SeCoidóeGotwa/nt ALICE OPPENHEIM: gaaf staaltje van televisieschermen van ERVAREN UITVOERDER Film vanavond Cupfinale uit Rotterdam DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 MEI 1968 Sc hij, nwerper op Kamer ontbinding A AN de wetenschappelijke behandeling van actuele politieke en staatkundige vraagstukken is een belangrijke studie toegevoegd: het boek „Recht van Kamerontbinding, waarmee A.R.-secre- taris mr. De Kwaadsteniet vrijdag aan de vrije universiteit gepromoveerd is. Actueel is dit proefschrift in dubbele mate, omdat De Kwaadsteniet grote aandacht besteedt aan Kamerontbinding als middel om bij „stagnatie van de staatsmachine" Inclusief politieke crisis voor een oplossing te zorgen. Wanneer er conflicten leven waarbij de [iiit regeringspartijen en/of het kabinet j kan, bevestigend geantwoord kunnen betroken zijn en er niet op andere wijze worden, een oplossing te vinden is, dan kón Kamerontbinding het middel zijn i dat ze niet alleen de Kamerleden en j politieke partijen, maar ook de burgers interesseert, dan is de democratie bij I Kamerontbinding en vervroegde ver kiezingen gebaat. Mits tenminste aan één van de twee volgende voorwaarden wordt voldaan: óf de kiezers moeten de gelegenheid krijgen bij het uitbrengen van hun stem tevens hun mening tot uitdrukking te brengen om het PunG dat tot het uit breken van de Kamerontbinding leidde óf ze moeten de keuze krijgen tussen bepaalde politieke combinaties. Dat laatste met name, wanneer de kabinets crisis en/of Kamerontbinding in feite veroorzaakt werd door een conflict in de tot dusverre samenwerkende par tijen. Is de gang van zaken zo, dan zou op de vraag van de jonge doctor De Kwaadsteniet of Kamerontbinding een duidelijke uitweg uit een impasse zijn „de kaarten opnieuw te schudden' voor het verder beleid een basis te leggen. De A.R.-secretaris haast zich zelf te betogen, dat by zulke tussentijdse Kamerverkiezingen de kiezers meestal in feite geen uitspraak doen over de oorzaak van de politieke crisis een beslist tegenstander van het refe rendum over dit soort zaken) en hij vindt dat Kamerontbinding geen jegel mag worden, maar uitzondering dient te blijven. Maar in elk geval krijgen de kiezers bij vervroegde verkiezingen gelegen heid om partyen met zetelwinst te be lonen of met zetelverlies te straffen. Indirect krijgen die kiezers dus toch een gelegenheid om het hunne te zeggen over het gevoerde regeringsbeleid. Hy bevestigt, dat daarby eventueel ko mende veranderingen in het kies stelsel en partywezen die gelegenheid praktisch aanzieniyk kunnen vergroten. EN daarmee is dan weer het probleem van ons politiek bestel teruggebracht op het punt waar het inderdaad het meeste wringt. Kamerontbinding vinden ook wij het geschikte middel om in een belangrijke crisis uitkomst te brengen, mits men het reserveert voor echt belangrijke kwesties en by wijze van uitzondering toepast. We hebben vóór en na de tweede wereldoorlog in Nederland by herhaling kabinetscrises gekend, die zich toespitsten op een bagatelle: dan moet men de Kamer maar rustig laten zitten en de leidende politici hun gang laten gaan om met pleisters en lijm de brokken te repareren. Maar ligt aan een crisis een echt groot geschil ten grond slag, een zaak waarvan men weten kan, FT nog toe is helaas - dc praktijk in ons politieke en parle mentaire bedryf wel eens anders ge weest. Bij alle meningsverschillen over de methode waarop Nederland een gro tere politieke duidelijkheid zou kunnen krijgen, zyn de politici het althans binnenskamers wel erover eens, dat een van de grootste knelpunten de kabinets formatie is. Wanneer voor dit knelpunt een op lossing kan worden gevonden, graag; zeer graag zelfs. Onze lezers weten, dat wij geen grote bewonderaars zyn van de vèr-gaande en vrijwel in alles bindende afspraken, waarmee onder meer de Politieke Partij Radikalen de verkiezingen zou willen laten plaats vinden. Om dan maar niet te spreken van min of meer geforceerde pogingen om tot een twee-partijenstelsel te ge- Maar nu Kamerontbinding en ver vroegde verkiezingen begeren we wel iets meer dan het alleen maar opnieuw schudden van de kaarten. Op zo'n' mo ment behoort de kiezer zeker te weten vyat de partij waarop hij stemt, van plan is concreet terzake van het regeringsbeleid te doen. Na Kamer ontbinding zouden de politieke pro gramma's derhalve korte, duideiyke stukken moeten zyn; vooral gericht op de knelpunten zoals die in het parle mentaire bedryf zyn gebleken. Gebeurt dit, dan kan de kiezer ook ontdekken welke combinatie of com binaties er als regeringsteams uit de bus kunnen komen. Bij normale algemene verkiezingen ligt de zaak iets moei lijker hoewel ook hier een betere me thode mogelijk moet zyn. Worden de Staten-Generaal naar huis gestuurd als gevolg van een politieke crisis, dan moet men de inspraak van de burger daarin onomstotelijk maken. (Van verslaggeve VOORBURG Temidden der verleidelijke sirenen, die in de beeldbuisbranding: van ons televisietoestel de avondvul lende lof der zuilen bezingen, bevindt zieh sinds kort ook de 28-jarige, donkerblonde, uiterst zelfverzekerde Alice Oppen- heim uit Voorburg. Samen met Ad van Emmenes' blonde 19- jarige dochter Viola heeft zij gezorgd voor een strelende ver sterking van het sterk uitgedunde korps van AVRO-televisie- omrocpsters. Allee Oppenheim dankt haar uitverkiezing aan de schijnbaar nonchalante manier, waarop zjj in een slijtageslag met 500 mededingsters glorieus overeind bleef. Deze ex-KLM-ste- wardess. die sinds enkele jaren als speciale gastvrouw van onze nationale luchtvaartmaatschappij ronddolende VIPS door de Nederlandse dreven gidst (onder haar gasten waren ook stervelingen van authentieke koninklijke bloede) had reeds wat radiowerk voor de AVRO gedaan, voordat ze haar eer ste demonstralie televisieschermen voor de Nederlandse huiskamers gaf. Zei ze na afloop van haar bijzonder geslaag de start een gaaf natuurtalent, volgens televisiedeskundi gen „Ik begrijp die plotselinge persbelangstelling voor my niet erg goed. Ik ben pas begonnen, moet nog alles bewUzen. Ik zou niet weten, wat ik voor zinnigs over dit nieuwe part time baantje zou moeten zeggen. Ze kunnen beter nog een jaartje wachten". NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingen 01 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50' uur: Pipo de Clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.06 uur: De drie musketiers, tv-serie 19.31 uur: Panoramiek 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zendtijd politieke partijen (PSP) VPRO: 20.30 uur: Een mens is maar ee Goed nieuws DUIDELIJKE taal heeft het bestuur van de Partij van de Arbeid gesproken in zyn verklaring, die het propageren van geweld en het aanzetten tot het ondermynen van de rechtsstaat onvoorwaardeiyk afwijst. Met het socialistisch beginselprogramma laten zich geen parlementaire en buiten parlementaire middelen verenigen, die buiten het kader van de democratische rechtsstaat vallen, ook al zou die rechtsstaat naar het inzicht van de Party van de Arbeid onvolkomen zyn. Zo'n belangrijke verklaring is goed nieuws, omdat ze de democratische instelling van een van onze belangrijke politieke partijen bevestigt. Nog beter nieuws zou het zijn te weten, dat alle groepen binnen de Partij van de Arbeid deze verklaring onderschrijven. Doen z( dat niet, dan zou de politieke duidelijk heid erbij-"gebaat zijn, wanneer zulks ook openlijk bekend werd gemaakt. Misschien wordt dan duideiyk, dat het veel geprezen progressieve link er- blok nu al bedreigd wordt door twee spalt tussen hen, die alleen in demo cratische oplossingen via de normen van een rechtsstaat geloven en anderen voor wie een rechtsstaat in Nederland al een niet meer beslissend uitgangspunt is. Geen nieuws ring, waarmee mej. A. Kessel de Tweede Kamer ervan op de hoogte stelde dat ze geen lid meer van de K.V.P.-fractie is. De verklaring bevatte geeh enkel nieuw gezichtspunt; de beide politieke vrienden, die mej. Kessel in de „groep- Aarden" gezelschap .houden, hebben in houdelijk precies hetzelfde gezegd en hoewel mej. Kessel door haar ziekte persoonlijk niet eerder in staat was de Tweede Kamer mondeling van haar besluit op de hoogte te stellen, komt haar verlate verklaring als mosterd na de maaltijd. Voor dit soort gevallen kunnen de Kamerleden beter een andere procedure gaan volgen. Ook „voor de notulen" lijkt ons een andere methode om parlement en volk officieel van een al lang bekende beslissing om „uit te treden" of „over te stappen" op de hoogte te stellen meer zinvol, dus aanbevelenswaardig. Het toverkabinet van Papa Doe HET eiland Hispaniola is verdeeld in twee republieken: de Dominicaanse Republiek en Haïti. Over deze laatste republiek heerst een van de gruwelijkste figuren, die de tijd van nu opgeleverd heeft: president Frangois Duvalier, bij genaamd Papa Doe. eens een sociaal voelend plattelandsarts, thans een tiran van de ergste soort, die alle facetten van het leven op dit eens door Toussaint Lou- verture bevrijde eiland beheerst en con troleert. Hij beschikt over een uitvoerend orgaan van duizenden beroepsmoorde naars en -folteraars, die als statussymbool een zeer donkere zonnebril dragen en de vreemd aandoende naam van Ton Ton Macoute voeren. Papa Doe pleegt zijn in zijn studietijd opgedane anatomische kennis te verrij ken door persoonlijk vermoedelijke te genstanders in zijn privéfolterkamer on der handen te nemen. De Ton Ton Ma coute zorgt voor het grovere werk. Daar naast heeft hij de bij tirannen meer ge voelde behoefte om zich voor te doen als de goede landsvader, die zijn negerrepu bliek tegen allerlei gevaren beschermt. Het Papa Doe heeft ongeveer dezelfde inhoud als „Big Brother" in Orwelis kille toekomstvisie. Duvaliers macht heeft sterke bindingen met de ietwat merkaardige voedoecultus op Haïti, een mengsel van toverij, waar zeggerij en exaltatie, de laatste tijd veel al doorspekt met katholieke symbolen. Het urenlange, obsederend gedreun van de voedoetrommen, brengt de aanhangers in een toestand van exaltatie en trance, waarin zij deel heten te hebben aan de geest. Papa Doe beschouwt zichzelf als de oppervoedoepriester, hoewel hij de voorkeur geeft aan het executiepeloton boven de voedoetrom. Tegen dit zeer wrede regime is al vaak verzet geboden, maar tot dusverre is Papa Doc met zijn ingrijpende maat regelen en zijn griezelige hokus-pokus al zijn tegenstanders de baas gebleven De invasie die dezer dagen heeft plaats gehad, is, zo laat het zich aanzien, van iets groter omvang, dan de voorafgaande pogingen om Duvalier te onttronen. Al deze pogingen kunnen slechts succes heb ben, als de van angst verlamde bevol king zich van deze angst bevrijdt en met de voorlopers van het verzet optrekt te gen Papa Does presidentiële paleis. Een in grote trekken waarheidsgetrouw beeld hoe het er in Cuba toegaat is toevallig van morgen af in Den Haag te zien in de film „The Comedans", naar een boek van Graham Greene. Voor spoedige indiensttreding gevraagd: N.V. BOUWBUREAU BRANDWIJK VAN RUYSDAELLAAN 2 LEIDSCHENDAM TELEFOON 01761-4460 of 3995 Arthur Seaton is een harde werker, die het weekeinde beschouwd als welkome afwisseling. Dan pas is zichzelf en behoeft hij niet mee het gareel van de maatschappij te lopen. In het weekeinde drinkt Arthur tot hij niet meer kan staan en onder houdt hij een vérhouding met de echt genote van een van zijn collega's. Pas als zij een kind van hem verwacht, be seft hij zijn verantwoordelijkheden huwt een ander meisje, vastbesloten de maatschappij te assen, al weet hij nog niet hoe. Aldus de inhoud van „Za terdagavond - zondagmorgen". Zo op papier een onaantrekkelijk gegeven, dat door de prachtige creatie van Albert Finney tot aangrijpende verhaalstof wordt. Finney speelt zijn rol zó echt, dat wij vergeten dat er geacteerd wordt en dat geldt ook voor Rachel Roberts als de getrouwde Brenda, die wij ft giechelend wezentje in een enkele scene een door het noodlot zwaa troffen vrouw wordt. (Nederland I - 21.35 uur). Kanjer Koning weer van start HILVERSUM Ook dit jaar wet de KRO-radio ruim aandacht schenken aan hengelsport, die in Nederland 700.000 beoefenaars kent. De KRO or ganiseert deze Kanjer Koning Kompe titie in samenwerking met DIBEVO, met schippers van sport- en visboten en de afdeling S. en B. te Utrecht de directie der Visserijen. De Kanjer Koning Kompetitie 1968 start woensdag 26 juni a.s. en eindigt op woensdag 25 september. Iedere terdagavond zal de KRO-radio de uit slagen van deze competitie bekend maken. Deze uitzendingen worden be geleid door de heer J. A. van Hurck, adjunct directeur der Visserijen. De „Kanjer Koning" zal aan het eind van het seizoen worden beloond met een prijs van 2.000 gulden. Wereldpremière van compositie „Genesis" Dc NCRV brengt morgenavond in kleur de wereldpremière van een compositie van ir. Henk Badings „Ge nesis". Dit werk werd in opdracht van het ministerie van Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk geschreven voor soli, mannenkoor, slagwerk en elektronische muziek. De uitvoerenden zijn: het koninklijk mannenkoor „Die Haghe Sangers", Lieu we Visser, bas, Harry Beyer sber- gen van Henegouwen, tenor, Ria Borg- meijer, celesta, Lia van Calsteren, pau ken, Piet Bouwmeester, vibrafoon en Mijndert van den Berg, buisklokken. Dirigent is Jos Vranken. Wat 't beeld betreft dit neemt voor al in een dergelijk programma een yiiterst belangrijke plaats in het vol gende: in Polen ontmoette Badings de beeldende kunstenaar Stan Ostaja-Kot- kowski, die bij de muziek een serie be wegende beelden heeft vervaardigd in felle kleuren. Voor de televisie-uitzen ding maakten regisseur Rob Mariouw Smit en decorontwerper Jan Does in de glasfabriek Van Tetterode te Amsterdam nog een aantal „kleu renbeelden". De aan het eerste bijbel boek ontleende teksten worden in het Engels gezongen. (Morgenavond Nederland II - 21.35 Europese prijs public relations voorNed.sticliting blic relations, die dezer dagen in Ham burg door vertegenwoordigers uit 10 landen werd bijgewoond, heeft met alge mene stemmen de Europese prijs voor de beste public-relationsactiviteit in 1967 toegekend aan de Nederlandse Stichting Public Relations voor Land- en Tuinbouw. De betekenis van het onder werp ,de principes en de systematiek van het public-relationswerk, de verkregen resultaten en de draagwijdte daarvan waren onder meer maatstaven voor de beoordelin gvan de jury. De uitreiking van de Europese public- relationsprijs zal geschieden tijdens de volgende algemene vergadering van het Europese centrum voor public relations in mei 1969 te Dublin. De directeur van de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw, de heer F. A. M. Wilbers, zal bij die gelegenheid een uiteenzetting ge ven over het werk, dat ook in andere Europese landen reeds de aandacht heeft getrokken. „SPORTPANORAMA" Economische aspecten van betaald voetbal HILVERSUM De economische dewerker van „Het Parool" ei AVRO, dc heer E. Peereboom, maandag in een aflevering „AVRO's Sportpanoraraa" spreken met de heren H. A. Burgwal, secretaris- penningmeester van de KNVB i Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, over enkele fi- nancieel-economiscbc aspecten van betaalde voetbal. Dit onderwerp is momenteel zeer tueel, omdat traditiegetrouw aan eind van het seizoen geruchten fusies en eventuele terugkeer van of andere semi-profclub naar het a teurvoetbal de ronde doen. De presen tatie berust bij Koen Verhoeff, Bob Bremer heeft de cameraregie. H.S.V. HamburgA.C. Milan De N.T.S. zendt morgenavond eei rechtstreekse reportage uit van de fi' nale van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars, een wedstrijd die in bet Feijenoord Stadion in Rotter' dam wordt gespeeld tussen H.S.V. Hamburg en A.C. Milan.' De reportage wordt door Herman Kuip hof van commentaar voorzien. De re gie is in handen van Ad Versney. In de pauze wordt, voor Nederland, in de vorm van een korte aflevering van N.T.S.-Sport een overzicht gegeven van de sportgebeurtenissen op Hemelvaarts dag, met name van voetbalwedstrij- (Morgenavond Nederland I - 20.12 uur) Jazzconcours te Loosdrecht LOOSDRECHT Voor de He maal vindt het Loosdrecht Jazz Concours in Jachthaven Van Dijk, Oud-Loosdrecht- scduk 253, Oud-Loosdrecht, plaats. Het wordt traditiegetrouw door Max van Praag en de N.V. Phonogram in nau we samenwerking met de VARA geor ganiseerd. De data zijn de zondag avonden 7. 14. 21, 28 juli. 4, 11 en 18 augustus. Deze laatste datum is de fi nale-avond, die weer op de televisie zal worden uitgezonden. De deelnemende ensembles zullen dit jaar optreden in vier categorieën: oude jazz, moderne jazz, free jazz en big bands. Er is in de kringen der jazz- amateurs een stijgende belangstelling voor het spelen in big-band-formaties (vorig jaar won het Orkest Hans der Veen, veertien musici, een dirigent en een vocaliste, de eerste prijs in d< moderne categorie) en men zal trach ten, iedere avond een big band te la ten optreden. Behalve prijzen in leder der viei groepen is er de Wisselprijs voor het best-beoordeelde orkest van het gehele concours, beschikbaar gesteld door de Gemeente Loosdrecht en uit te reiken door burgemeester mr, Vunderink van deze gemeente. De jury bleef onveranderd: Aad Bos, Ben Bunders, Rolf ten Kate, Michiel de Ruyter, Tony Vos en Anton Wit- Finalisten voor KRO-zangfestival Duitse t.v.-show door Willy van Hemert Vorig jaar november verbleef de Ne derlandse regisseur Willy van Hemert enige tijd in Duitsland, v show moest regisseren voor het Zweites Deutsches Fernsehen, die daar onder de titel „Von uns für Sie" op tweede kerstdag 1967 werd uitgezonden. De NCRV zal deze show gedeeltelijk en voorzien van een Nederlandse presen tatie morgenavond uitzenden. In deze show, die hier de titel „Van ons voor u" kreeg, zal men kennis kun nen maken met de vocale solisten: An na Moffo, Hermann Prey, Wieslaw Ochmann, Gretl Hartung, Ursula Rei- chardt, Joe Ames en Kurt Pratsch Kaufmann. Het Berlijns Radio Sym fonie Orkest speelt onder leiding van Loren Maazel en Kurt Rabenstein en ook speelt het RIAS-dansorkest o.l.v. Dave Hildinger. Tenslotte zal ook het ballet van de Berlijnse Staatsopera op treden. Op het progamma staan frag menten uit de opera's Carmen, Don Giovanni, Hoffmanns vertellingen, Tosca en La Traviata en uit musicals van Irving Berlin, Rodgers en Ham- mersstein, George Gershwin en Frede rick Löwe. (Morgenavond Nederland II Forum, discussie 21.35 uur: Zaterdagavond - zondagmorgen, film NTS: 23.05 uur: Stichting Socutera 23.20 uur: Tweede journaal 23.25 uur: Openbaar Kunstbezit NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws ii KRO: 19.03 uur: het kort De Falklandeilanden, documentaire 19.30 uur: Gertrud Stranitzkl, tv-serie 19.55 uur: Proloog door W. J. de Graaff, pr. NTS: 20.00 uur: Journaal KRO: 20.20 uur: De Hep Stars, muziekprogramma 20.40 uur: Kijk op kunst 21.20 uur: De achillespees, film 21.50 uur: in Washington NTS: 22.15 uur: Tweede journaal De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. HILVERSUM I VARA: 20.45—21.25 uur: Mu-zi-ka-lei-do-skoop, gevarieerd programma 23.20—23.55 uur: Jazz-magózine VRU: 20.00—21.45 uur: Avondconcert (stereo) 22.40—23.55 uur: Iks een sprong in het duister (stereo) Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00. 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 20.12 Cabaret der Onbekenden LOOSDRECHT Het tiende jaar van het Cabaret der Onbekenden (voor zangers, zangeressen, vocale ensem bles, beatgroepen enz.) onderscheidt zich van 't negende, doordat de VARA zoveel vertrouwen in de kwaliteit heeft dat men de finale van dit concours op zaterdagavond 10 augustus recht streeks per tv zal uitzenden. De ove rige avonden zijn op woensdag 26 jnni, 3, 10, 17, 24 en 31 juli. Aan elkeconcoursafvond zullen 's mid dags vóórselecties in Jachthaven Van Dijk voorafgaan. Een nieuwe bepaling is, dat ieder optreden één Nederlands nummer moet bevatten. In verband hiermee vertoont het con cours een verheugend aspect: voor zo ver deze Nederlandse nummers eigen werk zijn, zullen zij door de jury afzon derlijk worden beoordeeld. Voor het beste eigen nummer stelt de Stichting Conamus een prijs van f250,- beschik baar. De NRU-doet hetzelfde en laat bovendien het gekozen werkje instru mentaal door het Metropole Orkest uit- De jury voor het Cabaret moet nog worden vastgesteld. In ieder geval zul len platenproducer Joke van Halen en organisator Max van Praag er deel van uitmaken. Verder zullen door ra dio en tv aan te wijzen functionaris sen er zitting in hebben. TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I NTS: 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort VPRO: 19.03 uur: Alice in Wonderland, tekenfilm NTS: 20.00 uur: Journaal 20.12 uur: Hamburger SV AC Milan, Europa- Cup voetbal 22.00 uur: Shakespeare in de 22.40 uur: Tweede journaal NEDERLAND II NTS: 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Van gewest tot gewest 19.25 uur: Internationaal Agrarisch Nieuws 19.45 uur: Openbaar Kunstbezit 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.12 uur: Van ons voor U, amusementsprogramm a 21.10 uur: Een dag als vandaag, overpeinzing 21.35 uur: Genesis, muziek - 22.00 uur: Dichterbij de profeten NTS: 22.30 uur: Tweede journaal De met e aangegeven programma's zyn kleurentelevisieprogramma's HILVERSUM I AVRO: 10.00—13.00 uur: Free kick, verzoekplaten 13-.30—17.00 uur: Free kiek, deel 2 23.00—23.55 uur: Fantasio, pop-show HILVERSUM II KRO: 9.00—10.00 uur: Eucharistieviering NRU: 13.45—14.30 uur: The Fairey Band (stereo) NCRV: 20.15—21.50 uur: Muziek muziek muziek (stereo) 23.00—23.55 uur: Studio 2300, magazine Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 8.00, 11.00. 13.00. 16.00, 18.00, 19.30. 22.30, 23.55 HILVERSUM n: 8.00, 10.00, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM IU: Elk heel uur vanaf 9.00 TELEVISIE VRIJDAG: NEDERLAND I: NTS/NÖT: 10.45 uur: Naar het voortgezet onderwijs 11.10 uur: Het protest 11.35 uur: Walter and Connie RADIO PROGRAMMA Partij. Spreker: de Kwaadsteniet, secretaris so: Metsjeskoc Wleringen de pendeldler Holland. 10.30 Nieuws. 19.35 weekoverzicht. 19.45 Akkoord: rleerd platenprogramma. 20.1! 21.50 Stereo: Licht instrumentaal en- Ie. 22.15 Stereo: Nederlandse chansons. 22.30 Nieuws. 22.40 S.O.S.-berichten. 22.45 Actualiteiten. 22.65 Stereo: Moderne muziek (gr). 23.20 Radio Jazz Magazine. 23.55-24.00 HILVERSUM n (298 m) NCRV 18.00 Gewijde muziek (gr.). 18.30 Nieuws en weer atje. 18.4(1 Actualiteiten. NRU: 19.00 Open- r Kunstbezit. 19.10 Wegwezen....!: vakan- 20.00 Stereo: Berliner moderne en klassieke Spiegel*10- 21-45 Gra 18.03 Voor de soldater isofle. 18.50 Sportl (herhaling). 19.01 nuziek. In de pauze: imofoonmuziek. 22.05 9.15 Leger des 23.00 Studio 2300: geva- HILVERSUM 111 (240 FM-kanalen). s. 9.02 Voor de zieken. lek bij de koffie. (U.oo .00 Nieuws. 12.03 Lichte 13.07 T.N.T. Pop-In: pop- lORRRrrrr: plater BRUSSEL NED (324 m) 12.55 Programmaovet 'e schlpperi '.loilclm:;ri zicht en SOS-berichten 13.00 Nieuws, weerbericht 13.15 Voor de soldaten, i Arbeldsvrede: gelegenheidsprogramma op Hemelvaartsdag. 14.20 Lichte muziek. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Hand In hand met Ne derland. 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte orgelmu ziek. 17.30 Llederenprogramma. 18.00 Nieuws. 18.03 Klankbeeld. 18.28 Paardesportuitslagen. 18.30 Katholiek-godsdienstige uitzending. 19.00 HILVERSUM I PRO: 7.54 Deze''dag! AVRO: grammoft de dag. NRU: o). Arbeiris' (Van 0 troepcorrespondent) AMSTERDAM In het Tropenmu seum te Amsterdam kwamen gister middag 13 schoolkoren bijeen voor de halve finale van het KRO-kinderzang- festival 1968. Na een spannende uitvoe ring deelde de jury, bestaande uit Pau la van Alphen. broeder Letantius en Harry Bannink, mee, dat de navolgen de zes schoolkoortjes zich in de finale hebben geplaatst: 1. St.-Louisschool uit Weert 54 punten; 2. Bernadetteschool uit 's-Hertogen- bosch 52'/t punt; 3. Onze Lieve Vrouw van Lourdesschool uit Rotterdam, 49 punter.; 4. Angelaschool uit Echt 48 punten; 5. en 6. Helenaschool uit Nij megen en St-Anneschool uit Hilver sum beide met 47 punten. De finale van het kinderzangfestival op zaterdagmiddag 1 juni in de Singer- concertzaal te Laren zal door de KRO- radio en -televisie worden uitgezon- Nick Ileizenberg en i kwamen ook gisteren in NCRV's „Hier en Nu" met een goede reportage uit stakend Parys. Goed om dc informatie die de beelden boden en ook omdat twee antagonisten onder de depute' een communist en een gaullist, duide- lijk verklaarden, waar het hun inzien* op aankwam. „Hier en Nu" pakte ook de aangekondigde loonmaatregelen van minister Roolvink aan. CNV'cr Van Eibergen deed liet standpunt van dc drie vakcentrales uit de doeken, maar voor echt-nieuws konden we pas bü het laatste NTS-journaal terecht. Internationaal Gezien, óók van do NCRV. is een aardige rubriek om het onverplichte karakter ervan Er bui telen heel wat onderwerpen over het scherm, niet allemaal even geslaagd, maar door dc grote variaties toch wel aantrekkelijk. Soms heel aantrekkelijk zelfs, zoals ditmaal de knappe Tsje chische poppenfilm Jiri Trnka. Een tegenvaller was de documentaire over Comenius. Er liep een verklede man in rond en er waren beelden van oude prenten en van het Comenius- mausoleum te Naarden. De tekst was zo leeg als een t.v.-tekst maar kan zyn: veel jaartallen en plaatsnamen, een vaag aandenken van Comenius' inzich ten over een verenigd Europa en niets wezeniyks over zyn pedagogische principes. Vg. dag door theologlsc en voor land- en tulnbou\ iaat. 13.30 Free Kick: gc\ jeugd. Nieuws). 17.00 Discussie door jonge m over een boek van Robert Kennedy. 17.55 SOS-bericnten. 18.00 Nieuws. 18.15 Radloji naai. 18.20 Uitzending van de Christelijk ugd. 19.30 Nieuws. IKOR i dichtbij. 19.40 Avondge- ree Kick, gevarieerd pro- AVRO: 20.05 HILVERSUM II (290 m). KRO: 8.00 Nl 8.15 Stereo: Badinerie: klassieke en m nc grammofoonmuziek. 8.55 Inleiding mis. 9.00 Hoogmis. NRU: 10.00 Nieuws. 11.15 SOS-berichten. NCRV: igen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Va- clbuffet. 13.30 Stereo: Lichte 'jzlek. NRU: 13.45 Stereo: n plano: klassieke en moderne muziek. 1 De Jeugd bijeen: verslagen van drie Jsdagen op Hemelvaartsdag. NRU: 15.30 taal. 17.00 Langs d. schouwingen t Olympiads Toei Spektrum: nieuws uit de protestants ■tanden). AVRO: 10.00 Voor de kleu- (gr). (11.00- ichten. NRU: l!o2 Nlèui 2.00 Blik op de Mededelingen >i lichting: 12.29 Uitzending NRU: 12.39 Stereo: Lichte nws. VARA: 13.11 Actual klas i Ste- !k (gr) Nederlandse volksi assy iwlng: Revolutie als denk' de as: programma over volksgebrut- lnternationa- iportage over Olym- erland. VPRO: 16.00 r thuiszittenden. 16.45 moderne liederen. 17.40 licht gevarlet TROS: 15.00 15.30 Uit de s jongeren. i6.fllHHHHMPm8|SBS!fl!P 16.07 Film-memo. 16.30 Boem!: programma ior de jeugd. 17.15 Gevarieerd programma. .80 Sportkompas. 17.50 Actualiteiten. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) 's. 9.02 Klink-klaar. zonder leuws. 10.03 Klink-klaar titles. VPRO: 1200 Nieuws8' 12.03 Agen^OM)! Nieuws. 13.03 Lichte grammofoonmu- 13.30 Help: gevarieerd plntenprogram- TROS: 14.0(1 Nieuws. 14.03 Actualiteiten. Van 2 tot 3 op III: nieuwe grammo foonplaten. AVRO: 15.00 Nieuws. 15.03 Mu- (kkantjes: licht muziekprogramma. 16 00 16.03 Operrettevaria. 17.00 Nieuws.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2