Slmugat Te abstracte benadering van de universitaire organisatie DE BURCHT KREEG OVATIE IN A'DAM Filmprijs voor Joop Pieëte POSTKANTOOR ZUIDWEST KOMT LATER IN GERRUIK Vlaams „Schoten" bezocht Hollands „Voorschoten' HARTELIJKE ONTVANGST OP KASTEEL DUIVENVOORDE DAMKAMPIOENSCHAPPEN SAN FILIPPO NERI IN GEHOORZAAL Geslaagden Christ. Lyceum te Alphen WILBERT-DRUMMERS UIT OEGSTGEEST OP CONCOURS PUNT 3* Marktberichten DE LEIDSE COURANT OP UW VAKANTIE-ADRES MAANDAG 27 MEI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Senaatscommissie over Rapport-Maris: Een eomniUftle ingesteld door het Se- bijvoorbeeld het volksgezondheidsbeleid versiteit. Deze laatste vormt met de drie i Praeaidium van de Leidne univ sltelt heeft verslag uitgebracht over haar mening omtrent het rapport Maris, «pedaal In verband met de I.eidse uni versiteit. Ofschoon de commissie, onder voorzitterschap van prof. dr. \V. den Boer met de opstelers van het rapport- Marls van mening is, dat de huidige or ganisatie van de universiteit te weinig waarborgen biedt voor een efficiënte gang van zaken, verzet zij zich vooral legende abstrakte benadering door het rapport, zy meent, dat de duidelijkheid van het beleid geen gevaar loopt, wan neer er een binding met de fakultelten Integendeel: de fakulteiten dienen een grote mate van zelfstandigheid te heb ben in het beleid, dat zij voeren. Want de fakulteiten hebben het meeste kon- takt met de studenten, zij kunnen de konsekwenties trekken uit nieuwe on derwijsmethodieken en het beste beoor delen ln hoeverre externe faktoren als V oor jaarsexcursie Veren. Oud-Leiden Zaterdag maakte de vereniging Oud- Leiden haar jaarlijkse voorjaarsexcursie, waaraan een zestigtal leden deelnam. Allereerst werd een bezoek gebracht aan de ruïne van het voormalige kasteel Brederode te Santpoort. Daarna volgde een bezoek aan Alkmaar en werd onder leiding van het bestuur van de vereniging Oud-Alkmaar, de St.-Laurens- of Grote Kerk bezichtigd. Tijdens een rondwan deling door de stad werd het gezelschap ontvangen in het Provenhuis van Mar- garetha Splinter, in het hofje Paling van Foreeat, in de schuilkerk van de Remonstrantse Gemeente en in een uit de 17e eeuw daterend patriciërshuis. Voorts in het Huis van Achten. Tot slot begaf het gezelschap zich naar de Zaanse Schans ter bezichtiging van de daar overgebrachte, hoofdzakelijk hou ten huizen, uit de Zaanstreek die moes ten wijken voor wegenaanleg, aanleg van nieuwe woonwijken en bouw van fabrieken. De drumband van het jeugdorkest ..De Burcht" heeft gisteren deelgeno men aan het nationaal concours te Am sterdam. Van de 40 deelnemende korp sen wist De Burcht zich met een enorme inzet en muzikaliteit VAn hen te onder scheiden. Het veeltallige publiek stak dan ook na het optreden zijn enthou siasme niet onder stoelen of banken en brachten na afloop de Leidse ambassa deurs een ware ovatie. De Jury roemde De Burcht 's avonds als een van de beste drumbands van het concours. Bovendien verwierf de Leidse band een extra geldprijs van de gemeente Amsterdam. Joop Pieëte heeft met zyn film „Op onthoud" een prijs gekregen van de Cul turele Raad. De prijs is toegekend voor het bijzonder menselijk element ln dit filmwerk. De grote prijs, nl. de bronzen hertog, ging ditmaal naar België, naar de heer Dp Mares uit Brussel: de hoofd prijs was voor de heer Zwartjes uit Hee- se voor zijn film Dolls" en de hoofdprijs in de 8 mm sector was voor de heer Sch&fer uit Rotterdam met de teken film „Hij en ZiJ". EXPOSITIE IN HET DUIVENHUYS In het Dulvenhuys, Rapenburg 94, wordt vrijdagavond 31 mei a.s. 'n expo sitie geopend van collages t&tons en droge naalden van Johan v. d. Heyden en Mlep Roggen. De opening van deze tentoonstelling, die tot 22 juni duurt, zal verricht worden door Dick Rayma- lnwerken op het onderwijs- en onder zoekprogramma. De commissie verwijt het rapport vervolgens, dat het de een heid van beleidsvorming en besluitvoe- ring heeft willen realiseren door een hiërarchische opbouw, voordat het heeft onderzocht of ook langs de weg der coör dinatie iets te bereiken zou zijn. De commissie stelt een toporgaan voor waarin de decanen van de fakul- teit zitting hebben. Dit zijn de verschil lende faculteitsvoorzitter, die binnen de onderafdelingen van de universiteit het beleid voeren maar binnen het topor gaan mede de universiteit besturen. Bo vendien zouden hierin drie, door de mi nister te benoemen specialisten op be stuurlijk gebied zitting in moeten heb ben. Daarnaast komt dan nog een aparte hoogleraar, die bekend is met de alge mene onderwijsproblematiek in de uni- door de minister benoemde specialisten het presidium, dat als dagelijks bestuur van de universiteit optreedt. Voor de Senaat, het voltallige hoog- lerarencorps in vergadering byeen, ziet de commissie geen aparte bestuurlijke taak meer weggelegd. Zy is echter wel voorstander van een breed samenge steld „algemeen college van overleg", dat een doorsnee moet zijn van de totale universitaire gemeenschap en waarin ook studenten vertegenwoordigd zouden moeten zijn. Over de fnnktie van de Rector-Mag- nificuH is de commissie niet tot over- eensteming gekomen. Sommige leden van de commissie zien voor hem nog een representatieve funktie weggelegd, andere leden willen de instelling zonder meer zien afgeschaft. Dödi /jef <L De vestiging van een wijkpostkantoor in Zuidwest in de, door de PTT aan gekochte voormalige winkel van Albert Hey» aan het Bevrtfdingsplein gaat minder snel dan was gedacht. Zoals enige tyd geleden werd bericht, lag het in de bedoeling eind Juni het kantoor te openen. Doordat hier van een be staande ruimte gebruik moet worden gemaakt, vergt de bouwtechnische voor bereiding echter vry veel tyd. Een eerste ontwerp van de Rijksgebouwendienst is op „postaal-technische" gronden niet goedgekeurd zodat nu een nieuw ont werp in de maak is. Uitgangspunt wordt een bijkantoor met vier loketten en een grote kluis. Het bestaande magazijn wordt geschikt gemaakt voor het opbergen van archieven van het hoofdpostkantoor aan de Geregracht. Al vergt de voorbereiding van de verbouwing meer tjjd dan was geraamd, de PTT hoopt het postkantoor Zuidwest toch in elk geval dit jaar nog te kunnen openen. Drie jeugdige Leidenaars zijn in liet weekeinde aangehouden in Noordwijk en Voorhout. Zij reden rond op gesto len brommers. In Noordwijk werden zaterdag een jongen en een meisje, beiden 14 jaar. aangehouden en zondag reed een 13-jarige jongens in Voor hout tegen de lamp. Op heterdaad werd in de nacht van zaterdag op zondag een 20-jarige op perman betrapt bij een inbraak in een oud-ijzerhandel aan de Oude Vest. De jongeman was dronken. Hij veroor zaakte in het pand ook nog een klein brandje toen hij zich probeerde bij te lichten met lucifers. De buit bij zijn j aanhouding bestond uil 1 sigaar. Een 17-jarig Leids meisje maakte j zaterdag op de Rijnsburgerweg een lelijke val doordat de vork van haar fiets brak. Zij brak drie voortanden bekwam verder schaafwonden. Op de Witte Singel ging het mis. Een 29-jarige opperman was zondag kennelijke staat achter het stuur van zijn wagen „gekropen" en gaan toeren. De rit eindigde op de Witte Singel abrupt tegen een geparkeerde auto en de bomen. Flinke beschadigin gen en politiewerk waren het resultaat. De Leidse politie moest gistermid dag ook bemiddeling verlenen bij het thuis bezorgen van een 3-jarig Grieks jongetje. De peuter werd in de trein tussen Haarlem en Leiden opgemerkt door een conducteur en afgeleverd op het Station Leiden. Een telefoontje met Haarlem bracht aan het licht, dat het kerelje daar vermist was. Het moet door de controle gestapt zijn en met de stroom reizigers in de trein terecht gekomen zijn. Althans dat neemt men aan, want uit het gebrabbel van de Rondvaart over de Kaag en bijwonen raadvergadering Het was vrijdag een drukke dag voor de gemeentebesturen van Voor schoten en Schoten. Het gemeentebe stuur van Schoten (België) was door Voorschoten uitgenodigd voor een te genbezoek. Om even over 10 uur wer den de Belgische gasten welkom gehe ten op het kasteel Duivenvoorde, waar een allerhartelijkste begroeting plaats vond. Na de koffie werd in de Marotzaal van het kasteel een korte uiteenzetting gegeven over de historie van het hasteel en over de kunst schatten, welke het kasteel bezit. Daarna werd met particuliere auto's 'n rondrit gemaakt door de gemeente. Om half een gebaven de gasten zich zich aan boord van de Avifauna IV die vanaf het Frans Halsplantsoen af voer in de richting De Kaag. Op de boot werd de gasten een koffietafel aangeboden. Na de boottocht, die de gasten een prachtige indruk gegeven moet heben van het Hollandse land schap werden diverse bedrijven en in stellingen bezocht, zoals het instruc- tiebad. de timmerfabriek van Klaas- sen. Aardewerkfabriek Groeneveldt, enz. Na dit werkbezoek ging het naar de Seringenberg en het jachtslot „Ter Horst", waar een aperitief werd aange boden in een rustieke sfeer. Het diner werd gebruikt in „De Gouden Leeuw". Hier werden aan tafel speeches uitge bracht op eikaars welzijn en op de verbroedering en er klonken woorden van dank voor de ontvangst. Raadsvergadering Na het diner volgde de raadsverga- i dering. die tot half elf werd bijge- Dp Warmond,e keramiek,, Pleter Ga- rvoond door de Belgische gasten, zodat raedta jr. houdt van 1 juni tot 2fi juni 'dM kondel: kr|)«en hofh.e.' en kan dus niet langer worden getole reerd. De Volkstuinen zyn daarvoor de geëigende plaats. Toch werd na veel praten uitstel verleend tot 1 september a.s.. maar dan is het ook definitief afge- Verkeer Eénrichtingverkeer In de wijk School straat, Papelaan. Oranjekade. Wijngaar denlaan. Dit plan betekent een behoor lijke ingreep in de bovenstaande situatie. Op de burgeravond is dit plan reeds met de bevolking doorgesproken en toege licht. Er werd door diverse sprekers wel veel over gesproken en er werden nog pogingen gedaan enkele wyzigingen aan te brengen, maar deze zouden weer nieu we moeilijkheden scheppen. De ontwor pen plannen zijn vooral bekeken uit ver- keersveiligheidsoogpunt en uitstel levert weer andere moeilijkheden op. Vooral wilde men wijziging voor de Bydorpstr. en de Tulpstr. De burgem. hield voet bij stuk en zei, dat dit plan wel geen steen der wijzen zal zijn, maar dat dit toch allemaal echt goed bebeken is. Het plan werd zonder wyziging aangenomen, waarbij door het college wel de toezeg ging gedaan werd te bekijken of de By- dorpstraat wel voor fietsenverkeer open gesteld kan worden. Stenografen De gemeente Voorschoten gaat het notuleren der raadsvergaderingen uit besteden aan stenografen. Dat gaat voor dit jaar ongeveer 5000,- kosten. De raad ging accoord met deze maatregel, daar hy voor dit jaar als proef zal dienst doen. Nieuwe doorstromingsregeling taat. Er is hog geen reclame gemaakt en er zyn al 60 a 70 inwoners, die te kennen gegeven hebben in aanmerking te ko men voor deze regeling. Als de helft het doet is de mening van b. en w. dai: komt er gang in, zodat er dan goed kope woningen leeg komen. Horecawet De nieuwe Horecawet treedt 1 januari 1969 in werking, ln deze wee werden eisen gesteld inzake de inrichting van een slijterij. F.T. drankénservlce voldoet niet aan deze eisen en verzoekt nu om ontheffing. B. en W. stelden voor een termijn van vijf 'ja'èT, zoals wa? ge vraagd. Mr. Esselaar (KVP) vond de. termijn van vijf jaar te lang en deed de suggestie te termijn in te korten tot 2M> jaar. Mr. Westermann wilde nog een restrictie erbij en wel de minimum ver koop van tien liter, doch dat bleek niet haalbaar, daar ook de andere fracties voor de termijn van 2 V6 jaar wareu. Eerst werd het voorstel van de heer Westermann in stemming gebracht doch verworpen met 6 tegen 11. Daar het voorstel van de heer Esselaar ook dooi het college werd overgenomen werd de uitslag bij stemming 11 tegen 3 (van de VVD). Dr. P. S. Pels fulmineerde in net bijzonder tegen de overlast, die het be drijf veroorzaakten eerstens door het ver keer in gevaar te brengen op de plaats van vestiging en dan door de opslag van fust en dergelijke, wat ook nog onge dierte aantrekt. De heer Pels kreeg de toezegging, dat hieraan door 't college de aandacht zal worden geschonken. Het laatste punt dat in behandeling kwam was de restauratie van het dak en het zuiveren van de balken tegen bok tor en ongedierte van het oude gebouw op het voormalige M.O.C. terrein, dat laatstelijk als noodkerk heeft dienst ge daan. Zonder hoofdeiyke stemming ging de raad akkoord door de benodigde gel den te voteren. De overige punten van de raadsvergadering zullen in behande ling verder genomen op de raadsverga dering. die nu is gepland op vrijdag 7 juni a.s. .reiziger" was de juiste toedracht niet op te maken. Per eerstvolgende trein werd het jongetje naar Haarlem terug gezonden en bij zijn inmiddels gerust gestelde moeder afgeleverd. Op de Kanaalweg kwamen in de nacht van zaterdag op zondag een 17- jarige Leiderdorper en een 64-jarige Leidenaar, beiden bromfietsrijders, met elkaar in botsing. De jongeman liep een hersenschudding en hoofdwonden op. Van de Leidenaar werden enkele vingers gekneusd. Op de kruising Witte Singel-He renstraat verleende een linksafgaande auto zondagavond geen voorrang aan een motorrijder, die vanaf de Doeza- straat rechtdoor de Herenstraat wilde inrijden. De motor ging onderuit en de bestuurder, een 22-jarige Leidenaar, be kwam een hersenschudding en snij- wonden. Bij zijn duopassagier, een 21- jarige jongeman, eveneens uit Leiden, werd een arm ontwricht. 1 JUNI TOT 1 DECEMBER ZOMERTENTOONSTELLING „VTVA MEXICO" IN VOLKENKUNDE De komende zomertentoonstelling in het Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat 1 te Leiden, zal onder de titel „Viva Mexico" van zaterdag 1 juni a.s. tot 1 december 1968 voor het pu bliek geopend zyn. De openingstyden zijn op werkdagen van 10-5 uur, op zor feestdagen van 1-5 uur. BURGERLIJKE STAND Geboren: Bartholomeus z.v. B. Zwart en S. Moenen; Willem Eduard z.v. A. Krom en T. L. v. d. Elshout: Michel z.v. T. Siecker en A. L. W. Bruné; Jeremias z.v. J. v. Leeuwen en A. J. M. Barning; Pieter z.v. P. C. Winkelaar en W. J. de Wit; Lynda Jacqueline d.v. B. Hynekamp en T. A. v. Beek: Leendert z.v. W. Schild en J. A. Overdljk; Loes d.v. J. Meerbeek en F. Habraken; Johannes Cornelia z.v. P. A. v. Kampen en M. C. v. Engelen; Jacob Marinus z.v. J. van Dijk en T. de Mooy; Maria Alida d.v. J. de Groot en M. A. Piket; Marcel Eg- bertus Antonius z.v. E. de Ruijter en A. P. A. v. d. Klugt; Willem Cornells Hermanus z.v. M. v. Leeuwen en R. Es- veld; Cornells Adolf z.v. C. A. Gehrels en E. H. J. Siegers; Jolanda Maria d.v. E. A. H. Liblee en H. K. Krans: Wouter Jacobus z.v. W. J. Star en S. v. Klave- De uitslagen zijn als volgt: Hoofdklasse: 1 R. Bernards en mej. C. Jacobs uit Maastricht; 2 A. Otten en mej. T. Evers uit Alemlo; 3. A. Hop en mevr. Hop uit Breda. Ie klasse: 1 G. Mittelmejjer en mej. J. Tabak uit Amsterdam; 2 L. en A. Bal- tussen uit Maastricht; 3 C. Busio en N. Hansen uit Heerlen. 2e klasse: 1 Th. Balschots en mej. A. de Jong uit 's Hertogenbosch; 2. J. van Elsakker en mej. H. Luisterberg uit Bergen op Zoom; 3 J. Oerlemans en mej. J. Musters uit Bergen op Zoom. 3e klasse 1 R. Parmentier en mej. D. Booms uit Amersfoort; 2 R. Conlnck en mej. C. Bassens uit Antwerpen (België); 3 P. de Moei en mej. A. Kuys uit Be verwijk. 4e klasse: 1 H. Bos en mej. R. Rade maker uit Heerlen, 2 G. Hugen en mej. J. Buurman uit Heerlen; 3 R. Stolk en mej. M. den Doop uit Heerlen. Nieuwelingen A: 1 C. en A. Schalkens uit Tilburg; 2 L. Crombach en mej. L. Gelissen uit Maastricht; 3 D. Henkelman en mej. M. Spannenburg uit Almelo. Nieuwelingen B: 1 J. Meersman en mej. M. Knaake uit Doetinchem, 2 F. Bergen cn mej. E. Annegarn uit Den Haag; 3 R. Hoomsteder en mej. Dijkgraaf uit Den Haag. Latin American A: 1 de heer en mevr. Van Dijk uit Den Bosch; 2 R. Bernaards en mej. C. Jacob uit Maastricht; 3 L. en A. Baltussen uit Maastricht. Latin American B: 1 L. Crombach en L. Gelissen uit Maastricht; 2 R. Parmen tier en mej. D. Booms uit Amersfoort; 3 N. Cimmermans en mej. J. Collen uit Maastricht. Aan het Chr. Lyceum te Alphen zijn geslaagd voor de Afd. HBS-A: mej. P. G. van Beek. Hazerswoude; mej. K. M. Bloos, Nieuwkoop; Ysbrand Bol, Ha zerswoude; J. H. van den Bosch, Bos koop; mej. A. E. Geel, A. H. Geerling, mej. I. Gesman, allen te Alphen; J. van Gorkum, Hazerswoude; H. A. Groe nendijk, mej. M. H. M. Hartong, L. J. Hofland en J. T. Joha, allen te Alphen; P. J. L. Jongeneel, Bodegraven; mej. A. H. Kalshoven, Noorden; mej. Y. L. mej. W. M. Marbus, allen te Alphen; J. Munneke, Hazerswoude; C. E. Para dies, Bodegraven; G. Schreuder, Al phen; C. H. Slootweg, Hazerswoude; mej. G. I. E. Veen, Alphen; mej. E. J. Vuyk, Boskoop; mej. A. A. Wijnmaalen, Hazerswoude; W. Yde, Bodegraven. Drie kandidaten werden afgewezen. Twee eerste prijzen met lof der jury te Medemblïk Aan het grote nationale Drumband concours te Medemblik „Drum Gold Cup" namen in de diverse afdelingen 64 bands deel. In de Jeugdafdeling pre senteerden zich de Wilbert-Drummers met tamboer-maitre Anke Duyvenvoor- De jury bestond uit de heren A. van Veluwen (instr. Amsterd. Politiekapel) J. Cammenga (instr.), S. Egberts (instr. Joh. Willem Friso Kapel), M. Schneider (hoofdinstr. K.M.K.) en P. Heertjes (instr.). Vanwege de grote deelname had deelnemende bands op één na het hoogste aantal in de wacht gesleept te hebben, nl. 180. Dit betekende een eerste prijs met lof van jury en een prachtige beker. Anke Duyvenvoorden deed het als tamboer-maitre niet min- verwierf eveneens een eerste prijs. In de algemene rangschikking (alle afd.) eindigde de drumband op de tweede plaats (bij deelname vorig jaar; 9e plaats). Eén van de eersten die gisteravond de drumband bij terugkeer te Oegst- geest toesprak was de wethouder van onderwijs en financiën de heer J. J. Thorn. Hij complimenteerde de instruc teur de heer W. Driessen, zijn assistent de heer Pluym, het bestuur en de jongens en meisjes namens het college ;n w. met het behaalde succes. oHij drukte allen op 't hart de opmer- te Medemblik kingen op de jury-rapporten ter harte bod kwamen. Ér vielen 200 punten maximaal te behalen. De Wilberters bleken van alle 64 In het Kapelhuis „Kunst ln het Am bacht" aan de Krankeledenstraat 11 ie Amersfoort een tentoonstelling van zgn. ceramische volumes. „De Vriendenclub" hield gisteren een wedvlucht vanaf St. Chrislain H. Ge lost werden 201 duiven oni 8.20 uur met z.w. wind Uitslag: J. van Seggelen 1, A. J. Link 2. Ch. v d. Voorn 3. L. van Dyk 4. 7. 9. 10, J. van As 5, N. Nievaart 6. W. Vyibrief 8. LEIDSE AGENDA MAANDAG 27 MEI Lakenhal Jaarvergadering belang stellenden Lakenhal, 17.00 uur. De Doelen LAFV. hedendaagse films. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Examens univer siteit, 9.00-13.00 uur. DINSDAG 28 MF.I Imperium Veatestraat 40) - Toneel „De Dienstlift" van Pinter. 21.00 uur. Zomeraorg Kynologenver. Rijnland, 20.00 uur. Louise de Collgny-HBS Klelnkunst- avond, 20.00 uur. WOENSDAG 29 MEI Lakenhal Toonkunst-orkest. 20.00 Schouwburg Plaatsbespreken to neel 1968-1969. 19.00 uur. Stadsgehoorzaal - Jaarvergadering Mij. voor Nyverheid en Handel, dep. Lelden, 11.00 uur. De Burcht, Jacobaznal Groente en fruit avond van Kath. Vrouwengilde, 20.00 uur. Boshuiserkade Toernooi Clubhui zen. 14.00 en 18.15 uur. ergaderen in Nederland geschiedt, j Het was burgemeester Imler van Scho ten opgevallen, dat er over diverse onderwerpen lang en breed werd ge praat, waar die in Schoten veel snel- i Ier zouden zyn afgedaan. In België no- I tuleert men niet alles, doch alleen de besluitvorming. Er zijn dus wel ver- i schillen. In allerhartelijkste sfeer werd afscheid genomen en de BelgiscT.e gasten ontvingen als aandenken aan dit bezoek een kleine maquette met diermotieven van aardewerk Groene- 1 velal. De Belgische gasten waren zo attent geweest en hadden de Voor schotenaren tijdens het diner een tegel aangeboden met het wapen van Scho ten. Niet alle agendapunten van de raadsvergadering konden worden af gewerkt. omdat de tijdslimiet al weer overschreden was. Woonboten Door het vergraven van de Korte Vliet moeten een viertal woonboten daar weg. Voorschoten had voor deze gevallen een oplosing gevonden in een sloot nabij het industrieterrein aan de Rouwkooplaan. Daar moeten dan wat voorzieningen getroffen worden, doch de provnic-ie wil bijdragen in de kosten. De gemeente kost dit 2250,- Er waren nogal wat vragen over deze aangelegenheid. Doch het zal geen ge legenheid scheppen tot precedenten en nieuwe vergunningen zullen niet meer worden verstrekt. Het is een aflopende zaak. De heren De Reus en C. Douwes hadden bezwaar aangetekend tegen het schrijven van de gemeente, waar in zij verplicht werden de op hun er ven verblijvende geiten on varkens voor 1 juni a.s. te verwijderen. B. en W. hebben gedaan wat zij konden. Wii werden er regelmatig mee geconfron teerd. De toestand Is niet langer olr- baar. De zaak is van de menselijke kant benaderd, doch het houden van deze beesten veroorzaakt stank «n ongedierte LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Liefdesdossier van een telefoniste (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Hemelv. en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 23.30 uur Horoshima mon amour (18 jaar). Lido: Zo gezegd, zo gedaan (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Hemelv. en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Het lijk van de derde etage (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Hemelv. en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De blonde van Peking (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Hemelv. en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Lee Marvin „Point Blank" (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Hemelv. en zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De Karate Killers (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Hejjielv. en zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.T5 uur. Vrijdag en zaterdag 23.30 uur: Een miljoen jaar geleden (18 jr.) KORRELTJE ROTTERDAM, 27 mei - Vee - Aan voer totaal 1729, slachtrunderen 1283. varkens 446. slachtrunderen 4.95-5.25 4.304,70. 3.90—4.15, 3.70—3.85; var kens 2.10—2.13. 2.06—2.10. 2.04-^-2.06; stieren 4.00—4.60. worstkoeien 3.50—^ 3.75. slaehtzeugen 1.651.75, zware var kens 1.851.95, slachtrunderen: groter, traag, lager; varkens: iets meer, tame lijk, even hoger; enkele prima's boveD notering. AMSTERDAM, 27 mei - Vee - Aan voer 206 runderen - 3,60-5,00, 76 var kens 2,68-2,72. LEIDEN. 27 mei. GROENTE Aardbeien 62-81; andijvie 61-1,12; peulen 6,-ƒ 9,-; snijbonen 1,90-3,80; kroten 26- 40; spitskool 71-81; postelein 78; prei 13-27 rabarber 12-25; spinazie 9-90; kom kommers 20-48; tomaten A 7,30-/ 7,90; tomaten B 7,50-/ 7,70; tomaten C 7,30-/ 7,40; tomaten CC 5,70-/ 5,80: bloemkool A 98-119; bloemkool B 49-95; bloemkool C 44-62; sla A 5-20; bospeen per 100 stuks 37-130; petaerselie per 100 stuks 18-21; selderij 9-15; uien 8-10. RIJNSBURG, 25 mei - Bloemen - Anemonen 150-500, Margrieten 150-350 per 100, Chrysanten; White Spider 350- 430, Indianapolis 300-400, Tokio 270-320 Lyona 250-300, Freesia's: Ballerina 90- 220, White Swan 100-200, Stockholm 100 -165, Golden Yellow 75-145, Tulpen; Sweet Harmony 100-165, Kleurenpracht 100-150, Vlammenspel 90-130, Halico 50- 85. Duizendschoon 75-140, Ixia 100-130, Lathyrus 70-110, Damast 65-85 alles per bos. Anthurium 65-200, Gerbera 15-34. Pioenen 20-26, Irissen 10-25, VioliereD 8-23. Am. Anjers: Harvest Moon 15-33, Dusty Sim 11-26, Espérance 10-25, Fa- rah Diba 10-24, Crowly Sim 10-24, Rose Sim 11-23, Witte Sim 10-22, G. J. Sim 8-21, William Sim 8-20, Rode Sim 8-20 alles per stuk. Voorschoten KATHOLIEK THUISFRONT Het katholiek thuisfront, afd. Voor schoten heeft besloten zich extra in te spannen voor de inrichting van een Militair Tehuis in Roermond. Daarvoor zal een loterij worden gehouden met aantrekkelijke prijzen en als hoofd prijs een kleuren- t.v. Zondag 2 juni worden de loten te koop aangeboden aan de uitgang van de St.-Laurentius- kerk. Prijs der loten 1.- per stuk. Aan de Moeder Gods kerk kan geen verkoop plaats vinden. Hier zijn de loten verkrijgbaar bij de voorzitter van de afdeling, Papelaan 108, waar men zich ook als donateur kan opgeven. Geboren: Hendrik z.v H. C. Rol en .1 Slegtenhorst; Wendeline Cristine d.v. G. J. Jonk en E. de Leeuw; Heintje Jantiene d.v. J. F. Smeets en T. v. Eg- mond; Renate Jantine d.v. A. J. Dijke- nia en S M. Smid; Tineke d.v J. P. J Segaar en J. A. Verboon; Joaephina Theresia Maria d.v. J. P. v. d. Geest en A. G. v. d. Krogt Cornelis Hendrikus Adrianus z.v. C. A. v. d. Valk en A. M. Devilee; Martina Geertruida Johanna d. van H C. A. Boom en H. Braun: Ma rion Engelina Maria d.v. C. W. Ouds hoorn en E. M. Muursers; Edith d.v i H. Bovenkerk en H. Jacobs; Andres 1 Leonardo z.v. F. C. M. ter Meulen en B. M. Bittner; Maarten Willem z.v. W P. M. Hillenaar en M. W. W. Th. Jans- j sen: Jenny Bltris d.v. W v, d. Horst en R. M. N. Ngange, Joyce d.v. Th. G. J. Sehaaders en J. M. Vink; Robert z.v P. W. Pestman en L. M. Favero. Ondertrouwd: H. D. Nagtegaal 28j. en A H. Stiegelis 21 j.: F. de Boer 28 j. te Aalsmeer, en J. L. Berkhuizen 28J.; A. E. Snelllnk 26 j., te Leiderdorp, en E S. Smorenburg 21 j.; W. A. van de Graaf 25 j. en H. P. v. d. Metjden 21 j. C A. de Leeuw 23 j., te Lelden, en G. Th. M. ter Haar 20 j. Gehuwd: M. J N. Dofferhoff 26 J„ tel Oegstgeest, en W. v. As 23 J.; Th. M v d. Ploeg 25 j. en P. Th. C. v d. Werf 21 J.; A. W. Verboon 21 j. en M. S. M. Th. Jufermans 21 j.; P. Nekkers 22 j., te Warnaveld, en M. Kruis 22 j. Overleden: Michel Oudshoorn 1 mnd.; Hendrik Klela 72 j. Het is mogelijk De Leidse Courant naar uw vakantieadres op te laten zenden. U dient dan onderstaande bon uiterlijk 8 dagen voor uw vertrek aan ons te doen toekomen. Telefonische opgaven kunnen i.v.m. de kans op fouten en misverstanden niet in behandeling worden genomen. De portokosten voor de verzending bedragen per vakantieadres voor Ne derland. België en Luxemburg 1,25 per vakantieperiode. Buiten de Bene- luxlanden 0.40 per dag. De porto-kosten dienen, ter vermyding van extra inkassokosten, by vooruit betaling op ons kantoor of door overschrijving of storting op onze giro rekening te worden voldaan. Ondanks een stipte verzending kan voor een regelmatige aankomst In druk bezochte toeristencentra, vooral in Zuid-Europa, niet worden ingestaan. BON Ondergetekende verzoekt De Leidse Courant het volgende adres te zenden: VAKANTIEADRES: PLAATS: LAND De extra kosten, zijnde zyn betaald op uw kantoor gestort - overschreven op uw girorekening 103003. WOONPLAATS: Doorhalen, wat niet

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4