Cohn-Bendit: wij hebben jeugd in beweging gebracht Ook poging tot woelingen bij studenten Adam Mihajlov eenzaam in cel FRANSE STEDEN DOODS EN SMERIG ALS GEVOLG VAN STAKINGSGOLF Felle studentenleider in Amsterdam Uitzending deskundigen vertraagd DIEP IN NACHT MOE NAAR HUIS Muizen helpen onderzoek naar bloedarmoede Predikatie van mgr. Marty Dure taxirit Twintig jaar geëist voor moord op vrouw Sara Maart je smokkelde 1 milj. sigaretten EINDELOZE Door tractor ontkleed VRIJDAG 24 MEI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 (Van onze correspondent) AMSTERDAM Nog geen 24 uur is hij in ons land geweest, de Franse Daniël Cohn-Bendit, de 23-jarige zoon van een voor de nazi's uit Berlin naar Frankrijk gevluchte joodse jurist. Drie maanden geleden werd deze kleine jongeman met zijn felblauwe ogen tot woordvoerder ge kozen door de linksdenkende studenten aan de universiteit van Nanterre, een grauwe fabrieks- voorstad van Parijs. Daarmee begon de revolu tionaire beweging, die rechtstreeks heeft geleid tot massale stakingen in het nu geheel verlamde Frankrijk. Deze vloedgolf ontsprong in het nieuwe zwem bad van Nanterre. Tijdens de openingsplechtig heid raakte Daniel Cohn-Bendit in debat met de minister van Sport en Jeugdzaken van Frank rijk, Frangois Missoffe. De 23-jarige student vroeg deze excellentie waarom in het zojuist ge publiceerde witboek over de jeugd niet over seksuele problemen werd gerept. De studenten van Nanterre wonen in streng naar geslacht ge scheiden gebouwen; bezoeken van de anderen over en weer zijn streng verboden). De bewinds man dacht heel ad rem te antwoorden: „Als u daar last van heeft, waarom springt u dan niet in het water?" Waarop Daniel Cohn-Bendit pa reerde: „Uw antwoord doet denken aan de argu menten, die gebruikt werden bij de Hitler- jugend". Kort na dit incident werd in Nanterre een kri tische universiteit gesticht. Daniel Cohn-Bendit werd al vlug gearresteerd toen het tot botsingen kwam tussen linkse en rechtse studenten. Op 27 april doorzochten tien rechercheurs urenlang de boeken, pamfletten en geschriften in zijn kamer. Kort hierna werd bekend, dat ook de senaat van de universiteit een onderzoek tegen hem had in gesteld. De onrust nam toe, waarna de universiteit werd gesloten. De meer dan 12.000 studenten kregen geen toegang meer tot het complex van college zalen, bibliotheken en laboratoria. Enkele honderden studenten van de Sorbonne begonnen een „solidariteits-zit-in". Paniek bij de rector magnificus. Hij belde om politieverster- king en de slag begon. De studenten kregen daarbij steun van jonge arbeiders, later zelfs ook van een grote groep hoogleraren met voorop de Nobelprijswinnaar Alfred Kastler. Hij ontpopte zich als een fascinerend redenaar hij kan urenlang aan het woord blijven, zijn theorieën ontplooien, eisen formuleren. Aanteke ningen heeft „rode (vanwege zijn haar) Dany" niet nodig. Hij staat ontspannen voor zijn pu bliek, linkerhand in de broekzak met de rech ter voortdurend manipulerend, vaak alleen de vingers gebruikend. Sociologie studeert Daniel Cohn-Bendit. Hij houdt zich dus bezig met de maatschappijleer. Zijn theorieën daarover dragen, zoals bekend, een nogal extreem karakter. Hij wil allerlei her vormingen doorvoeren met traditionele strijd middelen; vandaar dus de door hem geïnspireer de „nacht der barricaden" in Parijs. Tijdens een gesprek met Jean Paul Sartre heeft Daniel Cohn-Bendit verleden week gezegd, dat het hem er niet om gaat de kapitalistische maat schappij te hervormen. Volgens hem moet het tot een volledige breuk komen met het bestaande systeem. Hij is er blij om, dat nu reeds is be wezen, dat het in ieder geval mogelijk was „er iets tegen te doen". Volgens „Rode Dany" heeft een dynamische minderheid aldus grote bressen kunen slaan: „Wij waren het ontstekingsmiddel, dat op een bewust gekozen moment zorgde voor het in beweging zetten van de jeugd". Overigens heeft Daniel Cohn-Bendit ook heel wat vijanden. Voortdurend krijgt hij dreigbrieven, vaak van antisemieten. De afzenders blijken meestal te denken, dat hij een beurs heeft van Frankrijk. Weinigen weten, dat Daniel Cohn- Bendit zijn studie betaalt uit de zgn. Wiedergut- machungstoelageeen Duitse uitkering aan slachtoffers van het naziregiem. In Amsterdam heeft Daniël Cohn-Bendit mee gedeeld, dat hij de strijd zal voortzetten ook al zou het hem niet lukken terug te keren naar Parijs. „Het gaat ons niet alleen om Frankrijk. In vrijwel alle landen van de wereld worden de studenten en de arbeiders uitgebuit". (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De voortdurende uit zending van zogenaamde assistent-des kundigen naar ontwikkelingslanden ge schiedt op het ogenblik in kleinere aan tallen, omdat de voor dit doel beschik bare gelden voor dit jaar (25 miljoen gulden) al vrijwel zijn uitgeput. Waar schijnlijk zullen in 1968 nog een twaalf tal assistent-deskundigen kunnen worden uitgezonden, waardoor hun aantal voor dit jaar op 46 zou komen. Vorig jaar werden er 73 uitgezonden, een jaar eer der 60. Dit tragere tempo heeft in kringen van academici, die zich op uitzending naar ontwikkelingslanden hebben voor bereid, grote teleurstelling gewekt. Nog niet zo lang geleden kon vrijwel iedere afgestudeerde specialist op uitzending rekenen, maar het ziet er nu naar uit, dat velen een andere studierichting zul len moeten kiezen of hun studie zullem moeten ombuigen, omdat er geen geld meer is voor uitzending. Aangenomen moet worden, dat de voorlichting aan de studenten onvolledig is geweest. AMSTERDAM Ook de Amsterdamse studenten z(jn in beweging gekomen. Na drie buitenlandse „leermeesters" te hebben aangehoord, woensdagavond in een bioscoop, besloten z(j ook tot actie over te gaan. Enkele honderden jongelui trokken daarop naar de aula van de hoofdstedelijke universiteit. Dat Is de Lutherse kerk tegenover het Lieverdje op de hoek van de Singel en het Spui. WASHINGTON (AP) Mlhajlo Mihaj lov. een Juego-Slavlsehe schrijver die een straf uitzit van drieëneenhalf jaar wegens zijn artikelen die kritiek bevatten op de Sovjet-l'nle, bevindt zich in eenza me opsluiting in de Prozharcvacgevange- nis wegens zijn „slechte invloed op ande re gevangenen". De 33-jarige auteur, in upril 1967 ver oordeeld, heeft dit geschreven aan zijn moeder in een brief van 7 mei. De brief is woensdag openbaar gemaakt door Am nesty International, de Amerikaanse af deling van een in 1961 In Engeland opge richte organisatie die zich ten doel stelt te ijveren voor de vrijlating van mensen die gevangen zitten wegens hun politieke opvattingen. Mihajlov werd op dezelfde dag dat hij zijn moeder schreef in een kleine cel eenzaam opgesloten. Hij zei niet te weten wat zijn ..slechte invloed" op andere gevangenen was. „Misschien is het wegens het collectieve verzoek dat ik heb geschreven om koffie. Ik heb geen gelegenheid me zelf te wassen en heb geen contact met andere gevangenen. Het is ook niet erg prettig om een emmer in een kamer te hebben". DEN HAAG (ANP) Dank zij het be staan van een door sterke inteelt ver kregen muizenstam uit Nieuw-Zeeland het centraal laboratorium van de bloedtransfusiedienst van het Ned. Rode Kruis te Amsterdam een flinke stap ver der gekomen bij het onderzoek naar de oorzaken van onder andere bloedarmoe- (Van i correspondent L. Kleijn) PARUS Niet alleen Parjjs Ujdt on der de stakingen, maar ook alle andere grote steden in Frankrijk zitten met steeds meer moeilijkheden. In Marseille sluiten maandag alle winkels grote en kleine gedurende 24 uur omdat zij geen voorraden meer hebben want de run op Hemelvaartsdag op alle winkels was zo groot, dat er geen voorraden meer zijn. Alleen de bakkerswinkels in Marseille zullen maandagmorgen van 8 tot 10 uur open zijn. Ook de vissers zijn in staking zodat er door gebrek aan transport en benzine geen aanvoer is van verse vis. Ook het huisvuil wordt niet meer opgehaald. In de stad Lyon zijn 80 van alle fabrieken gesloten. Er is geen transport. Alle scho len zijn dicht en het vuil hoopt zich op In de straten. Lyon is een dode stad ge worden. De drie grote dagbladen komen niet meer uit, want lokalen en drukke rijen zijn door de stakers beaet. Drie theaters zijn gesloten, maar alle blo scopen zijn nog open en doen goede zaken. Er is gebrek aan verse groente aardappelen. De gemeenteraad heeft miljoen frank ter beschikking gesteld om de stakers te steunen. Banken zijn open Rede De Gaulle voor NCRV-radio (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De NCRV-radio zal vanavond om 20 uur rechtstreeks op Hilversum II dc grote rede van gene raai De Gaulle uitzenden. Een gerouti neerde vrouweljijke tolk. mej. Th. Geitenbeek, die lange tijd als zodanig bij dc EEG werkzaam was. zal ee multaanvertaling geven, terwijl de luis teraars de stem van De Gaulle op de achtergrond horen. Aangezien het door de staking in Frankrijk onmogelijk is een directe lijnverbinding met de studio's in rijs tot stand te brengen, zal de PTT middels haar ontvangstation in Neder- horst Den Berg ('t Gooi) de toespraak van de president uit de eteher opvan gen en doorgeven. Direct na de rede zullen de Parijse correspondent van de NCRV, de heer Erik Bogerman, en dr. P. Korteweg 'n commentaar ge ven op deze toespraak. De TROS-tv zendt de rede van De Gaulle om 22.30 uur via Nederland I uit. r geld is er niet. In Straatsburg haalt iedere automobilist benzine uit Duitsland. een noodpostdienst georganiseerd door de Kamer van Koophandel. Alle scholen zijn dicht. Vuilnis wordt als nor maal opgehaald. In Bretagne wordt het gebrek aan benzine met de dag nijpender. Nantes is van Bretagne de meest ge teisterde stad. De directeur van Sud Aviation die het eerst door de staking werd bezet zit nog steeds opgesloten in zijn bureau, waar hij zich vermaakt met het oplossen van kruiswoordpuzzels. Hg zit met open ramen, ziet onder zijn ogen de stakingsposten, die hem met smiddelen, fruit en dessert goed verzorgen en hem tevens op de hoogte houden van de laatste stakingsberichten. Op het eiland Rey is een conflict ont staan over een transport van aardappe- ptaar het vasteJand. Stakers hebben poging gedaan om het transport van vrachtwagens vol aardappelen naar vasteland te verhinderen. Daarom zijn de 10 burgemeesters van het eiland bij elkaar gekomen en eisen de onafhan kelijkheid van hun eiland. Nog zeker 600 ton aardappelen staan gereed om naar het vasteland te worden vervoerd. Van de vliegvelden Orly en Le Bourget bij Parijs "Vertrekt geen enkel vliegtuig. De stakers op Orly hebben het gehele vliegveld en alle hallen voor het publiek gesloten en slechts één toegangsdeur open gelaten die streng wordt bewaakt. In de hal zijn alle schilderijen van i Roemeense tentoonstelling verwijderd plunderingen ook van de winkels in de Hallen te voorkomen. In de fabrieken van de Somme is namelijk gestolen, juist door het ontbreken van stakingsposten. Aan de Frans-Belgische grens is nog nooit zoveel benzine vervoerd als thans. Auto's rijden regelmatig van België Frankrijk heen en weer. Aan de grens staat geen douane De Notre Dame de Paris was stamp vol toen de nieuwe aartsbisschop Fran cois Marty op Hemelvaartsdag de eucha ristie vierde. Mgr. Marty zei in zijn pre dikatie over cl'* stakingen onder meer het volgende: „De uren waarin wij leven zijn hoogst ernstig, maar tegelijk vol hoop. Ieder van ons, mannen en vrou wen, hebben deel aan de diepe wijzigin gen die Frankrijk op het ogenblik door maakt. Uw bisschop neemt er deel aan. op zijn manier. Concreet, nederig en dagelijks. De gebeurtenissen overvallen ons waar en wie wij ook zijn. Er zijn christenen bij de studenten, christenen I bij de hoogleraren, christenen bij de arbeiders, christenen bij hen. die ons politiek en economische leven leiden. Zij zijn allen verenigd ln hetzelfde geloof, maar zij gaan alle richtingen uit en vaak tegenovergestelde richtingen. Dat is nor maal. Doch allen als christenen volgen wij hetzelfde evangelie, volgens de wet God. De enige en absolute God. mens is geen God. De menselijke ideologieën zijn maar tijdelijk en gaan voorbij. Zij. die ons regeren zijn dlena- van God. God is niet conservatief. God is rechtvaardig. God is er voor allen die hongeren en dorsten naar rechtvaar digheid en gerechtigheid. Wij kunnen niet langer dulden dat de huidige toestand blijft bestaan. En dat aan de zwakken geweld wordt aangedaan. Dat aan miljoe nen mannen en vrouwen de vrijheid wordt onthouden. Niet alleen hier, maar ook in de onderontwikkelde landen. Ik ben niet de aangewezen persoon om oplossingen aan de hand te doen over problemen van de universiteit, over eco nomische of sociale vraagstukken of over kwesties die het bedrijfsleven of ons eco nomische en sociale leven raken. Maar wat ik van iedereen vraag, is het bewaren van koelbloedigheid en na te denken over mee te werken aan een nieuwe wereld met mensenlijke verhoudingen." GRONINGEN (ANP) Een Amster damse taxichauffeur is de afgelopen nacht voor 234 gulden gedupeerd en bo- endien mishandeld. Hij had een klant an Amsterdam naar Groningen gere den. die, aldaar aangekomen, bij een telefooncel liet stoppen om. naar hij zei, even op te bellen naar zijn vrouw. Na het gesprek leidde hij de chauffeur, de heer J. H. J. Meyer, die in de onmiddel lijke nabijheid was gebleven, af met de opmerking „Kijk, daar komt ze al aan", gaf hem met een voorwerp een slag in het gezicht en nam de benen. 's-HERTOGENBOSCII (ANP) advocaat-generaal bij het gerechtshof in Den Bosch heeft woensdag tegen Keiëes A. T. uit Nistelrodc bevestiging geëist van het vonnis van de rechtbank te Den Bosch, die hem wegens moord op zijn echtgenote had veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De man had in de periode tussen 1 maart en 13 juni van het vorig jaar her haaldelijk een thalliumhoudend ratten vergif gedaan in flessen bloedwijn, die door zijn vrouw werden leeggedronken. Prof. dr. M. D. Ozinga overleden ln Utrecht is plotseling op 65-jarige leeftijd overleden prof. dr. M. D. Ozinga, gew< hoogleraar in de geshciedenis van bouwkunst aan de rijksuniversiteit Utrecht. Hij studeerde van 19201925 aan de rijksuniversiteit in Leiden. In 1926 trad hij in dienst van de rijksdienst voor de monumentenzorg in Den Haag. (ADVERTENTIE) VRIJDAG 24 MEI 1968 585ste STAATSLOTERIJ DERDE KLASSE Prijzen van: f. 15 zijn gevallen op nummers eindigende op: 2 f. 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 254 f. 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 083 f. 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 396 f. 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 589 f 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 9080 Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 036120 Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 026092* Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 059540 Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 004858 Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer: 056249 Een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer: 002751 De prijs van f. 30000 is gevallen op het nummer: 000192* Let wel: Op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Burgemeester Samkalden en de rector- magnificus prof. dr. J. van der Hoeven gaven overigens direct hun toestemming het „gebouw desnoods de gehele nacht open te houden". Het was dus niet nodig de universiteit te „bezetten", zoals door enige heethoofden werd geroepen. Trouwens, de hele vertoning heeft niet eens lang geduurd. Tegen middernacht werd moe. En om tien over half drie maar de belangstelling hiervoor begon tegen twee uur te verlopen. Iedereen werd moe. EEn om tien over half drie was de aula helemaal leeg. De schoon maakploeg kon aan het werk om de kerk in orde te maken voor een dienst, die normaal doorgang kon vinden op de morgen van Hemelvaartsdag. Meer dan duizend studenten verdron gen zich al om half acht in het Capitol- theater aan de Rozengracht om er U luisteren naar inleidingen van de Franse studentenleider Daniel Cohn-Bendit uit Parijs, de Duitser Karl Dietrich Wolff uit Berlijn en de Italiaan Luca Codig- nola uit Rome. Drie verenigingen hadden gezamenlijk de bijeenkomst georgani seerd: het marxistische centrum „Rode Tribune", Politeia en Cinéclub. Maar nog voor er een woord was gezegd in de vele microfoons, ontstond er een conflict tus sen de diverse bestuurders en wel het plan om later wel of niet ovt gaan tot „bezetting van de aula". Ondertussen schreef Daniel Cohn- Bendit een verklaring aan het adres de Franse regering, naar aanleiding van het bericht, dat hem de toegang tot het land zou worden geweigerd. Hij las de tekst ervan even later voor. De maat regel wordt door hem beschouwd als steek onder water tegen de revo lutionaire „beweging van dc 22e maart", die trouwens geen leider hodig heeft, zodat het zinloos is. wie dan ook aan de grens tegen te houden. Zijn toespraak in het Amsterdamse Capitoltheater duurde drie kwartier. Hij sprak Frans om de vijf minuten werd een samenvatting gegeven in het Neder lands. Hij legde uit. dat dc revolutionaire beweging zich richt tegen elk systeem, waarin arbeiders en studenten niet ver tegenwoordigd zijn dat geldt zowel de kapitalistische maatschappij als die van de zogenaamde socialisten en com munisten. „Wij zijn tegen de partijen en tegen de vakbonden. Zij hebben zich laten inkapselen. Ze zijn gekocht. Wij zijn tegen deze formele democratie". Brussel Ook ln Brussel zijn de studenten en hoogleraren rumoerig aan het worden. Een groep studenten en hoogleraren be zette de zaal van de raad van beheer van de vrije universiteit. De rode vlag werd op het bestuursgebouw gehesen. Londen In Londen installeerden ongev honderd studenten van de economische hogeschool van Londen zich in de naamste collegezaal om er de nacht door te brengen. Aan het gebouw hangt de zwart-rode anarchistenvlug. de. Bij deze muizenstam van de onder zoekster mevr. clr. M. Bielschowsky doen zich dezelfde verschijnselen voor als bij menselijke patiënten met bloed armoede. zoals verhoogde afbraak van rode bloedlichaampjes, nierafwijkingen en een sterk vergrote milt. De afbraak van die bloedlichaampjes wordt veroor zaakt door bij de patiënt zelf optredend* antistoffen, waardoor zogenaamde auto- immuniteit ontstaat. Men kon die anti stoffen echter tot dusver niet aantonen. Omdat het centraal laboratorium zelf nog niet over een 3000 tot 500.000 maal vergrotende elektronenmicroscoop be schikt, werd die van do rijksuniversi teit te Leiden geleend. Valt het onder zoek op muizen positief uit, dan staat de weg open naar een nieuwe ontwikke ling in de strijd tegen auto-immuniteit, waardoor verschijnselen als bloedar moede ontstaan. (Van onze correspondent DEN HELDER In do nieuwe hevea van Don Helder ligt de Harlinger kot tor HA-8 „Sara Muurtje" nan de ketting. Woensdagavond laat werd het vissers vaartuig door hot Inspectievaartuig van dc douanerecherche naar de haven van Den Oever opgebracht, nudat was ge constateerd dut zich aan boord contra bande, bestaande uit 1 miljoen sigaret ten bevond. Om de vijf opvarenden aan een ver hoor te onderwerpen werd de kotter gis termorgen naar Den Helder bege leid. Het schip en de rookwaren (hon derd pakken sigaretten van 10.000 stuks Camel en Chesterfield) is beslag geno men. Als men er ln was geslaagd, de la ding aan wal en aan de man te brengen, zou de belasting voor plusminus hon derdduizend gulden zijn ontdoken. Rap Brown krijgt vijf jaar Toneelgroep Theater met prettig blijspelwcrk van André Roussin NEW ORLEANS (AFP-Reuter) K< van de leiders van de „Zwarte-Macht- beweging" in de Verenigde Staten. Rap Brown, is woensdag in New Orleans wi gens onwettig wapenvervoer tut vijf Ji gevangenisstraf veroordeeld. Toneelgroep Theater in Arnhem heeft, meer dan menig groter gezelschap, de durf een geheel eigen repertoire te brengen, waaruit iets van een eigen karakter, een gezicht moet blijken. Werk van Brecht, Pirandello cn gerucht makende jonge auteurs wordt er door- lopend gespeeld. Maar ook Theater ont- dollarboete I komt niet *IlMd aan hrt «Pe,en van een enkel blijspel, dat lichter van gewicht is. Hij hoorde het vonnis onbewogen aan, nadat een zowel uit blanken als negers bestaande jury hem schuldig had ver klaard. Brown ging in beroep en werd tegen een borgsom van 10.000 dollar vrijgelaten. Hij stond terecht omdat hij in de zomer van het vorig jaar met een karabijn van New York naar Baton Rouge in Louisiana was gereisd, terwijl er in Maryland een aanklacht tegen hem liep wegens aanzetting tot brand stichting en oproer. Philips in internationaal ruimte- j LONDEN (Ttr) In Londen ls een I internationaal ruimteconsortium Euro- can opgericht, dat zal moeten meedin- I gen om een contract van ongeveer 100 miljoen gulden voor het eerste operatio nele communicatiesysteem van behulp van satellieten voor de NAVO. Het con sortium is opgericht door het British concern Marconi Company. De Westduit- se Siemens A.G., A.E.G. Telefunken, N.V. Philips telecommunicatie-industrie, de R.C.A. Victor Company en de Italiaanse maatschappij S.T.S. Woensdagavond kwam Theater in Den Haag met „Eindeloze liefde", een derge lijk blijspel. Het is van «l« Belgisch- Franse acteur André Roussin. bekend van kassuccessen als „Bobbeltje", „De man. de vrouw en de moord", „Nina" en „De kleine hut". Men kent Roussin uit die stukken als een gewiekst blijspel- auteur, die een goede situatie uit kan buiten als weinig anderen, Verder schrijft hij een ga\e dialoog en zijn zijn stukken altijd, meer dan vele banale blijspelletjes, die alom aan de markt zijn. In Reen van deze opzichten stelde „Eindeloze liefde" tekui bij de voorstel ling onder regie van T', li se Hoomans. ZU had eenvoudig gestreefd naar een vakmatig goede vertoning van dit blij spel, zónder verdere fratsen, zodat het publiek dat van dit genre houdt, op een eerlijke manier aan zijn trekken komt. I Ernst van Altena had een spitse ver taling gemaakt en Herman Gordijn had een heel goed decor ontworpen, be staande uit twee kamers waarin zich de handeling, die zich afspeelt om twee echtparen, soms simultaan kon voltrek ken, hetgeen geraffineerde speleffecten opleverde. Uit het totaal en uit elk detail van de voorstelling apiak een weldadig gevoel voor evenwicht en stijl. van een ander, maar tevens meedeelt dut hij zijn liefde, die geen grenzen kent, slechts van een afstand kan be leven, omdat de eindeloosheid ervan anders doorbroken zou worden. Deze droomliefde heeft consequenties voor zijn vrouw en voor de echtgenoot van /.ijn verre geliefde, die zij steeds op ver rassende manier pareren. Van het viertal dat in dit stuk speelde bleek Eric van der Donk het best thuis te zijn in de blijspelstijl; hij had meer dere totaal dwaze scenes, zonder ook maar ergens te vervallen in grof klucht- werk. Hans Crolset, Cocki Boonstra en Margriet de Groot bleven daarbij iets achter, maar ook hun spel was vlekke loos te noemen en van een prettig# vakkundigheid. Hoewel weinig verras send is deze voorstelling in datgene waar ze naar streeft, geslaagd te noemen. Jan Verstappen (Van onze correspondent) ALMELO Vanmorgen trof een trekker-chauffeur, die een eerste lading gemaaid gras wilde halen uit een welland, «■cn collega aan die geheel naakt onder zijn trekker lag. Het bleek, dat de 25- jarige J. K„ die het gras op het welland van de landbouwer maaide, vanmorgen om half zes was begonnen met de werk zaamheden, waarbij hU een door een trekker voortbewogen veldhakselaar ge bruikte. Door nog onbekende oorzaak ls K. in aanraking gekomen met de dub bele kruiskoppeling, die hem alle kleren van zijn lijf heeft gerukt. K. heeft een shock, maar overigens geen enkel letsel. Hij ls naar het ziekenhuis vervoerd.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5