Rijnlandse Molenstichting neemt in Hoogmade Gerestaureerde Vlietmolen in beheer Leiderdorp wil ook open staan naar de Rijnstreek Voorwaardelijke hechtenis voor rijden zonder rijbewijs Uitstekende hedendaagse films van Pieëte Cie. Veel deelnemers bij de schoolatletiek wedstrijden in de Leidsche Hout DE LEIDSE COURANT ADVERTENTIE 'SYMBOOL RESTAURATIE SCHOONHEID' prachtig weer en - gelukkig - wind heeft de Rijnlandse VTolenstichting gistermiddag de gerestaureerde Vlietmolen, gele gen aan de Kromme Does onder Hoogmade, officieel in beheer ge nomen. Onder de vele aanwezigen waren de burgemeester van Wou- jrugge, de heer J. C. van Wage- ningen, zijn collega van Alkemade, de heer A. Smolders, de heer D. van der Kwaak, lid van de Gedep. Staten van Zuid-Holland en tevens voorzitter van de Provinciale Mo- encommissie en vele andere per sonen die betrokken zijn bij de instandhouding van molens. De heer A. Bicker Caarten, voor zitter van de Rijnlandse Molen stichting, sprak in zijn welkomst woord in café „Paviljoen de Does" Gedeputeerde Van der Kwaak trekt de vang los; de vernieuwde wip molen kan gaan draaien. In" het midden de heer Bicker Caarten, voorzitter van de Molenstichting over de groeiende belangstelling voor de polder; steeds meer stede lingen verkiezen naast de duin- en bollenstreek de polder als recrea tiegebied. De molens acht hij on ontbeerlijk voor de schoonheid van de polder. De in gebruikneming van de Vlietmolen zag hij dan ook als het symbool voor de restaura tie van de schoonheid. De prachtige .wipmolen van de Vliet- polder is in 1913 door de heer H. Verbij gebouwd. Nadat de molen in 1956 tij dens een storm het wiekenkruis had verloren, heeft het ruim dertien jaar geduurd, voordat met de restauratie kon worden begonnen. Onder leiding van de heer H. J. Verbij uit Hoogmade, een kleinzoon van de bouwer, hebben vier mensen een half jaar lang een volledige dag taak gehad aan de vernieuwing van de bovenkap, de wieken, de bovenas en de staarttrap. De totale kosten be droegen 39.800.-, bijeengebracht door gemeentelijke en provinciale instanties en de ruim 400 begunstigers van de Stichting. De gerestaureerde boven bouw is nu door de Molenstichting in beheer genomen. De ondertoren, die dienst doet als gemaal, blijft eigendom van het polderbestuur en de woning van de machinist. Met deze aanwinst is het aantal molens dat de Rijnlandse Molenstichting beheert, op vijftien ge komen. ZILVEREN ANJER De heer Van der Kwaak bracht hulde aan de Molenstichting voor het vele, prachtige werk dat zij in de tien jaar sinds haar oprichting heeft gedaan. Het aantal molens in Nederland, dat in 1933 nog 3000 bedroeg, is in ruim 40 jaar tot 950 teruggelopen, waarvan er zich 217 in de provincie Zuid-Hol land bevinden. Het is de taak van stichtingen dit aantal te behouden. Hij prees dan ook het genomen initiatief en de taaie vol harding ten aanzien van de Vlietmo len. Dat het werk van de stichting niet alleen provinciaal, maar ook landelijk veel waardering ondervindt, blijkt uit de toekenning van de zilveren anjer van het Prins Bernhardfonds aan de voorzitter, de heer Bicker Caarten. In het kader van het vierde lusti^m, dat de klaverjasvereniging PC&L dH jaar viert, wordt vrijdag een groot toernooi georganiseerd in de kantine van de N.V. P. Clos ic Leembruggen. Naast de gastheren nemen hieraan niet minder dan 19 ploegen deel, o.a. uit Veenendaal. Noordwyk en Leiden. Voor iedere vereniging is het deze avond prüs: elk deelnemend team is namelijk verzekerd van een beker, bo kaal of andere prijs. Toegetreden tot Gewestraad De gemeenteraad van Leiderdorp heeft gisteravond besloten in positieve zin. Klooster en J. N Ie vaart. Burgemeester zoals vr\jwei door alle sprekers werd benadrukt, mee te werken aan de gemeen- Gallas neemt qualltate qua zitting In de schappelijke regeling „Gewest Lelden". De positieve medewerking sluit niet uit, j Gewestraad, zodat Leiderdorp met drie dat Leiderdorp In de komende vyf jaar, die bedoeld zjjn als een studieperiode man vertegenwoordigd is. Met deze ar- voor het totstandkomen van een definitieve regeling, de ontwikkelingen kritisch vaardiging werd tevens bereikt, dat In zal volgen. Dit temeer, omdat veel raadsleden in de wtjze van totstandkoming j de Gewestraad vrij goed de schakeringen van de ontwerp-regellng als in de opzet elementen hadden gezien, die een kriti- van de gemeenteraad vertegenwoordigd sclie beschouwing waard bleken. Getuigen tenminste enkele opmerkingen: ir. zijn. Poels (VVD): de voorstudie bad wel wat diepgaander mogen z(Jn; de gemeente- j lijke afvaardiging moet zoveel mogelijk ruggespraak houden met de gemeente- raad en de Gewestraad moet over vijf jaar inzet zjjn van plaatselijke verklezln- gen. Drs. Van 't Klooster (KVP): „Als voorlopig kader voor samenwerking wel acceptabel, maar het mag niet leiden tot een mamnioetorganisatie, die de plaat selijke democratie en autonomie schaadt". Het katholieke raadslid stelde ook en by werd daarin door velen en burgemeester Gallas gesteund dat Leider dorp, dat ook gemeenschappelijke regelingen heeft getroffen met Rynstreek- gemeenten (waterleiding, schooltandartsendienst, etc.) tevens oostwaarts geörien- teerd biyft. Sporttarieven Gemeentelijke autonomie niet sehaden De heer Kleins (lust Kleiss) zei, dat hij niet bepaald op het „Gewest Leiden" had zitten wachten: „Leiderdorp heeft zich nooit aan samenwerking met andere gemeenten onttrokken". Dat beaamden ook de heren Los en J. Boot (Prot. Chr.), maar zjj wezen vooral op het belang van de regeling voor de problemen van De socialist C. N. Boot toonde zich allerminst gelukkig met de wijze van totstandkoming: „Er had eerder open heid van de kant van de burgemeesters Voor de Leid se kantonrechter Een kaleidoscoop van filmische gebeurtenissen DE LAATSTE CLUBAVOND van de L.A.F.V. is zeer geslaagd te noe men. Filmers die zich in Nederland allang een naam hebben verwor ven, zoals Joop Pieëte, Anton Leijdeckers en Max Arab (pseud, voor Evert Jan van de Vlekke), alsmede Karei de Vries en Koen van Os hebben in De Doelen een staaltje van hun kunnen laten zien. Dit met zes korte films, die qua kwaliteit tot een zekere climax voerden. Onder leiding van Joop Pieëte kon na afloop van de films gediskussieerd worden over het vertoonde, waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt. DE EERSTE FILM die werd vertoond was „Oponthoud" van Pieëte. Hij had hiermee eens de prys gekregen voor de film waarin het menselijk element het sterkt tot uiting komt. Dat menselijk element wordt erin ge legd aan de hand van een ballonnenkoopman die behalve zijn stok met kleu rige ballonnen een muziekdoos op zijn buik meevoert, waarop hij af en toe speelt, wat evenwel niet vaak in de film te merken is. De film ademt een melancholische sfeer en de koopman, die weinig nering blijkt te hebben, is eigenlijk een zielepoot, ondanks zijn kleurige ballonnen en het stralende weer dat hij grotendeels meemaakt. Een masker dat na een kermisavond in een boom was blijven hangen, kykt hem grijnzend na. De film is voor het grootste deel in Den Bosch gefilmd. Melancholiek. ALS TWEEDE „Achter glas" van Leijdeckers. Beeldassociaties worden gegeven met kassen bloemen als kasplantjes en met chronische zieken mensen als kasplantjes. Een woordeloze verhouding tussen een jongen en een spastische man wordt gefilmd en het oneindig plezier dat een mens kan hebben als hy merkt dat er iemand iets om hem geeft. Het „dagje uit" van de zieken blijkt in wezen geen losscheuring te zijn uit hun dagelijkse omgeving: óók in de bus bleven ze achter glas zitten. Uiterst gevoelig. NACHT" VAN KAREL DE VRIES was een totaal andere film dan de beide voorgaande. Wel werd hier het menselijke gevoel gebracht, maar dan zoals het zich voordoet in de tijd tussen waken en dromen. Tref fend is de konfrontatie tussen de man (die de rol speelt) en zichzelf onder een wit laken en kennelijk een beetje dood. Beklemmend zijn sommige gedeelten en amusant weer andere. Bijzonder raak getypeerd is de angst van een enkel mens in een groot huis weergegeven. Wat de opnametech niek betreft: in „Nacht" heeft De Vries getoond een meester te zijn in het filmen uit de hand (zonder statief). I^eklemmend-anitisant. l! Ni Dat 41-Jarige NS-beambte uit j verkeerde. Ook in deze zaak hield de uitgeweken en reed daardoor zonder erg tegen dlc paal op", verklaarde verdachte en voegde er nog aan toe: „Die mijlpa len staan veel te dicht bij het wegdek en worden daarom wel meer aangere den". Na raadpleging van het proces verbaal kwam de kantonrechter echter tot de conclusie, dat niet de verkeerde plaatsing van de palen, doch de cognac jes die verdachte tevoren had genuttigd hoogstwaarschijnlijk debet aan de bot sing waren. „Ik was nog bekwaam ge moeten zyn. Toen de regeling eenmaal openbaar gemaakt werd was het Ja of nee en de gelegenheid tot amenderen komt pas in de Gewestraad zelf aan de orde. Waarom moet ook de burgemeester van Leiden voorzitter worden? Laat dat de Gewestraad uitmaken", aldus de lieer Boot. die besloot met de waarschuwing dat hy zich over vijf jaar niet wederom voor een voldongen feit laat stellen. Niet verrast Burgemeester mr. R. M. Gallas zei niet verrast te zijn geweest door de kritische opmerkingen uit de raad. Leiderdorp be vindt zich al lange tijd op de weg van samenwerking met andere gemeenten. „We kunnen ons zelfs afvragen of een officiële regeling niet eerder remmend zrI werken, aldus burgemeester Gallas. „We zullen op dit punt waakzaam moe ten zijn, doch tegelijk een eerlijke kans moeten geven aan hen. die de bestaande en toekomstige aanrakingspunten van de deelnemende gemeenten willen onder zoeken. De heer Gallas was met de leden van zyn raad van mening, dat leiderdorp zich met de toetreding tot het Gewest Lelden niet mag afsluiten van de Ryn- streek waarvan het een onderdeel Is: „Ik stel nu* voor, «lat we met Leiderdorp Met de overige agendapunten ging het vlotter. Zonder tegenstemmen gingen alle voorstellen onder de hamer door. Vry uitvoerig werd wel gediscussieerd by het voorstel tot verhuur en de vast stelling van de tarieven van de sport velden en de ijsbaan. Met name over de voetbalvereniging RCL. Omdat enerzijds de huur niet in verhouding staat tot do financiële lasten en anderzyds omdat hem gebleken was, dat een stop voor pu pillen was afgekondigd stelde de heer Van 't Klooster voor. «lat RCL eens in zicht in de financiële bescheiden geeft. „Wellicht zal de conclusie zyn, dat de tarieven voor de senioren wat worden opgterokken (de heer J. Boot was het daarmee eens), maar ook kan het tot gevolg hebben, dat de gemeente Iets gaat doen voor de sport bedrijvende jeugd. Een doelgerichte subsidie b.v". De burgemeester vond de suggestie de moeite waard, doch wethouder Nlevaart Met daarop volgen, dat het gemeente bestuur In het verleden RCL vergeefs heeft uitgenodigd met de hoeken voor de draad te komen om ecu Jeugdsubsldle te verkryg«-n. „Men schrikte terug voor de administratieve rompslomp „Och Ja, hoe gaat dat", zei de burge meester sussend tot een llchteiyk hoon lachende raad, „Je bent voetballer en dan word je Ineens bestuurslid. Men moet 't maar niet al te dramatisch zien". „Daar kan ik het helemnnl niet mee eens zyn", repliceerde de heer Poels. „By Jonge sportverenigingen hel.l.en we wel de els gesteld van een deugdeiyke boek houding en dat lijkt me ook heiangryk komst en het kostbare sport- een dusdanige wijze verfilmd, dat de lichtbreking de bekende vierkante ster vertoond. Een drumsolo is het geluid in deze film, dat geweldig synchroon loopt met de beweging op het doek. De drumsolo zou een gedachtenasso- ciatie kunnen opleveren met het Loosdrechts jazzconcours. Meesterlijk spel met lichtbreking. mij wel de meest indrukwekkende film van de avond. „opengereten" en ontleed. De film begint met een kleurenopname van een jongen en een meisje die el kaar liefhebben. Dit onder de schrille klanken van Herman's Hermits „No milk today" (geen melk vandaag). Het meisje denkt aan haar man haai man die wordt gefusilleerd, in gedachten, maar die haar ziet. Haar man die melk op zijn hoofd heeft. Haar man, die in een fabriek door de flessen melk op de lopende band kijkt. En dan ontstaat automatisch de gedachte „No milk today". Dan het ogenblik waarop het fusilleren plaats zal vinden. Alle soldaten van het vuurpeloton gooien met een glas melk het glas op het hoofd van de echtgenoot stuk. Een weer kan met zoete kleuren de liefde van de jongen en het meisje doorgaan. Weergegeven is de materialistische maat schappij waarin we leven, waarin eenieder maar aan zichzelf denkt en waarin problemen als Vietnam en India ons wezeniyk niet raken. De slogan is „Hebt elkander lief". Sociaal bewogen. Noordwyk op de Van Offenweg geen ge volg gaf aan het stopteken van een poli tieagent vond hoogstwaarseliynlijk zyn oorzaak In het feit, dat hy voor het door hem bereden motorrywlel geen rybewy* bezat. Voor belde overtredingen moest hy zich gisteren voor de Leidse kanton rechter, mr. W. de Koning, vcrantwoor- „Omdijat ik de bus naar Leiden miste en haast had pakte ik ondoordacht even die motor uit mijn schuui", verklaarde hij de reden van zijn clandestiene rit. Op de vraag waarom hij niet voor die poli tieagent was gestopt kon de NS'er slechts antwoorden: „Dat was inder daad heel stom van me". De officier, mr. C. van Steenderen, hekelde verdach- les gedragingen in hoge ma-.e en eiste ter correctie van een en ander zowel twee geldboeten van 75,suos 30 dagen als één week voorwaardelijke hechtenis- straf m«ï een proeftijd van 2 jaar. Nadat verdachte inzake de geidhoe- ten uiterste clementie had bepleit, kwam de kantonrechter hem in zoverre tege moet, dal hy vonniste met twee geld boeten van respectievelijk f 75,en 50.subs 25 dagen en de gevraagde voorwaardelijke hechtenisstraf. WASLIJST Toen de Noordwijke politie een 20- jarige chauffeur uit Nieuw Vennep met zyn auto in de Van der Mori: Matraat aan hield, kwam al spoedig aan 't licht, dat het voertuig een waslijst van gebreken vertoonde, w.o. ondeugdelijke remmen, giadde tanden, geen stop«icht :u en door geroeste chassisbalken en dan ook als een „vehikel" en een groot gevaar op de weg werd bestempel.1. „Er deugde niet veel van die auto", merkte cie kantonrechte;- tydens het on derzoek terloops op. Hetgeen hem ove rigens niet verwonderde oindit zoals uit het pvotes-verbaal bleek, de Jeugdige Venneper slechts ƒ200,---, voor „zyn karretje" had betaald. Het verbaasde de officier dat iemand met zo'n vehikel of v/el „levensgevaarlijk projectiel" de weg op durldc gaan. Het ple'Ctï zjjn inziens niet a oor verdachtes vciantwoordeiyk- heidsgevoel. Zijn eis was dan ook alles behalve mild: een onvoorwaardelijke ontzegg ng van verdaertes rijbevoegd heid vi cr de tyd van 6 maanden en een totale geldboete van 4-10, -. subs 8.8 dagen, waarvan ƒ250,-- voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaa«, omdat ver dachte thans in militaire dieust is en diens Inkomen dus sterk ve rminderd was. De .ougdige chauffeu*- alias militair, die let nu toe vrijwel niets had gezegd, sprak er hierna z(jn verontwaardiging over uil, dat hy terecht moest staan en zo'n hoge straf tegen hem werd geëist. „Want", zo verklaarde hij, „toen ik die auto naar de sloper had gebracht, zei die officier waarin hij vooral verdachtes gebrek verantwoordelijkheidsgevoel hekelde. Zijn eis omvatte dan ook niet alleen een totale geldboete van 350.subs 70 dagen doch by wijze van ernstige waar schuwing eveneens een voorwaardeiyke hechtenisstraf voor de tyd van een week met een proeftijd van 2 jaar. De kanton rechter vonniste de Noordwyker bij ver stek met een totale geldboete van 300,- sub8 60 dagen en de geëiste voorwaar delijke hechtenisstraf. COGNACJES Een 38-jarige chauffeur uit Katwijk stond terecht, omdat hy niet zijn auto zonder „aanwysbare noodzaak" op de Valkenburgseweg tegen een rechts van de weg staande betonnen paal schei-p requisitoir, noeg", vond verdachte. „Als verdachte In eenzelfde positie kunnen komen als met alle auto-papieren erin ter plaatse achter", vroeg de officier zich hierna af. Hy hield het op „verminderde onbe kwaamheid" door drankgebruik en eiste ter correctie zowel een geldboete van 150,subs 30 dagen als de voorwaar delijke intrekking van verdachtes rybe- voegdheld voor de tyd van 6 maanden met een proeftyd van 2 jaar. ZOETERWOUDE Correspondent verhuist Onze cor respondent in Zoeterwoude (H.R.), de heer Vink, zal vandaag verhuizen naar de Rijnegommerstraat gereden. „Ik ben iets te veel naar rechts eens te Zoeterwoude H.R. Tel. 33225. Fioretti-College en Barbara-Ulo winnaars zet. Want ook daarvoi i wU open De verlangde ruggespraak van de ge- meenteiyke afvaardiging met de raad of de agglomeratiecommissk- van de raad achtte de burgemeester voor de komen de proefperiode nog niet belangrijk, wel echter indien er een definitieve regeling komt. Na schorsing van de vergadering deel de raadsnestor L. Los mede. dat het be raad twee dingen had opgeleverd: een unanieme voordracht van de afgevaar digden en de wens, dat ln de regeling wordt opgenomen, dat ook plaatsvervan gende leden gekozen worden. Gekozen werden vervolgens de heren Van 't RESTERENDE JEUGDWEDSTRIJD OP UDO-TERREIN De resterende wedstrijd in het Dis- trictstoernooi van de LVB voor de 16 t/m 18-jarigen, die voor 16 mei j.l. was vastgesteld en zou gaan tussen Leiden United en de F.C. Bollenduinstreek. maar toen om onbegrijpelijke rerdenen op het UVS-terrein geen doorgang kon vinden, zal nu a.s. vrijdag gespeeld worden op hot UDO-terrein. De aan vang van deze ontmoeting is bepaald op 7 uur. Begunstigd door zeer goed weer stre den zaterdag 17 scholen voor voortgezet onderwys in de leeftydsgroep 12, 13; 14, 15 en 16 jaar eu ouder om de atletlek- wisselbekers. Diverse reputaties wer den gehandhaafd, andere vernietigd. Zo werden het Fiorettl College uit Lisse en de Barbara ulo de grote winnaars even als vorig jaar en zo werd de Leidse Hout ulo voor het eerst sinds 6 jaar by de oudste jongens van de eerste plaats ver drongen en wel door het Chr. Lyc. Vis ser 't Hoofd. Het aantal deelnemers overschreed de 400 en dit doet de wens rechtvaardigen de atletiek accommoda tie in Leiden te doen uitbreiden. De prij zen werden uitgereikt door de heer Tae- kema, voorzitter van de afd. Leiden van de KNAU, die zijn dank overbracht aan de Leidse Sportconimissie voor de or ganisatie en aan de vele juryleden voor de vlotte afwerking van de wedstrtyd. Uitslagen Meisjes 12 en 13 jaar: 1 Fioretti Colle ge, 2 Rijnlands lyc. OegStgeest, 3 Bar bara ulo, 4 Gymnasium. 5 Prof. v.d. Leeuw ulo. Meisjes 14 en 15 jaar: 1 Barbara ulo, 2 Fioretti College, 3 Leidse Hout ulo, •1 Louise de Coll. 5 Rijnlands lyc (Flo) 145; meisjes 12-13 M. v. Doorn (Fio) 140; jongens 14-15 L. Crabben- dam (Thorbecke) en W. Heemskerk (Fio) 150; meisjes: 14-15 D. Koopmnns (Leidse H.) en A. v. Dyk (Barb.) 130; Jongens 16 e.o. H. Ruyslnk (Remb.) ge stopt by 170; meisjes 16 e.o. B. Koek (Barb.) 140. Verspringen: Jo. 12-13 J. Bakker (Fio) 476; mei. 12-13. W. v. Doorn (Flo) 450; jo. 14-15, A. v. Doorn (Fio) 502; mei. 14-15, M. Verheugd (Berb.) 545, jo. 16 e.o. Schermer-Voest (Leidse H.) 561; mei. 16 e.o. M. v.d. Hark (Barb.) 459. Balwerpen: jo. 12-13, P. Theunissen (Gym.) 57 meter. mei. 12-13, H. v.d. Geest (Agnes) 53, jo. 14-15. A. de Bruin (Thorb.) 41. mei. 14-15, J. Valk (Barb.) 41; jo. 16 e.o. B. v.d. Mev (Visser 't H.) 87; mei. 16 e.o. A. Steenhauwer (Gym.) 50. Kogelstoten (jongens); 12-13 (3 kg.) B. Bouwman (Thor.) 10.15 m. 14-15 (4 kg.) J. Akerboom (Fio) 12.69 m. 16 e.o. (5 kg.) B. v.d. Mey (Visser 't H.) 15.61. VOORSCHOTEN J. de i Pieëte tweede filmpje een abstrakt schildery en een waterspel, waarbij het effekt werd ver hoogd door versnellingen en vertragingen in de film heeft Pieëte gepro beerd muziek te filmen; een klankenspel omzetten in een kleurenspel. Daarin is hij m.i. volkomen geslaagd. De film toonde een grote artistieke bewogenheid en was zodoende zeer geschikt als „uitsmijter". Zeer schoon. Ad van D. agent tegen mij, dat ik nu overal vanaf Meisjes 16 jaar en ouder: 1 Barbara ulo, i Ruiter, W. J. Breedevêld, M. H. de was en niet zou worden vervolgd". j 2 Fioretti College, 3 Gymnasium, 4 Ag- Reede, M. C, van der Hoogl J I' Waarop de kantonrechter zlchtbasr ver- Lyc. 5 Prof. v.d. Leeuw ulo. Frijling, W. A Blom J D E Meijer baasd repliceerde: „Dat kan die agent jongens 12 en 13 jaar: 1 Fioretti CoUege, en J. van der Nat (allen te Leiden)- gezegd hebben, want hy mag niet 2 Thorbecke ulo, 3 Gymnasium, 4 Bar- i A. E. Baalbergcn (Katwijk aan Zee)' r""h,-r luld?e Mr. ulo. 5 Leid,,- Hout ulo. I c. F. J. Buitendijk en A Gouw (Kat-' ƒ360— subs jongens 14 en 15 jaar 1 Fioretti Colle-wijk); M. J. Kok (Oegstgeest); P. C. ge. 2 Gymnasium. 3 Thorbecke ulo. 4 Huisman en A. L de Vries (Leider- Rijnlands Lyc. 5 Rembrandt Lyc. 'dorp); R. D. M. Belfroid (Leidschen- .longens 16 jaar en ouder: 1 Chr. Lyc. dam); G. N. Mont, I. N. Roos, J. Stam- Visser 't Hoofd. 2 UTS, 3 Rembrandt huis. M. Adema, L. A. Berk, P. E. de Lyc. 4 Leidse Hout, 5 Fioretti CoUege. Koning. J. P. van der Hout, M. H. van Pcrsooniyke prestatie* den Berg en H. Nagejkerke (allen te Hardlopen: Jongens 12 en 13 jaar (60). Voorschoten); G. J. de Koning en A. J. Bakker (Fior) 8.4; Meisjes 12 en 13 J. Leenheer (Rijnsburg), jaar (60). M. v. Doorn (Fior.) 8.4; Jon- B-kandidaten: J. J. Hansen en H. gens 14-15 (80). H Brugman (Gymi Flaman (Leiden); F. E. Smit (Voor- 10.1; Meisjes 14-15 (80). J. v.d. Berg schoten); K. F. van der Bent (Voor- (Louise de C.) 11.3; Jongens 16 e.o. I hout); G. P. M. van der Meer (Roe- (100), P. J. v. Hest (uta) 11.8; Meisjes I lofarendsveenC. J. C. Ravensbergen 16 e.o. (80), M. Blegstraten (Barb.) 10.7. (Katwijk aan Zee); C. J. Landman Hoogspringen: Jongen» 13.18, J. Bakker (Warmond). echter spelen' totale geldboete 73 dagen onvoorwaardelijk alsmede de j gevraagde onvoorwaardelijke ontzegging 'dachtes rijbevoegdheid. CELDEUR OP KIER Ook voor een 30-jarige Noordwljker i werd gisteren de celdeur alvast op een kier gezet. Uit het proces-verbaal bleek j dat verdachte, die verstek liet gaan, in j een auto reed zonder daartoe de nodige I rybevoegdheid te bezitten terwijl de VAN HEIJNINCEN LAAT HET KLINKEN IN LEIMUIDEN Zo zien de Lelmiilrienaars regelmatig «lorpsoniroeper G. van Heynlngen «loor hun dorp gaan om lulde mede te deien, dat „morgenmiddag vry ban k- vleea (afkomstig van een noodslachting) te koop la". Dit „kUnken" gebeurd nu al 62 Juar lang door de Van lleynlngens: eerst 10 jaar door de vader en de zoon Is nu ook al zo'n 22 Jaar In zyn omroe pende functie. Vroeger werd er ook „geklonken" voor dorpsfeesten, hout- erkoop, verloren voorwerpen en het verplicht hUten hakken door de hoofd- Morgenavond krygt gemeentewerkman Van Heynlngen een afscheids receptie aangeboden In de zaal van „Het \Va|»en van l^etmulden". IIij gaat dan met pensioen. Maar de omroeper Van Heynlngen hoopt met „klinken" en klokluiden (waarin ook zyn vrouw haar mannetje staat) nog lieel lang

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3