Voorzitter Ir. Van Hoek over opname jonge mensen in de onderneming Fietsfestijn de Laura had op eerste dag al drie uitvallers Leiden zien voor één dubbeltje Premiepot L. Courant Tweede dag de Munnik- toernooi weinig spannend WOENSDAG 3 JULI 1968 Df LKDÖE COURANT Kamer van Koophandel voor Rijnland Industrie-gebied schaars voorradig De openbare ledenvergadering van de Kanier van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland (gevestigd aan de Stationsweg te Lelden) werd gistermiddag weer geopend met een langdurige, maar interessante beschouwing van de voorzitter der Kamer, ir. J. J. G. van Hoek. Alvorens daartoe over te gaan heette de lieer Van Hoek echter „nieuwkomer" S. M. Borgerdlng welkom. De heer Borgerding vertegenwoordigt dit jaar voor het eerst de horeca-sector ln de Kamer. De voorzitter hield daarna zijn toespraak waaraan het volgende is ontleend: Temidden van oproer, verwarring en geweld elders, hebben de tekenen van onbehagen in ons land zich tot nu toe beperkt tot het gooien van een rookbom ten overstaan van een minister en een agrarisch getinte str^d om het bezit van een fractiekamer in het gebouw van de Tweede Kamer. Wij hebben ook een term ter beschikking om dit soort zaken aan te duiden „buiten-parlementaire acties". Anders dan de mars der armen in Amerika is de mars op Utrecht zonder inciden ten verlopen. wy leven nu eenmaal in een gematigd klimaat en hebben een ge matigd temperament. Dit tamelijk geruststellend beeld kan licht tot de conclusie lelden, dat zonder verdere aandacht en poging tot begrip voor deze verschijnselen, een goede afloop van dit vroeg-zomers avontuur wel verzekerd is. Dit zou, naar mijn mening, on juist zijn. Samenwerking met onderwijs Ondoorzichtigheid Het sluitend systeem van de wel vaartsstaat waarin wij enthousiast of morrend ons bestaansniveau sterk heb ben opgetrokken, is voor vele jongeren en niet-bij-het economisch proces be trokkenen blijkbaar een systeem ge worden van oeverloze verveling en on doorzichtigheid: een systeem waarin initiatief wordt bedreigd door frustratie en waarin actie wordt gesmoord door het ontbreken van reactie. Nu is het bedrijfsleven geen geïsoleer de sector van onze samenleving, hoe wel zjj in vroeger jaren door het lei dend beginsel van het streven naar een maximale winst een aantal spelregels heeft ontwikkeld die weinig of geen aan sluiting vonden op de zich vrjj snel wij zigende opvattingen over de taak en plaats van de mens in de samenleving. Het programma van eisen, dat de onderneming aan de mens stelde was een vast en niet voor discussie vatbaar gegeven, waaraan de mens die in het productieproces wilde gaan werken, zich moest zien aan te passen. Gecompliceerder De toenemende welvaart met een ver fijnder consumptiepatroon, gevoed en mogelijk gemaakt door de technische ontwikkeling hebben echter de organisa tie van productie en afzet veel gecom pliceerder gemaakt. Onderzoekingen toonden aan, dat de geldende spel- en gedragsregels in de onderneming niet alleen verandering be hoefden met het oog op de ingewikkel der structuur van de onderneming, maar ook op grond van het feit dat zij geen optimale arbeidsprestatie meer oplever- Verbeterlng werkklimaat Meer en meer richt zich dan de aandacht op een verbetering van het werkklimaat. De ondernemer gaat zich Inspannen om een zo goed mogelijk ant woord te geven op de vragen naar be staanszekerheid in de onderneming, naar het deel uitmaken van een Itedrjjfs- gemeenschap, naar het verkrijgen van inzicht in de doelstellingen van het on dernemingsbeleid, naar het verkrijgen van een deel verantwoordelijkheid op eigen niveau, naar de mogelijkheid van promotie; kortom tegenover het oude uitgangspunt van de gegeven taak komt de aandacht op voor de individuele mens in het bedrijf en de taak hem optimale ontplooiingsmogelijkheden te bieden. Ook het onderwijs Hjk, dat het onderwijs dat de jonge aan het bedrijf aflevert, in een andere relatie tot het bedrijfsleven komt te staan. Ook voor het onderwijs is de pe riode van haar eigen autonome pro gramma van eisen voorbij. Differentiatie ln het onderwijs, nauw contact tussen verschillende richtingen van onderwijs in scholengemeenschappen, die verande ring van richting voor een leerling moge lijk maken, hebben evenzeer de bedoe ling zich meer te richten op de leerling en zijn mogelijkheden. Het is verheugend te kunnen consta teren, dat deze ontwikkeling bij onder wijs en bedrijfsleven parallel lopen. Te meer is dat voor ons het geval nu de vertegenwoordiging van de Kamer als representant van het bedrijfsleven onder de oude onderwijswet afloopt en de nieuwe wet - de Mammoetwet - nieuwe aanknopingspunten biedt voor nauwer overleg tussen onderwijs en bedrijfsleven. Het contact tussen de gemeente Leiden en de Kamer heeft ertoe geleid dat ver tegenwoordigers van de Kamer zijn be trokken bij het economisch en admini stratief onderwijs en het technisch be roepsonderwijs. Zo goed mogelijk toegerust Het zal u in het licht van hetgeen ik in het begin opmerkte, duidelijk zijn dat de kamer- en in haar het bedrijfs leven- zeer veel waarde hecht en moet hechten aan de opleiding van hen, die in het economisch proces gaan medewer ken. Wil men de mogelijkheden die er in een mens aanwezig zijn, zo goed mo gelijk in de onderneming tot hun recht laten komen, dan is het van groot be lang dat ook de toerusting die hem j daartoe vooraf wordt meegegeven, daar- op is gericht. De critiek die in onze kring op het onderwijs wordt gehoord, I kan nu worden omgezet in een positieve I medewerking. Dat verschillenden uwer bereid bleken daartoe daadwerkelijk mede te werken door hun tijd en aan dacht ter beschikking te stellen, stemt tot voldoening. Dit kan niet wegnemen, dat naast j het onderwijs op het bedrijfsleven de specifieke taak in toenemende mate zal bljjven rusten van de opleiding, trai ning en vorming van de jongere mede werkers die het bedrijf binnenkomen. Van goed onderwijs kunnen wij de vruchten plukken, maar het onderhoud van de nodige kennis, de training en vorming komen voor uw zorg, indien ge niet na korte tijd in uw medewerker te leurgesteld wilt worden. Vestigingsmogelijkheden Industrië Ee*h ander aspect dat onze voortdu rende aandacht blijft vragen is dat van de industrie en haar vestigingsmogelijk heden. De voldoening dat dit probleem enige tijd geleden onderwerp van dis cussie heeft gevormd in de Leidse Ge meenteraad naar aanleiding van een door het College van burgemeester en wethouders ingediende nota, wordt ge temperd door de kennelijk moeizame weg die tot de uitvoering van dep lannen moet leiden. Aannemelijk is dat hierin doorwerkt de even moeizame en wellicht ook daar door gecompliceerde constellatie waaruit thans concrete resultaten moeten voort komen. Dat kost aandacht,energie en een krachtige hand. Het aantrekken van een deskundige kracht voor dit pro bleem en de vele daarmede samenhan gende vragen is een aanwijzing, dat het Leidse Gemeentebestuur in dit opzicht tot een zo goed mogelijk gefundeerd be leid wil komen. Schaarse ruimte De ruimte voor de industrie is voor ons - en als het goed is ook voor onze gemeenschap - een kostbare zaak, omdat Bevolkingstoename Daarnaast is het begrijpelijk, dat men tegenover de planologisch voorziene aanmerkelijke toename van de bevol king in ons gebied niet het minst door de „Haagse overloop" van een 40 a 50.000 een bescheiden toename mogelijk moet maken van de werk gelegenheid. Indien Rijnland 't etiket zou moet engaan dragen van een „slaapgebied", zou dit het levens- en werktempo en met name het in dustrieel klimaat sterk in ongunstige zin beïnvloeden. Uit dit alles zal u duidelijk zijn dat, nu wij na meer dan tien jaar hope lijk aan de „vooravond" staan van He uitvoering d.w.z. de definitieve be stemming en uitgifte van de voor in dustrie bestemde gronden, met span ning en aandacht uitzien naar bestem ming en uitgifte van dit zo schaarse artikel. Batig saldo De verdere agendapunten hadden 'n vlot verloop. Na enige diskussie over de verdeling van divese posten uit het jaarverslag, werd het financiële ge deelte goedgekeurd. Over 1967 werd een batig saldo be cijferd van 67.690,95, na afschrijving op het gebouw van 13.113,56 en op de inventaris van 5.321,80. Van dit batig saldo werd 20.000.- overge bracht naar een rekening „vernieu wingsfonds." Het resterende gedeelte, ad 47.690,95, werd aan de rekening kapitaal toegevoegd. Jongen bij Hazerswoude in Oude Rijn verdronken Dinsdagmiddag, omstreeks een uur, is de 17-jarige Jacobus Maas uit St.- i YVlllibrord (N.Br.) verdronken ln de Oude Rijn, ter hoogte van de Zwaantjes- kerk onder de gemeente Hazerswoude. De jongeman was werkzaam b(J de N.V. Bos Beton te Koudekerk a/d Rijn. Nadat hij in de middagpauze de lunch had gebruikt, besloot Jacobus Maas met enkele collega's in de Oude Rijn te gaan zwemmen. Besloten werd, om vanaf de Koudekerkse kant te zwemmen naar de Hazerswoudse. Toen de St.-Willlbrorder echter een tiental meters van de Hazers woudse wal was verwijderd, geraakte hij in moeilijkheden: begon te spartelen en om hulp te roepen. Een van zijn collega's die reeds de Hazerswoudse wal had be reikt, zwom meteen naar hem toe. Hij stelde naarstig pogingen in het werk, de heer Maas van de verdrinkingsdood te redden, maar kon na alle pogingen zelf ternauwernood nog de wal bereiken. Het slachtoffer werd later opgedregd door een schipper. De EHBO paste welis waar nog mond-op-mond-beademing toe en maakte tevens nog gebruik van de zuurstofapparatuur, maar alle pogingen waren vergeefs. Lisse in KNVB-finale tegen De Musschen A.8. zondag om 2.30 uur wordt op het Sportpark te Lisse de finale gespeeld om de KNVB-beker. Evenals vorig jaar zal deze eindstrijd gaan tussen Lisse en het Rotterdamse De Musschen. Velen konden lokkend water met weerstaan I srmcruonuill- Wil KUNIIiare 7.IU1K, Otl ■.ruil. I ,Ch"r* ln Het streekplan voor de Bollenstreek Is vastgesteld met een aangegeven te kort van 30 ha., dat In het streek plan Rijns treek-West, waarvan de Leidse agglomeratie de kern vormt, moest worden gecompenseerd. Bij de voorbereiding van dit streekplan echter viel de aan duidelijkheid weinig te kortschietende uitspraak op van een planoloog, dat Rijnland eigenlijk moest worden voorzien van een waarschu wingsbordje „vol" voor de industrie. De ruimte die nog voor industrievestiging werd gereserveerd, wordt dan het nood rantsoen voor noodzakelijke verplaatsing van bedrijven, die uiteraard bij een nieu we vestigingsplaats meer ruimte behoe ven dan op hun huidige plaats. De auto matisering en de nieuwere opvattingen omtrent een efficiënte opstelling van het productie-apparaat vragen per werk nemersplaats meer ruimte dan de regels, GESLAAGDE DOKTERSASSISTENTEN Onderstaande leerlingen van de Leid- Het vertrouwen in Jan Jansen is nog se Analysten School, Rljnsburgerweg 148 altycl zeer groot. Alhoewel hy enkele ma- I te Leiden zijn geslaagd voor het examen len lelijk de boot heeft gemist, blijven „Medische Praktijkassistenten" en wer- de abonnees hem als étappewinnaar tip- i r]en a)s erkend doktersassistente inge- pen. Daarby genieten, uiteraard, ook de schreven in Register n van de Neder- Belgen de voorkeur. Aangezien gisteren landse Stichting voor het examen „Me de Fransen zich in de prijzenslag nieng- j di8che Praktijkassistente", den en Desvages en Dumont respect ie- I velijk het eerste en het tweede gedeelte De dames :C.J.C. van den Brink, de vijfde étappe voor hun rekening i Bie?™lé' Noordwyk; - - - - "tfTtoai „iAf ,i„ H. Doornbosch. Sassenheim; M. S. Hes. konden wij ook ditmaal niet de,, pr-nil^ ml ƒ3,- uitkeren. De elndprU. Lck'en; H. Hoogervont. Noordwij. werd du. wwl aantrekkelijker. Ha. hel jUT bedrag reeds 40,thans staat degene, die de eindwinnaar weet aan te wijzen 45.te wachten. We hebben reeds vele inzendingen binnen gekregen, maar In drukwekkend Is de deelname nog niet. Wie dus nog niet heeft ingestuurd zou den wjj willen aanraden niet langer te wachten maar vandaag nog een brief kaart met daarop de naam van de ren ner, die volgens u de Ronde op zijn naam schrijft, tc sturen naar Sportredaktie Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. Jan Jansen, Raymond Poulidor, Roger Pingeon, Luclen Aimar, Herman van Springel of blijft Georges v.d. Berghe ln het geel rijden? Wie van deze ren ners zal als winnaarflnishen Tot 5 juli, morgen dus, kunnen nog oplossin gen worden Ingestuurd. Veel succes. kerhout; A. de Jong. Voorschoten; R. M. T. de Jong. Den Haag; B. de Jong, Lei derdorp; J. A. A. H. Kerklaan, Wasse naar: Th. Martin. Amsterdam; C. C. M. van Maarseveen. Voorburg; M. A. A. J. Weeuwenoord. Noordwljkerhout; A. K. J. Otte, Gouda; L. P. Oudshoorn. Sassen heim: B- Oostdam, Noordwykerhout; B. W. Rijnbende. Apeldoorn; M. Reevers. Rotterdam: P. C. van der Ree, Haar lem; A. Verhaar, Heemstede; L. C. M. de Vreeze, Voorburg; A. M. van Veen. Rijnsburg: H. G. M. Vroom. Honselers- dijk; A. Valentgoed, Leiden; Kastje kijken op Stationsweg „Leer hier zelf de omgeving kennen." Een geel bordje met daarop in zwart en rood boven staande woorden, is bevestigd op een ijzeren kastje dat op een eveneens ijzeren paal steunt. Sinds ongeveer twee maanden staat dit kastje aan de Stations weg op het trottoir voor het mu seum voor Volkenkunde, vlakbij het kantoor van de Leidse WV, die er echter niets mee uitstaande heeft. Het kijkkastje is daar ge plaatst door een particulier die zulke apparaatjes in verschillen de steden van Nederland plaatst. „Leer hier zelf de omgeving kennen." Die tekst slaat op de funktie van het kastje. In het Nederlands, Duits en Frans wordt de toerist op de blauwe voorkant van het kastje aange spoord „een dubbeltje, a Dutch len cents piece, ein Hollandisches zehn cent Stuck of une pièce de dix cents hollandais", in 't ap paraat te werpen. Dan krijgt hij op ooghoogte, ongeveer 1 meter 50 (kleine mensen kunnen op een ijzeren stangetje gaan staan) door twee kijkers enkele be zienswaardigheden van Leiden te zien Haalt hii zoals voorbe schreven in de Nederlandse. En gelse. Duitse en Franse gebruiks aanwijzing de handle naar be neden. dan verschijnt de volgen de tekst (alleen in het Neder lands): „Toeristenservice toont u 19 toeristische bezienswaardighe den middels Agfa-Color Stereos- Weer een dubbeltje verkeken. ooplsche kleurendia's. Deze plaat sen kunt u bezoeken of bezich tigen. Kijk met beide ogen tege lijk." Met het overhalen van de handle verschijnen dan voor de ogen van de toerist, die hij in zelf te bepalen volgorde voor de twee kijkers (dia's) en 't raampje naast de kijkers (tekst) moet houden, achtereenvolens kleu rendia's met begeleidende tekst van de Universiteit aan liet Ra penburg, „was oorspronkelijk de kapel van hel Dominican essen- klooster uit 1450. In 1581 werd het universiteit. Torentje is van 1670" en 18 andere bezienswaar digheden van Leiden. Leiden zien voor één dubbeltje, 't is geen priis. Er is echter een „maar" aan het kastje verbon don De teksten die inlichtingen geven over de op de dia's ge toonde bezienswaardigheden zijn alleen in het Nederlands gesteld. En er zijn nu eenmaal vele bui tenlanders die geen Nederlands kunnen lezen. De combinatie foto-tekst werkt op dit gebied wel enigszins vrehelderend en weliswaar verionen vele aandui dingen uit de tekst internationale overeenkomst universiteit university Universitat uni versity maar er zijn uitzon deringen. Wat moet een buiten lands toerist bijvoorbeeld met een „Wipwatermolentje?" In het gunstigste geval herkent hij dat van de dia, zo niet dan ontgaat hem het aparte van die molen. Of hij moet een woor denboek kopen en dan wordt het toch nog een duur Hollands dub beltje De 21ste Laura Is gisteren van start gegaan onder min of meer slopende omstandigheden. Dat bleek tenminste I aan het einde van de dag, toen gecon- stateerd werd, dat er drie uitvallers wa ren. Dit is op de eerste Laura-dag nog I nooit gebeurd. Het gaf een beetje con sternatie in gebouw Nabjj te Alphen, waar de dag werd besloten. Er waren nog 439 deelnemers over. Petra Zera, het Amerikaanse meisje, dat In de ploeg van het Alphens Lyceum meereed, bevond zich onder de ongelukklgen. zy reed op het Paddegat in Woubrugge tegen een midden op het fietspad staande paal op en kwam te vallen, wnarhy zy haar pols kneusde. Jammer voor Petra, maar zy zal de Laura toch nog kunnen uitrijden, zy het ln de auto van mevrouw Van der Steen, de echtgenote van de tour-arts. Een rijdster van de B-groep werd be vangen door de warmte en ook een deel neemster ln de C-groep liet het verder afweten. Een van de veteranen, de 72- jarige oud-notaris E. J. Evers uit Bode graven, maakte in Katwijk een val en liep letsel aan zijn rug op. Verdere deel name zou hy. lgten afhangen van het oordeel van zijn hulsarts. Het heeft, zoals zich begrypen laat, gisteren nogal .wat krachten gevergd van de fietsers, die een brandende zon en een tropische hitte moesten trotse ren. In het begin viel het allemaal nog wel mee en werden met het grootste ge mak de eerste stempels vergaard. Dat gebeurde in Rypwetering en in de Oase aan de Langevelderslag te Noordwijker- hout. Vandaar ging het door de duinen naar Zandvoort en Bentveld. In het Heemsteedse „Groenendaal" werden ook stempels gegeven. Er resten toen nog ongeveer 40 km om het eindpunt te be reiken. Fris intermezzo Over deze laatste 40 km hebben de meesten uitzonderlijk lang gedaan. Ve len konden namelijk de verleiding niet weerstaan ergens langs de route een ver frissende duik te nemen. Dit gebeurde in de We8teinderpla8 of ergens in de Drecht. Aan de Drecht stond de deelne mers nog een verrassing te wachten: een frisse beker yoghert aangeboden door het Nederlands Zulvelbureau. Een atten tie die bijzonder gewaardeerd werd. Tenslotte werden de laatste twintig km schuin tegen de reeds toen opkomen de wind afgelegd zonder verdere moei lijkheden. Aan deze Laura nemen 13 ploegen deel, waarby dit keer de ploeg van de Alphense water- en lichtbedry- ven ontbreekt, die reeds 19 keer heeft meegereden. Volgens de leiding van de bedrijven kon men deze week geen tien mensen missen. Er ryden er 170 voor de eerste keer mee. Negen deelnemers (sters) rijden voor de 21ste keer en acht voor de 20ste keer. In totaal rijden er 280 individuele mee, de rest ln de groe pen. De ploeg van de Gazelle kwam gis teren een kwartier na de sluitingstijd (6 uur) binnen. Lekke banden op de laatste kilometers en te lang blijven waren er de oorzaak van. Voor de komende dagen wordt de ry- ders(sters) vooral aangeraden enkele rollen routedrop mee te nemen. Het zout- verlies wordt anders te groot, waar- „Poedel" van Dam, een doorgewinter de Laura-rijder, moest zich liggend een massage laten welgevallen. Zyn spieren weigerden verder dienst te doen door zoutverlles, was het oordeel van tour- dokter Van der Steen (rechts). Een Rode Krul*-man mankte Poedel weer ge reed voor de stryd tegen de kilometers. door allerlei moeiiykheden met spieren, enz. kunnen optreden. Een voorbeeld iliuirvan was het dat een routinier als Poedel van Dom langs de Westclndcr- plus Npiernioeiiykhedfii kreeg en zich onderweg moest laten masseren om het eindpunt te kunnen halen. Een te groot vochtverlies, was de conclusie van de verzorger van de deelnemers, dokter M. E. van der Steen. Aan de A-route nemen 43 rijders deel, aan de B-route 364 en aan de C-route 35. Ook de secretaris van de Ned. Ren- en Toer-unie, de heer D. Rood uit Voorburg, rijdt voor de tweede keer mee. HIJ wil dit Jaar 10,000 km rijden, heeft hij ge zegd. Op de tweede dag \«an het open tour- nooi van de Munnlk heeft er hoegenaamd niets schokkends plaatsgevonden. Hoe wel er ondanks hel onweer In de avond uren een respectabel aantal partyen doorheen werd gedraaid, was er geen enkele opzienbarende uitslag. In het damesenkel B had de kwartfi nale tussen Hanke Faase uit Noordwyk en Hclma de Vries een topper kunnen worden maar het pakte heel anders uit. Helma was ln de eerste set oppermach tig en veegde de dubbelhandige fore hand van Hanke met flitsende vegen weg en won met 8-1. Doch hierna kreeg zij een van haar zeer bekende inzinkin gen wat haar vervolgens in no-tl me een 6-1, 6-1 nederlaag opleverde. By de heren hadden de kopstukken in de avonduren op moeten treden maar het onweer besliste anders. Wel kwamen Temmink en Ufkes met gemak In de halve finale door met 6-4, 6-1 van Har- telok en Kallenberg te winnen. Vermoe delijk treffen zij nu de winnaars vun vorig jaar Frank Bonte en Har Meijer wat een interessante stryd belooft te worden. Fraaie zege Chr. Nijverheidsschool 'Boshuizen' te Leiden Jongetje bij Noorden "„n,ï7, J Het jongetje door auto gegrepen en gedood Zwe Aan de Christelijke Nijverheidsschool voor meisjes „Boshuizen", Toussaint- kade 51, Leiden zyn de volgende diplo ma's behaald: het Getuigschrift van de primaire opleiding behaald door de vol gende leerlingen: Leiden: Truus Amers foort, Corrie van Berkel, Henny v. Ber- kel, Teuntje Blansjaar, Nellie Boehmer, Riedy v.d. Bogaard, Tineke Boaman, Ans I Braxhoven, Saskia Broerse, Anja Brus- j see, Carla Calkhoven, Betlie Cavé, Carla j v. Dam, Silvia v. Duyn, Yvonne v. Dyke, I Joke Flanderhyn, Corrie v. Gelder, Teu- I ni Geskus, Francien Gouw, Ineke van Haarlem, Corrie Hakkenberg, Wilma Hanno, Marjan Harteveld, Karin Hellen- doorn, Marjo v. Hoven, Adrie Huisman, Tineke Kanis, Adrie Knol, Paula Kulk, Loes Lek. Annemieke Lepelaar, Celieke I v.d. Linden, Willy Murk. Jacqueline v.d. Meer, Anita Meindera, Willy Moraal, j Loesje Mulder, Hennle Nagtegaal, Cor- j rie Noppe, Netty Paats, Nelleke Peter- zen, Hannie Philtppo, Anneke Piket, Sylvia Piket. Paula Portier, Leni Anker. Olivia Doggi Schools, Joke Schooien, Rut Sieberi, mond fielnigselirilt Assistente in (|i- Greet Singeling. Dltty Sinteur. Thea Naaldvakken behaald door de volgende Smits. Tineke Smittenaar, Lieneke Ver- leerlingen: Leiden: Rla Bakker, Marian mond, Ria v. Vliet, Sjaan v. Vliet, Ineke Blansjaar. ('aria Bronagcest. Llda van Vons, Trudi Vons. Ciska Vosters, Willv Diggelen. Jeannet F>man. Nd Jngel, Vrij, Alice de Wagenaar. Joke Witteman. i Wllly Otguar. Ohrtstien de Vink, Anne Hetty Zandvliet Adri Zeegcrs Anneke Marieke van Elswljk. Tineke de Fey, Zwart. Hoog made: Tineke v.d. Endt, I Cary GaJJaard. Nellie de Groot. Kurin Jannie van Ryn. leiderdorp: lna v.d. Keyzer, Henny Koome. Veru v. Leeuwen, Hoek. Wilma v.d. Kwaak. Hetty Taeke- Kla Monteba, Jannie v. Roo(Jen, Anke ma. Nieuwe Wetering: Corrie Los Vosters, Marja de Water. Abbencs: Joke Oegstgeest: Nelleke Borst. Tiny den v d- Lip. Den Haag: Saskia Bron. Loi- by het spelen door Haan. Lettie Veerman. Oude Wetering: derdorp Ada, v. Winkel. Anneke Hage- Barrie Vis, Janneke v. Leeuwen, Anne- naars, Oegstgeest: Irene den Haan. Oude marieke Gortzak. Roelofarendsveen: Wetering: Marlët Baaij, Nel van Scher- d. Plas. Valkenburg (ZH). Nellie penzeel. Valkenburg iZHi: Anneke Bulk. Joke Rieuwera. Voor- Voorschoten Carla Kater Getuig- brilt KostuumnHaister behaald door v.d, Maas, Petra Rooseboom, Marjun v.d. Voort, Marja Zanoli. Lisse: Mui ja Suy- ker. Voorschoten: Yvonne v. Alphen, Betty Breukelaar, Locs Felerabend. Wassenaar: Tineke Riksen. Zoeterwoude: Henny Blonk. Getuigschrift Assistente Theoretische Vorming behaald door de volgende leerlingen: Leiden: Flora Bar nard, Willy v.d. Berg, Joke ('oiyn, Ma rian Immlnk, Hetty Jansen, Marian Len- sen, Dineke Singerllng, Menke Tolsma, Leiderdorp: Mui ja Hogervorst, Hanneku v. Houwclingen, Lydlu Rodenburg, Hun- nek e Soek. Noordwyk; Elzeline Admi raal. Oegstgeest: Conny v. Duyxenbode, ™c' V'H', Ria Stouten, Nel Zwanenburg. Getuig- schrift Assistente Hulshoudeiyke Vor- mlng behaald door de volgende leerlin gen: Lelden; Truus L'Ami. Wilma Bet- cke. Agnes Brugmuns. Elly Dikkes. Edith de Jong, Willy Keyzer. Nelleke van Leeuwen. Anja Martyn, Anneke Montert, Wllly v. Rijzen. Tineke Seller. Anje Stuurwold. Leiderdorp: Wllleke gegrepen en gedood. Het jongetje was omstreeks kwart tien gistermorgen aan het spelen in de I Cora met hoog gras begroeide berm aan de j Bulk. VoorhoUv.TW1- Floraweg te Zevenhoven toen hij plot-schoten: Anneke v. Beveren, Joblen Dijk- tweede maal binnen M. dagen tyd zyn de bewonor* 1 Mönnlchmann, Haarlem; A. C. den Heij- I Noordse Buurt tussen Noorden seling de weg op liep. De bestuurder I man. Rhodé v.d. Enden. Reineke Fok- volg! van een naderende personenauto werd ker. Corrie v. Hnlem, Hetty Helder, El- Gressie. ikcle volkomen verrast en slaagde er nietHe Koren, Margreet van la-euwen, Suze Annelies i 'dej ln tydig zijn voertuig tot stilstand te Mechelse, Mieke Nagelkerke, Marian Anneke Ze- brengen. De haastig gealarmeerde art- Ouwehand. Ankie Snippe, Leny v. Veen. Teunl •mie leerlingen: Leiden: Tlnl Rlna Schouten, Edith Simon, van Velzen, Nel van Wielingen, van Werkhoven. Bodegraven: Leeuwen. Voorschoten Heemskerk; B. M. G. Greuter, Bloe- venhoven opgeschrikt door een dodelijk I sen Ess ens uit Noorden en Sanders uit I Warmond: Nelleke de*Wlt, Zoeterwoude Nort. Zoeterwoude: Anneke Hulsbos mendaal; C. T. M. Rooze, Haarlem; I. ongeluk. Zondag kwam door noodlot- Nieuwkoop konden slechts de dood con- Jannie Hogewoning. Getuigschrift van de Getuigschrift Coupeuse behaald door Jager. IJmuiden; K. J. M. Wiers, Bloe-1 tige omstandigheden tractorberyder atateren. De bestuurder van de auto. Schakelklas behaald door de volgende de volgende leerlingen Leiden l<aura mendaal; H. G. M. C. Jacobs. Leidschen- Wahie om het leven, gistermiddag I een vertegwoordiger, was volkomen leerlingen: Lelden; Marjn v.d. Buld Ciere Mieke Kulk Joke Roodhuizen dam- noodlot toe. toon da vterjarigul overstuur 1 Henny Hoeders. Tooe Koolhaas. Corrie Margreet Stouten. Katwijk: Leunle vd' Glezcn wat haar in de halve finale bracht. By de heren sneuvelde de ge duchte Koen Heringa tegen het geduchte baseline werk van Van Schalk. Jan Theu- nissen blijft imponeren en maakte nu korte metten met Eric Wilmink. Al Is de Munnlk naar de derde klas ge degradeerd, van deze Jan Theunlssen kan men nog volop plezier beleven. Rlon v.d. Nat en Jaap Teyeme kwamen door drie setsoverwinningen ook pen ronde verder, zodat de organiserende vereni ging nog vele troeven In de stryd heeft. De voornaamste uitslagen lulden: DE B: H. Faase-H. de Vries 1-6, 6-1 8-1. HE B: K. Heringa-Tientjes 6-3, 3-6, 8-6. C. Koppert-J. v.d. Berg 6-3, 6-4. HDB: J. Temmink/J. Ufkes-Hartelok/ Kallenberg 6-4, 6-1. GDB; I. v. Zuuren J. v. Werkum-A. Hock/J. Jansen 6-2. 6-2. DEC: K. Braakman-L. Giezen 8-6. 6-4. HEC: J. v. Schalk-Heringa 2-6, 6-3. 6-3. C. v.d, Nat-Dobbing»i 6-4, 2-6, 6-3. Rodermond-Oost 6-3, 7-5. J. Nyhof-J. Mulder 6-3, 4-6. 6-4. J. Theunisaen-E. Wilmink 6-0, 6-1. J. Teyema-Broxter- man 6-3, 2-6, 6-2. HDC: J. en C. v.d. Nat-Gardenlers/Noordman 6-0. 6-3. Haozebroek/Crépln-Verdoes/v. Ryn 6-4. 6-3. GDC: C. en R. de Rulter-K. en M. Braakman 6-3, 7-6. Plas. leiderdorp: Leny v. Teyllngen. Rijnsburg: Wllly Hogewoning, Janny Kralt. Murjo Noort, Nelly Vletter, Tineke Wagter. Voorschoten; Adrie Parrel. Agnes Valentljn. Woerden: Josephine Munuputty, Lucia Tomasoa. Zoeterwou de; Tineke Groen. Getuigschrift Kinder verzorgster behaald door de volgende leerlingen: Leiden; Wilma Bakenia, Truus Bcthe, Miep Borromun, (x) Elly Brinks. Hannie Gerla, Ellie Griffioen. Jenny de Kruis, (x) Loulae Rothert, Ma rian v. Velzen, Nettie v.d. Vliet. Alphen 'd. Rijn: ix) Ineke Koster. Koudekerk a.d. Ryn: Joke Waveryn. Oegstgeest: Dorothy Zwaun. Oude Wetering: Marry Renee. Voorschoten: Eegje v.d. Bosch, d. Pol, Marian Segaar. De namen (x) hebben tevens het getuigschrift Centrale Ruad behaald. Getuigschrift Vormingsklas behaald door de volgende leerlingen: Lelden: Ineke Basale, Sanny v.d. Berg, Nelly de Groot, Maaike Teeuwen, Ans v.d. Tuyn, Mari anne v.d. Velden. Joke Vermeer, Enny v.d. Zeeuw. Abbenes: Emmlc Beukers. Katwijk Cock van Duyn. Leiderdorp: Cora Zitman Lisse: Wllly v.d. Gugten. Sassenheim: Liesbcth Bergman. Helcne Bijl. Yvonne Graaff. Gerda Koolstra, Joke Moolenaar. Voorschoten: Marja Leendcrs. Zoeterwoude: Licsbeth Koster. Hanneke Rosser. MONTEUR KREEG BRANDWONDEN BENZINE VATTE VLAM Een 30-jarige bouwmonteur uit Eind hoven. P. C. Hermkcns, ln dienst by het bouwcentrum van de Alphense Bouw Combinatie stond zich gistermiddag omstreeks 16.30 uur geheel ontkleed te assen, staande in een vat met benzine dat in een loods stond. De 18-jarige D. v. d. V. kwam de loods, waar het snikheet was, binnen met een brandende sigaret in zijn mond. De benzine vatte vlam, waardoor de heer Hermkens ernstige brandwonden opliep aan heup en been. Per ambulance werd hy overgebracht naar het Rynoord Zie kenhuis te Alphen aan den Rijn.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3