NEDERLANDS MILITAIR VOETBALELFTAL BUIT POPULARITEIT IN BAGDAD UIT Wiersma sloeg zich door tijdnood heen Beslissingsduel RCH-FC VVV Geen voorronden voor tennistitels Tegen leraren in toernooien geen bezwaar Heinz Fischer transferlij st Terreinknecht uitgedost in Arabische kledij Sportcomplex om jaloers op te zijn Kees Haast minuut te lang over tijdrit In Luxemburg tweede in de eindklassering Tom Okker twaalfde, Rod Laver eerste DINSDAG 18 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De stemmen, die hier en daar zijn opgegaan om de lawine van spelers, speelsters en met hen een langdurig programma in de strijd om de Nederlandsp tennistitels, in te krimpen door voorronden in te lassen, zijn het zwijgen opgelegd door de heren O. J. v. d. Heul en J. Potgieser, resp. administrateur en secretaris van de Kon. Ned. Lawntennisbond. De nationale kampioenschappen blijven zoals ze steeds zijn georganiseerd, dus zonder voorronden. De beide heren hebben gisteren in het nieuwe bonds- bureau in Buitenveldert ook uiteengezet waarom dat gebeurt. De „stemmen" worden dus niet zonder meer tot zwijgen gebracht. De heer v. d. Heul pakte eerste het probleempje aan van het grote aantal deelnemers en -neemsters dat in de na tionale tennisstrijd niet thuishoort, zoals eveneens wordt beweerd. „Iedereen, die op de A-lijst staat, kan inschrijven. Maar op die lijst staan er meer dan worden toegelaten tot de titelstrijd. Er is dus al een selectie. We zijn ons ervan bewust dat daarbij wel eens een. fout wordt geaakt. De eerste veertig bij de dames en heren selcteren, is niet moeilijk. Het gaat juist om hen die daar na komen. Wij vinden het echter vrij logisch dat soms aan een jongere de voorkeur wordt gegeven boven een oude re speler, ook al zou die in bijvoorbeeld de competitie van de jongere hebben ge wonnen. Omdat iedereen van de A-lijst kan inschrijven, is het lastig het aantal nog meer in te krimpen. Bovendien zou je met voorronden het organisatorische probleem groter maken omdat er in feite een dubbel toernooi komt En wie organiseert dat onaantrekkelijke „kwalificatietoernooi", want dat is het" „Een ander probleem is dat verschei dene spelers en speelsters zich zullen terugtrekken als ze horen dat ze eerst Stirling Moss maakt rentree i TURIJN Stirling Moss zal op 20 augustus zijn rentree maken in de auto sport. De Engelse coureur, die na een ernstig ongeluk in 1962 de rensport vaar wel zei, zal aan het stuur van een Lan cia Fulvia deelnemen aan de marathon op de weg, die op de Duitse Nürburgring wordt gehouden. Zijn landgenoot Innes Ireland en de Italiaan Claude Maglioli zullen als co-equipiers fungeren. Voetbal in buitenland om titel en beker Dinamo Boekarest heeft het toer nooi om de Roemeense voetbalbe ker gewonnen. Dinamo versloeg de vorige landskampioen Rapid Boekarest in de finale, na ver lenging, met 3-1. Steaua Boeka rest, dat vorig jaar de beker ver overde, heeft dit jaar het kam pioenschap veroverd. Het grote duel uit de tweede eind ronde van het Italiaanse beker toernooi, de Milanese derby tus sen Inter en AC Milan (lands kampioen en houder Europa Cup 2) is voor 70.000 toeschouwers in een doelpuntloos gelijkspel geëin digd. Het andere duel, tussen Torino en Bologna, werd ook een gelijkspel: 22. De vier clubs, die het laatst overblijven In het Ita liaanse bekertoernooi, spelen een bekercompetitie. Alle wedstrijden tot nu toe zijn in gelijke spelen geëindigd. De vierde kandidaat voor de halve finales van het Spaanse beker toernooi is nog niet bekend. Celta Vigo toon zondag op eigen veld met 30 van Elche, dat thuis de eerste wedstrijd eveneens met 30 had gewonnen. Een beslis singsduel moet uitmaken welke vereniging op 23 en 30 juni Reai Madrid in de halve eindstrijd ont moet. De andere halve finale gaat tussen Atletico Madrid en Bar celona. Voor het eerst in vijf jaar zal Gornik Zabrze het Poolse voet balkampioenschap niet veroveren. De ploeg, die in het laatste toer nooi om de Europa Cup door Manchester United werd uitge schakeld, heeft met nog een wed strijd te spelen drie punten ach terstand op Ruch Krolewskahuta, door die voorronden heen moeten. Bo vendien: men moet veertien dagen vrij hebben in plaats van een week; we zit ten de A-toernooien, die toch al zo wei nig weekeinden tot hun beschikking hebben, nog eens een weekend dwars. Dat alles heeft de KNLTB ertoe doen be sluiten geen voorronden in te stellen. „Er verandert dus niets aan de na tionale titelstrijd. Dat zal wellicht in de (verre) toekomst wel zo zijn. Uit krin gen van tennisleraren en -leraressen is de wens gekomen te kunnen deelnemen aan toernooien, eventueel competitie en daarmee samenhangend de nationale kampioenschappen. Wat de toernooien betreft, is er van de zijde van de KNLTB geen bezwaar. Wel voor de competitie, voornamelijk ook omdat professionals geen lid kunnen zijn van de tennisbond. Men houdt de ontwikkeling echter nauw lettend in het oog en is er min of meer reeds van overtuigd dat deze niet tegen is te houden, evenmin als het „open tennis" waar men lange jaren in de ten niswereld ook niet aan wilde. Voorts werd medegedeeld dat de na tionale jeugdkampioenschappen op 1, 2 en 3 juli zullen worden gehouden in Overveen, de titelstrijd voor de oudere jeugd op 4, 5 en 6 juli in Roosendaal en de koninkrijksspelen op 6, 7 en 9 juli in Zeist, een week dus voor de natio nale kampioenschappen op de METS- banen in Scheveningen. In Ronde van Frankrijk nieuw klassement PARIJS In de Ronde van Frank rijk zal een nieuw klassement zijn in trede doen, namelijk de „combinatie". De organisatoren van de ronde hebben gisteren bekend gemaakt, dat voor de klassering in de combinatie rekening zal worden gehouden met de plaats in het algemeen klassement, het puntenklas sement en de klassering voor de grote bergprijs. De plaatsingen van de renners in de drie klasseringen worden opgeteld en de rijder met het laagste totaal is leider van de combinatie, een rangschikking die in de skiwereld al bekend is. Het spreekt vanzelf dat slechts die rijders vopf..,de.combjnatie worden geplaatst,. .di$,j?uatën.-in."de klasseringen _vqp£ dg groene trui en de bergprijs hebben ver- Voor de leider van de combinatie is da gelijks een „rente" van 1000 frank (720 gulden) en een eindprijs van 15.000 frank (10.800 gulden) beschikbaar. NA DOPINGAFFAIRE Slechts één Italiaanse ploeg naar Tour MILAAN De Italiaanse wielerbond zal in tegenstelling tot vorige keren, toen twee teams werden afgevaardigd, dit jaar slechts een ploeg sturen naar de Ronde van Frankrijk, die 28 juni in Vit tel van start gaat. Na het dopingschandaal waarbij on der anderen Gianni Motta, Franco Bal- manion, Franco Bodrero en Felice Gi- mondi zijn betrokken, ziet men in Italië geen kans twee sterke ploegen af te vaardigen'. Ook als eventueel aange vraagde tegen-expertises in het voordgel van de gestrafte renners (zij werden 1 maand geschorst) zouden uitvallen, zal de Italiaanse bond zijn beslissing naar alle waarschijnlijkheid niet herroepen. INTERESSE DOS EN MW (Fortuna '54) op (Van onze sportredactie) GELEEN Heinz Fischer heeft For tuna '54 gisteren een aangetekende brief geschreven waarin hij vraagt op de transferlljst geplaatst te worden. Fischer had gisteren al een gesprek met MVV. Fortuna '54 zou voor hem een transfer- bedrag van 100.000 gulden vragen. DOS heeft de produkticve middenvoor ook benaderd. Fischer zei gisteren: „Ik wil niet per se weg uit Gclcen. Ik heb de heren wel gezegd, dat, indien ik blijf, ze mij een café moeten bezorgen. getoond Fortuna '54, ie Willem II Belangstelling is voor de doelman va Jacques Wings. Met r is in hem geïnteresseerd. Topscorer Ad Brouw ronie heeft zijn vereniging verzocht hem op de transferlijst te plaatsen. Aangeno men wordt dat de Bredase tweede-divi sieclub evenveel voor hem zal vragen als vorig jaar, toen Brouwers eveneens te koop was: 100.000 gulden. Voor een bedrag van ongeveer 75.000 gulden heeft eerste-divisiclub FC Den Bosch gisteren Ad Graaumans en Leen de Ridder van PSV overgenomen. Beide spelers waren door PSV vorig jaar ge kocht: Graaumans van NAC en De Rid der van amateurclub Vlissingen. Gloria trainer FC Napels NAPELS Otto Gloria, de trainer van het Portugese Benfica dat dit sei zoen in de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen kwam, zal waarschijnlijk bij het Itali aanse FC Napels in dienst treden. FC Napels, dat in de competitie op de derde plaats eindigde, hoort deze week van de Italiaanse bond of Gloria in Italië mag werken. (Van onze speciale verslaggever) BAGDAD „OUandesic, Ollandesie!". Het klinkt uit honderden kelen van Arabische jochies. Met hun gitzwarte ogen in een gebronsde kop en uit gedost in veelkleurige, lange gewaden, rennen ze dolenthousiast rond de bus waarmee dc Neder landse militaire voetballers naar hun hotel te ruggaan. Met harde hand heeft de militaire po litie de uitgelaten voetbalfans op een afstand ge houden, maar als de Nederlandse militairen door alle geopende ramen in de bus de kreet „Ollan desie" nogmaals inzetten is de horde niet te hou den. Met een verbetenheid en een ongebreidelde inzet weten zij hun doel te bereiken: een hand van één van de in fel oranje geklede Nederlan- Het is een nummertje „koude-oorlog" dat trai ner Zwartkruis en zijn mannen snel ten beste geven. Men wil hier in Bagdad de populariteit die men als enig Westeuropees land geniet, uit buiten. Vooral tegenover de Turken, die in Irak bepaald heel nat minder geliefd zijn. Jaarlijks vechten Irakesen en Turken hete voetbalgevech ten uit. Meestal zegevieren de Turken. Zij scha kelden Irak ook uit voor de eindronden van het militair kampioenschap. Daarom kreeg Neder land extra-steun, omdat het in de eerste wed strijd vrijdagavond moest spelen tegen de Tur ken, die de grote favoriet zijn van het toernooi. Niet ten onrechte overigens, want na een he roïsch duel verloren de Nederlandse voetballers Dat voetbal een wereldsport is, blijkt ook in het snikhete Bagdad, waar de temperatuur dagelijks de veertig graden overschrijdt. Alle wedstrijden worden dan ook in de avonduren bij kunstlicht gespeeld. Dan Is het koeler, ook al komt het kwik niet lager dan 32 graden. Maar het is ver- dragelijk warm. Dat hebben de Nederlandse spe lers ook al duidelijk ervaren. Toen men vorige week dinsdag om drie uur onder de brandende zon bij een temperatuur van 42 graden uit het vliegtuig stapte, leek iedereen er bij neer te val len. Maar toen er in de avonduren moest worden getraind in het Scoutfieldstadion viel het ieder een ontzettend mee. Exotische sfeer De eindronden om het wereldkampioenschap mi litair voetbal worden in Irak groots gevierd. Nog nimmer was er in dit land, met zijn historische rijkdommen als de ruïnes van Babel, de funda menten van Nineve en de bruine stromen van de oerrivieren Eufraat en Tigris, zo'n groots voetbalgebeuren. Irak staat in de voetbalwereld niet zo hoog aan geschreven. Buitenlands contact is er weinig. De FIFA voelt er weinig voor Irak te belasten met de organisatie van belangrijke wedstrijden. Daar voor ligt het land te afgelegen, daarvoor zijn de meeste accommodaties te ongeschikt. Maar met inzet van alle krachten heeft men het voor elkaar gekregen de internationale militaire kampioen schappen, die buiten verantwoordelijkheid van de FIFA vallen, te organiseren. En men doet dat voortreffelijk, waarbij de exotische sfeer van dit oosterse land voor de westerling een nimmer er varen entourage schept. Applaus Voetbal is in Bagdad de meest populaire tak van sport. Midden tussen de eeuwenoude kashba's met de nauwe straatjes, de piepkleine winkel tjes en de kakelende marktventers, ligt een stof fig voetbalveld waarop vrijwel de gehele dag en zelfs tot heel laat in de avond wordt ge speeld. De jeugd van Irak is voetbalgek, vertel de luitenant Fali, begeleider van de Nederland se ploeg. Dat bleek ook wel bij een van de trainingen van het Nederlandse team. Terwijl trainer Zwart kruis zijn negentien spelers allerlei ademhalings oefeningen liet doen, beukte de jeugd op de ijze ren poorten van het Scoutfieldstadion. Het geroep en gekrijs hield net zo lang aan totdat mede op verzoek van de Nederlandse chef d'équipe, majoor T. Heiloo uit Deventer, de poort door de in Ara bische kledij uitgedoste terrelnknecht werd ge opend. Bij honderden kwamen ze en applaudi- seerden direct voor de zwetende en werkende Ne derlandse militairen. Troostprijs Op het weliswaar kurkdroge, maar toch nog met een spaarzame grasmat bedekte terrein waar op doelen van staal! kon redelijk worden ge werkt. te meer omdat de kunstverlichtlng uitste kend is. „Beter zelfs dan in het Feijcnoordsta- dion", zegt doelman Jan van Beveren. Dat is ze ker het geval in het nog maar twee Jaar oude El Shadestadion dat speciaal voor deze kampioen schappen is gebouwd en maar liefst tien mil joen gulden heeft gekost.. En dat ook terwijl dc armoede van Je straten in Bagdad afdruipt. Voor dat geld heeft de Iraakse hoofdstad even wel een sportcomplex om jaloers op te zijn en dat zelfs bij de westerling de toets der kritiek kan doorstaan. Er kunnen zo'n 50.000 toeschou wers een plaatsje krijgen. Die komen er niet al tijd, maar de belangstelling voor het voetbal is enorm ook al Is het voor de ijverige en zeer dienstwillige organisatoren zeer spijtig dat Irak in de voorronden In poule vijf (er waren zes groe pen) werd uitgeschakeld door Turkije en Perzlë. Als troostprijs speelt het Irakese militaire elftal in feite gelijk te stellen met het nationale team een wedstrijd tegen de Internationale kampioen. Streepje voor Naast de Turken zijn ook de Spanjaarden en de felle Grieken allen met de Nederlanders in het zelfde hotel in Bagdad logerend favoriet. Het zijn allemaal temperamentvolle ploegen, waarbij het puur westerse gezelschap uit Nederland bij het enthousiast, met eigen, fel ritmische gelui den meelevende publiek een streepje voor heefl. En dat is van reuze gewicht, te meer omdat de toeschouwers zich volledig op zo'n wedstrijd uit leven. Het is het enige verzet voor een groot deel van de bevolking waarvan nog meer dan tachtig procent niet lezen en schrijven kan. Gisteravond revancheerde de Nederlandse groep zich voor de nederlaag tegen de Turken. Het Oranjeteam versloeg Zuid-Korea met 10. In het Olympisch Stadion .weet tnen dat er zondag autospeedway is geweest. De sintelbaam is meteen Australië wil „open" Davis Cup MELBOURNE De Australische ten nisbond zal op een vergadering van de landen die deelnemen aan het toernooi om de Davis Cup, die op 4 juli in Lon den wordt gehouden, voorstellen in de toekomst ook profs toe te laten tot dc wedstrijden. De achtergrond van deze Australische stap is ongetwijfeld de angst om de Da- vis Cup te verliezen. Australië, dat de laatste jaren het toernooi won, is in de loop van de tijd heel wat spelers kwijt geraakt aan het proftennis. KWALIFICATIE WIMBLEDON Judith Salome en Fred Hemmes uitgeschakeld LONDEN Judith Salome zal niet uitkomen in het enkelspel bij hel ten nistoernooi van Wimbledon. De Amster damse speelster, die direct was toege laten lot het damesdubbelspcl (met Ma rijke Jansen), maar kwalificatiewed strijden moest spelen in het enkelspel en liet gemengd dubbelspel (met Fred Hemmes), verloor in de eerste ronde van het kwalificatietoernooi. De Belgische mevrouw C. F. Penn won gisteren op de eerste dag van de plaatsingswedstrijden in Londen met 62 en 61 van Judith Salome, die vo rig jaar het jeugdtoernooi op Wimbledon Fred Hemmes zal op Wimbledon ook niet in het herenenkelspel kunnen uitko men. Hij verloor in de eerste ronde van het kwalificatietoernooi in drie sets van de Zweed Olander: 63, 61, 86. Peter Soeters bereikte de tweede ron de door een overwinning op de Zwitser Stalder: 7—5, 6—3, 6—4. Record geëvenaard SANKT MORITZ Tijdens de drie- landenwedstrijd tussen Zwitserland, Is raël en Nederland, die in het Zwitserse Sankt Moritz is gehouden, heeft de Ne derlandse schutter Joop van Domselaar uit Driebergen zijn Nederlands record in de olympiamatch geëvenaard. Van Domselaar kwam tot 591 treffers en dat leverde hem in het eindklassement de derde plaats op. De tweede landgenoot die aan deze wedstrijden deelnam, Dirckx, werd met 588 treffers elfde. Militair voetbalkampioenschap BAGDAG Tijdens het toernooi om het internationale militaire voetbalkam pioenschap heeft Griekenland in Bagdad met 21 gewonnen van Spanje. De ruststand was 00» Knappe remise LUXEMBURG Kees Haast heeft het niet kunnen redden. De kleine Bra bander, die tot en met de voorlaatste etappe van dc Ronde van Luxemburg samen met dc Luxemburger Eddy Schulz de leiding had in het algemeen klasse ment, moest In de laatste etappe een ruim twintig kilometer lange (Udrit dooc de straten van dc hoofdstad van het Groot-Hertogdom meer dan een mi nuut prijsgeven aan winnaar Schutz, die daarmede tevens de eindoverwinning voor zich opeiste. Haast, die in de strijd tegen het hor loge als vijfde eindigde, had aan deze prestatie ruimschoots voldoende om in het algemeen klassement beslag te leg gen op de tweede plaats. Gerard Vlanen, die in de komende Tour de France zijn debuut maakt in de Nederlandse ploeg, leverde ln de tijdrit een opmerkelijke prestatie door als negende te eindigen. In het algemeen slotklassement eindig de de coureur uit Kockengen als elfde. De uitslag tegen Andreiko BOLZANO Ton Sjjbrands is gis teren in de zevende ronde van het toer nooi om het wereldkampioenschap dam men in Bolzano de Russische grootmees ter Andris Andreiko tot op een punt genaderd. Dc Nederlander deelt na zeven ronden met de Russische oud-wercld- kampioen Tsjegolev de tweede plaats. Hoewel niet onverdiend kwam Sjjbrands pas op het laatste moment tot winst. In een vier om vier remise eindspel maakte de Franse kampioen Mostovoy een fout, die Sij brands de overwinning schonk. Tot dat moment had de Frans man wel steeds onder druk gestaan maar immer het goede verweer kunnen vinden. Voor Mostovoy, die het tot nu toe uit stekend had gedaan, een geduchte tegen- Andreiko vond een scherp spelende Harm Wiersma tegenover zich die geen duimbreed wenste te wijken in een moei lijke flankspelpartij met voorpost van Andreiko. Wel gebruikte de jonge Fries veel tijd, maar hij sloeg zich bekwaam door zijn daaropvolgende tijdnood heen. Nog voor de tijdcontrole bood Andreiko in een zeven om zevenstand remise aan. Tsjegolev moest ondervinden dat de verdediging van dé Zwitser Cazimir niet gemakkelijk te breken is. De oud-wereld kampioen had het beste van het spel, maar meer dan een voordelige remise kon hij niet bereiken. Wereldkampioen Iser Koeperman raak te weer een punt verder achterop door in een moeilijke partij tegen de Belg Verpoest een punt te verspelen. De Belg wist wel raad met de korte vleugel opsluiting en wikkelde bekwaam af naar In de achtste ronde speelt Sijbrands Tsjegolev betden 11; PROMOTIECOMPETITIE Fortuna VI. begint met thuiswedstrijd UTRECHT Het programma van de extra halve competitie tussen Fortuna Vlaardingen, Veendam en Helmond Sport om uit te maken welke twee ploe gen samen met kampioen Wageningen promoveren naar de eerste divisie luidt: 23 Juni: Fortuna VlaardingenHelmond Sport. 3 juli: VeendamFortuna Vlaar dingen. 7 Juli: Helmond SportVeen- Bridgers plaatsten zich in finale DEAUVILLE Nederland heeft gis teravond in de bridgeolympiade die in Deauville wordt gehouden met wisselend succes gespeeld. In de 31 zitting kwamen landgenoten tegen Jamaica tot winst (128), maar in de 32ste ronde verloren zij met dezelfde cijfers van Zweden. Omdat Italië een verrassende nederlaag leed tegen Australië, heeft de ploeg van de V.S. de leiding van de Italianen over genomen. De stand na de 32ste ronde luidt: 1. Verenigde Staten 462 pnt.; 2. Italië 459: 3. Nederland 456; 4. Australië 444; 5. Canada 441: 6. Zwitserland 426; 7. Frankrijk 424. (Did) 3.24.33, 4. Mortens (Delg) De Roo (Ned), 20. Van der Vleuter (Ned) 30.51, 6. Bracke (Bell i (Ned) 31.18, II. Wlm Scheper 31.30, 12. Janssen (Ned) Vleuten (Ned) 31.48, 19. 2. Haast (Ned) 19.38.38, 3. Bodre i, 4. Samvn (Fr) 19.4.VS0, 5. Ros (It) (Belg) 19.46J17. 6. Vnnneste (Belg) 19.' 11, Vlanen (Ncd) 19.47.10, 12. Wlm Schepers (Ned) 19.47.22, 13. ex aequo. Janssen (Ned) en Basso (It) 19.47.23, 16. Den llartog (Ned) Marines (Ned) 19.49.44, 24. Van Seggelen (Ned) 19.49.59, 31. Peters (Ned) 19.55.45, 41. Hnub Harlngs (Ned) 20.04.06 43. Zoontjes (Ned) 20.07.23, 44. Van der Horst (Ned) 20.15.03. Ronde van Zwitserland Een veertiende plaats en een tijd van 5 uur, 10 minuten en 37 seconden over 207 kilometer tussen Nidau en Siders waren voor Louis Pfenninger voldoende om in de vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland de leiderstrui over te nemen van de Belg Herman van Sprln- gel. De 23-jarlge Zwitser heeft precies één minuut voorsprong op Gregorio San Miguel, die gisteren ritoverwlnnaar werd na oen 30 kilometer lange solorlt. De 27- jarige Spanjaard had op de eindstreep een voorsprong van 36 seconden op een achtervolgingsgroepje waarvan Herman Vrancken (België) de sprint won. De Limburger Harrie Steevens, die in alle tot nu toe gereden etappes bij de eersten was te vinden, reikte nu naar een vier de plaats. Peter Post eindigde als zesde. dc vijfde etappe luidt: San Miguel (Sp) S.iM (Ned) a i (Sp) j (ZwlU) Angel (Belg) 19. ÏS 4. ex aequo onder anderen: Steevens (Ned) «AVofX'ftKi&rX «er zMSSX (Ncd) allen 19.17.27. Sterke Russen Henk Nieuwkamp heeft gisteren op de wielerbaan van Tula een afvalwed- strijd over zestig ronden gewonnen. Hij versloeg in de eindsprint Janus Kekovskl (Polen) en Otto Benewitz (West-Duits- lan), die op de tweede en derde plaats beslag legden. In de tandem wedstrij den, eindigde het Nederlandse duo Jan Jansen/Leijn Loevcsijn op de tweede plaats. De Nederlanders verloren in de finale van het sterke Russische team Alexander Agapov en Igor Tselovalni- PLAATSING WIMBLEDON Zwichl KNVB voor wens van clubs? (Van o sportredactie) DEN HAAG KCH en FX VVV zullen zondag op het terrein van HVC' in Amersfoort een beslissingswedstrijd spelen om een plaats in de eerste divisie. Dit gebeurt met instemming van dé KNVB. Naar wij uit betrouw bare bron vernemen bestaat er een streven bij de KNVB om gevolg te geven aan de wens van het merendeel van dc betalende vereniging om tot drie divisies van 18 clubs te komen in plaats van onverkort vast te houden aan het reeds eerder ingenomen standpunt divisies van 16 clubs te for meren. In het eerste geval blijft DOS in de eredivisie. Als Sittardla en Fortuna '54 niet terugkomen op hun besluit een fusie aan te gaan, zou de winnaar van de wedstrijd ItCH—FC WV (beide clubs eindigden gelijk met 23 punten en zijn naar de tweede divisie gedegradeerd) in do eerste divisie ge handhaafd kunnen blijven. Jos Coler, de voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVR, heeft zich echter voor drie maal 16 clubs uitgesproken De wedstrijd RCHFC VVV gaat niet door als tijdens de vergadering van de betalende verenigingen met de KNVB, die zaterdagmiddag ln Zeist wordt gehouden, modht blijken dat men vasthoudt aan drie afdelingen van 16 alubs. LONDEN. De Nederlandse kam pioen Tom Okker is als twaalfde ge plaatst voor het hcrcnenkclspel van de tenniskampioenschappen van Wimble don, die maandag In Londen beginnen. In totaal zfjn, voor de eerste keer, zestien spelers geplaatst. Als eerste Is de Australische prof Rod Laver geplaatst. Onder de geplaatsten bevinden zich drie amateurspelers: de opanjaard Manuel Santana (zesde), Tom Okker (twaalfde) en de Amerikaan Ar thur Ashe (dertiende). Okker is met zijn Amerikaanse partner Marty Rlcsscn ook voor het hcrendubbel- spel geplaatst: als zevende. Steun voor Heerenveen HEERENVEEN Het gemeentebe stuur van Heerenveen heeft gisteravond besloten het exploitatietekort over hot seizoen 1967-1968 van de tweede-divisie club Heerenveen, dat 35.000 gulden be droeg, voor zijn rekening te nemen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7