Nieuw! Zilvermerk van Douwe Egberts. \bcuumverse, gemalen koffie klaar voor uw snelfilter Balenciaga en Castillo gaan sluiten Druk op winst bij Macintosh Verliessaldo Jan de Ponter teruggelopen Yan Ommeren investeert Brits bedrijf koopt Gruno Iedere hengelaar kan het maar het beste bij Vroom Dreesmann uitvissen Dat is handig! PAGINA 8 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 MEI 19 /R PARIJS (AFP) Twee beroemde Pa- rljse modeontwerpers, Balcnaiga en Castillo, hebben besloten zich uit de „haute couture" terug te trekken. De redenen zijn overwegend van financiële aard. De fiscale en sociale lasten druk ken zwaar en daarbij komt de concur rentie van de vele „boutiques", die door jongeren zijn gesticht. De salons van de 73-jarige Balenciaga aan de Avenue George V gaan mogelijk al binnen twee maanden dicht. Over het lot van zijn modehuis in Madrid, gesticht in 1932 vijf jaar voor zijn salons in Parijs is nog niets bekend. Castillo, die mede werker is geweest van Chanel, Piguet, Paquin en Jeanne Lanvin, opende in ja- nuarie 1964 zijn eigen modehuis. Hij blijft kleding ontwerpen voor een luxe confectiebedrijf. KERKRADE (ANP) De in 1967 op getreden daling van sommige grondstof- fenprijzen, speciaal in die voor synthe tische grondstoffen, werd in de ver koopprijzen doorberekend en heeft der halve geen gunstige invloed op de re sultaten kunnen uitoefenen, zegt het verslag van confectie-atelicrs Chas Macintosh NV. Op de winstmarges werd in toenemende mate druk onder vonden. In 1967 is de export verhoudingsgewijs in vrijwel dezelfde mate gestegen als de binnenlandse afzet. De totale omzet kon met 30 procent worden opgevoerd. De gerealiseerde omzetstijging heeft echter niet geleid tot een geleidelijke winsttoename. Het bruto-resultaat steeg met 12 procent en, gezien de situatie in de bedrijfstak, meent de directie dit cij fer bevredigend te mogen noemen. Over de financiering zegt het verslag dat, mede dank zij een aanzienlijke da ling van de voorraden, de liquiditeit sterk kon verbeteren. Op de balans per ultimo 1967 paraisseren de liquide mid delen voor 2,4 miljoen gulden. In het ka der van herkapitalisatie zal worden voorgesteld uit de algemene reserve een uitkering van 25 procent in aandelen te doen over het in gewone aandelen ge plaatste kapitaal van 3,6 miljoen gul den. Ter voldoening van de inkomsten belasting over deze uitgifte wordt voor gesteld een extra-dividend uit te keren van 6% procent, eveneens uit de alge mene reserve. Het geplaatste kapitaal zal dan toenemen met 900.000 gulden tot 4,5 miljoen gulden. De directie streeft er naar het dividend van 20 procent in contanten (over 1967 en 1966) over het verhoogde kapitaal te handhaven. ROTTERDAM (ANP) De directie van de N.V. internationale handel en scheepvaartmaatschappij Jan de Poorter is over de bereikte resultaten in 1967 niet ontevreden, ofschoon zij op een hogere winst had gehoopt. De ge consolideerde winst bedroeg 455.000 gulden (383.000 gulden). Hierdoor daal de het verliessaldo tot 3 miljoen (3.5 mil joen gulden). Ook over 1967 wordt de dividcndbetaling opgeschort. In 1967 hebben verscheidene belang rijke afnemers vertraagd afgenomen op bestaande contracten van het ertsen- veredelingsbedrijf, zodat 'n fabrieksaf- deling te Geertruidenberg tot 'n aan merkelijk onderbezettingsverlies kwam. Dank zij nieuw ontwikkelde produkten is hierin een duurzame verbetering in getreden. De handel in onbewerkte ertsen onder- j vond een teruggang in totale omzet en winst, doordat de leverancier vanwege technische moeilijkheden het gehele jaar niet kon leveren. De sociale rust in de havens van het Verenigd Koninkrijk hebben de resulta ten van de handel ongunstig beïnvloed. De basis van het bedrijf verbreedt zich: een groter aantal bewerkte mine ralen is in het produktieprogramma op genomen, het aantal toepassingen i9 ver meerderd en het aantal afnemers is bevredigend gestegen. De directie streeft naar verdere uitbouw van het bedrijf. Zij heeft besloten tot verdere contractie van de bedrijven, 't Hoofdkantoor wordt verplaatst naar Geertruidenberg. Door volledige voeging van handel en produk- tte kunnen de ontwikkelingsmogelijkhe den van de onderneming beter worden ROTTERDAM (ANP) Het totaal der bedrijfsrekenlngen van PHS. van Ommeren NV toont t.o.v. 1966 een stij ging van rond f 1,14 min. De resultaten in de sector van de zeescheepvaart ver beterden met ongeveer f4,97 min. Daar entegen liepen in de kustvaartbedrijven en in de groep binnenschepen, tankop slag en agentuurbedrijf de exploitatie- uitkomsten terug met resp. f 1,04 min en f 2,79 min. In 1966 was 't totaal bedrag der uitke ringen op deelnemingen door bijzonde re omstandigheden belangrijk hoger dan normaal. Deze uitkeringen beliepen in 1967 ruim f3,67 min, overeenkomende met het niveau van de laatste jaren. De algemene onkosten verminderden met f 1,16 min. Door de aflossingen op de langlopende leningen en de ruimere li quide middelen nam het saldo interest af mot ruim f 1,29 min. Het in de ge consolideerde verlies- en winstrekening opgenomen bedrag voor belastingen ver minderde met bijna f3.45 min. Als re sultaat resteert f 17,6 min tegen f 15,4 min. in 1966. De nettowinst komt uit op f 16,62 min. (v.j. f 13,75 min). Voorge steld wordt over 1967 een dividend van 14 pet., waarvan 10 pet. in contanten en 4 pet. in aandelen uit de agioreserve (v.j. 14 pet, in contanten). Dalende marges bij OGEM ROTTERDAM (ANP) Het Jaarver slag over 1967 van NV Overzeese Gas- en Eelektriclteitsmaatschappij (OGEM) merkt op, dat het verschijnsel van de da ling der marges, dat zoch vooral voor doet bij de bedrijven op de Ned. Antil len en bij enkele Nederlandse dochter vennootschappen, de volle aandacht heeft van de directie. In 1967 is de omzet met 20 procent toegenomen tot 224 miljoen gulden. De omzetstijging is mede beïnvloed door dat voor het eerst de omzetten Van 't Hart en Monster hierin zijn begrepen. Echter ook zonder deze is de directie over de omzetstijging van vrijwel alle bedrijven tevreden. De kosten stegen met 22,8 procent tot 188,5 miljoen gul den, de afschrijvingen met 18,5 procent tot 8,8 miljoen gulden, de bedrijfsresul taten met 3,5 procent tot 26.7 miljoen gulden en de resultaten vóór belastingen met 2 procent tot 23,2 miljoen gulden. In procenten van de omzet is het re sultaat, vóór aftrek van belastingen, ge daald van 12,2 tot 10,3. Uit het nettore sultaat zal 2,36 miljoen gulden worden toegevoegd aan de reserve diverse risi co's en 6,58 miljoen gulden aan de alge mene reserve. Voorgesteld wordt een dividend van 4.24 miljoen gulden tegen 4,08 miljoen gulden over 1966 (per aan deel van 25 gulden nom). Voor 1968 heeft het bedrijf, volgens het verslag, WORCESTER Reuter) De Britse onderneming Crompton and Knowles Corp heeft de Belgische onderneming Coene Père et Fils Sa in Brussel en het Nederlands bedrijf N.V. Essencefabriek Gruno in Weesp gekocht voor een niet genoemd bedrag in contanten. Jaar voor Misset bevredigend DOETINCHEM (ANP) Het resul taat in 1967 van de uitgeversmaatschap pij C. Miuet NV te Doetinchem is be vredigend, wanneer de nieuwe moge lijkheden die in het jaar zijn geschapen, in het oog worden gehouden, zo zegt het jaarverslag. De omzet is in alle sectoren zodanig gestegen, dat niet alleen de trendma tige kostenstijging, maar ook de aan loopkosten van nieuwe activiteiten kon den worden opgevangen. De omzet pe riodieken, drukwerk en boeken nam toe van f 16,3 min tot f 17,7 min. Directe kosten stegen van f 12,5 min tot f 15,1 gen. Meerdere activiteiten ln zijn in voorbereiding, zowel op val ken- als op tijdschriftengebled. D rectie veronderstelt dat de gunstig bij de Nederlandse dochteronderne Roelofs van Goor, zich zal voortz ofschoon de onderneming ook dit nog niet tot de winst heeft bijgedrag Het ploegenwerk breidt zich s meer uit. De directie wordt hierbl confronteerd met allerlei bepalinge* deels voorbije tijden. Ook de staj van de collectieve arbeidsovereen! sten acht zij niet altijd bevordelijk een realistisch bedrijfsbeleid, (op mei 1968 is gemeld dat aandeelho. Misset zullen worden uitgenodigd aandelen excl. het dividend over ter overneming aan te bieden aan sevier tegen een koers van 315 prt in contanten-red ANP). VROOM DREESMANN LEIDEN manier van koffiezetten. Extra ge makkelijk voor weekend en vakantie. Douwe Egberts vacuumverse koffie in het zilveren pakje. "j QQ Probeert u hem eensO Nieuw vistuig nodig? Dobber niet langer. Leg in bij Vroom Dreesmann. Daar kunt u èlles aan de haak slaan. Van abu killers en calico cats tot heinz blinkers en tandems. Van een simpele jongenshengel tot de meest professionele holglashengel met „zoom action". Van opklapzitje langs de vlietoever tot oilskin sportvisser-outfit voor de kanjer vangst op zee of aan de pier. Van klein tot groot weet het: Vroom Dreesmann heeft zó'n knaap van een kollektie Speciale aanbieding bij de opening van het seizoen Praktische kunststof viskoffer met 2 laden. Biezonder veel bergruimte voor al het kleine vistuig. Afmetingen 32 x 15 x 13 cm. In groen met wit deksel 8.90 Naast de vertrouwde Douwe Egberts bonenkoffie is er nu Zilvermerk. Vacuumverse, gemalen koffie, ideaal voor uw snelfilter en tevens zeer geschikt voor elke andere

Leidse Courant | 1968 | | pagina 8