Hohe Messe weer grootse artistieke prestatie ndofx/uil- ophaaldienst. PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 26 JUNI 196' UITVOERING IN HOLLAND FESTIVAL De oorspronkeiyk geheten H. moll Messe kreeg eerst veel later de aandui ding Hohe Meaae. De Lutheraan Bach heeft deze 2 Vs uur durende mis Jiooit bedoeld voor liturgisch gebruik. Vermoe- HJk had hl] de eerate twee delen inge zonden als een soort sollicitatiebrief aar de Keurvorst van Saksen. In ieder geva werd hy „Hofcompositeur". Dat waa ir 1736. In 1738 en 1730 werden vermoede lijk de overige delen van de mis gecom poneerd. Men heeft de onmetelijk waarde van de compositie in het begin niet Ingezien, wat blijkt uit het feit dat een deel van de partituur werd door de tulnnmn van Graaf Sprck, die vrucht bomen er mede omwikkelde. In wezen ls deze langdurige mis een verzameling van afzonderllnge com posities. Bach heft ln later Jaren be hoefte gehad tot samenvoeging, zoals bQv. het Welhnachtaoratorium. Ook vindt men die behoefte terug op instru mentaal gebied. In ieder geval is deze Hohe Heaae dan een verzamelwerk hoge geestelijke orde. Wy menen dat het Toonkunstkoor dit werk voor de vijf tiende maal uitvoerde. Dit koor brengt dit werk qua notenbeeld door en door. Maar voor de wjjze waarop het wordt uitgevoerd is de dirigent aan sprakelijk. Wy kennen Iskar Aribo als een talentvol, enthousiast en door en door muzikaal leider van dit Leidae Toonkunstkoor en ieder Jaar werd de Hohe Messe een innig doorleefd, wel overwogen religieus belQden. Prachtig van eenheid, geanalyseerd in de moei lijke polyfonie, mooi in klankafwisse ling waren de koren o.a. het Cum Sanc- Osanna. Maar wat ons het meest opviel was de weer diepere weergave dan bijv. vo rige jaren. De uitvoering van gister avond zouden wij kunnen rangschik ken onder de mystieke, evocerende inter pretaties van Arlbo. De zangsolisten hebben allen medege werkt om aan dit grootse Bachwerk de diepe Inhoud mede te geven. Nelly van der Spek heeft een mooie, heldere en zuivere stem. In het begin moest ze in de ruimte van de wljdse kerk accllmatleseren en was haar stem te BURGERLIJKE STAND Geboren: Mamie, d.v. J. van der Horst en E. den Daas; Alexanda C., d.v. A. Wassenaar en C. J. de Roos: Gijsbertje C., d.v. P. J. J. Nagtegaal en P. H. Smit; Cornelis P. J., z.v. F. van Hoven en K M. de Ridder; Inge F. C., d.v. J. B. Diersman en J. H. Krjjkes; Cornelia, d.v. C. van Duijn en J. van Duijvenbode; Eleonora A. M., d.v. H. Zuiderduin en A. M. Kleij- horst; Marcel J., z.v. W. van Duijven bode en E. J. de la Rie; Catharina E.. d.v. J. van der Tuijn en C. E. Beii; Ramón, z.v. C. Vermond en W. C. M. Knjjnenburg; Ronnie, J. C. de Wilde; Esther N. d.v. N Riet hoven en J J. Roskam; Elisabeth J. M., d.v. J. C. van Mil en J. J. M. West geest. Gehuwd: J. B. A. Beugelsdijk en C. J. Leget; R. W. Klinkenberg en K. B. Verbeek. Overleden: M. A. Leemans. 56 jaar, echtgenote van W. W. Beugelsdijk; A. E. Mezian, 41 jaar, man; J. Pijlman, 68 jaar, man; W. Favier, 82 jaar, man: A. W. Lehmann. 80 jaar. man; S. M. de Andrade, 48 jaar. man. Gebed en zang op Ziekentriduum (Vervolg van pagina 3) Op dit triduum is het invoeren van muzikale activiteiten een vondst geble ken. Dinsdag werd de handoplegging op geluisterd met zang van mevrouw Mar- gadanfr, woensdag werden de tientjes van het Rozenkransgebed aaneengeregen door twee representanten van de zang kunst, die de zieken behalve een medita tieve sfeer te verschaffen ook nog deel achtig maakten aan een hoogstaande muzikale genieting. Twee sopranen woensdagmiddag: mej. Anneke v. d. Holst uit Haarlem zong van Mozart Ave Verum en Laudatc Do- minum, Domlne Deus van Vivaldi, twee aria's van Bach: Kommt Seelen, dieser Tag en Liebster Herr Jesu en een koste lijk profaan Engels liedje Early one mor ning (uit de bundel Songs of England). Even charmant als ontwapenend was het zingen van de dochter van organist Bram Martijn, die de solisten begeleidde, Renee Martijn. Zij vertolkte twee ber- gerettcs „Nanette" en „Maman, dltes- moi". Mevrouw Truus van Dongen was wegens ziekte verhinderd haar aandeel in dit middagrecital te leveren. Het Lof werd woensdagmiddag geleid door pater C. J. Matthee S.C.J.. die ook de predikatie hield. Het parochiële koor van de Herensingelkerk verzorgde zeer bekwaam de zang. zwak voor de grote afstanden, maar la ter vooral in „Et unum" klonk haar stem heel mooi tegen de alt aan. Aafje Heynis heeft In „Qui Sedes" haar voorteffelljke zangkunst laten ho ren en heeft ons in het „Agnus Dei" weer diep ontroerd. De tenor David Johnston heeft een voor ons land onge kende stem: helder en ook iets vrouwe lijks, maar gaf ons een verrukkelijk „Benedictus". Max van Egmond, onze beroemde bas, was onvergelijkbaar in het prachtige „Quonlam" en ln de grote bassolo „Et in Spiritum". Albert de Klerk bespeelde gedurende het gehele werk op onnavolgbare wijze het grote orgel. Leden van het Concert gebouworkest vormen onder aanvoe ring van Herman Krebbers het instru mentale deel. Onberispelijk hebben zij hun zware taak vervuld. Enkele orkest leden gaven fraaie boIo's en verzorgden zeer muzikaal de oligaatpartijen bij de zangsolo's. Zo ia dit onderdeel van het Holland Festival voor Lelden tot een grootse artistieke en muzikale manifestatie ge worden. Bewoners van „Bosch geest" te Voorschoten wensen leefbaarder wijk Enkele particulieren uit de nieuwe voor de bewoners van „Boschgeest' wijk „Boschgeest" ln Voorschoten heb ben het Initiatief genomen de bewoners van de wijk vla pers en geluldswagen bijeen te roepen om eens te vernemen wat nu de wensen en de verlangens zijn van de -bewoners. De Stichting „Vam" had voor dit doel belangeloos haar can- tlne geseld. De opkomst was gisteravond buiten gewoon goed. Achter de bestuurstafel hadden mevr. De Swart en de heren W. de Vrijer, W. Sweerds en F. AJbregts plaats genomen. Drs. \V. de Vrijer nam deze avond het voorzitterschap op zich. Het gemeentebestuur was op deze bij eenkomst vertegenwoordigd door de heer A. Kvenleens, secretaris van de gemeen te Voorschoten. Tijdens de bijeenkomst was er geen sprake van protest tegen het gemeente bestuur. Wel kwamen verschillende wen- Deze kwamen neer op verbeteringen van de verkeersveiligheid ln de nieuwe wijk en op het plaatsen de te bouwen sporthal in „Bosch geest." Dat laatste zal echter niet ge beuren; de sporthal is gepland op het terrein van het voormalige M.O.C. Andere wensen die tijdens deze avond erden uitgesproken hadden betrekking op het aanbrengen van voorzieningen iie jeugd, (kinderspeelplaatsen, kin dercrèche), de bescherming van de groen stroken en het waken voor vernieling, Ook wilden de bewoners graag: meer winkels; een postbus; een telefooncel wachthuisjes bij de bushalte in de wijk. Z(j verlangden inspraak by het gemeentebestuur. De heer Vrjjer noteerde alle wensen i verlangens en gaf in de pauze, die een half uur duurde, gelegenheid om door met elkaar te praten en van gedachten te wisselen tot concrete voorstellen te komen. Na de pauze werd samengevat wat er besproken was. BURGERAVOND Besloten werd dat de initiatiefnemers als contactpersonen tussen bewoners en gemeenteraad zullen optreden. Zij zul len het besproken^ opnemen met het gemeentebestuur eu andere instanties. Na de vakantietyd zullen de bewoners de wyk dan nogmaals bijeengeroe pen worden om hen mede te delen wat bereikt is. Dan bestaat de kans dat burgeravond zal worden georganiseerd. Daar kan het gemeentebestuur dan proberen de bewoners meer Inzicht te verschaffen In de plannen van de ge meente met betrekking tot Boschgeest Dan zal ook duldeiyk kunnen worden hoeveel en welke scholen er zullen ko men en welke verkeersvoorzieningen er getroffen zullen worden. Pastoor J. A. Blonk zei toe de kwes tie van een kindercrèche op te zullen nemen met het kerkbestuur. De heer Mennema stelde zich spontaan beschik baar om er bijvoorbeeld eens per maand met de jeugd op uit te trekken en hen op die manier begrip voor de natuur bij te brengen. Hieruit kan misschien te vens bescherming van het groen voort vloeien. De overtuiging op deze avond was dat men niet kan stellen dat Boschgeest een slecht geintregeerde wjjk is. Wel kan de wijk door diverse voorzie ningen leefbaarder gemaakt worden. Dat moet echter gebeuren in overleg met de gemeente en andere instanties. STREMMING VERKEER Burgemeester en wethouders van Voorschoten maken bekend dat het verkeer, gaande over de Karei Door manlaan, Generaal Spoorlaan en Rou- LEIDSCHE POSTDUIVENCLUB boslaan gedurende de periode van 1 Wedvlucht vanaf Survilliers Fosses tot en met 5 juli 1968 rekening moet houden met vertraging en omleidingen in verband met asfalteringswerkzaam- heden aan deze wegen. BROMFIETSER AANGEREDEN Een 17-jarige bromfietser uit Leiden moest vanmorgen met een rechterbeen- breuk naar het Diaconessenhuis in Leiden vervoerd worden. De jongeman was omstreeks 8.05 uur op de kruising Prins Bernhardlaan, Prinses Margriet laan en Prinses Marijkelaan in Voor schoten in botsing gekomen met een taxi. De aanrijding vondt plaats door dat de bromfietser geen voorrang ver leende aan de op de Prins Bernhard laan rijdende taxi. Beeldenexpositie in Burg. Berkhoutpark te Voorschoten Van 27 juni t/m 24 juli a.s. zal in het Burg. Berkhoutpark een beeldenexpositie worden gehouden. De expositie omvat vijftien werken van jonge beeldhouwers van de Caroluskring. In 1963, toen de kwestie „Hoe halen wy de kunst uit de museumsfeer" voor het eerst te sprake kwam, is door een aantal beeldhouwers de Caroluskring opgericht, teneinde voor dit probleem een oplossing te zoeken. In de zomer van dat jaar exposeerde de vereniging succesvol in de Linnaeus- hof in Bennebroek. een tentoonstelling die in 1964 herhaald werd. Tevens expo seerden zij dat jaar op de Visserijten- toonstelling, die in de nieuwe Scheve- ningse vishallen gehouden werd. In 1965 vond de zomertentoonstelling plaats in Berg en Bos in Apeldoorn en in 1966 in het Burg. Warnaarplantsoen te Wad- dlnxveen. Men besloot in 1967 om in plaats van één langdurige zomertentoonstelling een reizende expositie te organiseren, die ln elke gemeente ongeveer vier weken zal blijven staan. Gezien het succes van de reizende expositie heeft de Caroluskring eveneens dit jaar in een aantal gemeen ten geëxposeerd, onder meer in Boskoop. Donderdagavond 27 juni te 20.00 uur zal de expositie officieël worden ge opend. Er zullen werken worden geëxpo seerd van de kunstenaars: Agnes Berck, Maart van der Burgh, Ineke van Dyk, Marian Gobius, eGrard Logman, Ad van Moorsel, Plm van Moorsel, Erna PoBthu- ma en Minke Roorda. Mej. Bertliolée 25 jaar lerares aan R.K. Vakschool voor Meisjes „Een kwarteeuw schonk jij hier aan de school al je liefde en trouw." Met een lied op de melodie van Puppet on a string waarin deze woorden voor kwamen, werd mej. L. Behtolée een welkom toegezongen. Dat gebeurde gistermiddag omstreeks half drie in 't waslokaal van de R.K. Vakschool voor Meisjes aan het Galgewater. De reden dat mej. Batholée zo hartstochtelijk door directie, bestuur en collega's van de vakschool werd toegezongen was haar 25-jarig ambtsjubileum aan deze school. Vanaf 1943 heeft de jubilaresse het vak „woning en kleding" onder wezen. Een vak waartoe o.a. wassen. W. W. LAGERBERG 50 JAAR LID VAN AFDELING LEIDEN VAN DE KAB0 Officiële datum 28 maart Gisteravond vierde de familie Lager- berg in de Sophlaatraat te Leiden het vyttlgjarig lidmaatschap van de KABO van de 25 mei 67 jaar geworden heer VV. W. lAgerberg. Eigenlijk waa de of ficiële datum 28 maart jl., maar door omstandigheden, zoals ziekte, vakanties, e.d., werd liet feeat telkens uitgesteld. De heer I>agcrherg is altjjd werkzaam geweest by de gemeente. Hij Is daar ongeveer twee jaar gepensioneerd. By zyn indiensttreding werd hij lid van de plaatselijke afdeling van de KABO, die toen nog „St.-Paulus" heette. De laatste funktie waarin de heer Lagerberg is werkzaam geweest, Is opzichter by de plantsoenendienst. Twee dagen geleden (één dag voor de viering van zyn jubileum) was de lieer Lagerberg 43 Jaar getrouwd. Zijn vrouw (66 Jiuir), wier meisjesnaam M. Bekkering is, heeft hem al die jaren begeleid in zyn vele werken In de be sturen waarin by zitting had. Ook het bestuur van de KABO beeft de heer La gerberg gediend, ruim 80 jaar, eerst als secretaris, later als penningmeester en de laatste acht jaar vóór zyn pen sionering als voorzitter. „Als je gepen sioneerd lient, mag je geen deel meer van het bestuur uitmaken". Lid kerkkoor De heer Lagerberg is ruim 35 jaar actief lid geweest van het kerkkoor van de Rt.-Jozefkerk (Herensingelkerk). „Woensdag moeten we weer zingen. Ik zit In het zangkoor voor mannen, dat heeft 19 leden. De damesafdeling is gro- ter, die heeft 24 leden. Tegenwoordig zyn geen jongens meer van plan in een koor te gaan zingen, het interesseert ze ge woon niet. We zingen wel eens samen, de mannen en de vrouwen. Zo zingen we gemengde missen van Mozart, twee stuks, en een van Bruckner". Toen de heer Lagerberg, nu twee da gen geleden. 43 jaar getrouwd was. was hij tevens 43 jaar abonnee van „De Leid- se Courant". „Al m'n kinderen lezen hem ook". De heer lagerberg: „Of Ik gezond ben? Man, ik ben net twee weken op de boot in Duitsland geweest, prachtig 1 naaien en strijken behoren. Vandaar dat de plaats voor de intieme huldi ging allerminst een ongewone was. Het waslokaal waar mej. Bertholée zo vaak haar leerlingen geleerd heeft „wat zij in heet, koud of lauw water moesten wassen", zoals de secretaris en waarnemend voorzitter van het be stuur A. T. G. Laagland in zijn toe spraak opmerkte, was feestelijk ver sierd. Overeenkomstig de wens van de jubilaresse verliep de bijeenkomst in een gemoedelijke, gezellige sfeer. Zij werd toegesproken, behalve door de heer Laagland, namens het bestuur, door de directrice, mevrouw T. H. W. Noordman-Vari Mechelen namens de collega's. De heer Laagland ging in op het vak dat mej. Bertholée on derwijst, „dat vooral in deze tijd, waarin de mannen zo vaak zonder colbertje lopen" van belang is. Hij bood haar namens het bestuur een geschenk aan. Mevrouw Noordman richtte zich in een gedicht tot de jubi laresse. Namens de collega's bood de adjunct-directrice, mej. M. A. Busé, een geschenk aan. „Vijfentwintig jaar bij dezelde school is niet zo'n prestatie," zei mej. Ber tholée in haar dankwoord. „Ik ben gewoon blijven hangen waar ik een maal begonnen ben." Tot slot bedankte zij haar collega's voor de hartelijkheid en collegialiteit die zij tijdens die 25 jaar aan de school had ondervonden. Pater Schuur uit Zoeterwoude weer naar West Irian Vanmorgen vroeg is pater Simon Schuur per vliegtuig vanaf Schiphol weer vertrokken naar het missiegebied in West Irian. In september vorig jaar keerde hy in zyn geboorteplaats terug voor een welverdiende vakantie. In de ze verlofperiode vierde de missiona ris zyn 40-jarlg priesterjubileum by de missionarissen van het H. Hart te Til burg. Pater Schuur die reeds in 1933 voor het eerst naar dit gebied trok, gaat thans voor de vierde keer en ondanks zyn zestig jaren nog vol werklust. Hem is zelfs een nieuw project toegewezen. De collecte by zyn afscheid van de paro chie, vorige week ^ondag, bracht ruim tweeduizend gulden op. op 23 juni 1968. Aantal duiven 131. Gelost met zuidenwind om 6 uur. De eerste tien aankomende vogels waren van C. v. d. Nieuwendijk 1 en 3; J. van Alphen Sr. 2, 4, en 6; W. v. d. Nieuwendyk 5 en 7; C. H. Hop 8; J. C. Koster 9; W. Onstenk 10. SLUITING LEESZAAL ARCHIEF In verband met de verhuizing van de archieven en verzamelingen naar de nieuw gebouwde bewaarplaats en de inwendige verbouwing van het oude archiefgebouw aan de Boisotkade is het helaas noodzakelijk de studiezaal vanaf 1 augustus 1968 tot nader aan kondiging voor het publiek te sluiten. Promotie te Amsterdam van dr. F. Garrasquer van Letderdorp Aan de universiteit van Amsterdam is gisteren de heer F. Carrasuer uit Lei derdorp, wetenschappeiyk medewerker aan de Ryksuniversitelt te Leiden, ge promoveerd tot doctor in de letteren op een proefschrift getiteld „Iman" y la novela historica de Ramon J. Sender. Prtmera incursion en el realisme magico senderlano". De promotor was prof. d. J. A. van Praag, emeritus hoogleraar In de Spaanse taal en letterkunde. Na een bespreking van „Iman" geeft de heer Carrasuer in zyn proefschrift uiteenzetting van de historische roman en de historische romans van Sender plus een analyse van 7 historische mans van deze schryver. Hy komt tot de conclusie dat de historische roman var Ramon J. Sender een unicum is. Leidse Gnéclub vertoont „Black Power" in Antonius Clubhuis Als laatste voorstelling voor de va kantie zal de Leidse Cinéclub donderdag a.s. de film „Black Power" van dé Amerikaanse negerleider Stokeley Car- michael vertonen. Daarnaast zullen zes andere films die tezamen het huidige Amerika onder de loep nemen gedraaid worden. Het programma films zal twee uur duren. De kosten zijn 1.75 voor leden (Lidmaatschapsuaar- ten 2,50 te verkrygen aan het se cretariaat Boerhaavelaan 37). Het pro gramma begint om 21.00 uur in het St.- Antonius Clubhuis op de Mare. KORFBALCLUB „CRESCENDO" Crescendo heeft afgelopen zondag met wisselend succes deelgenomen a; toernooi van Tovers te Zeist. Het eerste viel niet in de pryzen. Een combinati-: het tweede en derde team bracht het tot een eervolle 2e prys, terwyl de junioren tot de finale wisten door te dringen: Afdeling 2: Crescendo-Dubbel Zes 2-1, Crescendo-Hoogvliet 3-3; Cres- cendo-Tovers 1-3. Afd. 8: Crescendo 2/3-Meo l-O, Cres cendo 2/3-Tovers 3 0-3. Eureka 2-Cres- cendo 2/3 1-1. Afd. 11 junioren: Crescendo-Eureka 2-0, Crescendo-Juko 6-0, TCHN-Crescen- do 0-3, Finale: Landlust-Creseendo 1-3. De „Komderin"-avond Nog even zij herinnerd aan de „Kom- derin"-avond van de Mater Amabilis- school, de Levensschool en de Jongeren cursus op vrijdag 28 juni a.s., van 6 uur tot half elf in 't gebouw Hogewoerd 57. By de belangstellenden worden uiter aard mede verwacht werkende meisjes en jongens van 14 t.m. 18 jaar (20 jaar) met hun ouders. Zie voor nadere ge gevens „De Leidse Courant" van zater dag 22 juni j.l. ZOETERWOUDE H.R. Onder grote belangstelling is gister middag de geheel verbouwde moderniseerde winkel in huishoudelijke artikelen en speelgoederen van de fa. Vink en Zn. aan de Rijnegommpr- straat 23 te Zoeterwoude H.R. heropend. Onder de velen die de firmanten suc- kwamen wensen bevond zich o.a. burgemeester J. A. Detmers. LEIDERDORP Geslaagd Aan de Universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het kand. sociale wetenschappen M. v. d. Molen-van Rossen. NOORD WIJK Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het doet. examen biologie de heer B. J. M. Zonne veld uit Noordwyk. WASSENAAR Geslaagd Aan de Econ. Hogeschool te Rotterdam is geslaagd voor het kand. ïen in de Sociale Wetenschappen de heer Chr. M. Ph. Buys. ST.-JANSFANFARE TE ZOETERWOUDE KREEG FEESTAVOND AANGEBODEN Donderdag 27 Juni Buurt 29. Zyisingel, Rynkade. Oos terdwarsstraat. Munnlkenstraat. Van Galenatraat. Waardstraat, Hermanstr., Trompstraat. De Ruyteratraat. Evertsen- straat. Heemskerkstraat. Oosteratraat. Van Speyk8traat, Kortenaeratraat, Taa- manatraat. Overryn. Vrijdag 28 Juni R)jn- Wi - Groenhovensraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan v. Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat, Hu- go de Grootstraat. Bilderdijkstraat Buurt 31: Kort Rapenburg. Kabel- jouwsteeg. Rapenburg, Doelensteeg. Nonnensteeg. Kolfmakersteeg, Zeger- steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren wacht. Kaiserstraat, Bakkersteeg. Mo- lensteeg. Boisetkade. Kampersteeg. Consciensestraat, Vliet, Doezastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht. Jan v. Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg. Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieters kerkhof. Papengracht, Doelengracht, Pieterskerkstraat, Op zondag 9 juni Jl. kwam de Sint j deze vereniging zeer zwaar. Er zal weken op^de j jansfanfaj-e Ujt Zoeterwoude met 316',j aanvullend materiaal moeten worden punten als hoogst geklasseerde uit de aangeschaft, o.a. pauken en trommen. weer: bus op het Zuid-Hollands Bondseoncours Hiervoor zal 'n paar duizend gulden moe- riat te Berkel en Rodenrijs werd gehou- ten worden geïnvesteerd. Naast het nog Veel belangstelling ()en voor de derde achtereenvolgend'- niet afgeloste gedeelte van de renteloze „Toen ik by de gemeente afscheid nam. |teer hield dit promotie ln naar een ho- lening, aie door de gemeente is ver kreeg ik van het personeel een prachtig „ere afdeling. In de avonduren van deze strekt (ƒ6.000,zal dit de lasten nog horloge. En van de leden van de dienst- succesvolle zondag is men slechts even aanmerkelijk verzwaren. Er zullen op en niedezeggingsschapcommissie een ,p zeer bescheiden wyze bijeen geweest j korte termijn verschillende acties wor- moole vulpen. De SBO gaf een hele grote om Qver dit grote succes na te kaar- den ondernomen om de vereniging fi- reistas, SBO betekent: Samenwerkende ten; de stand van de kas liet een meer I nancieël aan te passen aan deze hoge Bonden Overheidspersoneel". uitgebreide feestviering niet toe. De dl- afdeling, o.a. het ophalen van oude me- Op de receptie 's avonds waren te hui- rectle van Carosseriefabriek Deckers en talen en lompen. Verder zal getracht ze l>agerberg de bestuursleden van de jrn N.V. te Leiden heeft echter spon- 1 worden het aantal donateurs uit te brei- afd. Leiden van de KABO aanwezig. 1 taan een feestavond aangeboden. Er be- den. De donatieprijs is zeer laag gehou- Voorzltter R. Verplancke gaf namens staan met dit bedrijf goede banden om- den nl ƒ3.zodat eik Zoeterwouds ge- het plaatselijk bestuur de gelukwensen. dat het zo dikwijls geheel belangeloos zin daaraan kan mee doen. Er wordt Hy memoreerde de 33 34 jaar dat de haar prachtige kantine beschlkbtaar ook naar gestreefd te komen tot een heer Lagerberg bestuurslid van de afde- stelt voor de repetities wanneer men in bescherm-comité. Burgemeester Bruins Slot speldde laatste K.O. op Oranje-Nassau zilver voor P. J. Belt te Alplien a. d. Rijn Burgemeester Z. Bruins Slot heeft dinsdagmorgen zijn laatste koninklijke onderscheiding opgespeld. Dat gebeur de bij N. Samsom N.V., waar hij in zijn ambtelijke loopbaan herhaaldelijk aanwezig was om een der medewer kers te decoreren. Ditmaal betrof het de heer P. J. Belt, die veertig jaar bij Samsom werkzaam was. De jubi laris is aan de Uitgeverij verbonden en heeft de leiding van de verkoop aan de boekhandel. Nadat de heer Belt en zijn echtgenote onder applaus de kantine aan de Wilhelminalaan waren binnengekomen, was de heer J. F. Samsom, een der hoofddirecteuren, de eerste die de jubilaris toesprak. Nauwkeurig, deskundig, betrouw baar, zo kwalificeerde spreker de heer Belt. De heer Samsom richtte zich voorts tot mevrouw Belt, die in vroe ger jaren eveneens een gewaardeerde medewerkster was in de afdeling Pa pierwaren. Hij bracht haar dank voor de gegeven steun en bood een fraai bloemstuk aan. De jubilaris zelf kreeg het gouden Samsom-embleem opge speld en ontving voorts de gebruike- lijkè envelop. Burgemeester Z. Bruins Slot er in zyn toespraak op, dat jubilea deze veel in Alphen a. d. Rijn voor komen. Er wordt een zekere gehecht heid aan een bepaalde werkkring ge vonden, waarvan jongeren wel eens zeggen: hoe houden ze het uit en hoe krijgen ze het voor elkaar. De heer Bruins Slot had alle respect voor de- wijze waarop de heer Belt de maat schappelijke ladder heeft beklommen Spreker feliciteerde de jubilaris eij zijn echtgenote en speldde vervolgen' de zilveren eremedaille verbonden aar de Orde van Oranje-Nassau, op. Met naast zich de heer Belt als ver tegenwoordiger van een lange ry jus bilarissen en zichzelf ziende als ver tegenwoordiger van een lange ry be jubelaars, bracht de heer Samsom dt heer Bruins Slot dank voor zyn steed- zo ongedwongen optreden en zijri woorden, die recht uit zijn hart kwa men. Als bewijs van die dank werden twee boekwerkjes aangeboden. Spre ker vroeg om de Alphense drukkers tc gedenken als hij soms zijn memoires gaat schrijven, waarop de burgemees ter repliceerde: Een schrijver ben ili nooit geweest, maar geeft u ze dan wel uit? Gesproken werd nog door de chef van de Uitgeverij, de heer W. P. N. Schrijver. De heer J. Kouwenberg al- woordvoerder van de collega's. Ook mevrouw Belt deelde in de hulde. Zij kreeg bloemen en de jubilaris barometer aangeboden. De heer Belt sprak tenslotte een geestig dankwoord. De jubilaris reci pieerde ook 's avonds in de kantine aan de Wilhelminalaan. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP HUURT TWEE VERRIJDBARE LOKALEN VOOR KLEUTERONDERWIJS De gemeenteraad van Boskoop kwam in-spoedvergadering bijeen in verband met het voorstel om over te gaan tot het huren van één of twee verrijdbare lokalen ten behoeve van het kleuteron- derwys en om dit nog vóór het nieuwe schooljaar te realiseren. Na een uiteen zetting van de voorzitter ontstond eer langdurige discussie waaraan alle aan wezige raadsleden drie waren er ver hinderd deelnamen. Wethouder Houdyk gaf een toelich ting op de technische vragen. Een de montabel lokaal zonder onderheiïng is niet te verantwoorden. Voor de verryd- bare zal wel enige verfiarding moeten worden aangebracht. De toegang naar de lokalen en het onderhoud is voo kening van de verhuurder. De voorzitter antwoordde de sprekers meer op het financiële vlak. Wanneer wy niet huren wil dat niet zeggen dat lan een ton hebben om te investe- Wel een druk op de begroting die voorlopig echter wel te dragen is. Mis schien is het in de toekomst mogelijk bijdrage te vragen aan de school besturen of de ouders. Momenteel is hel kleuteronderwys al een belangrijke zorg voor de gemeente waarvoor een netto bedrag van ruim ƒ23.000.- wordt be steed. Daar zal dan 10.000,- bijkomen hij vroeg de raad of deze het nood zakelijk achtte dat dit offer voor het kleuteronderwys wordt gebracht. ling was geweest „en steeds tot ieders Don Bosco niet terecht kan. volle tevredenheid". Hy gaf als geschenk een waardebon. Van het landeiyk hoofdbestuur was de heer J. W. A. Alferink uit Den Haag gekomen. De heer Alferink is districts bestuurder van het rayon Leiden. Hy bood tevens zyn gelukwensen aan en overhandigde de heer Lagerberg Het bestuur heeft dit aanbod met bei de handen aangegrepen omdat dan te vens de gelegenheid bestaat de Bonds- wis8elbeker (de hoogste onderscheiding van het concours) in ontvangst te ne men. Door de zeer snelle promotie, bin- drie jaar van de tweede barometer-set „als biyvend aandenken".1 afdeling, zyn de financiële lasten drijven, die financieel wat meer willen doen. Enkele bedrijven staan al in ge schreven, het bestuur hoopt dat er nog meer zullen volgen. De lang gekoesterde wens om te komen tot een uninform - eigenlijk ontbeeriyk voor een goede pre sentatie - zal men de eerste Jaren nog wel niet in vervulling zien gaan. Er zyn belangryker zaken, die voorrang ver dienen. BODEGRAVEN VERKEERSEXAMENS In het parochiehuis was de bovenzaal stampvol met de schoolkinderen die hun verkeersexamen hadden gedaan. De voorzitter van de Ver. voor Veilig Ver keer opende deze bijeenkomst en maak te het verloop van deze middag bekend. De hoofdschotel bestond uit amusante films die by de jeugd zeer ln de smaak vielen. Nu eens geen Instructieve films - echte ontspanningsfilms, zoals 2 rolprenten van het komisch duo Stan Laurel en Olivier Hardy, een tekenfilm en amusante film van een koppige muilezel die bij een ryke familie de boel op stelten zet. In de pauze werd de jeugd verrast met een consumptie. Hierna werd nog een film gedraaid, aarna de heer Wiebenga de uitslagen per school bekendmaakte. De resp. schoolhoofden werden met de leerlingen die de hoogste resultaten hadden be haald op het podium uitgenodigd om prijzen en diploma's In ontvangst te •n. De wisselbeker ging ook dit Jaar de Chr. School in de Meye die met 9 deelnemers slechts 9 strafpunten had opgelopen. De andere scholen lagen iets hoger Met een opwekking om het ko mend jaar een aanval te doen op de Meyese school sloot de voorzitter deze interessante bijeenkomst. HAZERSWOUDF. In het bijzijn van burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn heeft de vyf- jarige Wilfred Boelee kleinzoon van de oprichter, dinsdagmiddag met het door knippen van de lint het sigarenmagazijn heropend aan de Ryndijk 114, dat vanaf gisteren zal worden gedreven door de heer J. A. M. Borst. De laatste zette overigens eerst een pluim op de hoed van zijn vader, die ruim 40 jaar geleden met enkele familieleden het sigarenma gazijn stichtte. Velen feliciteerden de heer J. A. M. Borst en zyn aanstaande echtgenote met de ingebruikneming van de winkel. Vanwege het 40-jarig jubi leum mochten de heer J. Borst en me vrouw Borst-Boere vele gelukwensen en geschenken ontvangen. Moeilijk besluit. Uit' üc vwèwï *6tsptis5feu!6ck Voorts dat de raadsleden toch wel voor twe» lokalen waren omdat de ouders dan d; keus kan worden gelaten naar welkt school zij hun kinderen kunnen later gaan. Nadat de voorzitter nog gewezer had op de krappe kapitaalmarkt en d< vele urgente kapitaalswerken waardoor het nieuwe lokaal van Hummeloord ooi wel zeer lang op zich zal laten wachter was men het er over eens dat 2 lokale; noodzakeiyk waren. Tenslotte ging het nu nog om de soort Dit bleek een wel zeer moeiiyke zaai, te zyn.: De heer Van Nes zat er voorl met zijn duimen te draaien en de hee- Van den Dool wilde het proberen me. één demontabel en één verrydbaar lo-; kaal. Dan kon men later zien wie goec had geraden. De voorzitter zag momen-i teel het meest „bedreigde" punt in Snij-j delwyk-oost. Over meerdere jaren wei-j licht in Snydelwyk-west I en weer later! in west n. De „wagens" behoeven du., niet over de brug te komen. Tenslott j ging men op voorstel van de heer Van den Dool tot stemming over. Tegen bc tekende alleen tegen verrijdbare lokalen Met 7 tegen 4 stemmen werd het voor stel van b. en w. aangenomen zodat twee verrijdbare lokalen zullen worden gehuurd voor de duur van 10 jr. TegeD stemden de heren Van den Dool, Tol, Van Nes en Valk. Zoals eerder werd ver meld waren drie leden verhinderd. Dit waren de heren Booy, Groenesteijn Van den Nieuwendyk. Voordat dit punt in bespreking kwam had een commissie uit de rand de ge loofsbrief en de overige bijbehorende stukken van de heer Van der Loo het nieuw benoemde raadslid onderzocht en in orde bevonden. Hierop deelde de voorzitter mede, dal volgens de voorschriften binnen 14 dagen een nieuwe wethouder zal moeten i den gekozen waartoe do raad op derdag 4 juli a.s. weer bijeen zal den geroepen. KOUDEKERK A. D. RIJN JEUGDVAKANTIEYVEEK Van 8 tot en met 13 juli a.s. heeft het Koudekerks vakantie-comité voor jeugd weer een programma op papier staan. Het comité, bestaande uit de mes mevr. J. Kastanje-de Leeuw, mevr Ch. J. Leentvaart-Oyens. mej. A. dt Hollander, mej. W. Guldemon 1 en heren C. Hollebeek en H. H. Nyboor hebben evenals vorige Jaren, or-o g schikt programma weten te vinden, met goed weer zal de jeugd volop kun nen genieten. PROGRAMMA: maandag 8 Juli 9.0" v.m. Damtoernooi in het vereniging? gebouw voor kinderen van 9 t.m. U j; 9.30 Kinderspelen voor de leeftydsgroer van 4 t.m. 8 jaar, met o.a.: .*ingwerpen beschuit eten. blindemannetje, baluei pen, enz. 13.45 Ganzebordspel nv speuropdrachten voor jongens en meis- s van 8 t.m. 15 jaar. 14.15 uur: Knip- kleur en kleimlddug >or de kinderen van 4 t.m. 7 jaa:-. DINSDAG 9 JULI: 8 45 Prins Willem Alexanderbad, zwemwedstrijden ei hendigheidswedstryden voor kinderen 4 t.m. 15 jaar; 13.45 uur: Creatieve middag. Kinderen bouwen een dorp var karton en dozen. Dieren-coacours op het voètbalveld. WOENSDAG 10 juli: 9.00 Volksspe len rondom het Artesia plantsoen. 0.a.: Stepwedstrijden, langzaamaan fiet- enz. Om 15.00 Filmvoorstelling v de leeftijdsgroepen 4 t.m. 10 jaar. Om 19.00 Filmvoorstelling voor kinde- ran 11 t.m. 15 jaar.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4