Pater Jelsma protesteert tegen ontslag bij VPRO S)££cidóe@öuftanf Kwart miljoen kijkers zaten nachtreportage uit Persoonlijk: Filmportret Jimmy Smith „Misschien solliciteer ik wel bij KRO" Druiven der gramschap NEDERLAND: PRIJS Y00R BESTE PARTY Dusan Makavejev zorgde opnieuw voor geniale verrassing PAGINA 2 DE T.FimSE COURANT WOENSDAG 3 JULI 1968 Het „Groene Boekje" bijt veel, maar helpt weinig U/E weten niet of de machtswellustige heerser in Peiping ooit een Neder landse vertaling van „Het Groene Boekje, antwoord aan Mao Tse Toeng" onder ogen krijgen sal Zo ja. dan zal hij auteur H. A. Lunshof bepaald niet op de lijst laten zetten van personen die voor het Chinese communisme ge wonnen moeten worden, omdat ze tegen standers zijn van formaat en talonten hebben dia waardevol zouden kunnen zijn voor de rode revolutie. Lunshof probeert Mao Tse Toeng van hetzelfde laken een pak te geven, maar hij maakt daarbij de fout zichzelf te veel en anderen te weinig aan het woord laten. En dan wreekt zich het feit dat Lunshof als hij apodictisch doet alleen maar bijt en zelden een „doordenkertje" weggeeft waarmee twijfelende en weife lende burgers geholpen zouden kunnen Daarom faalt dit „Groene Boekje" in zijn doelstelling: het individu bewust te maken van zijn individuele waardig heid. Dit hikt niet met kreten als: „Wie van de mensen engelen wil maken, heeft goede^ kans hen in beesten te veran deren" of „Pas op, het gevaar ligt niet bij de angry young men, het ligt bij de angry old men" of „De toenemende wereldwelvaart bevordert de dood van Neen de echte „doordenkertjes" in het „Groene Boekje" komen niet uit de pen van de auteur zelf maar uit die van derden; bijvoorbeeld: „Niets over tuigt zozeer de mensen met weinig ver stand, als wat ze niet begrijpen" (kar dinaal De Rctz). „Wie beeft ooit ge hoord dat de tien geboden in stemming zijn gebracht" (Northcote Parkinson). „De waarheid vraagt geen offers, maar begrip" (Krisjnamurti). We hebben zo'n idee dat in Neder land het „Groene Boekje" van Lunshof een zelfde lot beschoren zal zijn als het „Rode Boekje" van Mao: geen bekeringen en alleen maar glimlachjes bij wie graag gekieteld wil worden en woede bij hen die weten dat ze even fout zijn als hun opponent maar dan op een andere ma- BEGRAFENIS ROBERT KENNEDY (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De t.v.-reportage van de begrafenis van senator Robert Kennedy In de nacht van zaterdag 8 op zondag 9 Juni heeft grote belang stelling getrokken. Die reportage duur de tot 8.45 uur op de vroege zondag morgen. Op dat tijdstip waren nog 8 van de toestellen Ingeschakeld, hetgeen betekent dat '4 miljoen van de kijkers de reportage tot het eind toe gevolgd heeft. Dit blijkt uit een onderzoek van Into- mart. die de kijkdichtheid regis teert met zg. in tometers die registreren hoe veel toestellen op een bepaald moment staan Ingeschakeld. Dit onderzoek wordt ook toegepast voor de wekelijkse rapportering aan de STER voor de kijkdichtheid tijdens de reclame- minuten. Uit de resultaten kan o.m. worden afgeleid dat de belangstelling voor de Journaals op de dag van de aanslag en ook op de volgende dagen nauwelijks groter was dan normaal. Ook voor de ingelaste programma's was het percen tage ingeschakelde toestellen niet veel hoger dan gewoonlijk. -■ Wél groot was de belangstelling voor de directe reportages uit Amerika van de begraïèhisplechtighed'éh. Dé kijkdicht heid op Nederland I was zaterdagavond 8 Juni als volgt: Van 22 tot 22.40 uur verlenging voetbalwedstrijd Italië— Joego-Slavië 59 ofwel 1.800.000 kij kers. Van 22.40 tot middernacht 20 ofwel 630.000 kijkers bij de reportage van de requiemmis. Van 24 tot 1 uur 18 van de kijkers die de begrafenis van Kennedy volgden. Van 1 tot 2 uur 'a nachts steeg dit aantal tot 690.000, van 2 tot 3 uur in de nacht daalde het tot 16 of H miljoen kijkers die de begrafenis zagen, terwijl liefst 8 ofwel 14 miljoen Nederlanders op bleven tot 3.45 uur 's nachts om de gehele rechtstreekse tv-reportage uit Washington te zien. Het aantal kijkers van 15 Jaar en ouder zal rondom de lVa personen per inge schakeld tv-toestel liggen. Dit betekent, dat circa 375.000 personen om half vier s nachts nog zaten te kijken. Tijdens de zgn. „Nacht van Schmelzer' keek om half vier ongeveer een gelijk aantal personen, te weten circa 400.000. Yen Chia Kan De aflevering uit de serie „Persoon lijk", die de NTS vanavond uitzendt, Is gewijd aan de premier en vice-presi dent van Nationalistisch China: Yan Chia-kan. (Nederland I, 19.31 uur.). Vanavond eerste Tour reportage ges van de Tour de France. Beelden van deze wielerwedstrijd zjjn elke avond behalve op de rustdagen te zien van half zeven tot tien voor zeven, via de zender waarop de NTS in de lucht komt. Dat is vanavond Nederland I. morgen avond Nederland II. (Van onzs omroepcor respondent) HILVERSUM Pater S. Jelsma. chef van de afdeling informatieve program ma's bij de VPRO-teievIfde. werd, zoals bekend, vorige week door zQn bestuur op non-actief gesteld. Hij werd toen tegelijkertijd voor de keuze geplaatst om zelf ontslag te nemen of om ont slagen te worden met Ingang van 17 augustus „wegens activiteiten op en rond de algemene ledenvergadering", zoal» het bestuur van de VPRO de redenen van het ontslag formuleerde. Die activiteiten bestonden voornamelijk uit het bezoek dat pater Jelsma met de eveneens ontslagen Bouke Poelstra sa men aan ds. Diekerhof in Italië bracht om deze te bewegen zich kandidaat te stellen voor het voorzitterschap van de VPRO. In het actualiteitenprogramma „Eoho" Dc VARA-televisle zendt vanavond een gefilmd portret van de Amerikaan se hammondorganist Jimmy Smith uit. James O. (Jimmy) Smith speelde aan vankelijk plano, doch rond 1955 ging bij zich specialiseren in het bespelen van bet hammondorgel, in die zin dat hij probeerde aansluiting te krijgen met de grote jazzpianisten in die jaren: Do nald Byrd, Hank Mobley, Art Blakey. Hij slaagde daarin. Hij beheerste het hammondorgel vol komen en overwon bovendien de klei ne traagheid van dit instrument. Jim my Smith kreeg in 't betrekkelijk klei ne wereldje van de jazz erkenning en bekendheid. In 1960 ging hij met een eigen trio spelen. Hij werkte samen met 'n gitarist en 'n drummer en deze com binatie speelde instrumentale rhythm en blues. Dit had tot gevolg een ver minderde belangstelling in de kleine kring van pure jazzmusici en -liefheb bers, maar een veel groter publiek, wat betekende: veel grammofoonpla ten. Jimmy Smith heeft nu een wereld reputatie als hammondorganist in jazz, rhythm en blues en in de swingende po pulaire muziek opgebouwd. De Duitse cineast Klaus Wildenhahn maakte dit filmportret van Jimmy Smith. Henk de By maakte de Nederlandse versie van dit programma. (Nederland 2 - 21.25 u.) Bosbrigadiers, NTS-jeugdserie De NTS begint vanavond met een nieuwe jeugdserie „De Bosbrigadiers", die in kleur wordt uitgezonden. Het verhaal speelt in de vrije en mlgtr Canadese natnur, waar een aantal kin deren de vakantie doorbrengt. Een verlaten Indianenfort is hun hoofd kwartier. Vandaar uit helpen de kin deren toeristen en knappen zij allerlei karweitjes op. De eerste aflevering is getiteld „De Beer". De rolverde ling luidt als volgt' Peter, Rex Ha- gon; Chub - Ralph Endersby; Mike - Peter Tully; Gaby - Syme Jago. De laatste aflevering wordt op 25 sep tember uitgezonden, (Nederland I - 19.06 uur). van de KRO-radio vroeg Henk Visser aan pater Jelsma wat hij vond van de ontslagredenen. De pater geloofde stel lig dat dit de werkelijke reden is die het bestuur opgeeft. Hij kon zich nauwelijks voorstellen, dat men een verborgen reden achter de hand zou houden, die men niet wil uitspreken. Dit laatste gezien tegen de achtergrond dat op de algemene ledenvergadering is gezinspeeld op het zuiver houden van een vrijzinnig protestantse omroep. Dit heeft volgens hem hierin niet mee gespeeld. Op de vraag of het argument gerecht vaardigd is, antwoordde pater Jelsma: „Ik vind het voor mö persoonlijk niet gerechtvaardigd. Me dunkt dat in een crisissituatie van de VPRO, die toch apert is, aan ieder die het belang van de VPRO op het oog heeft, moet zijn toegestaan om te zoeken naar uitwegen ten voordele van de VPRO om de crisis te overwinnen, ook al zouden die wegen andere zijn dan die het bestuur zelf voor ogen staan. Pater Jelsma wist nog niet of er een mogelijkheid bestond om tegen dit ontslag ln beroep te gaan. Hij heeft tot nu toe volstaan met het schrijven van een brief aan de VPRO-voorzitter dr. K. H. Roessingh, het hoofdbestuurslid de heer Henk Schaafsma en de programmadirecteur ds. I. J, van Houte, Film van vanavond Een landbouwersfamilie wordt van haar grond verdrongen door de groei ende industrie. Zij trekt van Oklahoma naar Califomië om daar tenslotte ook weer teleurgesteld te worden. De be- levfpissen onderweg en het verlangen H»«kleccfttici hebben gewezen, op hel ""van deze mensen naar recht en een zwakke van Bredaro's tekst. Dasr lfstandig bestaan, vormt de ij waarin hij tegen de gang van zaken protest aantekent. De heer Kleywegt heeft in een inter view voor Vrij Nederland gezegd, dat hij het niet juist vond dat pater Jelsma die pas in dienst was, direct al kritiek had op het bestuur. In een commentaar hierop zei pater Jelsma: „Het is o.a. de heer Kleywegt persoonlijk geweest, die mij in die kritische houding uit zonderlijk heeft geholpen, en enkele dagen nadat ik ln dienst vai) de VPRO was getreden, mij zijn brief met ont slagaanvrage liet lezen. De motivering waarom hij bij de VPRO wegging loog er niet om. Het was een zeer kritische brief ten aanzien van het gehele VPRO-bestuur". Op de vraag aan pater Jelsma wat hij nu gaat doen verklaarde deze: „Ik weet het nog niet. misschien kom ik nog eens bij de KRO solliciteren. Maar dat ls nog zeer onzeker'. Pater Jelsma zei tenslotte dat hij nog steeds praktizerend priester van de Rooms-Katholieke Kerk is en lid van de Congregatie van het H. Hart. Hij hoop te dat te blijven. Ook zijn lidmaatschap van de VPRO wenste hij te handhaven, omdat zijn interesse voor de VPRO niet ln het minst is verzwakt en omdat hij ook tegelijkertijd als lid van deze om roep ertoe zal kunnen bijdragen mee te werken om de VPRO te maken tot een echte vrije en kritische omroep". Bredero's „Lucelle" is gisteravond na een aantal try-outs in verschillende Nederlandse steden, waar ze door rondweg tienduizend bezoekers gezien is, gisteren èn in Nederland èn in Bel gië op tv verschenen. Voor een paar miljoen kijkers dus en het was daar om een beetje onbegrijpelijk dat we hier meer dan ooit tevoren zo overdui delijk met een theaterreportage te maken kregen. Reportage van een op voering die misschien in een theater wèl gestileerd aandeed, maar via de camera's soms bijzonder stijf voor- Regisseur Johan de Meester had tevo ren onder meer verklaard dat „Luc- celle" vooral niet realistisch moet worden opgevat. Het vervelende bij tv is dat het medium altijd de neiging heeft tot realisme. In een close-up bij voorbeeld valt vrijwel elke relative rende factor weg. Daarom wreekte zich hier extra-sterk het gemis aan homogeniteit in de regie die in dit kluchtige „treurspel" verzuimde de nadruk op één van beide factoren te leggen, waarbij het kluchtelement uiteraard het zwaarst zou moeten we- dlven dergwmschap", John Ford, die de NTS vanavond via Nederland I uitzendt. John Ford heeft deze roman van Steinbeck op uit stekende wijze in beeld gebracht. Zon der al te opvallende dingen te doen, heeft hij 'n overtuigende milieu-en ka raktertekening tot stand gebracht in 'n doorgaans dynamische vorm. Soms ligt het overwicht bij geacteerde scènes op andere momenten spreekt zeer sug gestief de beeldmontage. In de hoofd rollen zijn onder anderen Jane Dar- well, Henry Fonda en John Carradine te zien. (Nederland I - 20.25) Bredero's tekst, slechts gedeeltelijk mee In- Er sijn hetere spelen van zijn hand. maar zo'n totaal onbekend stuk heeft zijn eigen charmes. Mede omdat het af en toe toch Brederode op zijn best laat zien, zelfs Brederode ais groot poëet. En ook omdat het weer eens aantoonde dat in dc deugd zame 17de eeuw platheden niet uit de weg werden gegaan waar sommi ge „moderne vuilschrijvers" het in be paalde kringen zo moeilijk voor wordt gemaakt. (STER- rcclamcuitzendingcn om 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.06 uur: De bosbrigadiers, 19.31 uur: Persoonlijk, portret van een staatsman 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Uitzending Stichting SOCUTERA 20.25 uur: Druiven der gram schap, film 22.30 uur: Wimbledon, tennis 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: Openbaar Kunstbezit NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort VARA: 19.03 uur: Coronation Street, tv-serie 19.51 uur: De nachtmerrie van een paardentemmer, film NTS: 20.00 uur: Journaal VARA: 20.20 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Rood wit blauw, amusementsprogramma 21.25 uur: James O. Smith, j a zzprogr amm a NTS: 22.15 uur: Tweede journaal Televisie morgen NEDERLAND I NTS: 10.00 uur: Openingsdienst van vierde wereldraad assemblee Uppsala De met aangegeven programma's z{Jn kleurentelevisieprogramma's. HILVERSUM I VARA: 20.45-21.15 uur: Mu-zi-ka-lei-dos-koop gevarieerd programma 23.20-23.55 uur: Jazzmagazine HILVERSUM II Radionieuwsdienst HILVERSUM I: NRU: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 20.00-21.45 uur: 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, Holland Festival 1968 23.55 22.40-23.55 ur: HILVERSUM II: Iks - een sprong in 7.00, 7.30, 8.00, 8.30. het duister, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 amusementsprogramma HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 lallteiten. 18.30 Stereo: Kinderkoor met pianobegeleiding. 18.55 Ste reo: Tango-rumba-orkest en zangsolisten. Jazz Magazine. 23.S! 3RSUM II (298 m) wijde muziek (gr.). 18.30 Nte L NRU: lS.OOOpen 1968: Bariton en piar 21.45 De werkwinkel: jonge chan- s en cabaretiers. 22.05 Spiegel van Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofooni 8.33 De groenteman). 8.50 Morgenw 9.00 Stereo: Instrumentaal Trio (gr) 13.00 Nieuws. 13.11 Radlojouir klankbeeld jeugd. 17.55 S.O.S.-berichten. HILVERSUM II (298 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badlnerie: klassieke muziek. (7.30 Nieuws; 7.32 Actuali teiten; 7.50 Overweging), 8.00 Nieuws. 8.11 Voor de kinderen. 8.30 Nieuws. 8.32 Toerlng- club. 8.65 Voor de hulsvrouw. NRU: 10.00 Wat heeft dat kind?: pedagogische lezing. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok (gr). KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Me dedelingen. NCRV: 12.00 Lichte grammofoon- muzlek. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Paradolasldo: gevarieerd taal. 17.00 Nickel-Odeon: - film en filmers. NCRV: tuozen (gr.). inkrljk). KRO: Nieuws. 15.03 Holster: licht programma, li Nieuws. 16.03 lORRRrrrrrplatensh< 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-11 Draal]ijofdraalikverzoekplatenprogramm ze voorstelling. ting, waar de titelrol in verkeerde han den leek, maar waar Joop Admiraal nobel tegenspel bood, Leo de Hartogh goede momenten had en een paar rol len voortreffelijk bezet waren. Met na me Lekker-Beetje, gul gespeeld door de Vlaamse acteur Ward de Ravet, die overigens over de best-bekkende tekst te beschikken had. Maar ook Wim van Rooij weerde zich geducht, zijn tekst tot het uiterste uitputtend om een gaaf komisch karakter neer te zetten. En wat Kees Coolen, vooral als kapitein Baustruldes, voorschotelde was van grote klasse. v Huh tfreslaties kómen' uiteraard me de op rekening van regisseur Johan de Meester, van wie men het betreu- ren kan dat hij de voorstelling niet meer consequent in de kluchtsfeer ge trokken had die het door bet spel van de laatstgenoemde kreeg. Daar had namelijk deze „Lucelle", die we toch als een prettige voorstelling ervaren hebben, een effect kunnen krijgen als we ons herinneren Erik Vos' regies „De gecroonde leersse" en „De knecht van twee meesters". De regisseur was daar van even groot belang als de auteur. Bij deze Bredero had De Meester zich dit evenzeer moeten dur ven aanmatigen. Vg. Orson Wetlas ds rans van da Berlinale, m .flat (Van ome filmradactie) BERLIJN. De naam Dragoljub Aleksic zal u niets zeggen. De thans 58-Jarige slotenmaker en acrobaat was echter eens een begrip In Servië, waar hij met levensgevaarlijke stunts de reputatie van een man met stalen zenuwen en spieren opbouwde. In 1942 maakte hij een film over zich zelf. een pathetisch stuntelige imita tie van de avonturenfilms rond stunt mannen als Luciano Albcrtini, Eddie Polo. Ilarry Piel en Richard Talmadge. Dank zij z(jn landgenoot, de 36-jarige regisseur Dasau Makavejev, die dit inmiddels vergeten werkje gebruikte als basis voor zijn film „Nevinost bez zastite", wat zoveel betekent ais „Be dreigde onschuld" staat Dragoljub Aleksic weer in het middelpunt der belangstelling. Makavejev» film i» zonder enige twijfel de meest originele inzending van het Berlljnse festival, maar zó knap en waarschijnlijk te intelligent gemaakt om in de prijzen te vallen. De regisseur, die na twee documen taires (waarvan er een een export verbod kreeg) en de avondvullende „The man Is not a bird" vorig jaar In Cannes furore maakte met zijn bulten iedere vergelijking vallende „Une affaire de coeur", heeft zich met „Nevinost bes zastite" ontpopt als een van de meest briljante ci neasten van deze generatie. Waar Godard vaak lange dialogen nodig heeft om zijn standpunt uiteen te zetten, bedient Makavejev zich van visuele middelen, die men alleen maar als „puur film" kan betitelen. Uitgaand van een allang vergeten kaaaucces de eerste Servische ge luidsfilm schildert Makavejev ons een haarscherp beeld van een aan een zwaar minderwaardigheids complex lijdende boelenkoning-acro baat, die met een aantal opzien barende stunts onder andere uit gevoerd voor maarschalk TRo en de koningin van Engeland in het nieuws tracht te komen. Geniale sprong Dragoljub Aleksic Is «*n exhibitm rhaid". niet In optima forma - BERLIJN (AP) De Nederland se korte film „Toets" heeft, zo als wij gisteren in een deel van onze edities hebben bericht, op het filmfestival van Berlijn een Zilveren Beer gekregen. De Joe- go-Slavische korte film „Krek", kreeg dezelfde onderscheiding. De Zweedse film „Ole dole Doff" kreeg de Gouden Beer voor dc beste hoofdfilm. De film die werd geregisseerd door Jan Troell kreeg ook de prijzen van de protestante en katholieke Kerken. De internationale jury kende de Franse acteur Jean-Louis Trintig- nant de prijs toe voor de beste hoofdrolspeler voor zijn optreden in „l'Homme qui ment". Een Zil veren Beer voor de beste actrice ging naar Stephane Audran, voor haar rol in de Franse film „Les De Fransen kregen de Gouden Beer voor hun korte film: „Por trait of Orson Welles". Dc Zilveren Beer voor de beste regisseur ging naar de Spanjaard C'&rlos Sanre voor zijn „Pepper- mint frappe" met Geraldine Chap lin. De Italiaanse film „Come l'amore" en de Joego-Slavische film „Nevi nost bez zastite" kregen beiden een Zilveren Beer. als 58-jarige ln artiestenkostuum l leea zwembroek na afloop van de vertoning van Makavejev» film be wees dat nog een* overduidelijk maar de regisseur heeft nergens mis bruik gemaakt van 'a mans zwak heden. Integendeel, door de beelden van Aleksics 26 jaar oude film te mengen met filmbeelden uit het wereldgebeuren Ln de Jaren tuseen 1930 en 1950 en daarbij een ver gelijking te trekken, distantieert hij zich evenals ln „Une affaire de coeur" van het door hem aan gesneden geval. HU veroordeelt niet, vraagt alleen maar begrip. Daardoor ia Makavejev niet alleen milder, maar ook vooruitstrevender dan Oodard. En hij doet het ln tegen stelling tot laatstgenoemde steeds met zuiver filmische middelen. Geen simpele film, geen traditioneel verteld verhaaltje maar voor de goede verstaander 'n geniale sprong vooruit. En dan te bedenken, dat Makavejev de oude Aleksicfilm de baai* voor dit meeaterwerkje bij toeval vond onder het bed van de inmiddels in de vergetelheid weg gezonken acrobaat-bocienkoning! Het 1* bijna ondenkbaar, dat een Nederland» verhuurkantoor de film importeert het financieel risico is te groot - maar Makavejev heeft loegezegd op doorreis naar Amerika rond oktober naar Den Haag te ko men om er in 't Haags Filmmuseum een voorstelling van te geven. Mocht Makavejevs film de voorlaatste dag van het Beriynse festival net die In jectie hebben gegeven, waarop &1 zo lang werd gewacht, er was voor het eerst nog veel meer te be leven. Nederland zwak vertegenwoordigt met „To grab the ring" wees met een „Hollandisch Borrelstundchen" in het artiestenrestaurant van ex- Europees kampioen boksen Franz Diener de weg voor de „ontvangst van de toekomst". Met bescheiden middelen werd dank zij dr. Jan Huiaker en jhr. Jan van Doorn een „party" gegeven, zo ongedwongen en zo gezellig, dat het wederom zo niet het gesprek van het festival dan toch wel het gesprek van de dag later een persconferentie op zo'n for midabele wijze, dat zelfs routiniers als James Mason, Vittorio Gassmann en Claude Chabrol naar het rijk van de amateurs werden verwezen. Wel les, wiens film pas op de slot- voorstelling aan de beurt komt. smeet meteen alle technische vragen terzijde, verklaarde zich vóór een studentenopstand, maar veroordeelde meteen onbarmhartig alle argumen ten, die de leerlingen van de film academie naar voren hadden ge bracht „Festivals met alle be zwaren, die men er tegen kan heb ben zijn nuttig, want zij brengen films onder de aandacht, die anders nooit aan bod zouden zijn gekomen". Welles' uitspraken steeds „to the point" en zo reëel dat niemand durfde tegenspreken zouden een heel artikel op zichzelf kunnen vormen. Iets om later - weer in Nederland op terug te komen. In middels vestigde hij dank zij zijn optreden en de korte film van Fran cois Relchenbach „Portrait of Orson Welles" zo zijn image in Berlfln, dat tot het laatst de mogelijkheid open bleef, dat zijn nog niet vertoonde film de Gouden Beer voor Jan Troell» „Ole dole doff" zou weg kapen. Hetgeen uiteindelijk toch niet gebeurd ia.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2