Knipperlicht vandaag aangebracht Binnen één week opnieuw raak: auto botst tegen Weipoortse gevel AKTIEVE BEZORGERS Mooi bedrag uit zomerpost- zegels voor R. K. Jeugdwerk PAULI SCHUTE MILJOENSTE BEZOEKER VAN „DE VLIET" PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 8 JULI 1968 VIJF MAAL IN VIJF JAAR Terwyi de sporpn van de vorige bot sing tegen het huls van de 70-jarige weduwe mevrouw J. A. Ammerlaan- Wlnters aan de Zoeterwoudse Weipoort - juist één week geleden - nog niet waren uitgewist, was liet in de nacht van af gelopen zaterdag op zondag weer raak. Opnieuw ving de gevel van het huls op deze onhellsplek een auto op die met geweld in zyn vaart werd gestuit. Om even voor middernacht kwam een 18-jarige Leldenaar T. J. W. van G., die met grote snelheid in de richting de Weipoort reed, te laat tot de ont dekking, dat hij aan hét einde van de Nieuwe weg was, de sterk reflecterende gevaren driehoekjes op het huis en de pal ervoor geplaatste lantaarn ten spijt. ANDERE SLAAPKAMER Met grote kracht klapte de Mercedes van de Leldenaar zijdelings tegen de voorgevel van het pand. waarin me vrouw Ammerlaan-WInters zich al ter ruste had gelegd. Gelukkig voor haar sliep zy, zoals al geruime tyd na alle slechte ervaringen, aan de achterkant van het huis. De voorgevel, die een week geleden aan de rechterzijde was be schadigd, liep nu aan de linkerkant flinke avery op. Een raamkozijn werd Voor de bezorging krant in LEIDEN vragen wy gedurende de vakantietljd: '-'Móoïe bijverdienste voor scholieren. AanmeldenABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 voorschoten AFSLUITING VAN WEGEN De burgemeester van Voorschoten brent ter kennis van belanghebbenden, dat op maandag 29 juli 1968 van 14.00 tot ongeveer 19.00 uur een kortebaan- dravery zal worden gehouden op de Pr. Bernhardlaan en de Van Beethovenlaan en wel op die gedeelten van genoemde lanen, gelegen tussen de Prinses Mar grietlaan en de Bachlaan. In verband hiermede dient men er re kening mede te houden, dat bovenge noemde laangedeelten op 29 juli 1968 van 13.00 tot ongeveer 20.00 uur voor alle verkeer zullen zyn afgesloten en dat auto's en andere voertuigen daar niet geparkeerd mogen worden. Bovendien zal een gedeelte van de Bachlaan tussen de Grieglaan en de Oude Adegeesterlaan voor alle door gaand verkeer gesloten zyn. Geboren: Léonie dr van F. B. Albregts en E. F. Q. M. Enneking. Franclscus 1 Johannes Nicolaaa zn van N. H. G. Le lieveld en J. W. M. van Veen. Bart Wil- j lem Frederik zn van R. F. van Oostrum i en M. A. B. de Lange. Lldia Johanna dr van F. J. Pieterman en H. P. Jansen. 1 Pauline Johanna dr van J. Brussee en 1 W. H. Andela. Jacob Arend zn van A. Piest en M. C. Onlnk. Pauline Elisabeth dr van D. J. van Dijk en M. F. J. van der Kaaden. Nlcolette Petronclla Maria j dr van J. S. G. Dyks en H. J. Wanndcrs. Benedictus Wilhelmus zn van J. W. M. Livlus en G. C. J. Arnold. Wendy dr v. P. A. van Galen en G. M. van Leeuwen. Ronald Johannes zn van T. H. Does en j T. G. M. Steenbergen. Patricia Johanna Maria dr van T. J. Schryvers en E. J. j Muuscrs. Helena Maria dr van W. Klin- i kenberg en C. P. M. Wortelboer. Ellsa- J beth Cornelia dr van D. Roolvlnk en A. C. van 't Net. Johanna Catharlna dr v. A. van Polanen en W. Baelee. Joanne dr van P. Maaskant en P. W. T. Smit. Ellen Anne Catharlna dr van J. Ver sloot en P. J. Arnoldus Ondertrouwd: Manfred A. Lipp, 25 jr. Diiaseldorf, Duitsland en Marianne Zier- fuss, 25 jr. Hendrik A. van Wyien 23 jr en Nancy A. Turkenburg. 24 jr. Rut Ver- hoeks, 27 jr, Leiderdorp, en Marljanne van Egmond, 19 jr. Edwin L. R. Topee. 28 jr, en Elvira H. van Dolder, 31 jr. Wilhelmus M. D. C. Brekelmans, 24 Jr. en Theodora A. M. Meyer. 22 jr, te Lei den. Adriaan A. van de Perel, 60 jr, en Maria C. Schot, 51 jr. Gehuwd: Cornells Renes. 25 jr, en Maryke P. de Koning, 23 jr. Paul L. van Brakel 24 jr te s-Gravenhage en Wil- helmina P. Ruiter 20 jr. Leonardus J. v. d. Hoist 22 jr, te Saasenheim en Johanna C. M. Bakker, 22 jr. Marlnus G. A. Lan- gerak 26 jr te Wateringen en Wilhelmina Wolleswlnkel, 20 jr. Hendrik Verveen. 25 jr en Margaretha I. Kersbergen, 22 jr. oegstgeest Getrouwd: R. J. J. -van Beek en E. M. Coumou; A. P. G. de Gijzel en W. J. J. Floor; H. A. T. M. v. d. Pol en M C. Molenkamp; J. J. M. Sommeling en A. A. M. Rebers; R. P. B. M. Schrei- ner en T. W. H. Dames; B. P. V. Mackaay en A. M. E. Kerling; W. A. Sirach en D. van Duyn; R. P. Valstar en G. G. Tosello; C. B. Homburg en M. van der Ham; F. Huisman en W. J. Brands; T. A. Atema er. W. M. J. Collee: J. L. Baak en L. A. Th. van Min; H. P. Bijleveld en G. Stender; C. J. Koolhoven en F. R. Overkamp. Overleden: N. A. Kniest; E. W. Wi- chers Rollandet. gekraakt en uit de hoek van de zwaar beschadigde muur verdwenen enkele forse stukken steen. De personenauto werd zwaar geha vend. Van de vier inzittenden liep een meisje een hoofdwond op en moest in het Acad. Ziekenhuis worden behandeld. De jongste botsing van een auto met het huis van de weduwe Ammerlaan was er één in een serie van vyf in vijf jaar tyds. Het was bovendien voor de tweede keer in een week, dat het huis het moest ontgelden. Twee jaar geleden kwam de klap het zwaarst aan. Zoals men zich zal herinneren werd mevrouw Ammerlaan toen met bed en al door een binnengedrongen vrachtwagen dwars door haar slaapkamer geslingerd. RACEBAAN I Misschien dat de maatregel, die van daag op last van burgemeester J. A. Detmers werd uitgevoerd, mevrouw j Ammerlaan en de andere bewoners by de T-kruislng wat gerust zal Btellen. Als voorlopige maatregel is een knlpper- j licht geplaatst oin de over de Nieuwe weg aansnellende antomobilisten hun snelheid te doen matigen. Vooral dege- nen die niet ter plaatse met de situ atie bekend zyn maken van de Nieuwe I weg vaak een racebaan. De lange, rechte i weg leent zich op het oog daartoe byzon- j der goed. Het Invoeren van een maxi mum snelheid aan het einde van de Nieuwe weg komt ons als zeer gewenst Al met al had burgemeester Detmers, vanmorgen door ons om commentaar gevraagd, de indruk, dat het komkom- mertyd was, gezien de aandacht die de laatste twee botsingen hebben gekre gen. Wanneer men maar enigszins van de situatie ter plaatse op de hoogte is, aldus de burgemeester, zal men geen moeite hebben, de thans veel gebeukte gevel te ontzien. Het nu geplaatste knip perlicht kan bevorderen, dat ook vreem delingen in de Weipoort tijdig zullen merken, dat er tegenover de Nieuwe weg een huis staat. Mevrouw Ammer laan en haar 25-jarige inwonende doch ter Els houden de moed erin. Zij zijn geenszins van plan te verhuizen. AFSCHEID VAN VAN HELDEN EN SPAARMAN BIJ V.V. BOSKOOP Door de leden van de voetbalvereni ging Boskoop werd op officiële wijze af scheid genomen van twee bestuursleden nl. de heren A. van Helden en P. Spaar man, die deze vereniging 28 jaar als voorzitter resp. secretaris hadden ge diend. Mede door de fusie met GDS waaruit de nieuwe vereniging Flo re an I Is ontstaan, konden deze functionarissen aan hun luomemen om hun plaats aan jongeren af te staan gevolg geven. De heer Ch. Marchant jr. was ver heugd over de belangstelling bij dit af-1 j scheid en memoreerde het vele werk I dat door beide heren was verricht. Er i was een inzameling bij alle Boskoop- aanhangers gehouden met het verras sende resultaat dat de heer Van Helden een set langspeelplaten en een „dure" boekenbon kon worden aangeboden. De heer Spaarman ontving een autoradio. I De echtgenoten van beide heren kregen ieder een Zaanse klok en bloemen. Op geestige wyze memoreerde de heer Hoo- I geveen de „levensloop" van beide heren j als bestuurslid en het wel en wee van het I eerste elftal waarin Pauw vele jaren i het doel had verdedigd. De heer Van Helden dankte mede namens de heer Spaarman voor de fraaie geschenken maar meer nog voor de wijze waarop deze werden aangeboden. Hij hoopte dat de nieuwe vereniging Floreant een goede toekomst tegemoet zou gaan. Boskoopse brandweer hield nachtoefening Zaterdagmorgen klokslag 6 uur rukte de Boskoopse Brandweer uit om een voor de manschappen geheimgehouden „nachteiyke" oefening te houden. Slacht offers van deze oefening waren twee on bewoonbaar verklaarde huisjes aan de Badhuisweg. De beginhrand was een stapel oude autobanden die met. benzine in brand gestoken was. Kort na het ge geven geheime alarm verschenen de bel de brandweerauto's op het terrein van de operatie. In een minimum van tijd was men gereed om de zelfgemaakte brand te ïyf te gaan. Toen ze des morgens 5 minuten vóór zes uur op het terrein van de brand aankwamen, vonden we daar reeds in brandweerornaat burgemeester Van De- dem. Dit kwam hem nog meer te pas toen het kort na 6 uur begon te regenen. De belendende percelen werden be schermd en men moest „denkbeeldig" de brand aanpakken, alhoewel het de be doeling was de huisjes tot de grond te laten verdwijnen. Hiervoor gebruikte men emmers benzine die hun taak met graagte vervulden. Na een uur was de zaak rond, de huisjes waren verdwenen; de spuitgasten hadden een goede oefe ning gehad en de niet met zulke dege- ïyke brandweerpakken uitgerustte om standers waren tot hun hemdje nat van de regen). Het slot was er nog een spuit-gevecht tussen de manschappen van de beide wagens, waarbij men tot grote pret elkaar van de straat probeer de te spuiten. De jeugd had ook be langstelling voor deze oefening; ze mocht zelfs een spuit hanteren. Uit deze be langstelling zou een. jeugdbrandweer mis schien gerechtvaardigd zijn. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst! Boskoops oudste inwoner gelukgewenst Zondag 7 juli werd de heer K. van Nes de oudste inwoner van Bos koop 97 jaar. In verband hiermede werd hy zaterdagmorgen in zijn gezel lige kamer van het bejaardentehuis Irene door burgemeester Van Dedem en wethouder Booy met dit heugiyke feit gelukgewenst. Als verjaarsgeschenk ontving de nog krasse grijsaard een kist „gemeenteiyke" sigaren hetgeen doer hem ten zeerste werd gewaar deerd aangezien hij nog een goed si- garenroker is. Ook dit onverwachte bezoek was voor hem een blijde ver rassing en vond hy een grote eer. Hoe wel het gehoor van de heer Van Nes zeer slecht is, kon toch nog wel een kort gesprek met hem worden ge- Trots werd door hem verteld dat hij alphen aan den rijn Het bestuur van de Stichting voor R.K. Jeugdwerk werd zaterdagmorgen by- zonder aangenaam verrast met de aanbieding van een bedrag van niet minder dan I860,In het gebouw „De Uithoek", het clubhuis van de verkenners en welpen, overhandigde mevrouw J. SmitZefat dit mooie bedrag namens het comité verkoop zomerzegels aan de voorzitter van de Stichting de beer W. G. van Kersbergen met een harteiyke toespraak. Deze voor de katholieke jeugd zo belangrijke gebeurtenis werd door een groot aantal kinderen bygewoond. Ook pastoor Velthuyse gaf door zyn aanwezigheid blijk van zyn belangstelling, evenals mevrouw N. van Loo—Schouten van het co mité verkoop zomerzegels te Alphen alsmede enkele bestuursleden van de Stich ting R.K. Jeugdbeweging. De penningmeester, de heer J. van den Berg, toonde zicii eveneens bijzonder ingenomen met de vorstelijke gift waarvoor een Hink aantal inrichtingsstukken gekocht kunnen worden. vorig jaar nog een Kerststukje had geschilderd. De wand van zyn kamer was trouwens behangen met meerdere door hem zelf gemaakte schilderstuk jes en tekeningen, waaronder een zeer goed gelijkend portret van zyn moe der en zijn echtgenote en een „spre kend" zelfportret op jeugdige leeftyd. Ook werkstukken van zijn kleinkinderen lieten zien dat zij het talent van hun grootvader hebben geërfd. De heer Van Nes betreurde het dat zyn gezichtsvermogen dermate is ver minderd dat hij deze hobby niet meer kan beoefenen. Hy moet zich nu be palen tot het lezen wat hij echter ook alleen maar met behulp van een grote loupe kan doen en dan nog niet al te kleine letters. Maar ja verzuchtte hy: op zo'n leeftijd moet er „wat" aan mankeren. By het afscheid nemen sprak burgemeester Van Dedem een tot weer ziens volgend jaar hetgeen door deze vitale mens lachend werd beaamd. bodegraven Benoemingen Als onderwijzer aan de St. Willibrordusscho.ol ep tot opvol ger van de heer Ch. van de Laarschot is benoemd de heer J. Evers uit Eist. Aan de St. Jozefschool werden be noemd de dames G. Rietveld en W. ten Brink. Mej. Th. Stolwijk gaat deze school wegens huwelijk verlaten. warmond Geen raadsvergadering In verband met de vakanties zal de maandelijks te houden raadsvergadering deze maand niet plaats vinden. De eerstkomende vergadering zal worden gehouden op ging Warmond hield een wedvlucht van dinsdag 13 augustus a.s. „Zal ik nou wel gaan?", had de 14- jarlge I'auli Schute zaterdag gedacht, toen de weersomstandigheden niet be paald uitnodigend waren voor een «wem- party. Enthouislast zwemster als zy is, zette Fault Sehute (Verdomstraal i ech ter door. Met «Ie puraplule op loog zij naar de Vliet. Spijt heel» zy er niet van gehad, want 't LZC-zwemstertJe, dat zich niet door de buien Het afschrikken, bleek de miljoenste bezoekster van het hsd aan de Voorsehoterweg. Het bestuur van de Leldse Sport stichting en de leiding van het zwem bad, die de miljoenste gistermiddag ver wachtten stonden al klaar. Nadat het meisje haar entreegeld had gedeponeerd werd zy direct even „ter zijde" genomen. Dra. J. P. van dr Reyden, de voorzitter van de Sportstichting, die ais LZC'er uiteraard extra in zyn nopjes was, deel de aan het verbaasde meisje mede, dat zij de miljoenste was en overhandigde haar een aantal waardevolle cadeaus. Het kaartje kwam er dik uit. een ge zinsabonnement voor 1969. een badjas en een bandhanddoek. De miljoenste zwemster werd zater dagmiddag rond het middaguur op een heel stil moment verwelkomd na de huldiging was zy geruime tyd de enige in het diepe bassin maar de Sport stichting verwachtte niettemin al enkele De miljoenste aan de kassa. Achter de gelukkige de heer J. W. Rompes, chef van het zwembad. „Jij bent de gelukkige." wijst badmeester H. F. Heidweiller. dagen, dat het zaterdag „wel 'ns zover" kon zyn. Het warme weer vorige week stimu leerde het badbezoek In niet geringe mate. Vorige week waren er 5661 ba ders, maandag 8841 en dinsdag 7560. Sinds de heropening van het bad er moesten zoals bekend ingrijpende en kostbare reparaties worden uitgevoerd kwamen bijna 200.000 zwemmers. Wilt u iets weten gen? Antwoord: Wij weten het adres van een avondlyceum in Den Haag, J. Bil- dersstraat 11, tel. 247012. Mocht u nog meer adressen wensen, dan adviseren wij u in een leeszaal de „Adreslijst van het hoger- en middelbaar onder wijs", uitg. Thieme te Zutphen ter in zage te vragen. Schoorsteen Sinds twee jaar heb ben wij een gashaard. De schoorsteen is twee keer geveegd. Is dat nu nog steeds nodig? Antwoord: Gas stoken vraagt een goed schone en droge schoorsteen. Bij de gasverbranding komt veel water vrij dat zich als er roet e.d. in de schoorsteen zit, hiermee verbindt tot een vochtige, vieze boel. De schoor steen moet dus zeker ieder jaar wor den geveegd en dat is ook in de ge meenten in de regel een verplichting voor alle mensen. Uitjes en augurkjes Hoe moet ik zilveruitjes inleggen? Mijn uitjes wor den altijd geel. Weet u daar een op lossing voor? Antwoord Het verkleuren van de uitjes wordt veroorzaakt door bepaalde (onschadelijke) bacterieën en is te voorkomen door de zuurgraad van de inmaak te verhogen, b.v. door toevoe ging van nog enkele lepels azijn. De verkleurde uitjes zijn niet schadelijk voor de gezondheid en kunnen dus gebruikt worden. Een goed recept voor de inmaak is: augurken of zilveruitjes: 500 gram. zout 25 gram, azijn '.6 liter, suiker: 200 gr., 1 laurierblad, 2 Spaan se peper, dille. De uitjes en augurken schoonmaken, goed warren en onge veer 12 uur lang met zout bestrooid wegzetten. Een klein gedeelte van de j azijn met de kruiden even koken, de suiker er in oplossen en daarna af j laten koelen. De rest van de azyn toe- I voegen. De augurken met de kruiden er tussen in en schoongemaakte pot I schikken en overgieten met de azijn. katwijk aan zee POSTDUIVEN Door de „Rijnmonders" werd een wed vlucht met oude duiven van St.-Denis gehouden. De afstand was 492 km. In concours 35 duiven. De uitslag was als volgt: K. Geijteman 1, 4, Gebr. Geijteman 2, 7 en 9, W. de Liefde 3 en 15, W. v.d. Niet 5, 6 en 10. J. Verhoef 8„ 12 en 20, K. Schaap 11, W. de Vreugd 13. A. L. de Vreugd 14 en 21, L. v.d. Plas 16, P. de Mol 17 en 19, B. Mulder 18. Door een groot aantal léden werd te vens aan een wedvlucht met jonge dui ven van Roosendaal deelgenomen. Af stand 74 km. In coucours 312 duiven. De uitslag is als volgt: Comb. Verhoef- Koopman 1 en 10, Gebr. Geyteman 2 en 3, K. Geyteman 4 en 12, P. de Mol 5, K. Schaap 6, J. Zuyderduyn 7 en 9, W. de Liefde 8, D. Parlevliet 11, J. v. Duy'n 13, G. Kuijt 15. J. Nijgh 17, A. L. de Vreugd 19. V.V.V. - PUZZLERIT De gehouden puzzlerit voor voertui gen had evenals voorgaande jaren een groot succes. Voor de vastgestelde da tum werd reeds enkele weken achter de schermen hard gewerkt. Talloze uren hadden de heren J. C. v.d. Nagel en H. Zandbergen tussen de wielen door ge bracht om een zo goed mogelyke route uit te zetten. Om kwart over zeven des avonds werden achter elkaar een 45-tal voertuigen door de starter van het par keerterrein by het Tennispark. Sport- laan de weg opgestuurd. Het laat zich slechts raden, wat er zich in de tussen liggend 30 kilometer heeft afgespeeld. Maar dat er in de beslotenheid van die wagens vaak gezucht en gesteund is, staat als een paal boven water. In de eivolle zaal van „Marina" werd nadat de heer J. van Ryn de aanwezigen een welkom had toegeroepen, het woord gegeven aan de heer J. C. v.d. Nagel die met onbewogen stem aan de hand van de routebeschrijving zijn auditorium nog eens mee langs de route nam, waar bij hij enkele malen onderbroken door re acties van verbazing of bewondering een applaus in ontvangst kon nemen. In ge dachten reed men zo nog eens langs de wegen en weggetjes in Katwijk. Hierna werd door de heer J. v. Ryn de prijswinnaars bekend gemaakt. Het beste ln de A-klasse kwam uit de bus, de heer R. Voorham uit Wassenaar met 19 strafpunten. 2 W. Meijer, Leidschen- dam 39 strafpunten, 3 J. Jansen uit Voorschoten 47 strafpunten, 4 C. v.d. Lingen, Wormer 71 strafp. 5 H. Burge ring, Heemskerk 71 strafp. Klasse B: 1 D. v. Leeuwen 83 strafp. 2 W. v. Dil len 103 strafp. 3 Th. Kattevilder 113 strafp. 4 J. Brons 121 strafp. 5 E. Vo gelenzang 130 strafp. 6 R. Mol 158 str. punten en 7 B. Bijkerk 158 strafp. De prijs in de klasse-bromfietsen werd in ontvangst genomen door J. J. v. Leeu wen met 190 strafpunten. voorhout Wedvlucht De leden van de post- dulvenver. „De Voorhouter" hield een wedvlucht vanaf Limoges, afstand 750 km. In concours 42 duiven, gelost 6 uur, aankomst eerste duif 19.41.42 uur, laat ste duif zondag om 9.15 uur. Zaterdag waren er 3 duiven binnen. Prijswinnaars: Gebr. van Schie 1. 3, 6, 14: P. Ange- vaarc 2. 13; N. Dijsselbloem 4. 7. 8. 9: P. Warmerdam 5. 10, 11: L. Base 12. Ook werd gevlogen vanaf Corbeil, af stand 425 km. Gelost om 8.30 uur, in concours 80 duiven, aankomst eerste 1 duif 15.35.30 uur. Prijswinnaars: Gebr. van Schie 1. 2. 5. 9: L. L. Base 3, 4, 8; Fr. Meeuwenoord 6; P. Warmerdam 7; j A. Diemei 10. runsburg Geboren: Jan zn van A. Kromhout en C. M. A. Beekelaar. Leonard Willem zn v. G. F. Ravensbergen en E. G. de Boer. Johannes zn van J. de Mooy en H. Jon ker. Jacob Cornelis zn van J. Hogewo- ning en C. van der Plas. Ondertrouwd: Cornelis van Duyn, 20 jr, Katwyk en Maria C. v. d. Mey, 22 jr. Arie Franke, 33 jr, Den Haag, en Janna Oudshoorn, 31 jr. Getrouwd: Willem de Vries 23 jr, Ca nada en Elsje Schijff 21 jr. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: „La dolce vita". 18 jr. Dage lijks 8 uur. Jeugdvoorstellingen dag. 2.30 uur (zondag ook 4.45). „Joe Hammond en de Indianen". Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nachtvoorstellingen „Verleid en verlaten", 18 jr. Lido: Riders Horse (18 jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De cobra (18 jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Jeugdvoorstelling vanaf maandag: The Thunderbirds (a.l.). Trianon: Dr. Doolittle (a.l.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Robin Hood (14 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. (Nacht vrijdag en zaterdag 23.30 uur: De slaaf van zijn driften, ontr. PUNT KORRELTJE Ook hoogmoed kan getemd worden. Marktberichten AMSTERDAM. 8 juli, Vee Aan voer 199 runderen; prijzen 3,70-5,00; 51 varkens: 2,62-2 66. Handel kalm. ROTTERDAM, 8 juli, Vee Aanvoer totaal 1315. Slachtrunderen 937, varkens 378. Slachtrunderen: 490-525, 425-470, 385-410, 365-380: varkens 208-212, 206- 208, 200-206; stieren 420-475; worst koeien 360-380; zware varkens 180-185. Slachtrunderen: korter, tamelijk, even hoger; varkens: iets minder, kalm, even lager. RIJNSBURG, 6 juli. Bloemen. Am. Anjers Witte Sim 350—770, Rode Sim 360—800, Rose Sim 350—750, Crowly Sim 250—560, Dusty Sim 400—850, Arthur Sim 300—760, Selecta Sim 340— 800, G. J. Sim 350—780, William Sim Harvest Moon 500—1500. Clear Yel low 5001350, Espérance 350—1000. Wereld Suprem 250450. Esteriet 200 420 alles per 100. Freesia's: Golden Yellow 25—27. White Swan 35—65, Stockholm 2560. Chrysanten Lyona 120—170, Tokio 170—200, Indian Po lis 175200, White Spider- 250—320. Phlox 3570, Goudsbloemen 2540, Gele Margrieten 3550, Godetia 50— 75, Campanula 85110 alles per bos. Anthurium 25145, Gerbera 1030, Colvillei 3—12, Gladiolen 5—24, As- tersjok 812, Lyatris 516. Rozen: Baccara 1025, Carol 25, Garnet 25, Zorina 511 alles per stuk. noordwijk Donderdag a.s. zal de befaamde dapp» groep Arhalay op het Vuurtorenplein m Noordwyk aan Zee enkele dansen laten zien. Behalve Israëlische dansen zulls* ook Slavische getoond worden. De Noordwijkse evenementencommissie ver wacht uiteraard grote belangstelling voor dit gebeuren. Aanvang 8 uur n.m. Groot vuurwerk in Noordwijb BK gunstige weersomstandigheden zal mor genavond op het strand voor de Konin gin Wilhelmina Boulevard eep groot vuurwerk worden afgestoken. Aanvang 10 uur n.m. haarlemmermeer Geboren: Marinus, z.v. J. Korsuize en G. Broekhuizen: Johannes Cornelis, z.v. J. Biemond en J. C. Parlevliet; Eveline, d.v. C. J. Keevel en G. van Veen; Bernar- dus Theodorus, z.v. J. P. Ham en M. J. H. Duwel; Carlo Aloysius, z.v. J. A. J. M. Hoving en M. R. G. Stalenhoef; Vin cent Clemens, z.v. J. W. Kroon en H. C. Smit; Rob, z.v. J. A. Heemskerk en I. E. P. Nevens: Wendy Mariëlle, d.v. J. de Vries en W .E. Scheiberlich; Paulus Pe trus Maria, z.v. M. P. Dayaars en M. E. H. Pompe; Erwin Maria, z.v. F. J. M. van Leeuwen en C. J. M. Mesman; Johan na Elisabeth, d.v. J. W. Filippo en J. E. de Croon; Annemieke, d.v. C. van den Bosch en C. E. Knook; Huig Leendert, z.v. C. van Luiing en F. Kraak; Hen drik Johannes, z.v. K. W. Lammens en A. Koopman; Danny, z.v. G. Reynders en y. G. Dol; Miranda, d.v. G. Reijnders en F. G. Dol; Manfred Gerardus, z.v. C. Zwaan en M. J. Kennis: Gerrit, z.v. J. Uies en K. S. Piet; Elizabeth Anna, d.v. C. de Vries en L. B. de Boever. Ondertrouwd: M. P. van Eyk en P. J. M. Clemens; G. A. de Vogel en E. A. Tys- sen; W. W. Enthoven en C. M. E. So- mers: C. J. F. van der Weijden en K. Hamann; J. J. van Scheppingen en C. G. Neering; P. W. Butter en H. M. Dek ker; B. J. D. M Pouw en W. F. Verven- ne; H. G. M. van Ulft en P. C. Zwart; A. Plooij en F. Oude Avenhuis; J. C. Buis en E. H. Borsten; E. R. H. van der Ven en L. M. van der Klauw. Gehuwd: A. Oudshoorn en M. G. van Tilburg; C. van Munster en J. A. M. Grooteman; J. Lamers en J. Verkuyi; Henri Marcel van Etten en F. Vos; H Kruk en A. P. M. Bakker; G. Kroon en F. C. Spaan; J. Appeldoorn en P. J. M. van der Putten; M. A. J Scholten en H. ten Brink; F. de Fagt en P. A. Lamfers. Overleden: van Keulen. Martyntje. 87 jaar, weduwe van C. Visser; Witte, Myntje, 67 jaar, w.v. G. J. de Jong; Ver- mey, Johannes Willebrordus, 82 jaar, e.v. A. Sikkema; Arends. Jacoba Harmina. 86 jaar, e.v. B. Honderd; Smeenk, Ba rend, 57 jaar; Croese, Hendrik Willem, 68 jaar, e.v. M. T. Goedjaar; de Visser, Arij. 86 jaar, w.v. D. de Lugt; Ryke, Ro bert, 1 dag; Moens, Wilhelfus C. F., 66 jaar, e.v. M. B- C. Dommert; van de Beek, Evert, 74 jaar, e.v. J. van Deelen; Luimee, Jannetje, 86 jaar, w.v. J. Flipse.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4