Verdiept terras bij Kennedy- centrum in Leiden-Zuidwest Interparochiële Charitas Vier collectes voor tekort van f. 100.000 AKTIEVE JONGELUI PAGINA DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 14 JUNI 1968 Versierd met bronzen beeldje en zitbanken Dezer dagen wordt een begin gemaakt met de aanleg van een verdiept plateau tussen de vijver langs de Beethovenlaan en het Kennedy-winkelcentrum in Zuid- West. Het plateau, dat ongeveer 20 bij 30 meter groot wordt, komt 45 cm. beneden het trottoir te liggen. Op de keermuren rond het plateau komen lange en tame lijk brede bloembakken. Op drie punten komen trappen van drie treden. De muur aan de kant van de vijver steekt onge veer 95 cm. boven de wateroppervlakte uit. Door een houten leuning op deze muur aan te brengen kan deze dienst doen als zitbalustrade voor kinderen. De zithoogte wordt ca. 35 cm. Aan de voet van de muur wordt veiligheidshalve in de vijver een z.g. „piasberm" aange bracht; een vrij brede ondiepe strook in het water. Op het plateau, dat van een slerbe- tegellng wordt voorzien, komen elf zit banken met rugleuning en twee zonder. Verder komt in het midden een gedeelte van 9 by 4.5 meter met gryze trottoir tegels, waarop een aantal losse bloem bakken wordt geplaatst. Een ca. 1.50 m. hoog bronzen beeldje van de Amsterdamse kunstenares E. Th. Beerthuls-Roos krygt t.z.t. eens een plaats op het plateau. Ten gerieve van moeders met kinder wagens wordt een af- en oprit gemaakt. Speciaal met het oog op de bewoners van „Haagwijk" zal een der trapjes oen voorzien van een leuning. Het bouwkundige gedeelte van het werk wordt uitgevoerd door de fa. J. Bekooy, de aanleg van de sierbestrating van het terras en omgeving wordt uit gevoerd door personeel van de afdeling „Bestratingen" van Gemeentewerken. De plantsoenendienst tenslotte zal de zorg voor de plantenbakken op zich ne men en het planten van bomen aan de noord- en zuidkant van het plateau om het terras zoveel mogelyk windvrij te maken. Daarby wordt o.m. gedacht aan de Japanse kers, die in het najaar ge plant kan worden en dan in mei in bloei kan staan. De aanleg van het plateau zal ongeveer 3 maanden duren. Troostprijs voor Rijksuniversiteit in O.W.-toernooi Het voetbalteam van de Rijksuni versiteit van Leiden heeft in het O.W.- toernooi 1968 een prijs gewonnen in de troostronde. Deze prys werd be schikbaar gesteld door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. De hoogste plaatsen werden ingenomen door de Rijksuniversiteit Utrecht, de Technische Hogeschool uit Delft en de Vrije Universiteit uit Amsterdam. De aftrap van dit toernooi, dat werd ge houden in de hal van het ministerie te Den Haag, werd verricht door mi nister dr. G. H. Veringa. R.K. Vrouwengilde besloot seizoen met dia-avond Met een veelheid aan informatie over cultuur en bewoners van Portugal heeft het Kath. Vrouwengilde gister avond in 't Petruszaaltje aan de Lam- menschansweg het seizoen 67-68 afge sloten. Die informatie werd gegeven door de presidente, mevrouw Linden- hoff-Hop, die Portugal vorig jaar be zocht had. Aan de hand van tientallen kleurige dia's, getoond met begeleidende toe passelijke muziek van de brandrecor- der, met gesproken tekst en live-op namen uit Portugal, maakten de Gilde- dames de reis door „de tuin van Europa". Alle facetten van het land waren op bijzonder fraaie wijze onder de loep genomen, hetgeen veel waar dering vond bij de dames. De avond was begonnen met een H. Mis in de St.-Petruskerk onder leiding van de zeereerw. heer Vreeburg. In haar inleiding bedankte mevrouw Lin- denhoff hem voor het leiden van de kerkdiensten voor de leden van het Vrouwengilde. Mevrouw R. Eerdmans- Clignett, lid van het bestuur, kreeg voor haar vele goede werk voor de vereniging verricht een geschenk aan geboden. KETTINGBOTSING Gisteravond om 18.10 uur kwam een kettingbotsing op hel Schutters veld, waarbij vier personenwagens be trokken waren, voor. De auto's kwa men uit Leiden (2 stuks), Katwijk en Noordwijk. Vanwege een verkeers situatie remden drie wagens. De ach terste chaufeur van een rij van vier auto's zag het te laat en botste met zijn wagen tegen de achterste aan, die opschoof, waardoor de drie andere wa gens tevens werden beschadigd. De achterste auto was aan de voorzijde beschadigd, de twee middelste aan voor- en achterzijde en de voorste aan de achterzijde. Gisteravond om 17.20 uur maakte een 50-jarige bromfietster bij 't maken van een bocht links op de Haagweg, richting Churchilllaan een val. Zij kwam n.l. met het linker pedaal op de grond. Haar voet schoot daarbij van bet pedaal, waardoor de pedaal in het been drong. Met diepe vleeswonden is de dame via de EHD naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. „BEDELjPREKEN" TE GROOT BEZWAAR Enige tjjd geleden Is door een advies commissie aan de deken van Leiden rap port uitgebracht inzake de charitatieve Instellingen te Leiden. Een der opdrach ten van deze commissie was een plan te ontwerpen ter vereenvoudiging van de financiering van het charitatieve werk, in het byzonder wat betreft het verwer ven van de benodigde gelden. Hoewel de meeste instellingen van het Ryk en de Gemeente subsidie ontvan gen, moet toch altijd nog een aanzien lijk bedrag uit particuliere bronnen ver kregen worden, door giften, donaties, bepaalde acties enz. Daarnaast werd door diverse instellingen een dringend beroep op" de pastoors der verschillende paro chies gedaan om zondag's een collecte in hun kerk te mogen houden al dan niet voorafgegaan door een z.g. bedelpreek. Terecht werden deze regelmatig te rugkerende bedepreken door de pas toors als een groot bezwaar gevoeld, omdat daardoor de elgeniyke woord- verkondiging vaak in het gedrang kwam. De commsisie heeft dan ook geadvi seerd alle charitatieve instellingen voor hun financiële behoeften onder de Inter parochiële Charitas Instellingen te bren gen, wier taak het voortaan niet alleen zal zijn het beoordelen van de financië le eisen van iedere vereniging afzonder- Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth Cornelia d.v. D. Roolvink en A. G. v. 't Net; Antje Ste- phina d.v. A. Rijsdam en A. S. Lange- rak; Johannes Mattheus z,v. J. Kabalt en J. F. Foulon; Silvana Madeleine Bir- gitta d.v. J. W. v. d. Wijngaard en M. C. L. de Roojj; Johannes Albertus Jo- sehp z.v. J. A. v. d. Berg en J. A. He- binckWalter Denis z.v. J. Bakker en E. v. d. Tuin; Maria Wilhelmina d.v. P.P. H. Kerkvliet en J. M. A. Kooloos; Elisabeth Suzanne Ann d.v. L. M. A. Schalks en S. C. Haarland. Gehuwd: G. F. C. Blonk en T. J. M. DüUrland; G. A. A. Teunissen en W. M. L. Vogelezang: F. Hartman en F. M. Daguenet; J. Duk en J. C. Ouwer- kerk; G. J. v. Delft en Y. Wacht; G. Hartevelt en G. M. C. Vlaskamp; J. Bloot en H. F. Trossel; H. J. Stouten en M. E. de Vink; H. J. Kapaan en M. Buursink; J. Nielsen en J. J. Renes. Ondertrouwd: J. M. A. Holthaus en J. M. Simonis; H. L. Duijm en M. H. C. Duijm; H. A. de Zwijger en J. B. Louw- rier; N. J. Montanus en L. de Tombe; P. Podda en E. H. M. v. Klink; C. v. d. Pluijm en A. S. v. Oosten; A. Smit en C. A. M. Kuipers; J. Schuilenburg en E. M. Mendel; C. H. v. d. Wijngaard en W. E. M. v. d. Huizen; F. Hofman en C. Biyieve; J. B. A. Beugelsdyk en C. J. Leget; J. H. Chaudron en M. Mon- togne; L. A. Put en C. M. Dolieslager; A. v. d. Harg en A. W. v. d. Plas; H. P. de Roos en B. M. E. Wesselius: A. A. Koster en T. J. Bonnet; R. J. v. Schie en J. P. v. d. Raad; P. Vincourt en S. E. v. Leeuwen; A. H. Dernee en M. A. J. v. Berkel; W. P. Rietkerk en J. Vo gelezang. Overleden: T. A. v. Vliet 63 j., m.; M. J. Dreef 34 j.. e.v. H. Bronsgeest; J. C. v. Benten 43 J., e.v. J. Tegelaar. lijk maar óók het toewijzen van de ont brekende gelden binnen het kader der overige Instellingen en binnen het totaal, dat voor alle charitatieve instellingen te zamen beschikbaar is. Als diverse in stellingen hun inkomsten blijven ver werven op de wyze zoals dat tot heden is geschied, zal door de Interparochiële Charitas Instelling rekening moeten wor den gehouden met een jaarlijks tekort van ongeveer 100.000, Om aan de benodigde gelden te kun nen komen zullen jaariyks in alle Leidse parochies vier grote gezamenlijke col lectes worden gehouden o.a. voor de volgende charitatieve instellingen: B. K. Maatschappeiyke Gezinszorg, Kath. Stichting voor Club- en Buurt huiswerk; Sociaal Charitatief Centrum; Kath. Vereniging „Meisjesbelangen"; Kath. Vereniging voor Kinderuitzending; Kath. Stichting voor Geesteiyke Ge zondheidszorg; St. Vinccntiusvereniging; St. Elisabeth vereniging, Vereniging St.- Veronica". De éérste grote gezameniyke collecte wordt, na overleg met de deken, ge houden op zondag 16 juni a.s. De Inter parochiële Charitas Instelling vertrouwt er op, dat alle katholieke van Leiden door hun royale bijdragen mee zullen werken om bovengenoemd tekort te dekken. Het gironummer der Interparo chiële Charitas Instelling is 122727. Per 1 mei 1968 zyn bevorderd tot adjudant resp. brigadier van gemeente politie te Leiden, de brigadier H. L. Voorn en de hoofdagent J. A. Hey. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 14 JUNI Stadsgehoorzaal (Grote zaal). Ned. Madrigaalkoor. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal (Foyer). Muziek demonstra tie leerlingen muziekschool. 19.30 uur. Cantine Coöp. Rijnland. Roosevelt straat 12a, burgerij-bijeenkomst Zuid West, uitgaande van P.v.d.A.-raadsfrac- tie. DOCOS-kantine Reünie voor oud leden van de verenigingen Rood-Wit, Jeanne d'Arc, Kolping Boys, Leiden en DOCOS. Aanvang 7.30 uur. ZATERDAG 15 JUNI Rijksinus. Nat. Hlst. Opening ten toonstelling Orangerie. 14.30 uur. Herensingel-parochie Installatie pastoor Koenekoop, 19.00 uur. DINSDAG 18 JUNI Holland Festival „Hoera Amerika" door toneelgroep Studio in Leidse Shcouwburg, aanvang 20.15 uur. Academiegebouw Tweede debat werkgroep „Kritische Universiteit", antwoord van prof. Kuenen, aanvang 20.00 uur. De Burcht Ledenvergadering „De Natuurvriend", aanvang 20.00 uur. KUNSTAGENDA Rijksmus. voor Gesch. der Natuur wetenschappen Tentoonstelling Her man Boerhaave (derde eeuwfeest van zijn geboorte): Lente Festival. Ge opend: dag. van 10.00-16.00 uur; zon dag 13.00-16.00 uur. Ryksmuseum voor Nat. Historie Tentoonstelling „Walvissen en walvis vaart", Orangerie Hortus Botanicus. ADVERTENTIE Laat da platen maar draaien. Speciaal voor Vader. The Best of Mantovani 2 L.p.'s in mooie Cassette 18,50 In combinatie 1 L.p. James Last 1 L.p. Bert Keampfert 19, Gezellige potpourri van de 3 Jacksons 2 L.p.'s in Cassette 18.50 The Best of Country and West o.a. Jim Reeves - Skeeter Davis 9,90 Stereo Festival Vele grote orkesten op een plaat 6,95 Radio's: Voor inbouw auto v.a. 139. Als draagbare radio v.a. 19,95 Scheerapparaten Remington Selectie 98,50 Inruil oude 40. Philips 3 kop 85,Inruil oude 20, Philishave 49,95 Braun sixtant 79, Philips Electro-grammofoon AG 4431 (overjarig) van 169,— nu 139,— van Zijp AFD. GRAM.PLATEN Haarlemmerstraat 279-281 Leiden LEIDSE BIOSCOPEN zijn door de KFC als volgt gekeui mera: Fantasia (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.1: Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Intiem rapport (18J.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Cash? Cash! 18j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Apenplaneet (14 jaar). Geprolongeerd. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Ro.v: De 7 maskers van de judoker (14 j) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. nacht (vr. -f zat. 23.30 uur) In 90 nachten de wereld rond (18 j.) KORRELTJE Veel mensen bereiken niets, omdat zy smeken wanneer zij zouden moeten eisen en eisen wanneer zij zouden moe ten smeken. Installatie van pastoor Koenekoop in Herensingelkerk Zaterdagavond, 15 juni, begroet de parochie van O.L. Vrouw Hemelvaart en Sint-Joseph aan de Herensingel haar nieuwe pastoor. De installatie van pastoor W. A. J. Koenekoop zal verricht worden door deken W. Haring, voorafgaand aan een plechtige Eucha ristieviering. De nieuwe pastoor houdt zelf de predikatie. Na de geconcele breerde Mis is er voor iedereen ge legenheid, persoonlijk met pastoor Koenekoop kennis te maken. De plech tigheid begint om 7 uur en zal om streeks 8 uur afgelopen zijn. Pastoor Koenekoop is de opvolger van pastoor J. A. van Kleef, die vandaag met emeritaat is gegaan. 300,- boete geëist voor oplichting VU bent slecht van betalen", zo stelde de Haagse politierechter vast. doch de 27-jarige schoonmaker uit Gouda was het daar niet mee eeq^. De rechter be schikte evenwel over ruime informaties die terug gingen tot 1960. Toen had de schoonmaker in een winkel in Leiden een costuum gekocht, maar betaling liet op zich wachten. Niettemin toog de schoonmaker onlangs weer naar die win kel in Leiden teneinde zich van een costuum te voorzien. Men herkende hem blijkbaar niet en voor alle zekerheid gaf de schoonmaker de naam op van zijn vriend die hem vergezelde. En weer bleef de betaling achterwege. ,Ik ben het costuum aan het afbeta len met vijf gulden per week", deelde de schoonmaker triomfantelijk mee. Die mededeling maakte niet de minste indruk bij de rechter: „Dat zal alleen zijn, omdat er een strafvervolging tegen u werd ingesteld", nam hij aan. En daar bracht de verdachte niets tegen in, het schot was duidelijk in de roos. Het strafblad van de schoonmaker bleek ook allerminst brandschoon te zijn en daarom eiste de officier 300,boe te terzake van de oplichting. De rechter veroordeelde conform die eis. W. J. Schouten 50 jaar bij Firma Steffelaar De heer W. J. Schouten is vanmorgen bij de firma Steffelaar aan de Nieuw st raat gehuldigd in verband met zijn gouden ambtsjubileum. De heer Schou ten. die bij z(jn 40-jarig jubileum reeds geridderd was. kreeg tijdens een intieme byeenkomst van de directie een reis naar keuze en een album met foto's uit de afgelopen jaren, en van zyn collega's een gouden polshorloge aangeboden. Tevens werd hem de gouden medaille plus bybehorende oorkonde van het Cen traal gedistilleerd bureau overhandigd. Op 17-jarige leeftyd kwam de heer Schouten bij de fa. Steffelaar in dienst. Na korte tijd klom h(j op tot meester knecht zowel in distilleerderij, winkel als wijnafdellng. Bij de uitbreiding van het bedrijf werd zijn taak gesplitst. Sinds die tijd was hij keldermeester van de wijnafdeling. Nu gaat de heer Schouten met pensioen. Namens de directie spraken de heren A. Bakker en H. van Veen. Eenstemmig prezen zij de jubilaris als een hardwer kend mens, en een voorbeeld voor de jeugd. De heer Van Veen bood de echt genote van de jubilaris bloemen aan. PUNT TUCHTRECHT AAN DE LEIDSE UNIVERSITEIT VOLOP IN DISKUSSIE Orde-commissie „hoogst onwenselijk*" Het tuchtrecht aan de Leidse univer siteit is volop in discussie. By de gadering van de Leidse Studenten Raad van gisteravond waren dan ook prof. dr. P. Muntendam, de rector-magnifl- cus, de pro-reetor prof. dr. D. J. Kue nen en de hoogleraar in het strafproces recht, prof. dr. G. Duisterwinkel, uitge nodigd om het standpunt van het Pre sidlum Senatus, het dekanenkollege var de universiteit toe te lichten. Uitgangspunt was, dat de studenten de werking van het tuchtrecht willen beperken tot de orde van het onderwijs. Het bestuur van de universiteit hand haaft de oude formulering, waarbij ook schadë aan deImWérsItelt .dn het onder mijnen van het vertrouwen tussen do- LEIDSCHENDAM heer Te Meij, pastoor van de jongste parochie van Leidschen- dam, de Gdeachteniskerk Paus Johan nes XXIII, viert zondag 23 juni a.s. zijn 25-jarig priesterschap. Het pro gramma voor de feestviering van dit or de jonge parochie belangrijke feit als volgt samengesteld: Zaterdag 22 juni om 19.15 uur Jongerenmis. Zon dag 23 juni 9 uur gezinsmis waarna de kinderen gelegenheid krijgen de jubilaris te feliciteren in de Dr. Per- quinschool. Om 12 uur zal de pastoor ■n Plechtige Hoogmis opdragen. Des iddags receptie tussen 15 en 16.30 u. De feestavond wordt gehouden op vrijdag 28 juni in een der zalen van Hulp en Heil, waaraan een cabaret gezelschap voor de nodige vrolijkheid DE LEIDSE COURANT VRAAGT voor diverse wyken in Leiden VOOR DE BEZORGING VAN ONZE KRANT LEUKE BIJVERDIENSTE AANMELDEN ABON. AFD. - PAPENGRACHT 82 - LEIDEN cent en student onder de tuchtrecht- vergrijpen valt. Dit wijzen de studen ten af. omdat zij vinden, dat uitslui tend in de onderwijssfeer sprake is van een universitaire „groep". De reetor- magniflcus, die volgens het tuchtrecht belast is met de handhaving van de tucht onder de studenten gaf zelf toe, dat dit In feite voor hem onmogelijk is. Als medicus kan hy geen oordeel ge in juridische aangelegenheden. En volgend jaar Is er een andere rector, die niet noodzakelijk juridische kennis be hoeft te hebben. Prof. Muntendam vindt het ook in het algemeen onjuist, dat de rector op eigen houtje de toepas baarheid van het tuchtrecht uitmaakt. Spelregels Prof. G. Duisterwinkel betoogde, dat er ook buiten de orde van het onderwijs een minimum aan spelregels moet be staan in de verhouding van docent tot student. Het tuchtrecht kan voor de studenten hierin voorzien. Voor hoog leraren bestaat er ook een intern regle ment, waarbij de rector hen ter verant woording kan roepen. Een vraag uit de raad aan prof. Kuenen of het minis terie richtlijnen inzake de toepassing het tuchtrecht heeft uitgegeven werd door hem ontkennend beantwoord. ,Die richtlijnen zullen we ook niet vra gen", voegde hy er nog aan toe. orde-commissie een suggestie van prof. Munten dam een orde-commissie van studenten in het leven te roepen als aanvulling op het tuchtrecht, reageerden de studen ten met „hoogst onwenselijk". Unaniem de raad van mening, dat studenten buiten de orde van het onderwijs In geen enkel opzicht een aparte groep vormen, overtuiging waar het bestuur van de universiteit kennelijk maar zeer moei lijk in mee kun gaan. t er een bevredigende oplossing uit deze impasse te voorschijn zal komen zullen de studenten hun medewerking de adviesraad voor de toepassing het tuchtrecht weigeren. In deze adviescommissie hebben nameiyk twee itudcnten zitting, zodat elke toepassing ,-an het tuchtrecht, voor een rector, die •r in feite niet aan wil, is uitgesloten. 40) „zyn hier ook hamsters afgegeven" Marktberichten LEIDEN 14 juni Vee Stieren 11, melkkoeien 65, vette koeien 280, vare koeien 50. pinken 5, graskalveren 2, vet te kalveren 35, nuchtere kalveren 7, vet te schapen 200, weldeschapen 130, vette lammeren 29, zuiglammeren 160, weide- lammeren 489, Texelse lammeren 720, varkens (zeugen) 83, schrammen 54, biggen 543. paarden 4, veulens 2, gelten 22. Totaal 3141. Pryzen: stieren (slacht) s.g. 4,20, 4,65 melkkoeien 950, 1250, 1675, vette koeien s.g. 3,75, 4,30, 5,20, vare koeien 675, 1000, 1375, vette kalveren l.g. 3,15, 3,60, vette schapen 100, 115, 135, weldeschapen 120, 130, 140, vette lammeren 130, 145, 165, zuiglammeren 120, 130, 140, weidelammeren 100, 115, 120, Texelse lammeren 105, 120, 130, zeugen (drachtige) 375, 100, 450, schrammen 85, 95,, 115, biggen 65, 68, 70; gelten 15, 50, 80. Handel: slachtatie- ren rustig, melkkoeien rustig, vette koelen stroef, duur, vare koelen willig, vette kalveren redeiyk. vette schapen en vette lammeren en zuiglammeren stug, weldeschapen rustig, Texelse- en weide- lammeren redelijk, zeugen en schram men en biggen rustig, gelten rustig. LEIDEN 14 juni kans Aangevoerd 1 party Goudse kaas extra kwal. tot 4,03, le kwal. tot 3,90, 2 partyen Leidse le kwal. tot 3,70 p. kg. LEIDEN, 14 juni. Groente Aard beien 74-92, aardappelen 29-57, andyvie 12-30, peulen 1.00-2.90, snybonen 2.50- 3.00, stambonen 3.70-3.80, tuinbonen 73- 76. spitskool 13-16, postelein 19-27, ra barber 20-41, spinazie 9-36, komkom mers 18-48, tomaten: A 6.10-6.30, B 6.70-7.10. C 5.70-5.80, CC 4.90-5.10, uien mtddelfyn 11-17, waspeen 78-93 p. 100 kg, bloemkool: A 92-1.50, B 78-1.28, C 86-1.18, sla 5-17 p. 100 stuks, boapeen 55-73, kroten 13-25, peterselie 17, ael- dery 7-13, uien 10-11 p. 100 bos. LEIDSC'HENDAM 13 juni Eieren Aangevoerd waren 70920 kipeleren. De noteringen waren voor 8100 eieren no. 0 13,95-14,90, 11900 1 13,20-13,80, 19600 no 2 11,50-12,65, 17100 no 3 10,20-11,00, 6400 nu 4 9,00-10,00, 4200 no 5 7,85-8,00, 2700 no 6 6,15-7,00, 500 kneus I 9,00- 9.05, 420 kneus II 9,05-11,00, 45 eende eieren 11,65, 43 ganze eieren 21,30 per st. Een kandidaat voor het vakdiplo- ma Hurgeriykc en Utiliteitsbouw 1968 worden vragen gesteld be treffende de sanitaire en elektri sche installaties in woningen. ZOETERWOUDE H.R. MISBIE-THl'ISFRONT „wy mogen ons gelukkig pryzen, dal vv(j In onze parochie nog zo n aktlef Missiethuisfront bezitten", zei pastoor Kragtwyk enige weken geleden, toen hy de huis-aan-huis collecte voor de paro- chle-misalonartssen aankondigde. Deze collecte is Inmiddels gehouden en heeft i het bedrag van pl.m. 1800, opge bracht. Het vorig jaar bracht deze col lecte 2300, op. 't Thuisfront-bestuur vertrouwt er dun ook op, in staat te worden gesteld ook dit Jaar weer zo'n zelfde bedrag aan de missionarissen te kunnen overmaken, Zy die nog niet in de gelegenheid waren hun bydragc tc schenken kunnen hiervoor ulsnog te recht bij de heren H. J. M. van Mil, Oranjelaan 10. Zoeterwoude H. R. en 1'. Goddljn, Koningstraat 35, Leiderdorp, terwyi ook de brievenbus van de pasto rie voor dit doel wagenwyd open staat. De gelukkige missionarissen aan wie een gedeelte wordt toegezonden zyn: pa ter Vlasveld, werkzaam op de Phlllppy- nen, pater Bart Lub die in Ethiopië ver- i blijft, de verleden Jaar november naar i missiegebieden vertrokken Frans van 1 der Poel (Brazilië) en Theo Pleterse die naar Chili ging terwtyl ook pater Ver hagen, doordat zyn ouders indertyd In onze parochie kwamen wonen, ln aan merking komt. VOORSCHOTEN Ondertrouwd: Cornells Renes, 25 jr en Maryke Pctronella dc Koning. 23 Jr., Johannes Jacobus Maria Sommellng, 27 jr. en Agnes Anna Maria Rebers, 26 Jr., Theodorus Johannes Hubertus Donatie 20 Jr cn Estella Nagtegaal, 16 Jr., Wou ter Hubert Cornells Oudshoorn. 22 Jr, en Berendina Ooaleroin. 21 jr.. Hendrik Fetynenbuih Si Jr ra Hojbratb* Aiida Meijer, 20 Jr.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5