(1) V Bruine armen moeten bloot. vooriaar BADKUIP til Jr m Weer een vredesweek van Kerken Bestaansrecht christelijke organisaties Modern huishouden TERZ1JDE DE LEIDSE COURANT Ideale Er is sinds kort in Engeland een nieuw bad in de handel, zó ideaal en vol maakt uitgedokterd dat er wellicht één bezwaar aan is verbonden: als je er in zit wil je er misschien niet meer uit. De kuip heeft namelijk een ruggesteun die de lijnen van het li chaam volgt. Daarboven is een zacht hoofdkussen aangebracht, overtrokken met een grijs, rubberachtig mate riaal. De steun kan opengeklapt wor den en is dan geschikt om als zitbank je te dienen. De waterkranen hebben knoppen van kunststof, dat is al zachter om tegen j te stotenmaar bovendien zitten ze aan de buitenkant van de kuip. Het is vanzelfsprekend dat de fabri kant dit bijzondere bad een impone rende naam heeft gegeven; het heet Vogue 1700 Plus. Een getal in een naam wil wel eens zeggen dat er zó veel proeven zijn 'genomen alvorens iot dit resultaat gekomen te zijn. In dit geval is het er niet bij vermeld, v/el dat het bad tot stand gekomen is na uitgebreide onderzoekingen in ver band met ergonomische, anthropome- tlsche veiligheidsfactoren. - (Ergono mie stelt het juiste gebruik van menselijke arbeidskrachten vast, an thropometric is het vaststellen van af metingen en verhoudingen van het menselijk lichaam). Met andere woor den: men heeft rekening gehouden met de maniet waarop men het gemakke- I lijkst „arbeidt" bij het in-en uit- I stappen van het bad en bij het baden; 5 en met de lichaamsverhoudingen. I Om iedereen te kunnen voldoen zal I het bad ook wel in verschillende ma- I ten gemaakt moeten worden. Coupe „Fraaie vriend' van Alexandre Wtj mogen de Parjjzonaar Alexandre, kunstzinnige „coiffeur de relnes" of kapper van koninginnen, langzamer hand ook wel coiffeur van koningen noemen. Ofwel, bij gebrek aar» kronen, tenminste kapper van prinsen. In zijn Instituut voor mannen worden haren, hoofd, ljjf en leden van beroemde heren en van anderen, die dit worden willen, onder handen genomen K door masseurs, schoonheidsverzorg- I sters, hand- en voetspeciallsten en I natuurlijk door kappers. I Dit voorjaar ontwierp Alexandre als gewoonlijk nieuwe kapsels, zowel zijn vrouwelijke als voor zijn nelijke clientèle. Hij knipte meneer volgens de coupe Bel Ami en versierde hem bovendien met een moustache- postiche ofwel een opgeplakte snor. in lingerie en foundation Bij het voorjaar hoort toch nog steeds vernieuwing, ook In de kleerkast: de nieuwe zomermantel (met het hoedje), de nieuwe jurk en alles wat daaronder (min of meer) verborgen is. Lingerie leeft vandaag niet meer zo diep In het verborgene. Integendeel, in de voorjaarscollcctics van '68 treffen we zelfs combinaties aan van broekje en beha, die in opzet be doeld zijn om ook aan het strand gedragen te worden. Een gedachte die ons al lang heeft beziggehou den: „Waar ligt het verschil tus sen „speelkleertjes" en onder goed?" werd hiermee beantwoord door Triumph Internationaal, met „Nergens". Wie dus in de loop van de dag eventjes wil zonnen, hoeft maar de jurk uit te trekken om het pastelkleurig geruit linge riesetje in de zon tot zonne-en- semble te benoemen Die pastelkleurige ruitjes brengen ons op het onderwerp van kleuren: shockkleuren zijn verleden tijd; de stoere uitvoeringen van hoekige vlakken en brede biezen trou wens ook. Het is weer al romantiek wat de klok slaat, we zijn teruggekeerd tot lieve tinten, tot wit en romantische bloemdessins, ook tot fluorescerende kleuren voor zonne- dessous. En voor de eksters onder ons schittert er goud Nieuwe snufjes uit de collectie van Triumph Internationaal: kantmaterialen nu ook in kleur of in kleurcombi- een serie lingerie en zeer lichte foundation, speciaal voor het heel jonge meisje; de minijupe met geheel elastische rug: beha's met verticale cupverdeling, half kant, met uitneembare voering, die eventueel geparfumeerd kan worden; Tricotgoed-Delana beter! poloblouses, jumpers, vesten, truitjes, broekjes en rokjes Nagekomen familiebericht coektailbeha met rits aan de voorkant; droombeha van wazige poreuze nylon, ongevoerd en zonder steun, waarbij alleen de schouderbandjes vor mende functie hebben; te combineren met bijpassende gaine, panty, lange panty en corselet. Corselet Met al die odes aan jeugdige, wazige en tedere foundation, zou de lof die het corselet verdient, wel eens vergeten kunnen worden. Het corselet, dat steunt, inhoudt, ook aan de vrouw met grote maat een goed geproportioneerd figuur geeft en dat bovendien beweeglijkheid garandeert! Het is zo soepel, dat het opgerold kan worden en zal in vele gevallen ook een vervanging kunnen zijn voor het corset, dat het figuur geposeerd maakte, omdat de baleinen het natuurlijke „scharniertje" in de taille vastzetten! om egaal bruin te worden en geen wit te randen om de ogen te houden? Zij zou de automatisch klemmende oogbe schermers kunnen gebruiken; ze laten geen ongebruind plekje achter (Van Adelsberg en de Vries). (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De gezamenlijke ker ken organiseren voor de tweede keer Nederland een vredesweek. Deze van 22 tot 29 september te houden week is speciaal gewijd aan Europa onder het thema: „Europa: Verzoening, Vrede, Veiligheid". Aan de organisatie werken de kath. kerk, de alg. doopsge zinde sociëteit, de cvangelisch-Lutherse kerk, de Quakers, de gereformeerde kerk, de Ned, hervormde kerk, de oud- katholieke kerk en dc remonstrantse kerk. De bedoeling is dat in de vredesweek grote aandacht wordt besteed aan de verdeeldheid tussen oost en west en de onmogelijke en onaanvaardbare situatie ervan, uitgedrukt in de tegengestelde blokken NAVO en Warschaupact. In de toekomst moeten, aldus de gezamenlij ke kerken de wederzijdse wapenbeheer sing en wapenbeperking een grote rol gaan spelen. Noodzakelijk is een nieuw Europees veiligheidssysteem te schep pen, dat de NAVO en het Warschaupact moet vervangen. Het interkerkelijk vredesberaad, waar in de gezamenlijke kerken opgenomen zijn zal in verband met de vredesweek een boekje uitgeven, terwijl de vredes week ingeleid zal worden door een vre- deskrant. Het interkerkelijk vredesbe raad gaat zich in de toekomst ook bezig houden met het uitgeven van geschrif ten over vredesvraagstukken. Het be raad neemt hiermee de uitgave over van D. Cahiers, die dc vredesbeweging „Pax Christi" heeft gepubliceerd. Werkgever Wemmers (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG „Net als dc griep dui ken op ongeregelde tijden in ons land stromingen op, die de bestaansreden van de christelijke organisatie betwisten. Het CNV weet ervan mee te praten. Dat de christelijke organisaties fouten maken, mag men gerust zeggen, dat zij bene den de maat blijven, die Christus ons stelt. ook. Maar men mag niet het recht betwisten onze werkzaamheden zijn maat staven aan te leggen, zomin wij anderen het reeht ontzeggen, een andere keuze Aldus voorzitter H. H. Wemmers van het verbond van protestants-christelij ke werkgevers in zijn jaarrede vanmid dag uitgesproken in de jubileumvergade ring van zijn gouden verbond in Sche- veningen. Bij dit jubileum richtte de heer Wem- Voorzien van het H. Sacrament der zieken is van ons heengegaan onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader JOHANNES HOOGENBOOM i Klink in de leefüjd van bijna 78 jas Roel of a rends veen: C. Hoogenboom- Rij pwetering: Th. Hoogenboom A. A. Hoogenboom— Hoogenboom Roelofarends veen C. Turk—Hoogenboom N. Turk M. Koek—Hoogenboom H. Koek Oude Wetering: C. Hoogenboom M. Hoogenboomv. d. Meer Roelofarendsveen E. Hoogenboom A. Hoogenboom—v. d. Meer H. Huigsloot—Hoogenboom H. Huigsloot en kleinkinderen De H. Eucharistieviering voor zieleruat wordt gehouden a.s. vrij dag te 9.00 uur in de parochiekerk St. Petrusbanden te Roelofarends veen, waarna de begrafenis op het parochlckerkhof. Rozenkransbidden In de kapel 1 Huize St. Jacobus 's avonds 8.00 mers vooral dc blik op de toekomst Die zal volgens hem bepaald worden door sterk bewust geworden mensen, die in een veel grotere vrijheid dan de huidi ge en de vorige generatie zijn opge groeid, alsmede door een ongekend krachtige ontwikkeling van de techniek. De Japanse regering heeft de benoe ming bekendgemaakt van Masato Fuji- saki 33, tot ambassadeur in Nederland. Fujisaki is eerder ambassadeur in loon den geweest, alsmede hoofd van de afde ling verdragen met het buitenland van het ministerie van buitenlandse zaken in Tokio. Hij volgt ambassadeur Torao Ushiroku op. die benoemd is tot ambas sadeur in Thailand. Elektrische waterketel. De elektrische waterketel, rond vorm en modern van kleur, kan twee liter water bevatten. Het gemak deze ketel ligt in het feit dat hij buiten niet warm wordt. Onmogelijk de handen te branden! Beter nog; geen bedorven tafelblad als u hem in de ka mer gebruikt. (Pick Hoap) f 47.50. Snelbehang, dat we daar niet eerder op gekomen zijn in deze eeuw van snel heid! Nu is het er, een zelfplakkend, licht- en kleurecht, watervast en afwas- baar behang, in alle kleuren en dessins en nog nooit kwam een kamer zo vlug klaar: binnen 2 uur. Men zet de op maat geknipte baan, waarvan geen zelfkantjes meer afge knipt hoeven te worden, opgerold in een emmer met water. Na ca. 5 secon den is de lijm actief en het behang ALS HET KAN 00K VOOR DE MAN klaar, u kunt plakken! Dag plaktafel, dag stijfselkwast! De rol wordt uit de emmer genomen en langs de muur afgerold. Zit hij op zijn plaats dan is aandrukken met de natte spons voldoende. Het behang spant zichzelf glad en strak. Desge wenst kan de leverancier er een bak je bijleveren waarin de rol snelbehang precies past. De prijs: f 7.- per rol van 10 m. lang en 54 cm. breed. Fabrikant; Rath en Doodeheefer. V weet toch dat tapijten Ceshampo- neerd kunnen worden? Speciaal in schoonmaaktijd mag het kleed eens zo gereinigd worden dat we met een witte zakdoek overheen den kunnen strijken en de zakdoek zouden houden! Van het shamponeren krijgt het tapijt zijn veerkracht weer terwijl kleur en gloed terugkeren dat alles door het verwijderen van het diepliggend vuil. De drogist verhuurt het elektrisch shamponeerapparaat per Wie nooit weet hoe laat het is, omdat zij de klok vergeet op te winden (en hij er misschien het land aan heeft) zou gelukkig zijn met een wandklok met slingeruurwerk, gevoed door batterijen. De looptijd bedraagt ongeveer een jaar! (Haagtechniek) Oogbeschermers tegen zonnestralen. Zonnen tussen de bedrijven door is goed voor elke huisvrouw. Wat doet zij Positie van het belasting- personeel UTRECHT (ANP) In eigen kring, maar daarna ook met de samenwerken de centrales zal moeten worden bespro ken langs welke wegen de actie tot ver betering van de positie van het belas- tingpersoneel moet verlopen. Dit betoog de de voorzitter van de groep belas- j tingambtenaren Van de Nederlandse Christelijke Bond van overheidsperso neel de heer E. Buiter, tijdens de twee jaarlijkse landelijke vergadering van de groep in Utrecht. Het ledenaantal van de groep belastingambtenaren was twee jaar geleden 4139 en is nu gegroeid tot 4214 leden.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 13