Fraulein Morenna zag voor HSV een Pokal in koffiedik AC Milan moet ook optornen tegen leger Schlachtenbummler TWEE PLOEGEN, EEN GEDACHTE: WINNEN! Plooyers systeem daverend succes dank zij Holl, Désar en Leget UVS-spelers schitteren in amateurelftal UVS-ADO (amateurs) Helenio Herrcra naar Madrid? //N Boekje volmaken met activiteit WOENSDAG 22 MEI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 ZEIST/ROTTERDAM Een bastaard is spontaan door het voetbalpubliek geëcht. De Europese voetbalbeker voor bekerhouders gemakshalve Europa Cup II genoemd heeft nu de allure van een gewaardeerd burger. De wending in haar status was grotendeels te danken aan vijf vervaarlijke projectielen die Tottenham Hotspur op 15 mei 1963 in een Madrileense doelmond joeg. Een tijdperk was voorbij. De absolute hegenomie van de La tijnse clubs in de wedloop om Europese voet balbekers verloor zijn waarde in stadion- Feijenoord. Morgen parelt de champagne wederom in de Maasstad, koppige wijn uit een echte Europa Cup, het summum van ge not voor iedere voetballer. Toch verloopt Europa Cup II vrijwel analoog aan het toer nooi voor de landskampioenen, want in plaats van de Spaanse, Italiaanse en Portugese over heersing, schijnt nu Duitsland een traditie te willen vestigen. In 1965 bereikte TSV Mün- chen de finale, in 1966 voerden Borussia Dortmund en Liverpool een spektakel op in hooghartig Heizei, een jaar later voltooide Bayern München het „reclasseringswerk" en schaarde zich bij de hofleveranciers voor de Europa Cup II en nu anno 1968 moet HSV Hamburg, in sportieve concurrentie met AC Milaan, de Cup definitief uit de schaduw van de Grote Europa Cup halen. Herr Knöpfle is de baas en dat zou hij „verdammt noch mal" bewijzen ook. De ballen waren te klein: „Weg damit, gröszere". De spelers waren te lui en als ze niet snel actiever werden, zou hij de zweep er eens over leggen. En die nieuwsgierige persmuskieten moesten heel snel benen maken: „Die Spieier sollen doch trainieren; de Pokal moet naar Hamburg". Herr George Knöpfle, corpulent produkt van de Duitse keuken en martiale coach van de H(amburger) S(piel) V(erein) moet met zijn spelers de glorie brengen, die het thuisfront van hen verwacht en dan kon hij geen hinderlijke pottekijkers gebruiken. Die storen immers de uitvoering van de Duitse „Gründlichkeit". Herr Knöpfle draaft na zijn tirade driftig heen en weer op het Sportcentrum van de K.N.V.B. in Zeist. „Uwe moet zijn hoofd beter gebruiken en Werner niet zo lumme len". Grijze haren kan hij er niet van krijgen, die heeft hij al verloren in de ongelijke strijd met de dagende ouderdom. Pas als Uwe zijn hoofd heeft gebruik en Werner niet meer lummelt, wil Herr Knöpfle praten, maar dat moet wel snel gebeuren, want die Mannschaft moet rusten. Dan klimt Herr Knöpfle achter zijn voetbalkatheder en verhaalt wat trainers en coaches zich aan clichés hebben eigen gemaakt: „In het begin geloofde ik er niet in. We draaiden niet zo goed in de Bundesliga. Maar toen we eenmaal veilig stonden, heb ben wij ons volledig op de Cup ge concentreerd. Die Mannschaft 'èpielte groszartig en dat doet ze nu nog. Onze grote kracht ligt in het verschil van voetballen. H.S.V.: allemaal vech ters en A.C. Milan: goochelaars. Het is die jongens naar het hoofd ge stegen. Ze zijn landskampioen en dat willen ze waar maken. Wij hebben niets te verliezen". Herr Knöpfle af. Overwinning De grimmigheid conditietrainer Kurt Koch de H.S.V. hebben geladen, straalt af van de training die op Duitse leest is ge schoeid. Bernd (Charly) Dörfel heeft permissie zijn eigen tempo te volgen. Hij heeft de vliegreis van Hamburg naar Schiphol weliswaar overleefd, maar zijn maag zit ergens achter zijn ingewanden en dus kan kalende Charly niet voluit draaien. „Ik haat vliegtuigen en autobussen en ben altijd blij als het achter de rug is. Ik hou het morgen op een overwin ning van 10 en mijn broer Gert maakt het doelpunt, maar wanneer Uwe het doet, is het ook goed". Dat zal Uwe overigens best willen, want het bombardement dat hij speels op de Turkse doelman Oczan loslaat, verraadt het temperament waarmee Belli of Cuducini morgen geconfron teerd kunnen worden. Ook Georg Kessler aanschouwt de schotvaardigheid van Uwe Seeler, waar hij sinds jaar en dag affecties voor koestert. Hij ziet uiteraard posi tieve punten: „Wat een geweldige voetballer, zo iemand moesten wij hebben. Een machtige killer. Dan werden we wereldkampioen". Mijn heer Kessler vraagt of het zo goed is. Een gunstige loting heeft het pad, dat zo onverwachts naar de finale leidde, geëffend. Achtereenvolgens werden het Deense Freja Randers (53, 22), Wisla Krakau (40, 10), Olympique Lyon (20, 02 en 2—0) en Cardiff City (1—1 en 3—2) onvrijwillige slachtoffers van de Hamburgse expansiezucht. Uwe See ler weet het nog allemaal goed als hij zijn korte lichaam, waarop in de loop der tijd aardig roofbouw is ge pleegd, moeizaam onder de douche vandaan sleept. „Toen we tegen die Fransen (Olympique Lyon) een be slissingswedstrijd moesten spelen, zag ik het somber in. Aber wir sind gut durchgekommen en nu winnen i de H.S.V.Georg Knöpfle, met Uwe Se eler en de Nederlandse bondscoach Georg Kessler. De Duitsers verblijven en trainen op het K.N.V.B.-sportcentrum in Zeist. we de Cup. Dat staat zo vast als een huis. Ik denk dat ik Karl Heinz Schnellinger bij me krijg en die denkt dat hij me wel in zijn zak heeft. Maar in dat geval heb ik nog een prettige verrassing voor Karl Heinz". Dat weet Schnellinger dan ook al weer. Er lopen meer mensen over het gekortwiekte gras van het „K.N.V.B.-hotel", waar directeur Toon Martens handjes schudt en biljart. Daar is bijvoorbeeld Herr A.C. Milan Horst Frese, sterreporter van de Bild Zeitung, opgegroeid met de H.S.V. Hij heeft voordat hij in zijn auto naar Zeist is gereden Fraulein Morenna, een Duitse waarzegster, geraadpleegd en Fraulein Morenna heeft duidelijk een Pokal in haar koffiedik gezien en aan de hand van de fysionomiën van de H.S.V.-spelers heeft ze geconstateerd dat de beker naar Hamburg ging. Fraulein Morenna kan het weten. En als ze gelijk krijgt, ontvangt elke speler van H.S.V. een extra-premie van tienduizend Merk. Aan de dijk Miljonair Andrea Rizzoli wilde altijd al wat anders dan zjjn miljarden verslindende filmbedrijf en uitgeverij. Een auto had hU al en een eigen jacht ook. Hij wilde eens iets totaal anders, iets geks. Een circus, of een krant of misschien een dierentuin. Het werd A.C. Milan, een voetbal club. De club had een rijke historie, maar was zo arm als een kerkrat cn dus kon men Signor Rizzoli best ge bruiken. Milan en Rizzoli zijn één geweest. Eén ziel, één gedachte, één organi satie. Madre Mia, zo'n geweldige Signor Rizzoli toch. Toen werd Sig nor Rizzoli aan de dijk gezet, want Signor mocht dan wel een heleboel lires bezitten, van voetballen had hij geen verstand. Dank u wel, Signor Rizzoli, u kunt gaan, wij rooien het zo wel. Aldus geschiedde. Signor Rizzoli ging, met achterlating van zijn geïnvesteerde kapitaal en A.C. Milan rooide het inderdaad. Daar was primo de Europa Cup, die in 1963 op de gepolijste Portugese kampioen Benfica werd veroverd en daar was secundo de heroverde landstitel. En A.C. Milan lachte ook nog heerlijk geniepig in zijn vuistje. Was het geen kostelijke grap. Kampioen, in de finale van de Europa Cup voor beker winnaars en aartsvijand Inter in de penarie. Nu kent Milaan de spelers van de Associazione Calcio Milan weer. De breedte van de borst van Trapattoni, de schoenmaat van Gianni Rivera en de kleur ogen van Sormani. Signor Nereo Rocco heeft A.C. Milan weer op de hoogste trede gebracht. Nereo Rocco is momenteel met een vette Italiaanse delegatie in Rotterdam en eet in het Skywayhotel echte Ita liaanse spaghetti en macaroni. Hij en zijn spelers stralen van optimisme. Ex-beul Rocco die door zijn maca bere manier van training bij elke vereniging aan de dijk werd gezet is een vriendelijk man geworden. Dat mag ook wel want Signor Rocco was gisteren jarig. „Ik weet dat ik met mijn jongens voor een zware opgave sta, maar dat is nog geen reden om te gaan bibberen. Ik heb de boys goed voorbereid en ze weten waar ze aan toe zijn. Onze tifosis zullen hen fijn steunen". Maar Signor Rocco weet niet dat zijn tifosis zullen ver drinken in de massa van dik twintig duizend Schlachtenbummler. Topvorm Dat weet Karl Heinz Schnellinger wel. „Ja, ze zullen het ons niet ge makkelijk maken en ook de spelers van de H.S.V. niet. Maar ik geloof wel dat we zullen winnen. We draaien in topvorm. Uwe Seeler zal het niet gemakkelijk krijgen, dat beloof ik hem. We zijn naar Rotterdam ge komen om de Cup te winnen en wat wij ons voornemen, gebeurt". En daar moet H.S.V. het dan maar mee doen. Playboy Gianni Rivera vertegenwoor digt een Milanees principe. Milan had hem destijds niet nodig, maar omdat stadgenoot Inter op hem aasde, werd hij voor enige miljoenen ge kocht. Feijenoord koopt Ove Kindvall om de voorhoede te versterken, Man chester United koopt Dennis Law ter opvulling van het middenveld en A.C. Milan trekt Rivera aan om Inter te dwarsbomen. Rond Rivera Is nu een grootmacht gebouwd die morgen avond geladen, een eveneens geladen H.S.V. treft. En dan kan het hard tegen hard gaan. Rivera zei immers: „We zijn tot het uiterste geconcen treerd en we zullen alles doen om die Cup mee naar Italië te nemen". Rivera is de voetballer van de toe komst. Hij regelt alles, hij kan alles en hij mag alles, want Gianni is het troetelkindje van de Milanezen. Hoe vindt Gianni dat? „Heel normaal, elke goede voetballer verdient op handen gedragen te worden en mor gen zal ik dat bewijzen. Ik zal die Duitse achterhoede helemaal kort wieken. Ik zal ze lekker jennen". Dat mag allemaal van Signor Nereo Rocco, maar Herr Knöpf le is van plan de hele avond een mannetje bij het Italiaans natuurtalent te plaatsen. Eén, die Rivera lekker kan jennen. De vermoedelijke opstelling van beide ploegen luidt: Hamburger S.V.: Oczan, Sandmann, Kurbjuhn, Hans Schulz, Horst, Willi Schulz, Dieckman, Kramer, Uwe Seeler, Honig en Gert Dörfel (of Bernd Dörfel). A.C. Milan: Cudicini, Anquiletti, Scala, Rosato, Schnellinger, Trap- patoni, Hamrin, Lodetti, Sormani, Rivera en Prati. Vier Leidse goals vellen Saarland Het Nederlands aiuateurelftal heeft gisteravond in Gorinchem een kleine, maar I alleszins verdiende 43 overwinning behaald op Saarland. De in het wit gestoken I Nederlanders kwamen na de hervatting vooral aanvallend hijzonder goed voor de j dag. Een „Leids kwartiertje" deed in de tweede helft het getij volledig keren: de UVS'ers Gerard Désar, Jan Leget en Leo Holl veranderden de 12 achterstand Hüi l„ 4—5 voorsprong. Dal ilo Saren. ilie zaterdagmiddag In Katwijk togen hol leniU kort» ruatpaüzV van vn( minuten nationale «aterdagteani aantreden, valreep nog ren derde treiter «■oorden, |S yoor he, nationale amateurel(tal. dat tekende niet zozeer de (aanval*)kracht van de rondhemden, maar meer dc zwakte van de Nederlandse verdediging. imaal beter op m'n gemak". KORTE PAUZE Een in verband met de dreigende duts- „De (drie) UVS'ers hebben na de rust wel het spel gemaakt". Bondscoach Siem Plooyer (44) stak zijn lof voor de Leidenaars na afloop van het duel niet onder stoelen of ban ken: „Vooral Gerard (Désar) bracht in de tweede helft de zo noodzakelijke vaart in het spel. Jan (Leget) ging toen ook met Hoek (ZW) het middenveld volledig beheersen en legde daardoor de basis voor de overwinning. Leo (Holl) was verder als rechtsbuiten een open baring. Toen hij in de tweede helft con sequent bij de lijn bleef, was h(J voor de Saarse verdediging een doorlopend ge vaar. Zijn manier van spelen toen was die van een echte rechtsbuiten". De debuterende Leo Holl tevreden: „Ik heb vooral in de tweede helft heel fijn gevoetbald. Ik kreeg er gewoon zin in op die (rechts)buitenplaats Switchen 't Experiment van bondscoach Plooyer om vier spitsspelers tegen Saarland de voorhoede te laten vormen is wonderwel geslaagd. Plooyer: „De jongens Leo Holl, Gerard Désar, Jan de Boon en Van der Weide hadden de opdracht om veel te wisselen, te switchen. Voor de rust moesten zty daaaraan (en aan el kaar) nog even wennen. Maar na de rust liepen de zaken gesmeerd. We heb ben de Saren toen volledig overspeeld, overklast zelfs". Gerard Désar, maker van het eerste rigo *i en tweede Nederlandse doelpunt: „Per- (ZW) soonlljk vind Ik die rechtsbuitenplaats niet erg plezierig. Maar Je doet wat er gezegd wordt. Je probeert zo'n opdracht zo goed mogeiyk uit te voeren. Geluk kig mochten we zelf onderling van plaats verwisselen. Dat hebben Leo en ik al vlug (halverwege de eerste helft) ge daan. In het centrum voel lk m(j nu overigens morgenmiddag in Duitsland weer aantreedt tegen Westfalen (trai ner-coach Plooyer: „Misschien is het iets te dicht op elkaar, de jongens heb ben er in ieder geval veel zin in"), vol doende geweest om het juk van zich af te werpen. De bqna drieduizend toeschou wers rond het effectvolle Unitas-terreln in Gorinchem zagen in de tweede helft een geheel „ander" Nederlands team in het veld. De traagheid en slordigheid waren verdwenen en hadden plaats ge maakt voor een geïnspireerde nauwkeu righeid en slagvaardigheid, waarvoor de steeds verder terugzakkende Saarse se lectie van coach Jupp Derwall diep door de knieën moest. Bondscoach Plooyer: „Na de rust werd er zeer goed gespeeld. Vooral aanvallend en opbouwend. De Leidenaars brachten de vaart, de gang in het spel en de ove rige spelers, van wie haifspeler Hoek •n grote hoogte steeg, trokken zich daaraan op. Het ging plot seling allemaal sneller, directer soms ook. Taktlsch was het eveneens stukken beter. De Saarse verdediging werd toen keer op keer ulteengespeeld. Toen bleek pas, wat vier spitsspelers kunnen berei ken, Indien zij snel en vaak van plaats verwisselen. Verder kreeg Leo Holl er toen op die recbtsbuitenplaats zo'n zin in, dat er voor die Saren geen houden meer nan was. Trouwen*: het Is in ja ren niet meer gebeurd, dat het amateur- elftal vier doelpunten heeft gesoord. Dr. Mosterd zei onlangs nog, dat h|j niet meer mee ging, omdat hjj slechts zelden een doelpunt zag. En h(j loop al heel wat jaartjes mee Eén helft goed voetbal was voor de nationale amateurformatie, waarin ove rigens amateurvoetballer-van-het-jaar Delmotte, Oldenburger en de gebroeders De Wit ontbraken, voldoende om met recht op de overwinning beslag te kun nen leggen. Kwam het Nederlandse spel voor de rust niet uit de verf, waardoor de in die periode overigens geestdriftig en snel combinerende Saarlanders een 12 voorsprong konden nemen, na de hervatting was er voor de (moegestre den) roodhemden nauwelijks meer eer te behalen. Reeds in de zevende minuut nam Gerard Désar met een treffer van het bekende blauwwitte stramien Leo Holl trok op rechts de bal hoog voor het doel, waar de hoog boven iedereen uittorende Désar met een fraaie kopbal scoorde de, Nederlandse gelijkmaker voor zijn rekening en negen minuten later gaf aanvoerder Jan Leget de natio nale formatie de leiding: de Leldenaar liet een hoekschop op links zo scherp indraaien, dat de bal direct achter de eerste paal tussen de verbouwereerde Saarse verdedigers in het net verdween (3—2). Nadat de voor eigen publiek wat teleurstellende De Boon een fraaie kan* onbenut had ge laten toen de strijdlustige Désar (ma ker van het eerste doelpunt met een zeer scherpe trekbal, die door de verraste doelman Eisenbart in eigen doel werd gewerkt) een vooreet-ult-het-boekje gaf, zette Leo Holl In de 32e minuut dc kroon op het Leidse „kwartiertje": uit een in eerste instantie afgenlagen hoekschop knalde hjj uit een moeilijke hoek vla de onderkant van de lat daverend raak (4-2). In de resterende speeltijd geloof den de Nederlanders het wel. Maar dat de Saarse -formatie op de valreep nog tot een derde treffer kwam, was Ixv sllst niet noodzakelijk geweest. Aan voerder Jan Leget: „Als je zoveel ster ker bent en hjjna voortdurend ln het of fensief, zijn drie doelpunten tegen toch wel wat teveel van het goede Nederland-Saarland 4-3 (1-2). Score verloop: 10 Hermann (strafschop) 0-1, 14 Gerard Désar 1-1, 24 Cullmann 1-2, 52: Désar 2-2, 61 Jan Leget 3-2, 77 Leo Holl 4-2, 86 Heinz Müller 4-3. Scheids rechter: Pijper. Toeschouwers: 2800. Nederland: Schutz (Alk. Boys); Van de Avoird (TSC), Deen (ZFC), Mei DCG) en De Vries (ZVV); Hoek (ZW) en Leget (UVS)Désar (UVS), Holl (UVS), De Boon (Unitas) en Van de Weide (Emmen). Saarland: Eisenbart; Remark. Schnei der (vervangen door Scherer), Rohe en Hermann; Cullmann en Rüpp; Gratz, Scheydt. Finkler (Heinz Müller) en Ger- hart Müller. finale uitmaken wie met het amateur elftal van Feyenoord donderdag 6 Juni in de finale zal aantreden. De elftalen komen als volgt binnen de Ujnen. U.V.S. Doel: Sloos, achter: Balkho- ven. Van Duyl, Lardee en Plezier; mid den: Kantebeen en Koren; voor: Verver, Teske, Van Duin en Logeman. A.D.O. Doel: M. de Jong, achter: J. Sllllakus, J. de Jong, J. Kulpera, H. Berkepeis; midden: H. de Jong en D. Lukker; voor: K. Brantz, L. v. Noort. G. Gieliase en A. Lobel. Wegens drukke voetbaldagen voor Dé sar, Holl en Leget (betrokken b(J wed strijden Nederland-Saarland (amat.) Jl. dinsdag te Gorinchem en dito te West- falen op Hemelvaartsdag), konden deze niet worden opgesteld. Strijd tegen „valse" schaamte en luiheid TRIM-ACTIE MOET ZITTEND NEDERLAND IN BEWEGING BRENGEN (Van o t sportredactie AMSTERDAM De medische wereld maakt zich zorgen omdat de mens ver geet zich te bewegen, of ten minste de beweging verwaarloost of veronacht zaamt. De slogan van deze t(jd is: we hebben het zo druk. Gevolg: doodmoe thuis, neerploffen ln de stoel en de vol gende dag weer hetzelfde stramien van werken en neerploffen. De Nederlandse Sport Federatie beeft het initiatief geno men deze (foutieve, soms fatale) menta liteit van het Nederlandse volk ln z(jn algemeenheid te doorbreken. Men heeft de euvele moed gehad de TRIM-actie te ontwerpen, louter en alleen met het doel de mens ertoe te brengen zich te gaan bewegen. Dat slaat niet op hen die al sport bedrijven maar op de ontel bare anderen, die tot de ..neerploffers" behoren. Op 20 april is deze actie ln een aan tel gemeenten van start gegaan. Het waren voelhorens die de NSF uitstak Op een persbijeenkomst, gisteren in Amsterdam gehouden, werd medege deeld wat de ervaringen tot nu toe zijn en op welke wijze de NSF gesteund door de belde organisaties van leerkrach ten in de lichamelijke opvoeding, de lan delijke contactraad voor de gemeentelij ke bemoeiingen met de lichamelijke op voeding en de sport en de bij de NSF aangesloten organisaties deze actie de grote stoot gaat geven. De heer N. G. Vlot, hoofd van de afd. sportontwikkeling en kadervorming van de NSF, lichtte toe: „Trimmen is ontleend aan de zeilsport. Het betekent bijsturen. Doel van de actie is dan ook meer lichamelijke beweging, bijsturen van hetgeen men te kort komt. Propa ganda voor de sport wordt niet bedre- Sehaam te - luiheid Twee moeilijkheden moet de NSF overwinnen: de valse schaamte (wat zal de buurt ervan zeggen als lk in een trai ningspak ga lopen) en de luiheid van de mens, die na volbrachte dagtaak er niet over piekert nog eens ln actie te MILAAN liet Milanese sportblad Gazctto Dcllo Sport meldt, dat de in Argentinië geboren trainer nelcnio Her rcra voor het volgend seizoen door de Spaanse club Atletico, Mdrid, is ge ëngageerd. Hij ontvangt 80.000 dollar voor een sei zoen. Herrera die ontslag genomen heeft bij Internazionale Milaan heeft Atletico al eerder getraind. In 1960 ging hij van deze club over naar Inter. Favoriet Pijnen niet in Olympia's Toer AMSTERDAM De Woensdrechtse amatcurwielrcnner René Pijnen zal de finitief niet In Olympia's tour door Ne derland kunnen starten. Pijnen, die al wekenlang last heeft van een blessure aan zijn achillespees en al eerder duidelijk had gemaakt, dat zijn optreden ln de grootste Nederlandse etappekoers, die op Hemelvaartsdag ln Amsterdam begint, nog lang niet zeker was, stapte gisteren na een trnlningsrit- je van vijftig kilometer ontmoedigd van zijn fiets. „Zo gaat het niet", verzuchtte de man, die tijdens de wereldkampioen schappen 1967 in Heerlen een derde plaats behaalde. Daardoor is nog voor de start van Olympia's tour een van de grootste favorieten voor de eindzege uit geschakeld. Internationale naeompetitie WENEN München 1860 heeft gisteren in Wenen voor 700 toeschouwers Austria Wien met 21 verslagen in 'n wedstrijd voor de internationale naeompetitle. Bij de rust leidden de Westduitsers met komen, daarbij vergetend dat de sport beoefening verfrissend werkt op lichaam en geest. Prestaties worden niet ge vraagd, alleen actie, TRIM-actie. Eer ste opgave: gedurende drie maanden activiteit ontwikkelen. Dat kan op veler lei gebied. Wandelen, fietsen, gymnastiek volleybal; alleen, ln groepjes of bij een vereniging, die de mogelijkheid daartoe heeft geschapen. Weer een moeilijkheid voor de initiatiefnemers want er wordt naarstig gezocht naar verenigingen, die „open" uren willen instellen. Uren, waarop onder leiding een sport kan wor den beoefend. Vijftienduizend De heer Vlot is wat dat betreft opti mistisch gestemd. HIJ kon een lijst over leggen van enige tientallen gemeenten waar de actie op 20 april werd gevoerd. In menige gemeente geslaagd, in som mige mislukt. Maar omdat het meer een „proef" was en de TRIM-actie nu moet losbarsten, tilt men daaraan niet zo zwaar. Er zijn ook, vooral ln kleinere gemeenten, al verscheidene verenigin gen die mogelijkheden willen bieden. Be drijven als Philips (700 man), GAK Am sterdam (100), PTT (1500), personeels vereniging ministerie CRM (72) zijn al intensief bezig met de actie. De heei Vlot kon met een voorzichtige schatting mededelen dat' ln vierenveertig plaat sen zo'n vijftienduizend personen bezig zijn zichzelf de hoognodige beweging te gunnen. Drie maanden activiteit, zelf of door anderen ingevuld In het TRIM-boekjc (verkrijgbaar bij NSF, Burg. Van Kar- nebeeklaan 6, Den Haag), waarin even eens staat aangegeven hoe lang per dag men een bepaalde activiteit moet beoe fenen om in aanmerking te kunnen ko men voor het TRIM-inslgne, verkrijg baar op het „met sportiviteit" zelf In gevulde boekje, zijn voorlopig voldoende. Als Nederland maar eerst ln beweging komt. Het is uiteraard wel de bedoe ling dat men na drie maanden doorgaat Zo ver is het echter nog niet. De NSF is al dolblij als er wat wordt losgesla gen door de actie, die niet stoelt op een lukraak initiatief maar wel degelijk noodzakelijk is. De NSF wil niet op schrikreacties steunen door ontstellende cijfers te publiceren. Men bewandelt de zachte weg", erop rekenend dat „zit tend Nederland" in beweging zal komen ten bate van zichzelf. En als de stroom losbreekt, mag wor den verwacht dat van gemeentewege veel medewerking is «-r reeds ook aandrang zal worden uitgeoefend om de trimmers ln staat te kunm-n stellen ge bruik te maken van sporthallen, gymnas tiekzalen en velden. Maar de vrije na tuur is er ook om het TRIM-boekJe vol te maken. Wandelen en fietsen kan overal

Leidse Courant | 1968 | | pagina 11