OPENT HET VISSEIZOEN OECUMENISCHE PINKSTERDIENST OP DE „BODEM VAN DE ZUIDERZEE' Eerste softenonslag aan de deskundigen Morgen: „Van Harte'* voor Griekenlani Hervormden, gereformeerden en katholieken samen in de koning MET 'N GRANDIOZE KINDER-HENGELWEDSTRIJD! WINT ALTIJD 'N LEUKE PRIJS! PRACHTIGE HOOFDPRIJS LAAT UW KIND DEZE FEESTELIJKE GENIETEN VAN VISACTIE Met steun van alle omreepen de koning DE IjETDSE COURANT VRIJDAG 31 MEI 1968 Schmelzer over vraagtekens FRACTIEVOORZITTER Schmelzer heeft de mei-aflevering van KVP-'68 geopend met een artikel over „vraagte kens en onzekerheden". De aanleiding hiertoe was de officiële oprichting van de Politieke Partij Radikalen in Dronten. Nieuwe gezichtspunten weet de politie ke leider der Katholieke Volkspartij niet te openen. Voornaamste doel van Schmel zer is aan te tonen dat drs. Aarden en drs. Bogaers de toestand in Nederland wel heel erg simplificeren wanneer ze hun nieuwe politieke partij propageren als het geijkte middel om in Nederland lot een meerderheid in het parlement en daardoor tot grotere politieke duide lijkheid te geraken. Wanneer drs. Schmelzer rond dit stre ven een massa vraagtekens en onzeker heden ziet, zal hij velen aan zijn zijde vinden. Het is een niet weg te redeneren feit dat vele Nederlandse burgers weige ren zich door een even onduidelijke als onvruchtbare links-rechtstegenstelling te laten opdelen. Wat sommige Nederlandse politici ver geten, is dat het een puur democratisch recht is voor burgers om te weigeren een keuze te maken uit gerechten die ze geen van alle lusten. dre. Schmelzer te- recht vraagtekens zet bij de theo rieën van „radicalen" en hun vrienden, werkt hij wel Iets te gemakkelijk met uitroeptekens wanneer het zijn Katho lieke Volkspartij betreft. Schmelzer schrijft bijvoorbeeld: „Een nieuw élan heeft zich van de KVP mees ter gemaakt. In alle kringen wordt het partijwerk met kracht aangepakt, zoals ik heb kunnen merken tijdens de vele spreekbeurten. Ik hoop en verwacht dat wij met elkaar in grote eensgezindheid het vele werk zullen aanpakken dat thans in de KVP verricht moet worden. De wil tot gezonde vernieuwing van het par tijwezen en van onze samenleving die in onze eigen kring bestaat, lijkt mij dus meer in de werkelijkheid, nationaal en internationaal, geworteld en daarmee vruchtbaarder voor ons land en volk.." Inderdaad is in het partijkader en bij een deel van de „gewone" leden een nieuw élan merkbaar. De nieuwe partij top heeft niet lang gewacht met maat regelen om de befaamde resolutie van de Arnhemse partijraadsvergadering te kunnen uitvoeren. Het benoemen van een commissie is natuurlijk geen beslissende zaak, maar de samenstelling van de twee commissies die moeten nagaan hoe vol gens de KVP aan de kiezers meer dui delijkheid vóór de verkiezingen kan wor den verschaft en hoe het KVP-program uitgediept en geconcretiseerd kan wor den. is vlot geschied. De kans op een „harde" maar zakelijke en positief- gerichte discussie is bij deze commissies aanwezig. Ons enige bezwaar is, dat de inbreng van de groep jonge mensen onder-de-dertig te gering is. /\NS dikste vra^teken geldt evenwel ^niet deze zaak. Wij zijn namelijk van mening dat nieuw élan in de partij, hoe vurig ook, de positie van de Katholieke Volkspartij onder de kiezers weinig baat, wanneer het nieuw enthousiasme en het reveil ook niet duidelijk vanuit de frac tie tot de burgerij doordringen. Een grote fout van sommige radicalen is geweest, dat ze ondanks hun belijdenis voor ten pragmatische politiek toch hevig zijn blijven theoretiseren. In de Katholieke Volkspartij hoede men zich ervoor in een soortgelijke fout te her vallen; hervallen ja, want In Nederlands grootste politieke partij heeft de leiding de laatste jaren niet altijd uitgemund door doortastend optreden en helderheid van politieke visie in de praktijk. Of de KVP bij de volgende Kamer verkiezingen al dan niet door de Politie ke Partij Radikalen met of zonder haar concentratie aangeslagen gaat worden, zal minder afhangen van wat er partij-organisatorisch en partij-pro- grammatisch gaat veranderen, maar veel meer van het beleid van drs. Schmelzer en zijn fractie. De grote opgave die Schmelzer vooral in de eerstkomende maanden wacht, is te zorgen dat het beleid van die fractie in vooruitstrevende zin gaat uitmunten door duidelijheid en zo tr!n mogelijk vraagtekens achterlaat. Gebrek aan staatsmanschap wreekt zich in Frankrijk DRESIDENT De Gaulle heeft zich, on- getwijfeld na ruggespraak met het leger, onbuigzaam getoond en beroept zich daarbij op het mandaat dat hij van het volk gekregen heeft. Men kan nauwe lijks stellen, dat dit, gezien de onvoor stelbare chaos, waarin Frankrijk thans verkeert, een apert onjuiste houding is. De grote fout, die De Gaulle en zijn adviseurs gemaakt hebben is, dat zij on derschat hebben, wat als een schijnbaar onschuldige studentenrel begon. Deze rel breidde zich als een olievlek uit Het ls al te simplistisch om hier van de communisten de schuld te ge ven. Zij hebben ongetwijfeld grote in vloed op de gang van zaken, maar dat hebben zij, omdat er een algemeen on behagen bestaat over de tien jaar voog dij, over tien jaar zoveel mogelijk uit schakelen van de democratische begin selen en over het tien jaar stellen van de Franse glorie in de wereld, boven het welzijn van de Franse burgers zelf. Ten rechte kan De Gaulle verweten wor den dat hij, toen het duidelijk begon te worden hoe de zaken lagen, ver zuimd heeft het beleid en het kabinet van premier Pompidou ingrijpend te ver anderen. Hij heeft de zaken laten door hollen en de desperate poging om deze een halt toe te roepen kan alleen de kloof tussen de boeren en het arbeiden de deel van de bevolking enerzijds en de meer conservatief ingestelde Fransen an derzijds, alleen maar vergroten. De toekomst ziet er voor Frankrijk bijzonder ongunstig en onrustig uit. Juist door het verzuim van De Gaulle en het kabinet, tijdig maatregelen te nemen, die van staatsmanschap getuigden, is de zo noodzakelijke rust, nodig voor het welslagen van de aangekondigde alge mene verkiezingen voor De Gaulle, meer een opiniepeiling, evenals het re ferendum dat is beslist niet te ver wachten. Voor het overige kunnen, zoals eerder gemeld, zowel referendum als verkiezingen, zeer wel ten gunste van De Gaulle uitvallen. Niet weinigen in Frank rijk vrezen het alternatief, indien De Gaulle, aan de hand Van de uitslagen, zou besluiten heen te gaan. „j Van een onzer verslaggevers) BIDDINGHUIZEN „Een mis voor drie heren", aldus omschrijft misschien wat oneerbiedig Ineke Sipkema uit Bussum de oecumenische kerkdienst, die de eerste pinksterdag in Eurovisieverband op de televisie wordt uitgezonden. Juffrouw Sipkema is tv-regisseuse bij het IKOR en in die functie moet zij ervoor zorgen dat naar schatting tussen zes en tien miljoen Duitsers, Zwitsers, Belgen, Noren en Nederlanders, de verrichtingen van twee predikanten en een priester goed op het scherm kunnen volgen. De geestelijken zijn de ds. D. Verhoef, hervormd, ds. R. Molemaker gereformeerd, en pastoor J. C. Bosch. Het persbulletin van de World Association of Christian Broadcasts maakte gewag van het feit, dat het plaatsje waar de uitzending vandaan komt op de bodem van de vroegere Zuiderzee ligt. Dat is voor de buitenlandse kijkers wellicht interessant om te weten. En de commentatoren zullen deze omstandigheid dan ook wel grif aangrijpen om het publiek te vertellen hoe het is te verblijven op een oppervlakte onder het Normaal Amsterdams Peil. Hun bevindingen mogen zij weergeven tijdens het draaien van een drie minuten durend filmpje over het ontstaan van Oostelijk Flevoland en het prille leven daar thans. Van Biddinghuizen, tien kilometer van Dronten, ziet men die eerste pinksterdag slechts een glimp: het celluloid geeft ruimte voor een blik op het dorp vanaf de toren van het kerk gebouw waarin de „gemengdgelovige" dienst zich afspeelt. Na deze introductie van de plaats van handeling dienen de buitenlandse toelichters zich namelijk aan serieuzere zaken te wijden: de dienst. Eerste succes geboekt tijdens de kerstdagen Biddinghuizen is voor deze gelegen heid niet bewust gekozen. Dat de tv-ca- mera's staan opgesteld in het spiksplin ternieuwe, ongeveer achttienhonderd in woners tellende dorpje, is aan louter toeval te danken. Volgens het rooster van de WCAB was het IKOR weer aan de beurt voor een bijdrage. Via ds. Verhoef hoorde IKOR-directuer Koole van de gezamenlijke diensten van gereformeerden en hervormden in Bid dinghuizen. Beide kerkgenootschappen beheren op fifty-fiftybasis een kerkge bouw. Bij het IKOR vond men dit gegeven in teressant om verder uit te werken. In een later stadium opperde men het idee om ook de Biddinghuizende katholieken erbij te betrekken, aangezien een kerst- zangdienst van hervormden, gerefor meerden en katholieken een succes was. Hermann Wirtz, zuinige „chef" die geen besluiten nam ALSDORF Volgende week dinsdag begint in het Contergan-Softenon pro ces het duel der deskundigen. Een duel waarbij de niet medisch geschoolde toe hoorders vaker zullen duizelen van het vakjargon der specialisten. Onmiddel lijk na de pinksterdagen wordt het pro ces der superlatieven voortgezet. Nadat de verdedigers in de eerste drie proces- dagen zich voortdurend hebben bezig ge houden met het ontwerpen van juridi sche barricaden en struikelblokken, is vanaf dinsdag aanstaande het woord aan 16 proffessoren en neurologen Door de rechtbank is bovendien, op verzoek van de verdediging, als expert toegelaten prof. dr. H. E. Kaser van de universiteit te Basel. Hij heeft namens de verdediging de opdracht de betrouw baarheid van de neurologische attesten van het openbare ministerie te betwis ten. Aanstaande dinsdag worden ook de eerste twee getuigen gehoord: twee volwassenen, die als gevolg van Conter- gangebruik ernstige stoornissen zouden hebben opgelopen in hun tastzin aan handen en voeten. Volgens het proces schema zullen tot medio augustus circa Vanaf zaterdag 1 juni a.s. treft U op onze afdeling kinderkonfectie te Leiden 'n MINIATUUR VISWATER. Bij aankoop van min kinderkonfektie mag Uw aan ind hierin ƒ10.- tag Uw kind 1 vissen (alles is echt: water, hengels, dobbers, behalve de vissen) en zoals boeken, puzzles, spelen, auto's, poppen enz. Maar heeft ook kans op 'n zoals AUTOPED, ROLSCHAATSEN enz. ZIE VOORAL ONZE ETALAGES veertig van deze gevallen worden be handeld. Daarna komen de misvormin gen bij kinderen aan de orde. Het proces zal onafgebroken drie da gen per week doorgaan. Van een zomer- of kerstreces is geen sprake. Vanaf het ogenblik dat er sprake wa: van 'n Contergan-proces zijn in de Duit se pers stemmen opgegaan over schade vergoeding aan de slachtoffers. Een der advocaten van de nevenaanklagers riep zelfs op de tweede zittingsdag luidop de rechtszaal dat met enkele procenten van de kosten die voor de verdediging betaald worden vele slachtoffers geholpen hadden kunnen worden. Voor de aangeklaagden staan niet al leen eer en goede naam, maar bovendien circa 50 miljoen gulden schadevergoeding op het spel. Ook over deze miljoenen zijn in de Duitse pers al boze woorden geschreven. De verdachten zouden, schreven en kele kranten, van hun gezamenlijk ver mogen tot een totaal van 120 miljoen gulden hebben veilig gesteld. De chef „Hier zit niet de firma Griinenthal, maar staan negen verdachten terecht", heeft president dr. Weber, tweemaal met nadruk tijdens de eerste zittings dagen gezegd. Nochthans is deze firma alles aan de uitslag gelegen. In het mijnwerkers stadje Alsdorf heeft zij niet zonder reden een heel buis afge huurd en tot perscentrum ingericht. Wie niet in de verdachtenbank zit, dat is de 71-jarige president-directuer van Grünenthal, Hermann Wirtz. Hij moest in verband met een operatie ver stek laten gaan. Vanaf 1930 was hij vennoot van de firma „Dalli', in zeep en cosmetica. In 1946 werd hij bij de op richting van de Dallionderneming Grünenthal, daarvan president-direc- Hij wordt in zijn woonplaats Stolberg, in de buurt van Aken, een man van de oude stempel genoemd. Iemand die een farmaceutische onderneming in de we reld van vandaag regeerde volgens de zakelijke en paternalistische principes van de wereld van gisteren. Een presi dent-directeur, die zuinig in oude auto's reed, op zakenreizen altijd een thermos fles koffie en broodjes meenam en die trouw aan de familie en aan het bedrijf hoger aansloeg dan deskundigheid. Be slissingen nam hij ongaarne, handteke ningen zette hij met tegenzin. En het kwam zelfs voor dat wanneer hij een stuk had ondertekend, hij het voor alle zekerheid nog enkele dagen in zijn bu- De „chef" werd hij genoemd. En zijn medewerkers, ook al waren zij voorzien van academische titels, bleven onder geschikten. Zijn grote hartstocht was de Het lag echter in Biddinghuizen niet in de bedoeling deze formule met Pinkste ren te herhalen. Ook Pasen sloeg men al over. Maar op verzoek van het IKOR krijgt het precedent van de kerstdagen nu een herhaling waarvan miljoenen getuigen kunnen zijn. Nuchter De drie geestelijken staan nuchter te- tegenover 't feit dat zij de eerste pink sterdag in 'n groot deel van Europa te zien en te horen zijn. Ds. Molemaker zegt: „Men moet 't effect ervan niet overschatten. Wij hebben echt niet 't ei genwijze gevoel, dat wij met zijn drie- en eens even moeten tonen hoe oecume ne dient te worden bedreven. Dat wij samenwerken past helemaal In de linj van de ontwikkelingen in Biddinghui- Ds. Verhoef vervolgt: „Het is hier een publiek geheim, dat er thans besprekin gen gaande zijn met de r.-k.-parochie over de eventuele uitbreiding van het be staande kerkcentrum van hervormden en gereformeerden met een ruimte de katholieken. Er zou dan een stuk het huidige kerkgebouw moeten i den gebouwd, zodanig dat dit gedeelte gemakkelijk van de kerkzaal van de protestanten kan scheiden". Over de Eurovisiekerkdienst zegt ds. Molemaker dit nog: „Wij besteden er extra-zorg aan. Dat spreekt vanzelf. Maar men moet niet denken, dat wij aan zo'n 10 miljoen mensen wat te gen hebben. Wij doen net zo als anders zonder t.v. erbij. Wij houden ons niet bezig met 'n soort wereldzending, die bo ven onze krachten gaat. Aan 't oppep pen op de een of andere manier var ze zelfverzekerdheid bestaat bij de minste behoefte". Repetities De liturgie en de preek liggen al kant en klaar bij de mensen van het IKOR. Men vertaalt alles voor de commentato ren, die de kerkgangers thuis van de dige toelichting op het gesproken woord zullen voorzien. Betekent dit dat van improvisatie in verband met actualiteit geen spraek kan zijn? De twee dominees en de pastoor me nen van niet. „Er is alle kans om be- passages te wijzigen als daartoe goede communicatie. Wij werken ook al op het gebied van de geestelijke verzorging van toeristen. Dat doen wij onder het motto „Kerk en recreatie". Vertalingen gereed Terwille van een foutloze gang van za ken tijdens de uitzending, is een nauw keurige timing gewenst Daarom zullen de Biddinghuizenaars enige keren kerk waarts worden genood om te oefenen in het zingen bijvoorbeeld. Er zou een verschil in tempo kunnen voorkomen en dat ondervangt het IKOR door deze „training" vooraf. Voor Ineke Sipkema is het geen ex tra-zware opgave de regletouwtjes ge spannen te houden. Zij verzorgde inmid dels al ongeveer twintig diensten. Zij zegt: „Je moet aanvoelen wat een bepaalde handeling inhoudt en wat de betekenis ervan is voor de kijker. Je probeert met het oog van de camera zijn oog te zijn". Ineke Sipkema over de kerk in Biddinghuizen: „Het is een fijn voor beeld van moderne bouw. Er zit ruimte in. Ik ben geneigd hier het woord kerk te gebruiken. Anders praat ik nog wel Een groot deel van haar werktijd be steedt juffrouw Sipkema aan de produk- tie van een uitzending. Daarmee begint zij doorgaans een week of zes van te voren. Het aantrekkelijke van haar job, maar ook het moeilijke vindt zij, dat al les gedurende de zestig minuten, die zij achter de regietafel zit correct moet lo pen. „Er is geen verhaal op mogelijk. Maar er zijn wel eens gebeurtenissen waarbij je je zit af te vragen of het niet uit de hand loopt. Eén keer liet ik tijdens een stil gebed een foto zien met een luchtopname van de kerk. Daarbij liet'ik vogeltjes fluiten. Bij zoiets horen de nensen, dat het geluid in elk geval nie is uitgevallen. Men vatte dat goed op. Maar er zijn ook wel dingen, die hol erg serieus, zijn bedoeld, maar wprover juist het publiek valt. Ver- apwoordelijkheids gevoel is bij dit werk eerste vereiste". Voor „De jonge onderzoekers" zit het er dit seizoen weer op voor zover het de t.v. betreft. De VARA gaf gister avond in de laatste uitzending een re portage van de finale der groepinzen- dingen. Het werd 'n attractieve uitzen ding omdat de drie deelnemende groe pen zonder overdaad aan wetenschap pelijk jargon voorgesteld werden. De jury werkte feilloos door de Convex- groep, die invloed van insecticiden op grondbacteriën onderzocht en daaran-r de enige werkelük-oorspronkelUke bij drage leverde, met de eerste prijs le bekronen. De VARA pakte het nieuws uit Frank- I rijk niet erg bevredigend aan, t.w. uit- I sluitend in een commentaar van dr. L. I de Jong dat een nogal overtrokken in- I druk maakte. Het NTS-journaal kwam I in zijn laatste aflevering met t.v.- NIEUWS, beelden uit Parijs n.l. Mis- schien waren die 'n paar uur eerder niet I beschikbaar, maar we vinden 't de eer- I ste taak van de t.v. om beelden te I brengen, en menen dus dat de NTS I gisteren beter uit de bus kwam dan do I VARA wat die Franse beelden betreft Aan hetzelfde euvel leed eigenlijk dc speciale Achter-het-nicuws over „eco nomisch macht en economische mach teloosheid". Daarin werd een tikkeltje gekleurd (rood gekleurd) perspectief hj gegeven op politieke en economische zaken waar de gewone staatsburger weinig invloed op heeft. Het was een j» programma voor louter sprekers, die bovendien hun eigen vaktaaltje spra ken. Voor economisch en politiek gc interesseerden werd er niets nieuws verkondigd. De anderen, voor wie dit programma eigenlijk bedoeld was. zal het „boven de pet" gegaan zijn. De discussie achteraf was weinig vruchtbaar omdat het te veel van de klassestrijdkant uit gevoerd werd. Een aantal vakbondsleden spuiden grieven tegen „het kapitaal" op een wijze die zó ongenuanceerd was dat er vrijwel géén raakpunten gevonden werden. De meest zinnige opmerkingen kwamen dan ook van het tweemanspanel: werk gever Bruynzeel en NKV-voorzitter Mertens. Goed uitgangspunt voor ver dere discussie? Nauwelijks, want veel te verward, veel te eenzijdig en ook veel te theoretisch. Tenslotte „Fender komt zjjn jas halen", spel van Wolf Mancowicz in de bewer king en onder regie van Willy van Ile- mert. De „stunt" van deze uitzending was dat Hans Tiemeyer er alle rollen in vervulde. Een inderdaad verbluffen de prestatie van deze knappe acteur, maar eigenlijk toch averechts werkend. Want Tiemeyer ziende als de schle mielige boekhouder, de poenige hande laar. de vriendelijke kleermaker, wa ren we vol bewondering voor dat won derlijke transformatievermogen. Maar Tiemeyers acteertechniek bewonderend vergaten we haast oog te hebben voor de woorden van het spel als zodanig, dat door Van Hemert zo handig was geënsceneerd maar dat met een rol- voor-rolbezetting ons meer geboeid zou hebben. Tenslotte zijn de acteurs er het spel, niet omgekeerd. de aanvang van de uitzen ding de buitenlandse tv-mensen, met wi> wij de hele gang van zaken nog een doornemen. Zouden wij iets wensen *- veranderen, dan is er alle gelegenhgj Om de man uit Duitsland voor en ogenblikje het zwijgen op te leggen e- dachten de zieleherders uit Biddin^i- zen dit trucje: de schriftlezingen v^ren zij of in 't Duits of in de Franse taal „Dit was niet per se nodig. Men noet dat meer bekijken als een gebaaf Bo vendien praat de commentator uit>uits- land steeds over het Nederland# heen. Bij ons brengt men de teksten 'a on dertiteling op het scherm bij v-pro- gramma's uit het buitenland. If Duits land niet". Pastoor Bosch: „De katholieke geven graag hun medewerking. Aan'ie zang- dienst tijdens de kerstdagen bewaren wij alleen goede herinneringen Wij stel len ons positief op, ook al i verband met toekomstige ontwikkeling- De pa rochieraad staat ook zeer wevillend te genover dit initiatief van het KOR. Ver der is er een goede" verstandouding met de protestanten. Voor verergingsaange- legenheden maken wij bl'oorbeeld al gebruik van de lokalen varhet kerkcen trum. Dit is wel een kwftie van huur en verhuur, maar het duf niettemin op j Van Stipriaan gokt op n ton (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Na ruim een jaar lang geen beroep meer te hebben ge daan op de gulle en veelgeroemde vrij gevigheid van de Nederlandse radio luisteraars. houdt de VAKA-radio za terdagochtend van half elf tot twaalf (Hilv. I. 402 m) uur een „Van llarte uitzending ten behoeve van de fami lieleden van Grieken, die in gevan genissen en concentratiekampen zijn opgesloten door het regime van de ko lonels. De achtergeblevenen van deze slachtoffers van Papadopoulos c.s. ver keren in vaak zeer behoeftige omstan- j digheden. evenals vele Grieken die in ballingschap leven. Onlangs hebben VARA-reporter Henk van Stipriaan en mr. Benno Stokvis een kort bezoek aan Athene gebracht. Er werd hun daar weinig in de weg ge legd, maar het kostte hen de grootste moeite Grieken te vinden die bereid waren iets over hun land en het ge brek aan vrijheid te vertellen. Een bezoek aan de beruchte eilanden Jaros en Leros was toegestaan, maar toen mr. Stokvis meteen informeerde of ze ook ds gevangenkampen op dezs ai- landen mochterfezoeken, werd dit ca tegorisch geweerd. Toch slaagden ze i-puiten Athene in een afgelegen huist* een verduisterde ka- te sprekf met enige anonieme verzetstrijder Deze opnamen vormen zaterdagochtft de inleiding tot deze actie. Zo m<»i.ik r.al ook Papandreoe de luisteraar toespreken, al is het ui terst moei liI om thans in Parijs ver binding te Ifieen met deze verzetsman De gehele fcio-actie is georganiseerd door Kee»uurman, die op de hulp van achtt» inzamelcentra in ons land kan rekeJi Bovendien zullen negen verslagge»s de luisteraars regelma- verloop van deze inzame ling opt hoogle houden. Voor het eerst \vp' °°k de KRO-radio mee, door h«Patste deel van de „Van Har- te"-uitfding in het Djlnnprogramma op Hilfs UI «e relayeren. De NCRV- ladio in haar programma deze ra- dio-aJ steunen met een aanbeveling. Het «efbedrag bedraagt 100.000 gul den, /'ar Van Stipriaan en zijn me- dew#ers hopen op meer, want or is ontJfBelijk veel geld nodig. De gelden bankrekening worden ge- sto/aangezien zij niet op legale wij- Griekenland kunnen worden feemaakt. H(Comité „Vrij Griekenland" en het PrHelleense bevrijdingsfront zullen 't brag nu via geheime kanalen naar eken] and laten overbrengen. NEDERLAND (STER- reclameuitzendlngen o 18.55. 19.03, 19.56 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het koit AVRO: 19.06 uur: Luipaard op schoot, tv-serie 1932 uur: De vliegende non, tv-serie NTS: 20.00 uur: Journaal AVRO: 20.20 uur: Televizier, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Danny Kaye Show 21.35 uur: Voor de vuist weg NTS: 22.40 uur: Tweede journaal NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Weekjournaal voor gehoorgestoorden 19.25 uur: Open oog, signalerings programma 20.00 uur: Journaal VPRO: 20.20 uur: Omsterachtig, film programma 21.05 uur: Zweden en de Ameri kaanse deserteurs, documentaire 21.35 uur: Cinéma, filmrubriek NTS: 22.20 uur: Tweede journaal Televisie morgen NEDERLAND I KRO: 16.00 uur: Nieuws in het kort 16.01 uur: Finale Kinderzang festival De met aangegeven programma's zjjn kleurentelevisieprogramma'a. VARA: 21.00—22.30 uur: NBC-orkest, concert 22.55—23.55 uur: Prettig weekend, plate nkeus NCRV: 20.55—22.00 uur: Zeven getuigen, luisterspel TROS: 22.40—23.55 uur: All-in, amusements- Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00. 8.00. 11.00. 16.00, 18.00, 19.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 7.30. 8.00, 8.30. 18.30. 22.30. 23.55 HILVERSUM Hl: programrr RADIO a Elk heel uur vanaf 9.00 voor twintigers. 14.40 Radio Jazz Magazine NRU: 15.00 Tot beter begrip: een cursus muzleklulsteren. 15.45 Wat biedt de Mam moetwet uw kind?, lezing. 16.00 Nieuws. 16.02 HILVERSUM I (««"in)6— VPRO: 18.00 van het Gereformeerd Politiek Verbond. Spreker: De heer B. S. van der Bijl, secre taris van het N.E.V. 18.30 Hee. een program- 19.20 Upsala 1968: vernieuwing ln het zen Prosit, een gesprek over drankbestljdlng. VARA: 16.30 Omroeporkest en solist: moder ne muziek. 17.15 Stereo: lichte grammo foonmuzlek. 17.25 Radioweekjoumaal. 17.55 SOS-berlchten. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 7.00 Klassieke 'k IeVCnde woord- 715 Stereo: dingswerk. 19.30 Nieuws. 19.35 Criterium: kunst nader beschouwd. 20.00 Gewoon anders 20.35 Licht Instrumentaal kwartet en zang. 20.45 Uiteindelijk: theologische gesprekken. VARA: N.B.C. Orkest: klassieke én moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 SOS-berichten. 22 45 Actualiteiten. 22.55 Prettig weekend: 34 00 NieuV*rleerd platenPr°Kramma J3-55" HII.VERSUM II (298 m) NCRV: 18.00 Actualiteiten. 7.45 Stereo: Licht instrumen taal trio. B.oo Nieuws. 8.11 Gewijde muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 Touringclub: vakan- tletips. 8.45 Voor de vrouw. 9.30 Klassiek verzoekplatenprogramma. 10.25 Promenade orkest. 10.55 Kunstkroniek. 11.00 Nieuws. 1102 Leren leven met de oecumene, lezing. 11.17 Klassieke muziek (gr.). 11,55 SOS-be rlchten. KRO: 12.00 Lichte pianomuziek (gr). no ra ma 'li? 10 A®tual'ltelten- 19 00 WereUJpa- rteerd programma. 21.00 Zeven getuigen. 12.14 Marktberichten. 12.1G Overheidsvoor lichting: De politie nu. 12.28 Mededelingen l.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Zonder grenzen: rubriek Nieuws. 22.40 All In. gevarieerd programma 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL NED (324 m) 18.00 Nieuws 18 03 Voor de soldalen. 18 28 Paardesportult- slagen. 18.30 Lichte muziek. 18.35 Tips vooi het verkeer 18.40 Lichte muziek. 18.45 Sport kroniek. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte mu ziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokro niek. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Volksliede ren. 20.30 Amusementsprogramma. 23.00 23 40 33 45*141 berich,en' 2215 Dansmuziek. ZATERDAG HILVERSUM I (402 m) - VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymnasUek. 7.20 Socialis over missie en zending. NRU: 13.00 Vliegen de schijven: verzoekplatenprogramma voor de militalten. KRO 14.00 P.M.. gevarieerd programma. (16.00-16.02 Nieuws). NRU: 16.30 Franse les. H8RO: 17.00 HIRO-maga/.ine KRO' 17.30 Finale Kinderzangfestival. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) - KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djlnn: gevarieerd 12.00 Nieuws. 12.03* Skivatoon: Informatie over nieuwe langspeelplaten. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Licht Instrumentaal sextet cn solisten. 13.30 Zuldzeeserenade. 14.00 Nieuw, 14.03 T(w)ieneramamagazine voor t(w)ie- ners. 15.00 Nieuws 15 03 Halte: programma voor twintigers. 15.30 Country en Western halfuur. 16.00 Nieuws. 16.03 Actualltcicn. tisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmu- zlek. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 135: gevarieerd programma. (9.35-9.40 Wa terstanden). 10.30 Voor nu en later, lezing. 10.45 Met Goud bekroond: lichte grammo- foonmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Lichte or kestmuziek. 11.25 Lichte grammofoonmuzlek. 11.45 Klatergoud: muzikaal feuilleton over de wondere wereld van de kleinkunst (herh.) 12.15 Licht instrumentaal kwintet met gi taar. 12.26 Mededelingen voor land- en tuin bouw. 12.29 Actuaal sportnieus. 13.00 Nieuws. 13.11 VARA-Varla. 13.1: Tijd voor teenagers (gr.). 14.00 Vitlaav. programma 16.07 Lichtvoetig: licht gevarieerd muziek programma. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Hier en nu: wekelijkse sportshow met lichte gram mofoonplaten. BRUSSEL NED (324 m) 12 00 Nieuws. richt, mededelingen.' programma-overzicht en SOS-berlchten voor de schippers. 12.45 Lichte pianomuziek. 12.55 Buitenlands pers overzicht. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.15 Gevarieerd programma. (14.00 en 15.00 Nieuws). Tussen 16.00 en 17.00 Flitsen van de Ronde van Italië. 17.00 Nieuws, weerbe richt en mededelingen. 17.10 Noord en Zuid. 17.35 Negrospirituals en gospelsongs. LEIDEN

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2