Verkeers-zondaars automobilisten voor de Leidse balie WOENSDAG 22 MEI 1968 Allo dili^ .«ffiMMgTffflT"-■' GOUDEN ECHTPAAR VAN EGMOND TE SASSENHEIM fi DK LBIDSK COURANT Kerk veiling te Sassenheim bracht 28 mille op Vorder dankte voorzitter Wisman de hoer v. d. Wees voor het geven van de leerzame lessen, die dat met plezier heeft gedaan. In de vorm van een rijmpje dankte mevrouw Staring na mens de cursisten de heer v. d. Wees. en overhandigde hem een cadeau-bon Het ligt in de bedoeling om a.s. herfst weer een soortgelijke cursus te houden De jaarlijkse kerkveiling voor de St.- j waarvoor men zich nu reeds kan op- Bernardus-kerk en andere charitatieve j geven bij de heer v. d. Wees. Hoek- instellingen te Sassenheim zijn weer j straat 30, tel. 7032. achter de rug. Veel werk is er verzet De namen der geslaagden zijn: door het actieve comité. O.l.v. de heer de dames: D. Breedijk-Uithoven, H. Van Veelen verliepen de avonden vlot. Thiemes-Zwiers, mevr. Homan-Immei De belangstelling had groler kunnen zeel. mevr. Manning. „CONCORDir-HILLEGOM KRIJGT ZATERDAG SPLINTERNIEUW CLUBHUIS Na een onderbreking van enkele we ken telt onze gemeente weer een iden echtpaar. Het zijn de heer A. i Egmond en mevr. Van Egmond- an der Wilden, thans woonachtig in ,de Sehutse" (kamer 60). Het huwe- ijk werd op 30 mei 1918 te Sassen- leim gesloten door de toenmalige ge- leentesecretaris Van Eok, waarna de ieuwe burgemeester, Baron De Smeth nog niet beëdigd was, als eerste feliciteerde. De bruidegom is -rspronkelijk afkomstig uit Rijnsburg, •naar werkte voor zijn huwelijk reeds in het bollenland te Sassenheim. Van- af zijn trouwdag tot heden was hij inwoner van onze gemeente. Tot de :risisperiode was hij bij diverse bloem- taollenbedrijven werkzaam. In de don kere crisis- en oorlogsjaren was hij boerenarbeider. Van 1945 tot zijn pen sionering in 1953 was hij in vaste dienst in land- en schuur bij de fa. J. Hoorn, waar hij na zijn 65ste jaar ook nog allerlei hand- en spandiensten ver richtte. Verder hield hij allerlei tuin tjes bij, want stilzitten kan Van Eg- mond niet. In de christelijke vakbe weging heeft hij z'n sporen ook ver- De bruid heeft altijd in Sassenheim gewoond. Na haar schooljaren was zij tot haar 16e jaar thuis bij moeder In de huishouding, wat wel nodig was daar deze vaak ,.uit bakeren ging/' Hierna had zij tot haar trouwdag een aantal dienstjes voor dag-en-nacht. Uit het huwelijk zijn vijf kinderen geboren, één zoon, ook te Sassenheim woonachtig, en vier dochters. De laat- sten hebben hun geboorteplaats ver laten en wonen resp. in Katwijk, Al phen. Rotterdam en Hilversum. Er zijn 15 kleinkinderen. Bruidegom (vandaag 80 jaar) en bruid (72) zijn goed ge zond, al is de laatste minder goed ter been. Hoewel ze het de laatste 11 jaar in de Adelborst van Leeuwenlaan goed naar hun zin hadden, zijn ze toch heel dankbaar voor de goede zor gen in „de Sehutse". Donderdag 30 mei a.s. hopen ze het gouden feest temidden van hun kinderen en klein kinderen in „Het Bruine Paard" te KVOR wenst verhoging vakheffing voor bloembollenreclame De Katholieke vereniging van Onder- in liet Bloembollen bedryf heelt maandagmiddag in hotel Lion d'Or te Haarlem onder voorzitterschap van de heer P. A. van Saase niet met algemene stemmen besloten bij het Produktschap voor Siergewassen een verzoek in te de- nen op de vakheffing, men bedoelt die voor reclame, met één procent te verho gen. Van de 170 stemmen waren 23 te gen. Met algemene stemmen nam men wel een motie van de afdeling Groote broek aan. Deze wordt gestuurd naar de Tweede Kanier, die dinsdag en woens dag de wet Belasting Toegevoegde Waar de behandelt. Volgens het voorontwerp van deze wet moet op bloembollen 12 pet. komen, omdat zy niet in de land- bouwregeling vallen. Deze regeling zal, aldus de voorzitter van de LTB, mis sachten maar één seizoen duren. kan nauwelijks een koers bepalen. Dit De voorzitter, de heer P. A. bleek niet bijzonder optimistisch in zijn I openingsrede over de toestand in het 1 vak nu en straks. Het bloembollenvak bevindt zich in een overgangsfase en bleek ook bij deze vergadering, die in zijn afdelingsvergadering de producenten- groeperingen heeft besproken. Men heeft de mogelijkheden voor de bloembollen nog eens bekeken, maar geen zinnig pro- of anti kunnen ontwikkelen. Men zal 'n commissrie benoemen die de situatie op dit gebied nauwkeurig zal volgen. Veel positiever staat de vereniging achter een voorstel van het bestuur. Zij wil het Produktschap voor Siergewassen verzoeken uit het „Financieringsfonds Vakdoeleinden" een gedeelte van de re serves ter beschikking te stellen voor een extra reclame campagne in dit najaar en winter. Dat, om de verkoop, vooral van hyacinten zoveel mogeiyk te bevorderen. Men wacht grote overschot ten. Daar de export voldoende stijgen en daardoor ook de heffingen daarop niet r voldoende stijgen dreigt er een achter- Saase,stand in de reclame te komen. De kosten LEIDSCHENDAM de reclame stijgen sneller dan de inkomsten uit de heffingen. Om hieraan iets te doen, verzoekt het hoofdbestuur, nu gesteund door vele leden, het Pro duktschap voor Siergewassen deze hef fing met één procent te verhogen ten einde ook in de toekomst meer reclames te kunnen maken. De heer G. Rood uit Grootebroek kreeg, na de lezing door jhr. J. C. Gree- ven van de Coöp. Raiffeisenbank Utrecht regelrecht antwoord op de motie om de BTW-bloembollen in de landbouwrege- ling te laten vallen. Volgens mr. Brou wer, LTB-voorzitter en lid van de Twee- Op verzoek van de betreffende school- de Kamer, ls het bloembollenvak niet het besturen gaat het gemeentebestuur er enige dat protesteert tegen deze inde akkoord om in het z.g. scholen- ung. Men kan niet op de besprekingen eiland in Prinsenhof twee 2-klassige vooruit lopen en zeker niet nu er zoveel kleuterscholen in SET-systeem te doen amendementen op deze wet zijn inge houwen en wel een katholieke en een diend. openbare kleuterschool. De totaalkosten zullen naar raming FINANCIERING 544.000 bedragen. De „Betere methoden van Financie ring" van het Bloembollenvak werden belicht door jhr. C. G. Greeven. Daarna De toeneming van het ambtenaren korps, de uitbreiding van het gebouw gemeentewerken en het reeds lang be staande gebrek aan telefoonnummers zijn oorzaak dat een tweede automaat r 20 toestelnummers en 2 netlijnen bijgeplaatst moeten worden. De kosten van deze uitbreiding zullen voor de 20 toestelnummers 17.600 be dragen. de 2 netlijnen zullen 300, kosten en het verplaatsen van toestellen neens 300,—, totaal 18.200. Het bestuur van de St. Maartenstich ting te Voorburg heeft van de minister Onderwijs en Wetenschappen toe stemming gekregen alhier een nood- lyceum als dépendance te vestigen met de bedoeling om t.z.t. een definitief schoolgebouw te stichten. De gemeente is bereid aan het St. Maartenslyceum in Amstelwijk een ter rein ter oppervlakte van ongeveer 3000 m2 voorlopig voor 5 jaar te verhuren. Het noodgebouw zal bestaan uit 5 klaslokalen, 1 tekenlokaal, 1 lokaal voor schel- en natuurkunde en 1 gymnastiek lokaal terwijl het onderwijs zal omvat ten de eerste 2 leerjaren van de HBS. ONDEUGENDE MOEDER OF KIND? Was een moeder uit Leidschendam ondeugend geweest of haar kind, of beiden? Het beantwoorden van die vraag was voor de Haagse politierech ter een te moeilijke opgave, hoewel de verbalisant al min of meer een uit spraak had gedaan. Want in diens ver baal kwam tot uitdrukking, dat ver dachte voornemens was geweest de le vensmiddelen, welke in haar tas waren aangetroffen, te stelen. Dit nu werd door verdachte met beslistheid ont kend. Ze was dan gaan winkelen en had zo een en ander in het daarvoor bestemde mandje gedaan. Maar het kind was op haar manier ook gaan winkelen en pakte zo hier en daar wat weg en stopte dat in moeders tas. De vraag was: wist moeder dat? Ze ontkende zulks met beslistheid, doch het proces-verbaal sprak een andere toon. En om die reden besloot de rechter de zaak aan te houden ten einde de verbalisant nader te doen mededelen, hoe het nu eigenlijk alle maal was gegaan en hoe hot zat met afgelegde bekentenissen. ontspon zich een discussie over wat in het vak nu elgenlyk zou moeten doen Meyssen, Jac. om In een betere positie te geraken dan 7796. nu het geval ls. De heer W. Witteman. voorschoten dkt. A. M. Kostense, Medische diensten HEMELVAARTSDAG (voor zover aan ons opgegeven) Leiden Leidse huisartsen: tot za terdag 10 uur dient men de eigen huis arts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222 <wo. 10 uur t/m do. 24 uur). Apotheek: D. C. Kok, Ra penburg 9, tel. 24807. Boskoop dkt. Bom, tel. 2136. Wijk verpleging: zr. v. Dam, tel. 2141. Hazerswoude dkt.: zie Leiderdorp. Wijkverpleging: zie Koudekerk, HiUegom dkt. N. J. Zimmerman, Hoofdstraat 142, tel. 5121. Apotheek: Lissese Apotheek, Vierkant 223, Lisse. Wijkverpleging: zr. M. C. Glas, Meer- laan 206, tel. 5351. Katw\jk/Rijn dkt. C. J. Hagen, Ko ningin Julianalaan 4. tel. 3222. Apo theek: Koningin Julianalaan 18. telef. 4370. Katwijk/Zee dkt. I. J. W. Scho nenberg. Voorstraat 131. tel. 2336. Apotheek: zie Katwijk/Rrjn. Kondekerk/Rijn dkt.: zie Leider dorp. Wijkverpleging: zr. v. d. Leer. B. G. Cortslaan 34. Leiderdorp, telef. 01710-23109. Langeraar dkt. J. Nooter, Wou- brugge. tel. 01729-104. Leiderdorp dkt. H. Bakema, Hoofd straat 2, Leiderdorp, tel. 24828. Apo theek: R. v. Breest Smallenburg. Wijk verpleging: zie Koudekerk. Lisse dkt. F. J. L. M. Haax jr., Heerweg 337, tel. 3685. Apotheek: Lis sese Apotheek, Vierkant 223. Nieuwkoop en Noorden dkt. G. C. A. Essens. Noorden, tel. 01724-282. Noordwyk dkt. C. H. G. Goudriaan, Nieuwe Zeeweg 37, tel. 2333. Oegstgeest dkt. D. Held, Marelaan 36. tel. 52255. Apotheek: zie Leiden. Wijkverpleging: zr. Warmenhoven, tel. 54510, b.g.g. 22222. Sassenheim apotheek: zie Lisse. Voorhout wijkverpleging: zr. J. Beierenweg, tel. 02532- Maar desondanks was de koop lust groot. Ton overstaan van notaris J. Noord raven werden een keur van artikelen aan de man of de vrouw gebracht. Vooral de lampions met verrassingen waarvoor de heer Li Hang speciaal uit China was gekomen, ging vlot en hoog genoteerd van de hand. Er was voor elk wat wils. Iedere avond werd be sloten met een grote verloting De extra prijs uil de nummers van de catalogus-koopjes viel op no. 138 t.n.v. M. v. d. Horst. Aan het eind van de veiling dankte de heer Van Veelen de vele werkers van deze veiling en werd aan de no taris een machtige fruitmand aange boden. Pastoor Bakker besloot de avond en dankte de schenkers, kope-s en werkers. Certificaten Veilig Verkeer te Sassenheim uitgereikt In het gebouw Oosthaven werd door de voorzitter van de plaatselijke afde ling van het Verbond voor Veilig Ver keer, een 16-tal certificaten, met bij behorende verkeerssleutel uitgereikt aan hen die zijn geslaagd voor de cursus verkeerssleutel. Na de uitrei king sprak de voorzitter enkele woor den waarbij hij vooral naar voren bracht datgene wat nu geleerd was in de praktijk te brengen in het steeds drukker wordende verkeer. Wanneer iedere weggebruiker zich eens aan de verkeersregels zou houden, zou men wel van een veilig verkeer kunnen spreken, maar dat laat veel te wen sen over. Van de 24 die deelnamen aan de cursus zijn er 16 geslaagd. Zaterdagmiddag 25 mei m.n. om 15.00 uur vindt de officiële opening plaats van 't nieuwe verenigings gebouw aan de Sport- „Concordia" te llille- Barnhoorn- gom. Hel plan om *t Blankers, mevr. C. G. Theunissen-' Poel, mevr. J. Kühn-Kattenberg, mevr. j bouw Pouwels-Krom, mevr. Logher-Berk- I de l> hout, mevr M. v. d. Berg-Langelaan, geme mevr, .1. Philippo-Passchier, mevr. N. ring P. M. Rietkerk-Kroon, mej. H. Kramer; j i.i. d« de heren: P. Waasdorp, H. Kühn, M. gund Staring. Foto-tentoonstelling Zaterdag 25 mei a.s. organiseert de Foto-club Sas senheim een foto-tentoonstelling in 't Jeugdhuis aan de Julianalaan. Ieder een die belangstelling heeft in foto grafie is daar welkom. De expositie is geopend van 10 uur v.m. tot 8 uur n.m. Toegang vrij. BIOLOOG OVER SCHEPPINGS TRADITIE Zondag 26 mei a.s. zal er 's avonds door de Ned. Protestantenbond van Sassenheim in het kerkgebouw aan de Julianalaan, een experimentele dienst worden gehouden, waartoe het initia tief is uitgegaan van catechisanten, die ook de uitnodigingen hebben rondge zonden. In deze dienst, die onder lei ding zal staan van drs. M. Roos, wil men samen spreken over de waarde van de scheppingstraditie In het licht van de resultaten van het modern bio logisch onderzoek. De discussie zal in geleid worden door prof. dr. ir. P. K. Schenk, bioloog, die nauw verbonden is met de Shaloom-groep en lidmaat is van de Geref. Kerk van Sassenheim. Deze zal een korte uiteenzetting ge ven over de resultaten van het modern biologisch wetenschappelijk bedrijf, o.a. over het verwekken van leven in de reageerbuis, de evolutie, chemisch beïnvloeding van de karakterstructuur e.d. In de discussie wil men trachten te komen tot een zich bewust maken van de problemen die er zijn, en de vragen die daardoor worden opgeroe pen. Aangenomen kan worden dat voor deze kerkdienst, zover bekend een uni cum in den lande in deze vorm, veel belangstelling zal bestaan. De aan vangstijd is gesteld op half zeven. bedrijf K. lmtln.ru «i Zoon te Hillegom voor f 30.000,minus de opbrengst, ver kregen door 't werk der vrijwilligers. On der leiding van het bestuurslid Frederlki I maart iedere avond vanaf i men n' 1 :crdag HCtie „Kuub •en ploeg van zo'n 25 a SO „doe-liet-zel- j door. Mei onderboin MUZIEKFEEST VAN GOUDEN MATTHIAS TE WARMOND wist de oplossing wel: de exporteurs voorstraat moeten de kredieten van een half jaar langer aan de kleine ondernemers in het buitenland afschaffen. Deze onderne-Zwamm,.r,,;tm mertjes kunnen nu, in tegenstelling tot vroeger, zelf credieten opnemen. Beta-j ling binnen 30 dagen door hen en eenzelf- j de termijn voor betaling door exporteurs I aan de kwekers leek hem redelijk. Ookj blijken moeilijkheden te zijn verbonden) aan de credietgeving aan de exporteurs.) 23, tel. 2493. Apotheek: Voorschotense apotheek. Woubrugge dkt.: zie Langeraar. dkt. K. Gill, Zwam- merdam, tel. 01726-2527. De herdenking van 't 50-jarig bestaan van de muzek- en toneelvereniging St. Matthias vindt haar bekroning in een groot muziekfestijn, dat zal plaats vin den op zaterdag 25 mei a.s. om 6.30 uur. Hieraan werken mee „Adest Musica" uit Sassenheim, „Crescendo" uit Hillegom, „St. Jans Fanfare" uit Zoeterwoude en Warmonds Fanfare. Voor elke vereni ging is een bepaalde route vastgesteld en wel als volgt: „Adest Musica": Beatrixlaan, Irene- straat, Dr. Ammanstraat. Warmunda- straat, Burgem. Ketelaarstraat, Dorps straat tot de. St. Nicolaasschool. „Crescendo": Herenweg, Baan, Dorps straat, van Milsdam, Herenweg tot de St. Nicolaasschool. „Warmonds Fanfare" vanaf 't Tref punt, de Herenweg tot aan de spoorweg overgang, dan de Sweilandstraat, Lock- horstlaan. Jan Steenlaan tot aan de St. Nicolaasschool. „St. Jans Fanfare" zal zich opstellen ln de tuin van het jongenshuls by het Warmonderhek en gaat via de Oranje Nassaulaan en Herenweg naar de St. Nicolaasschool. „Adest Musica" en „Crescendo" zullen zich opstellen op het terrein van de heer Th. de Vroomen in het Oosteinde. De show zal om 9.00 uur aanvangen en wordt gehouden op het plein van de St. Nicolaasschool. Na afloop van de show zullen de deel nemende verenigingen op de Baan een gezamenlijke aubade brengen aan de jubilerende vereniging, waarna deze ver eniging om half negen een concert zal geven in de gemeentelijke muziektent. Het einde van deze avond zal gevormd worden door een showtje van de eigen drumband. Al met al ls er voor de mu ziekliefhebbers veel te genieten en voor RIJNSBURG Geboren: Annemieke d.v. J. C. v. Iter- son en A. v. Egmond; Johanna Marcelia d.v. J. A. Brussee en A. v.d. Plas; Jacob z.v. G. v. Delft en G. P. Monster. GLADIOLENKWEKERS EXPOSEREN IN TSJECH0-SL0WAKIJE Deze ploeg begon des avond om half zeven en eerst na half elf werd het ge reedschap neergelegd. Het nieuwe ver enigingsgebouw is 16 meter lang en acht meter breed. Men beoefende het van oud nieuw maken, want de naast ■taande kantine leverde het materiaal voor de nieuwe bestuurskamer en het acheldarechterslokaal. De kantine heeft wanden van masoliet op filmbasla van dekawal: op de vloer ligt linoleum. De verlichting bestaat uit acht neon-arma- turen. Het lid Hans Hendriks verzorgde het schilderwerk en Henk v. d. Voorn legde de gasverwarmlng. Tegenover de ruime entree bevindt zich de Bar met een frontale breedte van ruim 4 >,i me ter. Voor In de hal bevinden zich de toiletten. Vanuit de kantine stapt men in de bestuurskamer; 4%x4 m, waar ook de commissievergaderingen zullen worden gehouden. Achter de zeer royale kantine bevindt zich de keuken, die 2.70x2.20 meet inet het onontbeerlijke magazijn (2x5 m). Voor de scheidsrech ter staat een lokaliteit, inclusief met douche, ter beschikking. Motorische se cretaris J. P. Mense roemt de team geest der leden, die de bouwkosten aan zienlijk „drukten" en de medewerking van uitvoerder C. Persoon; loodgieter Peter v. d. Zande. de klub" Half maart ontving men de bouw vergunning en nagenoeg alle bestuurs leden. ook de heer Klein en Bijwaard, jeugdleider Nico v. Vliet en Gijs v. Eg mond. kortom een elftal startte een financiële actie. Hillegom werd In 9 wij ken verdeeld en per dinsdag 22 mei jl. nog niet ieder is bezocht. Het riante Concordia-Sportpaleis" heeft vele doeleinden: ouderavonden, kader cursussen voor jeugdleiders, vergade ringen van de Jeugdleiders en bij on verhoopte afkeuring der velden: recrea tieve werkzaamheden: daar Is hier alle ruimte voor De R.-K. Sportvereniging ,,Concordla"-Hinegom telt thans 880 le den: vijfhonderd gymnasten en driehon derd voetballers, daarboven ruim 200 donateurs. Het gaat de Hlllegomse sportvereniging om het spel; de vereni ging en de knikkers (de ontbrekende pegulanten) komen er wel" zegt secre taris Mense en met hem voorzitter J. Verhoeven en (uiteraard) penningmees ter J. Brouwer. Wie zaterdagmiddag a.s. 3 uur komt, zal het ongetwijfeld be- K.A.V. VIERDE MARIA MOEDERAVOND Dinsdag vierde de Vrouwenbeweging afdeling KAV de jaarlijkse Maria Moo- deravond. Om kalf acht bestond er veel belangstelling voor de gezamenlijke Eucharistieviering voor intenties van moeders en kinderen ln de St.-Martl- nuskerk. De geestelijk adviseur pastoor A. J. H. Drost hield hier een korte, kernachtige toespraak, waarin hij dn doelstelling van die dag belichte. Te gen half negen trok men naar 't KAJ- gebouw aan do Weeresteinstraat. waar presidente, mevr. Zwart-Kops de da mes welkom heette. Na de Moederhulde brachten scholieren onder leiding van zuster Josephtta verschillende toneel stukjes voor het voetlicht. Kerkevclllng St.-Marflnusparorhle - Na de Pinksterdagen, woensdag 4 juni n.m., zal ln zaal „Flora" de jaarlijkse kerkevelling worden gehouden, o.m. om het houten nood-altaar te doen vervan gen door een definitief. /k lf - zaak had dan ook by na voor het Haagse \J J) een hier Gerechtshof gediend," onthulde hij nog De Leidse kantonrechter, mr. W. de Koning, zette gisteren via zijn vonnls- wijzing voor een 26-jarige tractor- chauffeur uit Leidschendam de celdeur al min of meer op een kier. DeLeid- schendammer reed op 26 juni 1967 met ziin bestelauto op het kruispunt Voor- schoterweg-Churchilllaan door een rood stoplicht. Hij zou er met een heel wat milder vonnis zijn afgekomen ware het niet, dat hij even voorbij het stop licht met hoge snelheid een aldaar ge legen voelgangersoversteekplaats was opgereden en met zijn bestelauto het rijwiel van een overstekend meisje had overreden (het meisje kwam met de schrik vrij) en vervolgens met onver minderde snelheid door was gereden. Via het door ooggetuigen opgenomen kenteken kon hij spoedig door de Rijks politie worden achterhaald, waarbij tevens nog aan het licht kwam, dat hfj geen rijbewijs bezat. Dwars tegen de verklaringen van drie getuigen in, hield verdachte vol, alvorens hij optrok. Ook hield hij staan- dat het verkeerslicht op groen stond de. niet te hebben bemerkt over een rijwiel te zyn gereden. Dat hij zonder daartoe de nodige rijbevoegdheid te bezitten met een bestelauto reed, nam verdachte eveneens nogal licht op, want zo zei hij althans: „Ik bestuur dagelijks een tractor en ben dus aardig aan het verkeer gewend". De officier, mr. C. van Steenderen, die niet twijfelde aan de juistheid van de getuigenverklaringen, nam een en ander allerminst licht op en beëindigde zijn zeer scherp gesteld requisitoir met een eis van drie geldboeten van resp, ƒ40,-, ƒ100,- en ƒ100,-, subs. 48 dagen alsmede bij wijze van ernstige waar schuwing twee weken voorwaardelijke hechtenisstraf met een proefftijd van KATWIJK AAN DEN RIJN be.j aardencontact Nederland niet voldoende rekening houdt) ^'w^nnen'^dat^hdt^niets meer De leden van de Nederlandse Gladioli.* met d<? vraag naar vro€ge raM«n die, lachte te dat inigtng gaat het vermoedelijk naar onuiat er dan geen concurrentie v»n!'e_^ den vleze, want slechts dertig van de „nd" hioemèn."mïm honntüDe kantonrechter achtte de ten laste meer dan duizend waren naar de be- an°ere Roemen, als Dioem oe hoogste gelegde en ook zyns inziens afdoende meer uan uuizeiui waren naar ne ue n... onhreneen Deze enauete Is wnr- f 6 i De Europe. Reeds enige tijd leeft de gedachte om een contactmiddag te beleggen voor de bejaarden in de parochie. Samen met enige dames- en heren-bejaarden heeft de parochiële charitasinstelllng hiertoe nu het initiatief genomen. De betrokkenen worden hiertoe uit genodigd a.s. dinsdag 28 mei des namid dags om drie uur ln het parochiehuis. Het is de bedoeling om met elkander van gedachten te wisselen over de belan gen van de bejaarden en samen te be zien of het gewenst is meer onderling contact aan te gaan. Na een korte inleiding door dr. A. Th. kelijk de bedoeling M. Bakker-Bogaert zou men onder het genieten van een kopje thee. het gesprek hierover willen openen. Tot besluit krijgt men dan een film over Katwijk te zien. Zij die moeilijk kan komen en vervoer nodig heeft, kan dit opgeven aan mevr. Mathot, Kerkstraat 81, tel. 2604. liefst vóór 26 mei. Dan wordt men gehaald en weer thuisgebracht. Bingo Op zaterdagavond 25 mei organiseert de R.K. Jeugdsociëteit haar traditionele jaarlijkse bingo-avond ln het parochiehuls naast de R.K. kerk. het Krelagehuis in ganiseerd door de Commissie Marktont- Haarlem gekomen. Daar werd liet jaar-, wikkeling en Verkoopkunde. verslag van de directeur van de Bloem- ult hft jaarVerslttg van d iNillenkeuringsdienst, Ir. H. van Os. aan- bleek dat de teelt van gehoord en werden bestuursleden geko- llen de Moerdijk steeds verder toeneemt, zen. De leden vernamen van de nieuwe voorzitter, de heer A. J. Preyde, dat de vereniging deze zomer zal exposeren ln Tsjecho-Slowakije. Omdat in dit land een streven tot liberalisatie doorgevoerd wordt lijkt het wel verantwoord om nu al acte de présence te geven. pri). opbrengen. Dese enquete la geor- {eiten dermate ernstig, dat „taaord rVn„, r., i UCWCK" 1 - I hij de geldboeten bracht op driemaal 100,-. subs. 60 dagen en de voorwaar delijke hechtenisstraf verhoogde tot tweemaal 2 weken met een proeftijd van 2 jaar. BENEDEN DE RIVIEREN had de hand Bijzonder onaangenaam voor de gla- diolentelera in de contreien beneden de rivieren is, dat het droogrot daar, blij kens 't jaarverslag van de directeur van JJlV schuur te tonen, dat ook deze knollen goede goede gronden niet bloemen kunnen geven. De grote drang van Nederlandse zijde heeft dit overtuigend bewijs nit de maat acht-tlen is wenste minimum geworden Dhr. Preijde wees er op. dat n macht moet gaan strev „Het ls uw schuld," zei een 46-jarige loswerkman uit Leiden destijds tegen een automobiliste nadat hij mei zijn motorrijwiel op de Hoge woerd achter op haar auto was gereden en aldoend de nodige materiële schade had ver oorzaakt. Hij weigerde dan ook zijn I naam en adres aan de automobiliste bekend te maken en ging er vol gas vandoor. Na via het kentekennummer zijn achterhaald, kwam tevens aan het licht, dat de loswerkman onver zekerd rondreed. Ter zitting distancieerde hij zich ook van elke schuld. „Zij remde plotse- ling zo sterk af, dat ik niet tijdig ge- kkh worden voortgezet. In het seizoen 1966-196' nodig gemaakt, verslag handelde hadj men ook te veel lotte het ge- afkeuringen wegens aantastingen door tlirips veroorzaakt. Men zal, eveneens bij' JSPB met botrytis, de behandeling van de knollen, k0n'stoppen mar veel nauwkeuriger moeten doorvoeren. die aulo moeM vliegen." zo onder verbetering van de kwaliteit van de Men zal ook nauwkeuriger dienen te .chreef hij zijn onschuld. Toen de kan gladiolen. Een onderdeel daarvan ls de rooien om beschadigingen te beperken. tonrechter repliceerde: ,U had afstand hoge pry- Voor de verschillende kwalen kondigde moeten bewaren," n verleden hij maatregelen aan. De heren H. Nieuwenhuia, P. E. J selectiekeuring. Door de r de kleinere maten jaar, die ongekende hoqgten bereikten, minder animo. De heer Preyde haalde verdachte ijgend de schouders op. Inzake het onverzekerd rondrijden kon hij (uiter- G. Bot en P. Visser Czn. hebben aard) geen enkele verontschuldiging tien- of moesten dit statutair doen hun plaat* inbrengen. ZOETERWOUDE GEEN BIBLIOTHEEK In met Hemelvaartsdag de bibliotheek deze week niet geopend, der goede knollen gatui vragen. Een de Wit, J. Jacobs en J. de Wit Czn. Deikerd was en zich „uit de voeten" wilde De volgende week donderdag is er antwoord daarop is moeilyk te geven. secretaris, de heer J. H. L. Vink heeft maken nam de officier hoog op. „Het weer normaal uitlening van boeken. Vast staat ln ieder geval biykens een I zich tooh weer beschikbaar gesteld. Iwas op 't randje van misdrijf en deze i min- nftsaan de heren N. A. Nijssen, A. Het feit. dat verdachte niet verze- alvorens, gezien de ernst van de feiten, zowel twee geldboeten van resp. ƒ30,- en 150.- subs. 40 dagen als de onvoor waardelijke ontzegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 mnd. „Ik moet al ƒ250,- schade opbrengen en kan zo'n hoge boete niet extra be talen," aldus verdachtes laatste woord. De kantonrechter was echter niet al leen onverbiddellijk maar achtte eerst genoemd boetebedrag zelfs nog te mild. Hij monniste derhalve met 50,- en 100,- en de geëiste onvoorwaardelijke ontzegging. Wéér te hard ter plaatse de maximum snelheid 110 km per uur bedroeg. ,,Er was praktisch geen verkeer op de weg en dus was mijns inziens een hogere snelheid niet gevaarlijk. Overi gens heb ik niet nauwkeurig op de snelheidsmeter gelet," aldus verklaarde verdachte zijn overtreding. „U bent al driemaal eerder voor het overtreden van de maximum snelheid veroordeeld en er loopt nog een proef tijd inzake een voorwaardelijke ont zegging van uw rijbevoegdheid." las de kantonrechter in verdachtes dossier en trok hieruit de conclusie, dot de directeur het met de wetsbepalingen niet zo nauw nam. De officier was tot dezelfde conclusie gekomen en eiste daarom ditmaal niet alleen een geldboete van 75,-' subs. 15 dagen doch ook een onvoorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegd heid voor de tijd van 6 maanden. Verdachte zag het als een „pechzaak" en achtte de straf dan ook rijkelijk te hoog. De rechter vonniste met 50.- subs. 10 dagen en de gevraagde on voorwaardelijke ontzegging. „Maar ik kan in mijn werk een rijbewijs niet missen," protesteerde verdachte hierna tegen de intrekking van zijn rijbewijs. „Na een voorwaar delijke ontzegging is de maat nu echt vol," gaf de kantonrechter verdachte tot bescheid. Recidivist Een 39-jarige grossier uit Haarlem stond voor de balie, omdat hij na een inhaalmanoeuvre met zijn auto op Rijksweg 8 onder Sassenheim een auto bus had „gesneden", hetgeen een bot sing tot gevolg had. „Toen ik naar rechts ging moet die buschauffeur har der zijn gaan rijden, want er was nog ruimte genoeg," aldus de strekking van verdachtes verweer Niet alleen het feit, dat hij de bus chauffeur de schuld wilde geven, doch ook de twee veroordelingen die hij wegens te hard rijden al achter de rug had, pleitte, aldus de kantonrechter, allerminst in verdachtes voordeel Een en ander bracht de officier dan ook tot een eis van 125,- boete subs. 25 dagen en de onvoorwaardelijke ont zegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maanden. „Ik kan m'n rijbewijs niet missen." benutte verdachte zijn laatste woord. De kantonrechter was bereid hem nog een kans te geven en bepaalde zijn vonnis op een geldboete van 200,- subs. 40 dagen en een voorwaardelijke ontzegging met een proeftijd van 2 jaar. INGELANDEN VANELSCEEST VERGADERDEN TE RIJNSBURG In hotel „De Monye" kwamen gister- Dit besluit houdt in dut de bloemisten •ond «Ie ingelanden van polder Eist- hu" watervoorziening zelf moeten regelen door middel van een pompinstal- latie. In de rondvraag kwam ook de weg in de polder wéér t«> sprake. De vraag werd n.l. gesteld hoe ver het gesprek met de gemeente gevorderd was voor tie aankoop van de weg door b. en geest In vergadering bijeen. Voorzitter Joh. Kromhout opende deze vergadering met een welkomstwoord waarin hij zyn biydschap uitsprak dat de opkomst nog al bevredigend was. Hierna kreeg de secretaris-penningmeester de heer Bogerd gelegenheid tot het lezen van notulen die onveranderd werden goedge- trenrd. V.rvolg.M w.rrt d, retrenlng J' H"n.VTO'* lcU I dit 1aar aan de wee* ettilnnn wordt wanr. 1967 vastgesteld met een uitgave van ƒ14.110,58 en een ontvangst van 12.116,95 dus een verlies van 1993,64. De begroting 1968 werd vastgesteld op een bedrag van 10.000. Aan het be stuur werd machtiging verleend tot het doen van af- en oversehrljvlngen op do begrotingspost. Eveneens tol onderhand se aanbesteding of uitvoering vun wer ken in eigen beheer voor een bedrng van 10.000, Verder werd hel voorstel van het bestuur om de polderlaaten van 26,- tot 30,- te verhogen goedgekeurd. Tot leden vun de commissie voor het onder zoek «Ier rekening 1968 werden de heren G. v. Egmond en W. Kromhout benoemd en als plaatsvervangend lid de heer J. Oostdam. De mededelingen van het be stuur hielden o.m. In dat de ing«-lun«len notitie moeten nemen dat bij het stroo ien van kunstmest de lege zakken niet ln de sloten gedeponeerd worden. Verder heeft het bestuur besloten om het water ln de polder voor de bloemis ten niet meer op te Voeren aangezien de boeren daar last van hebben. Het is de bedoeling om het water op zornerpell te houden d.w.z. het peil van Rynland, dit jaar aan de weg gedaan wordt, waar op de voorzitter antwoorde dat tevens hieraan aandacht zal worden besteed. KATWIJK Katwijkse helatdde tol voor onbevoegd rijden op bromfiets Door onbekende oorzaak heeft het 14-jarige meisje W. Hoek gisteravond om 22.30 uur op de Parklaan te Kat wijk waar zij met een bromfiets in oostelijke richting reed, plotseling de macht over het stuur verloren waar door zij kwam te vallen. De Katwijkse raakte daarbij buiten bewustzijn en moest met een hoofdwond naar het Diaconessenhuis vervoerd worden. Een duopassagiere, die ongedeerd bleef, kon ook niet verklaren wat de oorzaak van de val van het tot het besturen »an een bromfiets nog niet bevoegde meisje was.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5