Veel wielerstrijd in binnen- en buitenland Eindsprint van Jan Bols bleek nog niet geslepen genoeg te zijn UITGEPUTTE JAN UFKUS KON JAAP TEMMINK NAUWELIJKS VERONTRUSTEN Lisse kon De Musschen niet weerstaan KNVB- beker voor Rotterdammers Snelle 25 km van Dirk de Bruin Lisse Strijk won 12de rit zomercompetitie Swift Spanning bij wielerronde van Bodegraven Docos-junioren naar NKS-kamp in Weert Floreant niet daverend van start gegaan Openingsprogramma van Floreant voor een deel verregend In stromende regen Ajax (L) maakte niet één run Gevecht om de tweede plaats SPORTBIJLAGE MAANDAG 8 JULI 196; De twaalfde rit In de zomercompetitie \an de Leldse wielervereniging Swlft- Comblnatle, die gistermorgen op het pol- derparcours In Alkemade Is verreden, heeft een fraaie triomf opgeleverd voor de Neo-nleuwellng Slraon Strijk. De 17- Jarige Rtfpweterlnger nauwelijks twee weken by de blauwwitten op de flets toonde rijn aanleg door in gezamenlijke rit van amateurs en nieuwelingen over 38 km op de eerste plaats beslag te leg gen. Na een levendige koers, waarin echter alle dappere vluchters door het pelotonnetje tot de orde werden geroe pen, toonde Strijk zich in de eindsprint even verrassend als duidelijk de snelste. Geroutineerde sprinters als de jeugdige Warmonder Albert Meskers, Gys Zand bergen, Willem van Dlemen, Paul Aker boom en de laatste tyd weer gemnkkciyk rydende Nol Slkklng hield hy daarby achter zich. De uitslagen luiden: Amateurs en nieuwelingen (38 km): 1. Simon Strijk (RIJpwetering), 2. Alb. Meskers (Warmond), 3. Gys Zandbergen (Rynsburg), 4. Willem van Dlemen (Oegstgeest), 5. Paul Akerboom (Roe- lofarendsveen), 6. Nol Sikklng (War- morn, 7. Leo Slingerland (Koudekerk), 8. Cees Akerboom (R.A.Veen). 9. Freek Fietsma (Leiden). A-adsplranten (14 km): 1. Fred van 't Hart (Leiden), 2. I«kl Oudshoorn (Lel den). B-adspiranten (14 km): 1. Carl van Rijn (Lelmuiden), 2. Hery Borst (Lel den), 3. Peter Post (Leiden). Veteranen (30 km): 1. Thomas Brandt (Leiden), 2. Willem Wassink (Leiden), 3. Gab Mieremet (Leiden). Dames (30 km): 1. Greetje den Eisen Zoeterwoude Zoetemelk boekte triomf in Bistelmonde Joop Zoetemelk, pas terug uit de Ron de van Turkye, waar hij met zyn ploeg- makkers Jan van Katwyk (5e) en Fedor den Hertog (7e) de tweede plaats ln het ploegenklassement (achter de nationale Russische formatie) veroverde, heeft za terdagmiddag in het Belgische Bistel- monde een fraaie triomf geboekt. Hal verwege de 110 km lange wedstrijd slaagde Joop Zoetemelk met de sterke Belg Freddy Schoenmakers evenals Zoetemelk geselecteerd voor de Ronde van de Toekomst, de. Olympische Spelen en de wereldkampioenschappen erin uit het peloton te ontsnappen en de voor sprong, die zij toen namen, gaven zij niet meer prys. Op de streep, waar Zoe temelk na een lange eindsprint duidelijk vóór zijn medevluchter zijn handen in de hoogte kon steken, hadden de koplopers nog altijd een winst van ruim anderhalve minuut. Zesde overwinning voor Marcel Pennings Marcel Pennings uit Nieuw-Vennep heeft dit weekeinde zyn zesde overwin ning van dit seizoen geboekt. De 22- jarige Venneper toonde gistermiddag op nieuw zyn grote vorm door de Ronde van Bovenkarspel op zyn naam te schry- ven. Achter Marcel Pennings, die voor de 100 km 2 uur, 35 minuten en 12 sec. nodig had, legde Wlm van Dok uit Groo tebroek op de tweede plaats beslag vóór Kees Stam uit Wormer. De uitslag luid de verder: 4. A. v. d. Moolen (Wierin- gen), 5. N. Bakker (Wieringep), 6. P. Hoekstra (Dokkum), 7. A. Damo (Kor- tehoef), 8. H. Hulleman (Opmeer), 9. E. Brink (Anna Paulowna), 10. H. Hoog- zaad (Venhuizen). Nederlandse dames versloegen West-Duitse selectie Alphense wielerronde voor Guus Zantingh *9 Alphen heeft gisteren een prachtige wielersportdag beleefd. Enkele duizenden kijkers hebben op het zich daarvoor uitstekend lenende parcours in het Industrie gebied in Alphen-West (de afzetting geeft geen moeilykheden omdat er vrywel geen woonhuizen staan de 6e ronde van Alphen met goedkeurende blikken ge volgd. De wielersportvereniging „Avantl", die dit wielerspektakel organiseerde kon tevreden zyn. De prominenten die naar Alphen waren gehaald waren bereid het publiek waar voor hun geld te geven. Ook het weer. dat zich gelukkig giste ren fraai herstelde kwam de sfeer uiteraard ten goede. De wedstrijd op gewone toerfietsen werd gewonnen door Jan Groot uit Alblasserdam. 2e werd Peter van Bun- ningcn uit Bodegraven en 3e Frans de Een veld van 103 renners werd door starter B. Ouwehand weggeschoten, waaronder enkele uitstekende amateurs roals Rudy Llebrechts, Guus Zantingh en Jan Bols uit Hoogeveen en vele anderen. Er is vooral in de tweede helft van de 100 km-rit bijzonder hard gereden ook al doordat een regen van premies door de renners kon worden verdiend. Dit maakte de wedstrijd nog extra aantrekkelijk. Bij de amateurs ging na een felle eindsprint als eersie over de streep Guus Zantingh uit Aalsmeer, met minimaal verschil gevolgd door Jan Bols uit Hoogeveen, terwijl als derde finishte J. van den Burg uil Berkel, vierde werd Rudy Liebrechits, die later kwam protesteren bij de jury van aankomst, dat hij als derde was aangekomen. Vijfde W. Deelen uil Nieuw Lekkerland, 6e H. van Leeu wen uit Den Haag. 7e J. Zoons uit Voorschoten, 8e G. Wesselius uit Oude Wetering. 9e F. Ouwerkerk. Rotter dam. 10e C. Schijf. Rijnsburg. De eerste Alphenaar kwam als 12e binnen namelijk Jos van der Weijden. De 16-jarige Rodegraafse Gerda de Kamper beloonde de winnaar van de Amateurs met een grote bos bloemen en een klinkende zoen. Bij de nieuwe lingen werd C, Maaskant uit Zoel er- meer winnaar, tweede werd Fr. Kore- mans uit Honselersdijk en derde J. van Oech uit Den Haag. Voor deze wedstrijd wauen 89 renners gestart. Leo van Velzen vijfde in de Ronde van Zuidland De Zoeterwoudenaar Leo van Velzen heeft gistermiddag in de Ronde van Zuidland de vijfde prys in de wacht ge sleept. In de slotfase van de 80 km lange et.ryd waren o.n. de jeugdige Bram Breu- re en de routiniers Adrte Naaktgeboren en Frits Hogerhelde Van Velzen te slim en te snpl af. De uitslag luidt: 1 Br. Breure Nwe- Tonge) de 80 km ln 1.56.23; 2. A. Naakt geboren ('s-Gravendeel), 3. F. Hoger helde (Ossendrecht), 4. D. v. d. Vlugt i Sommelsdijk). 5. L. van Velzen (Zoe terwoude). 6. L. Kreuger (Haarlem). 7. S. van Dongen (Mlddelharnis), 8. N. van t Hof (Zaandam). 9. H. Bakker (Rot terdam), 10. Moore (GB). Heij uit Alphen aan den Rijn. De prij zen werden in de kantine van het be drijf van Stokvis, daarvoor belangeloos beschikbaar gesteld, door de voorzitter van Avanti, de heer C. van Tol, uit gereikt, waarbij hij aan alle mede werkenden voor deze sportieve en suc cesvolle wedstrijd dank zegde. heeft een Nederlandse damesploeg een complete triomf behaald op een West- duitse selectie. De sterke Hennle Hon- develd uit Laren ging met een voor sprong van 100 meter als eerste over de streep, terwijl Riet Heemskerk uit Oud- Ade de sprint van het kopgroepje, dat bijna een ronde voorsprong op het pelo ton had genomen, om de tweede plaats won. Achter de Westduitse Burger en Ineke van IJken legde de jeugdige War- mondse Erna Meskers op de vijfde plaats beslag. Ton van der Valk „slechts" vierde Ton van der Valk heeft zaterdagmid dag in de jaarlijkse Ronde van Den Hoorn opnieuw naast de ereplaatsen ge grepen. De 23-jarlge Voorschotense Swift-renner was ln de 85 km lange rit wel voortdurend ln de slag, maar schoot op de laatste meters toch tekort om de bloemen mee naar huis te kunnen ne men. Achter de winnaar van de inter nationale avondzesdaagse, Hans Ver beek, Tony Barten en Wil Bravenboer moest Ton van der Valk zich tevreden stellen met de vierde plaats. De uitslag luidt: 1. H. Verbeek (Poel- dyk), de 85 km in 2.05.35; 2. T. Barten (Klundert). 3. W. Bravenboer (R'dam), 4. A. v ,d. Valk (Voorschoten), 5. B. van Dorth (R'dam), 6. R. Liebrechts (Vlaar- dingen). 7. B. Solaro (Den Bosch). 8. W. Liebrechts (Vlaardingen), 9. J. Hordyk (R'dam), 10. J. Dekker (Enkhuizen). De Fietsclub „Kijk Uit" organiseer de wederom de Bodegraafse Wieler ronde. De technische uitvoering was in handen van de Alphense Ren- en Toer- vereniging „Avanti". De jury bestond uit de heren H. Veldhoven, kamprech ter, M. Jansen, voorzitter, W. van Dui- venbode, secretaris, Th. Moen, micro foon en de wedstrijdcommissarissen G. Gelderblom, J. Rook en M. Ponsen. De wedstrijd ging over 65 rönden, tezamen 60 km. In de loop van de strijd werd het aantal ronden terug gebracht tot 55. Van de ruim 80 wiel rijders verschenen circa 60 aan de start, waar wethouder H. van der Heyden een welkomstwoord sprak en het start schot loste. De publieke belangstelling was deze keer niet zo groot als andere jaren, maar dat zal wel gelegen hebben aan het sombere weer. Er waren door de buurtbewoners en diverse Bodegraafse firma's heel wat premies beschikbaar gesteld. Het tra ject lag weer in het zwembadwijk. De route ging vanaf de Vijverlaan, via Koninginneweg en Westeinde, achter het Bejaardencentrum naar de Vijver- laan terug. Reeds na een kwartier lag de eerste renner een ronde achter en werd uit de strijd genomen. Spoedig daarop volgden er nog enkelen. Na drie kwartier werd door de popgroep een tiental rijders uit de baan gezet. Het aantal renners dat op een ronde achterstand kwam te staan liep zodanig op dat tegen het einde van de race nog slechts veertien renners in touw wa- De eerste kopgroep bestond uit K. van de Ende uit Monster, die spoedig gezelschap kreeg van P. Koeleman uit Ter Aar. Dit tweetal sleepte diverse premies in de wacht. Na verloop had de eerste zich blijkbaar te veel ge geven, hij viel terug en ging zelfs uit de strijd. Een nieuwe kopgroep onder leiding van P. Neeskens uit Haarlem zette stug door en bleef tot het einde goed bij elkaar. De race naar de finish lijn had een spannend verloop. Na verwoede pogingen gelukte het J. Rib- bers uit Beltrum Neeskens op de lijn te kloppen, zodat de uitslag werd: 1 J. Ribbers, Beltrum; 2 P. Neeskens, Haarlem; 3 P. Dorst, Lisse; 4 H. de Boer, Hilversum; 5 R. van Tricht, Hil- legom; 6 L. Skapelboek, A'damse Veld; 7 H. Bokkers, idem; 8 G. Huibers. Op- heusden; 9 Th. van der Leist, Rotter dam; 10 P. Koelman, Ter Aar; 11 G. Daffershof, Lisse; 12 B. van der Mollen, Amsterdam. Teleurstellende finale van De Munnik-tournooi De finale van het herenenkelspel van hpt tweede „De Munnlktoernool" In een grote teleurstelling geworden. Jan Ufkus was na zijn sensationele zege legen DIck Bonman ln de lialve finale zo uitgeput dat hij niet in staat was zijn dtihhel- spelpartner Jaap Tonintinck behoorlijk party te bieden. Dit was bijzonder jammer, want een fitte en strijdvaardige Ufkus had Temminok ongetwijfeld meer moeite gegeven dan de 63, 62 waarmee Noordwljks powerplayer bent nu versloeg. 6—0, 6—4 In de halve finale had Temmink' Dit bleek overduidelijk geen centje moeite met Aad van Zuu- j toen zij de hardslaande ren; 6—0. 62, terwijl Jan Ufkus na Van Rijssel I een heroïsch gevecht clubgenoot Dick I Bonman versloeg. Dit had hem even wel zoveel moeite gekost dat hij niet I meer in staat was om in de pal hierop i gespeelde finalepartij voldoende strijd te Ie- Bij de dames won Josine v. d. Kroogh door een walk-over op Joke Bos, die zaterdagavond op vakantie ging, want de finale versloeg. Bij de heren eveneens een jeugdige winnaar in de vorm van de soepel spelende de Munnikman Jan Theunis- sen. In de iinale tegen clubgenoot Jaap van der Nat bleef de balans lange lijd in evenwicht, maar in een uiterst spannende slotfase was Theunissen net iets sterker. In het herendubbel C konden Gi de op zaterdagmiddag geplande finale- bergen en Stokkermans het feit dat zij partij was finaal verregend DUBBELS Het herendubbel B was voor Dirk Bonman en Jean Monod die de fina listen van het herenenkel Jaap Tem- mink en Jan Ufkus met 6—4. 4—6. enkeLspelen in D, waarmee 86 klopten. Toch heeft deze zege aan kwam een zijden draadje gehangen, want op 54 4015 in de derde set verknoeiden i UITSLAGEN tien jaar samenspeelden niet met zege vieren, al ontglipte de toch weer geolied lopende combinatie de winst tegen Van Schaik en Platzek op het nippertje: 46. 64, 46. Mevrouw Tönnjan en Rob Gallas wonnen de einde geslaagd toernooi. De voornaamste uitslagen luiden: DEB: finale: J. v. d. Koogh—J. Bos o. v. d. Koogh. HEB. Halve finale: J. Temmink—A. Zuuren 6—0, 6—2; J. Ufkus Temmink en Ufkus twee matchpoint; Het gemengde dubbel ging tenslotte naar Josine van der Koogh en Jaap Temmink die in deze sector veel te sterk wa ren voor de reet van het veld. Geheel volgens verwachting won de Bouman 64, 46. 64. Finale: j. slimme Mieke van Ulden het dames-1 TemminkJ. Ufkus 63, 62. enkel C. hierdoor nog eens duidelijk j I1DB. Halve finale: D. Bouman/J. haar kandidatuur voor de bondstr.il- MonodA. van Zuuren/J. van Wer- ning stellend. Haar slimme, zeer sub- kum 63, 6—2; J. Temmink/J. Ufkus tiele spelletje mist nog de nodige H. Meijer/F. Bonte 63, 5—7, 63. kracht, maar het taktische en spel-1 Finale: J. Monod/D. BoumanJ. Tem- technische inzicht is meer dan vol-1 mink/J. Ufkus 64, 46, 86. doende aanwezig. GDB. Finale: J. v. d. Koogh/J.Tem minkJ. van Zuuren/J. Ufkus 63, 6—3. DEC: Halve finale: mevr. Bron mej. Teeuw 64, 63; M. van Ulden mevr. v. d. Linden 6—4, 60. Finale: M. van Uldenmevr. Bron 60, 64. HEC. Halve finale. J. v. d. Nat—R. de Meyere 62, 36, 62; J. Theu nissen E. Scholten 63. 61. Finale: J. v. d. NatJ. Theunissen 63, 57, 7—9. GDC: Finale: mevr. de Beer/Koe mansDe Ruiter/De Ruiter 810, 9 —11. HDC. Halve finale: Grimbergen/ StokkermansHeringa/Van Wijk 6 3, 75; Van Schaik/PlatzekVan der Nat/Van der Nat 7 —5, 64. Finale: Van Schaik/Platzek Grimbergen/ Stokkermans 64, 46, 64. DED. Finale: Mej. MetzMevrouw Tönnjan 61, 46, 63. HED. Finale: R. GallasLeechburch 6—3, 6—1. Gistermorgen zijn 13 B-junioren van de voetbalvereniging DOCOS met jeugdleiders J. van Rossenberg en P. v. d. Staak vertrokken naar het jeugd kamp van de Nederlandse Katholieke Sporttederatie in Weert. Na de H. Mis in de St. Antonius- kerk werd een kopje koffie gedronken in het Ontspanningscentrum, waarna het afscheid volgde van ouders en be- FLOREANT—TUBANTIA De openingswedstrijd van de nieuwe voetbalvereniging Floreant werd zon dagmiddag gespeeld tegen Tubantia uit Hengelo. Het was een „mooi weer"- wedstrijd. Floreant bracht het er tegen het technisch veel betere Tubantia niet best af. En misschien zat de vorige avond gehouden feestavond de Flo- reantijnen nog in de benen. Na een half uur spelen hadden de gasten de stand al op 04 gebracht en Floreant vond geen juist antwoord. De „probeer" opstelling had geen verband genoeg. Toch geloven we dat de „waarheid"- opstelling er zeer zeker komt. De rust kwam voor de gastheren met een 06 achterstand. Na rust bleef de gang van zaken hetzelfde, alhoewel Floreant er iets beter in kwam. Tui- nenburg redde met een goed doelpunt de eer. Met nog twee doelpunten kwam het einde met een 18 stand. Loco- burgemeester K. P. A. Houdijk die de aftrap had verricht, kon na afloop de „Televisiebal", beschikbaar gesteld door de „Sportweek Boskoop 1968" met een gerust geweten aan de aanvoerder van Tubantia uitreiken. Floreant kreeg als troostprijs een „Juniorenbal" aange boden. Na de vele succesvolle overwinnin gen heeft Lisse het niet kunnen bol werken in de finale van de KNVB- beker tegen de sterke 1ste klusser De Musschen. Door beter technisch spel vooral in de tweede helft wisten I)e Musschen hun meerderheid uit te druk ken tegen 't enthousiast spelend Lisse, dat niet opgewassen was tegen het spel van de Rotterdammers. Ten aanschou- ,we van ruim 3000 bezoekers vond deze finale in het Lisser Sportpark plaats. Al direct moest doelman Lefeber een moeilijke bal verwerken ten koste van een hoekschop, waarna Lisse het spel verplaatste. De voorhoede wist enige goede kansen te scheppen en op wonderbare wijze ontsnapte 't Mus- schen-doel aan een doorboring, terwijl even later Mooyekind na een door braak een pracht kans verloren liet gaan. In deze periode waren de Lis- senaren wel het meest in de aanval. Maar na 25 minuten wist midvoor Van der Most de gevaarlijkste man van De Musschen met een harde schui ver de Lisse-doelman kansloos te pas seren: 01. Fel ging Lisse hierna ten aanval, een ver schot van Frans van der Laan redde de doelman op fraaie wijze, ter wijl een vrije trap ook niets voor Lisse opleverde. Vlak voor rust werd het ;t was voor het actieve bestuur van de nieuwe voetbalvereniging Floreant byzonder triest dat - na het verregenen van de opening van de Sportweek 1968 - nu ook het openingsprogramma ter ge legenheid van het eerste officiële op treden - na een week van prachtig zo merweer - gedeelteiyk is verregend. Door de zware regenval van zaterdag konden de vastgestelde voetbalwedstrijden van Floreant zaterdag geen doorgang vinden. De feestavond in het Verenigingsge bouw aan de Rozenlaan kon echter wel doorgang vinden. Daar was het de voor zitter van Floreant, de heer G. Houtman, byzonder voorrecht o.a. loco-burge meester Houdyk, wethouder Booy en hun echtgenoten, de gasten, genodigden gemeentesecretaris Groot vergezeld van andere belangstellenden welkom te kunnen heten. Hy betreurde het dat nu - net als bij de opening van de Sport week- dat tengevolge van de regen de voetbalwedstrijden moesten worden af gelast. By goed weer zou de wedstryd Floreant-Tubantia (Hengelo) zondag worden gespeeld. (Dit is inderdaad ge beurd). Burgemeester Van Dedem die zyn vertrek met vakantie had uitge steld om de aftrap te verrichten kon hier echter niet op wachten en bood nu schriftelijk zijn beste wensen voor Flo reant aan. De voorzitter van Tubantia, de heer J. Bennink, beantwoordde het welkomstwoord. De prettige ontvangst had hem byzonder getroffen alsmede de snelle en correcte manier waarop het programma was gewijzigd. Hy had een leuke verrassing voor het bestuur nl. ouderwetse weefspoel waarop een thermometer en de naam Tubantia was aangebracht. Voorts voor het bestuur en spelers van het eerste elftal een fraai bierglas met afbeeldingen van het oude en het nieuwe raadhuis van Hengelo. Deze geste werd ten zeerste op prys ge steld. Mede dank zy de goede muziek „The Star Brass" was er spoedig zeer goede sfeer en konden de tal- ryke aanwezigen maar met moeite be sluiten huiswaarts te begeven. Het be stuur van Floreant kan op een wel zeer geslaagde „openlngs"-avond terugzien. harde werken van Lisse beloond toenl Nederpelt de partijen na een doel-l worsteling op gelijke voet bracht. Een, stand die voor Lisse nog alle hoop gaf! In de tweede helft waren de bordje* echter verhangen en hoe langer hoo meer viel het op, dat Lisse het tegenl het betere spel van hun tegenstander^ moest afleggen, alhoewel Lisse nog 'n kwartier lang de stand gelijk wist tJ houden. Nog vrij onverwacht namen! de Rotterdammers de leiding, toen ni 15 minuten linksbuiten Meulmeestt een ver schot op doel loste, dat doet man Lefeber volkomen verrastte: 1- Lisse werkte hard voor de gelijkma ker, doch de defensie van De Mu- schen wist steeds opluchting te bren gen. De hoop van Lisse voor werd de bodem ingeslagen, daar rechts buiten Van Driel in de 25ste minuut met een vliegend schot de voorsproni vergrootte en hiermede was het Lissei vuur gedoofd. Wel ontkwam het Rot terdamse doel aan een doorboring toei een der achterspelers het leder uit hi verlaten doel wist te koppen, terwijl even later dezelfde speler voor tweede maal een Lisse-doelpunt i hinderde. Een pracht staaltje van i dediging. Vijf minuten voor het einde wistei de bezoekers wederom door hun rechts buiten het vierde doelpunt te scoren en hiermee de eindstand op 14 bren gend van deze door scheidsrechter Jon ker goed geleide wedstrijd. Na afloop van deze finale overhan digde de heer G. Been, voorzitter van de afd. West II van de KNVB, de beker met een hartelijk speechje aan de aanvoerder van De Musschen, ter-; wijl de aanvoerder van Lisse, Frans van Gerven, eveneens een beker ont ving. Waarna de voorzitter van Lisse. i de heer H. de Vroomen, namens de Sportclub „Lisse" het elftal van De Musschen met de heer D. Nijs zijn gelukwensen aanbood. Het was in alle opzichten een sportief gespeelde finale, j| waarin Lisse moedig heeft gestreden, jj Een slecht battend Ajax (L) 1 heeft een nederlaag geleden tegen HCC 3. Ajax begon te fielden. In ruim 3 uur scoorde HCC slechts 118 runs, omdat het moeite had met de wederom uitstekende bowlery van R. Veldhuizen: 4-42 ln 25 overs. Het veldwerk was goed, met van gen van R. Veldhuizen, H. Willink en J. A. de Jongh. Andere bowllngcljfers: N. de Bree 3-27, J. Volkerts 1-13, J. A. de Jongh 1-23. Daarna trok Ajax naar de wickets met de gedachte de runs te maken. Dit is helaas volledig mislukt. De val der wickets was nameiyk: 1/2, 2/3, 3/8, 4/9, 5/9, 6/21, 7/40, 8/40, 9/47, 10/56. Alleen M. Fontein bereikte de dub bele cijfers met een totaal van 13 runs. Het Ajax-totaal werd 56. Nadat het laatste wicket van Ajax gevallen was, ontstond er nog enige consternatie over de follow-on regel, maar die werd met behulp van het weekblad „Cricket" op gelost. A s. zondag 14 juli: Union-Ajax 1 ln Nymegen. 159 runs all out R.A.W. - H.D.V.S. Een goed battend Ajax 2 scoorde in byna 3 uur 159 runs all out. 7 Ajaxieden j «aren in de dubbele cijfers. H. de Goey Maastrichtenaar Wil Kortenray, de 16, 1). Eldering 15, P. v. Oven 11, A. F. gehele* wedstrijd ln 2e positie, moest In Eldering 48, F. A. de Jong 28, It. de slotfase nog poot aan spelen wilde Schmidt 14, en W. v. Royen 14. HDVS j hij niet verdrongen worden door de 8 batte heel verstandig. Door H. Dron- traag gestarte Ilans van Kasteren. kers (S3) en G. Kleinjan (26) bereikte HDVS Gehóórd hebben we het niet maar veel fraais zal er niet op de lippen ge legen hebben van de lopers toen na een uur de mlezerregen overging ln een fikse bul. Als kwajongens die slootje gesprongen hadden gingen ze over het parcours, drijfnat en soppend ln hun schoenen. De stryd staken? Oh nee, dit komt niet voor in de gedachten- wereld van deze kilometervreters. Eerder verhoogde 'n Dirk de Bruyn die tot 10 km. gezelschap had van Wil Kortenray, het tempo om des te eerder de verlossende finish te bereiken en hy bereikte die snel in deze eerste 25 km.- wegwedstryd van De Spartaan in 1.19.55.6, de beste tyd die deze Rotter dammer ooit op de klokken bracht. Vóór hem hadden alleen slechts Aad Steylen en Frans Künen beneden de 1 uur 20 gelopen. totaal van 146 voor 7, toen de tyd verstreken was. A. F. Eldering 2-(42), F. A. de Jongh (1-20', W. van Royen (2-11) en D. Eldering (J-13) hadden geen geluk. I kenden. De vice-voorzitter van DO- COS, de heer J. Boumeester, sprak de j jongelui een kort afscheidswoord toe. Hij wenste hen een goed en sportief kamp en mooi weer. Dank bracht hij 1 aan de familie Van der Ruit en mede werksters voor de genoten gastvrijheid in het Ontspanningscentrum. Opgewekt stapten allen in de auto's om het kampavontuur te gaan beleven, nagewuifd door de jeugdleiding van DOCOS en overige bekenden. Na een voorspoedige reis kwam het gezelschap behouden aan in Weert, waar men zich in een van de tenten op het grote kampeerterrein Installeerde. De lopers waren zeer enthousiast over het afgezette en beschutte par- couds, supporters van atleten veroor zaken dikwijls de lopers veel hinder met hun uitlaatgassen-producederende vehikels. Dankzij het bedrijfsleven kon den alle lopers met een prys naar huis Uitslag: 1 D. de Bruin AVR) 1.19.55.6, 2 W. Kortenray (Kimbria) 1.23.07, 3 H. van Kasteren (Sparta) 1,23.30, 4 KI. de Ruyter (AV '34 i 1.23.40. 5 H. v. Eer- sen (Kimbria) 1.24.28, 6 H. Veld (Avon) 1.24.33.6, 7 L. Vink (AV 23) 1.26.12.8, 8 C. de Dood (Atletika) 1.26.25.6, 9 N. de Ridder (HAV) 1.27.25.0, 10 G. Rid der (HAV) 1.27.27.0, 11 M. Groenendyk (HAV) 1.27.45.0. 12. J. Kraan (Bat.) 1.27.55.0, 45 A. Homan (Spartaan) 1.40.40.0. Het was een internationaal gezelschap by de 25 km.-wedstryd van De Spartaan te Lisse. VInr.: G. Abbringh uit Drach ten, J. Labberton uit Amersfoort en F. Hoppe uit Rurtal (W.-Dultsland). 57 lopers liepen de wedstryd uit, 4 staakten de strijd w.o. Jac. Smits (maagkramp). Winnaar Dirk de Bruin ls getekend door de regen en de slopende kilo-

Leidse Courant | 1968 | | pagina 10