Spectaculaire Roode zette Oegstgeest Kruis oefening op stelten Reünie oud-stafleden en prins Bernhard in Legermuseum Leiden Vreugde en dankbaarheid bij opening „Ons huis'' Zoeterwoude MAANDAG 27 MEI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 SCHOOLHOOFD FABER TE WASSENAAR VIERDE DRIEVOUDIG JUBILEUM Op een terrein, dat begrensd wordt door Kennedy-, Hasebos- en Frans Hals- laan, stortte zaterdagmiddag, een tien tal minuten later dan verwacht werd, een imaginair vliegtuig neer! Op de grond uiteengespat had het een spoor van slachtoffers achtergelaten. De bran dende resten boden een spectaculaire aanblik. Bij nadere beschouwing bleek de hoogoplaalende fik een oude auto te zijn, welwillend voor de brandstapel ter beschikking gesteld door de zoon van de l)lr. Gemeentewerken Oegstgeest, de heer Van Gorkum jr. De jeugd had het autowrak al geruime t\Jd voor de aan vang van de oefening ontdekt en toen eindeiyk de rode haan victorie mocht kraaien liep het bijna uit op een „happe ning", waarby sommigen zich 'n beetje te dicht by het vuur waagden. Op het terrein van Gemeentewerken Oegstgeest aan de Poelgeesterweg za ten intussen de Rode Kruis Kolonnes uit Hüttenthal-Geisweid (voor drie dagen even overgewipt uit Duitsland), uit Rijn land, Leiden en Oude Wetering met in drukwekkend materieel „op het vinke- touw". In de kantine voorzag de heer j. Fleur op kosten van de gemeente de wachtenden van consumpties. Precies te 15.30 uur werd wagen XA 90.01 van de Rykspolitie Oegstgeest op geroepen door de Centrale Leiden, dat er zich te Oegstgeest-noord een vlieg ramp had voltrokken. Onmiddellijk gin gen meldingen uit naar de Vrijwillige Brandweer en de Rode Kruis Kolonnes. Voorafgegaan door de Rijkspolitie gin gen met snelle vaart een ambulance van het Duitse Korps o.l.v. Bereitschafts- führer Helmuth Peucker en leden van de kolonne Rijnland op weg naar het rampterrein. De eerste aanblik was chaotisch. Dat is in de regel niet alleen voorbehouden aan de toeschouwer maar ook aan de Rode Kruisman. Deze laatste heeft ech ter geleerd hoe de zaken aan te pakken. Bij een dergelijk groots opgezette oefe ning kost dat nog wel voldoende hoofd brekens. Er waren maar liefst 48 slacht offers, variërende van „dodelijk tot licht gewond". Het waren alle leden vai Jeugd-Rode Kruis, die tevoren ii aula van de Floraschool op kundige wijze waren aangepast aan de calami teit. Dit grime-werk leverde realistische effecten, waarvan menigeen een beetje terugschrok. Het was aan de eerste groep kolonne- leden de slachtoffers op te sporen het rampterrein te verkennen. Méér hulp en materieel waren gewenst en eer tweede oproep bracht de Kolonne Lel den en het detachement Oude Wetering resp. o.l.v. de doktoren De Heus en Van Haselen op het rampterrein. Op gang Pas daarna was het zwaarste gedeel te van de opdracht uitgevoerd: het op gang brengen van de hulpverlenings organisatie. Dr. D. Held, die het mando voerde, hield zich voortdurend op de hoogte van het selecteren vt slachtoffers in het rampterrein, 't voer naar een drietal gewonden-nesten en vandaar naar de verzamelplaats-ge- wonden. Loopt dit voorgeschreven ,,ri tueel" naar wens dan volgt in de regel een snelle afvoer van de patiënten het noodhospitaal. Hiertoe diende de aula van de Floraschool. Het duurde 'n klein half uurtje aleer de eerste gewon den aldaar arriveerden. Men was te- Vruchtbare samenwerking Duitse Kolonne Zaterdagmiddag is er in de Montes sorischool Wassenaar feest gevierd ter ere van het hoofd van de school, de heer S. Faber, die een drievoudig jubileum herdacht: zijn 60e verjaardag, zyn 40- jarig jubileum by het onderwys en het feit, dat hy 20 jaar als hoofd aan de Montessorischool verbonden is. Dit gro te waardering voor de verdiensten van de heer Faber bood het schoolbestuur hem en zyn echtgenote een receptie aan, die door zeer velen werd bezocht. Na mens het gemeentebestuur kwamen de burgemeester, mr. W. J. Geertsema en wethouder mevr. A. J. Ie Coultre-Foest hun gelukwensen aanbieden. Voorts wa ren tal van ouders, coUega's en vrien den van de Jubilaris aanwezig. De voorzitter van het schoolbestuur, dr. J. Verhoeve, sprak de jubilaris en zyn echtgnote toe. Hij herinnerde eraan dat een levend organisme als een Mon tessorischool in een demografische situ atie als Wassenaar zyn ups en downs heeft gekend. Er zijn in Wassenaar naast r.k. en prot.-chr. en openbare scholen enkele z.g. neutraal bijzondere scholen, waartoe ook de Montessori school behoort, die alle min of meer PTT-Leiden landelijk klaverjaskampioen NVPTT -competitie Zaterdag Jl. werd een afvaardiging van de Sport- en Ontspanningsvereni ging PTT Leiden, bestaande uit de he ren Massaar, De Bruyn, Bekooy, De Jong, Haastregt en Wortman, landeiyk kampioen Klaverjas op een te Utrecht gehouden NVPTT-competitie. in een concurrentiepositie tot elkaar staan. Als op de Montessorischool kin deren worden geplaatst, die elders als niet-geschikt voor het VHMO worden beschouwd, vat de heer Faber dit op als een uitdaging en is hy vanuit zijn idealisme en zyn geloof in de mogeiyk- heden van het kind van oordeel is, dat men het elders te gauw heeft opgegeven. Voor zyn grote inspanningen, zijn idea lisme, zijn vakkennis en zyn bezieling - om niet te spreken van bezetenheid - dankte dr. Verhoeve namens het bestuur. Dit dankwoord ging vergezeld van een enveloppe met inhoud, als bydrage voor een vakantie-reis,. Namens de ouders bood de heer Martin de heer Faber een fraaie tuinstoel aan. Namens de Montessoriverenlging werd het jubilerende schoolhoofd een boeken- bon aangeboden. De receptie had een zeer geanimeerd verloop. Er was voor de bezoekers volop gelegenheid door de school te wandelen en werkstukken van de jeugd te be wonderen. JONGEREN MUSICEERDEN WEER IN „KORTE VLIET Vliet" van de Leidse Jeugdactie, ont moetingspunt ook van jonge musici. Deze jongeren gaven nu in hun eigen „Home" een concert. Het programma dat zy aanboden was Inderdaad een con cert waard. Barbara Wohl zong liede ren van H&ndel, d' Astorga, Coldara, Mo zart en zes Elizabethan love Songs. De ze Jonge zangeres heeft reeds een goed liggende stem, maar mist nog te weinig volume en de liederen zyn nog niet haar geesteiyk eigendom, zodat de voordracht niet Intens genoeg tot uitdrukking kwam. Chr. Ingelsen begeleide haar mu- sicaal op clavecimbel en piano. Leo Verstraten, viool, en Ada Houwe- ling, piano, speelden uit de 6e vioolso nate van Mozart het Allegro con Spiri- to en het Allegro. Vooral het Inatste kreeg een artistieke vertoklng. Eekje Hoenderdaal. cello en Ariana Veelo, pi ano, gaven 12 variatls over een thema Vragen van raadslid Th. de Wilde aan B. en W. n.a.v. de halfuursdienst NS Het raadslid Th. H. de Wilde heeft bij het gemeentebestuur van Leiden schriftelijk geïnterpelleerd naar aan leiding van de halfoursdienst die de Nederlandse Spoorwegen op Leiden gaat openen. De heer De Wilde stelt, dat reeds bij de huidige uurs-verbin- ding te lange opstoppingen van het verkeer plaatsvinden bij de spoorweg overgangen Morsweg en Haagweg. Ver der meent de heer De Wilde, dat door invoering van een halfuurs-dienst op genoemde punten nagenoeg geen weg verkeer meer mogelijk zal zijn. vreden over de snelle tijd! De leden van de Bereitschaft Hüttenthal waren uit stekend uitgerust, zy kwamen met 't materieel prima voor de dag en maak ten gebruik van een drietal ambulances waar de Nederlandse collega's „graag" naar keken! Gewapend met perslucht maskers en zuurstofflessen begaven 'n drietal van onze Oosterburen zich op weg naar een aantal slachtoffers, dat zich op een plaats bevond waar een gas ontploffing werd verondersteld. Voor één van de „gewonde" meisjes werd dit nét allemaal een tikkeltje te realistisch en zij gaf er met een fikse huilbui de brui aan. Na de aard van de verwon dingen en verschynselen bij de patiën ten werd de urgentie bepaald voor af voeren naar het noodhospitaal, waar dr. De Heus de scepter zwaaide. Het werd in dit geïmproviseerde ziekenhuis steeds voller en de talrijke zusters kwamen handen te kort by het nalopen van de patiënten, het aanleggen van de infuus, de behandeling van shock en alles wat dies meer zij. Met zender-ontvangertjes werden de verbindingen in stand gehouden door 'n aantal „verbindelaren" van de Duitse kolonne. Na iedere oproep raasden de ambulances met loeiende claxons over de Lange Voort heen en weer onder grote belangstelling van het publiek en o.a. van wethouder J. J. Thorn. Te 16.45 uur was alles in kannen en kruiken. De colonne-artsen verzamel den gegevens, het materieel werd inge pakt, de aantekeningen gingen in de ;n het noodhospitaal werd aula Floraschool. De patiënten, allen genezen, kregen een consumptie. Men ging terug naar het punt van uitgang; de kantine van gemeentewerken. Al léén het uitgebrande autowrak bleef achter als „Trofee macabre". De gehele gang van zaken positief zowel negatief zal de komende tijd derwerp van studie uitmaken in de ko lonnes. Dit zal ook het geval zijn te Geisweid waar de 50 leden tellende ko lonne, na het driedaagse bezoek, i is teruggekeerd. „Ausbilder" Helmuth Peucker was zeer in zijn nopjes met het gastvrije onthaal. Genisten naar India OOK PIETER DE WIT UIT HAZERSW0UDE Onder de 21 militairen van het wa pen der Genie, die donderdag zyn ver trokken richting Bihar, deelstaat ln In dia, bevindt zich de 25-jarige Pieter de Wit. Van dit detachement, dat in het kader van de ontwikkelingshulp daar activiteiten gaat ontplooien op *t ge bied van de watervoorziening, komt deze Hazerswouder niet voor hem on bekende problemen te staan: de zoon van de veehouder G. de Wit uit het wa terrijke Rietveld is met dat water im- ZOETERWOUDE SCHADEVERGOEDING I.V.M. BRUG OVER N00RDBUURTSEWATERING Zoeterwoudse werf zyn hele leven geconfronteerd ge- Pieter de Wit behaalde in Dordrecht het diploma HTS (chemische techniek), voordat hy in militaire dienst werd in- geiyfd by de administratie. Omdat de ontwikkelingshulp by hem een grote plaats in zijn hart inneemt, gaf hy zich op als vrijwilliger voor Bihar, nadat minister Udink de regering van India had aangeboden, de aanleg van water putten te verzorgen. In het Betuwse dorp Neerijnen kreeg hy met twintig andere vrijwilligers, een twee maanden durende speciale opleiding. Zo werd ty- dens deze cursus aandacht besteed aan de taal: het Hindi. Een jaar zal „The Netherlands Engineer Team Assisting Bihar" in India werkzaam zyn. Pieter de Wits taak bestaat o.a. uit onderzoe kingen betreffende het water. wil liquideren Uit eerdere besprekingen in de Zoe terwoudse raad is bekend, dat een brug moet worden gelegd over de Noordbuurt- sewatering niet alleen ter ontsluiting van het bestemmingsplan Westeinde, maar ook ten behoeve van de Burge meester Snieetsweg, die geprojecteerd ls tussen de nieuw aan te leggen prov. weg 17 en de Hoge Rijndyk. Uit ver keerstechnisch oogpunt verdient een vas te brug de voorkeur boven een beweeg bare brug. Aan het leggen van een vaste brug zowel als aan een beweegbare brug zyn bezwaren verbonden voor de ge bruikers van de watering als vaarwater. Duldeiyk is dat deze bezwaren het grootst zijn bij een vaste brug omdat dan scheepvaart is uitgesloten. De meest gedupeerde is in dit geval volgens b. en w. de scheepswerf H. Westhof. Dit be drijf heeft zich in beginsel bereid ver klaard het bedrijf te liquideren tegen schadeloosstelling. Op grond hiervan heeft het college de heer C. B. Liebau, onteigeningsdeskundige, verzocht te ad viseren omtrent de toe te kennen scha devergoeding. Deze komt tot een bedrag van 40.750,Dit bedrag is de firma Westhof aangeboden, behoudens goed keuring van de raad en van G.S., in dien tot aanleg van eeh vaste brug zou worden besloten. In dit verband delen b. en w. mede dat omtrent de soort brug eerst kan worden beslist nadat van G S. onthef fing is ontvangen ingevolge de verorde ning scheepvaartbelangen Zuid-Holland. Dit college heeft in principe geen be zwaar tegen het verlenen van onthef fing, doch kan hieromtrent eerst beslissing nemen, na afwegen van belangen van de gebruikers van Noordbuurtsewatering als vaarwater. Wanneer met de firma Westhof o\ eenstemming is bereikt dan zal reeds een voornaam bezwaar tegen het verle nen van de ontheffing zijn weggenomen. De raad wordt voorgesteld een schade loosstelling van 40.750,toe te kennen voor afkoop van de scheepvaartrechten. Nassaustraat wordt doorgetrokken Ter verkrijging van een goede sluiting van de Nassaustraat op het nieuwe gebied ten oosten van de vyf Meilaan dient de Nassaustraat tussen de Rijnegommerstraat en de Vyf Mei- laan te worden doorgetrokken. De weg moet gelegd worden op eigendom van de heer Rolf von den Buumen, die by monde van de heer Roest heeft ver- klaard. de benodigde grond om niet aan de gemeente te willen afstaan. De kos ten worden door de wnd. gemeente-ar- chitect begroot op 22.500, Het ligt in de bedoeling deze werkzaamheden in eigen beheer uit te voeren. Aan de raad I wordt daarom voorgesteld: a de schen- I king te aanvaarden; b. een krediet tot j voornoemd bedrag beschikbaar te stel- j len en de begroting voor het dienstjaar I 1968 dienovereenkomstig te wyzigen. j Verlenging Titus Brandsmastraat j Na sloping van de woning Hoge Rijndijk 118 komt er ruimte vry. het Hoogheemraadschap Rynland is ver bonden aan de vergunning tot het leg- van'een dam in het verlengde var de Nassaustraat. Na voltooiing van dit werk zal ter plaatse een belangrijk be tere wegsiuatie ontstaan. Verbreding Bernhardstraat en Margriet- itraat Ter verbetering van de gebruiksmoge lijkheid van de Bernhard- en Margriet straat is het noodzakelijk aan deze stra- enige voorzieningen te treffen t.w. l.Het bestrate gedeelte ten koste va de trottoirbreedte te brengen van 5.5 op 6.10 meter; 2. de parkeergelegenheid in de Margrietstraat te verruimen door i. de bestaande parkeerhavens te verdie pen tot 5.45 meter; b. parkeerhavens te maken voor de woningen 9 en 11; 3. de riolering en de straatverlichting aan te passen aan de gewyzigde toestand. De kosten van deze werkzaamheden worden bij uitvoering in eigen beheer ge raamd op 3.100,Voor de uitvoering deze werken is het noodzakeiyk te kunnen beschikken over de verhuurde plantsoenstroken aan de Margrietstraat. Eilandjein Mieningwater ivordt verfraaid Ter verfraaiing van het dorpsbeeld achten b. en w. van Zoeterwoude het gewenst enige beplanting aan te bren gen op het z.g. „eilandje" in het v van de Miening. Dit eilandje is eigendom van de heer A. de Jong, Noordbuurtse- weg 40. Men heeft contact opgenomen met de eigenaar en hem verzocht dit stuk land te verkopen, hetzy aan de ge meente te verhuren. Betrokkene is be reid tot verhuur over te gaan voor de prijs van 100,per jaar onder de vol gende voorwaarden: er mag slechts een laagbiyvende beplanting worden aange bracht; zowel hij als zyn schoonzoon F. de Water behouden het recht het eilandje te betreden om te vissen. Geadviseerd door de commissie van openbare werken stellen b. en w. de raad voor genoemd perceel grond te huren conform de ge stelde voorwaarden. Overname Geerpolderweg Het bestuur van de Geerpolder ver zoekt het weggedeelte in de polder tus sen de Geerbrug en de brug aan de grens van de gemeente Zoetermeer in eigen dom en onderhoud over te nemen. Boven genoemd weggedeelte is onlangs geheel verbetert en verkeert in goede staat van onderhoud. Hieraan zyn veel kosten verbonden geweest en daarom verzoekt het polderbestuur voor het jaar 1968 subsidie van 1000,toe te kennen in het onderhoud van de onderhavige andere polderwegen. De ruad wordt voorgesteld gunstig op het verzoek beschikken, de subsidie toe te kennen het genoemde weggedeelte o\ Naar aanleiding van bovenstaande, vraagt de heer De Wilde, mede namens de heer M. G. Ham, of er overleg is geweest tussen de N.S. en het ge meentebestuur, of er bezwaren van het gemeentebestuur bestaan tegen hun voornemen om een halfuursdienst in te voeren en zo ja, of het college de mogeiykheid heeft geopperd om alleen de nieuw in te voeren sneldienst door te laten rijden naar het Centraal Sta tion en voor de reizigers van de stop trein een bus-pendeldienst in te voeren tussen het Station (Lammenschans) en het Centraal Station. De heren De Wilde en Ham vragen, welke maatregelen het college van b. en w. denkt te zullen nemen wanneer deze mogelijkheid niet uitvoerbaar zal blijken, om de verkeersmoeilijkheden op te lossen. Bromfietser te Hazerswoude kreeg schedelbasisfraktuur Toen de bestuurder van een vracht wagen, J. B. P. uit Katwijk, zaterdag de Zoeterwoudse OmmendtJkseweg wil de opslaan, verleende hy geen voorrang aan een uit de richting Alphen a. d. Rijn komende bromfietser, die hy, naar hy later verklaarde, niet had opgemerkt. De gevolgen waren ernstig. De brom- fletsberyder C. G. K. uit Boskoop kwam onder de vrachtwagen terecht. Hy liep daarby een schedelbasisfraktuur op en hersenletsel. Het slachtoffer werd naar het St. Elisabeth-ztekenhuis te Lelden vervoerd. De bromfiets werd totaal ver nield. van Hhndel en van Beethoven. Hier had de pianiste wel het voornaamste aandeel. Deze moeiiyke begeleiding werd met grote vaardigheid gespeeld. De celliste toonde, dat zy reeds over een goede techniek beschikte en over een mooie Maar de grootste verrassing van deze avond bleek te zyn de Jonge celliste Like Kuggeleyn. Haar mooie, krachtige, open toon, haar reeds verbluffende tech niek houdt voor de toekomst grote be loften In. Zy speelden een speels „Arle- quln" van Popper en een virtuoos ge schreven „Canciones Espannolns" vnn Joan Manen. Haar begeleider. Ben Hur- relbrlnck, stond haar pianistisch uitste kend terzyde. Deze Jonge musici en de vele jongeren die aanwezig waren toon den aan. dat een groot deel van de Jeugd niet bezeten is van beat etc., maar waarachtige kunst van vroeger en nu wil uitdragen en niet verloren gaat in het tumult van deze m&atachappy. De directeur van Leidse Jeugd Actie, de heer Stelnhach, opende en sloot dit mu zikaal soirée. THEO TEN HOOVEN. ZOETERWOUDE H.R. Succes voor RyntAmhoers Tydens n zondag gehouden concours ln Am sterdam is het de drumband „De Ryn- tamboers" gelukt om In de tweede afd. op de eerste prijs beslag te leggen. Zy kregen tevens lof van de Jury. Automobilist bij Bodegraven verongelukt Op de rijksweg Den Haag-Utrecht, in de gemeente Bodegraven, is gistermid dag de 66-jarige constructeur W. J. van der Pol uit Utrecht om het leven ge komen, toen zyn auto na een inhaal manoeuvre zonder aanwysbare oorzaak naar rechts reed en met hoge snelheid via de vluchtstrook van het talud af reed. De auto botste tegen een boom en sloeg over de kop. De heer Van der Pol was op slag dood. Kand.ex. Slavische taal- en letterkun de: mej. J. W. R. M. Bakker (Scheve- nlngen); doct.ex. Klassieke taal- en let terkunde: mej. N. M. de Ruiter (Voor burg); doct.ex. Duitse taal- en letter kunde: de heer A. A. v. Raad (Lelden). Do danskainploennchappon om do San FUlipo-Neri-trofop In do Stadsgehoor zaal, (llo zondag worden gehouden van 12 tot 24 uur, hebben voor de Leidse deelnemers geen grote baten gehad. Al leen hebben de deelnemers uit deze kon- t reien wat meer wedst rijd ervaring kun- Begin gemaakt met plan „Kern" Met het omdraaien van de sleutel werd gebouw en de betrokkenen hun feliclta- de toegang vrijgegeven. Overdracht aan de Jeugdraad Nadat de koffie was geserveerd volg de de overdracht van het gebouw uan de jeugdraad. Dit geschiedde namens de Kerkvoogden door de heer H Hy schetste de voorgeschiedenis bouw en moest bekennen dat dc Kerk- jeugdgebouw „Ons Huls" in Zoeterwoude voogdy aanvankciyk twyfeldc aan de geopend. Na een kerkdienst In de Ned. i haalbaarheid op korte termyn Hervormde Kerk, waarin ds. Doorn voor- pro-Jcct. ging, kwam een groot gezelschap byeen j Met veel overtuigingskracht werd door het ties aanboden Zoeterwoudes eerste bur ger was gelukkig omdat met de bouw van dit nieuwe „Ons Huis" een begin is gemaakt met het plan „Kern". Voorts kon hy de exploltutlecommlsale mede delen, dat een „klant" hem bekend is. .d. Berg. De vereniging van Nederlandse gemeen- ien in Zuid-Holand is voornemens om in 1969 ln het gebouw dc jaarvergadering te houden. Deken A. Lamot bracht de felicitaties over van de katholieke ge meenschap en ds. R. Hengstmangers sprak namens de oud-predikanten nieuwe gebouw Onder de tal- de jeugdraad het plan geponeerd. Dit gaf I Zoeterwoude. Door vele anderen werd nog zijn Met de voormalige leden staf, uit de oorlogstijd, toen hij de functie van Bevelhebber Nederlandse Strijdkrachten vervulde, hield prins Bernhard zaterdagmiddag in het Leger museum de jaarlijkse reünie. Het Le germuseum was voor de reünie uitge kozen, omdat het westen des lands dit maal aan de beurt was en omdat de maatraat Aanschaffing leermiddelen Het hoofd van de o.l.-school in de ge meente heeft verzocht gelden beschik- middaguur urn lunch vooraf in h„tclI hei mogelijk wordt dc Tltu, Brand.- Mar tt atollan voor dc aa^chaf van -»do. mvrd-n anivn.do t» i leermiddelen ln de laagste klassen wor- wen momenteel nog methoden gevogd welke dateren uit 1940. De leerstof sluit niet meer aan maar is verouderd. Voor enkele vakken ls helemaal geen methode aanwezig, waardoor het leer plan niet aan de gestelde eisen voldoet. De totale kosten worden geraamd op 3.000.De inspecteur van het l.o. heeft een gunstig advies uitgebracht. De De La Paix te Den Haag, gezelschap per bus naar Leiden werd vervoerd. Tijdens het verblijf in het dat Werd besloten met het gebruiken van verversingen op de ach terbinnenplaats, werd aan de prins een herinneringsgeschenk overhandigd door juu, ue ucuii «-3 generaal Feith, de voorzitter van de prins zich gaarne op de hoogte wildeStichting, die t Legermuseum beheert, verricht stellen van de recente verbouwingen Foto: Prins Bernhard bij het verlaten b-v- Dia den oord-westzyde de Rynegommersloot, ter plaatse waar thans een voetbrug is, naar de Rynegommerstraat. De kosten van deze doortrekking, waarvoor een dam moet worden gelegd in de Ryne gommersloot, riolering moet worden aangebracht, straatwerk moet worden aanvullende werken zoals plantsoenaanleg. worden geraamd het bezoek aan Leiden ging rond het I op 10.500.Met dit werk wordt vol- j raad wordt een krediet gevraagd tot dtt riJke genodigden waren vele kerkeiyke on» geloof In het plan en wereldiyke autoriteiten en mituiiriyk j <»P durfden te vertrouwen dat dit nooit zy die met hun persoonyke Inzet direct een zaak voor de Jeugdraad alleen zou by de bouw betrokken waren geweest, zyn". Dit is In liet werk van tallozen j duidelijk tot uiting gekomen. Met woor- Namens de kerkvoogdy werd een den, „Maak er onder God* zegen let* woord van welkom gesproken door de j mooi* van opdat het l»y mag dragen aan heer J. Leune. Hy zag deze plechtigheid de opbouw van de gehele Zoeterwoudse als een kroon op het werk van de Jeugd- 1 gemeenschap" stelde de heer v.d. Berg raad eu constateerde, dat zy die reeds het gebouw in handen van de Jeugdraad. langer of korter geleden Zoeterwoude hebben verlaten waren teruggekeerd om getuige te zyn van deze byzondere gebeurtenis. Daarna traden twee meis jes naar voren die de sleutel van het nieuwe „OnB Huis" aanboden aan bur gemeester J. A. Detmers. Aan mevrouw Detmers-Berber werd een fraai boeket bloemen overhandigd. De burgemeester verklaarde zeer gaarne naar deze plaats te zyn gekomen om de officiële openingI Lange ry te verrichten. „Een aanwinst voor de ge meente en een genot voor de Jeugd". het woord gevoerd waarbij cm schat uan cadeaus werd aangeboden. Nuust dc zeer vele bloemstukken was daar o.a. een tafelblljart namens de architect en het bouwteam een wandklok, vlaggen, papierbakken, een serveerwagen, bloe- menvazen, asbakken enz. De Jongeren hadden akties gevoerd, waaruit de fraaie Inrichting van de bar was bekostigd. Na het officiële gedeelte was er voor de aanwezigen gelegenheid om het geheel te bezichtigen. INBRAAK VÓÓR DE OPENING In de nacht voorafgaande aan de of ficiële opening van het nieuwe „Ons Namens deze organisatie aanvaardde de heer D. Hulsbos het gebouw volgaar ne. Hy bracht dank aan allen die aan de totstandkoming hadden medegewerkt en memoreerde do 5000 arbeidsuren die door vrywUllgc krachten aan het ge- I bouw zijn besteed. Hy feliciteerde de I Huls" werd er Ingebroken ln het gebouw. at» j^a gtukgiuan van een ruum cn het forceren van een deur heeft men weer snel de benen genomen, vermoedo- ïyk omdat men is geschrokken van het Inschakelen van het ventilatiesysteem. Ontvreemd werd er dus niets, maar er was san niet onaanzienlijke schade. Burgemeester Detmers beet het spits ar van een lange rij van sprekers die ln alia toonaarden de lof zongen op het

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3