Internationale Autosportweek te Noordwijk zaterdag begonnen Kees van Grieken won auto-slalom in Volvo Jaarvergadering VVSB te Noord wij kerhout Boskoops overleden wethouder Dr. Mr. J. F. Taat onderscheiden met ere-burgerschap Terwijl aan het Wantveld reeds de auto's met brullende motoren en ro kende banden hun trainingsritten over het door M. Jonker uitgezette par cours maakten, werd aan het andere eind van Noordwijk. in Grand Hotel Huis ter Duin deze internationale auto sportweek officieel geopend. Een half uur later dan de bedoeling was, nam de heer M. W. Schuyt het woord en verwelkomde de aanwezigen. Hierna kreeg burgemeester Bonnike de ge legenheid de autosportweek te openen. Volgens de burgemeester moest deze autosportweek een doorslaand succes worden; dat bleek wel uit de goede voortekenen: zoals veel deelnemers en goed weer. In zijn openingswoord dankte mr, Bonnike de Bat. Petroleum Maatschappij en de Turmac. Tenslotte sprak hij een speciaal woord van dank tot Patricia Molenbei uit Den Haag, die meewerkte om de verkiezing van „Lady Automobiel 1968" tot een groot succes te maken. Vandaag zal dit .knalstuk", zoals Noordwijks eerste ingezetene zei, plaats vinden. Ruim 500 dames nemen deel aan de voorverkiezingen van Lady Automobiel. Zij zullen allemaal deel nemen aan een theoretisch verkeers- examen. De veertig besten mogen ver der deelnemen en op vrijdag a.s. op de Wilhelminaboulevard een rijproef afleggen. Tenslotte zal zaterdagavond 22 juni in Huis ter Duin uit de tien dames die de beste resultaten behaald heb ben Lady Automobiel 1968 worden ge kozen: Hoofdprijs een Honda-sport- wagen, die geschonken zal worden door de bekende auto-ocureur Jonhn Sur- tertrein, inbouwen van de motor en versnellingsbak, plaatsen van de elek trische installatie en bedieningsmecha nismen, alsmede het (voorzover de be schikbare tijd dit toelaat) ontwerpen, vormen en plaatsen van de carosserie. Rondom de contructie-ring tonen en kele geëxposeerde renwagens duide lijk aan hoe de inzichten op het gebied van de renwagenbouw in een betrek kelijk kort tijdsbestek, zijn veranderd. tees. Voor de Politie- Auto- en Motor- slalom zijn reeds meer dan 100 in schrijvingen binnen. Ruim 170 dames zullen donderdag zowel 's morgens als 's middags een puzzelrit door Noord wijk houden. Zaterdag zal een groot Concours d'Elégance van oude en zeer moderne auto's plaats vinden op de n„ ,.i Wilhelmina Boulevard. Een gedetail- u /m" S?' 1 IotvI nrAnr-imn,, i veel belangstelling trekken. Hier toont leera programma was nog niet aan- D w \r we21g, deelde de heee Schuyt mede I bouwsportwagen. Deze auto's, welke j aan dc zgn. Formule V's-racen deel' ,On a budget' DE LEIDSE COURANT voordeel ligt op het economische vlak dus, terwijl toch een echte ren-wagen verkregen wordt. In zijn afscheidswoord van deze Paddock" oordeelde hij dat deze ten toonstelling, de RAI in Amsterdam „naar de kroon" zou steken. Verder stelde hij de studenten van de tech nische school in het vooruitzicht, dat misschien enkele straten naar hen vernoemd zullen worden. Paddock Na de officiële opening ging het ge zelschap met een fraaie autobus naar de „Racing-Paddock" in Zeebadschuur. Mevrouw Bonnike kreeg hier namens de Stichting „Holland Racing Promo tion" bloemen aangeboden. Hierna ver telde de vertegenwoordigster van deze Stichting het een en ander over deze „Paddock": Een paddock is een soort werkplaats voor race-auto's. Hoofd thema is de constructie-ring waarin door een team studenten van de Auto- technische Scholen te Apeldoorn ge tracht zal worden binnen een week een race-wagen te maken, die dan mee zal rijden bij 't „Concours d'Elégance". Een speciaal ontworpen frame werd doormidden gesneden, waarmee de Paddock voor geopend werd verklaard. Vooral voor de jongeren, die een grote belangstelling aan de dag leggen voor de technische kant van het autorijden is dit een unieke gelegenheid tot het nemen van een kijkje achter de scher men. Achtereenvolgens zullen in de loop van de week de volgende werk zaamheden plaats vinden: lassen van frame, monteren van de voor- en ach- ZONNIG HENCELFEEST VOOR LEDEN VAN PERSONEELSVERENIGINGEN nemen zijn in Amerika reeds bijzonder populair. De charme van het racen in een Formule V is de strijd tussen vaardige wagens, waarbij het dus aan komt op de capaciteiten van de be stuurder. In deze wagens zijn VW 1200 en 1300-motoren ingebouwd en ook overigens gelden voor de opbouw VW- specificaties. Deze zijn alle nauwkeurig omschreven in het Reglement Ren wagens Formule V. Het gewicht van deze wagen is ongeveer 375 kg. Daardoor is een snelheid van circa 180 km/u mogelijk. Voor de carosserie wordt gebruik gemaakt van polyester Het chassis is een stalen frame, waar aan alle onderdelen gemakkelijk be vestigd kunnen worden. Het bouw pakket kost 1500,-. Het belangrijkste N.P.R. Tegelijk met de Autosportweek start de „N.R.P." met een grote ontwerp wedstrijd voor een racewagen. Ten einde zoveel mogelijk enthousiasten de gelegenheid te geven hieraan mede te te doen is de wedstrijd in twee groe pen verdeeld, t.w.: a): Het ontwerpen van een formulewagen, met gebruik making van normaal in de handel ver krijgbare onderdelen. Het inzenden van gedetailleerde constructietekenin gen is hiervoor vereist, b): Het ont werpen van een „Sportscar", zonder beperking wat vormgeving betreft. Het inzenden van een schaalmodel hiervoor vereist. De wedstrijd loopt van 15 juni tot 15 november 1968. De bekroonde ontwerpen zullen op de Racing Car Show „Autosport '69" worden geëxposeerd. Na het bezoek aan de Paddock ging men naar de „Auto-Slalom" aan het Wantveld. Hier reed wedstrijdleider M. Jonker een oefenrondje en maakte maar direct de snelste tijd tot dan toe: 54,3 sec in zijn motorklasse. De snelste trainingstijd werd door Fr. Franken- hout gemaakt: 52.3. De burgemeester schoot daarna de eerste renner weg: de bekende auto coureur Kees v. Grieken met Volvo. Hij draeide 52.9. De gedetailleerde uit slag volgt in de loop van de week, deelde het comité ons mede. Vissen in de Vliet om Vliet het dobbertje in de gaten. grootste lengte Zaterdagmorgen hebben 75 leden van 15 bedrijven uit Leiden en omgeving deelgenomen aan een hengelfestijn, dat aan de boorden van de Vliet onder een heerlijke zomerzon gehouden werd. Bij de vissers was enthousiasme ge noeg, bij de vissen was dit iets min der merkbaar. Toch waren de resul taten van dien dat er later, bij het bekendmaken van de uitslagen, ge juicht mocht worden. Dit gebeurde in de kantine van Minnesota aan de Rooseveldstraat, waar de vissers ge zellig bijeenkwamen om uit de mond nog persoonlijke prijzen voor degenen, die individueel de grootste lengte bij- eengevist hadden. Het gewicht had men dit keer maar over het hoofd gezien. Het meten geschiedde door medewerking van de L.H.B. (Leidse Hengelaars Bond.). Eén vrouw Als bijzonderheid kon prof. De Klerk mededelen, dat er één vrouw had mee gedaan: een novum, dat een spontaan hoeraatje kreeg. Ging de uitgeloofde wisselbeker de dagvoorzitter van Het Leidsche eerste maal naar Rotary en het jaar Volkshuis, prof. dr. L. de Klerk, tc daarop naar de Gemeentereiniging Lei welke fabriek en welke hengelaar aan het langste einde had den getrokken. De wedstrijd, die telkenjare grote animo oproept, was georganiseerd door het Leidsche Volkshuis en de samen werkende personeelsverenigingen van een groot aantal fabrieken en bedrij ven. De heer J. G. Wassing, voorzitter van de Hengelaarsbond voor Leiden e.o. vertelde ons, dat ditmaal op lengte gevist was. maar dan wel bovenmaats, „want torren prikken doen we niet aan De lengte was per fabriek bij elkaar getrokken. Verder waren er Prof. dr. L. de Klerk (rechts) over handigt de wisselbeker aan een afge vaardigde van Oosthoek. den, zaterdag de derde keer kon prof. De Klerk de beker overhandigen aan een afgevaardigde van Oosthoek, waarvan het team een totale lengte van 2.73,6 meter aan de hengels had gehad. De tweede prijs was voor de hengelsportver. Holder (2.33,5 meter); 3e werd de Kalkzandsteenfabriek Kat wijk (2.29,8 m); 4 Photogravure Ko ningsveld (2.17.5 m), 5 Grofsmederij (1.51,8 m); 6 Conserven v. d. Berg (1.44,4 m) en 7 Royal Mc Bee (1.38,9 meter). Prof. De Klerk overhandigde per soonlijke prijzen aan de heren Mazurel (Koningsveld), v. d. Linden (Oost hoek). Hakker (Kalkzandsteen). Hee- ren (idem), Filippo (Grofsmederij) en Brugman (Oosthoek). Ook waren er nog controleursprijzen. Vrijdagavond heeft de heer W. H. Oostdam voor de laatste maal in de al gemene ledenvergadering van VVSB de voorzittershamer gehanteerd. Na 9 jaar noodzaken drukke werkzaamheden hem zijn functie neer te leggen. Ondanks de geringe opkomst van de senior-leden is er In een zeer prettige, vriendschappelijk, tot doorzetten en opbouwen Inspirerende sfeer vergaderd. In z(jn inleidend woord bedankte voorzitter Oostdam al degenen, die zlcli in een of andere functie of op andere manier voor VVSB verdienstelijk hebben gemaakt. In hetb jjzonder be dankte hij de directie van het Psychia trisch ziekenhuis St.-Bavo voor de ver leende gastvrijheid en het gemeentebe stuur voor de financiële en andere steun, waardoor de werkcommissie tot enorme aktlviteiten kon komen. De sportieve resultaten van de 24 elf tallen waren niet om op te roemen. Slechts het 5e elftal van de zondag- en het 4e elftal van de zaterdagelftallen behaalden het kampioenschap van hun afdelingen. Wel verheugend nieuws vorm den de verenigingsaktiviteiten van het afgelopen seizoen, zoals o.m. de ver nieuwing van de afrastering rond het hoofdterrein, de nieuwe verlichting van het trainingsveld en de warmwaterdou ches In de kleedkamers. Voorzitter en penningmeester gaven toelichting op en kele onderdelen van het vrij gunstige fi nanciële verslag en penningmeester P. v.d. Berg werd door de voorzitter harte lijk bedankt voor alle tijd en moeite die hij voor WSB geeft. Het aftredende be stuurslid G. Musegaas werd btj acclama tie herkozen en in de plaats van de heer H. v. Paridon, die reeds tussentijds was afgetreden en van de heer W. H. Oost- dam die zich niet herkiesbaar stelde, werden eveneens bij acclamatie gekozen de heren W. Geerlings en F. Groot. Daarna werd laatstgenoemde gekozen tot voorzitter. Hij dankte voor het in i Geslaagden Mulo examen Voorschoten Voor het mulo-examen slaagden za terdag 15 juni in het Cultureel Centrum te Voorschoten: Diploma mulo-A: de dames C. G. C. Pera, Leiden; M. van Oos ten, Lelden: A. J. H. den Hollander, Lei derdorp; H. v. d. Veen, Leiden; M. Heemskerk, Leiden; E. Bennlngen, Lei derdorp; D. C. v. d. Berg, Hazerswoude; H. A. ter Haar, Voorschoten; 'P. H. Hermsen, Voorschoten; 'T. Jansen, Voorschoten; 'L. Mechelse, Voorschoten; •M. P. Bevelander, Voorschoten en A. J. P. Boon te Voorschoten. De heren M. A. Kerkhof, Leiden; D. H. Minnema. Leiderdorp; J. J. van Eg- mond, Noord w(j kerhout; D. Hazenoot, hem gestelde vertrouwen en zegde toe alles te zullen doen om de vereniging tot nog groter bloei te brengen. Op voor stel van de leden werd de scheidende voorzitter tot erelid benoemd. Deze be noeming, de dankwoorden door de 2e voorzitter, de heer P. J. v.d. Berg en de cadeaux, waaronder de prachtige globe op standaard met ingebouwde aanste ker van de gezamenlijke kantinebeheer ders, zullen de heer Oosctdam er wel van hebben overtuigd, dat zijn vele werk voor WSB door talrijke leden en niet- leden is gewaardeerd. Mulo-examens Voor het Mulo-examen van de Kath. Stichting voor die examens slaagden: A-dlploma: C. Th. M. Buikstra, Oegst- geest; C. Th. van Swieten, A. J. M. Slin gerland, W. F. J. v. d. Poel en J. Riet bergen, allen Lelden; W. N. Vork, Nieuwkoop; J. A. M. Cozijn, P. C. M. v. d. Geest, C. J. Hogenboom, M. J. v. d. Meer en R. L. Th. Rietbroek, allen Alke made; G. Th. C. Möllers, S. J. M. Noor- dermeer, V. J. Mollers, M. C. P. Straat hof en C. B. J. Vermeulen, allen Leimui- den; S. J. Strijk, E. C. Warmerdam, C. J. Rietbroek en J. P. M. Rietbroek, allen Alkemade; R. de Groot, M. L. Biegstra- ten en G. M. P. van Heugten, allen Lei den; A. A. S. M. Heemskerk, Zoeter- woude; R. P. J. Stouten, Nieuwveen; E. D. M. Brugger8. G. J. M. Schrama, A. J. Celosse en C. J. M. Seijsener, allen Al phen a/d Rijn. Bijna alle kandidaten behaalden te vens het Middenstandsdiploma. De R.K. Mulo-examens te Leiden zijn hiermede beëindigd. In de week van 10 tot 16 juni slaagden voor diploma A: 165; afgewezen voor dipl. A: 37. Geslaagd voor diploma B: 32; afgewezen voor dipl. B: 4. Geslaagd voor middenstand: 147; afgewezen: 89. NOORDWIJKERHOUT ARNOVA BRIDGETOURNOOI Het Arnova bridgetournooi, dat bij de Nederlandse Bridgebond reeds goed stond aangeschreven, heeft reeds na 3 jaar het brevet „A-tournooi" gekregen en is op weg uit te groeien tot een wer kelijk groot bridge-evenement van lan delijke betekenis. De prijswinnaars zijn: 1 De Haan-v.d. Werf uit Den Haag, 2 echtpaar Westerveld uit Amsterdam, 3 Balkende-v. Erne uit Woerden, 4 Rip- De Jong uit Leiden, 5 Rop-De Vries uit Den Haag, 6 Kaiser-Sint resp. uit Utrecht en Amsterdam, 7 Boekhorst- Vissinga uit Utrecht, 8 dames Van CuiJck-v.d. Helm resp. uit Den Haag en Amsterdam. Geslaaagd De heer S. H. M. v.d. Voort, ambtenaar ter secretarie alhier is een dezer dagen te Den Haag geslaagd voor het examen gemeente-administratie POSTDUIVENVERENIGING „STEEDS SNELLER" Uitslagen: 1 H. A. L. v.d. Berg, 2 Gebr. Steenvoorden. 3 J. Meulendijk, 4 M. C. Vermeij, 5 v.d. Niet-v. Rijn, 6 A. Borst. 7 C. Noordermeer, 8 Steenvoorden, 9 A. van Duin A.zn. 10 J. Barnhoorn. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 15 JUNI Rijksmus. Nat. Hist. Opening ten toonstelling Orangerie. 14.30 uur. Herensingel-parochie Installatie pastoor Koenekoop, 19.00 uur. Instituut aan Vrouwenweg gaat „De Weipoort" heten Het nieuwe zwakzinnigeninstituut, dat thans In voorbereiding is aan do Vrou- wenweg, zal door zyn naam altyd bleven herinneren aan de gemeente Zoetenvoiide waartoe dit gebied tot- voor enkele jaren behoorde. Het bestuur van de jonge stichting „Gemiva" dat ook reeds Huize „De IJssel" te Moordrecht in beheer heeft, heeft nameiyk besloten haar twee de instituut Huize „De Weipoort" te Het bouwbedrijf J- J. Vogels te Was senaar is thans druk bezig het voor malige studiehuis van de Kruisheren en de parochiekerk te verbouwen voor haar nieuwe bestemming. In oktober a.s. hoopt men het complex in gebruik te kunnen nemen. Nieuwveense scholier was drie dagen weg De 14-jarige scholier Sch., die in ver band met moeilijkheden op school had gespijbeld en de vorige week drie da gen van huis wag weggelopen, is weer terug. De jongen werd gevonden in een korenveldje aan het Tochtpad. De politie heeft hem veilig naar 't ouder lijk huis teruggebracht. Aanrijding In Blokland is giste ren een auto in aanrijding gekomen met een bromfiets op een gevaarlijke driesprong. De automobilist heeft waar schijnlijk de waarschuwingsborden over het hoofd gezien. Een bromfietser kon nog net de auto ontwijken, de tweede werd gegrepen. Aan bromfiets en auto ontstond flinke schade; er was geen persoonlijk letsel. In Alphen bijna 7000 gulden uit geldkistje ontvreemd Zondagmorgen is tussen vijf en zeven uur, ten nadele van de heer Sch., wo nende aan de Steekterweg te Alphen, uit zjjn woning een geldkistje, Inhou dende zes A zevenduizend gulden ont vreemd. Gedurende die tijd was de heer Sch. gaan melken en heeft de achterdeur van zijn woning opengelaten. Van die, voor de diefstal gunstige omstandigheid, heeft iemand gebruik gemaakt om zijn duis tere slag te slaan. De politie stelt een onderzoek in. MAANDAG 17 JUNI 1968 LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Fantasia (14 j.). Dagelijks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Strijd zonder genade (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Intiem rapport (18j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Cash? Cash! (18J.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Apenplaneet (14 jaar). Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De 7 maskers van de judoker (14 J.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. nacht (vr. zat. 23.30 uur) In 90 nachten de wereld rond (18 J.) KORRELTJE i heen kijken. (James Thurber) PUNT Raadszitting en rouwdienst ter herdenking van grote verdiensten voor gemeenschap ,Pas op, mijnbeer kapelaan, hij byt!" Zaterdag 15 juni was een dag van rouw voor geheel Boskoop dat zijn overleden wethouder dr. mr. J. F. Taat onder enorme belangstelling ten grave heeft gedragen. Om 1 uur was er een bijzondere openbare gemeenteraads vergadering ten gemeentehuize ter herdenking van de overledene en de postume toekenning van het ere-bur gerschap van de gemeente Boskoop. Hierbij waren behalve de familie van wethouder Taat aanwezig de echtge noten van de burgemeester, wethouder en gemeente-secretaris, de hoofden van dienst, het gemeentepersoneel, oud-raadsleden, vertegenwoordigers van plaatselijke instellingen en vereni gingen alsmede persoonlijke vrienden. Alsvorens tot de postume huldiging werd overgegaan, merkte burgemees ter Van Dedem op dat woorden in deze droeve stonde tekort schieten nu de raad juist in dit uur uiting wil geven aan de droefenis om het heen gaan van wethouder Taat. De thans onbezette zetel werd 23 jaar op voor treffelijke wijze door hem ingenomen. Wij zijn zeer veel erkentelijkheid en dankbaarheid verschuldigd voor de wijze waarop hij al die jaren de ge meentebelangen heeft gediend. De juiste man Wethouder Houdjjk memoreerde dat A. Dorrepaal, Bodegraven: 'H. T. San ders, Voorschoten en 'R. A. L. Tamme- ryn, Voorschoten. De met gemerkte kandidaten slaag den bovendien voor het middenstands diploma. Afgewezen één candidaat. Geslaagden ULO- jaren zeer veel waardering voor hem heeft gekregen. Vooral nu deze ten gevolge van zijn ziekte niet meer zo kon als hij wel wilde. Het was hier met recht de juiste man op de juiste plaats. Tijdens zijn 23-jarige ambts periode heeft hij zeer veel tot stand weten te brengen, vooral voor het on derwijs en de bejaardenzorg. Van de vele zaken wilde wethouder Houdijk vooral noemen het zwembad en de bejaardentehuizen. De realjsering van niftmnno Vnn^./.linton het tweede bejaardentehuis heeft hij examens T oorscnoten helaas niet mogen beleven. Ook de sport droeg hij een warm hart toe en In het Cultureel Centrum te Voor- door zijn voortdurend streven bezit schoten werden vrijdag ULO-examens Boskoop nu een prachtige sportaccom- afgenomen. Voor het A-dlploma slaag- modatie. dCde dames: T. W. de Vries, M. A. Finck. Belangrijke figuur E. W. P. de Wolf, A. J. Pera. M. v. d De heer J. Booy. voorzitter van de Stoep, E. M. van Woudenberg, S. Siyk- Prot Chr. raadsfractie, waartoe de huis. A. E. Vlijm, B. M. Zandi, A. M. overledene behoorde, sprak in zijn van 't Veer, C. J. Verhoeven en J. Jan- herdenkingsrede over het 25-jarig ju- sen allen Leiden: T. de Wit. Warmond: bileum dat hij zo gaarne zou hebben M. Los. Alkemade: H. M. Verhoog. P. I. gevierd. De waarderende woorden die M Bou.iewijns V A. L. den Hollander dan tot hem zouden zijn gesproken en A H. de Jong' allen Katwijk; zou hij zeker hebben afgewezen. Rest de l,ien: W. J. Vooijs. Oegstgeest; P ons slechts hem postume hulde te C. Schollen. Leiderdorp: H. Wlerda. S brengen. De heer Taat was in de frac van Meljgaarden. J. L. Ouwerkerk. R. W tie Jjfi Kuiters. H. J. Koet, W. F. Tydeman. I. J. de Wolf, R. C. Ph. v. d. Nieuwendijk. A. W. v. d. Tuyn. J. H Hagman'. P. A. v. d. Ham' en W. J. Sjardyn allen Leiden: D. Kloos Kat wijk. De met een gemerkte namen slaag den bovendien voor het middenstands diploma. Afgewezen: 8 kandidaten. OUD-ADE belanrijke figuur en vaak Monteba, M klonk het: „Wat zou Taat ervan den ken". Door zijn nimmer aflatende werkzaamheid was hij altijd grondig voorbereid en verrichtte hij zijn werk zaamheden met de grootste nauw keurigheid. Zwaar verlies De heer J. L. Verbeij (KVP) zei, dat de heer Taat in zijn 23 jaar trouwe dienst meer voor de Boskoopse bevol king gedaan heeft dan elk van ons raadsleden zelfs maar kunnen peilen. Ook de heer Verbeij wees op het vele werk van de overled me voor het on derwijs, bejaardenzorg en de zwem en voetbalsport. Als wethouder met een prot. chr. inslag was het voor hem geen gemakkelijke taak mede te wer ken aan de beoefening van de sport op zondag. De KVP-fractie ziet het overlijden van wethouder Taat als een zwaar verlies voor de Boskoopse ge meenschap. De heer P. v. d. Dool (PvdA) zei, dat de heer Taat zich bijzonder in de mening van zijn tegenstander wist in te leven en deze dan te toetsen aan zijn eigen inzichten. De heer W. Tol (WD) belichtte het vele werk dat de overledene voor de sport in het algemeen heeft verricht met als gevolg een fraai verwarmd zwembad en de voorbereidingen voor een overdekt instructiebad. Namens alle Boskoopse sportbeoefenaars sprak de heer Tol dank voor alles wat hij voor de sport heeft gedaan. Vervolgens spraken de heer G. Groenestein (Boe renpartij) en J. van Nes. Burgemeester Van Dedem sprak in zijn inleiding tot het voorstel om aan Johannes Frederik Taat posthuum het ere-burgerschap van de gemeente toe te kennen van een stamelend tot uit drukking brengen van wat er in ons omgaat. Eenieder wist hem te vinden en met zachte stem en milde humor benaderde hij zijn medemens. Zelfs wij als zijn naaste medewerkers hebben niet kunnen bevroeden hoe erg het voor hem was 6 jaar lang te weten en te voelen dat hij niet beter kon worden. Zijn sterke geest heeft al die tijd het lichaam overeind gehou den in een offeren voor de gemeen schap. Wij kunnen niets anders doen dan te trachten voort te gaan in zijn geest. Zijn voorbeeld blijft en dat is een bron waaruit wij kunnen putten. Op grond van alle verdiensten ge noemde en niet genoemde en waarvan er nog vele nimmer genoemd zullen worden stelde burgemeester Van De dem de raad voor aan de hand van 'n uitvoerige verklaring waarin slechts enkele van de vele goede hoedanighe den werden genoemd te besluiten om aan dr. mr. Johannes Frederik Taat posthuum het ere-burgerschap van de gemeente Boskoop toe te kennen. Met een stilzwijgend hoofdknikken kon de raad zich volmondig met dit voorstel verenigen. Rouwdienst Na afloop van deze bijzondere raads vergadering begaf het gezelschap zich naar de Geref. kerk alwaar een rouw dienst werd gehouden. Ds. Spoelstra hield nadat psalm 42:1:3 ('t Hijgend hert. der jacht ontkomen) gezongen was een toespraak over Romeinen 8:28. „Intussen weten wij, dat God in alles het heil bevordert van die Hem lief hebben, die volgens Zijn raadsbesluit geroepen zijn". Voorts werd nog het woord gevoerd door burgemeester Van Dedem, door de oudste broer van mevr. Taat (moe der van de overledene), door burge meester Haitsma (voorheen werkzaam ter gemeentesecretarie Boskoop), door J de heer Copijn, namens de Ned. Boom- j kwekersfederatie, door de heer J. Booy, door de heer P. G. Grooten- J dorst namens de Anti Revolutionaire Kiesvereniging, door de heer J. Boer namens het Prot. Chr. Onderwijs en door mr. H. Kierchheiner, kantonrech ter te Alphen aan den Rijn. De rouwdienst werd besloten met het zingen van gezang 83 (Vaste rots van mijn behoud). Na korte zang en gebed werd het stoffelijk overschot op de nieuwe Algemene Begraafplaats aan de Roemer aan de schoot der aar de toevertrouwd, waarbij de kist be dekt was met de bloemstukken van de nabestaanden. Tal van bloemstuk ken werden vervolgens nog gelegd door afgevaardigden van talrijke ver enigingen en instanties. De heer W. Lemkes dankte namens de familie voor zeer grote belangstelling en het ver leende ere-burgerschap, wat door de familie op hoge prijs werd gesteld. Op verzoek van de moeder van de overledene werd tenslotte nog gezon gen psalm 89:7 „Hoe zalig is het volk dat naar Uw klanken hoort". Marktberichten ROTTERDAM. 17 juni. Vee Aan voer totaal 1571; slachtrunderen 1181. varkens 390. Prijzen: slachtrunderen 485-520, 425-465. 380-405, 360-375; var kens 210-213, 207-210, 202-207; stieren 400-460, worstkoeien 350-370, slachtzeu- gen 160-170, zware varkens 175-190. Resp. aanvoer, handel en prijzen: slacht runderen, ruimer, rustig, lager; varkens, korter, goed, iets hoger. AMSTERDAM, 17 juni. Vee Aan voer 186 runderen, prils 370-510; 63 var kens, prijs 266-270. Handel ltalm. Geslaagden Katholieke Avond-IILO te Leiden Voor diploma A: Dick v. d. Aart, Joke van Benten, Mary Beuk, Rob Bunnig, John Caspers. Cock van Eeden, Tiny Fasel, Wim de Groot, Cees Hage, Jan v. d. Heide, Rita Hoogenboom, Francis Kalker, Ad Luiten, Leo Onderwater, Plet Ouwerkerk, Riek Overdevest, Nel Peek. Paulet van Reisen, Chris van Steyn, Gemma Veltman, Annie Warmerdam, Elleke Zuidervliet, Ina Volwater. Voor diploma B: Henk de Boer, Nico Dieben, Jos Onderwater, Jaap Ruigrok, Frans Varkevisser, Gerard Warmerdam, Hannie v. d. Zijden. Wrteringse sportvisser vangt reuzenkarper Het afgelopen weekeinde slaagde de sportvisser Sjaak Schoo wonende in Nieuwe W etering er in op zyn vaste visplaats naby de Weteringse brug over de Ringvaart een reuzen-karper aan de haak te krygen. Na ruim een uur had Schoo het dier op de wal. Het was z(jn bedoeling om de karper beschikbaar te stellen voor de kar pervijver, waar de bejaarden van Alkemade elk jaar een grote viswedstrijd houden. Jammer genoeg is de karper, die een gewicht heeft van 25 pond en 2 ons en 82 cm lang is, blijkbaar door de inspannende pogingen vry te komen, gestorven. Schoo heeft het dier gevangen met een doodgewoon gekookte aardappel (door hem zelf gekookt omdat zyn vrouw het niet goed doet) aan een 35/100ste lijn. Hij vist al jaren in de Ringvaart op karper, vaak heeft h(j succes, maar zo'n vangst als het afgelopen weekeinde heeft Sjaak nog nooit gehad. Begrypelijk dat er veel bekijks was voor de enorme vis.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4