Het stadhuiscarillon moet nodL worden gereviseerd Het Toonkunstorkest Leiden concerteerde in de Lakenhal Leidse delegatie vertrekt hedenavond SLEUTELGAT AKTIEVE JONGELUI A\- DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 30 MEI 1963 Kikkerpolder wordt opgeheven Omdat de Kikkerpolder in Leiden vrijwel geheel zijn agrarische bestem ming heeft verloren stelt het college van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland aan de Staten voor de polder op te heffen. De Kikkerpolder, die ruim I *is gevormd door amateurs, 2.1 ha groot is, is voor verreweg het dus die voor hun genoegen gezamenlijk grootste gedeelte eigendom van de ge- muziek willen maken. Op deze orkesten meente Leiden. Alleen de ijsbaan be- j wordt vaak glimlachend neergekeken, hoort nog tot Oegstgeests grondgebied. Maar dit Leidse Kamerorkest onder de Tussen Leiden en Oegstgeest zal een stimulerende directie van Henk Briër na- overeenkomst worden gesloten ter rege- j dert de grens van een beroepsorkest. Jing van de waterhuishouding. De ge- i Zijn bekwaamheid, musicaliteit en stijl- meente Leiden heeft zich verplicht het begrip alsmede de kunst zijn intenties Oegstgeestse gedeelte van de op te hef- over te dragen zorgen er voor dat ieder fen polder mede te bemalen. j kunstwerk de juiste voordracht krijgt Uitwisseling Leiden-Oxford Oude banden Onderdelen in ernstige mate aangetast Dc tuimelrekken in de stadhuis toren zijn bijna door en door De Dienst van Gemeentewerken heeft een plan ontworpen voor een nood zakelijke algehele revisie van het caril lon in de Stadhuistoren. Het huidige uit 47 klokken bestaande carillon da teert. wat technische inrichting betreft ne"sc'1 speelwerk, uit 1937. Van het klokkenmateriaal zelf ging tijdens dc bezettingsjaren door de beiaard compleet wordt; ver vanging van het bestaande klavier door een klavier met vier octaven; het aanbrengen van nieuwe verbindingen, ophangbouten en tuimelaars; het her stellen, zonodig vervangen, en conser veren van alle metalen delen; het ver vangen van de bestaaned automatische speelinrichting door een electro-mag- Voorts is een aantal boukundige voor zieningen nodig, bestaande o.m. uit het afsluiten van alle vensteropeningen in de klokkenzolder met gevlochten bronsdraad, teneinde vogels te weren, alsmede het maken van een nieuwe speelcabine van hardhout. De moge lijkheid wordt nu geschapen om op eenvoudige wijze de vaste melodieën op het carillon door middel van speel- banden te verwisselen, waardóór meer variatie in deze melodieën kan wor den gebracht. Bij een mechanisch speel werk, zoals thans gebruikt, worden de melodieën aangebracht door het ste ken van noten in een speeltrommel, ht"«ÏEhEÏ1 hetgeen zeer arbeidsintensief is. ter- het materiaal. 43 klokken verloren, welke echter 1951 konden worden vernieuwd. De opstelling der klokken, alsmede de ver dere technische inrichting zijn bij die gelegenheid niet gewijzigd. Het voorliggende plan gaal wel uit van een andere klokopstelling. Eén van de belangrijkste redenen hiervoor is, dat de bereikbaarheid van de beiaard zodoende aanmerkelijk kan worden verbeterd, hetgeen te enen male nood zakelijk is voor een goed onderhoud. Terecht wordt thans grote aandacht besteed aan het toekomstig onderhoud en de conservering van het materiaal. ..r- omdat men name hierin de reden moet b<* v!|!ie£Ph™,n.ïï£di^: worden gezocht van de grote achter- diee"r >n.ders ""l b'J het gebru,k uitgang van het huidige eaVrillon. speelbanden. verloren gaan. Hedenavond zal een groep van rond 50 personen uit onze stad de reis naar Oxford beginnen. Morgenmiddag (vry- dag) om ongeveer 14.00 uur komt het gezelschap, na een ongetwijfeld ver moeiende ries (trein, boot, trein en bus), in Oxford aan. De uitwisselingen met de bekende Engelse universiteitsstad (de eerste uitwisseling vond reeds in I den 1946 plaats!) worden «loor het Comité Internationale Uitwisselingen georgani seerd met het doel door middel van sport of anderszins de vriendschappe lijke betrekkingen tussen Lelden en Oxford te verstevigen en op die manier meer begrip te kweken voor de leef wijze en gewoonten van anderen. Om daartoe des te beter in staat te zfjn, worden de gasten alttfd bij parti culieren gehuisvest, als het ware in het gezin opgenomen. Het ene jaar ontvangt Leiden een groep Oxonians, het andere jaar zijn de Leidenaren in Oxford te gast. De slechte toestand waarin het caril-De Klokkengieterij N.V. Eijsbouts I Ion zich momenteel bevindt moet voor i te Asten deed bij een onderhandse in- j een belangrijk deel worden toegeschre- schrijving de laagste prijsopgave. De i het feit, dat vele niet bereik- 1 kosten van vorenbedoelde bare delen, zoals beiaardstoel melrekken, als gevolg van langdurige invloeden van zouthoudende zeewind en andere invloeden van buitenaf, in ernstige mate zijn aangetast. Hierdoor en door verregaande slijtage laat ook de klankkwaliteit van een groot aantal klokken zeer te wensen over. De thans voorgenomen revisie omvat globaal de volgende voorzieningen: Het hergieten van 31 klokken; het clusief de bouwkundige werkzaamhe- den, worden geraamd op 150.000.- j De uitvoering van het werk kan on derhands worden opgedragen aan de N.V. Eijsbouts, welke onderneming op dit gebied een uitstekende reputatie geniet. Een bijdrage in de kosten van de zijde van Rijk of Provincie behoort niet tot de mogelijkheden. Het huidige carillon heeft, gerekend naar de aan te leggen maatstaven terzake, geen his torische waarde en staat ook niet op de GROfVUl b OPHAALD1ENST VRIJDAG 31 MEI Buurt 30: Galgewater, Noordeinde en Plein, Rembrandstraat, O. Varkens- markt, Sliksleeg. Groenhazengracht, Rijn- en Schiekadc, Witte Singel, Groenhovensraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan v. Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat, Hu- go de Grootstraat, Bilderdijkstraat Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabel- jouwsteeg. Rapenburg. Doelensteeg, Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zeger- steeg, 5e Binnenvestgracht. Sterren wacht. Kaiserstraat. Bakkersteeg, Mo- lensteeg. Boisetkade, Kampersteeg, Consciensestraat, Vliet. Doezastraat. St. Jacobshóf, St. Jacobsgracht, Jan v. Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- renmarkt, Steensehuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg. Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieters kerkhof, Papengracht, Doelengracht, Pieterskerkstraat. BURGERLIJKE STAND Geboren: Renatus Cornelia Maria z.v. C. H. v.d. Geest en S. W. Pennings; Murat z.v. Y. Kügüksen en Y özsenler; Norbert Arthur z.v. H. de Water en H. Goudiaan; Peter Alexander z.v. C. van Gorsel en E. de Wit; Ingrid d.v. D. Brussee en L. Jeltema; Sven Oswald z.v. G. F. Zimmerman en J. Star: Ve ronica d.v. H. J. v. d. Pol en J. C. Zuiddam; Mark Cornelia z.v. C. Elzen- ga en J. Sixma; Marianne d.v. M. J. de Graaf en A. C. Siere; Roland Etiënne z.v. A. W. Verboon en J. C. Smittenaar: Miranda Frederika d.v. G. W. Boeren en W. H. R. Schorel; Annemieke El- vera d.v. H. W. Reiding en A. J. Koo- ger; Vanja Thomine d.v. D. M. Pas- schier en F. v. Vliet; Johannes Lamber- tus Gerardus z.v. G. J. M. Caspers en J. M. P. Verhaar: Gerardus Anthonius z.v. G. Kant en D. C. Peute. Gehuwd: R. C. Heimo en M. L. Woo: R. C. Meijer en W. Lacourt. Overleden: A. M. v.d. Veer 70j., e.v. H. v.d. Handel: P. M. v. Rijn 93 j.. vr.; J. N. v. Smirren 90 j.. w.v. G. L. de Goederen. Oecumenische Raad PINKSTER BIJEENKOMST IN ZIJIDERKERK Nu door de toetreding van de Rooms Katholieke kerk tot de Oecumenische Raad van Leiden en door het reeds en kele malen gehouden beraad van predi kanten en geestelijken 't kontakt tussen de kerken in de loop van het seizoen verstevigd en verdiept is. willen de ker ken die deel uitmaken van de Oecume nische Raad zich ook samen voorberei den op het naderende Pinksterfeest. Daartoe zal op vrijdag 31 mei des avonds om 8 uur precies in de gerefor meerde Zuiderkerk aan de Lammen- schansweg een korte bijeenkomst gehou den worden. Schriftlezing, gebed en lied zullen hierbQ de voorbereiding op het feest van de komst van de Heilige Geest Ds. A. H. Smits 25 jaar predikant te Noordwijkerhout Ter gelegenheid van de viering van het 25-jarig ambtsjubileum van ds. A. H. Smits, predikant van de Hervormde ge meente in Noordwijkerhout, wordt op za terdag 15 juni a.s. van 3-5 uur een re ceptie gehouden in de ontvangstzaal van St.-Bavo aan de Langevelderweg 27 in Noordwijkerhout. In 1943, tijdens de Japanse bezetting, is ds. Smits in het toenmalige Batavia in de Protestantse Kerk aldaar tot predikant bevestigd. Dit geschiedde onder dreigende en moeilijke oorlogsomstandigheden. Velen, die met hem deze tijd in het voormalige Neder- iands-Indië doorbrachten en later naar Nederland kwamen, worden op deze dag i *-*e in Noordwijkerhout verwacht. Als teken Pf3 verblijdende oecumenische ge- De Leidse groep die dit jaar naar Oxford gaat zal bestaan uit: 13 atle tenis l. 13 wielrenners (sters), 6 cursis ten fysiotherapie, 6 huisvrouwen, 3 jeugdwerkers en een aantal officials en comité-leden. Namens het gemeentebestuur van Leiden zal de burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, zich in de loop van de volgende week bij het gezelschap voegen. Naast de gebruikelijke sportwedslrjj- j de lezingen etc. voor de „vak- I groepen" staan er zeer interessante excursies op het programma. Het comité in Oxford heeft o.a. een dagtrip naar Londen georganiseerd inet naast bezoeken aan de bezienswaardig heden van de Engelse hoofdstad onder meer een bezoek aan de „Black and White Minstrel Show". Een hoogtepunt van de uitwisseling zal de receptie zijn op het stadhuis in Oxford, in aanwezigheid van de Neder landse ambassadeur in Engeland (op Zondagmorgen 9 juni omstreeks 8.45 uur zal de groep weer in Leiden terug keren. De terugreis wordt evenals de heenreis per nachtboot gemaakt. OEGSTGEEST FOTO-JOURNALIST Voor het examen „Fotojournalist", j afgenomen door de Nederlandse Ver-1 eniging van Fotojournalisten te Am- I setrdam, is geslaagd de heer E. P. j Vijlbrief te Oegstgeest. ZOETERWOUDE Hedenmorgen om 10 uur heeft burge meester J. A. Detmers van Zoeterwou- de een speciale kantoorboekhandel opend. De heer M. Berg heeft hiertoe in zijn sigarenzaak aan de Dorpsstraat een speciale afdeling ingericht. Door een verbouwing werd de oppervlakte van de winkel met 18 m2 uitgebreid wat naast de bestaande 16 m2 meer een verdubbeling betekende. Op eer zonder overzichtelijke wijze wordt in het nieuwe gedeelte een groot assorti ment uit de kantoorboekhandel gepre- een kunstwerk Het was jammer, dat men de beneden zaal van de Lakenhal niet kon krijgen. Akoestisch werkt de ruimte van de bo venzaal geluiddempend, zodat alle spe lers de neiging krijgen de toon van hun instrument te forceren. Merkbaar was dit in de aanvang van het „Concerto grosso" op. 3 van Handel waarin de ho boïst Han Kapaan knap de solo's speel de, Een vierdelig concert voor alt. blok fluit. fagot en strijkorkest van de vrucht bare organist en muziekdirecteur uit Hamburg. G. Ph. Telemann Deze eigen aardige combinatie, di ebijna een tussen stem vraagt, bracht Telemann soms tot geestige effecten, dank zij ook de solisten die fluit en fagot zeer musicaal beheer- Van P. Hellendaal, die van 1752 af organist en violist was te Londen, later te Cambridge, beluisterden wij een heel goed geschreven Concerto grosso in d kl. t., zeer melodisch en gedurfd afwij kend van bestaande vormen, zoals wij dat in zijn orgewerken ook tegenkomen. Het orkest gaf een bijzonder fraaie ver tolking van dit concert. Na de koffie een overgang naar onze tijd. Van H. Andriessen hoorden wij het bekende werk „Variaties en Fuga op een thema van Kuhnau". Niet vrij Franse beïnvloeding en een klein beetje Tsjaikowski, is dit werk een heel knappe compositie geworden; vooral de fuga met 't unieke contrapunt frappeert zeer. De thans 67-jarige Nederandse compo nist Hugo Godron heeft een Concerto grosso voor klarinet en strijkorkest ge schreven, sterk onder de invloed van het impressionisme van de Fransen en van de Zuid-Amerikaanse ritmen. Maar het werk doet het, vooral door de klari netsolo. Het orkest heeft van dit werk een prachtige en klinkende uitvoering gegeven. Bas de Jong droeg daar veel toe bij. Hij heeft de klarinetsolo mees terlijk vertolkt. Hij heeft 'n fraaie toon, maar ook een grote technische be kwaamheid. Het gehele werk wekte zo groot enthousiasme dat het laatste deel moest worden gebisseerd. Wij vergaten de solisten die bij Tele mann zo knap hun partij hebben gebla zen te vermelden. Het waren de blok- fluitiste Hans Verkade en de fagottist Peter de Wit. Dit Toonkunst-concert doet ons de hoop uitspreken, dat het orkest onder deze directie een lang leven tegemoet moge gaan. THEO TEN HOOVEN MINISTER L. DE BLOCK OPENDE NIEUWE EABRIEK VAN FASSON senteerd. Een keistand in de Dorpsstraat die zo gun stig gelegen is ten opzichte van het uitbreidingsgebied Westeinde. Bingo-avond De vorige week op gerichte supportersvereniging van SJZ organiseert a.s. vrijdag om 20.00 uur een bingo-avond in het clubhuis. Men behoeft niet aan de supportersvereni ging of SJZ verbonden te zijn om hier aan te kunnen deelnemen en mogelijk een van de fraaie prijzen in de wacht te slepen. Kleinveeliefhebbers te Lisse vergaderden De Pluimvee- en Konijnensportvereni ging Lisse en Omstreken heeft haar laat ste vergadering van dit seizoen gehou den. Zoals gewoonlijk stond de vergade ring onder leiding van de heer N. J. Dol. Het belangrijkste punt van de vergade ring was wel. de bespreking van de ta felkeuring. Het is de bedoeling, dat men deze keuring op 14 september a.s. zal houden. Het besthuur stelde voor. wat extra prijzen voor deze keuring beschik baar te stellen, aangezien dit jaar ten slotte het jubileumjaar is. Dit werd na tuurlijk met algemene stemmen geac cepteerd. Na het officiële gedeelte van de vergadering, volgde er nog een zeer leerzame discussie over de erfelijkheids leer. Deze discussie werd geleid door de heer J. J. v. d. Bosch uit Sassenheim. De conclusie uit deze discussie was, dat men deze materie zeer goed moet be studeren, om tot goede fokresultaten te komen. Bij de sluiting wenste de vdor- zitter alle aanwezigen een prettige va kantie toe. Hij deelde mee, dat men van plan is eind september weer te starten met het nieuwe seizoen. Hij hoopte dan ieder weer blakend van enthousiasme te kunnen verwelkomen. Een 21-jarige bromfietser uit Lisse reed gistermorgen om 8.20 uur fron taal tegen een personenauto in de Anth. Duicklaan. Hi.i is met vlees wonden aan zijn rechterbeen en een misch Ziekenhuis vervoerd. Een 50-jarige vrouw uit Hazers- woude botste gisteren tegen een auto op de Churchill-laan. toen zij. - die straat kruiste. Ze is met schaaf- zindheid zal de ontvangst van deze voor- visclub roept dc leden al wonden aan benen, handen en hoofd aanstaande protestantse predikant plaats I deelname aan een grote naar het Academisch Ziekenhuis vinden in de Katholieke St.-Bavo. LEIDSE BIOSCOPEN Films In de week van 30/5 tot 5/6 '68. Camera: Liefdesdossier van een telefoniste (18 jaar) geprolong. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Pinksterdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Zo gezegd, zo gedaan (a.l.) Gepronlongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Pinksterdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Zeebonken (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Pinksterdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en Studio: How- I wan war Dagelijks: 2.30, 7.00 Pinksterdagen: 2.30. 9.15 uur. (14 Jaar», en 9.15 uur. 4.45. 7.00 en Trianon: Apenplaneet (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Pinksterdagen: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Pokerspel met pistolen (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Pinksterdagen: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Naolitvoorstelllngen Vrijdag en zaterdag 23.30 uur: Camera: De nacht van de leguaan (18 jaar). Rex: Les liaisons dangereuses (18 jaar). KORRELTJE Belangrijke vestiging te Hasersivoude De minister van Economische Zaken, mr. L. de Block, heeft vanmorgen de nieuwe fabriek van Fasson (Nederland) N.V., een van de grootste producenten van zelfklevende materialen ter wereld, geopend. De nieuwe fabriek, welke gelegen is aan de Oude Rijn te Hazerswoude op enkele kilometers afstand van het hoofd kantoor en de bestaande fabriek te Lei den, heeft een oppervlakte van ruim 5100 m2. Op het ogenblik is reeds een tweede deel van ongeveer 1250 m2 in aanbouw, terwijl voor toekomstige uit breidingen nog een aangrenzend terrein van ongeveer 12.000 m2 beschikbaar is. In deze fabriek zullen verschillende soorten zelfklevende materialen worden geproduceerd, terwijl tevens een groot deel van de nabewerking en expeditie in deze fabriek zijn ondergebracht. Daar naast is een volledig geoutilleerd labo- Minister De Bloek (links) in gesprek met de Amerikanen Miller en Avery (midden en rechts) voor de opening van de Fasson-nederzetting in Hazerewoude- Rijndijk. H.S.V. „De Leede*' vist voor Warmonds bejaarden Op zaterdag 1 juni a.s. organiseert de hengelsportvereniging „De Leede" voor de 19e maal de grote jaarlijkse viswedstrijd, een wedstrijd die niet al leen moet worden bezien uit een spor tief oogpunt. Want het is vooral de be doeling de uitgaansdag voor de bejaar den uit deze gemeente financieel moge lijk te maken. Uit dien hoofde kon aan het comité dat zich met deze uitgaans dag belast, vorig jaar een bedrag wor den uitgekeerd van niet minder dan 658- En deze gelden kunnen niet gemist worden! Voor de wedstrijd zijn tachtig mooie prijzen beschikbaar gesteld en twee extra prijzen voor de „held van de dag" en de vanger van de grootste vis. De Inschrijving, ook voor de con troleurs kan plaats vinden bij de heer H. Veltenaar. Norremeerstraat 40. De ratorium ingericht voor kwaliteitscon trole en ontwikkeling van nieuwe lij men en materiaal-constructies. 's Werelds grootste „coafer" De nieuwe beljjmingsmachine welke in deze fabriek is gebouwd is de grootste in de gehele wereld. Deze „coater" werd door Fasson technici ontwikkeld en vol gens eigen specifikaties gebouwd. De bouw van de Hazerswoudse fabriek heeft ruim een jaar geduurd. Begonnen met acht man, is Fasson (Nederland) N.V. in elf jaar tijds uit gegroeid tot een bedrijf dat op het ogen blik aan een kleine 450 mensen werk verschaft, waarvan 300 in Nederland. Morgen komen wij op deze opening Marktberichten GOUDA, 29 mei. Kaas Aanvoer 78 partijen kaas. Prijzen: le kwal. 3.92- Extra kwal. 4.06-4.32 per kg. Handel: 4.05 per kg. 2e kwal. 3.80-3.91 per kg. kalm. BARNEY ELD, 30 mei. Eieren Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld. kalm. Prijzen in guldens per 100 stuks: Aanvoer S89.430 stuks. Stemming eieren van 53-5* gram 9.41-9.78; 57-58 gram 10.60-10.90: '.'0-61 gram 11.01- 11.47; 64-65 gram 11.79-11.96. UTRECHT, 30 mei Vee Totaal 4492. runderen 770, vette kalveren 104, graskalveren 69, nuchtere kalveren 890, lammeren 772, varkens boven de 100 kg. 414, varkens beneden 100 kg 57, biggen 1076, bokken en geiten 43. Prijzen: melk- en Icalfkoeien 1050-1440, kalfvaar- zen 970-1200, vare koelen 800-1000, pin ken 740-900, stieren 900-1200, graskal veren 400-600, nuchtere kalveren 40-75, fokkalveren 110-255, schapen 100-150, lammeren 90-155, drachtige varkens 350- 500, lopers 75-110, biggen 45-75, bok ken en geiten 12-75, vette koeien le kw. 4.35-4.65. 2e kw. 4.20-4.30, 3e kw. 3.8 n. veiienaar. iNorremeersiraat su. ue 4.20, vette kalveren le kw. 3.55-365. 2e .-*„r pryzen worden uitgereikt in 't Trefpunt kw. 3.35-3.55. 3e kw. 3.00-3.35, nuchtere Salvia 11-15, Impatiëns 30-32, Begonia isclub „Advendo" laat er geen ^rwljl de deelnamenummers kunnen kalveren 1.40-1.75, zware, vette varkens 20-21Petunia 14-17. Agaratum 5-10 en rer groeien, want nauwelijks is w°rden afgehaald vanaf 9 uur in t 205-2.10, zouters 2.08-2.15, slachtzeugen Geranium 42-55 p. st. uwe visseizoen geopend of de I ca'é "P6 sPort 'n de Dorpsstraat. De 1.55.1.62, jonge slachtzeugen 1.63-1.75,! eer op tot I wedstrijd neemt een aanvang om 10 u. melk- en kalf koeien stug, ruim prijs- •iswedstrijd i Voor de corpsvissers is weer een mooie houdend, vette koeien rustig, even lager. kalveren, traag, niet prijshoudend, gras kalveren rustig, prijshoudend, fokkalve- willig, even hoger, schapen rustig, prijshoudend, lammeren rustig, prijshou dend, varkens rustig, prijshoudend, big gen rustig, prijshoudend. DEN BOSCH, 29 mei. VEE Aanvoer totaal 6820; runderen 1665; graskalveren 276; vette kalveren 487; nuchtere kalveren 2351; schapen 197; lammeren 612; fokzeugen 12; slacht- varkens 573; biggen 647; slachtrunde- ren 675; melk- kalfkoeien 1050-1680; guiste koeien 975-1375; graskalveren 425-625; kalfvaarzen rood-bont 1200- 1650; zwart-bont 1050-1450; klamvaar- zen 1050-1275; guiste vaarzen 925-1200; pinken 675-875; nuchtere kalveren 130- 280; weideschapen 90-130; weidelam- ineren 170-300; drachtige zeugen 360- 475; biggen 58-70; slachtrunderen 4.95- 5.40 extra kwal.; idem 4.40-4.90 eerste kwal.; idem 3.90-4.30 2e kwal.; idem 3.70-3.85 3e kwal.; vette stieren 4.20- 4.60; worstkoeien 3.40-3.65; vette kal- ,3.70 2e kwal.; idem 3.30-3.45 3e kwal.; nuchtere slachtkalveren 1.30-1.70, per stuk 40-80; slachtzeugen 1.68-1.73 le kwal.; idem 1.60-1.66 2e kwal.; slachl- i varkens 1.90-2.05; vette schapen 110- kalfkoeien minder, zwakker, moei zaam of niet prijshoudend; guiste koeien matig, iets gedrukt, ijongvee beperkt, rustig, weinig i verandering; vette kalveren normaal, I redelijk, niet gehandhaafd; nuchtere I slachtkalveren ruim, trager, iets aflo- I pend; schapen, lammeren flink, kalm, vrijwel constant; fokzeugen redelijk, behoorlijk, vrijwel onveranderd; lo pers, biggen iets ruimer, tamelijk vlot, prijshoudend; slachtvee minder, stroef, iets gedrukt; slachtzeugen groter, wil liger, stijver. BARNEVELD 29 mei Pluimvee Aan voer ca. 14.000 stuks, handel redelijk. Prijzen in guldens per kg. SlachtkippeD witte en zwarte 1,25-1.45. zwarte en rode 1,50-1,65, slachtkuikens 1,60-1,70. TER AAR 29 mei. Groenten Peulen 4.10-6.10, idem 1,10-3.80. snijbonen 2,50- 3,30, idem stek 1,80-2,20, postelein 47- 67, prei 29-31, waspeen stek 55, spinazie 74-89, andijvie 86-1,08. augurken 23-25 Natuurpeulen 5.40-5,90, komkommer- stek 20-30 alles per kg. Bloemkool AI 46-96. idem A2 23-87, idem BI 54, idem B2 22-29. Sla 7-10, sla glas 5-6. sla 2 5 per stuk. Bospeen 89-90, boskroten 39 per bos. perkplanten Afrikanen 4-5 agra- thum 4, Salvia's 5-8 per stuk. RIJNSBURG 29 mei, Bloemen Chry santen: White Spider 270-340; Indiana polis 250-300, Tokio 220-290, Lyona 200- 270; Freesia's: White Swan 100-220 Snow Queen 100-200. Stockholm 65-155. Golden Yellow 65-145; Ixia's 70-110. Duizendschoon 60-100, Lathyrus 65-8o! alles per bos. Margrieten 150-350, Ane monen 150-300 per 100. Lelies 45-75 per tak per kelk 15-30; Anthurlum 65-210; Gerbera 15-34, Gladiolen 15-33, Colvillei 10-29. Irissen 5-20, Violieren 5-16. Am. Anjers: Farah Diba 10-24, Dusty Sim 10- 24, Crowly Sim 10-21, Espérance 10-21 Selecta Sim 10-20, Rose Sim 8-19, Ro de Sim 8-19, William Sim 8-19, Witte Sim 10-17, Arthur Sim 8-16, G. J. Sim 8-17, Rozen: Baccara 15-38, Zorina 8- 16, Garnet 7-11, Carol 6-10 alles per st. ROELOFARENDSY'EEN 29 mei Bloemen Am. Anjers Sim Rose 10-27 Sim Rood 13-19. Sim Wit 17-18, G. J. Sim 15, Sim Keefer 15-18, Sim Arthur 41-15. Esperence 14-19, Désiré 15, Rozen Garnette en Carol 6-13, Coral Princess 12-18, Sonora 12-13, Zorina 9-12, Els- beth 12-15, Super Star 21-27, Carla 29- 31, Baccara 29-39, Bregina 13, Nordia 12-13, Gerbera 16-22, Lelies Fireking 27-40, Violieren 10-15, Allium 13-17, Pa pavers 9-32, Pioenrozen 8-10 p. st. Trosanjers 225-245, Crysanten 185-335, Colvllleis 70-190, idem Amanda 210-275, idom Nymph 230-335, Duizendschoon 50- 85, Pyrethrum 80-120, Anemonen 19-33, Irissen 20-120, idem prof. Blaauw 170- 190, Freesia's 40-80. Brodea 50-135. Margrieten 26-38, Esther Read 80-135, Campanula 40-145, Lathyrus 35-87. Bruidsanjers 25-40, Korenbloemen 40-80 per bos. Perkplanten Afrikanen 7-15, welke a.s. zaterdag. 1 juni. zal worden 1 wisselbeker oeschikbaar. vergebracht. DE LEIDSE COU RANT 1 diverse wijken in Lelden VOOR DE BEZORGING VAN ONZE KRANT LEUKE BIJVERDIENSTE AANMELDEN ABON. AFD. PAPENGRACHT 82 j Een comité van dorpsgenoten heeft gehouden. spontaan het initiatief genomen tot een financiële inzameling, teneinde de ju bilaris een passend geschenk namens S ASSFNHFIiYI allen te kunnen aanbieden. Bijdragen j I hiervoor kunnen gestort worden op giro UIT DE BOCHT GEVLOGEN Gisteravond omstreeks kwart voor acht raakte een scooterberijder, de 36-jarige plaatsgenoot H. C. M. H. uit Sassenheim. op de Warmonder- weg (vermoedelijk tengevolge van de hoge snelheid) uit de bocht. Hij Modern* artillerie door Fred Vos, kwam tegen de vangrail terecht en geïllustreerde documentatie over Ame- werd tegcn hel wegdek gesmakt, rikaanse tanks van na de laatste we- Gevolg: gekneusde ribben, een her- reldoorlog tot heden. Uitgave De Alk senschudding en waarschijnlijk een n.v.. Alkmaar. De Alkenreeks. ontwrichte schouder. Hij werd per Voor liefhebbers van tanks is verder I ambulance naar het Academisch uitgegeven een blad De Tankhobbyist, J Ziekenhuis te Leiden onder redaktie van Fred Vo« te Lolden.Zijn scooter was total NIEUWE BOEKEN vergebracht. ZOETER W OUDE KAARTEN OM RONDVLUCHT De bijzondere kaartavond die werd georganiseerd bij de opening van het nieuwe „Ons Huis" trok 84 deelne mers. De eerste prijs, een rondvlucht boven Zuid-Holland voor twee per sonen, werd gewonnen door de heer J. Koevoet, Jan van Banningstraat. „VOOR HET TYVEEDE VELD" Morgenavond, vrijdag 31 mei, is de laatste kaartavond in het seizoen van de voetbalvereniging Meerburg ten bate van het tweede veld. Zaterdagavond is er in de Drie Eendjes een contactfeest avond, waarvan de baten eveneens het tweede veld ten goede komen. koeien rustig, prijshoudend, vette PUNT Luchtpost.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4