1 Almania stopt na DCG nu ook UYS Wolkbreuk maakt herenfinale op Unicum-banen onmogelijk Solleveld won negende rit na fraaie solo EINDSTRIJD A.S. ZATERDAG Northgo- wandeltochten voor 8e maal (zaterdag) in Noordwijk A. v. Holland verbeterde positie, maar degradatie spook blijft dreigen Gouwe-Rijnstreek nu vier tweede plaatsen na jaren „onderaanbungelen" DOOR «VER HOUVAST TE ZEGEVIEREN SPEELDE LISSE ZICH IR HALVE FINALE Gijs Zandbergen won bij afd. nieuwelingen Wisselend succes voor LZC-jeugd „DERBY OM DE EER" DOOR QUICK BOYS GEWONNEN DE LIER WINNAAR VAN VOETBAL TOERNOOI VAN HAZERSWOUDSE BOYS SPORTBIJLAGE Josine v. d. Koogh prolongeert damestitel De finales i i de Leidse districtskampioenschappen beleefden gistermiddag; wel Sanders met 64 63 uitgeschakeld in een zeer abrupt einde. Juist toen de schitterende finale tussen Jaap Temminok en Bram Madera tot een climax groeide barstte een wolkbreuk boven de banen van Unicum los. die elk verder spelen onmogelyk maakte. Tevoren hadden Josine van der Koogh en Mllou Penseel de titels by de dames bemachtigd door resp. Annelies Heymans en mej. Hoek te verslaan. Josine van der Koogh had in de halve finale de grootste moeite met de zich heroisch verdedigende Helma de Vries, die eerst na heftig verweer met 119, 64 tenonder ging. Annelies Heymans bereikte de finale door Maureen Meyer met 63 61 te kloppen. Maureen was wat grieperig en kon niet op tegen de werkelijk in topvorm spelende Annelies. In de finale liet Josine er bepaald geen twyfel over bestaan met welke bedoelingen zy naar Lelden was geko men. Met. goede spreiding en slimme dropshots ontregelde zy het harde base line spel van Annelies dermate, dat de Roomburg-speelster wel moest gaan mis sen. Met 63, 64 veroverde Josine van der Koogh zodoende haar eerste dis- trictstitel. Bij de dames in C prolongeerde Milou Penseel haar titel tegen de Zuid-Afri kaanse mej. Hoek met 46, 62, 62. Na een verloren eerste set ging Milou over tot het veelvuldig spelen van korte ballen waarop de luid monologen voe rende mej. Hoek geen antwoord had. Met deze zegë verdween Milou meteen Op zaterdag 6 juli a.s. zullen te Noord- wijk quder auspiciën van de Northgo- wandelsportcommissie voor de achtste maal in successie de z.g. „Northgo"- wandeltochten over de afstanden van 5, 10, 15, 25 en 40 km worden gehouden. De deelnemers en deelneemsters hebben inzake de parcoursen ditmaal de keuze tussen een parcours over verharde we gen of gedeeltelyk over wegen en het Er wordt gestart vanuit de Chr. Nij- verheidsschool in de Hoogwakersbosstr. te Noordwijk aan Zee en de starttijden zijn: 10 uur v.m. voor de 40 km-afstand; van 13.00 tot 14.30 uur voor de overige afstanden. Bij het volbrengen van één -der tochten ontvangt men een speciaal "'öntworpeiff herinneringsmedaille. Het gefiéèl TffaF ditmaal met mars muziek en shows worden opgeluisterd door de bekende drumband van Het Ne derlandse Roode Kruis. Het inschrijfgeld bedraagt: voor per sonen tot 16 jaar 1,25 p.p. en voor alle overigen 1,50 p.p. Er kan worden inge schreven bij de heer C. v. d. Hulst, Mar- joleinstraat 13, Noordwijk (tel. 01719 4197) en (op vermelde tijden) aan de BRILJANT Bij de heren speelden Jaap Temminck en Bram Madera tot 55 een briljante finale die de talrijke toeschouwers veel vuldig in vervoering bracht. Twee totaal verschillende speltypes botsten hier. Het „powertennis" van Temminck tegen het sluwe positiespel van Madera. Bij 55 spoot het water bij bakken uit de hemel, waarna de finale naar zaterdag a.s. om 2 uur werd verplaatst. Temminck had in de halve finale de vorige kampioen Louk party, waarin Louk op de kritieke momenten teveel geïmponeerd was door de kogels" van Temminck. Madera schakelde zijn grote rivaal Jan de Groot met 64 62 uit in een party waarin De Groot, met weinig zelfver trouwen zijn sterke opponent tegemoet trad. In C zal de finale gaan tussen Jan Vreeburg en Gerard Bakker, beiden lid van het organiserende Unicum. Vreeburg nam vrij eenvoudig met 63 86 de zware hindernis Jaap van der Nat, ter- wyl Gerard Bakker zeer vreemd tegen Ad v. d. Berg tewerk ging. Bakker kwam met 40 4015 achter, waarna hy de rollen volledig omdraaide en met 64 60 een totaal verraste Ad v. d. Berg versloeg. Zaterdag om twee uur worden de fi nales wederom op Unicum verspeeld. DCG en UVS zullen zich beide afvragen waarom Almania zo laag staat geklas seerd in de kampioenscompetitie. Niet meer dan twee punten konden de Limbur gers tot nu toe naar zich toe trekken. Twee gelyke spelen, die echter juist tegen de beide koplopers werden bereikt. Met nog twee wedstryden voor de boeg heeft DCG een „gat" geslagen, dat twee punten bedraagt. DCG wacht echter het ko mende weekeinde de zware uitwedstryd tegen Middelburg. De Zeeuwen z(jn dan wel kansloos, maar z\j willen graag zo eervol mogeiyk ten onder gaan. En dat komt er op neer dat Delmotte c.s. niemand uit de Zeeuwse hoofdstad willen laten vertrekken met één of twee punten. Middelburg veroverdq tot nu toe acht punten: vier overwinningen op eigen terrein. Het zou ons dan ook niet verwonderen wan neer UVS en DCG hun laatste duel met een gelijk aantal punten aanvangen. Dan moet UVS uiteraard wel haar thuiswedstrijd tegen Emmen in winst omzetten DCG-Emmen Ook DCG's clubkas vaart wel by de successen. De Amsterdammers, die door gaans een handjevol publiek op de tri bunes weten, als gevolg van de grote concurrentie van de betaalde clubs' trok ken gisteravond tegen Emmen liefst 7500 toeschouwers. Deze grote schare heeft een wedstrijd gezien, die op een matig peil stond. De oorzaak daarvan ligt voornamelyk by DCG, dat kenneljjk ook de gevolgen van de lange wedloop om de amateurtitel gaat voelen. Spelers die in voorgaande duels steeds een hoofdrol vertolkten en de supporters in extase brachten kregen nu figuranten- •Tollen. Mulder, met 12 goals de onbe twiste topscorer, bracht er evenals Mei en Spiekerman bar weinig van terecht. Emmen leek dan ook een onoverkome lijke hindernis te zullen worden. De Drentenaren speelden, mede omdat zy geen baat meer' hebben bij verdédigen, aanvallend en slechts sporadisch kwam het eigen doel in gevaar. Dat was onder andere kort voor de rust toen Koning een fraai genomen hoekschop van Pels- ma even keurig omboog tot een doel punt. Deze voorsprong gaf de Amster dammers zelfvertrouwen doch egoïsme weerhield DCG van een grotere voor- spjrong. Eerst kort voor het einde ge lukte het Pelsma met een afstandsschot de zege veilig te stellen. de atleten is gestegen bleek gisteren te Enschede voor de AV Hol land. Met inzet van alle krachten wer den 1300 punten meer gescoord, maar de ruim 22.500 punten waren nog niet voldoende om uit de degradatiezone te geraken. Incidenteel waren de oranjebroeken hiel en daar uitstekend in de running, we noemen de overwinningen van René v.d. -Water op hink en verspringen, de mach tige 1500 meter van Gé Mulders. Het Kogelstoten van de stérke mannen Hol werda en v. Veen, een 43.8 op de 4 x 100 meter estafette, en de 3.60 meter (le plaats) voor trainer Rob Pommee met de polsstok. Allemaal resultaten van prima gehalte, voeg daar nog bij de 5.08 sec over de 400 meter van John Filippo en de 59.4 van de ongetrainde Adrie v.d. Molen (2 dagen aan de wal) dan is het byzonder spijtig dat juist die laatste 500 - 600 punten niet gehaald konden worden om het hoofdklasse schap veilig te stellen. S l Gé Mulders (atletiekver. Holland) liep gisteren in Enschede een uitstekende 1500 meter voor zyn ploeg. tro 24.239, 4 V.L.T.C. 24.091 p; 5 CIKO 23.953 p; 6 Haarlem 23.790 .p; A.V.R. 23.647. 8 Kimbria 23.522, 9 Hellas 23.079 10 Fortis 22.981, 11 Quick 22.927, 12 Holland 22.522 punten. Opvallend is de sprong van CIKO van de 8e naar de 5e plaats waardoor A.V.R. voor de finale werd uitgeschakeld. Al hoewel Holland 1300 punten meer haalde was het niet voldoende om aan de laat ste plaats te ontkomen. 110 m. horden: R. Miltenburg, Quick 16.4, G. Roosing, A.V. Holland 18.5, B. Pauw, A.V. Holland 17.1. 800 meter: W. v. Rensbergen, Hellas 1.56.9, J. Bey, A.V. Holland, 2.00,1, R. de Schipper, Fortis 1.54.2, C. v.d. Plas, Holland 2.05.9. 100 meter: K. Witjes, Ciko 10.9, A. Verhoef, Holland 11.1, E. Vermond, Holl. 11.5. 400 meter: S. Tel, GVAV 48,2, J. Fi lippo, Holl. 50,8, C. Kanbier, Holl. 51.0. 1500 meter: R. de Schipper, Fortis 3.56.3, G. Mulders. Holl. 4.00.0, H. v. Bovene, Holl. 4.25.1. 400 meter horden: T. Veneboer. For- tls, 55.5, D. Damhof, GVAV 59,3, B. I Pauw, Holland 59,5, A. v.d. Molen Hol- land 59.4. Kogelstoten: H. v. Aarst, Hellas 15.25, J. Holwerda, Holl. 12.96, W. Veen, Holl. 12.00. i Hinkstapspringen: R. v.d. Water, Holl. 13.34 m., R. de Roo. Holl. 12.21 m. j Verspringen: R. v.d. Water, Holland I 6.91, 8 R. de Roo, Holland 6.26. I Speerwerpen: K. Schebbing, Ciko 53.70 T. Staal, Holland 44.32, M. Mosri, Holl. 38.98, Discuswerpen: H. v Aarst, Hellas 39.18, J. Holwerda, Holl. 34.68, G. Roo sing, Holl. 33.48. 200 meter: S. Tel, GVAV 22.4, A. Ver hoef. Holland 23.8, J. Filippo, Holl. 23.2. 5000 meter: R. Spierenburg, Fortis 15.07.6, J. Smits. Holl. 16.36.8. J. van Leeuwen, Holl. 17.08.4. 4 x 100 meter: GVAV 43.0. Ciko 43,1, Fortis 43,3, Holland 43,8, Quick 45.0, Hellas 46.0. 4 x 400 m: Ciko 3.23 4, GVAV 3.23.8. Quick 3.25.6, 4 Fortis 3.26.0, AV Hol land 3.33.6, Hellas 3.38.7. Holland 3.60, E. Visser, Holl. 2.80. Hoogspringen: H. v.d. Zwaag, GVAV 1.80 m; R. Pommee, Holland 1.70, Ruysink, Holland 1.65. Waterpolozevcntallcn uit Lelden en we-Rynstreek driemaal voor heeft ge- van de kring Gouwe-Rynstreek zyn dit staan, werd een 3-3 gelijkspel bereikl. weekend uitgekomen in diverse tour- Belde teams wonnen van Rotterdam, noolen. De kring Gouwe-Rynstreek zag maar Den Haag werd winnaar door oen een serieuze aanpak van het provinciaal beter doelgoniiddeldc. De jongens wl- tournool beloond niet vier tweede plaat- spiranten hebben d>- zege uit handen sen, na meerdere jaren onderaan te heb- gegeven. Na een 6-2 overwinning op ben gebungeld. Nu werd Rotterdam liet Rotterdam veroverden zij tegen Don slachtoffer van een geïmproviseerde sa- Haag in de eerste helft oen 1-0 voor menstelling van de teams. In het Voor- sprong. Enkele foutjes werden echter burgse zwembad de Vllegermolen start- goed benut door Den Haag. dat do ach- te de herenjeugd met een 3-1 nederlaag J torstand omboog In een 2-1 overwin- tegen Den Haag. Alle doelpunten wer- ning. De meisjes bogonncu mot oen 2-1 den In de tweede periode gescoord. Rot- overwinning op Rotterdam, maar werden tordam werd met groot gemak geklopt: door Den Haag met 10-1 Ingemaakt. On- 6_1. danks de goede prestaties ging Gouwe- De dames-jeugd ls zeer dicht by de Rynstreek met lege handen naar huls. overwinning geweest. Na een leuke wed- i de kring Den Haag had alleen voor eer- stryd tegen Den Haag, waarby de Gou- I ste pryzen gezorgd Uitreiking Zilveren Molen LFC-voorzitter H. Holswilder reikt <le Zilveren Molen uit aan Feyenoords- eiftalcommlslelld J. J. van Rijswyk. (Voor verslag zie elders in onze sport- byiage). Middelburg-Rheden 2500 Toeschouwers volgden de minder belangryke ontmoeting tussen Middel burg en Rheden. Zy moesten ervaren dat zowel de Zeeuwen als de Gelder landers het beste voor het laatst be waarden. Na een teleurstellende eerste helft, waarin Middelburg, en met name Bert Pentury en De Vos vry royaal met de kansen omsprongen, kwam de doel- puntenmachine na de hervatting op gang. Rheden kwam het eerst aan bod. Theo Slykliuis bracht 10 op het score bord en mede door zyn toedoen werd het al spoedig door Stevens 20. Verder kwamen de Rhedenaren niet. Middel burg herstelde zlcli. Groenewegen en Pentury nivelleerden de achterstand waarna Groenewegen even voor tyd ver rassend voor de zege zorgde. Topscores: Mulder (DCG) 12; Désar (UVS) 9; Holl (UVS) 7; Stevens (Rhe den), Kamies (Emmen) en Wijs (Mid* delburg) 4. KOUDEKERK VISWEDSTRIJD De hengelsport vereniging ..Koude- kerk-Hazerswoude hield in de Rijn haar eerste viswedstrijd in het seizoen. De vangst viel tegen, maar toch konden er nog prijswinnaars uit de bus komen, aangezien 31 stuks net boven de maat zynde vissen op het droge gebracht wer den, maar later weer in hun domein werden teruggebracht. De eerste prys was voor F. Zandbergen 14 stuks 1200 gram. De tweede won A. van Vegten met 5 stuks 375 gram, en de derde prijs kreeg D. Kruit, die drie vissen ving 255 gram. WEDVLUCHT De P.V. Ons Genoegen nam deel aan de wedvlucht Suw Fosses 369 km. Ge lost om 6 uur bereikte de le duif haar hok om 9.59 en de laatste om 10.30 uur. De uitslag luidt: H. v. Vegten Co. 1, 2, 6 en 12; Dr. J. Faber 3; H. Schel lingerhout 4; J. Kompier 5 en 9; Gebr. De Wit 7, 8, 11 en 14; G. Biesheuvel 10; Jac. de Jongh 13. Strijd om KNV B-beker Ook In de vyfde uitwedstrijd om de KNVB-beker heeft Lisse in Rotterdam tegen DHZ (Door Houvast Zegevieren) een volkomen verdiende 2-0 overwinning behaald. Lisse was wel gehandicapt door dat niet minder dan vier spelers uit de reserves moesten invallen, doch dit bleek achteraf geen verzwakking te zyn, daar de vier invallers t.w. Baak, Aad van Soest, Vcok en Walraven, een uitste kende wedstryd hebben gespeeld. Het gehele elftal was in zeer goede vorm, liet spel vlotte veel beter dan in de voorafgaande vier wedstryden. Op een uitstekend bespeelbaar terrein bon den belde ploegen onder leiding van scheidsrechter Van der Hoek de strijd Het begin was voor Lisse niet hoopvol. Na enige minuten al kreeg DHZ wegens ongeoorloofd aanvallen van Hoogkamer een penalty toegewezen, doch tot grote teleurstelling van de vele Rotterdammers De jaarhjkse tweekamp tussen de le- ;n van de damclub Boskoop en Samen Sterk uit Hazerswoude is dit jaar ge ien door Boskoop. De eerste ont moeting te Hazerswoude werd door de Boskopers gewonnen met 1614. De tweede wedstryd te Boskoop was weer de Boskopers met 1713. De wls- selbzeker die vorig jaar door Samen Sterk werd gewonnen prijkt dus nu voor jaar in de Boskoopse pryzenkast. Hans Sojleveld heeft gisterep de qe- g'cnde rit in de zomercompetitie van de Leïdse wielervereniging Swift-Combina- tie gewonnen. De 23-jarige Voorschote naar ging na een fraaie solo in de 48 km lange wedstryd op het winderige polder- parcours in de omgeving van Alkemade met een voorsprong van ruim anderhalve minuut op Peter Akerboom als eerste over de streep. Bij de nieuwelingen boek te de jeugdige Rijnsburger Gys Zand bergen weer eens een overwinning. De uitslagen luiden: Amateurs (48 km): 1. Hans Solleveld (Voorschoten); 2. op 1.35 Peter Aker boom (R.A.Veen); 3. Willem v. d. Berg (Leiden); 4. op 4.53: Paul Akerboom (R.A.Veen): 5. Willem van Dlemen (Oegstgeest). Nieuwelingen (48 km): 1. Gijs Zand bergen (Ry'nsburg); 2. Peter Akerboom (R.A.Veen); 3. Bert van Rijn (Leimui- den); 4. Leo Slingerland (Koudekerk). Dames (24 km): 1. Greet je den Eisen (Zoeterwoude)2. Ria Baars (Nieuw- Vennep); 3. Hetty .van Ryn (Oude We- l'. #i-eddy Van 't Hart (Lelden); 2. v. Bemmelen (Lel den); 3. Ed Oudshoorn (Leiden). B-adspiranten (12 km): 1. Carl van Rijn (Leimulden)2. Arie van der Voet (Lelden); 3. Henry Borst (Lelden); 4. Peter Post (Leiden). In Utrecht nam LZC deel aan ccn Jcugd- tournool van Zwemlust. Ingedeeld in de hoogste afdeling hebben zy hier met wisselend succes gestreden. De eerste wedstryd ging tegen het sterke team AZ PC uit Amersfoort. AZ PC had reeds met 7-0 van Polar Bears ge- maar ondervond van LZC be paald meer last. Het werd tenslotte 3-1. In de volgende wedstryd zegevierde LZC over Polar Bears: 3-0 en met een betere afwerking had de score nog wel hoger kunnen komen. In de stryd om de derde plaats liet de Leidsche Zwemclub de zaak wat versloffen, zodat Zwem lust deze dankzy een 3-1 zege ln eigen huis kon houden, ZIAN werd ln de fi nale geklopt met 2-1 door AZ PC. werd deze penalty slecht genomen, waar door doelman Baak niet veel moeite had het schot tot corner te verwerken. Na kort doch hevig offensief van de thuis- club, waarby de achterhoede van Lisse zich kranig verweerde, wist Lisse met snelle uitvallen het spel te verplaatsen tien minuten was het G. Veek, die met een harde schuiver doelman Dy- boom kansloos passeerde. 0-1. Fel zet ten de Rotterdammers alles op de aan val, doch de achterhoede van Lisse wist steeds het gevaar te bezweren al doelman Baak deed zeer verdiensteiyk werk. Tot tweemaal toe werd zeer terecht een buitenspel doelpunt van Lisse ge annuleerd, doch na 25 minuten kon de Llsse-aanhang opnieuw juichen, daar Aad van Diest een byzonder fraai doel punt scoorde door hoog in de rechter hoek van het DHZ-doel te knallen. 0-2. Dit juweel van een doelpunt uit een kluwe van spelers gaf de bollen streekbewoner snog meer moed en in het resterende kwartier voor de rust was het over het algemeen Lisse, dat de toon aangaf. Een penalty voor Lisse zag de zeer goed leidende scheidsrechter het hoofd en met de mooie 2-0 v sprong voor Lisse was de eerste helft verstreken. Heel goed was na de her-* vatting te bemerken, dat het spel Lisse goed vlotte en hoewel DHZ alle pogingen in het werk stelde om de achterstELnd te verkleinen, wels het toch Lisse dat door beter technisch en en thousiaster spel bleef domineren. Steeds wisten Frans van der Laan c.s. openin gen ln de Rotterdamse defensie te force ren, maar mede doordat de DHZ-doel- man verschillende fraaie saves verricht te kwam in de sta^d geen verandering mqer. Het bleef dus by 2-0 voor Lisse door welk resultaat Lisse zich ln de halve finale heeft geplaatst. Tot slot zy nog dubbel en heren dubbel. Beslissend vermeld, dat scheidsrechter Van der voor einduitslag is het totaal aantal games door een van beide de poules. De Zyi heeft het heel goed gedaan op n tournool van RZV te Ryswyk. De dames eindigden met RZV geiyk, maar kwamen door een minder doel gemiddelde op de tweede plEiats, terwyi de heren alle wedstryden wonnen en eerate wer den.De dames van De Zyi wonnen met 4-0 van BZ PC en met 4-1 van ZPC. Tegen organisator RZV werd het 1-1. Doordat RZV echter met 1-0 van BZ PC en van ZPC met 3-0 won, kwam het tot doelcyfcrs van 5-1 tegen De Zyi De heren versloegen achtereenvol gens Njord met 6-4, RET met 5-3, BZ PC niet 4-1 en te Werve met 5-0, zo dat zy onbedreigd winnaar werden. De Hazerswoudse Tennis Club is op en 7 juli te gast bij de tennisver eniging Nieuwkoop. Op die data zal clubontmoteing plaatsvinden, waar- wordt deelgenomen door jongens meisjes. cjpnipvV A en ep,$4?/pel, heren A en B enkelspel, gemengd Beek het spel van Lisse een sieraad noemde en dat het sterkste elftal had fiewo gezegevierd. verenigingen i Voorlaatste duel Dokters-Cup Het laatste duel om de Dokterscup, waarby Rijnsburgse Boys ditmaal de Katwijkse rivaal mocht ontvangen, was van geen enkel belang meer, want Ter Leede had zich reeds vorige week zeker gesteld van de eerste plaats (met Noord- wyk gaat het nu uitmaken wie de tro fee in de pryzenkast mag opbergen). Het team van Bap Kralt heeft dit vaak vinnige treffen niet positief weten af te sluiten. Quick Boys heeft een verdiende 0-2 overwinning weten te behalen, waar voor de grondslag in de tweede helft werd gelegd. De Katwijkers demon streerden toen aantrekkeiyk voetbal - de eerste helft draaiden ze veel minder; dat werd beloond met twee fraaie tref fers van Leo Pluimgraaff, die een uiter mate sterke wedstryd speelde. Hy maakte ziel» minder schuldig aan ego centrisch spel; zyn passes waren vaak op maat, wat de snelheid van handelen niet onaanzieniyk vergrootte. Rynsburgse Boys heeft in de eerste helft zeker de kansen gehad om Quick Boys van zich af te schudden, maar de goed opgezette aanvallen, vonden geen afwerker in de wel yverige, maar ste riele voorhoede. Quick Boys kwam al direkt goed weg. toen linksbinnen v. d. Mey een sco ringskans ongebruikt liet. door te veel tijd voor zyn actie te nemen. Do Quick Boys defensie greep daarop afdoende in, Aan de andere kant leek een vlotte combinatie Pluljmgraaff-Dykdrenth-De Best (als linksbuiten geen vondst) suc ces op te leveren, als de uitstekende ar biter Letterman geen buitenapel had ge constateerd. De gastheren bouwden regelmatig op via het goed bezette middenveld D. Heemskerk-v. Starkenburg, maar in schotvaardigheid blonken de voorwaart- sen niet uit (wellicht dat Arjan den Hey- er voor wat meer vuurwerk had kun nen zorgen). Een verraderlijk schot van Kromhout was voorlopig het enige wa penfeit. Een stevig doorzettende Parlevliet zag zyn dadendrang door doelman Heems- De ver opgedrongen Bap Kralt bedien de Kromhout met een breedtepass op maat. Met diens slappe schot had doelman van Duivenbode echter geen enkele moeite. In de laatste fase was Rynsburgse Boys voortdurend sterker, maar zonder afwerker komt men ner gens. Na de hervatting heeft het publiek beter voetbal van Quick Boys zyde kun nen aanschouwen. De Katwijkers waren weliswaar minder veelvuldig in het of fensief dan hun opponenten, maar hun zeer geringe uitvallen, stelde de Rljns- burg defensie voor zeer zware proble- Een kopbal van Leo Pluimgraaff bete kende nog geen doelpunt, maar in de 15e minuut was het toch raak. Met een viymscherp schot, waar hy terecht applaus voor mocht oogsten, schoot hy zijn club op voordeel (0-1). Uit een corner van linksbuiten Harte- velt klopte de zeer jeugdige Ouwersloot (hy was aanvoerder den Hollander nog al eens te slim af) rakelings over. Na ruim een half uur was het op nieuw de attente Pluymgra&ff, die een door hem zelf luid bejubeld doelpunt mocht laten aantekeningen, wat tevens een 0-2 eindstand betekende, al probeer de rechtsachter J. Heemskerk met een „wanhooppschot" de traditionele eer te redden. Rijnsburgse Boys: J. Heemskerk, Jan Heemskerk. G. van Egmont (J. v. Eg- mont), v. Klaveren, Kralt; D. Heems- Evenals het vorig jaar, verliep het verzameld, de mogelijkheid gehad toernooi van Hazerswoudse Bos op voortreffelijke wijze, liet vastgestelde tijdschema was goed geplant en de heren organisatoren deden alles wat in hun vermogen lag om de juiste plan ning te handhaven. Zowel in poule A als in poule B, was het al vrij snel duidelijk welke ploegen deze dag tot de zwakkere tegenstanders gerekend dienden te worden. Zij werden Kerk, v. Strakenburg, Ouwer.loot, Krom". v«™"'»*l hout, v. d. Mey, Hartevelt. Quick Boys: v. Duivenbode, Remmers waal. Haasnoot, Aandewiel, den Hollan der, A. Barnhoorn. Plug (Klinkenberg), Dijkdrenth, Parlevliet, L. Pluimgraaff, De Best. HAZERSWOUDE Burgemeester en wethouders van Hazerswoude hebben besloten voor de jeugd een aan de gemeente behorend perceel grond beschikbaar te stellen. Hiertoe is aangewezen het terrein van de voormalige zuiveringsinstallatie in de wijk Zuid. Het is in te richten als voetba 1 tarrekntje voor de jeugd. ipeeld. Leiden en Oegstgeest de ploegen die deze dag ver onder de maat bleven. Leiden won zelfs geen enkele wedstrijd en moest met 0 pun ten genoegen nemen. Oegstgeest kwam niet verder dan 1 punt en behaalde die tegen Hazerswoudse Boys 2 welke ploeg op het laatste moment was in gezet omdat Jodan Boys had afgemeld. Dit reserve-team van de Boys deed het overigens in poule B geheel niet slecht. Want behaalde men slechts 1 punt. men maakte het tegenstanders als Katwijk, De Lier en Moekapelle zo moeilijk dat deze teams slechts met het kleinst mogelijk verschil (10) konden zege- In beide poules heeft het aan span ning niet ontbroken. Tot de laatste wedstrijd heeft de organiserende ver- eniigng, die toen reeds 5 punten had tot de finale door te dringen. Door blessures verzwakt moest men in de beslissende strijd tegen Maasdijk met 10 het onderspit delven. In deze pou le (A) moesten Maasdijk en Lisser Boys elk met 6 punten geëindigd, straf schoppen nemen om uit te maken wie met de winnaar uit poule B zou strij den om de eerste en tweede prijs. Er dienden twee series van vijf straf schoppen genomen te worden alvorens Lisser Boys dit won. In poule B was Dc Lier beslist de sterkste ploeg. Met 7 punten eindigde men als eerste. Moerkapelle bezette de tweede plaats met 6 punten. In de strijd om de eerste en tweede prijs tussen De Lier en Lisser Boys ging de strijd vrijwel gelijk op. De inspannin gen van deze dag deden zich gelden zodat er in een vrij laag tempo werd gespeeld. Lisser Boys nam de leiding, doch voor dat werd gewisseld had De Lier met een fraaie goal de balans in evenwicht gebracht. Toen in de twee de periode de doelpunten dreigden uit te blijven, dach nien reeds aan het nemen van strafschoppen. In de laatste seconden maakte De Lier een goal. Te gen dit doelpunt werd door Lisser Boys hevig geprotesteerd (en terecht) daar HazcMWOUdue Boys-duel m Ark weet op voortreffelijke manier een strafschop te keren. spelpositie. Bovendien was er le lang gespeeld zodat het doelpunt buiten de vastgestelde tijd werd gemaakt. De arbiter handhaafde zijn beslissing, zo dat De Lier winnaar werd. De wedstrijd om dc derde cn vierde prijs werd gewonnen door Moerkapelle met 12. Ze toonden zich in deze wedstrijd duidelijk sterker dan Maas dijk. De gedetailleerde uitslagen 1va- Poule A: Haz. Boy Sportveren, '35 3—1; Maasdijk—Leiden 2—0; Lisser BoysHaz. Boys 00; Sportveren. '35 —Leiden 1--0; MaasdijkLisser Boys 00; Haz, BoysLeiden 10; Sport veren. '35—Maasdijk 00; Lisser Boys Leiden 10; Haz. BoysMaasdijk 0 1; Sportveren. '35Lisser Boys 13. Poule B: Katwijk—Ha/. Boys 2 1—0; MoerkapelleOegstgeest 21; De Lier —Katwijk 1—0; Haz. Boys 2—Moer kapelle 01; OegstgeestDe Lier 0 1; KatwijkMoerkapelle 00; Haz. Boys 2Oegstgeest 0—0; De Lier— Moerkapelle 11; Katwijk—Oegstgeeel 40; Haz. Boys 2De Lier 01. Voorzitter L. Mafcze van l\zers- woudsc Boys dankte allen die hadden meegewerkt dit toernooi weer te doen slagen. Vooral de sportiviteit die aan dc dag werd gelegd was verheugend. Hij reikte hierop dc prijzen uit aan de dit doelpunt werd gemaakt in buiten- aanvoerders van de winnende teams.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 9