ékÊk HOERA, AMERIKA" Rector Joh. H. M. Smit (Nieuween) gaat Dekenaat Alphen leiden FAVORIETEN DULDEN GEEN TEGENSTAND ,.Asopos dankt nieuw onderkomen aan zelfwerkzaamheid der leden WOENSDAG 19 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT Deken Joh. Smit Mgr. M. A. Jansen, bisschop van het diocees Rotterdam, heeft tot pastoor van i de Sint-Bonifaciusparochie te Alphen benoemd de huidige deservitor-kapelaan van die parochie J. G. M. Velthuyse. Pastoor Velthuyse volgt pastoor-deken E. A. M. Paap op, die tot pastoor is benoemd te Stompwijk. Tot deken van bet deke naat Alphen a/d R(jn heeft de bisschop benoemd rector Joh. H. M. Smit van Nieuwveen (Huize Slnt-Ursulo). Beide benoemingen, die tot stand zijn gekomen volgens de ingevoerde nieuwe ■tUI, werden te Alphen en in het dekenaat met vreugde ontvangen. Pastoor Velt- i huyse, evenals deken Smit zijn voor de Rijnstreek, in het bijzonder voor het ver- I schjjningsgebied van onze krant, geen onbekenden. St.-Bonifaciusparochie krijgt kapelaan J. G. Velthuyse als pastoor zyn wijding kapelaan te Zwaag en oefende deze functie uit onder andere in Wassenaar, Schiedam en Rotterdam (Schiebroek). In augustus vorig jaar werd hij benoemd tot rector in Nieuw- Hij staat bekend als een minzaam man, die als mens van deze tijd open staat voor alle zaken die de gemeen schap aangaan. Vooral bij de zusters is hij erg geliefd. Ze zullen hun rec tor niet behoeven te missen. Installatie pastoor Velthuyse Pastoor Velthuyse wordt op zaterdag 29 juni als zodanig te Alphen aan den Rijn geïnstalleerd. Hij werd 29 april 1928 te Amsterdam 'geboren. Op 12 juni 1954 werd hij door mgr. J. P. Huibers, de toenmalige bisschop van Haarlem, tot priester ge wijd. In september van hetzelfde jaar werd de neomist Velthuyse benoemd tot kapelaan te Stompwijk, dezelfde parochie waar deken Paap nu pastoor is geworden; twee jaren later volgde zijn kapelaansbcnoeming te Sassenlieim en vijf jaren later die te Wateringen. Op 11 maart 1966 werd pastoor Velt huyse tot kapelaan benoemd in de parochie waarover hij nu pastoor is geworden. Pastoor Velthuyse is mei zijn be noeming zeer ingenomen. Hij heeft te Alphen aan den Rijn en verre om geving ruim twee jaren ervaring op gedaan, heeft zich een wijde kring Deken Joh. Smit (43) gaat de deke- van vrienden verworven en zegt te nale functie op een nog jeugdige leef- hopen er nog lang pastoor te mogen tijd uitoefenen. Eenzelfde verschijnsel blijven, ondanks dat hij zich er reken- treft men aan bij pastoor Velthuyse, schap van geeft, dat zijn verantwoor- volgens een heersende tendens, die ook delijkheid als pastoor enorm groter i: door oud-deken Paap al werd gedeeld: geworden, jonge krachten zullen het werk van de ouderen moeten overnemen. Heken Smit acht het niet onwaarschijnlijk, dat zijn keuze mede door de leeftijd is bepaald. „In gedachten was ik al aan de be- rnoeming tot deken min of meer gewend geraakt", zei de nieuwe deken van Alphen ons vanmorgen. Over de toe komst heeft hij nog geen vastomlijnde ideeën. „De gang van zaken in het dekenaat zal gebaseerd zijn op het overleg met mijn collega's in het deke naat." Deze collegialiteit is kenmer kend voor de nieuwe „voorzitter" van de pastores in de elf parochies die on der het dekenaat Alphen ressorteren. Deken Smit, die op 19 mei 1951 tot prigs ter werd gewijd, zal rector,blij ven '>in Huize St. Ursula te Nieuwveen en Jaar ook bljjyen wonen. Hij werd na GOUDEN FEEST LEIDSE A.R.K.A. De afdeling Leiden van de A.R.K.A. gaat vrijdag 21 juni haar gouden feest vieren. De datum van oprichting is 18 juli 1918, doch wegens de vakanties is de feestviering vervroegd. Besloten is het feest in besloten kring te houden. Er zal geen officiële receptie zijn. Het zal een avondfeest worden in de foyer van de Stadsgehoor zaal, dat begint met een H. Mis. In het feestprogramma zullen optre den het duo Alberti met zang, Joe Andey, exquilibrist en de bekende zan geres argie Ball. Conférences worden gehouden door Ab Hofstee. Tot slot is er dansen op muziek van de Music Petrol Band. i»a*toor J. G. M. Velthuyse Zoals het in de lijn der gebeurte- ssen ligt, zal kapelaan J. I. M. van Adrichem van de Sint Bonifaciuspa- rochie vermoedelijk in augustus als kapelaan worden verplaatst en krijgt pastoor Velthuyse een andere kape laan als assistent. Deze parochie zal in het vervolg dus twee priesters tel len, een pastoor en een kapelaan, in tegenstelling tot het verleden toen de pastoor tevens deken was en hij twee kapelaans tot zijn assistentie had. Op zaterdag 22 juni a.s. zal de Leid- sche Footbal Club (LFC) in de recre atiezaal van de Hollandsche Construc tiewerkplaatsen aan de Zoeterwoudse- weg no. 1, de prijzen uitreiken van het door haar georganiseerde 19e zilveren Molentoernooi. Aanvang 20,00 uur pre- Eindexamens HBS-A Kem brandt Lyceum Aan het Rembrandt-lyceum te Lei den zijn geslaagd voor het eindexamen hbs a: Joop Agterhorst, Voorschoten; Bert Bloemheuvel, Amsterdam; Jan Bert Bochove, Woubrugge; Kees de Bock, Joke Bonefaas, Voorschoten; Imkje Cancrinus, Egbert Delfos, Voor schoten, Ria Driessen (met lof), Fred de Gast, Kees Haverkamp. Hans van der Krogt, Carla Risseeuw, Piet Schou- Katwijk; Annemarie de Senerpont Do- mis. Leiderdorp Marijke Theunissen, Lenie Tisseur, Rudi van Vliet, Carine de Beer, Bram Brouwer, Marianne Eykman, Peter van Graas, Sylvriede Jansen, Hendrik Mark, Jaques Mole naar (met lof), Majo Scheer (met lof) Dick Taal, Katwijk, Bob de Water, Wilma Wijling. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is dit Leiden. 2e dag districtskampioenschappen tennis Op de tweede dag van de Districts kampioenschappen hebben de grote „azen" hun eerste stappen naar eventuele finale gezet. Jaap Temmink en Jan de Groot kwamen zich wat in spelen en Koos Schaberg en Frans rel Kroes moesten ervaren dat zy nog heel wat moeten leren. Temmink droog de Schaberg met 6-0 6-0 af en De Groot maakte korte metten met Kroes: 6-1 6-1. Ook Jan Auke v. Werkum kwam op de baan en zette v. Wijk snel met 6-1 6-2 aan de kant. Bij de dames kwamen Helma de Vries en Wil Bloot in de tweede ronde, w in zij elkaar zullen bekampen met als inzet een plaats in de halve finale. Helma speelde zeer gedecideerd Maya Mulder naar een 6-0 7-5 nederlaag Wil Bloot had weinig moeite met Kikl Oost 8-6 6-1. Brj de dames in C zijn bijzonder veel kanshebsters, waarvan Maya Mulder Mieke v. Ulden zeer gemakkelijk de derde ronde bereikten. Bij de heren liet Ad v. d. Berg zich niet verrassen door Rob Gallas (6-1 7-5) en bleef zodoende in de strijd. Ook Koen Heringa won zijn partijtje v hij versloeg districtsvoorzitter Mulder met 8-6 6-2 en komt nu in de volgende ronde uit tegen favoriet Jan Vreeburg. Jaap v. d. Nat won vrij gemakkelijk van Wim Doornik en daar ook Jaap Teyema en Henk Ten Bosch aan de goede kant van de score bleven, zijn alle favorieten nog in de strijd. De gedetailleerde uitslagen: D.E.B.: H. de Vries-M. Mulder 6-0 7-5; W. Bloot-K. Oost 8-6 6-2. H.E.B.: J. Temmink-J. Schaberg 6-0 6-0, Prins Claus bij opening van roei-clubhuis in Leiderdorp Zelfwerkzaamheid en een onblusbare energie hebben er toe geleid dat reeds morgenmiddag om 4 uur Z.K.H. Prins Claus het nieuwe onderkomen van de Algemene Leidse Studenten Roeivereniging „Asopos" officieel zal openen. Aan de Dwarswatering in Leiderdorp is door gezamenlijke arbeid van studenten, die In toerbeurt werkten, in nauwelijks drie maanden tijd gewerkt aan de verwezen lijking van een wensdroom. Asopos, dat in oktober van het vorig jaar het eerste lustrum vierde, stapt over van de wat bekrompen vestiging bjj de Grofsmederij, r de leden slechts met een pontje de botenloods konden bereiken, over naar de bijzonder veel mogelijkheden biedende omgeving achter de Drlegatenbrug. De studentenvereniging blijft daardoor niet langer onopgemerkt maar treedt, hoewel zy op het eerste gezicht wat afgelegen is komen te zitten, veel meer dan voor heen het geval was „naar buiten". Alvorens de opening plaats heeft worden de „oude huisgoden", de eigendom men die nog in het oude gebouw aanwezig zijn, op plechtige wijze met het muziek gezelschap „Leiderdorp" overgebracht. lengte heeft van 40 meter, glijden zij al direct in ideaal water waarna zij vele kanten op kunnen. Een probleem vormt echter de Driegatenbrug, die te smal is om de roeiers ongehinderd te laten pas seren. De boten moeten vaart minderen. De riemen moeten worden stilgelegd, omdat zij anders kapot geslagen zouden worden. Nachtelijke arbeid door studenten niet geschuwd Asopos krijgt hierdoor als eerste een plaats in het door de gemeente Leider dorp uitgestippelde projekt „De Bloe- mert" waar in de toekomst verscheide ne sportvelden zullen worden uitgelegd. Plannen „leven" ook om in de naaste toekomst een roeibaan (1700 m) aan te 'eggen met een bijbehorend coachpad. Nu zijn de wedstrijdroeiers nog gedwon gen om hun oefenterrein te verleggen naar De Zijl of de Oude Rijn, zoals dat voorheen het geval was. Erg bezwaai'lijk Is dat nu ook weer niet, omdat de rit naar het „oude oefenwater" uitstekend kan dienen als een „warming up". De ,,fuifroeier8", onder welke naam de „ple- ziervaarders" schuil gaan, hebben deze handicap niet. Vanaf de vlonder, die een NACHTELIJKE ARBEID Op de 2000 m2 grond, die Asopos tot zijn beschikking heeft, staan twee rode barakken die door een sociëteit met el kaar zijn verbonden. Deze houten gebou wen werden geschonken door de cura toren. Voorheen ontsierden ze, toen nog bedekt met een sombere donkerbruine verfkleur, het aanzicht van het Kamer- llngh Onnes laboratorium. Van univer siteitszijde is de medewerking namelijk voortreffelijke, hetgeen de ijver bij de studenten stimuleert. Door zelf veel werk voor hun rekening te nemen be sparen de studenten veel geld. De begro ting, die omstreeks een ton bedroeg, zou aanmerkelijk hoger geweest zijn wan- Voorlieen ontsierden deze gebouwen, toen nog bedekt met een sombere don kerbruine verfkleur, het aanzicht van het Kamerllngh Onnes laboratorium. neer men niet dag en zelfs nacht (de afgelopen nacht werd tot vier uur door gewerkt om de laatste hand te leggen aan de inventaris) had gewerkt om zo veel mogelijk zelf alles op te knappen. f 15.000,— word b.v. uitgespaard met de oefenbak, een putvormige diepte, die 10 7 in in beslag neemt. Daarin ligt een boot, die vastgemaakt is en waarin vier mensen kunnen plaats nemen. Om de boot spoelt water dat in beweging komt zodra de roeiers de riemen hanteren. Deze methode biedt de coach het voor deel dat hij zijn instructies aan de be ginnende roeiers gemakkelijker kan ge- In de barakken, die door de behulp zaamheid van de Plantsoenendienst om geven zijn door een mooie beplanting, bevinden zich twee bootloodsen waar de 2 achten, de 4 vieren, 3 tweeën en de 4 skifs zijn ondergebracht, alsmede een aantal fuif roeiboten. Daarnaast is er een moderne douchegelegenheid, twee toilet ten, een bestuurskamer en een kantine waar de kansen en ervaringen van de wedstrijden kunnen worden besproken. Dank zU schenkingen en verscheidene acties behoeft men zich over het finan ciële aspect van deze zaak geen enkele zorg te maken. De aandacht kan nu worden gevestigd op de roeiprestaties. Wanneer men zich In de boot even knap weert als op de vaste wal dan geloven wQ te kunnen stellen dat Asopos In de roeiwereld een goede naam zal krijgen en een geduchte tegenstander zal wor- J. de Groot-F. Kroes 6-1 6-1, J. van Werkum-N. v. Wijk 6-2 6-1. D.E.C.: M. Mulder-Ph. Groenewegen 6-2 6-1, M. Guyt-M. Klebe 3-6 6-2 6-3, M. v. 'Ulden-mevr. Piket 6-0 6-2, mevr. Giberius-mej. Eynsbergen 6-2 6-2, mej. K. v. Leeuwen-Y. Stolwijk 7-5 6-3, mej. A. Hoek-L. Noordman 6-4 6-2. H.E.C.: J. den Haan-B. v. Leeuwaarden 6-4 6-2, F. Kroes-Moekardano 6-4 7-5, A. v. d. Berg-R. Gallas 6-1 7-5, R. Oost-J. Wielsma 6-2 11-9, K. Heringa- J. Mulder 8-6 6-2, J. v. d. Nat-W. Doornik 7-5 6-4, J. Teyema-C. de Ruy- ter 6-4 8-6, H. ten Bosch-Dobbinga 6-1 8-6. Brandweerkorpsen gaan in Nieuwveen wedijveren Op 22 juni a.s. zullen in Nieuwveen de gewestelijke brandweerwedstrijden klas se 2 plaatsvinden, waarbij maar liefst 32 brandweerkorpsen (288 deelnemers) in sportieve ijver hun prestaties en vaar digheid zullen kunnen tonen. Aan de ontvangst- en meldingsplaats, kantine Nic. Boys, voetbalterrein W. P. Speelmanweg, zullen vanaf 8.30 uur de opdrachten worden gegeven voor het wedstrijd-object, met regelmatige tussen pozen van een half uur aan de corpsen Baan 1: Alphen aan den Rijn, Wad- dinxveen. Gouda, Koudekerk, Maassluis, Capelle a. d. IJssel, Moerkapelle, Maas- lhnd, Wateringen, Gorinchem. Baan 2: Nieuwerkerk a. d. IJsel, Goudswaard, Numansdorp, Brielle I, Hel- levoetsluis, Vlist, Spijkenisse, Bergse- hoek, Naaldwijk 1, Poortugaal. Baan 3: Heinenoord, Abbenbroek, Nieuwen Hoorn, Klaaswaal, Oud Alblas, Oost Voorne (Tinte), Naaldwijk 2, Zwar- tewaal, Wassenaar, Capelle a. d. IJssel, Krimpen aan den IJssel, Riddei'kerk 1. Na afloop zal de prijsuitreiking ge- geschieden in gebouw „Kwiek" te Nieuwveen voor baan 1 om plm. 13 uur; baan 2 en 3 om plm. 18.15 uur. De beste groepen zullen binnenkort uitko men in de Provincale Brandweerwed strijden. Examens HBS-B St.-Bonaventura Lyceum Aan het R.K. Lyceum St. Bonaventura te Leiden slaagden de volgende kandi daten voor H.B.S. B.: Theo Bakker, Voorhout; Jan Boonekamp Zoetermeer; Rob Coster, Leiden; Wim Duijnisveld, Voorschoten; Gerard van der Heijden, Leiden; Ton van der Hoorn, Ter-Aar; John de Jong. Leiderdorp; Antoine van Leeuwen, Alphen a/d Rijn; Henk Montanus, Leiden; Ad Verkleij, Leiden; Arnold Zierikzee, Leiderdorp; Frans Blom, Alphen a/d Rijn; Anton GeiJer, Leiden; Jack ter Haar, Voor schoten; Raymond van der Ham, Zoeter- Hans Hartog, Alkemade; Trudie Heemkerk, Noordwijkerhout; Sjaak de Jong, Alkemade; Cinthe Koeckhoven, Nieuw-Vennep; Annelies Kramer, Lei derdorp; Marianne van Lierop, Voor schoten; Piet van Nierop, Voorschoten; Jan Rotteveel, Alkemade; Guus Rijn beek, Leiden; Odilia van Rijt, Zoeterwou- de; Loek Sanders, Oegstgeest; Herman van der Steen, Leiden; Jos Stikvoort, Sassenheim; Rob Wallaart, Leiden; Harry Woerde, Alphen a/d Rijn; Rob Wurzer, Leiden: Kees de Zinger, Noord- wrjk. MULO-EXAMENS Geslaagd voor MITLO-diploma A: de dames: M. Kruit. K'wijk, J. T. de Geus. N'wijk, F. Griekspoor, N'wijkerhout, E. J. v. Manen, Ldn. Y. J. M. de Boer, Ldn. M. Deegens, O'geest, M. Bomhof (md), Ldn. C. v. Driesten (md), O'geest, E. P. M. d. Engelsman (md), Ldn. M. Gemert (md), Ldn. W. Heeringa (md), R'burg, M. F. v. Iterson (md), R'burg, J. Hen zen, Ldn. De heren: J. G. Decider, N'wijk, M. v.d. Deyi, N'wijk. P. v. Dok, N'wijk, I v. K.s, N'wijk, i,. v.d. Meijdc KV ijk. J. C. de Slof, N'wijk, J. de Jong, N'wijk, C. M. Natzijl, H'woude, D. M. Davidson, j V'schoten. F. Grocsbeek, L'dorp, J. C. j Kanbier, Ldn. W. W. Hannaart, Ldn. J. Eradus Ldn. H. de Geus, Ldn. E. E. R. Kottelaar, Ldn. M. F. H. Brussee (md), 1 R'burg; J. Heemskerk (md), R'burg; H. J. Kuivenhoven (md), R'burg; H. de- Leeuw (md), R'burg; H. Gouw, Ldn. Van de 42 kandidaten werden er 9 af- j gewezen, (md) met middenstandsdiplo- I In hel kader van het Holland Festival wordt vrijdag in de Leidse Schouwburg het zeventiende eeuwse spel van Brederode ook wel bekend als Breero in de litte ratuurgeschiedenis „Lucellc" opgevoerd door de Ne derlandse Toneelmanifestatie onder regie van Johan de Meesier. Het is een vr(j onbekend stuk van de schrijver van het Amsterdamse volksleven uit zijn tyd. Ook niet het beste (het is na de oeropvoering nipimer meer op de planken geweest) maar het is een speetakel- en oos- iiiimstuk waar velen plezier aan zullen kunnen beleven. Medespclenden zijn o.a. Ina van der Molen, Hetty Ver hoogt, Joop Admiraal en Leo de Hartogh. Het spel wordt gegeven In de omlijsting van de oude rederijkerskamer in Amsterdam, zonls deze er drie en een halve eeuw ge leden moet hebben uitgezien. schokkende visie op gefrustreerde samenleving In het kader van het Holland Festi val heeft de toneelgroep Studio in de Leidse Schouwburg gisteren een voorstelling gegeven van „Hoera Amerika", onder welke verzamel naam drie zedeprenten werden ge schreven door de Belgisch-Amerikaan Jean-Claude van Itallie. De auteur heeft in een interview van zijn stuk o.a. gezegd; „Hoera Amerika gaat over de aspecten van het hier en nu in het Amerika van vandaag. Ik vind dat er iets scheef zit met de Amerikaanse maatschap pij. Ik vind dat Iedereen „vervreemd" isde dingen zijn niet wat ze lij ken en we lijden allemaal onder dit verschil. Mijn stukken A moe ten het contrast laten zien tussen hoe de dingen zijn en hoe ze zouden moe ten zijn." Van Itallie zegt voorts als schrijver beïnvloed te zijn door An- tonin Artaud (Theater van de Wreed heid) en door Marshal McLuhan, van wie het spel „Mens en Media" vorig jaar in de Nederlandse theaters werd gebracht. Ik wed niet hoe het 't schouwburg publiek elders in het land is ver gaan bij het zien van de drie visies, waaruit het spel is opgebouwd. Maar het Leidse publiek stond er voor een groot gedeelte gereserveerd tegen over, niettegenstaande het feit, dat de meerderheid van de bezoekers uit jongeren bestond. Van Itallie schetst zijn visies wel heel erg zwart-wit, vooral en dan met name het laatste deel „Motel", waarin hij tracht de duivel met Beëlzebub uit te drijven. Voor velen zal hier Beëlzebub erger zijn geweest dan de duivel. Bleek de waardering van het publiek voor de eerste twee visies groot, het laatste kon slechts een zeer matige bijval ontlokken. De eerste visie is tegelijk een persi flage op het medium „TV" èn een protest tegen de oorlog en hen, die deze ontketenden en laten voort duren. Op zeer doorzichtige wijze worden president en andere Ameri kaanse „kopstukken", alsmede de fa milie van de president woordelijk ten tonele gevoerd in tragi-komlsche ge sprekken, die de dramatiek sterk ac centueren. „Het is zelfs niet mogelijk ohi in Washington overeenstemming te bereiken oVcr het leidende prin cipe en het doel van de oorlog. Laat staan dat er een gemeenschappelijke basis kan worden gevonden van het geen van primair en secundair belang is in de overstelpende reeks proble men", is het motto dat aan „TV" wordt meegegeven. „Interview", de tweede visie, heeft T de hardheid van de Amerikaanse samenleving tot onderwerp. Grote levensvragen worden niet beant woord, noch noden gelenigd. De ge neesheer blijft kil en koud als de patiënt onder zijn handen sterft, de priester zegt niets op vragen van de biechteling. Hier komt de zinloosheid naar voren van een samenleving, waarin de Habenichts zonder erbar men laten creperen en een huivering wekkende leegte zich in die maat schappij manifesteert. T-nslotte de derde visie „Motel". Hierin wordt de vervlakking van het moderne maatschappelijke leven en (als tegenwicht) de vlucht in de sex, die hier het obscene zeer dicht nadert, op onbarmhartige wijze ge hekeld en aan de kaak gesteld. De vorm van deze visie zal velen heb ben gechoqueerd ondanks de min of meer „humoristische" bemanteling. Door een totale vernieling en afta keling wordt een uitweg gezocht uit de gefrustreerdheid, een uitweg dus langs de weg van het geweld. Men kan al met al bedenkingen hebben tegen de vorm, dat neemt niet weg dat de bestaande problemen fel in net schijnwerperlicht worden gezet. Al is het zwart dan wellicht wat al te donker en het wit gehèel zonder schaduw, het is wellicht de enige taal die de problemen voor het huidige geslacht herkenbaar maakt. Kees van Iersel voerde een zeer strakke regie en was ook verant woordelijk voor de suggestieve décors. Riemke van Iersel tekende voor de bewegingsregie, die soms aan een luguber ballet deed denken; Ad van Gessel voor de dia's, die tekst en handeling suggestief en „doorzich tig" onderstreepten, Michiel de Ruy- ter voor de keuze van de muziek. Door de reeds lange „looptijd" van het stuk hadden de verschillende ac teurs en actrices geen moeite met de overvloedige tekst in een knappe ver taling van Cees Buddlngh. W. PRINS E. M. Nieuwenstein, M. C. A. van Noort te Leiden; H. M. Boot, H. H. M. Heemskerk, A. C. Hiep, P. M. E. van Kampen, M. L. E. de Zinger te Noord- wijk; P. A. M. Geerlings, A. C. M. v. Ruiten en C. A. M. v .Ruiten te Noord- wijkefhoul; M. E. T. Remijnse, Oegst geest, P. J. van der Meer, Rijnsburg; C. E. M. van Berkel, De Zilk; J. C. Rusman, Hillegom; K. H. W. v. Enge len, Leiderdorp; A. J. M. van Wickeren te Lisse; P. J. van Gerven, Noordwij kerhout, A. K. A. Manssen, Oegstgeest, F. A. A. van der Drfit, Sassenheim; G. H. P. Hoogervorst, Sasenheim; J. P. A. Prins, Voorhout; J. M. J. Meijer, Voorschoten. Geslaagden eindexamen kweekschool De La Salie Aan de r.k. Kweekschool „de La Salie" te Heemstede zijn de o.a. vol gende leerlingen geslaagd tweede i leerkring): J. H. Belt, G. A. M. Geuzen, leerkring); J« ïL Belt, G. A. M. Heuzen, I C. M. van der Linden uit Ittersum (Zwolle) burgemeester van Koudekerk a. d. Rijn Bij K. B. van 17 juni Ls met ingang van 1 juli a.s. benoemd tot burgemees ter van de gemeente Koudekerk aan den Rijn de heer C. M. van der Lin den te Ittersum, gemeente Zwolle. De heer Van der Linden is 36 jaar oud en is sinds 1 augustus als com mies A verbonden aan het kabinet van de commissaris der Koningin in de provincie Overijssel. De nieuw be noemde burgemeester van Koudekerk is Ned. Hervormd en lid van de CHU. Bijkant. Leidse Spaarbank Bevrijdingsplein De Stichting Leidse Spaarbank heeft verzocht van de gemeente tc mogen ko pen het perceel bouwterrein, gelegen aan het Bevrijdingsplein. Adressante Is voor nemens op het tekoop gevraagde terrein een hijkantoor te stichten. Omtrent de prijs van de grond en de voorwaarden, waaronder de verkoop zal plaatsvinden, is met koopster overeen- ■temming bereikt. Parochie Warmond opgenomen in bisdom Rotterdam Per 1 juli komt de parochie van de H. Matthias te Warmond bij het bis dom Rotterdam. Tot nu toe behoorde deze parochie tot het dekenaat Hoofd dorp in het bisdom Haarlem. Zij gaat nu over naar het dekenaal dc Bollen streek (Noordwijk). Bij de Stichting van het bisdom Rot terdam was de parochie Warmond, on danks dat zij tot de provincie Zuid- Holland behoorde, bij het bLsdom Haar lem gebleven. Deze merkwaardige enclave werd tot stand gebracht wegens de aanwe zigheid van htt Groot-Seminarie (voor beide bisdommen). Nu het seminarie Ls overgeplaatst naar Amsterdam is de bestuursgrond voor deze enclave verdwenen. Pastoor J. A. Slijkcrman cn kape laan A. II. J. Weycrmars treden tijde lijk „in dienst" van het bisdom Rot terdam. Zij blijven echter behoren tot de clerus van het Haarlemse bisdom. Bij een eventuele overplaatsing gaat de kapelaan derhalve terug naar het Haarlemse bisdom. Marktberichten WOERDEN, 19 juni - Kaas - Aan voer 78 partijen. Prijzen: le kwal. 3.76 -3.87, 2e kwal. 3.70-3 75, extra kwal. tot 4.30. Handel redelijk. RIJNSBURG, 18 juni Bloemen Anjers: Witte Sim 3-9, Rode Sim 4-11, Rose Sim 4-10, Cromly Sim 3-8, Dusty Sim 5-12, Arthur Sim 3-9, G.J. 8im 4- 10, Espérance 5-13, Harvest Moon 15- 26. Selecta Sim 5-12, William Sim 4-10 alles per stuk, Freesla's: Golden Yellow 45-110, White Swan 50-135, Stockholm 35-95 alles p. bos, Rozen: Baccaru 15- 28, Carol 3-7, Garnet 4-9, Zorlnu 7-16 alles p. stuk, Chrysanten: Lyona 120- 150, Tokyo 150-200. Indianapolis '200-280, White Spider 250-300 alles p. bos, An- thuriuin 25-120, Gerbera 10-30 belde p. stuk, Irissen 45-95 p. bos, Colvlllei 5-15, LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week vnn 13-20 Juni zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Fantasin (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Strijd zonder genade (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Intiem rapport (18 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Cash? Cash! (18j.). I 'Iillus: 2.31), 7.011 cn 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Apenplaneot (14 Jaar). Geprolongeerd. Dugclijks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De 7 maskers van de Judoker (14 J.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 cn 9.15 uur. KORRELTJE PUNT Gladiolen 10-25 beide p. stuk, Duizend schoon 25-50 p. bos. Murgrlotun 150-240 p. 100, Violieren 8-13 p. stuk, Phlox 75- 100 p. bos.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3