Waarom wil Haast niet in de Tour? DELFT IS ZONDER BETAALD VOETBAL Kieler Woche werd een stormregatta Britten wachten tot regen ophoudt EEUWIGE RUST VAN KUUROORD VERSTOORD Vier weken fietsen en hopen dat ie gezond blijft Tweehonderd boten haalden finish niet Okker speelde alleen op t.v. )ONDERDAG 27 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 (Van onze sportredactie) UTTEL Het kuuroord Vittel ligt als een ijke oase in een armoedige streek. In de wijde mgeving oude boerderijtjes en kleine, weinig pefbare gehuchten. Temidden van dat alles: 'ittel, rijk aan prachtige hotels in barokke stijl, ijn voorspoed dankend aan de bronnen. Daar eed gisteren de Tourkaravaan, indringend laxonerend met meertonige hoorns, zijn intrede. Je eeuwige rust van het kuuroord werd aan flarden gescheurd. De gasten van de hotels, meestal oudere mensen van vele nationaliteiten, weken verschrikt terug voor het driftige ver keer, dat de karavaan veroorzaakte. Zelfs voor de „zones de silence" had men niet het gering ste respect. Maar Vittel werd niet gegrepen door zoiets als een Tourkoorts. Men is er te oud en te bezadigd om de Tour, nog altijd in de dag bladen naar het tweede plan verdrongen door het nieuws van de politieke ontwikkelingen, met begeestering te ontvangen. Men keek naar de vreemde karavaan met vol reclame geplakte automobielen, naar de stuntrijders op de motor, naar de coureurs die af en aan rijden, en men deed niets. Geen gedrang rondom de favorieten van handtekeningenjagers, zoals verleden jaar in het veel meer zuidelijke gelegen en dus on stuimiger Angers. Vittel is een kuuroord en dat wenst het ook in deze dagen te blijven. EQUIPE VAN GELDERMANS KERNGEZOND De Limburger Jan Hugens zat daar [neergeslagen voor zich uit te staren, oor de derde keer in zijn carrière ging een Tour de France de neus voor- Ij. In 1964 had hij, in supervorm, drie agen voor de start, een zware val ge- jaakt die hem vier weken in het zieken- uis deed belanden. Twee jaar later had I ^imondi hem voor zijn ploeg gecon tacteerd. Hugens had toen zijn koffers epakt, maar zijn eigen merk, zelf niet j de Tour aanwezig, had er een stok- S voor gestoken. En nu, in 1968, had men lugens, die in zijn carrière alle moge- jjke etappewedstrijden maar nog nim- ner de Tour heeft gereden, op het laat- te moment in de selectie gehaald. Men lad hem gezegd: het is voor 95 procent eker dat je meerijdt, en dat ging ook leer niet door. Hugens had er geen woor- De Vleut is gezond Jos van der Vleuten dronk intussen lijn zoveeltste café noir. „De Vleut is weer gezondriep hij tegen iedereen, ïetgeen meteen de laatste zorgen van de eiders van de Nederlandse ploeg weg- lam. Van der Vleuten was met maag- (toornissen in Vittel gearriveerd. Gelder hans, die ook van de kreten van v. d. Vleuten opving, zei echter: „Het is nog it 'n kind. Zodra hij niets meer aan tijn maag voelt, begint hij als 'n razen- ie te drinken en te eten. Ik heb tegen gezegd: jongen, doe 't nu kalmaan, Straks krijg je die stoornissen terug. Je moet je maag rust gunnen". Maar De Vleut stoorde zich niet aan de wijze Woorden van zijn ploegleider. „De Vleut er gezond", riep hij. Cardiogram In datzelfde Vittel, waar 's morgens de Nederlandse ploeg zeventig kilometer lad getraind, werd van de Nederlandse Sn ook wel buitenlandse Tourfavoriet fan Janssen als enige renner 'n cardio- t"~ am gemaakt. Dat wekte natuurlijk op- nding. Dr. Dumas, de Tourarts die bij dood van Tommy Simpson nogal wat kritiek te verwerken kreeg en dus nu met veel omzichtigheid zijn werk verricht, deelde echter mee, dat hier een routine- onderzoek betrof. Drie jaar geleden had Janssen een arts bezocht en die had toen gezegd, dat er iets niet in orde was met zijn hart. Dat was de aanleiding, dat Du- ma gisteren voor alle zekerheid nog een cardiogram maakte. Voor het overi ge bleek uit de keuring dat de Neder- Lijn Loevestijn maakte indruk APELDOORN De Nederlandse baan- ploeg (amateurs) heeft gisteravond op de wielerbaan ,.De Adelaar" in Apeldoorn de Russische ploeg met 75 verslagen. Lijn Loevesijn maakte indruk door een zege op oud-wereldkampioen Omar Pha- cadze. In de sprint-è-quatre kwam Loe vesijn, gevaarlijk manoeuvrerend in de nogal platte bochten, juist iets te kort om Jan Jansen te verslaan. Het kwartet in de ploegachtervolging stelde teleur en was al snel kansloos tegen de goed op dreef zijnde Russen. Ie: 1. Phakadze (Rusl.) 18,0, 2. Jan- Se serie:'l. Kraftsov 12,6, 2. Jansen; 4e serie: 1. Loevesijn 12,1, 2. Phakadze: sprint quatre: 1. Jansen 12,6 sec., 2. Loe- esijn, 3. Phakadze, 4. Kraftsov; 1 kilometer tijdrit (staande start): 1. Koop- (Ned.) 1.12,6, 2. "-J-* '*»"»>-*- tsjef (Rusl.) htervolglpg (vier km): 1. Ta bak (Ned.) 5.11,6, 2. Blkov (Rusl.) 5.11..7: ploegachtervolging: 1. Rusland (Moskvin, Koloeftsev, Kopp en Laesie 4.48.2. 2. Neder land (v. d. Ruit. Bruin. Balk en Nieuw- RCH versloeg na verlenging VVV ARNHEM RCH heelt gisteravond in Arnhem de beslissingswedstrijd tegen VVV om de bezetting van de zeventien de plaats in de eerste divisie met 43 gewonnen. Evenals in de eerste beslissingswed strijd, zondag in Amersfoort, was de stand na het verstrijken van de speel tijd gelijk (3—3). In de verlenging scoorde RCH het beslissende doelpunt. Of RCH zich door deze overwinning aan degradatie naar de tweede divisie onttrekt, staat nog niet vast. De oud-internationals hebben gis teren in de traditionele wedstrijd op het sportterrein van paleis Soestdijk met Jf—S verloren van 'n combinatie van spelers uit Soest, Baarn en Spakenburg. Bij de rust van deze ontmoeting, die ter gelegenheid van de verjaardag van prim Bernhard (29 juni) werd gespeeld, was de stand 1 voor de combinatie. De drie doelpunten van de oud-interna tionals kwamen op naam van Tony, van der Linden. Na. afloop reikte prins Bernharddie met koningin Juliana de wedstrijd bijwoonde, de beker uit aan de aanvoerder van de combinatie. De opbrengst van de wedstrijd is bestemd voor de huis vesting van volwassen gehandicapten in de provincie Utrecht. Naast de koningin dr. Hans Tetzner} geheel links doelman Frans de Munck. Vergissing En dan was er de vergissing van Lou- viot. „Bonjour Cees..". De hand van ploegleider Raymond Louviot viel in de NAAR LUXEMBURG.. Ie ETAPPE-2edeeL28juni -188 km hem met opzet in de klassiekers ge spaard om de etappewedstrijden te rij den. Ik begrijp er niets van". In het Nederlandse kamp begreep men echter meer van. Cees Haast had zelfs nog in de Rondë van 'Luxemburg gezegd, dat hij graag in de Tour wilde starten en dat had hij zondag nog eens tegenover Jan van der Horst bevestigd. „Maar", aldus vice-voorzitter der K.N.W.U Van Steenbergen: „Wij weten wie Haast beïnvloed heeft". En daarmee kwam een nieuws intrige ook in deze Tour aan het licht. In eigen hand Het bleek dat Kees Pellenaars Haast uit Luxemburg had teruggehaald en toen wilde Haast daarna ineens niet naar de Tour de France. Wat Pel lenaars hem precies in het oor heeft ge fluisterd, wist men in Vittel ook niet, algemeen nam men aan dat Pel lenaars, die volgend jaar met een nieu we ploeg in de wielersport wil terugko men, weinig gebaat is met een succes volle Tourploeg dit jaar. Daarom, zo meende men, had Pellenaars de troef die Haast, in deze supervorm rijdend, ongetwijfeld was, in eigen hand gehou- Ab Geldermans vond het stom van Haast. „Ik begrijp die jongen niet. Hij laat hier f30.000 f40.000 liggen. Wat heb je eraan als je goed rijdt in de Ron- permanence zwaar op de schouder van een kleine man. De kleine man draaide zich om en Louviot zag, dat hij zich had vergist. „Maar waar is Haast dan?", wilde hij weten. Geldermans, toevallig aanwezig, vertelde Louviot dat Cees Haast geweigerd had deze Tour te rij den. Er kwam een trek van ergenis op het gezicht van de grijze Fransman. „Maar waarom dan? Ik las vanochtend nog in de krant, dat hij in.de Nederland se ploeg was gekozen en ik heb alle ma teriaal voor hem bij me". Geldermans haalde zijn schouders op. „Hij wilde gewoon niet" herhaalde hij, „Haast zei, dat hij een te zwaar voor seizoen had gehad". De Fransman werd kwaad. „Zwaar voorseizoen? We hebben ANTWERPEN De Nederlandse da- mesgolfploeg, die zondag in Lausanne met 7Vsl'/s van Zwitserland won. heeft gisteren in Antwerpen een nederlaag met 5'/i3V2 geleden tegen België. NAPELS De Italiaan Fernando At- zori heeft gisteravond in Napels zijn Europese bokslitel in het vlieggewicht behouden door een overwinning op zijn uitdager, de Brit John McCluskey. De scheidsrechter stopte in de vierde ronde het gevecht om de Brit een afstraffing te besparen. Van onze sportredactie) DELFT. Na alle speculaties gedurende de laatste maanden in de affaire- Xerxes/D.H.C. Is eindelijk het zwaard van Damocles over deze stichting gevallen. Besprekingen, die gisternacht werden gevoerd tussen het actiecomité tot behoud van het betaalde voetbal In Delft en het stichtingsbesuur, zijn vastgelopen. Het struikelblok tijdens deze besprekingen vormde het bedrag, dat de Stichting Xerxes/D.H.C. nog verschuldigd is aan de amateurvereniging D.H.C. en dat was overeengekomen bjj de splitsing van D.H.C. in een amateur- en een betaalde sectie. De grootte van deze schuld zou liggen om en nabij de 30.000 gulden. Als een nieuw stichtingsbestuur gevormd zou zijn, zou het actiecomité deze schuld hebben moeten overnemen. Van deze zijde zag men deze schuldenlast echter nog wel groeien tot ruim het dubbele. Men vond het niet verantwoord op de voorwaarden tot het overnemen van de stichting over te gaan. de van Italië? Dacht je, dat ze je na af loop van de Tour gaan vragen: kom alsjeblieft bij ons criteriums rijden want je hebt zo goed in de Giro gereden? Dat was wel het geval geweest als Haast een goede Ronde van Frankrijk had gere den. En bovendien, de jongen zit in een Franse ploeg. Onbegrijpelijk, dat hij zoiets kon doen Renders (GVAY) naar Helmond DEN HAAG De handel op de transfermarkt was gisteren niel erg levendig. De meest opvallende transactie werd verricht door GVAV, dat aanvoer der Jan Renders aan het naar de eerste divisie gepromoveerde Helmond Sport verkocht. Het transferbedrag bedroeg 27.500 gulden. Pauke Meyers, de oud-intemational, is van NEC naar AGOW overgegaan. De I 34-jarlge voorhoedespeler kreeg een vrije transfer. Piet de Groot, een van de spelers die twee jaar geleden op voetbalavontuur ging naar Amerika maar inmiddels weer In Nederland Is teruggekeerd, heeft een contract getekend voor Fortuna Vlaar- dingen, dat gisteravond juist de boot naar de eerste divisie miste. Van onze sportredactie) VITTEL „Het is levensgevaarlijk tegenwoordig soigneur van wielren ners te zijn. Trouwens, je kunt onder de huidige omstandigheden alleen nog spreken van masseur. Masseren, dat is het enige wat je nog kunt doen". Die uitspraak komt van twee Nederlandse solgneurs bij de Engel se Tourploeg, Rudi van der Weide (35) uit Heerlen en Gene Beckers (28) uil Schaesberg. Van der Weide, vorig jaar soigneur van de op de Ventoux zo tragisch om het leven gekomen Simpson en in die woelige dagen een nacht lang ver hoord („gelukkig zonder gevolgen") op een gendarmerie, constateert: „Dat hele gedoe rondom de doping schept een nerveuze sfeer in de Tour. Je weet niet waar je aan toe bent. In Nederland kun je bijvoorbeeld in al le apotheken middelen krijgen die, als je ze de renners bij een verkoud heid zou geven, hier bij een controle fatale gevolgen zouden hebben. En daar zitten wij, soigneurs, mee. Op Sardinië kreeg ik dit voorjaar een lijst met verboden middelen van de Italiaanse wielerbond. Maar de Fran sen hebben weer een andere lijst en de Belgen weer een andere. En met dat alles hebben wij rekening te hou- Beckers: „Alles wat het rendement opvoert, is verboden. Zelfs een slaap tablet kan nare gevolgen hebben. Ik heb met de advocaat van de Belgi sche wielerbond gesproken. Die zei, dat vrouwelijke atleten zelfs de pil niet mogen gebruiken. En neem nou een bepaalde bloedwijn, daar zit een geringe dosis arsenicum in". Met een zucht constateert Beckers: „Een cou reur mag tegenwoordig niets meer. Hij moet vier weken fietsen en dan maar hopen dat hij gezond blijft. Ik garandeer je, eer deze Tour voorbij is, zijn er weer vreemde dingen ge beurd. Ik heb zo pas de Ronde van Italië gevolgd en daar zijn ernstige fouten gemaakt bij de dopingcontro les". C.H.I.O. IN AKEN D'INZEO GROTE PRIJS EUROPA AKEN De Italiaan Plero d im*© heeft gisteravond met het paard „Fldux" tijdens het Internationale concours hlp- plque van Aken het springconcours om de „Grote Prfls van Europa" gewonnen. Ruim twintigduizend toeschouwers zagen de 45-jarlge majoor als enige tweemaal een foutloos parkoers afleggen. Piero d'Inzeo is de vierde de Grote Prijs van Europa, het met 20.000 Mark hoogstgenoteerde spring concours In Duitsland. Voor hem schre ven Alwin SchockemÖhlc (I960) en Nel- 6on Peesoa (19W en 1966) hun namen op d-- winnaarslijst bij. zijn: Meyer (W.-r iq (Brazllli)) m (Italic) m vue en Grazlano Mam Donerall allen 8 fouten; Springconcours op tijd: 1. WllUbert Mchl- kopf (W.-Dld.) met Ftdelus 62.3 seconden. 2. Jan Kowalczyk (Polen) met Roncevnl 67.4. 3. Sönke SOnksen (W.-Dld.) met Palisander érote dressuurprljs1. Klimke (W.-Dld.) met I)ux 1006 punten, 2. KlS9lmov (Rusland) met ichor 1003, 3. Ltselot Llnscnhoö (W.- Dld.) met Piaft 993. KortsnoiTal remise MOSKOU In Moskou is gisteren de eerste partij voor de halve finale van het kandidatenschaaktoernooi tussen de Rus sen Viktor Kortsnoj en Michael Tal In remise geëindigd. De andere tweekamp tussen de Deen Larsen en de Rus Spasski begint op 5 juli in Malmoe. FC Twente uit de zorgen ENSCHEDE. De moeilijk heden rondom de Enschedese ere divisieclub FC Twente zijn opge lost. Doordat de buitengewone algemene ledenvergadering van de amateur eerste klasscr SC Enschede gisteravond ak koord ging met een afkoopsom van 90.000 gulden, zag FC Twente een dreigende financiële ondergang afgewend en kan het met onmiddellijke ingang de plan nen tot de noodzakelijk geachte uitbouw van het elftal ten uitvoer brengen. De prominente spelers die FC Twente op de transferlijst had geplaatst In ver band met de dreigende crisis Pahl- platz. Van Dijk en Achterberg blijven bij FC Twente Bovendien gaat de club op zoek naar een doelman en een of twee veldspelers. HAARLEM Het Nederlands honk balnegental heeft gisteravond in Haar lem de Wiesboden Flyers met 98 ver slagen. De in Duitsland gelegerde Ame rikanen leidden in de derde inninRS met 50 maar toen haalde Hudson John In dezelfde slagbeurt uit voor een grand slam homerun. Nog een punt bracht Ne derland op gelijke hoogte. In de vierde innings liepen de Amerikanen weer u>t tot 8—5. Gebrek aan controle bij de werpers van de Flyers en het goede aangooien van Herman Beidschat (5 00) bezorgde Nederland toch nog de overwinning. nnnten. 1 I.new (Ned 11.9. 3. Keitel (W.- M.0,erL°GrootW(Ncd.) 30.0.' o! 1 HnnJoUen: 1. Mores (W - KIEL Hevige wind met uitschieters tot zeven meter per seconde maakte gis teren van de zeilwedstrijden voor de Kieler Woche een stormregatta. Liefst tweehonderd boten bereikten de finish niet en moesten voortijdig de strijd sta- De Deen Klaus Thuseniaus liep behalve een koud bad ook lichte schouder- en hoofdverwondingen op. De Nederlandse deelnemers in de 12 m2-sharpleklasse moesten de Westduitser Keitel voor laten gaan. Guldemond, Van Veen en Loew werden resp. tweede, derde en vierde. In de drakenklasse bereikte Mulder ook een tweede plaats, achter de Westduitser Oldendorff. Hij bevindt zich in het al gemeen klassement echter niet bij de1 eerste vijf. Visser is met een dejrdg plaats j de beste Nederlander. De algemeen klassementen lulden: Stras: 1. Wagner (W.-Dld.) 4,0 punten, 2. Stelz (Oost.) 23,0, 3. Vogt (W.-Dld.) 25.0. O-Jollei - ----- - (Z.-Afr.) 24,9, 3. Wind (Den.) Flying Dutchman 1. Llbor (W.-Dld.) 13,2 punten, 2. Fogh (Den.) 13,5, 3. Loftcroed (Noorw.) 29.8. Den Hertog 24 seconden voor (Den.) 23.0, 3. Johansson (D m2 sharpies: '1. Guldemond (Ned.) LONDEN Het eerste „open" Wim bledon is veel te open gebleken. Het had heter gesloten kunnen worden, met een stevig dak erop om de regen te we ren. Dan had het wispelturige Engelse weer het grootste en het meest veelbelo vende toernooi uit de tennisgeschiedenis niet op zo'n irriterende manier kun nen dwarsbomen. Maandag waren er nog speldeprikken in de vorm van miezerige druppels, dinsdag werd liet regenoffen sief rond het aanvangsuur stopgezet, maar gisteren was 't raak. De eerste ron den van het overvolle schema waren net bëeindigd, toen de zware dekzeilen weer over de banen, moesten, waarna de on verstoorbare Britten onder hun paraplu uren lang op de bijbanen vergeefs ge duld oefenden. Na drie gebroken dagen zijn zes heren partijen uit de eerste ronde nog onvol tooid, terwijl aan de andere kant zes ge plaatste spelers al tot de derde ronde doordrongen. Het damesenkelspel is nog nauwelijks begonnen. Lidy Jansen-Ven- neboer zou als eerste Nederlandse speel ster de baan opgaan, toen de regen kwam. De organisatie verwerkte alle te genslag koel. Volgens het reglement mag men het aanvangsuur de komende dagen vervroegen, maar dat is nog nooit ge beurd in de 82 jaar dal Wimbledon be staat. Het regenvrije intermezzo werd gevuld door tennis van goed gehalte, in die zin dat net voor het publiek aantrekkelijk was. Dannis Ralston, de finalist van twee laar geleden, wankelde als tweede van de „knappe acht" uit de profgroep Dixon-Hunt op het randje van eliminatie In tegenstelling Jot Nikki Pilic de vorige dag, viel hij niet, maar zijn geblokte amateurtegenstander Cliff Richey had in de slopende vijfsetter wel twee match points. Hij hield het legen de aces mei dubbele fouten afwisselende Ralston bij na drie uur vol en had matchpoints in de negende en negentiende game. Beide malen redde Ralston zich met een slag die anders nooit in zijn repertoire voor komt: de verdedigende lob. De overige vijf geplaatste spelers die doorkwamen, hadden minder moeite. Emerson gaf tegen de lange Tiriac de eerste set af, Gimeno tegen de Austra lische kampioen Bowre.v de tweede. Drysdale, Stolle en Newcombe versloe gen hun weinig imponerende tegenstan ders in drie sets. Okker tegen Sangster Ook Okkers tegenstander in de tweede ronde werd bekend. Mike Sangster ver sloeg de Braziliaan Fernandez met 60, 64, 64. Okker heeft het oninteressan te treffen slechts enige minuten gevolgd. Overigens kon men Okker toch in ac tie zien, op de televisie, waar de span nendste momenten uit zijn ontmoeting Na een verloren eerste set (57) werd de partij bij 22 in de tweede set afge broken en uren later voor tien minu ten hervat. In dat tijdsbestek laveerde de Spanjaard via setpoints tegen naar 55 en smeet woedend het racket over het net toen de scheidsrechter aankon digde dat verder spelen onmogelijk was. Een geschrokken suppoost op zachte zo len herstelde haastig de schade aan de baan. Het fameuze gras van Wimbledon heeft door de regen toch al veel te veel te lijden. Amateur? De verwarring die heerst over de tij dens het laatste ILTF-congres ingevoer de onderverdeling van tennissers in ama teurs, geregistreerde spelers en profes sionals is gisteren weer wat groter ge worden. Bob Kelleher, de voorzitter van de Amerikaanse bond, verklaarde tijdens een persconferentie dat zijn land nie mand als amateur zal erkennen die op Wimbledon om prijzengeld speelt. Dit geldt voor o.m. Margaret Court, Ken Fletcher, de Britse spelers en Tom Okker. Deze worden alleen toegelaten tot Forest Hills en Los Angeles, die open zijn voor profs en amateurs en het toer nooi an Boston, dat toegankelijk is voor profs en geregistreerde spelers. Deze laatste categorie bestaat overigens niet omdat de nationale bonden tot dusverre geen enkele van hun bestbetaalde ama teurs op de lijst hebben gezet, waaron der begrepen de Amerikaanse bond, on geacht het feit dat het nationale Davis Cupteam daar een vorstelijk jaarsalaris verdient. Men krijgt nu de vreemde situatie, dat Okker voor Forest 11111k door dc Neder landse bond wordt ingeschreven als ama teur maar in Amerika wordt beschouwd als prof, een status die overigens beter past voor een speler die in aanmerking wil komen voor een prijzengeld dat dub bel zo groot is als dat van Wimbledon. EDRKM1T Fed or den Hertog heeft gisteren de leldtng In het algemeen klas sement van dc wielerronde van Turkije behouden. IIIJ eindigde In dc vierde etappe, een rit van Canukkule naar Ldremlt over 140 km, op de tweede plaats achter de Rus Kucllbli.- De uitslag van de vierde etappe luidt: 1 Katwijk (Ncd.) wijk h(Ned.) 11.46.2, Marck (Tsj.-i Het ploegen klassement luidt: 1. JMed#rli 35.18.46, 2. Rusland 35.18.53, 3. Tkjccho-E Resultaten met Curtis voor de derde maal werden uitgezonden. Volgens de Britten is hij nog steeds de enige amateur, die ln staat wordt geacht de verwachte hege monie an de profs te doorbrreken. Wellicht hebben zij hun favorietenlijst- je gisteren uitgebreid met de namen van twee landgenoten, want Graham Stilwell en Mark Cox hielden het publiek uren gevangen op de beide hoofdbanen. Cox speelde een fameuze vijfsetter tegen Fitz- gibbon, die Pilic had uitgeschakeld. Toen de partij na drie uur spelen bij 99 in de vijfde set werd onderbroken, had de Amerikaan vier matchpoints gemist. Bij de hervatting twee uren later kon Fitzgibbon nauwelijks meer serve ren. Toch had Cox nog drie matchpoints nodig en een gelukkige beslissing van de lijnrechter eer hij de set en daarmee de wedstrijd met 12—10 won. De Brit, die Billy Jean King-Moffilt gaf op Wimbledon ook tneer ran haar aanwezigheid blijk. Zij won haar eerste partij van haar landgenote Bartkowicz en vergastte 't publiek tveer op 'h serie emotionele kreten. in april furore maakte door als eerste amateur twee profs (Emerson en Gon zales) tc- verslaan, heeft een goede kans de achtste finales te bereiken, waarin hij hoogstwaarschijnlijk zal stuiten op de als eerste geplaatste Rod Laver. Sant anti kwaad Stilwell kwam ook een goed eind op weg. Santana, de nummer zes van het schema, ontbeerde het zonlicht node. Hij ging wat stram over de baan en aloeg een ongewoon groot aantal mlsserr (VS) 4-fl, 6-3. 7-9, 9-7, 13 (za)—Garner {/.ai n—2, 7—5, b—u; Km koersen Uuiniligt J,™; "s-i^s sr. Toto: w. f 1,9(1, pl. f (Jtanxas^Samtprui (2140 1.70. f 2,60; koppel Toto: w. 1 4,40, pl. f 1,5 PtKalldap U °V M°' a, 11,80, f 3,—; kop- pel t 31,70; cov.°'f Kurd riutoprljs (2000 (M. L. v d. logt) 1.24. Hollyrood. Qu"chotu"V4' 2 C'lly "a Toto: w. f4.70. pl. f 1,0 pel f 24,—; COV. t 5,40; t m): 1. Kdel valk b 2. Chls, 3. Duke KentuckyprUs (2100 I (S. van Dooyewcerd) 1. 1 Toto: w. f7,10, pl. Klddypriia 0600 m) 1 (W. C. Strooper) 1.22.1, Toto: w. f 1,00, 'pl. Karollncprljs (200U rui: Buytene) 1.27.2, 2 renv Toto: W. f4.60, pi. AndalusiaprUs (I800 1 Three Diamonds (J. J. vedo II. 3. Bebe-Boo. Toto: w. rn.3o. pi. f 15.70: cov. f 5.70. ti); i"5'A°iiouez. II 3.7, 2. Satan Han- 2.- 11.80; koppel ^1. ^Hrlon Hanover 7 10 f2'40: 1C0PPel lm.""? L60?' koppel 2f afdeling) 1 Vebb) 2.39.42 Mol- 2.80. f 1,70; koppel (VS) 10 (Sp.) Bo\ 7, 0—3: Ralston (VS)—Richey i..7—9. e—3, 13IILloyct (GIJ) -Ryan (Zd.-Af.) Metrevel (Rusl.)—Beust (Fr.) 9—1, 01, 8—4: Newcombe (Austr.)—Alexander (Austr.) 6—1! 64. fl3; stolle (Austr.)—Howe (Austr.) s-i 6—1, 6—1; Stilwell (GB)—Santana (Sp.) 7— S-5 gestaakt; ^Bartheg (Fr.)—Korotkov (Rusl.) (Austr).—BaxsiP (Austr J 6^4^C Martinez (VS)—Godwin (Zd.-Afr.) 6—1, 6—3; MacLen- nan (CB)—Sherrlff (Austr.) 6—4. 6—4; Mes sen (W.-Dld)—Segal (Zd.-Afr.) 6-2. 2-2 ge staakt: Hogan (VS)—Drysdale (Zd.-Afr.) 6—1, 5—1 guttaaki; Melville (Austr.)—Sawamatsu (Jap.) 6^2, J—t gestaakt Total Isatoromzet f 171.986,50. DEN HAAG De Nederlandse vol- leybalploeg, die van 5 tot en met 16 juli aan een internationaal toernooi in Israël deelneemt, ia als volgt samenge steld: Cor de Hond (Tornado), Johnny Groen (SFC), Richard Onnes (Hoevoc, Belg), Hans Valkeburg (Bekkerveld), Piet Wassenaar (Libanon), Bert Aal- bers (US), Hans Lodder, Hans Jansen, Harry Veldhuis, Kees Tinga, Bram Vei- meulen en Geert Trompetter (allen AMVJ)

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7