UW MENING Raiff.bank Voorschoten financiert sporthal DINSDAG 4 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 MINISKELTEREN IN DRUKBEZOCHT AVIFAUNA de heeft Avifauna te Alphen aan en gelegd. Er kwam zelfs een re- naar dit befaamde vogelpark: van de rondvaartboten van het e nabijgelegen plassen. „Avifauna" attractie bij, nameiyk een baan, :elust het „baby-karting" kan be dreven. Zaterdag werden tien mini-skelters in de baan gebracht en de jeugd wierp zich er meteen op. I)e kleu ters kunnen tweeëneenhalve minuut achtereen rijden na inworp van een kwartje. Er is geregeld toezicht. De skelterbaan is zo'n suces geworden, dat overwogen wordt, nog tien van deze voertuigjes aan te schaffen. Een dag na de skelters kwamen 16 exotische Ara's In het park aan. Na een korte „inwerktyd" zullen ze vry door het park mogen rondvliegen. RETRIBUTIES EN PRECARIORECHTEN IN OEGSTGEEST WORDEN AANGEPAST Van gemeentewege kunnen in Oegst- geest rechten worden geheven voor het gebruik van gemeentewerken, -bezittin gen of -inrichtingen. Tevens geldt de be paling (art. 275 der gemeentewet) voor of boven de grond van gemeentewater of gemeentegrond die voor de openbare dienst ter beschikking is gesteld. Deze retributie en precariorechten gelden vanaf 26 oktober 1966 (laatste wijziging). Betreffende enkele tarieven Is de ver ordening regelmatig aangepast, t.w. a. herstellen van opgebroken bestratingen, b. maken of verwijderen van een uitrit, c. het aansluiten op de gemeentelijke riolering, d. voor het tijdelijk belegd of •ezet hebbel laterialen i n, bou' rige wordt gesteld, dat zijn aangepast aan het gestegen loonpeil, terwijl de praktische de verordenii De raad van Oegstgeest wordt deswege door b. en w. een nieuwe belastingveror dening ter goedkeuring aanbevolen, waardoor de meer-opbrengst ongeveer 5000,per jaar zal zijn. Met de nieuwe crordening kan de commissie voor de financiën en het onderwijs zich vereni gen; één lid '•ehoudt zich zijn mening voor ove vrijHtelling van woningwetwoningen het innemen van grond t.b.v. de bou Nieuwbouw Kruyt te Leiderdorp in gebruik genomen C. Kruyt hedenmorgen een tweede i tiging in gebruik genomen. Het niei pand, dat een vloeroppervlakte heeft van 1800 m2 werd onlangs opgeleverd door de fa. Joh. Noorlander en Zonen. De nieuwe vestiging staat officieel naast de bestaande vestiging, de Ijzerhandel van gebr. Kruyt N.V. aan de nieuwe Rijn. Te Leiderdorp, waarvoor een nieu we N.V. werd gesticht, n.l. de N.V. Han delmaatschappij Gebr. Kruyt, zijn nu voornamelijk de bouwmaterialen onder gebracht. Gespecialiseerd is men er o.m. Het Leiderdorpse bedrijf biedt op het ogenblik werkgelegenheid aan negen mensen. In het gebouw, dat in twee ver diepingen is uitgevoerd is ook een kan tine en de nodige kantoorruimte. De ad ministratie blijft men evenwel nog enige tijd in het Leidse bedrijf aan de Nieuwe Rijn voeren. (ADVERTENTIE) ËEEEEEIH23EE3 W ijzigingen De wijzigingen z(jn als volgt: 1. De bestaande tarieven zijn voor zover mogelijk aangepast aan de tarie ven die in omliggende gemeenten gelden. Hiervoor is een vergelijkend overzicht bijgevoegd. Enkele verouderde tarieven zijn niet meer In de verordening opge- 2. De belastingheffing is niet meer gekoppeld aan een vergunningsstelsel. 3. De invorderingsbepalingen van de nieuwe verordening zijn in de heffings verordening opgenomen. 4. Het aantal vrijstellingen ls aanzien lijk uitgebreid. De inwerkingtreding van de verorde ning is afhankelijk van de goedkeuring van de Kroon. Zij zal volgen op de eer ste dag van de maand die volgt op de datum waarop die goedkeuring wordt verkregen. Zwaar hersenletsel Leiderdorpse scooter berijder door te hoge snelheid over de kop Vermoedelijk door te hoge snelheid is een 32-jarige inwoner uit Leider dorp met zijn scooter uit de bocht gevlogen toen hij gisteravond om streeks acht uur vanaf de Spanjaards- brug rechtsaf wilde slaan naar de v. d. Valk Boumnaweg. De man, die met zijn scooter enige malen over de kop sloeg schoof vele meters over hei wegdek en kwam tenslotte na twee perkjes gepasseerd te zijn, tegen eer heg tot stilstand. Met vrij ernstig her- senletel werd hij zo spoedig mogelijk vervoerd naar het Acad. Ziekenhuis. PASTOOR ROUW VAN ST.-WILLIBRORD HIELD 40-JARIG PRIESTERFEEST Pinksterdag zijn veertigjarig priester feest gevierd en bij dat feest heel veel medeleven en hartelijkheid van zijn parochianen mogen ondervinden. De feestdag begon met een Plechtige Hoogmis, die door de jubilerende pas toor werd opgedragen met assistentie van pastoor Koomen uit Amsterdam, pastoor Legerberg (oud-kapelaan van de parochie) en moderator De Greef •s Middags 2 uur werd er in het Je- roenhuis een samenkomst voor geno digden gehouden. Het gemeentebe stuur werd vertegenwoordigd door de wethouders dr. J. J. M. Veraart en mr. N. W. A. Brink, die ook 's morgens de H. Mis hadden bijgewoond. Er wer den verscheidene toespraken gehouden. Namens het kerkbestuur voerde ir. J. W. Wellen het woord, die vooral twee punten noemde van de mate riële zaken, die de bijzondere aan dacht van de pastoor hebben gehad: de restauratie van de kerk en de zorg voor de scholen. Ook nu kerk- en schoolbestuur gescheiden zijn heeft de pastoor als bisschoppelijk commissaris nog een belangrijke inbreng in de zaken betreffende het onderwijs. Dr. J. J. M. Veraart hield een toe spraak als loco-burgemeester en als parochiaan en prees de pastoor om zijn doorzettingsvermogen en daad kracht. Pastoor Rouw is er de man niet naar om naar populariteit te stre- Uitbouwen contacten Ds. J. A. G. van Zanten, hervormd predikant, die met ds. D. van der Meu- len van de geref. kerk de bijeenkomst bijwoonde, sprak waarderende woor den voor de wijze, waarop de pastoor streeft naar een verder uitbouwen van de contacten tussen de R.K. kerk en de reformatorische kerken in Wasse naar. De heer J. W. A. Eysenck sprak namens de Caritas-instellingen in Was senaar. mr. F. J. G. Eich namens alle r.k. verenigingen en instellingen. Na mens de verenigingen werd de pastoor een enveloppe met inhoud overhan- Op uitdrukkelijke wens van dr. Klaas Steur: ZEER BESCHEIDEN VIERING VAN VEERTIG-JARIG PRIESTERFEEST Pastoor van De Zilk dit jaar met emeritaat Zondag U in De Zllk het veertigjarig priesterfeest van dr. KI aan Steur, pas- toor van dt parochie van het H. Hart van Jezus. gevierd met een H. Ml*, op gedragen door de jubilaris en een zeer druk bezochte receptie in het parochie- Op uitdrukkiyke i de pastoor hield vertelde hij zijn levensloop van jongsaf en bedankte hen voor de steun en de sympathie, die hij tjjdens zijn pastoraat ln De Zilk mocht onder- bezochte receptie; rond 500 bezoekers kwamen de jubilaris complimenteren. Onder hen waren de oud-praeses van Warmond W. J. de Graaff. mgr. P. Koop. bisschop in Brazilië, thans met verlof in zijn geboorteplaats Hillegom vertoeven de. loco-burgemeester Hogervorst en ge meentesecretarie De Jong namens de gemeente Noordwjjkerhout, leden van de permanente feestcommissie en dokter A. G. van der Lugt. Tijdens de receptie, waarop ingevolge le wens van de jubilaris niet werd ge sproken, werd hem ook de feestgave van de parochie overhandigd, een geld bedrag onder couvert. Zoals reeds eerder bekend werd ge maakt zal pastoor Steur tegen het einde van het jaar met emeritaat gaan. HQ zal zich dan vestigen in xjjn geboorteplaats digd, bestemd voor de aanschaffing van paramenten. Nadat pastoor Rouw een haretlijk dankwoord gesproken had en fnet na me ook bedankt had voor het aandeel dat het nieuwgevormde dameskoor ge had heeft bij de opluistering van de Plechtige Hoogmis 's morgens, was er gelegenheid de pastoor persoonlijk ge luk te wensen. Daarna begon een re ceptie, tijdens welke door de heer B. Damen het geschenk van de parochie aan de pastoor werd overhandigd: een bedrag van 5000.- bestemd voor de „oude dag" van de pastoor. OEGSTGEEST RAADSAGENDA De raad van Oegstgeest vergadert op donderdag 6 juni 1968, te 19.30 uur in de raadzaal. Aan de agenda ontle nen wij o.m.: benoeming van een hoofdleidster bjj het openbaar kleu teronderwijs; voorstel van b. en w. tot beschikbaarstelling van een krediet voor voorbereidende werkzaamheden bouw ambtswoning burgemeester; adres van bewoners van de Marelaan- Prins Bernhardlaan inzake het bus- stationnement aan de Marelaan met preadvies van b. en w.; voorstel van b. en w. tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aankoop van grond enz. aan de Abtspoelweg; idem tot verhoging van het krediet voor het zwembad; idem tot vaststelling van een retributie- en precarioverorde- ning; bespreking van de onderwijs nota; verlening van een krediet voor De firma Roest, een te Oegstgeest zeer bekende rijwiel- annex bromfiet- senhandel, opende hedenochtend in het winkelcentrum „Lange Voort" een nieuw bedrijfspand. Men heeft thans de beschikking over een prachtig win keloppervlak waaraan tevens een re paratiewerkplaats voor rijwielen en brommers is toegevoegd. De inrichting van 't pand werd grotendeels in eigen beheer uitgevoerd. De openingsreceptie werd druk bezocht door o.a. de voor zitter xan ..Oegstgeest Actief", de heer L. M. Trijselaar, enkele raadsleden en vele collega's en relaties van de heer Roest. Er waren vele geschenken, alsmede een schat aan bloemstukken. ZOETERWOUDE een nationaal concours, dat georga seerd werd door de C.M.V. ..Prins Hen drik". Op de Grote Markt, het jaarlijkse toneel van de Taptoe Delft, kwam men o.l.v. tamboer-maitre W. K. v. Bohemet tot een uitstekende prestatie. Met de Gildemars (lopend), en St.-Urbanus (staand) werd in <1e le afdeling een eerste prijs behaald. Met het puntento taal van 67 was men de hoogste van de le afdeling. Van alle deelnemende 18 bands behaalde slechts een met 68 pun ten een hogere waardering van de jury. Na terugkeer in Zoeterwnode maakte de fiere prijswinnaars onder grote be langstelling een ere-rondgang. Hierbij werden bloemen aangeboden. Wit-Gele Kruis Morgen, woens dagavond, houdt het Wit-Gele Kruis, af(L Zoeterwoude, zijn jaarvergadering in het wiJkgebouw aan de Koste Mie- nlng. A&cvaaf 90.00 uu* Drenkeling overleden De 18-jarlge scholier G. Bongers uit Leiden die vrijdag omstreeks het mid daguur bewusteloos uit het water var Zwembad De Vliet werd gehaald, it gisteravond in het Academisch Zieken- VAN DE WATERKANT Uit het water aan de Lorentszkade i8 dit weekeinde een zes meter lange witte BM-zeilboot ontvreemd. Ook tij dens dit weekeinde zijn twee van jachthaven Muiderdtjk gehuurde tv persoons kano's niet teruggebracht. In de Rijnsburgersingel zwom dezer dagen een zwaan rond met een vishaak in de hals. Aan de haak zat een t dat bevestigd was aan de hengel, dier werd van zijn sleep ontdaan door Roy Challik Valkenbu^Bep Frit schi, met lof (Voorschoten), Liesbetl Frijling (Leiden) Mariétt* de Graaf (Leiden): Rein Grippuling (Oegatgeesc) Catrien den Hollander (Katwijk); Ton v. d. Meer Wasseaaa- tTineke Rdite Oegstgee8tR'eticn Vredenburgh (Lel derdorp). EINDEXAMENS HBS-A het eindexamen HBS-A: Gemma Brugmans, Fred van Haaste ren, Wim Hoogervorst. Nelis Krogt, Royston Peer, Sassenheim, Gijs Spierenburg, Hazerswoude, Anja Was senaar, Warmond, Ellie Wempe, Leo Belt, Frans Bocxe, Ter Aar, Carla Boonekamp, Hennie Buis, Hans Eps- kamp, Frans Hofstra. Katwijk. Ruud de Koning, Alkemade. Jolande van Lent, Alkemade. Annemiek Montanus, Wilfried van Montfoort, Nieuwkoop. Lex Muskens, Oegstgeest. Martien Ober, Oegstgeest. Luc Röst, Eddie Schutijser. Emiel Schwidder, Katwijk, Henri van Teylingen, Zoeterwoude, Herman Timp, Bodegraven, Jan Turk. Alkemade, Peter Uijttewaal, Ter Aar, Sjaak Verhoeven, Sjaak van Weizen, Hilde Wetting, Ton Weijermars, Oegst geest, Hein van Woerden, Oegstgeest, Jan de Wolf, Oegstgeest. Cock Zijer- veld, Alphen aan den Rijn. Waar geen plaatsnaam vermeldt moet dit zijn: Leiden. EXAMENS RIJNLANDS LRCEUM r het diploma gymna sium A: de dames: S. C. Bischoff van Heemskerck, H. B. Blankert, J. A. Fruin, S. L. Goedée, R. Hammelburg, R. J. E. Heule, A. E. Hirsch, A. C. Hiubregtse, W. M. C. van Panhuys, E. M. J. van Rosmalen, M. C. Spoor, A. J. Strijkers, M. G. E. Venekamp, E. A. Vos, S. M. L. Wijsman. De heren: R. W. J. Ford, A. Harmsen, N. P. Ruys, F. H. W. Schi 11, R. A. Tervooren. Er zijn 2 kandidaten afgewezen. Geslaagd voor het diploma gymna sium B: de dames: E. de Boer, H. E. Gorter, C. M. Klinkert, C. E. A. Maat, A. C. Treffers. De he-en: F. T. Ttsma. H. W. Burgemeister, M. Eenhoorn, G. van Geijn, W. J. M. Kam. D. {Clinkert, P. Liebman, H. J. A. de Ronde, H. W. de Roos, S. Schim van der Loef, J. Woudstra. Er zyn geen kandidaten afgewezen. Wat kan een recentie liek dagblad uite« een katho- aar aan lei maandag. de" „zondagse" film „Eiland van weleer." gelezen in de Volkskrant en in uw dagblad. Wilt u nu ook eens de mening horen van een abonnee die met deze tere plek 1 bovi de 14 konden „meegenieten.' zijn de grenzen van huwelijk en mo raal, de echte liefde, mag men zich dan zo gemakkelijk overgeven aan 't tegenovergestelde. Toen er nog geen t.v. was, werd men er niet met de neus op gedrukt, niet in zo'n grote getale „zie Volkskrant". Natuur was er altijd anti-propaganda om geloof, kerk, hu welijk en liefde in de juiste verhou dingen te blijven zien. Een knop om draaien is er niet altijd bij. Men zou immers ook geen oordeel kunnen ge- anderen 't wel gezien hebben. Met verschillende program- stel ik me de vraag, is dit nu op bouwend of afbrekend, o ja, zelfverant woordelijkheid en gewetensvorming is nu aan de orde. Volledig akkoord, de kerk kan 't niet bij het oude laten, en met 20 jaar terug is 't bijna niet te herkennen zoveel franjes zijn er weg geknipt. Nu komt 't meer aan op de kwaliteit als kwantiteit, dat getuigt het stukje uit Breda, als een gelovige boos de kerk uitloopt, wat hebben we aan lapwerk? Geloven, eerlijk geloven, is ook eerlijk leven, anders zegt immers t geloof niets, eerlijk voor een mening uitkomen, eerlijk elkaar toegemodt treden, wat hapert er veel aan in deze tijd. Persoonlijk weet ik dat katholie ken in zulke situaties hun geloof vaar wel gezegd hebben, een ander geluid is. als men of ik 't er weer door terug gekregen heeft. Maar nu dat men als j katholiek door de oneerlijke houding veel brokken maakt, het is net een sneeuwbal, als hij eenmaal rollen gaat 35 jaar geleden, toen ik nog kind was bid je als een kind in de oktobermaand. Bad pastoor De Vet ten Willibrord Oegstgeest) voor de, kindermis begon de Rozenkrans voor. en daarna "t gebed: Tot U heilige Jozef en met krachtige stemverheffing (over tuigend dat er toen ook problemen waren) en gij aartsengel Michael ver wijder Satan en andere boze geesten j dei tot verderf van de wereld rond- gaan in de hel terug. Vroeger hadden wy de angst voor Rusland, dat getuigt in de 4e klas: „Verlosser der wereld, j red Rusland ons schietgebedje en nu „Verlosser der wereld red alle Katho- 'heken die op de helling zijn van ge-1 loven of niet geloven", want nu kan ik zeggen: God bestuurt de wereld, BIJ 60-JARIG BESTAAN De jubilerende RalffeUenbank te 'oorschoten schonk de gemeente Voor- choten zaterdagmiddag 10.000,- be- temd voor de bouwkosten van een porthal en verstrekte op voordelige oorwaarden een lening van 840.000,-, odat de bouw van de Sporthal ln Voor- clioten snel een aanvang zal kunnen Vlag hijsen! zitter van het bestuur van de Ring vat Raiffelsenbanken „Bloembollenstreek' met het hijsen van de vlag. Daarvoor historisch overzicht de zestigjarige Voorschotense bank. Be gonnen in een woonhuis aan de Leidse- weg. werd in 1957 een nieuw bankge bouw aan de Kon. Julianalaan geaticht en thans sterk uitgebreid tot veertien lo ketten en voorzien van de nieuwste hulp middelen zoals een nachtkluis. De Voor schotense bank behoort tot de oudste Nederlandse Raiffelsenbanken, Than* NOORD WIJK Vrijdag 7 juni: Batavieren Golfgezel- schap; 8 en 9 juni: clubwedstrijden; 13 juni: Instructie-avond voor beginners; 16 juni: Greensome vlaggenwedstrijd; 21 juni: Langstedag-wedstrijden; 22 juni: Lucas Bols Trophy stableford; 23 juni: Tour-ball day; 27 juni: Instructie avond; 30 juni: Offembeker Electric; 4 en 11 juli: Instructie-avonden; 14 juli: British Challenge Cup; 18 juli: Instructie-wedstrijden; 21 juli: Tour- ball day; 28 juli: Graaf v. Limburg Stirum-beker (dames), Roemerbeker (heren); 10 aug.: De Porceleyne Fles; 11 aug.: Tour-ball day; 16 t/m 18 aug.: ~jmm" 24 t/m 31 aug.: SCHAAKVER. DAN. NOTEBOOM De schaakvereniging Dan. Noteboom hield op haar laatste clubavond van dit seizoen een snelschaakwedstryd. De uitslagen hiervan zijn: Groep A: 1 C. Scherpenisse, 2 G. Marijt, 3 J. Lindere, 4 P. Bedijn, 5 T. Hoek. 6 M. Tuil. Groep B: 1 I. Turk, 2 W. Turk, 4 C. Green (Eng.), 5 H. Veenstra, 6 Th. v. d. Mey. Noordwijk. Opmerkelyk veel Duitsers hadden de Noordwykse stran den opgezocht. Eerste Pinksterdag liet een chaotisch voorproefje zien van wat Noordwijk in juli te wachten staat. Bumper aan bumper stonden de tal loze auto's in de Noordwijkse straten. De Noordwijkse politie had het druk met het uitschrijven van bonnen voor de foutief geparkeerden. (Maar of dat de „zon-pret" van velen heeft bedor ven, menen we te moeten betwijfelen). NIEUWKOOP Geboren: Paula Maria dr v. A. J. P. van Ham en M. J. H. v. d. Meer; Maria Petronella dr v. J. P. Pietersen en P. J. Pieterse; Harold Peter zn v. J. C. van Kooten en C. A. Zandvliet; Jaco bus Otto Johanna zn v. J. O. Balvert en G. W. J. v. d. Hoorn; Ingrid Ca- tharina Maria dr v. G. J. A. Burg- meyer en J. J. M. van Egmond. wil de schotense bui de sociale functie ln een mo- naar voren brengen. Voor brengen hun spaar gelden en het bestuur van de bank ver schaft de Voorschotense overheid fi nancieringsmiddelen ten behoeve van dezelfde burgers. De Raiffcisenbank Voorschoten be schikte in ,1950 over slechts 1.5 mil joen aan toevertrouwde middelen, thans bedraagt het tegoed by deze bank 16 miljoen, ruim tien maal zo veel. De bank telt bijna 7000 spaardera. VOORSCHOTEN MULO-EXAMENS Geslaagd voor Mulo-dlploma-B: J. Dreef. T. Durieux, J. M. de Jager, W. v. Duijn, H. v. d. Gugten, M. M. J. v. d. Haak; H. P. Ringersma, W. v. d. Schin kel, A. Maat. J. Duindam, H. de Boer, E. v. d. Bos. H. F. de Haan, M. L. v. d. Linden, B. Kulk, A. Verloop, J. M. Ou- werkerk, A. E. de Roode. P. E. de Roos, J. W. Rietmulder. J. A. Vis. F. J. H. J. v. d. Poel en H. Eggens. Voor Mulo-diplo- RAADSAGENDA De raad der gemeen! voor een openbare vergadering bijeenge roepen op vrijdag 7 Juni as. 's avonds om 8 uur. In behandeling komen de vol gende voorstellen. Behandeling commis sie-nota. Het voteren van een krediet voor de aanleg van leidingen van de nutsbedrijven in het plan ..Oranjekade". gaaleveringsverordening. Voorstel inza ke subsidiëring bibliotheken. Het afwij zend beschikken op een bezwaarschrift schoolgeld inzake het achoolgeldjaar 1966-1967. Examens L.J.A. „Creatieve handvaardigheid voor jeugdleiding" handvaardigheid i totaal die door de LAJ-cui waren opgeleid. De i pectievelijk plaats In de cursusruimte van de Leisde Volkshuls. Alle candldaten hadden tevoren een opdracht thuisgekregen, wat zy met een groep kinderen moesten doen, o.a. mo biles maken, wonderbloemen maken, aardappelstempelen en linoleum snijden, maskers maken e.a. Gedurende een uur waren de candldaten met dit onderwerp met een groep kinderen bezig. Verder werden zy een half uur ondervraagd op Tol, C. Koopmana. E. v Datema. mevr. F. H. Leemans, T. van Norden. mej. P. Labordus heer F. van Geer. Haags ensemble concerteert op Duivenvoorde Morgenavond, woensdag 5 juni, vindt op kasteel Duivenvoorde te Voorscho ten een uitvoering plaats door het Haags Vocaal Vrouwen Enseble onder leiding van Arthur Oroblo de Castro. Medewerking verleent de 21-jarige Ja panse violiste Mayumi Fujikawa. Het concert begint om half negen. Op het programma staan werken van Kadaly, Balasz, J. S. Bach, een Mis van Caplet, Verdi, vier volksliederen door P. Arma bewerkt, Wigy, Roussel, Gohy en Ravizé. Het concert zal mo gelijk worden herhaald op vrijdag 7 juni a.s. Het is de laatste uitvoering op Duivenvoorde vóór het zomersei- KATWIJK In verband met hot behaalde kam- >iocnschap van LDDB werd een Erewed- trijd gespeeld tegen een LDDB-t ln deze wedstrijd moest KDC i 12-8 nederlaag het hoofd buigen tegen het vry constante LDDB-t lental. Het waa een wedstrijd waarin goede en min der goede momenten elkaar afwisselden. De laatste waren echter ln het voordeel van KDC. zodat de overwinning voor het overwinnende tiental zeker ala ver diend mag worden beschouwd, hoewel een geiykspel er nog wel heeft Ingeze ten. In deze wedstrijd miste de thuis club de heren J. Passchicr en H. Voor zaat terwyi ook de gasten enkele ver- De gedetailleerde uitslagen Zwaan iKDCl-W. Heemskerk (LDDB) tiental 0-2, Ar. v. Beelen-D. Kromhout 1-1, J. Schoneveld Pz.-H. J. v. Winkel 2-0, Fr. Splerenburg-J. v. Vuren 1-1, J. v. Duyvenbode-C. ter Veen 1-1; H. Klln- kenberg-H. Noordhoven 0-2, J. Godwaldt- J. Velthuyzen 2-0, H. Koelewyn-J. H. de Reus 0-2, J. Slootweg (rea.)-G. v. Muis winkel 1-1, J. Heemskerk (rea.)-W. Nyenhuis 0-2. Uitslag 8-12. VIERDORI'ENTOERNOOI DAMMEN Deze d&mstrijd tussen de dai van Katwyk, Noordwyk, Rynsburg en Sassenheim vormde het sluitstuk van het damseizoen 1967/'68 en is gewonnen door het Katwykse KDC. Het was overigens voor de derde maal in successie, dat de wisselbeker naar KDC ging, zodat deze nu definitief in de prijzenkast van de Katwykers zal prijken. De pryaultreiklng geschiedde door de grote animator van het dorpentoe mooi. de heer J. v.d. Loo uit Hillegom. KDC-voorzltter Schoone- veld had alle aanwezigen daarvoor reeda verwelkomd. De eindstand van het toer nooi luidt: 1 KDC (Katwyk), 2 RDC (Rynsburg), 3 DVN (Noordwyk) en 4 SDV (Sassenheim). Voor de sneldam- wedstrijden, die traditiegetrouw aan het einde van de prijsuitreiking werden ge houden, bestond oo belangstelling. Nlel Ier» namen nog eens een keer hun plaat sen achter de borden In. Ala wlnnnars van dit sneldamtoernool kwamen twee Katwykse spelers uit de bus: H. Klin kenberg en A. v. Beelen. ROND HET GOUDEN JUBILEUM VAN „ST.-MATTHIAS" TE WARMOND Men achryft ons: Het grote muziekfestijn ter gelegen heid van de afsluiting rondom de feea- telljke herdenking van het gouden Jubi leum van de Warmondae muziek-, zang en toneelvereniging „St.-Matthlaa" is 'n daverend succes geworden, 't Gehele dorp was zaterdagavond omsluierd met feesteiyke muziek. Om circa 18.30 start ten de drumbands „Adest Musica" (Sas senheim), „Crescendo", (Hillegom), „St. Jan's Fanfare" (Zoeterwoude) en „War- onds Fanfare", de vroiyke rondgang ior het dorp alvorens zich naar het ihoolpleln van de oude Nlcolaasschool begeven. Op dit plein werden door eerder genoemde verenigingen enkele ihows gegeven. Daarna begaven de ver schillende verenigingen zich naar de laan, waar «-en gezameniyke aubade verd gebracht aan de Jubilerende ver eniging. Om 20.30 gaf de jubilerende vereniging een concert op de muziek- onder leiding van haar directeur -t Mey, waarby de volgende num- ten gehore werden gebracht: 1 Alte Camaradea (Telke); 2 Grand Canon du Vedoi py I. 4 Princeville (Boudijn); 5 GlUck Auf (Wlchers); 6 Les cloches de Corne- ville Planquette7 Lente (Moeren hout); 8 Men of Music King-Walters). Na dit geslaagde concert gaf de drum band van „St.-Matthlas" nog een prach tige show, onder leiding van de heer C. van Egmond uit Lelden. En met deze show was dan tevens het einde gekomen van dit grote muziekfestyn. Er gaan stemmen op. om dit muziekfestyn Jaar- ïyka te laten terugkeren, b.v. in de Kaag- week. Dit zou zeker de vereniging ten goede komen en misschien krijgt hier door de Warmondae bevolking een nog beter kontakt met „SL-Matthlaa". Indien men belangstelling heeft voor 't werk van „St.-Matthlas" komt dan eens kijken op de repetities van de Har monie of de Drumband. Nieuwe leden zyn altyd van harte welkom Deze repe tities worden ln „De Burcht" gehouden en zyn: Voor de Harmonie woensdag- 20.00 tot 21.45 uur; voor de Drumbandc maandag, 19.00 tot 20.30 uur. De speeltuinvereniging „Rondom de Muredyk" vierde zaterdag haar vierde lust poppenkastvoorstelling op de speeltuin. Een evenement Haar veel kinderen aa moerde rondgang door de buurt waar ook het muziekkorps „De Kleine Burcht" zyn

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3