SLEUTELGAT „DE ZIJL" BEHAALDE GELIJK SPEL IN LASTIGE WEDSTRIJD TEGEN AZ '70 Witte Singelplan op 1 juli in Leidse gemeenteraad DE LEIDSE COURANT RECEPTIE IN HUIZE ST.-MAARTEN TE LEIDEN TER GELEGENHEID VAN HET GEREEDKOMEN VAN RESTAURATIES Het was erg druk, gistermiddag van half vier tot half zes in Huize St. Maar ten aan de St.-Jacobsgracht. Een en an der vanwege de receptie die het stich tingsbestuur gaf ter gelegenheid van het gereedkomen van de laatste verbouwing, die ruim tien jaar heeft geduurd, de voorbereidingen ertoe meegerekend. De receptie werd geopend door prof. mr. W. L. G. Lemaire, de voorzitter van de stichting. HIJ begroette de aanwezi gen en in het bijzonder de priorin, zr. Bonifacio, zr. Gemma, deken W. P. M. Haring, oud-voorzitter mr. H. F. A. Donders, de „werkers", t.w. de heren Van Oerle en Bik en de vertegenwoordi- voigens een vaste stijl opvoeding geven en de richtinglozen onder de kinderen weer een richting gaven. „T. V."-opname Deken W. P. M. Haring was daarna aan het woord. Hy roemde de vroegere samenwerking en de hedendaagse, c.q. daadwerkeiyke samenwerking. Hij feli citeerde daarop de voorzitter, alsmede de mede-regenten. De leider van het projekt, ir. H. A. van Oerle .deelde mede, dat het gereed komen van het huis gor van het ministerie van justitie. de|hnrt is van de medewerkers aan de res- heer rar. jhr. H. P. van der Midden. tauratie. ..De uitvoering heeft zorgen Prof. Lemaire noemde het gebeurde gebaard. Door lonstijgingen in die tien grenzend aan het onwaarschyniyke. jnar (g het projekt duurder geworden, ..Het is een harmonische dissonant, zo-1 maar doorvoor zal het bestuur wel een als ons uit de jazz bekend is. Wat an tiek is, is behouden gebleven, maar de inrichting is technisch, funktioneel, mo dern, Prof. Lemaire gaf daarna het woord aan de afgevaardigde van het ministerie van justitie, mr. jhr. H. P. van der Midden. De heer Van der Midden bood in de eerste plaats zijn gelukwensen aan aan het recipiërende bestuur. Hy was blij dat de leiding van het huis in handen was van religieuzen, „die de bre de weg niet kozen, maar de smalle, de minst eenvoudige". Dat vond hy verblij dend omdat de zusters de kinderen dan De oud-voorzitter van het Stichtings bestuur, mr. H. F. A. Donders, feliciteert zynk opvolger, prof. mr. W. L. G. Le maire. Helemaal rechts de vice-i zltter ir. T. K. Han. oplossing vinden". Hy roemde de uitste kende medewerking van de zusters, die ondanks de ongemakken, tien jaar lang tussen puin en stof te moeten werken, opgewekt doorgingen met hun werk. Enige kinderen van het huls gai daarna een opvoering van een stukje „NTS", waarin een TV-uitzendlng 1 nagebootst. Twee liedjes werden door de enthousiaste vyf kinderen ten uitvoe ring gebracht, te weten „Als Je een eigen nieuwe kamer krygt" en „Dank u", op de wyze van de bekende Engelse tophit „Thank you' (die ongeveer een jaar ge- den nog op de toptien stond in Neder land). Na deze „TV-voordracht" werd be gonnen met een aantal rondleidingen, waarby het bestuur met trots de vele opgekomen genodigden op de vernieu wingen wees, waarna de geanimeerde receptie beëindigd werd. Dat het be stuur en de kinderen nog lang mogen profiteren van hun verfraaide gebouw! G.S. niet voor benzinestation Voorschoterweg in het geldende bestemmingsplan Lelden-Euldwest, herziening 1959" is een benzinestation geprojecteerd aan de noordzyde van de Voorschoterweg tus sen de Brahmslnan en de Hooglikamer- brug. Er verzetten zich geen wettelijke bepalingen tegen het verlenen van een bouwvergunning voor een benzinesta tion op de aangegeven plaats. Ook een vergunning Ingevolge de Hinderwet kan niet worden geweigerd, Indien aan de ter uitvoering van die wet te stellen voor waarden wordt voldaan. Het voornaam ste aspect ten aanzien van de vraag, of van overheidswege medewerking kan worden verleend aan de vestiging van «lit benzineverkooppunt, is de beoor deling van de toi-laatbuarheid van het benzinestation met het oog op de vrijheid en de veiligheid van het verkeer. Daar het hier de eventuele, vestiging van een benzinestation aan een provin ciale weg betreft, berust de beslissing te dien aanzien bij Ged. Staten der pro vincie Zuid-Holland. Dc n.v. Benzine stations Exploitatie Maatschappy ver zoeken de raad te bevorderen, dat de bouwvergunning en de vergunning inge volge de Hinderwet op korte termijn worden afgegeven en dat door de pro vincie alsnog medewerking aan de ves tiging van het benzinestation wordt ver leend. Dienaangaande delen b. en w. mede. dat zy voornemens zijn de ver gunningen op korte termyn te verlenen, zodra de vereiste wettelijke procedures voor de behandeling zijn voltooid. In middels hebben Ged. Staten medege deeld, dat zij hun eerdere afwyzende beschikking handhaven en derhalve ook thans niet bereid zijn om aan de n.v. BEM dc vereiste ontheffing krachtens het Zuid-Hollands Wegenreglement en vergunning tot ingebruikneming van provinciale grond tc verlenen. BESTUUR SJZ (ZOETERWOUDE) LUIDT NOODKLOK OVER TERREINSITUATIE De nood Is hoog gestegen by SJZ. Voorzitter v.d. Geest heeft dit zjjn ge hoor op de gisteravond gehouden jaarver gadering overduidelijk aangetoond. De toon van zyn uitvoerig openingswoord was aanvankeiyk in majeur waar het ging om de prestaties In de afgelopen competitie en de inzet van zeer velen in diverse taken van de vereniging. „IMuar wij mogen wel zeggen er hangt J ook een zeer grote, donkere wolk boveii SJZ", zo vervolgde de voorzitter. „Ik bedoel de terreinnood". De bestaande toestand Is onhoudbaar geworden". in een groot voetbalweekblad was en kele weken geleden een noodkreet te lezen van een vereniging met 9 elftallen die slechts de beschikking had over één terrein". In een naschrift van de redak- tie dat het daar toch wel een onmoge- iyke toestand was. Dit deed de voor zitter de verzuchting slaken," „Hoe moe ten wy dan onze toestand noemen met 15 elftallen?" Vooropgesteld werd dat men geen enkele instantie wil grieven of beschuldigen van te weinig initiatief. „Het gemeentebestuur zou niets liever willen dan een zo spoedig mogeiyke re alisering van het sportcomplex Nieuwe Weg. Maar men staat ook met de rug tegen de (financiële) muur". Het SJZ- bestuur heeft daarom besloten om op korte termyn alle mogelijke instanties, vanaf het gemeentebestuur tot Gedepu teerde Staten en desnoods de minister van CRM voor het plan te winnen. „wy verschaffen aan honderden jon geren en duizenden anderen aktieve en passieve recreatie en wij willen daar graag mee doorgaan en zo de gemeente leefbaar houden". Als extra bedreiging kontt daar nu nog bij de bouwplannen voor de grond achter het Watertje. Het was verheugend te horen bij de laatste begrotingsbehandeling dat alle fractie voorzitters unaniem van mening waren dat verwezenlijking van de sportvelden aan de Nieuwe Weg een van de meest urgente zaken is maar dit is niet vol doende". In zijn jaaroverzicht memoreerde se cretaris W. Kalkers o.m. de opening van het clubhuis, verbetering van de kleed gelegenheid met douches, de spelregel avonden, het winnen van de sportivi- teitsbeker door de juniores en de gift van de NSF ad 7.000,—. van ƒ9,412,37. De belangrykste posten waren, entree 2.167,14, toto ƒ2.651,86, contributies 3.720,50 en donaties 795,De totaalpost aan uitgaven was 9.340,19. Hier waren de grootste posten: reiskosten jeugd ƒ556,98, on kosten terrein, gebouwen en huur ƒ2.963,97, verm. bel. ƒ597,16, bonds- kosten 1.191,85 en trainingskosten 2.425,50. Het kassaldo bedroeg 729,76. Verkiezingen Hoek Voorschoteriveg-Rooseveltstraa t VERKEERSLICHTEN TIJDELIJK BUITEN WERKING Dodelijke aanrijding op Churchilllaan Zoals bekend is het kruispunt Chur- chilllaan-Voorschoterweg reeds enige maanden afgesloten voor alle verkeer. Dit houdt verband met de werkzaam heden die de Provinciale Waterstaat uitvoert bij dit kruispunt, zoals o.m. de aanleg van een voetgangers- en fietsers- tunnel naar de recreatiestrook langs de Vliet. Het verkeer wordt via de vijf Meilaan en de Rooseveltstraat of via Churchill laan en Jacob van Campenlaan naar het De heren L. v.d. Geest en W. Belt werden voor drie jaar herkozen. Voor dezelfde termijn werden als leden van de elftalcommissie herkozen de heren M. Berg en H. Vervoorn. De kascommis- sie zal in het nieuwe boekjaar gevormd worden door de heren L. v.d. Ham, N. v.d. Krogt en C. Schuur. Trainer L. v.d. Lans, wiens contract weer met een jaar is verlengd, ontvouwde zyn plannen na dat hy eerst nog hulde had gebracht aan de grote, trouwe supportersschare waar over SJZ beschikt. In het nieuwe sei zoen zal ook een selectie uit de jeugd door de heer v.d. Lans worden getraind. Byzondere aandacht zal er ook zyn voor het tweede elftal waarby getracht I zal worden dit op een hoger plan te brengen. Totofunctionaris G. Ammerlaan gaf een uiteenzetting over de nieuwe rege lingen. In de komende weken zal ge tracht worden om door een actie waar aantal leden hun medewerking BURGERLIJKE STAND Geboren: Clazina Adriana Jacoba d.v. J. H. M. v. d. Hulst en P. A. J. M. Hee- rings; Catharina d.v. A. M. Pennlngs en W. v. Duyn; Annemarie d.v. J. J. Schen kel en F. P. Sloot; Jasper Dirk z.v. J. v. d. Meul enen F. Kuipers; Martin Pie- ter z.v. P. Dozy en C. C. de Klerk; Ju lius Bernard z.v. J. B. Vink en P. Cra mer; Elisabeth Hildegard d.v. J. A. Tib- boel en E. J. A. de Wilt; Cornelia z.v. C. Brandwyk en P. Onvlees; Klazina d.v. T. Langmuur en A. A. Wever; Jac queline Margöt d.v. D. de Jager en W. v.d. Meij. Overleden: C. S. Boom 75 j.. m.; H. C. Geyteman 65 j., e.v. W. v. Duyvenbode; A. T. Bergers 57 j., m.; J. H. v. Harte- velt 52 j.. m.; P. H. Muller 81 j.. m.; A. L. Hoogduin 75 j., m.; A. J. de Lange 8 j., d.; C. A. Verheyen 85 j., w.v. A. M. J. Mallens. LEIDSCHE POSTDUIVENCLUB Wedvlucht vanaf Chateauroux op 15 juni. Aantal duiven 99. Gelost om 6 uur met zwakke noordeiyke wind. Nulpunt 628.952. H. v. Riet 1-3-10, W. v.d. Nieuwen- dyk 2, P. Langhout 4, W. L. Onstenk 5, C. v.d. Nieuwendyk 6. W Teske 7, J. v. Alphen s.r 8, P. Landesbergen 9. 45.000 gaskranen gecontroleerd De vervanging van de afgekeurde dekplaatjes van gaskranen in het ver zorgingsgebied van de S.L.F. is thans bijna voltooid. Met deze operatie werd op 5 februari jl. begonnen. Inmiddels zijn 45.000 aansluitingen ge controleerd. In 40.000 gevallen moesten de afdekplaatjes worden vervangen. Slechts in 20 gevallen werden kleine scheurtjes in de plaatjes geconstateerd. Ondanks alle aanmaningen troffen de monteurs van de Gascon bij 600 verbrui-' kers niemand thuis. Getracht zal wor den by deze verbruikers alsnog de plaatjes te vervangen. Dat zal op don derdagen, zo nodig "8 avonds, gebeuren. Ook kan men zelf een afspraak hier voor maken bij de Lichtfabrieken, tel. 26445. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 20 JUNI Stadsgehoorzaal Feestavond R.K". Handelsavondschool, aanv. 19.30 uur. Academiegebouw - Openbaar debat „Kritische Universiteit", aanvang 20.00 UUr VRIJDAG 21 JUNI Schouwburg - Toneelmanifestatie „Lucelle" van Brederode, regie Johan de Meester, Holland Festival. Aanvang 20.15 uur. Leidsche Kunstkring Ledenverga dering, restaurant Van der Heijden, aanvang 20.00 uur. Stadsgehoorzaal - Cabaret-dansant van de ARKA, aanvang 20.00 uur. Promotie P. Bordewijk Aan de Leidsc Universiteit promo veerde de heer P. Bordewijk tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen proefschrift, getiteld „Fluid Na een aanrijding met een perso nenauto is de 72-jarige Ph. M. Lam- mers-Lisnet, gewoond hebbende Meer hof, Leiden, tijdens het vervoer naai het ziekenhuis aan zijn verwondingen bezweken. De bejaarde Leidenaar werd om streeks 12.30 uur op het zebrapad van de Churchilllaan, ter hoogte van de Telderskade, aangereden door 'n Duit se sportauto. De auto, waarin drie Duitse toeristen in de leeftijd van 20 tot 24 jaar, kwam met veel te hoge snelheid uit de richting Haagweg op gemeentelijke deskundigen is toen de oversteekplaats toegereden, toen de - 1 gg«i bejaarde Leidenaar daarop de weg j overstak. De 23-jarige besturder van de auto remde niet, claxoneerde al leen en schepte de voetganger. Zeer ernstig gewond moest de man worden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Tijdens het vervoer kruispunt Rooseveltstraat-Voorschoter- weg geleid. Aanvankeiyk werd dit kruispunt bevei ligd met de verkeerslichteninstallatie die van de Churchilllaan afkomstig was. Deze regeling bleek in de praktijk niet te voldoen ook niet na het aanbrengen van wyzigingen in de afstelling van de lichten. In nader overleg tussen de provinci ale e besloten het eerste vierbaansstuk de Voorschoterweg, van het Lam schansplein tot even voorbij de Roose veltstraat, vervroegd in gebruik te ne men. Daardoor kan het van de Roose veltstraat komende verkeer thans ge bruik maken van de tussen de rijbanen gelegen vluchtstrook en zodoende veilig j het ziekenhuis"bezweek de heer Lam- in twee etappes op de Voorschoterweg mers aan zijn verwondingen. invoegen. Hetzelfde geldt de voetgangers en fietsers die oversteken naar het Zwem bad De Vliet. De verkeerslichteninstallatie is daar om twee weken geleden buiten werking gesteld. De nieuwe regeling voldoet goed, wat niet wegneemt dat men toch reikhal zend uitziet naar de voltooiing van het werk by de kruising Chirchilllaan. Naar het zich laat aanzien zal dit kruispunt eind september/begin oktober weer ge bruikt kunnen worden. Titus Brandsma-Ulo krijgt andere bestemming Het bestuur van de Stichting R.K. Scholen te Leiden heeft b. en w. mede gedeeld, dat de Titus Brandsma-u.l.o., Vrouwenkerkhof 1, per 1 augustus a.s. wordt opgeheven en dat het gebouw dan aan zijn bestemming wordt ont trokken. De eigendom van het ge bouw en de bijbehorende grond gaan om niet naar de gemeente over. Het gebouw Vrouwenkerkhof 1 zouden b. en w. per 1 augustus 1968 willen be stemmen voor tijdelijke huisvesting van de prot. chr. school voor slecht horende en spraakgebrekkige kinde ren. Door de raad was reeds medewer king verleend aan het bestuur van de Protestants Christelijke Vereniging voor Onderwijs aan Slechthorende Spraakgebrekkige kinderen voor stichting van een gebouw voor school, met tien leslokalen en twee vaklokalen. Voor het nieuwe gebouw is een terrein aan de Storm Buysing- straat bestemd. In afwachting van dt stichting van het definitieve gebouw is de school thans ondergebracht in lokalen van een tweetal op ruime af stand van elkaar gelegen gebouwen (te weten aan de Morsweg en de Da Costastraat). Voor de school is het ech ter van groot belang alle klassen in één pand te hebben. De mogelijkheid daartoe is thans aanwezig in het ge bouw Vrouwenkerkhof 1. Alvorens de school voor slechtho rende en spraakgebrekkige kinderen het perceel Vrouwenkerkhof 1 kan worden gehuisvest, dienen daaraan voorzieningen te worden getroffen. De daarmee gemoeide kosten worden ge raamd op 24.923.- Uitbreiding leerplan R.K. Vakschool voor Meisjes met INOM-opleiding Het bestuur van de Zita-Vereniging, afdeling R.K. Vakschool voor Meisjes te Leiden, heeft de raad verzocht de uitbreiding van het leerplan van zijn vakschool voor meisjes met een op leiding voor individueel nijverheids onderwijs voor meisjes, een z.g. INOM- opleiding nodig te oordelen. De mogelijkheid bestaat om aan nij verheidsscholen een dergelijke oplei ding te verbinden, die speciaal be doeld is voor die leerlingen, die van wege hun geringe begaafdheid of van wege een andere handicap bijzondere aandacht van de zijde van het perso neel nodig hebben. Deze leerlingen kunnen in de normale primaire op leiding van een nijverheidsschool hietl meekomen. De verwachting bestaat, dat deze meisjes, die moeilijk het theoretisch onderwijs kunnen volgen, een betere kans van slagen in het leven zullen toezegden het aantal deelnemers be- j tJ^e Mono-alcohols langryk op te voeren. De toegangsprijs Promotor was prof. dr. C. J. F. Böttcher. by de wedstrijden zal verhoogd worden De heer Bordewyk werd geboren in Den tot ƒ1,Een belangrijke mededeling Haag en woont thans te Leiden, was de aanschrijvingskaai ten komen te vervallen. Er zal nu een wekelijks me- ZOETER WOTJDE dedelingen blad komen waarin o.m. de opstellingen voor de komende zondag Geslaagd Het examenbureau, be slaan vermeld. Dit blad zal op maan- doeld in de wet op de reglsteraccoun- dagavond in het clubhuis worden samen- j tants, heeft te Amsterdam het accoun- gesteld en gestencild. De benodigde ap- tantsdiploma uitgereikt aan de heer P. paratuur hiervoor is aangeschaft. H. C. Paardekooper. Een 58-jarige Leidse wielrijdster moest gistermiddag omstreeks half vier, met een hersenschudding en een hoofdwond naar het Diaconessenhuis vervoerd worden. De vrouw liep de verwondingen op bij een aanrijding met een personenauto op de Rijnsbur- gerweg. Het ongeluk gebeurde toen de vrouw, komend uit de Houtlaan, de Rijnsburgerweg overstak. Bij het oversteken kwam zij j in botsing met de in de richting van het Rijnsburger- viaduct rijdende auto. In het water van de Zoeterwoudse de Stadsmolengracht ontvreemde zeil boot aangetroffen. Een 20-jarige zich administrateur noemde Leidenaar be kende de boot gestolen te hebben. Hij had de boot een andere kleur gege ven en van een eveneens gestolen bui tenboordmotor voorzien. De buiten boordmotor had hij in Voorschoten ge- krijgen, indien hun opleiding mee bevordering van de handvaardigheid zal zijn gericht. Hierbij zit derhalve dezelfde gedachte voor, welke bij het technisch onderwijs in de vorm van het individueel technisch onderwijs (ITO) reeds een aantal jaren toepas sing heeft gevonden. Door het vor men van kleine groepen van leerlin gen kunnen de leerkrachten meer tijd aan hun leerlingen bésteden. Tot de INOM-opleiding kiinnen wor den toegelaten: a. leerlingen, die zes klassen van een school voor gewoon lager onder wijs hebben doorlopen, maar van wie wordt verwacht., dat zij niet in staat 2ijn*dë pttmaire omleiding van de huis houd- en industrieschool met vrucht te volgen; b. leerlingen, die het vijfde jaar van een school voor gewoon lager onder wijs hebben doorlopen en zeven jaren lager onderwijs hebben gevolgd. c. leerlingen, die afkomstig zijn van een school voor buitengewoon onder wijs, mits uit een psychologisch on derzoek blijkt, dat het INOM kan worden gevolgd. Ingevolge de Nijverheidsonderwijs wet dienen de betrokken organisaties van werkgevers en werknemers' om trent een verzoek als het onderhavige te worden gehoord. Door de late in diening van het verzoek zijn de orga nisaties nog maar zeer kort geleden aangeschreven, zodat nog geen advie zen zijn ontvangen. Daarop kon ech ter niet worden gewacht, omdat de Nijverheidsonderwijswet per 1 augus tus 1968 vrevalt, vóór welke datum de raad na de vergadering van 1 juli niet meer bijeenkomt. Gelet op de adviezen van de organi saties die destijds naar aanleiding van een gelijkluidend verzoek van de Ver eniging Vakschool voor Meisjes voor Leiden en Omstreken, d.d. 1 juni 1965, zijn ontvangen mag worden verwacht dat zij tegen inwilliging van het thans ingediende verzoek geen bezwaren hebben. WOENSDAG 19 JUNI 1968 LEIDSE RAADSAGENDA De gemeenteraad van Leiden komt oj maandag 1 juli a.s. des avonds te had acht in openbare vergadering byeen. 0; de agenda staan o.m. de volgende voor stellen, pre-adviezen en benoemingen plan van de universiteit voor een gebou. wencomplex voor de bibliotheek en eej aantal A-faculteiten aan de Witte Sic gel; verordening, houdende wyziging var) de Verordening, regelende de werkkring] de samenstelling en de bevoegdheid van de Culturele Raad Leiden; benoeming van zeven leden van de Culturele Raart Leiden buiten de leden van de gemeente raad, alsmede van een lid en van --- plaatsvervangend lid uit de leden de gemeenteraad; idem lid van de Raar van Beheer van de Sportstichting; zoek bestuur van de Vereniging Christelijk Onderwijs om medewerking voor de aanschaffing van leer- en hulp. middelen ten behoeve van zijn schot voor gewoon lager onderwijs aan de Vai Völlenhovenkado; aanschaffing vai bilair en leermiddelen ten behoeve vat de school voor kinderen met leer- voedingsmoeiiyicheden, uitgaande Stichting Christelijk Orthopaedagogisch Instituut voor Leiden en omgeving; voor zieningen aan het schoolgebouw Vrou wenkerkhof 1, ten behoeve van de tijde lijke huisvesting van de prot. chr. schoc voor slechthorende en spraakgebrekkige kinderen; wijziging raadsbesluit d.d. 2: september 1967, inzake stichting een school voor middelbaar economisch en administratief onderwys; de aanschaf fing van spelmateriaal (derde en laatst* fase) ten behoeve van openbare zondere lagere scholen en de gemeen, telyke v.h.m.o.-scholen, voor gebruik op de sportvelden; verzoek van het bestuui van de Zita-vereniging, afdeling R. Vakschool voor Meisjes te Leiden, on. uitbreiding van het leerplan van de Vak school voor meisjes met een opleiding voor individueel nyverheidsonderwij* voor meisjes, nodig te verklaren; ophef fen van de Plaatselijke Commissie van, Toezicht op de scholen voor Middelbaar Onderwijs; wyziging van de statuten van de Stichting Leidse Muziekschool; sub sidie aan het Leids Academisch Kunst centrum voor de tentoonstelling „251 Kijkobjecten", die van 18 oktober tol 17 november 1968 in Leiden zal plaats vinden; de aanschaffing van een pons machine ten behoeve van de afdeling Bevolking c.a. der gemeentesecretarie" aankopen van percelen welland, gelegi in de Broek- en Simontjespolder; ve kopen van een perceel bouwterrein, gele- gen aan het Bevrijdingsplein; overeen- komst met de Fabriek van verduurzaam de levensmiddelen v/h L. E. Nieuwen- huizen N.V. te Leiden betreffende rui ling van percelen grond, gelegen aan er nabij de Morsweg; ontruiming van het bedrijfspand aan de Hooigracht la; ge meentelijke bijdrage in de gedurend- het jaar 1967 gemaakte meerdere kos ten van restauratie van de Hooglands, Kerk en het verhogen van de voor den restauratie verleende by'drage met ii gang van 1 juli 1965; ontpoldering va de polder Marendijk; schrijven van d N.V. Benzinestations Exploitatie Maat schappij te 's-Gravenhage, inhoudend, bezwaren ten aanzien van de behandeling door haar ingediende aanvragen om bouwvergunning en om vergunning inge volge de Hinderwet voor de vestiging benzinestation langs de Voor schoterweg; vestiging van een zakelijk recht tot het hebben, houden en oneW- houden van warwaterledingen ten gw. het aan de gemeente in eigen dom biyvende en aan Esso Nederlaru N.V. verhuurde gedeelte grond, gelegecj aar de Brandts Buyskade; uitbreiding de automatische huistelefooninstal latie in het Stadhuis; het verstrekken de Stichting Het Hofje van Fran cois Houttijn van een hypothecaire geld lening; verhoging van het aan de Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer Lei den uit te keren gemeentelyk subsidie wegens aandeel in de kosten van het Rijnsburgs Bloemencorso. RESTAURATIE HOOGLANDSE KERK B. en w. vragen de raad een bedrag van 47.102.beschikbaar te stellen als gemeentelyke bydrage in de gedu rende het jaar 1967 gemaakte meerde- kosten van restauratie van de Hoog landse Kerk; verder wordt geadviseerd de bijdrage verleend voor de restauratie de Hooglandse Kerk bij raadsbe sluit van 29 november 1954, laatstelijk gewyzigd bij raadsbesluit van 7 m 1966, met ingang van 1 juli 1965 te hogen van 17% tot 19% met dien stande, dat de verhoogde bydrage ingang van 1968 zal worden uitbetaald op basis van een te verwerken bedrag maximaal 500.000,per jaar, der halve ten hoogste 95.000.en ten laste] van de gemeentebegroting voor 196* een bedrag te brengen van ƒ23.990, 31.250,— 55.240,—. FLESSENHALS IN MORSWEG VERDWIJNT Financiën verbeterd De Zy! is er gisteravond in geslaagdi de lastige wedstrijd in Amsterdam te- Uit het financieel overzicht van dc K,.„ Az -,0 tot en behoorlijk einde to heer Th. Zandbergen bleek dat de cy- ter» wat zunatlgcr waren dan vorig brengen. Een gezien de verhoudingen jaar. De Inkomsten beliepen een totaal gerechtvaardigd 83-3 gelijkspel was het csultaat van een aantrekkelijke party waterpolo. In de hoofdstad liepen de j Leidenaars zonder Kees Pont drie- maal een achterstand op, maar even zo I vele nialen wisten zy goed terug te ko- I men. Een sterk slotoffensief kwam ech ter juist Iets te laat om de Zijl de volle i winst latei B. en W. handhaven hun standpunt De Leidse raad gaal in zyn openbare MTgadering van I juli a.s. een oordeel uitspreken over het universitaire bouw plan aan de Witte Singel. Zoals men weet gaat liet hier om de huisvesting van de bibliotheek met de beide toren- elementen van plan. 120 en 45 meter hoogte. Over dit plan heblien b. en w. nog steeds een positieve mening. Vol gens het college biedt het ontwerp een aanvaardbare, zo niet enige, oplossing voor de ruimteproblemen, waarvoor de universiteit zicli met betrekking tot de bibliotheek en de A-faculteiten ziet ge- ateld. Bepaalde offers, zo geven b. en w. de raad te kennen, zullen wellicht on- vermydelijk zyn, doch in geen geval zal een redelijke medewerking aan 't bouw plan en het tot stand brengen van de nodige werken mogen worden onthou- /.uidzyde verbinding kunnen krjjgen met den. de Toiissalntkade. dc Telderskade en de VERKEERSTECHNISCH ASPECT Drie Oktoherstraat. Noor het omhoog Met name ten aanzien van het ver- brengen van de spoorbaan Leiden keerstechnisch aspect van het Witte Utrecht ten behoeve van ongelijkvloerse Singelplan veslgen b. en w. er de aan- kruisingen heeft de raad onlangs reeds dacht op. dat als eerste fase van het in een voorliereldlngskrallet beschikbaar 1962 aanvaarde Wegenplan een werk- gesteld. It. en w. menen, dat liet moge programma met tijdschema is vastge- Ujk is, mits de nodige financleringsmid- steld, waarbij in de jaren 1965 t/m 1972 delen tijdig ter beschikking komen, hin- eeh aantal voorzieningen zal worden iien de vereiste tijd deze voorzieningen uitgevoerd, welke tot een belangrijke j l<d stand te brengen, waardoor 'n goede verbetering van de verkeersdoorstro- ontsluiting van liet gebied aan de Witte ming in de stad zullen leiden. I singel zal ontstaan. In dit werkschema, waarmede ook in de investeringsprogramma's rekening wordt gehouden, is opgenomen, dat In aansluiting aan de aanleg van 't scheep- vaartkanaal ter plaatse van de Korte Vliet zal worden overgegaan tot dem ping van de TrekvUet (Rijn- en Sehie- kade) en de houw van vaste bruggen over het Galgewater In het verlengde van de Churrhllliaan naar het More- kwartier en by de v.m. zeevaartschool naar de Morssingel en het Plesmanvia- duct. De gedempte Trekvliet zal aan de Met betrekking tot de nodige par keergelegenheid is het college van oor deel dat de in eerste aanleg te makpn parkeerkelder voor pl.m. 500 auto's in het gebouw voldoende aan de behoefte tegemoet komt. terwijl voor de toe komst er mogeiykheden blijven bestaan tot aanvullende voorzieningen, die in overleg met het college moeten worden getroffen. De bedoelde 500 auto's ma ken overigens slechts pl.m. 15 pet. uit van de totale capaciteit van een aan te leggen verkeersaecommodatla. AZ '70 opende de score In de tweede periode. Robby Brinkhof wist zich langs Leo Onderwater te zwemmen, en met een slingerbal voltooide hy deze actie. Hans v. d. Mooien zorgde er voor dat er weer 1-1 op het scorebord kwam. Een Leidse aanval werd door hem afgerond, met een goed schot, dat via de binnen kant van «Ie paal in het net verdween. Bij enkele offensieven van de Amster dammers moest ,1e Zijl te hardhandig optreden, en in de derde periode bereik te AZ'70 drie strafworppunten en dus ook een strafworp. Edwin v. d. Boogaard voerde het vonnis uit en gaf keeper Joop Bodt het nakijken. Ook AZ'70 moest te zwaar aan de noodrem trekken bij een Leidse aanval, zodat ook Loek v. Kam pen een strafworp te nemen kreeg. Met een strak schot bracht hij de ploegen weer op gelijke hoogte. Het volgende doelpunt kwam ook uit een strafworp tot stand. Evenals bij de vorige was het ook nu weer Van der Bogaard die deze benutte en AZ '70 een 3-2 voorsprong gaf. Deze achterstand inspireerde de Zijl tot een massaal of fensief. waarby de conditie onze stad genoten in staat stelde bijna voortdu rend in het bezit van de bal te biyven. By een dergeiyke aanval schoot Van Kampen hard in: 3-3, maar de tyd trad op als redder voor de Amsterdammers. Het winnende doelpunt bleef uii^ Met de Fabriek van verduurzaamde levensmiddelen v/h L. E. Nieuweiiliuizeii N.V. te Leiden is overeenstemming bereikt over de ruiling niet de gemeente van een aan ge noemde naamloze vennootschap in eigendom toebeho rende strook grond, gelegen huiten de vastgestelde rooilijn langs de Morsweg, tegen het aan de gemeente in eigendom toebehorende terrein, gelegen tussen de Floralaan en de spooriyn LeidenWoerden. De grond die de gemeente nu in handen wil krygen maakt deel uit van het onteigeningsplan „Leiden-Lopsen- Wanneer de raad zyn fiat geeft oau het voorstel van b. en w. kan over een maand of drie worden begonnen met het slopen van de oude, dichtgespykerde panden langs de Morsweg en de Lopsenstraat. Hierdoor zal een beruchte flessenhals in de Morsweg (zie foto) verdwij nen en kan een veel betere doorstroming van het verkeer worden verkregen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4