34.00 Nieuws. HILVERSUM II (288 m) NCRV: 18.00 JOHANNESBURG, (A.P.) T.v. of geen t.v., dat is de vraag voor de burgers van Zuid- Afrika. Nu Albert Hertzog is ontheven van zijn ambt van minister van de PTT, geloven velen, dat de invoering' van de televisie niet zozeer een kwestie is van „of", dan wel van „wanneer". Maar het zou gemakkelijker ziji da winnaar aan t« wijzen van de juli- handicap te Durban (de belangrijkste paar denrace van Zuld-Afrika) dan de vinger op de juiste datum te leggen. Het meest „populaire" jaar bfy de tipgevers is 1971 en het ia in elk geval een ontmoedigende ge dachte, dat het wachten nog langer zou duren. Zuid-Afrika ia een van da weinige ontwikkelde landen In de wereld, die nog geen televisie heb ben. Zelfs de meeste van zijn armere buurlanden hebben de een of andere vorm van t.v. Zuld-Afrika is de sondsrünge buitenstaander, om dat de t.v, moeilijk tn overeenstemming te oren- gen is met de strenge en bekrompen eisen van de calvinistische regering en van de nationalis tische partij. Hertzog, een aartsconservatief in seze rechtse partij, heeft lange tijd de campagne tegen de in voering vant.v. geleid. Toen premier Balthazai Vorstei hem de porteteuille van de PTT afnam, ■h deze gaf aan M. C. G. J, „basie" van Rens- burg, groeide de hoop, dat dit het „Sesam open u" voor de t v. zou betekenen. Van Rensburg heeft gezegd dat op het ogenblik geen planner jestaan tot de Invoering van t.v. Wel teevee-films En zo kunnen de Zuidafrikanen, als zij niet een week of twee later een bioscoopjournaal gaan be kijken. belangrijke dingen, die in hun eigen land gebeuren niet zien, terwijl miljoenen t.v.-kijken in andere landen dat wel kunnen. Merkwaardigerwijze exporteert Zuld-Afrika we het produkt, dat in het land zelf niet te zien is De South African Broadcasting Corporation Leeft is de de door dr. Barnard in het Grote Schuur- ziekenhuis te Kaapstad verrichte harttransplan taties een film daarvan geleverd aan 300 t.v.-sta- tions in de V.S. De minister van Onderwijs. Jan de Klerk, heefi het parlement meegedeeld dat de laatste vijf Jaar een bedrag van 340.000 rand (1,7 miljoen eulden) is uitgegeven om documentaire films over Zuid-Afrika te leveren aan t.v.-stations in Australië, België, Canada, Engeland, Frankrijk Griekenland. Italië, Nederland, Oostenrijk Por tugal, Rhodesië, Spanje, West-Duitsland, de V.S. Nieuw-Zeeland en Zwitserland. Leden van de op positie hoonden- „En geen enkel t.v.-toestel In Zuid-Afrika!" De nationalisten beweren goede redenen te heb ben voor hun gebrek aan geestdrift voor de t.v. Hun eerste argument Is, dat de miljoenen rtnd, nodig voor de Invoer van t.v veel beter op an dere wijze kunnen worden besteed, b.v. aan een nieuwe haven of aan een andere nuttige zaak. Verder beweren zij, dat de hoge bedragen, die het publiek zou uitgeven aan t v -toestellen, de «trijd tegen de inflatie zou kunnen belemmeren. Talenprobleem Dan is er nog de moeilijkheid van het voorzien in uogramma's in de Afrikaanse taal. Afrikaan.- «prekende Afrikaanders maken 80 procent uit van de blanke bevolking en hebben de leiding "ar 1e regering. Velen zijn erg gevoelig op het punt van de taal. Voor de Engels sprekenden, die de overige 40 orocent van de bevolking uitmaken, bestaat dit probleem niet. Een grote hoeveelheid program ma's in de Engelse taal is gemakkelijk te krij gen in de V.S Engeland of elders. Voor de Afrikaanders, wier taal niet wordt gesproken buiten Zuid-Afrika. bestaat deze mogelijkheid niet en hot »ou te duur zijn. het materiaal t' vervaardigen uitsluitend voor een markt van ruim twee miljoen mensen Ook het feit, dat de meeste Zuidafrikaanders Engels verstaan, kan de moeilijkheid niet or len. Zij zijn te trots op hun taal om deze de t de plaats te laten i: „Moreel" probleem Een ander probleem is van morele aard. De re gering zou niet graag zien, dat veel van de libe raliserende invloed van sommige westerse Jan den op de burgers van Zuid-Afrika, inzonderheid de kleurlingen, zou worden losgelaten. Hertzog en andere rechtsen kantten er zich reeds sterk tegen, dat de American Field Service jonge Zuidafrikaanders die in het kader van uitwis selingsprojecten naar de V.S. gaan, liberalissert. .Ep t.v.-programma's die voortdurend de Ameri kaanse levenswijze zouden uitbeelden, zouden nauwelijks welkom zijn. Al bekleedt Hertzog niet meer het ambt van eommunicatieminister, hij heeft nog altijd zitting en aanzienlijke invloed in het kabinet Daar komt nog bij, dat de regering veel „inge blikte" t.v.-progrumma's, die door de V.S. worden verkocht, als van slecht gehalte bestempelt. Zweep van de censuur Het verbieden van films zoals ..Bonnie and Cly de" en „In the heat of the night" in Zuid-Afri ka, de eerste kennelijk wegens de geweldscenes en de tweede, omdat er een scherpzinnige zwar te en 'n domme blanke detective in voorkomen, maakt het weinig twijfelachtig, dat ook de televi sie de zweep van de censuur te voelen zou krijgen. Indien de regering ooit voor t.v.. capituleert, zal dit geenszins plotseling gebeuren. In het nieuwe hoofdkwartier van de South African Brodcasting Corporation te Johannesburg zijn geen voorzie ningen getroffen voor t.v.-studio's Genoemde maatschappij is 'de enige concessie houdster voor de radio in dit land en zou onge twijfeld hetzelfde monopolie voor de t.v. krij- i ;en. „T.V.-studlo's zouden moeten worden ge- J bnuwd, nieuwe zenders geïnstalleerd en met het nateriecl en het personeel, dat nodig zou zijn, j zou het na het startsein nog twee of drie jaar duren voor de tv. een feit zou worden", zei een woordvoerder van de maatschappij. eerbied Gert ten toon spreidt. Veel liefs 18.00 Nieuws. 18.03 Tophits. 18.28 Paardesportuitslagen. 18.20 Lichte grammofoonmuzlek. 18.35 Tips voor het verkeer. 10.40 Lichte grammofoonmuzlek. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Taalwenken (herha ling). 18.55 Lichte grammofoonmuzlek. 19.00 Nieuws, weerbericht en weerpraatje. 19.30 Muzikaal programma. 20.30 Gevarieerd pro- ichten. 22.15 Dansmua l strijdlied. 7.32 Stereo: lichte gri muziek. VPRO: 7 45 Deze dag. VARA: Nieuws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 135: gevarieerd programma, (om 9.35- lichte grammofoonmuzlek. ÏL49 Klat een muzikaal feuilleton over de wond reld van de kleinkunst, 12.15 Stereo: k. 12.26 Mededelingen voor land- c 14.40 Radio Jazz Magazine. NRU: I5.no Tot beter begrip, een cursus muxieklulsteren. 15 45 Meer over minder, lezing. 16.00 Nieuws. 16.02 Jeugd en rechten van de mens, gesprek. VARA; 16.30 Ik breng een uurtje dooi met Jou ln Scheveningen: muzikaal amusements programma. 17.25 Radiojournaal. 17.55 S.O.S.- berlchten. HILVERSUM n (298 m) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.16 Stereo: klassieke grammofoonmuzlek.7.30 Nieuws. 7.32 NEDERLAND I (STER- rcclameuitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56, 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO: 19.06 uur: The Monkees, tv-serie 19.31 uur: De vliegende non, NTS: 20.00 uur: Journaal AVRO: 20.20 uur: Televizier, actualiteitenrubriek 20.50 uur: De Saint, tv-scrie 21.40 uur: De verborgen wereld der insekten. documentaire wijde muziek (gr.). 8.30 Nieuw; en welzijn: ïllonl van het Minister :n Volksgezo Tweede journaal NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Weekjournaal voor gehoorgestoorden 19.25 uur: Open oog. signalerings programma 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: De ring, blijspel 21.50 uur: Hier en nu, actualiteitenrubriek ss. 12.26 Mededelingen brlek Vliegende schijven: gramm.platenprogram ma voor de militairen. KRP: 14.00 P.M.: een weekblad met veel praatjes. (16.00 Nieuws.). NRU: 16.30 Wat het oor niet kent..: volkt- ■muzlek met commentaar. HIRO: 17.00 Soli daire: onderwijsprojecten ln Midden-Ameri ka. 17.05 Amateurs en vaklieden, programma over samenwerking In de Koninklijke Neder - ïrhistorische Vereniging. KRO: irekelljkse sportshow met lichte grammofoonmuzlek. BRUSSEL Ned. (324 m) -r 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht, medede lingen, programmaoverzicht en SOS-berichten hippers. 12.55 E 22.10 uur: De Verenigde Veluwse NTS: 22.15 uur: Tweede journaal Televisie morgen NEDERLAND I NT8: 16.00 uur: Nieuuws in het kort KRO: 16.02 uur: Folklore '68 17.00 uur: jeugdprogramma NEDERLAND II NTS: 16.00 uur: Haarlem, honkbal repor ta ge HILVERSUM I VARA: '1.55—22.30 uur: Het meisje en het monster, luisterspel 55—23.55 uur: Een reis om de werel in zestig minuten HILVERSUM II NCRV: 20.45—22.00 uur: Tweestrijd, luisterspel TROS: 23.15—23.45 uur: De nachtwaker, amusementsprogramma Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00. 8.01 11.00. 13.00, 16.00, 18.00. 19.30. 22.30. 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 7.30, 8.00. 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel u r vanaf 9.00

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2