klag en over Studenten discriminatie LSR vóór bouw van Univer- siteitstoren Eenrichtingsverkeer in en in de Oranjewijk en rond de Dorpstraat NIEUW REGLEMENT OBM ZOETERWOUDE DE LEIDSE COURANT Alleen voor blanken Het komt herhaaldelijk voor, dat partikulieren aan de Stichting Studenten huisvesting kamers te huur aanbieden, waarbij de verhuurders de eis stellen, dat alleen blanke studenten voor hun kamers in aanmerking kunnen komen. De International Students Club, waarin veel buitenlandse studenten zich hebben verenigd, heeft hierover een klacht ingediend. Hetzelfde punt zal op de komende vergadering van de Leidse Studenten Raad aan de orde komen. De twee partijen Studenten Vakbeweging en Stud'75, die in deze raad de meerderheid bezitten zullen in een motie van de Stichting Studentenhuis vesting eisen, dat zij alle aanbiedingen in de partikuliere sector, waarbij sprake is van diskriminatie ir ras of huidskleur, onvoorwaardelijk zal weigeren. PRAESIDIUM FACULTATUM DIENT ZIJN ONTSLAG IN FIETSER ON GELUKKIG GEBOTST Vanmorgen om 08.00 uur kwam een 34-jarige fietser tegen een auto op de Rijnsburgerweg. Hij liep een beenfrak- tuur, een hoofdwond en vermoedelijk inwendige kneuzingen op. De fietser is naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. Getuigen van dit ongeval worden ver zocht zich te melden bij de politie te Leiden, tel. 44444. De Leidse Studenten Raad heeft in zijn vergadering een motie aangeno men van onderstaande inhoud: De Leidse Studenten Raad, kennis genomen hebbende van de plannen van het Curatorium tot het bouwen van een groot complex voor de alpha- faculteiten aan de Witte Singel, over wegende dat de gekozen plaats voor zulk een complex zeer gunstig is voor de bereikbaarheid vanuit de binnen stad, dat de hoogte van het gebouw niet zonder meer een bezwaar kan zijn. dat het gebouw van slechts zeer weinig punten in de binnenstad boven de huizen te zien zal zijn, dat derhalve niet behoeft te worden gevreesd dat het architectonics!! stadsschoon en het karakter van de binnenstad zal worden aangetast, spreekt zijn vertrouwen uit in de plannen van de architect en van het Curatorium en spreekt de wens uit de gemeenteraad van Leiden toe stemming zal verlenen voor de bouw van dit complex. Leidse Universiteit De heer J. Keuning, geboren te Drachten en thans wonende te Apel doorn, ia gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proef schrift. getiteld ..On the nasal cycle". I n. Koppert: F. v. Hove en Mina: B. Promotor was prof. dr. H. A. E. van j Esderts en D. Seller: G. F. C. Blonk er Dishoeck. T. J. M. Duurland: G. Walraven en M De heer W. S. Koldijk, geboren te C. Lens; H. H. Poortman en M. J. Ha- Het Praesidium Facultatum, het da- gelijks bestuur van de Leidse Studen ten-Raad (L.S.R.) en van de Vergade ring van Leidse Studenten-Faculteiten (V.L.S.F.) heeft bij beide organisaties zijn ontslag ingediend en gekregen. Het Praesidium Facultatum zal voor lopig de lopende zaken afhandelen. Aanleiding tot de ontslagaanvrage was de principiële stellingname van het Praesidium Facultatum, dat de L.S.R. en de V.L.S.F. elkaar aanvullende or ganisaties zijn. De L.S.R. behartigt de sociaal-econOmische, de V.L.S.F. de studiebelangen van de studenten. Gebleken is, dat de wenselijkheid van een gecombineerd lidmaatschap naar het inzicht van het Praesidium Facultatum door beide organisaties niet meer voldoende wordt onderkend. Daarnaast speelde een rol, dat 't Prae sidium Facultatum de grote hoogte van de contributie van het gecombineerde lidmaatschap niet aanvaardbaar achtte, omdat deze zijns inziens een groot ledenverlies tot gevolg zou hebben, waardoor de financiële basis, nodig voor de effectuering van het beleid, zou worden aangetast. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maarten z.v. C. J. Bos en M. v. Klaveren; Jeroen Petrus Leonar- dus z.v. P. de Jong en T. M. Mourits; Paulus Leonardus Petrus z.v. P. J. Jong en T. M. Mourits; Maureen Johanna Maria d.v. L. A. W. v. Noort en J. G. M. v. d. Slot; Martin Jan z.v. C. de Vries en M. A. v. d. Plas; Miranda Jo hanna Elisabeth d.v. T. Kamerman en I. de Regt: Quirinus Bernardus Gerar- dus z.v. G. P. J. Fianen en K. M. Adam; Johannes Jacobus z.v. J. C. v. Leeu wen en E. Meijer. Overleden: M. C. Elferink 69 J., vr.; A. Schouten 3j., z. Ondertrouwd: J. J. M. Brugman en J. L. E. Blokpoel; H. J. Kapaan en M. Buursink; H. O. Voorma en E. M. Mo- ran; J. M. Noort en W. v. Houten: H. G. Marquart en A. J. O. v. Groningen; H. G. Bente en W. L. Ouwerkerk; P. A. M. Schoonderwoerd en C. H. M. Ta- lenn; E. L. Vrijland en M. Faber; P. C. M. Buikstra en M. J. P. Rooijakkers; P. B. T. M. Matthijssen en F. S. J. Noordhoek; J. W. F. Staal en E. Staats; P. W. Barendse en A. Hoogeveen; G. Delft en Y. Wacht; J. Looijen en Rotterdam en thans wonende te Ocgst- geest, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwe tenschappen op proefschrift getiteld Bottom sediments of the arosn (ga- lacia, nw Spain). Promotor was prof, dr. A. J. Pannekoek. Mevr. M. C. W. Wurfbain-Moolen- burgh. geboren te Den Haag en thans wonende te Scheveningen, is gepromo veerd tot doctor in de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen op proef schrift getiteld „De Invloed van hypo- physectomie en partiële hepatectomie op het aminozuurinoorporerend systeem uit de rattelever". Promotor was prof. dr. A. A. H. Kassenaar. Geslaagd: kand.ex. taal- en letter kunde: mej. M. A. C. C. van Marken (Amsterdam); doct.ex. Ned. Recht: mej. C. J. Bros8ois (Leiden). Rioohverk Station MAANDAG ANDERE TUNNELBUIS DICHT Hedenmiddag omstreeks vier uur is liet verkeer weer toegelaten in de ooste lijke doorgang van het Rfjnsburgerweg- het verkeer open Maandagmorgen wordt dan de weste lijke doorgang afgezet en begint de aan nemer met het maken van de aanslui ting van het dieprlool op het stamriooi onder de parkeerplaats naast het sta tion. De rioolbouw is tot nu toe vlot ver lopen, zodat het vrijwel zeker is dat voor de bouwvakvakantes het gehele Rljnsburgerwegviaduct weer voor het verkeer in gebruik kan worden gesteld. De noodzakelijke omleiding van 't weg verkeer door de oostelijke tunnelbuis zal maandag met de gebruikelijke borden worden aangegeven. genoorn; D. Bavelaar en E. I. Conrad; J. Wiersinga en G. Stijlaart; J. J. F v. Melle en A. M. Vrijlandt. GEEN VERGOEDING UIT GEMEENTEKAS VOOR BOVENTALLIGE LEERKRACHT PAUSJ0ANNESSCH00L-V00RSCH0TEN P.V. ,HET OOSTEN" Wedvlucht vanaf Pont St. Maxense, afstand pl.m. 340 km., op 18 mei. J. Marijt 1. H. van Schnick 2, H. Mooten 3. 8, 10. S. de Haas 4. C. Ves- seur 5. T. van As 6. B. Koet 7, W. van Klink 9. Ned. Bond van Zaterdagvliegers afd. Leiden, vlucht Pont St. Maxence op 18 mei. Zeer traag verloop. Gelost 10.10, le prljsduf om 15.10 uur. J. Marijt O.L. 1, Alphen-Delft RU 2, J. Roest, S. L. 3. H. Haver Li. 4, P. Sloos B. L. 5. H. Filippo B. L. 6, T. On derwater S.A. 7, G. van Stein S. L. 8, 10, C. Zudhoek Li 9, H. van Schaick O. L. 11, Haas-Nieuwendijk B. L. 12, H. Moo ten O. L. 13. L. Mieremet S. L. 14, 15. Bij b. en w. is ingekomen een brief van het r.k. Kerk- en Schoolbestuur van de H. Laurentius te Voorschoten waar- by wordt toegezonden een schryven van de Oudervereniging van de Paus Joan- nesschool, houdende het verzoek om toe kenning van een vergoeding uit de ge meentekas, gelijk aan het salaris, ver hoogd met sociale lasten, van een boven tallige leerkracht voor de Paus Joannes- school, zulks gedurende de tyd, dat het salaris en de bykomende kosten van deze boventallige leerkracht nietdoor het rijk zullen worden vergoed. In ge noemd schrijven wordt onder andere door het schoolbestuur opgemerkt, dat het ontbreken van het aantal leerlingen, dat nodig is om rijksvergoeding voor 6 leer krachten aan de Paus Joannesschool te verkrijgen, het gevolg is dat het gemeentebestuur van Voorscho ten de realisering van het uitbreidings plan Bijdorp, waarop de stichting van de Paus Joannesschool mede was geba seerd, heeft achtergesteld bij het tot ontwikkeling brengen van het uitbrei dingsplan Noord-Hofland en dat het derhalve op de weg van de gemeente ligt er voor te zorgen, dat alsnog een zesde leerkracht aan de Paus Joannes school kan worden verbonden. Tot de stichting van bedoelde school is inder tijd overgegaan in verband met het op vangen van leerlingen van de Bethanië- school, waarvan destijds een aantal leerlingen was gehuisvest in een tweetal lokalen van de voormalige meisjesschool aan de Veurseweg. Voorts werd de school gesticht in verband met de blij vende toeneming van het aantal leer lingen uit de Vlietwyk en de te zyner tijd te verwachten toeloop van leerlingen uit het te zijner tijd te realiseren bestem mingsplan „Bijdorp". Naar de mening van b. en w. kan aan de gemeente niet worden verweten, dat de school door toe- AANDEEL PASTOOR W0RTELB0ER AAN BEJAARDEN-JAARVERGADERING Door bijzondere werkzaamheden kwam de G.A. der R.K. Bond van Bejaarden eerst na afloop der vergadering. Hij had n.l. medegewerkt aan het geluk van 2 mensen, alzo begon hy zijn geesteiyke toespraak. Hier in de zaal hebben vele ook dit geluk gekend, al zyn ze niet meer samen, of nooit gekend. Hoe het ook zy, wij zyn op de wereld, om el kaar gelukkig te maken en dat is de doelstelling van de Bej. Bond. Het pro bleem van het oud-worden is niet zo groot, als men maar meewerkt, om el kaar regelmatig te ontmoeten en daar door niet te vereenzamen. Daartoe geeft de Bond gelegenheid te over, waar we allen gebruik van moeten mak'en, door op de bijeenkomsten te komen. Hier brengt ieder op zijn manier de vreugde over op een ander, de minder-validen, voor wie het bezwaariyk is, de activiteiten bij te wonen, zouden bezocht moeten worden door de gezonden, die voor hun leeftijds genoten van de „Levensavond" een le vensvreugde kunnen maken. Als wij allen, zoals wy hier zitten, daar een levenstaak van maken, dan behoeven geen éénzame bejaarden meer te zijn. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 24 MEI Rest. Van dor Hejjden Alg. ledenver gadering VW 17.15 uur. Don Burcht Burgery-avond Witte Sin gelplan. KVP-afd. Leiden 20.00 uur. Jcugrihuitenc4Mitruni „Korte Vliet" Jeugdkamcrorkest 20.30 uur. Voorstel B. en W. van Zoeterivoutle: Doordat steeds meer huizon in de eer- wordt verkregen, maakt dit nog niet dat *to fase van hot bestemmingsplan West- in deze straten oen vlotte doorstroming einde bewoond zullen worden zal hot van het verkeer* gewaarborgd is. VVan- verkeer in deze omgeving aanzienlijk toe- I neer nameiyk in deze straten aan beide nemen. B. en w. stellen daarom aan de zijden geparkeerde auto's staan, is het raad do volgende verkeersmaatregelen verkeer in beide richtingen zeer moei- \oor: I hot instellen van éénrlohttliigs- lijk. B. on w. stollen daarom voor: a. de verkeer In de Dorpsstraat, door deze i Margrietstraat in de richting zuid-oost, anaf de Dr. Bouw dykst raat tot aan de j b. do Boatrixstraat in de richting noord- I)r. Kortmannstraat gesloten te verkla- j oost; o. de Bernhardstraat In do rlch- ron voor allo verkeer, behalve voor voet- ting zuid-west, gesloten te verklaren doen van de gemeente niet tot een nor male groei kon komen. Ook al zou het bestemmingsplan „Bydorp" tot ontwik keling zyn gebracht, dan nog zou niet vaststaan, dat de school wel binnen re delijke tyd volgroeid zou zijn. Overigens zijn b. en w. van mening, dat tot het beleid van het schoolbestuur behoort de verdeling van de leerlingen over de op vrij korte afstand van elkaar gelegen Bethaniëschool en de Paus Joannes school. Voorts heeft de stichting van de St.-Willibrordschool naderhand de on zekerheid omtrent het perspectief van de Paus Joannesschool haars inziens nog vergroot. B. en w. zijn voorts van oor deel, dat de stichting van een school een beleidsbeslissing is, welke voor rekening van het autonome schoolbestuur blijft. het feit. I Naar hun gevoelen is er derhalve geen grond aanwezig om te voldoen aan het verzoek van de ouders om de kosten, verbonden aan de aanstelling van een boventallige leerkracht aan de Paus Jo annesschool, voor rekeninng van de ge meente te nemen. Volgende week opening kleutersehool te Leiderdorp De opening- van de kath. kleuterschool ,,Op 't Meyeweitje" aan de Sternstraat te Leiderdorp zal niet hedenmiddag plaats vinden, zoals eerder deze week door ons abusievelijk werd gemeld, maar vrydag- middag 31 mei a s. om vier uur. De of- ciële opening wordt verricht door de echtgenote van de burgemeester, mevr. H. W. Gallas-Dortland. Geboren: Matthijs, zv. M. Roest en C. van der Lee. Ondertrouwd: Daniël Melet, 22 jr en Martina Th. H. Witsenburg, 20 jr., Fok- ke Kampherbeek, 45 jr. en Hendrika C. Timmer, 44 jr.. Cornelis D. Vogelaar, 28 jr en Saskia M. M. van Kesteren, 20 jr. Overleden: Jansje J. de Ruiter, 67 jr. e.v. A. van der Zwart. Twee Sassenheimse kleuters te water Redding door onuvonenden Er zyn weer twee kleuters te water geraakt, die ternauwernood konden wor den gered. Woensdagmorgen was het de i de situatie weer normaal. VRIJDAG 24 MEI 1968 tweejarige Peter v. d. Kraan van del auto gestationeerd werd by de overgang Linnaeushove, die in de naast gelegen om het verkeer te attenderen op de on- sloot terecht kwam. Zijn driejarig neef- gewone situatie. Later nam een werkne- je sloeg alarm, waarna de dames v. d. mer van de n.S. deze taak over. Tech- Wagt en Zweers kwamen aanhollen en j nicl van de spoorwegen wisten later in het water sprongen. Zij hadden de het euvel te verhelpen. Om 19.00 kleuter, die geheel onder water lag, gauw te pakken. Vrydagmiddag raakte het driejarig zoontje van de familie Al- lard, van de Grebbehove in de diepe sloot naast het Sportpark. Ook hy ging kopje onder. De twaalfjarige Hans v. d. Voort zag kans op zyn buik liggend hem op het droge te krygen. Beide kleuters ondervonden geen nadelige gevolgen van het onvrijwillige bad. Dit waren de zo veelste gevallen van deze soort. Op de laatste raadsvergadering werden over deze aangelegenheid reeds vragen ge steld. De bewoners vragen zich af, Supporters ver. SJZ In het clubhuis van SJZ vond een op richtingsvergadering van een supporters vereniging plaats. Hoewel de groen-wit- ten over een imposant supportersleger beschikken was er niet veel animo voor deze vergadering. In de afgelopen we ken toen de initiatiefnemers hun voel horens omtrent de mogelijkheden uit vragen zich angstig af of dit zo moetI staken werden toen reeds een vijftigtal doorgaan. Zij zijn van mening dat een lage afrastering al veel goed zou doen. Nu is er helemaal geen bescherming voor kleine kinderen. VOORHOUT Sportdag Zondag sportdag voor alle jeugdigen, zowel jongens als meis jes van 8 t/m 17 jaar van Voorhout. Aanvang van deze hoog- en verspringe- rij en hardloperij en de andere wedstrij den is 1 uur. Veel deelname en belang stelling wordt venvacht. J. v. d. Salm herdacht By ile aanvang van de jaarvergade ring van de Onderlinge Brandwaarborg My. Zoeterwoude herdacht voorzitter L. A. Droogh de heer Jac. v.d. Salm, die enkele maanden geleden bij eert ver keersongeval om het leven kwam. „De heer v.d. Salm was vanaf 1942 secre taris-penningmeester van de Onderlinge en vervulde deze functie gedurende 26 jaar op een wtyze die hem het algemeen vertrouwen van de Zoeterwoudse bevol king verschafte. Geen moeite was hem teveel wanneer hij wist dat het belang van de Onderlinge Verzekering daar mede gediend was. Steeds vriendelijk en bereidwillig probeerde hij allen met wie hij in contact kwam van dienst te zijn". „Toen de heer v.d. Salm zijn functie aanvaardde bedroeg het verzekerde ka pitaal miljoen, nu is dat 35 mil joen. Van veel toewijding getuigden ook zijn byzonder verzorgde jaarverslagen." ,De heer v.d. Salm bereikte de leef- tyd van 67 jaar, hoewel dus ook voor hem het tijdstip niet ver meer was dat hij zijn werk had moeten overdragen, was hy niettemin voldoende vitaal om de hem opgedragen werkzaamheden naar wens te vervullen. Zijn heengaan laat een leegte achter vooral in zijn gezin. Wij zullen aan de heer v.d. Salm nog lang een goede herinnering bewaren", zo besloot de heer Droogh zijn herdenkings woord. Een byzonder welkom werd gesproken tot de heer J. v. Dalen accountant van de Landeiyke Onderlinge en de heer J. Noordman de nieuwe administrateur. Na de goedkeuring van de rekeningen met accountantsrapport kwamen de nieuwe statuten en het reglement aan de orde. De heer J. v. Dalen lichtte breedvoerig de wyziging in het nieuwe premiestelsel toe, wyzend op het doel te komen tot één gedragsiyn voor alle bij de landelijke onderlinge aangesloten deelnemers. Hoofdschotel hlerby is wel de omzetting van de huidige premiehef fing in een voorschotpremie en verschui ving van het boekjaar nl. van 1 sept. tot 31 oktober naar 1 januari tot 31 de cember, daardoor wordt het lopende boekjaar met vier maanden verlengd. Na een levendige discussie gaven de aanwezigen hun goedkeuring aan alle voorgestelde wijzigingen. Aan het slot van de vergadering wees voorzitter Droogh de deelnemers er met klem op van tijd tot tyd hun polls te raadplegen en zonodig maatregelen te nemen i.v.m. de steeds stydgende prijzen en kosten. Hij wees er ook nog op dat vergoeding voor schroeischade in feite niet door de verzekering behoeft te worden uitge keerd. Als dit toch geschiedt, moet dit als een bijzondere tegemoetkoming aan de deelnemers worden gezien. Waarschuwings- lichten Ommedijkse- weg onklaar Gistermiddag geraakte de waarschu- wingslichten van de spoorwegovergang Ommedykseweg te Zoeterwoude in de lyn Leiden-Utrecht onklaar. Om circa 16.45 uur bleef na het passeren van een trein het rode knipperlicht branden. Omwo nenden waarschuwden de rykspolitie waarvan de bemanning van de partouille op de ledeniyst genoteerd. De a wezigen gingen er mee akkoord dat het drietal personen dat de eerste stappen ondernam het bestuur gaat vormen. Voorzitter is de heer W. v. Slingerland, secretaris Ant. Berg en penningmeester Th. v.d. Berg. Volgende week vrijdag 31 mei wordt een bingo-avond georgani seerd in het clubhuis om 20.00 uur. RAADSAGENDA ZOETERWOUDE Nadat de Zoeterwoudse gemeenteraad in april niet bijeen is geweest krijgt hij een lijvige agenda af te werken in de vergadering die is vastgesteld voor don derdag 30 mei a.s. om 20.00 uur. Deze vermeldt o.m.: Voorstel van b. en w. tot het vaststellen van verkeersmaatregelen voor a. de Rijnegommerstraat; b de Bernhardstraat, de Margrietstraat en de i Beatrixstraat; c de Oranjelaan; d de Dorpsstraat en omgeving; het openbaar verklaren van de Veldzichtstraat, een ge- I deelte van de Ambachtsherenweg, een gedeelte van de Kerklaan en de Dr. Bouwdijkstraat; het verlenen van een krediet voor het verbreden van de Pr. Bernhardstraat en de Margrietstraat; krediet voor het dóórtrekken van de Ti- j tus Brandsmastraat en de Nassaustraat; j krediet i.v.m. het maken van een brug i over de Noordbuurtsewatering; het over nemen van een weg in de Geerpolder en het verlenen van een subsidie in de on derhoudskosten van de overige wegen; verkoop van een perceeltje grond aan de Hoge Rijndyk; het huren van een eilandje in het water van de Miening; aanvulling van de bouwverordening; vaststelling van een doorstromingsver ordening; verlenen van een krediet voor leermiddelen voor de openbare lagere school; verhoging van de subsidie voor de St.-Jan8 fanfare; verhoging van de subsidie aan de Oranjevereniging; vast stelling van een gemeentevlag; verho ging van de straat- en rioolbelasting; be noeming van een lid van de woonruimte- adviescommissie: voorstel van b. en w. met betrekking tot het schrijven van de bewoners van de Oranjewijk aan de Ho ge Rijndyk; toetreding tot de gemeen schappelijke regeling Gewest Leiden; het aanpassen van salarismaatregelen voor het gemeentepersoneel en het wij zigen van de Bezoldigingsverordening; wijziging van de vakantieuitkering; wij ziging van de IZA regeling; overscha kelen op ontvanger nieuwe stijl; wyzi ging van de gemeentebegroting. PERSONEEL gevraagd gangers. 2 het instellen van éénrich- tingverkoer door: a. de Dr. Boiiwdyk- straat in noordelijke richting tot aan de Dorpsstraat; l> de Kerklaan in zuld-oos- teiyke richting vanaf de Amhaclitshc- renweg; c de Veldzlchtstraat in noord westelijke richting, gesloten te verklaren voor alle verkeer, behalve voor voetgan gers; S het instellen van een stop verbod voor de oosteiyke zjjde van de Dr. Boiiw- djjkstraat; 4 het aanwijzen van een bus halte in de Dr. Bouwctykstraat. HOGE RIJNDIJK Ter verhoging van de verkeeavetllg- held en de gebruiksmogeiykheld van de straten in de Oranjewijk aan de Hoge Ryndyk is naast de verbetering van de weg zelf nodig dat verkeersmaatrege len worden vastgesteld. Hoewel door de verbreding van het bestrate gedeelte een verruiming van de gebruiksmogelijkheid i 13. Voorts wordt voorgesteld een par- 1 keerverbod vast te stellen voor belde zyden van de weg en daartoe de trot- toirbanden geel te verven. In aanslui ting op deze verkeersmaatregelen wordt het gewenst geacht de Rijnegommer- i straat vanaf de Nassaustraat gesloten te verklaren voor alle verkeer behalve voor voetgangers. Ten aanzien van de Oran- j jelaan wordt voorgeateld de volgende maatregelen te treffen: 1. voor beide zy den van de Oranjelaan vanaf de Hoge Ryndyk, over een lengte van 15 meter een stopverbod vast te stellen: 2. voor het overige gedeelte van de Oranjelaan aan de rechterzyde, komende vanaf de Hoge Rijndyk, een parkeerverbod vast i tc stellen tot aan de splitsing met het j Julianapark. "2* Flinke lieve hulp gezocht in gezin van 3 kleine kin deren onder de vier jaar. Loon na overeenstemming. Met ervaring. Mevr. Simon, Mozartlaan 20, Voorschoten, tel. 01717-435. 1-0616 Wy zoeken voor zo spoe dig mogeiyk een aankomend monteur. Aanmelden: Gara ge De Doelen, Noordeinoe 25, hoek Varkensmarkt. tel. 22945. 1 6604 Beschaafde verkoopsier en aankomende verkoopster gevr. Hoog loon. 's Maan dags vrij. Schoenmagazijn „De Vooruitgang", Haar lemmerstraat 192, tel. 23178 b.g.g. 51114. 1-6414 «2» Net meisje gevr. voor 1 of 2 halve dagen per week voor huishoudeiyk werk. Tel. 41179 na 4 uur. 1-6635 ■2* Gevraagd voor direct; le kapster (per) en aanko- nde kapster (per). Be houd van vakantie. Inlich tingen: tel. 01761-5305, uit sluitend van 8.30 tot 17.30 Leidschendam. 1-3629 Werkster gevraagd voor 1 2 ochtenden p. week. Wasstraat 30, Leiden. 1-6628 Flinke ervaren werkster gevraagd voor 5 ochtenden oer week. Aanm.: Pr. Bern- hardlaan 62, Oegstgeest, tel. 52315. 1-20724 «2* Gevraagd net meisje, 3 lagen per week voor huis houding en keukenwerk- zaamheden. Restaurant „De Woelige Baren". Roelof- arendsveen, tel. 01713363. 1-20717 <2* Gevraagd: leerling ser veerster en aankomend ser veerster. Restaurant „De Woelige Baren". R.A.Veen, tel. 01713-363. 1-20718 Werkster gevraagd voor lalve dagen. Uren In over leg te regelen. „Curium", Rhijngeesterstraatweg 32, Oegstgeest, tel. 52240. 1-20715 Wy vragen een leerling- italeur, 16 a 17 jaar. Per- loonlijke aanmelding: N.V. Heina, Leiden. 1-3395 y Wij vragen een actief je als leerling-verkoop ster, 16 k 17 jaar. Persoon lijke aanm.: N.V. Hema, Leiden. 1-3396 TE KOOP aangeboden -2* Kreidler Florett brom fietsen en motoren vanaf 1098,-. Off. dealer voor Leiden: Fa. J. J. v. d. Geest Pieterskerkgracht 4-6 Lel den, (achter Trianon-thea- Indien gewenst, ook levering vla uw algen han delaar. 2-6631 "2" Kreidler Florett SL bromfiëtsen met voetscha keling en voetrem. Ook in de nieuwe kleur beige 1225,-. Off. dealer voor Leiden: Fa. J. J. v. d. Geest Pieterskerkgracht 4-6. Lei den (achter Trianon-thea- ter). 2-6633 32* Sparta, Kreidler Florett en Hercules Prior bromfiet sen. Alle modellen bij: Fa. j. J. v. d. Geest. Pieters- kerkgr. 4-6. Leiden (achter Trlanon-theater 2-6630 Victorie-speelgoedmag.: voor Marklin. Fleischmann en Trix electrische treinen. Carrera. Lincoln, Model Mo- terlng Faller, Fleischmann autobanen. Vollmer, Kibrl, Airfix, Faller, Quick. Mo nogram, enz. bouwmodellen. Victorie-speelgoedmag.. Ho- gewoerd 31. 2-9547 Kreidler Florett, rood, met kleine tank'. Voor de liefhebbers nog enkele stuks fabrieksnieuwe Kreidler bromfietsen in de oude uit voering 1098,-. Of. dealer voor Leiden: Fa. J. J. V. d. Geest, Pieterskerkgracht 4- 6, Leiden (achter Trianon- theater). 2-6632 Grote party kantoormeu belen aangekocht: 14 stalen zesvakige opbergkasten met sloten, 70 bureaus, boeken kasten. Te veel om op te noemen. Jan Pluym. Hooi gracht 51, tel. 25955. 2-20725 Kantine-inventaris aan gekocht: 8 stalen tafels (formica). 50 stalen stapel- stoelen. 4Om TL-bakken, stalen kasten en bureau, koffie-automaat, ventilato ren, enz. Jan Pluym, Hooi gracht 51, tel. 25955. 2-20726 «2* Racefiets, twee-pers. ka- pokbedstellen 25.-, 1-pers. 15,-, vloerkleden 15,-. kinderstoel, autopeds, drie wielerfietsjes. kinderbox, kinderledikanten, ledikan ten, stapelbedden, wandel wagen, traproeden, kamer- matten, tafels, stoelen, kin derfietsjes. keukenstoelen, eethoeken, enz. bij Nieuwen- burg, Hooigracht 55 (geen winkel2-9544 Kop en schotels, porse lein, diverse modellen en decors 98 ct. Tuiilslang pri ma kwaliteit 35 ct p. me ter. Roestvrystalen pedaal emmer 19.95. Kruidenrekje met 6 glazen flessen ƒ3,98. Victorie-mag., Hogewoerd 22. 2-9547 Bon. Tafelkleed 79 cent. Zware kwaliteit plastic. Di verse mooie frisse decors. Grote maat 110x140 cm. Groot genoeg voor normale tafel. Normale prijs ƒ1,85. Uitsluitend met inlevering van deze bon 79 cent. Vlc- torie-mag., Hogewoerd 22. 2-9547 •g Metalen platformtrappen 4 treden 17,95, met 5 tre den ƒ21,95, met 6 treden 24,95. Prima wekker, met 2 bellen, 1 jaar garantie 5,95. Dienblad, grote maat 46x31 cm., zeer moderne decors 2,48. Victorie-mag.. Hogewoerd 22. 2-9547 'g Bon. Flessendrager 2,48. Grote uitvoering voor zes flessen. Geheel geplastifi ceerd metaal. Gegarandeerd roestvry, onverslijtbaar, normale prys 4,95. Uitslui tend met bon deze drager voor 6 flessen slechts 2,48. Victorie-mag.. Hogewoerd 22. 2-9547 100, 125 mm bekbreedte ƒ24,40, 37,50, 51.75. Tafel- bankschroefje 4,75-13,55. Set korte ringsleutels 6-17 mm 6,75. Autokruissleu- tels ƒ4.95 en 6.50. Auto- crik 14.25. 2-9545 <2* .Alt op de Mare 112 Schroefdraad snydoos 20- delig 3-12 mm ƒ14.50; cir kelzaagbankje op kogella gers. zaagt 32 mm, verstek met boorkop 62,50, met slijpsteen ƒ67,20, enkele zaagas ƒ19.50. cirkelzaag bladen 100-500 mm. 2-9545 Puch bromfiets te koop, in goede staat zijnde. Te bevragen: De Sitterlaan 53, Leiden. 2-6644 «2* Exoplex decoratieve houten wandbekleding in vele exotische houtsoorten, o.a. essen, eiken, iepen, teak noten, palissander en zebra- TE HUUR gevraagd 2* Gevraagd half sept.: een kamer met pension voor leerlinge L.O.I. in Lei den of omgeving. Br. onder no. 4-6642 bur. v. d. blad. Gediplom. verpleegster vraagt per 1 juli gestof feerde kamer met kookge legenheid in Oegstgeest of omgeving. Br. onder no. 4- 6637 bur. v. d. blad. DIVERSEN Verloren op 31 maart op de Zoeterwoudseweg, ter hoogte van nr. 108-114 een gouden oorclip. Terug te bezorgen: Zoeterwoudseweg 108, Leiden. 5-6641 "2» Meisje van 23 jaar zoekt vriend of vriendin voor de weekenden en de vakantie door te brengen. Br. onder no. 5-6627 bur. v. d. blad. Balletschool Frank Polak Klassiek- en beatballet. Iedere zaterdag in „De Al keburcht". Inl. mevr. Deen, Mr. Peeklaan 25, tel. 01713 266. 5-6634 WONINGRUUL Woningruil. Aangeboden een nieuw huurhuis in Zoe terwoude. Gevraagd: een huur- of koophuis in gem. Alkemade. Inlichtingen on der no. 6-20719 bur. v. d. blad. Woningruil. Aangeboden een 3-kamerflat, 1ste woon laag, ln ruil voor een bene denhuis voor bejaarde men sen. Nette stand en rustige omgeving. Br. onder no. 6-9543 bur. v. d. blad. Wie ruilt ruime 3-k.-flat begane grond, geen overbu ren. zonnige tuin, 16,75 huur, voor bejaardenhuisje of iets dergelijks, geen trap pen, aan de Willem de Zwy- gerlaan Tel. 41203. 6-9541 AUTO'S Spotgoedkope bankstel- straat 129. Leiden, tel. 30553 rijwielen, bergmeu bels 155.-. schrijfbureaus, j -tafels 21.-, rookstoelen All< H. Janse, Haarlemmer- Aangeb.: Citroen 2C\ 1.1 MSM pers.wagen 1961 1.650.- Bakker's Automobielbedrijf. reit I Sa8senheim, tel. 02532-7427. Ze"- Q.CC17 ƒ15.-, sjoelbak ƒ12,50, po- Houtboard. Iriplex, spaan- lyether matras 9-6617 "fmi. I plaat, formica, karton,' lijnt ladenkastjes 75.-. klooster-1 werk, golfplaten, dakgoten, j bestelwagen december 1964 tafel ƒ17,50, centrifuge schoorstenen en fineer. H- ƒ950,-. Bakker's Automo- ƒ25,-, enz. Kom kijken bij: Janse. Haarlemmerstr. 129, bielbedryf. Sassenheim, tel. Nieuwenburg. Hooigracht Leiden, tel. 30553. 2-3501 02532-7427. 9-6618 '~9M4 X Icoalteahnlaah x Aa»P*.rcitrrf»TS.l X Yeapa scooter voor lief- bureau voor gekoelde toon- j 19 1961 ƒ1250,-. Bakker's hebber, met extra motor en banken, koelcellen, diep- Automobielbedrijf. Sassen- banden. Tegen elk aanne- j vrieskisten. Reparatie en heim tel 02532 melijk bod. Te bevr.: Park- onderhoud. Wij financieren 9-6620 laan 85, Sassenheim, tussen niet en zonder aanbetaling. 18 00 en 20.00 uur. 2-6605 Dok kopen wy uw oude in- Aangeboden: Renault R8 11stallatie terug. Kantoor- nov. 1962, 48.800 km gelo- Te koop aangeboden: adres: Bernhardstr. 12. Lei-1 pen 750.-. Bakker's Auto- oliehaard, tel. 34239. Lei- derdorp. tel. 01710-31726. I mobielbedryf. Sassenheim. den. 2-8ê3S1-35031UL 02532-7427. 9-6621 Aangeb.Volkswagen pers.wagen 1963 2.200,-. Bakker's Automobielbedryf, Sassenheim, tel. 02532-7427. 9-6622 DAF 750 goed onder houden automobiel van '63 nu voor 1100,-. Geen geld, dus wees er dus snel bij. Elam N.V., Haarlemmer weg 2-4, Leiden, tel. 33141. 9-6611 Fiats 600 prima autotjes vanaf 1550,-. Fin. moge lijk. Leidse autohandel v. cl. Berg, Lage Morsweg 67, tel. 30692. 9-9550 Aangeboden: Citroen AMI-6 nov. 1964 ƒ2,850,-. Bakker's Automobielbedrijf, Sassenheim, tel. 02532-7427. 9-6619 <2* Peugeot 404 b.j. '62-'63- '64 vanaf ƒ2000,-. Financ. mogelijk. Leidse autohandel v. d. Berg, Lage Morsweg 67, tel. 30692. 9-9550 Renault R4 voor de doe- het-zelver, rijdt goed, stuurt goed, schakelt goed, remt goed, alleen plaatwerk moet bygewerkt worden, voor slechts ƒ350,-. Elam N.V., Haarlemmerweg 2-4, Leiden tel. 33141. 9-6612 Aangeboden: Citroen AMI-6 1962 ƒ650,-. Bak ker's Automoblelbedr., Sas senheim, tel. 02532-7427. 9-6623 Opel Rekord model 1964 4-deurs, schuifdak, enz. 3200,-. Financ. mogelijk. Leidse autohandel v. d. Berg Lage Morsweg 67, telefoon 30692. 9-9550 Aangeboden: Citroën AZM3 1965. 36.000 km ge lopen 3.250,-. Bakker's Automobielbedrijf, Sassen heim, tel. 02532-7427. 9-6624 Ford Taunus 17M, twee kleuren automobiel v. 1961, staat klaar voor nog vele kilometers rygenoegen en een pry's naar uw genoegen 1000,-. Elam N.V., Haar lemmerweg 2-4, Lelden, tel. 33141. 9-6609 Cortina 1200 met pook- versnelling, model 1963 1950,-. Fin. mog. Leidse autohandel v. d. Berg, Lage Morsweg 67, tel. 30692. 9-9550 *2* Aangeb.: Citroën 2CV pers.wagen 1959 600,- Bakker's Automobielbedryf, Sassenheim, tel. 02532-7427. 9-6625 32* VW 1962, byzonder goe de auto 1700,-. Fin. moge lijk. Leidse autohandel v. d. Berg. Lage Morsweg 67, tel. 30692. 9-9550 Renault R4 export, kunstleren bekleding met roldak van 1964 voor de va- «2* Te koop: Simca Aronde bouwjaar 1963, 4-deurs niet slaapbanken en diver se accessoires. Vraagprijs 1850,-. Burchtstr. 6, Sas senheim. 9-6615 snel mee zo'n koopje. Elam N.V., Haarlemmerweg 2-4, Leiden, tel. 33141. 9-6610 Scaldia 1966, bijzonder mooie en gave auto 2250,-. Fin. mogeiyk. Leidse auto handel v. d. Berg, L. Mors weg 67, tel. 30692. 9-9550 rg Iet» aparts. Glas 1966, ln nieuwe staat, zuinig en snel 3995,-. Garage De Doelen, Noordeinde 25 hoek Varkensmarkt, tel. 22945. 9-6601 Occasions: Trabant 601 Super de Luxe 1967, km-st. 7000. Trabant 601 Super de Luxe 1967. Trabant 601 Super de Luxe 1965. Tra bant 600 Super de Luxe '63. Opel Admiraal 1965. Opel Kadett 1965. Fiat 600 770 1964. City Garage, Middel stegracht 89. Leiden, telef. 21496. 9-6636 *2* Aangeboden: mijn V.W'. de Luxe 1200, bouwjaar '61, mechanisch in uitstekende slaat, uiteriyk zeer mooi, wegens aanschaf grotere auto. Te bevr.: Rembrandt- laan 33. Voorschoten, telef. 01717—1298. 9-6643 V.W. 1200, bouwjaar '55 Inlichtingen: De Bazelstr. 8. Leiden. 9-9542 Complete sets en bekle dingshoezen in skai lever baar v. alle merken auto's *2? Austin Seven eind '62 te koop aangeb., móét plaats maken voor een wagen van de zaak. Mot. en mech. 100 pet. ANWB-rapport aanw. Vaste prijs 1550.-. Boer- haavestraat 25, Voorhout. 9-3400 "21 Ford Zephyr Six prach tige mooie donkergroene 4- ileurs automobiel staat voor U klaar met een aanbeta ling van slechts ƒ1000,-, rest 12-18-24 of 30 maanden Elam N.V., Haarlemmer weg 2-4, Lelden, tel. 33141. 9-6607 o.a. voor VW ƒ55,-, Opel 69.-, enz. Bij autoshop Ton Rijsbergen, Maresingel 64. Leiden, tel. 31260. 9-3504 Uitlaten voor elk type en model (b.j.) auto, 30 tot 40% korting. N.V. Prove- ma, Plantsoen 97, Leiden, tel. 01710-32217-30841. «2» DKW' type F12 bj. nov. '64, van le eigenaar (auto visie), km-stand 33.200. een zeer goede en snelle wagen, benz 1:14. 5 nieuwe ban den.. enz. Pr. slechts 1.575.- Inruil en fin. mogelijk. Era- des. Prinsenstraat 43a. Lei den. zystr. Herensingel. 9-0638 Ford Taunus 17M 40.000 km gelopen, in staat van nieuw, nu meer dan 3000,- onder de nieuwprys. Elam N.V., Haarlemmerweg 2-4, Leiden, tel. 33141. 9-6606 9-3399 Auto Heemskerk voor een goede occasion. Keuze uit ±75 stuks. Garantie 6 mnd. Rijksweg Amsterdam- Rotterdam aan afrit Braas- semermeer. Tel. 01713866 9-3506 Ford Taunus 20 TS Hardtop met 18.000 km, nieuwprys 12.875,-, nu met een korting van meer dan 500,-. Elam N.V., Haar lemmerweg 2-4, Leiden, tel. 33141. 9-6608 Opel Rekord 1960 met trekhaak 650,-. Taunus 17M 1960 ƒ450.-. Goggo- mobil 1962 450,-. DAF '61 f 375,-. Fiat 1100 ƒ625.-. Erades. Prinsenstrtat 43a, Lelden, zijstraat Herensin gel. 9-6639 Kokosmatten, accu's en banden met 25 pet. korting en gratis montage by Ton Rijsbergen, Maresingel 61 Leiden, tel. 31260. 9-3505 Fiat 500 prachtige zui nige automobiel, leuk als vakantieauto of als tweede wagentje, van 1964 voor slechts ƒ1300,-. Elam N.V., Haarlemmerweg 2-4. Lel den, tel. 33141. 9-6613 y Opel Kadett 1964. een bijzonder mooie auto 2800. Fin. mogelijk. Leidse auto handel v. d. Berg, L. Mors- weg 67, tel. 30962. 9-9550 Te koop aangeb.: 2 CV bouwjaar 1961. in zeer goe de staat, prijs 950,-. P. de Hy, Kerkpad 18, Ter Aar. 9-6640 Sart F'iat Spider 1600S maasaration cabriolet met nieuwe kap. ANWB-rapport aanwezig. Inruil, fin. moge lijk. Leidse Autohandel v. d. Berg, Lage Morsweg 67, tel. 30692. 9-9550 Yakantieverblyf in Lim burg voor 3 pers. Slapen met ontbyt en douche 8. 1 km van de grens, 3 km van Heerlen. Prachtige om geving in zeer rustig gezin. Waubach, Burg. Bekker- straat 5. 11-9541 2? Aangeb.: snelle stalen toerboot met orig. scheeps motor en opbouw, ln prima staat. Te bevr.: 01710 25839. 14-9546 «2* NSU Sport Prinz, b.j. 1961, mooie en zuinige sportwagen 1995.-. Gara ge De Doelen, Noordeinde hoek Varkenmarkt, telef. 22945. 9-6603 Fiat 600 1964 in keurige staat heeft zqn klasy reeds bewezen, 2395,-. Garage De Doelen, Noordelnde 25 hoek Varkenam&rkt, telef. 22945. 9-6602 Simca 1000 1063, ver keert In pr. staat ƒ1775,-. Fin. mogelijk. Leidse auto handel v. d. Berg, Lage Morsweg 67, tel. 30692. 9-9550

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4