Kinderarts A. Kuiper legt praktijk neer Proef voor 800 gezinnen in Leidse binnenstad „Onderlinge" van De Bataven Bezit U een giro-rekening DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 JUNI 1968 28 jaar in Leiden en omstreken werkzaam geweest Met ingang van 1 juli legt dokter A. Kuyper, die sinds 1940 in Leiden en omgeving werkzaam is geweest als kin derarts zijn praktjjk neer. Zijn werk wordt overgenomen door dokter A. Tal- nia, die reeds twee jaar zeer nauw met j de scheidende kinderarts heeft samen- 1 gewerkt. Kokter Kuyper, die zich in Twente gaat vestigen, deed in 1930 artsexamen in Amsterdam. Gedurende 1 jaar assis- i teerde hij vervolgens in de chirurgie te Dordrecht, waarna hij zich als huisarts te Lochem vestigde. In 1940 kwam dak ter Kuyper noar Leiden om zich bij prof. E. Gorter te specialiseren in de kinder geneeskunde. Na zijn specialisatie ves tigde hij zich te Oegstgeest, waar hij di rect geconfronteerd werd met de kwa lijke gevolgen van de oorlog: ondervoe ding en infecties bij kinderen door het I gebrek aan goed voedsel. Dr. Kuyper heeft zich in zijn Leidse jaren een grote bekendheid verworven in Leiden en verre omgeving. Ruim 20 jaar deed hij klinisch werk in het Elisabeth- s ziekenhuis; de laatste zes jaar in het Büiaconessen-ziekenhuis, waarvan hij te- jvens staflid was. Niet alleen door zyn in de Leidse ziekenhuizen met JPhun streekfunkties genoot dr. Kuyper grote bekendheid. In de Bollenstreek was hij vele jaren verbonden aan consultatie- Katwijkse kantinekrakers in kraag gevat Acht jongelui, waaronder zes Kat- wijkers en twee Utrechters, in leeftijd variërend van 16-21 jaar zijn eergiste ren in de kraag gevat. Dat was hel resultaat van intensief speurwerk var de politie, die tijdens de pinksterda gen het bericht doorkreeg dat inge broken was in de Quick Boys-kantine op het sportcomplex „Nieuw Zuid". Vijf knapen hadden zich op eerste pinksterdag 's avonds om half tien toe- gang verschaft tot deze kantine via eer bovenlicht. Twee kisten bier, twee flessen drank, tien pakjes shag alsmede vijftig pakjes sigaretten werden buit gemaakt. Daarvan werden veertig pak jes sigaretten en de pakjes shag in de duinen begraven en de andere dag verdeeld. Met het overige toog men naar het strand waar een feestje werd georganiseerd. Het strand|eest nam enige ure beslag en eindigde omstreeks het mid dernachtelijk uur. Waggelend keerde het gezelschap daarop weer naar „de plaats van de misdaad" terug, waar drie anderen hen stonden op te wach ten. Het vijftal dat „geen moeilijkhe den" wenste sloot snel een compromis nodigde het nieuwe drietal uit de kantine binnen te stappen. Het tweede bezoek had een' heel wat minder rustig verloop. Wasbakken werden uit de muren gerukt, eieren werden tegen de wanden stukgeslagen en stoelen en tafels werden omver getrapt. Een grote ravage ontstond daardoor, maar desondanks viel de schade achteraf nogal mee. Tegen het achttal werd proces-verba al opge maakt. PV's van vijftien bedrijven in hengeltoernooi In de Vliet vanaf het zwembad De Vliet tot Allemansgeest gaan zater dagmorgen vijftien personeelsverenigin- /an bedrijven in Leiden en omge- een viswedstrijd houden. Aan het evenement, dat elk jaar eenmaal wordt georganiseerd, nemen 75 sportvissers deel. Iedere vereniging komt met een ploeg van vijf man op de wal. De perso neelsverenigingen. die aan het festijn, dat om half tien begint, deelnemen zijn: Gemeente Reiniging, Gemeente Werken, Hartcvcld en Zn., v. d. Berg Conserven, Minnesota. Oosthoek en Zonen; Katwijk- Kalkzandsteenfabriek, Kon. Ned. Grofsmederij, J. den Holder Hengelsport, Firma Schoondergang, Royal-Litton, Leidse Wolspinnerij, Sikkens Sassen- heim, Koningsveld en Zn.; Leidse Appa- ratenfabriek. Na de wedstrijd welke tot 11 uur, duurt, zal prof. dr. L. de Klerk de prijzen uitreiken in de kantine van „Minnesota" aan de Rooseveltstraat. Prof. De Klerk 'a voorzitter van de samenwerkende Personeelsverenigingen in Leiden. De vertrekkende arts zal woensdag middag een afscheidsreceptie houden in het Diaconessen-ziekenhuis. En wel van 4 tot 5 uur in de „huiskamer". Op spitsuur Vrachtwagen en autobus stremden verkeer Een vrachtauto met aanhanger, met een totale lengte van 18 meter, en een NZH-bus met een lekke band, hebben gistermiddag het verkeer op de Prinses- sekade gedurende drie kwartier volko men lamgelegd. Oorzaak daarvan was het breken van de kruiskoppeling van de vrachtwagen combinatie voor het verkeerslicht van de Bostelbrug. Een gedeelte van de gebro ken kruiskoppeling viel naast de wagen op de weg. Een juist aankomende NZH- bus reed over dat afgebroken deel en kreeg een lekke band. Gedurende drie kwartier (van 18.00 tot 18.45 uur) moest het verkeer worden omgeleid om dat de twee gevaarten de hele weg blok keerden. De vrachtwagencombinaie werd door een kraanwagen weggesleept; de bus werd ter plaatse van een nieuw wiel voorzien. LUCHTBUKS - SCHUTTER In de nacht van dinsdag op woensdag heeft de Leidse politie een 17-jarige Lei- denaar aangehouden. De jongeman schoot vanuit het zolderraam van zijn ouderlijke woning aan èe Rijnsburger- weg met een luchtbuks op verkeersbor den. De luchtbuks en een bijbehorende doos loden kogeltjes werden in beslag genomen. BROM F1ETSON GELU K Een 17-jarig meisje uit Leiden heeft gisteravond omstreeks elf uur bij een valpartij met een bromfiets een hoofd wond en een hersenschudding opgelopen. Het meisje kwam te vallen toen de be stuurster van de bromfiets een 16-jarig meisje, eveneens uit Leiden, op de Lage Rijndijk, de macht over haar stuur ver- Prof. dr. M. David Prof. Muntendam Huisvuil in plastic Volgende week dinsdag en vrydag (18 en 21 juni) wordt in het stadsdeel, be grensd door Lange Mare, Oude Vest en Haarlemmerstraat, een proef gehouden met het gebruik van plastic zakken in de vuilnisemmers. Zoals bekend is in januari jl. een soortgeiyke proef gehouden in een deel van Leiden Zuid-West. De resultaten daarvan waren zowel t.a.v. de gebruikers als van de reinigings dienst zeer bevredigend. De gebruikers toonden zich in overgrote meerderheid enthousiast, terwijl de reinigingsdienst een duidelijke tijdsbesparing kon consta- De tweede proef, waarbij ruim 800 gezinnen zijn betrokken, heeft voornameiyk ten doel na te gaan of de in Zuid West opgedane ervaringen ook van toepassing zijn op een gebied in de oude binnenstad, waar de omstandigheden, zoals byv. het soort bebouwing en het verkeer, duidelijk verschillen van die in Zuid-West. Burg. v. d. Willigen onder-voorzitter Monumentenraad Bij Koninklijk Besluit van 24 mei is de burgemeester van Leiden, mr. G. C. voorzitter van de Monumentenraad, van der Willigen benoemd tot onder voorzitter van de monumentenraad, waarin hij tot dan toe reeds als lid zit ting had. De Monumentenraad, die is ingesteld bij de Monumentenwet 1961, heeft tot taak de betrokken minister van voor lichting te dienen over zaken die be trekking hebben op monumenten of stads- en dorpsgezichten. De Raad telt vijf afdelingen. Bij be sluit van de Minister van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk is mr. van der Willigen benoemd tot voorzit ter van afdeling 3 (de Rijkscommissie voor. de Musea). Tot nu toe was hij daarvan ondervoor zitter. In beide functies volgt hij het af getreden lid van de raad, de heer drs. Pelinck, op. LEIDSF AGENDA DONDERDAG 13 JUNI St.-Petruszaaltje (naast kerk). Sluitingsavond Kath. Vrouwengilde. 20.45 uur. Stadsgehoorzaal (Koffiekamer II). Examens Raad van bestuur Bouwbe drijf. 9.00-17.00 uur. VRIJDAG 14 JUNI Rijksmus. voor Geseh. der Natuur wetenschappen Tentoonstelling Her man Boerhaave (derde eeuwfeest van zijn geboorte): Lente Festival. Ge opend: dag. van 10.00-16.00 uur; zon dag 13.00-16.00 uur. Stadsgehoorzaal (Koffiekamer II). Examens Raad van bestuur Bouwbe drijf. 9.00-17.00 uur. Stadsgehoorzaal (Grote zaal). Ned. Madrigaalkoor. 20.00 uir. stadsgehoorzaal (Foyer). Muziek- demonstratie leerlingen muziekschool. 19.30 uur. Gantine Coiip. Rijnland. Roosevelt straat 12a, burgerij-bijeenkomst Zuid West, uitgezonderd van PvdA-raadsfrac- tie. ZATERDAG 15 JUNI Stadsgehoorzaal (Foyer). Film Wernink Beton Mij. Lunch in koffie kamers. 9.30 uur. Rijksmus. Nat. Hist. Opening ten toonstelling Orangerie. 14.30 uur. GROFVUIL OPHAALDIENST VRIJDAG 14 JUNI Buurt 14: Herenstraat, Prinses Wil- helminastraat, Bloemistenlaan, Lelie straat, Pioenstraat, Pioenhof, Linde straat, Resedastraat, Pieter de la Court- straat, Koninginnelaan, Acaciastraat, Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg). Buurt 16: Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- straat, Drie Octoberstraat, Duivenbo- destraat, Staalwijkstraat, Buitenrust straat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacinthenstraat, Seringenstr., Dalia- straat, Anjelierstraat. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit promo veerde gisteren mevrouw J. G, Tasse- ron-de Jong tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proef- sohrift, getiteld „Onderzoekingen ovei cytokinines. Invloed van 6-benzyla- minopurine op lemma minor L." Pro motor was prof. dr. H. Veldstra. Me vrouw Tasseron-de Jong werd geboren in Den Haag en woont thans te Oegst- Aan de Rijksuniversiteit te Leiden it mevrouw J. G. Tasseron-de Jong gepro moveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Onderzoekingen over cytokinines (effecten van 6-benzy- laminopurine op lerma minor L.De pro motor was prof. dr. H. Veldstra. Geslaagd zijn voor het kand. ex. Ne derlandse taal- en letterkunde mej. A. M. Wqker (Schiedam); doet. ex. Neder landse taal- en letterkunde de heer C. A. A. Bol (Voorschoten); op 7 juni zijn ge slaagd: semi-arts ex. mevr. R. J. Roe- lofs-Zandstra (Noordwyk aan Zee); mi-artsex. de heer A. L. Duyvestijn (Wassenaar); semi artsex. de heer Z. C. v. Vuuren (Den Haag); semi artsex. de heer G. W. P. Wisselink (Wassenaar) artsex. mej. P. E. Hoenderdaal (Oegst geest); mevr. T. I. Kastelein-de Jong (Brussel); de heer R. F. Brenkman (Warmond). Doet. ex. II Gen. mej.: J. M. Burggraaf en H. J. M. Dieben beiden (Den Haag); B. A. S. Kehmer (Kerkra- de); A. C. Noels (Rotterdam) en de heren: J. A. G. de Groot (Den Haag); L. Klaassen (Rotterdam) en R. E. Zwaan (Rijswyk). met emiretaat Prof. dr. M. David, die wegens het bereiken van de zeventigjarige leeftijd per 1 september a.s. met emeritaat gaat, zal zaterdag 15 juni op een receptie, die om 10.45 uur in het Snouck Hur- gronjehuis, Rapenburg 61, aanvangt, afscheid nemen als Leids hoogleraar in de vergelijkende rechtsgeschiedenis der oudheid. Prof. David, die in het toenmalige Duitse Posen (het tegenwoordige Pool- Poznan) werd geboren, had zich bekwaamd in de geschiedenis van het recht, waarbij hij zich met name spe cialiseerde in de rechtsgeschiedenis van Assyrië en Baby Ion ië. In 1933 kwam hij naar Nederland, aar hij te Leiden privaatdocent werd de Oosterse rechtsgeschiedenis en de Grieks-Egyptische papyrologie. Van wege de Stichting voor Oud-Semie- tische, Hellenistische en Joodse rechts geschiedenis werd hij in 1937 benoemd tot bijzonder hoogleraar in de Baby- lonisch-Assyrische, Israëlitische en Hellenistische rechtsgeschiedenis. In 1945 volgde zijn benoeming tot bui tengewoon hoogleraar in de vergelij kende rechtsgeschiedenis, welk ordi nariaat in 1953 werd omgezet in een gewoon hoogleraarschap. Prof. David heeft het initiatief ge nomen tot de oprichting van het Leids Papyrologisch Instituut, thans een in ternationaal centrum voor de bestude ring van papyri, de door het droge klimaat van Egypte bewaard gebleven bronnen voor het juridische leven in de Hellenische en Romeinse periode (300 voor Christus - 700 na Christus). Voorts verzorgt prof. David in samen werking met de Utrechtse classicus prof. dr. H. L. W. Nelson de uitgave van 'n omvangrijk standaardwerk over Gaius, een Romeins jurist uit de twee de eeuw na Christus, waarvan tot op heden drie delen verschenen zijn. BURGERLIJKE STAND Geboren: Helena, dv. D. Haasnoot en H. de Zwart, Apdré Pieter, zv. G. van Leeuwen en I. J- Hoogendoorn, Edwin Robert Jan, zv. J. van Duijn en W. de Bruin, Hendrik Gerbert, zv. M. Koo- mang en C. Jungerius, Robertus Cornelis Hendrikus, zv. C. R. Heshof en C. G. M. de Koning, Maartje Ida, dv. A. Duriaux en W. Hogewoning, Ingeborg Miranda, dv. W. Hartevelt en H. DLstelvelt, Ro nald Johan Reginus, zv. J. Trouwborst en G. S. Elings, Choi Mei, dv. W. L. Chan en Y. Lee, Fabian Cornelia Petrus, zv. W. C. P. van Diest en J. Sloos, Peter Rudolf Ceeil Johannes, zv. J. J. E. M. Wildiers en K. I. L. S. van der Wee. Overleden: J. C. Buis, 63 jr., e.v. A. van Winkel, J. Dubbelaar, 64 jr., m., B. Kuiper, 44 jr.,' e.v. A. van der Zalm, J. F. Taat, 58 jr., m., M. Brandt, 7 dag., De onderlinge 800 m. selectie-wedstrijd gisteravond op de sintelbaan in de Leidse Hout, gaf het volgende resultaat: 1 Ria Wltteman 2.28.3, 2 Nicoline v. d. Hoorn 2.29.3, 3 Mirjam Brugman 2.33.2, 4 Lia Peschier 2.36.8, 5 Lina Schaken- bosch 2.42.1, 6-Anneke v. Rooyen 2.44.4. opende expositie over Boerhaave Vanmorgen heeft prof. dr. P. Mun tendam, rector-niagnificus van de Leld- unlversitelt, de tentoonstelling „Her- ,„an Boerhaave 1668—1968" officieel geopend. Dit gebeurde in de aula van het Ityksmuseuni voor Volkenkunde in aanwezigheid van 'n aantal genodigden onder wie een vertegenwoordiger van de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, van de Kon. Ned. Academie van Wetenschappen, de bur gemeesters van Leiden en Voorhout (de geboorteplaats van Boerhaave had een delegatie gestuurd), curatoren en lioog- Een inleiding werd gesproken door dr. Maria Rooseboom, directrice van het rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen, waarin de expo sitie tot 1 december a.s. is ondergebracht. Evenais z(j dit deed gaf ook prof. Mun tendam een overzicht van het leven en werken van de beroemde Leidse arts botanist Boerhaave, van wie eigeniyk weinig bekend was, maar waarop de expositie een nieuw en verhelderend licht OEGSTGEEST Kerkdiensten op zondag a.s. in Oegstgeest Zondag a.s. 16 juni dient de bisschop het Vormsel toe aan 70 twaalf-jarige jongens en meisjes in de Sint-Willibrord- kerk te Oegstgeest tijdens de Eucharis tieviering van 9 uur. In verband daar mee wordt de misviering van 10.30 10.45 verschoven. Tijdens belde diensten zal er kindercrèche zijn in het parochie huis op het kerkplein. Geboren: Edwin Hendrikus Antonius, z.v. F. K. Box en A. Veldhoven; Wouter Hanno, z.v. I. Tengeler en M. C. E. Lal- leman; Maarten, z.v. M. Haasnoot en E J. C. M. Hermes; Marco Jan, z.v. M. Jochems en C. G. van Soest; Anke, d.v. C. D. Ouwehand en L. I. van Roijen; Rutger Jacob Antoon, z.v. J. Blommers en D. J. Scheltes; Richard Pieter Jan, z.v. J. de la Rie en L. van den Hoon aard. Ondertrouwd: H. A. T. M. van der Pol en M. C. Molenkamp. Getrouwd: P. C. M. Buikstra en M. J. P. Rootfakkers; R. L. Schippers en J. C. Kindt; A. van Kampenhout en G. A. Lamers. Sportieve wedijver in Voorschotense Avondvierdaagse De sfeer in de Voorschotense Avond vierdaagse blfjft prima, het weer zonnig en het aantal deelnemers was de tweede dag zelfs giftter dan de eerste dag. Naclitwandeltocht door Rijnlands polderland: 60 km De Leidse Wandelsportvereiilglng „Willen Is Kunnen" (lid van de KNB v LO en de Wandelkring-Leiden) houdt van vrydag 21 juni op zaterdag 22 juni a.s. voor de zesde maal in successie haar jaarlijkse nachtwandeltocht over 'n af stand van 60 kilometer. Het parcours voert de deelnemers en deelneemsters ditmaal door het Rijn landse polderland en biedt de Vierdaag se tippelaars wederom een welkome ge legenheid tot training. Vorig jaar leg den een record aantal lange afstand tippelaars (t.w. 154, die uit praktisch alle delen van hel land kwamen) de vrij zware tocht met succes af. De organi satoren rekenen ook ditmaal op een re cord aantal inschrijvingen. De start heeft vrijdagavond tussen 22.30 en 23.00 uur plaats vanuit de ver enigingszaal in de Maria Gijzensteeg (naast de „Overdekte" in de Haarlem merstraat). De deelneming staat open voor dames en heren van 17 jaar en ouder, die allen by het volbrengen van de tocht een herinneringsstandaard ont vangen. De nodige „EHBO" wordt ver leend door leden van de Leidde EHBO- raad. Inschrijf adressenMaresingel 47, Oosterstraat 11a, Leiden; Eikenlaan 53 Alphen a.d. Rijn (tel. 01720-5724); Hach- fortstraat 140. Den Haag (tel. 070- 398736). Inschrijvingen aan de start nog mogeiyk tot uiterlijk 23 uur. aantal vaders en moeders vergezellen hun wandelend kroost buiten mededin ging. De onderlinge sportieve wedyver tussen de vier deelnemende lagere scho len: De Vlletschool; Psub Johannes- school, Adegeester8chool, school met de Bijbel duurt tot vreugd van ieder voort. Uitvallers zijn er niet, men telt zelfs de blaren niet meer. Dit maal ging de tocht van het Bondsgebouw aan de Leidse weg richting Leiden, alwaar de wijk Zuid- West wandelend genomen werd. via het gezellige sluipweggetje van Griffioen kwam men weer op de Leidseweg, de tocht voerde vla de Voorstraat door het centrum en de thans ruim driehonderd tippelaars kwamen zich rond acht uur weer afmelden bij het Bondsgebouw. De laatste dag zullen om zes uur 's avonds de senioren starten voor hun 15 kilometers en om half zeven de Ju nioren voor de 10 kilometers. Om acht uur kunnen zy dan allemaal aankomen 'bij de sportvelden in het burgemeester Van der Hoevensportpark aan de Juli ana van Stolberglaan en de laatste 2 kilometers gaat het op de maat van de muziek voor de laatste maal dit jaar naar het Bondsgebouw. Traditiegetrouw zullen ouders weer gereed staan en de jonge wandelaartjes van bloemen voor- Geboren: Nagiha Maria dv. M. Oua- habi en M. M. J. Pieterse, Walter Jacob, zv. G. P. ten Bruggencate en M. van Straten, Pieter Willem, zv. H. J. Kooy en M. van der Smeede, Catharlna Wil- helmina Maria, dv. J. P. van Veen en W. M. van Meygaardeu, Yvette Angé- lique, dv. H. A. C. Bekoolj en C. M. Har- tog, Karin Cornelia, dv. G. Vreeburg en C. J. M. KelJzer, Vincent George Johan nes, zv. G. J. Kok en M. Th G. Ramb, Marlies, dv. H. P. Pols en A. Dykhuizen, Andreas Cornelis, zv. W. Verhoogt en A. J. P. Jobse, Mark Manfred, zn van F. J. den Broeder en W. J. Schut. Alex andra Theresia Maria, dv. J. G. van Paassen en M. G. E van Bohemen, Eve line Monique, dv. P. R. Th. Meermans en J. M. C. Melein, Edwin Willem Johan nes, zv. W. van der Geest en J. A. Wal raven, Jacob Willem, zv. W. Westhoek en H. A. Zwaan, Jantine Petronella Ge- rarde, dv. T. van der Hoek en L. Kamp huis, André, zv. D. J. van Galen en E. M. de Wolff, Robert Jan. zv. J. de Koning en J. Ravensbergen, Bart Herman, zv. C. B. O. Brussee en G. A. Loonstra, San dra Geraldine, dv. J. L. ter Haar en L. H. Goedhart. ZOETER WOUDE JAARVERGADERING S.J.Z. De jaarvergadering van de Zoete r- woudse voetbalvereniging SJZ is vast gesteld voor a.s. dinsdag 18 juni om 20.00 uur en zffl voor het eerst plaats vinden in het eigen clubhuis. Naast de behandeling van de jaarstukken is er bestuursverkiezing. Hierbij zijn aftre dend de heren L. v.d. Geest en W. Belt. J. H. Vervoorn zijn aftredend. Alle heren Ook de elftalcommissieleden M. Berg en stellen zich herkiesbaar. Nieuwe kandi daten kunnen tot de aanvang van de vergadering worden ingediend. Na de verkiezing van een kascommissie zal het bestuur een aantal belangrijke me dedelingen doen. Alle leden van 18 Jaar en ouder hebben toegang tot de ver gadering. GEVONDEN EN VERLOREN ln de afgelopen periode werden de volgende voorwerpen als gevonden ge- metdf'Bnnon tastnet atofjas, portemon nee inh. 23,bruine linker hand schoen. Verloren: zakmes, bos sleutels, bril met bruine montuur, gympakje, sleutelring met drie sleutels, doublé herenhorloge, blauwe ceintuur en sleu tels. Inlichtingen op het politiebureau aan de Noordbuurtseweg. AANVULLING PAROCHIERAAD In het bericht van gisteren betreffen de de samenstelling van de parochieraad is abusievelijk een naam weggevallen. Aan de gepubliceerde lijst met 12 na men moet worden toegevoegd de heer L. v.d. Geest, die de meeste stemmen verwierf van de parochianen van 65 jaar Geboren: Elisabeth V. d.v. W. J. M. Belt en G. A. A. Detmers; Robertus C. M. z.v. C. A. Onderwater en M. O. v.d. Poel; Franciscus P. M. z.v. J. L. Zand bergen en G. H. M. Brouwer; Petrus A. z.v. A. Deutekom en P. I. den Elzen; Johannes H. A. z.v. J. A. Lagerberg en L. M. Straathof; Dirk W. P. z.v. P. S. D. van Ommen en E. W. Ravensbergen. Overleden: Hendrik v.d. Greft 86 Jaar. Ondertrouwd: Otto den Eisen 24 jaar en Agnes C. M. v.d. Ven 22 jaar; Marinus A. H. van Diemen 21 jaar en Maria P. H. A. v.d. Slu(js 18 jaar; Leonardus Th. M. Vogelaar 22 Jaar en Catharlna M. v. Latum 22 jaar te Lelden. Gehuwd; J. J. Adema en C. M. P. Th. Volwater. LEIDSE BIOSCOPEN CameraFuntasia 14 j Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag. 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uui Lldo: Strijd zonder genade (14 J.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Intiem rapport (18j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Cash? Cash! 1I8J) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Apenplaneet (14 jaar). Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De 7 maskers van de Judoker (14 J.) Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. nacht (vr. -f zat. 23.30 uur) In 90 nachten de wereld rond (18 J KORRELTJE God verlangt niet van ons, dat w(J volmaakt zijn; slechts, dat we er zo volledig mogeiyk naar streven. PUNT Nieuwe processen n.a.v. Zoeterwoudse exploitatieverordening Naar aanleiding van de twee proef processen, die het actiecomité tegen hot door de gemeente Zoeterwoude gevoerde beleid Inzake de exploltatleverordenlng enige tUd geleden heeft aanhangig ge maakt en woarbU de Haagse rechtbank bepaalde, dat de gevorderde bedragen aan belde betrokkenen moesten worden terugbetaald, heeft dit actiecomité een nieuwe stap ondernomen. In een vergadering ln het jeugdcen trum „Ons Huls" werd besloten, voor alle overige gevallen (het gaat in totaal om nog 29 betrokkenen) vla de recht bank terugbetaling te eisen. Volgens het actiecomité is de gemeente, nadat de rechtbank ln de twee bovengenoemde ge vallen uitspraak had gedaan, doorge gaan met het verkopen van bouwver gunningen. Het actiecomité biyft van mening, dat dit ten onrechte gebeurt. Voorschoten ON DER WIJSTENTOONSTELLIN G Gisteravond opende wethouder Iestrn de onderwijstentoonstelling van VNF. De tentoonstelling wil begrip wekken voor het aandeel, dat de Industrie ln de Nederlandse samenleving Inneemt. Daarna gaf mej. C. M. Engel vuurt ln het kort, maar zeer leerzaam enige ex plicatie over dc tentoonstelling, 8 secties van «ie industrie worden belicht. Voorschoten stelde een grote loods op het voormalige MOC-terreln ter beschik king, waar voldoende ruimte was om deze tentoonstelling te doen plaats vin den. De jeugd zal worden geïnformeerd inzake de vvolfabrlcage, de gas- en aard oliewinning, de margarlnefabrlcage. over het transport, de auto-industrie (DAF), over de rubber en de chemische produc ten zoals nylon en andere soorten plas tics. Wilt u iets weten CARTOONS. Hoe zijn cartoons aan de man te brengen en wat is de beste ma nier, per serie of per stuk? Antwoord: U kunt ze proberen aan te bieden bij de hoofdredaktics van kran ten of bt) de uitgevers van tijdschriften. Getipt voor de top. Ben Lesterhuls, dc pupil van Jan van Heek, tijdens een van zijn recordsprongen. In het afgelopen weekeinde overschreed deze PSV-atleet (voorheen SISU-Almelo) de magische 2 m-grens in Venlo, een prestatie die hy gisteravond herhaalde. BETAAL AUTOMATISCH BESPAAR KOSTEN BETAAL AUTOMATISCH Betaal dan het abonnementsgeld op De Leidse Courant door middel van een periodieke overschryving. U bespaart dan maandeiyks of per kwartaal een hoop moeite en kosten. Verstuur daarom vandaag nog onderstaand invul- formulier aan de abonnementen-afdeling van De Leidse Cou rant, Papengracht 32, Leiden. ondergetekende: wonende: te: ...1 gironummer: verzoekt toezending van een machtigingsformulier automatische girering. De rekeninghouder: de '68 LEIDEN. 12 Juni. Groente Aard beien 65-97. aardappelen 34-57, peulen 110-260, snijbonen 230-280, stambonen 300-370, tuinbonen 81-85, kroten 11-25, spitskool 13-23, postelein 6-27, prei 14, rabarber 19-26, spinazie 9-24, komkom mers 18-49, tomaten: A 540-550, B 550- 570, C 540, CC 480-490, uien middelf()n 16, waspeen 82-96 p. 100 kg, bloemkool A 96-128, B 78-114. C 78-95, sla 5-11 BETAAL AUTOMATISCH BESPAAR KOSTEN BETAAL AUTOMATISCH p. 100 stuks, bospeen 67-78, peterselie Marktberichten «HERTOG ENBOSCH. 12 juni. Vee - Aanvoer totaal 6309; runderen 1671, graskalveren 123, vette kalveren 591, nuchtere kalveren 1878, schapen 170, lammeren 712, fokzeugen 18, slachtvar- kena 596, biggen 550, slachtrunderen 642. Prijzen: melk- en kalfkoeien 1035- 1665, guste koelen 975-1375, graskalve ren 425-625, kalfvaarzen roodbont 1175- 1625, ld. zwartbont 1040-1420, klam- vaarzen 1050-1275. guste vaarzen 925- 1200. pinken 675-875, nuchtere kalve ren 150-300, weideschapen 95-125, wel- del am meren 70-95 drachtige zeugen 340- 460, biggen 57-68, slachtrunderen extra kw. 5.00-5.40, ld. Ie kw. 4.45-4.95, ld. 2e kw. 3.90-4.30, ld. 3e kw. 3.65-3.85. vette stieren 4.25-4.65, worstkoelen 3.40- 3.65, vette kalveren le kw. 3.60-3.80, ld. 2e kw. 3.25-3.45, ld. 3e kw. 2.90-3.15. nuchtere slachtkalveren 1.30-1.65, ld. p. stuk 40-70. slachtzeugen le kw. 1.60- 1.65. ld. 2e kw. 1.54-1.59, slachtvarkcns 1.88-2.00, Vette schapen 95-120, vette lammeren 95-120. Resp. aanvoer, han del en prijzen: melk- en kalfkoeien, ge woon, traag, onveranderd; guste koeien, als vorige week, traag, duur: jongvee, normaal, geen verandering, geen veran dering; vette kalveren, minder, redelijk, iets lager; nuchtere slachtkalveren, min der, traag, lui, duur; schapen en lam meren, gewoon, stug, gehandhaafd; fok zeugen. normaal, rustig, gewoon; lopers en biggen, iets minder, stil, gehand haafd i slachtvee, iets groter, redelijk, prljsh.; slachtzeugen, groter, truug, la ger. 10-12, aeldery 11-12, uien 8-16 p. 100 GOUDA, 13 Juni Kaas Aan voer 109 partijen. Prijzen: le kwal. 3.83 -3.95 per kg, 2e kwal. 3.70-3.82 per kg. Extra kwal. 3.96-4,32 per kg. Handel redelijk. BARNEVELD, 13 juni - Eieren Aanvöer 2.050.000 stuks, handel traag. Eieren van 50-58 gr. 8.30-10,40 per 100 stuks, kg-prijs 1,66-1 79; 59-65 gr. 10,60-11,90. kg 1.791.83 UTRECHT, 13 JUNI. VEE Totale aanvoer 3678; runderen 820; vet te kalveren 103, graskalveren 36; nuch tere kalveren 863; scfyapen 159; lamme ren 623: varkens boven dc 100 kg 281; varkens benden de 100 kg 55; biggen 721; bokken en gelten 17; melk- en kalfkoeien 1000-1400 per stuk; kalf vaarzen 900-1150 per stuk; vare koeien 825-1000 per stuk; pinken 850-800 per «tuk; «tieren 750-1175 per stuk; gras- kalveren 350-525 per stuk; nuchtere kal veren 45-75 per stuk; fokkalveren 125- 290 per stuk; schapen 90-140 per stuk; lammeren 90-140 per stuk; drachtige varkens 350-450 per stuk; lopers 85-110 per stuk; biggen 62-71 per stuk; biggen en geiten 12-60 per stuk; vette kalveren 4.40-4.20 cerate kwaliteit per kg gesl. gew. Idem 4.25-4.35 2de kwal. per kg gesl. gew.; idem 3.85-4.25 3e kwal. per kg gesl. gew.; vette kalveren 3.40-3.50 le kwal. per kg lev. gew.; Idem 3.20-3.40 2e kwal. per kg lev. gew.; Idm 2.80-3.20 3e kwal. per kg lev. gew.; nuchtere kal veren 1.45-1.75 per kg kg lev. gew.; zware vette varkens 1.80-1.90 per kg lev. gew.; zouters 2.00-2.10 per kg lev. gew.; slachtzeugen 1 58-1.63 per kg. lev. gew.; melk- en kalfkoeien: rustig, even lager; vette varkens: vlotter, prtjsh., vare koelen: rustig, prijs.; vette kalve ren: traag, even lager; graskalveren: traag, even lager, nuchtere kalveren: willig prysh.; fokkalveren; willig, ho ger; schapen; lui. niet prljsh.; lamme ren: lui, niet prljsh.: varkens: traag, even lager; biggen: traag, even lager.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5