STIEKUM SIGARETJE OORZAAK? Brand missiehuis: schade 3/4 miljoen Nederland gaat kankerprobleem onvoldoende te lijf GRATIS OPVOERING VOOR STAKERS RENAULTFABRIEK L Nimbus 3 na lancering nietigcl Toons feestneus ook een succes in Praag AR en CHU: beraad snel voortzetten ver SPD verbreekt coalitie Baden Württemberg KLM-ster kroon op nieuwe Schiphol Sluiers rond nieuwe VW te vroeg opgelicht 'dz-if° MAANDAG 2f IEI 1968 DE LEIDSE COURANT Zwaar karwei in Soest voor vijf brandweerkorpsen (Van o 2 correspondent) SOEST. Commandant Groart van de brandweer uit Soest (zijn gezicht bedekt met roetdeeltjes) zondagmiddag: „Toen ik hier vanmiddag aankwam en de vlammen overal uit het dak zag slaan, dacht ik: jongens, we hou den het niet. Dit wordt weer net zo iets als de brand in de Zeister Broedergemeente." Hij kijkt over zijn schouder naar het hoofdge bouw van het complex „Kontakt der Kontinenten", van ouds het Missiehuis St.-Jan, waarvan de bovenste en nu nagenoeg dak loze verdieping een troosteloze aanblik biedt van zwartgeblakerde muurresten en verkor'1 hout. De totale schade van d< brand, die twee uur heeft gewoed, wordt ge raamd op driekwart miljoen gul den. Zondagmiddag was het grote gebouw nagenoeg verlaten. De tientallen missio narissen, die er voor kortere of langere tijd wonen, waren naar familieleden en bekenden elders in Nederland afgereisd. Ergens op de tweede verdieping weid in een zaaltje door een gespreksgroep van achttien jongelui de balans opgemaakt van een discussie-weekend over ontwik kelingshulp. Toen daar een brandlucht werd bespeurd, sprong Theo Dohmen (18) uit Baarn overeind en rende de gang op. .,De stank kwam van boven, dus ik rende de trap op naar de slaapzaal, die wij de afgelopen nacht hadden gebruikt. Toen ik ae deur opentrok stond 't daar vol rook. Alleen heel in de verte kon ik wat vlammetjes zien. Wij hebben nog met de schuimblussers in onze handen gestaan, maar het was gekkewerk. Wij konden niets doen door de rookontwik keling". In de eerste minuten na aankomst van de Soesterbergse vrijwillige brandweei konden ook de spuitgasten weinig uit richten, doordat het hen aan water ont brak. Een hogedrukspuit op een water- seservoir van 1500 liter kon weliswaar ingezet worden, maar het duurcfë nog even voordat de slangen op een drietal brandputten waren aangesloten. De dichtsbijzijnde lag precies aan de over kant van de drukke rijksweg tussen Amersfoort en Utrecht, zodat het ver keer omgelegd moest worden. Binnen een kwartier na aankomst zag de Soes- lerbergse brandweercommandant J. A. Luijf, dat het torentje recht boven de hoofdingang van het gebouw temidden van loeiende vlammen en vonkenregens - tut Handelsmissie I tevreden terug SCHIPHOL (ANP) Uitermate te vreden over wat hij „de beste missie tot op heden" noemde, is de heer Sidney J. van den Bergh, voorzitter van de Cen trale Kamer van Handelsbevordering, zaterdagmiddag uit Praag teruggekeerd van zijn zevende Nederlandse handels missie, ditmaal naar Tsjecho-Slowakije. „We hadden natuurlijk het tijdstip mee", zo zei hij bij zijn terugkeer op Schiphol. „Tsjecho-Slowakije wil niets liever dan zich met de handel op het Westen richten". Bovendien was de stemming in Praag feestelijk dank zij de grote Nederlandse tentoonstelling, waarvoor overal re clame werd gemaakt met vlaggen en affiches. In de straten weerklonken uit een rasecht pierement uit Amsterdam, voortgeduwd door draaiers in Volen- dams kostuum, de aanstekelijke tonen van Toon Hermans' feestneus, die het ook in Praag goed doet. „Met ons motto voor de tentoonstelling blijken we ook de spijker op de kop te hebben geslagen", aldus de heer Van den Bergh. Dat mot to was: „Nederland, open venster op de moderne wereld". En de Tsjechen lazen daar waarschijnlijk de westerse Vijf brandweerkorpsen hadden hun handen vol aan de brand in het missiehuis in Soesterberg. instortte en dat het vuur oversloeg naar de andere vleugel. Zonder ladderwagens en ander groot materieel kon de brandbestrijding niet slagen. Achtereenvolgens werden toen de korpsen van Soest, Amersfoort en Zeist geallarmeerd. terwijl ook de brandweer van de vliegbasis Soesterberg te hulp snelde. Tenslotte beschikte men over drie ladderwagens, negen lagedruk- en even zoveel hogedrukspuiten, die werden be diend door rond veertig brandweerman nen. Het vuur kon zich zo snel over de gehele bovenste etages (met een leng> van zeker zestig meter) verspreiden, doordat de vlammen tussen de nok van het dak en de planken vloer van de vliering vrij spel hadden. Soestercom- mandant Groart: „De enige manier om effectief "op te treden wns, niet bang te zijn om iets kapot te maken, dakpannen weghalen, gaten in het dak maken en vanaf de ladders naar binnen spuiten De oorzaak van de brand is onbekend. Het moet niet uitgesloten worden ge acht, dat een van de jongelui, tegen het uitdrukkelijk verbod in, op de slaapzaal heeft gerookt. Rector J. Tersteeg, die de econoom van het instituut nog niet had kunnen raadplegen, meende, dat de schade wel verzekerd was. maar kon j partijen. Het overleg niet meedelen tot welke hoogte. Een 18" was vlak na het uittreden van eer cursus voor 42 missionarissen, die van- aantal radicalen uit de K.V.P. opge daag hun intrek in het instituut zouden schort. Vooral bij de A.R. wilde blijf van zes weken eerst i teld. Vele afspraken conseq t middelbare scholen voor bezinnings- j k.V.P. zou hebben. Als eerste heeft de gespreksweekends heeft men moeten c.H.U. zaterdag op haar algemene ver luieren. gadecing in Groningen zich met overgro- i te meerderheid voor voortzettten van het gesprek met A.R. en K.VP. uitge sproken. Op het partijconvent van de A.R. komt zaterdag een ontwerp- reso lutie over deze zaak aan de orde. En de K.V.P. gaat op 8 juni over de samen spraak tussen de drie grote christelijke partijen vergaderen. Samenwerking christelijke partijen Houding tegenover „Groep van 18 positief (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG A.R. en C.H.U. willen gauw verder met het overleg in de groep van 18", waarin zij met de K.V.P. erking tussen de drie grote christelijke wereld in. De Centrale Kamer bezigde dit motto al voor de tweede maal. Ook voor de komende tentoonstelling in Mos kou, die woensdag haar poorten zal openen, zal de naam worden gebruikt. De uit 47 deelnemers bestaande mis sie had veel belangstelling opgewekt voor samenwerking tussen Nederlandse en Tsjechische bedrijven. Belangrijke exportopdrachten werden afgesloten voor de textielsector en de machine banksector. Met de Tsjechische Kamer van Koophandel is een overeenkomst afgesloten voor wederzijdse hulp en bij stand. Onderzocht zal worden of in de naaste toekomst in het hart van Praag een Nederlandse winkel, waarin diverse bedrijven zullen participeren, kan wor den geopend. Volgend voorjaar zal een Tsjechische missie een tegenbezoek aan ons land brengen. Verkiezingen in Italië rustig ROME (AFP) De algemene ver- keizingen in Italië zijn zondag zonder incidenten verlopen. De kiezers die hun stem nog niet uitbrachten hebben dat vandaag kunnen doen. Gisteren is 78,5 procent van de 35,5 miljoen stemgerech tigden al naar de stembus geweest. De uitslagen worden morgen verwacht. De christelijk-historischen beten merkwaardigerwijs het spits af. Op hun algemene vergadering bleek duide lijk dat de overgrote meerderheid heel positief staat tegenover de „groep van 18" en ook tegen de tussentijdse rappor ten die deze groep heeft samengesteld. Aan deze interimrappox-ten over de vredespolitiek, een rechtvaardige inko mensverdeling en het overheidsgezag in de moderne samenleving werd lang durig aandacht geschonken. De radi calen in deze kring kregen heel weinig kans. Zij vonden dat er binnen de C.H.U. structuur van de samenleving, het func tioneren van de democratie, het welzijns beleid en cultuurbeleid. Ook moeten be keken worden op welke wijze de orga nisatorische samenwerking tussen de drie grote christelijke partijen tot stand kan komen. Geen blokvorming Op het partijconvent van de A.R. komt zaterdag een ontwerp-resolutie van het centraal comité aan de orde waarin heel positief wordt gesproken over het stre ven naar samenwerking tussen AR K.V.P. en C.H.U. De A.R. heeft veel waardering voor het gesprek in de „groep van 18". In dit overleg moet niet alleen gesproken worden over de politie- ke punten waarover de drie partijen het I hartgrondig eens zijn. maar ook over de j wijze waarop een program van de sa menwerkende christelijke partijen moet worden uitgevoerd. Daarover bestaat nog de niet zo veel duidelijkheid de I De positie van dc „anti's" voor een nauwere samenwerking tussen de drie grote christelijke partijen is uitermate belangrijk. Alles draait om de „anti's" zou de slagzin van de A.R. kunnen zijn. Zij nemen een spilpositie in. Hun hou ding is van doorslaggevende betekenis voor wat er uiteindelijk in de samenwer king tussen de „grote drie" uit de bus zal komen. Blijkens de ontwerp-resolutie voelen de anti-revolutionairen er in ie der geval niks voor om met K.V.P. en C.H.U. een „kleurloze middenpositie" te gaan innemen. En ook zijn ze afkerig van een „gesloten blokvorming". Een kritische instelling ten aanzien van de bestaande maatschappelijke orde is ge boden, vindt de ontwerp-resolutie. De vorming van de Politieke Partij Radi calen wordt betreurd. Gemeend wordt dat in de ..groep van 18" aan alles wat zich rondom deze nieuwe partij heeft afgespeeld aandacht moet worden ge schonken. De ontwerp-resolutie doet wel uitko- en dat de A.R. zich bewust is van haar ?rst maar eens duidelijkheid moest j sterke positie in het gesprek met K.V.P. zijn over het politieke program vóór met en CHU. De AR heelt wat neten op A.R. en K.V.P. verder moest worden haar zang en wil voorkomen dal ze in de hoek van de kleurloze, vage jongens wordt gezet. De roep om duidelijkheid ook over een nauwere samenwerking tus sen de drie grote christelijke partijen zal zaterdag op het partijconvent van de A.R. duidelijk klinken. gepraat. De radicalen dienden hiertoe een motie in die met grote meerder heid werd verworpen. Voorzitter Tilanus vond die motie totaal overbodig. Het ge sprek over een nauwere samenwerking met K.V.P. en A.R. moest geen hinder nissen in de weg worden gelegd, vond hij. De C.H.U.-voorzitter was vol ver trouwen over het verdere verloop van het gesprek in de „groep van 18". Met overgrote meerderheid werd een resolutie van het dagelijks bestuur aan genomen, waarin de vergadering zich positief tegenover het gesprek in de „groep van 18" opstelde. Daarbij werd er wel de nadruk opgelegd dat uitgangs punt moet zijn: een organisatorische sa menwerking tussen de drie grote chris-1 T lelijke partijen, maar geen fSsie. De aes <Va" correspondent L. Kleum gesprekspartners die A.R., C.H.U. en PARIJS De stakende arbeiders. K.V.P. ieder in de ..groep van 18" heb- die de automobielfabrieken van Re- ben zouden in verdere deelrapporten na- i nault in Boulogne-Billancourt bezet hou- dere aandacht moeten besteden aan: deden, hebben zich gisteren geen ogen- VANDENBKRG (AFP) Een kost baar instrument, de Nimbus-3, derde van "en serie Amerikaanse weerkunst- is zaterdagochtend enkele mi nuten na de lancering vernietigd. Het was dc zwaarste en best geoutilleerde weerkundige satelliet die de VS tot nu toe wilde lanceren. Als krachtbron bevond zich een atoom reactor aan boord, werkend op pluto- nium-238. Tezamen met de raket, een Thor-Agena. en de kunstmaan Secor, die tegelijkertijd in de ruimte had moeten worden gebracht, is zij tussen de basis Vandenberg en het eiland San Miguel in zee terecht gekomen. Een woordvoerder van de NASA zei dat de kernreactors aan boord zo zijn ontworpen, dat zij be stand zijn legen een val in zee en tegen de daaropvolgende aantasting door het zeewater. „Uitgebreide proeven hebben bewezen dat in dergelijke omstandighe den de kernenergiebron geen enkel ge vaar oplevert", zei hij. (Van 'respondent Jan Bouwer) STUTTGART De landelijke organi satie van de SPD in Baden-W'ürttemberg heeft zaterdag besloten dat de partij dc grote coalitie in Stuttgart niet zal voort- Bij de verkiezing op 28 april verloor de SPD tien zetels in het deelstaatspar- lement. Dit werd algemeen toegeschre ven aan de grote coalitie met de CDU, die sinds december 1966 in Stuttgart had geregeerd. Ofschoon de CDU-chef en minister president van Baden-Württemberg dr. Filbinger de SPD ondanks haar verlies hetzelfde aantal ministerportefeuilles in de nieuw grote coalitie had aangebo den, weigerden de SPD-gedelegeerden op dit voorstel in te gaan. De landelijke partijchef Krause, die in de vorige regering minister van Binnen landse Zaken was, heeft zijn ontslag ge nomen, evenals zijn beide plaatsvervan gers. omstandigheid dat de houding van het publiek ten opzichte van dc ernstige ziekte, die kanker is, aanmerkelijk is verbeterd, terwijl men het woord vroe ger nauwelijks durfde noemen wordt er nu openlijk over gesproken hetgeen de bestrijding in elk geval gemakkelijker maakt. Ook in Nederland is er nog een op merkelijke tegenstelling tussen hetgeen wij weten over deze ziekte en de wijze waarop rfc hnnr bestrijden. We kennen vele oorzaken, zonls verontreiniging van naarmate de lucht en het watci We doen tegen die de bevolking oorzaken In feite veel te weinig. Er zijn stijgt. Prof. dr. P. J. Thung, hoogleraar bovendien te veel culturele maatschap- te Leiden, verklaarde dit zaterdag tij- nelijke. economisch, en politieke beper- dens de algemene ledenvergadering van kingen om tot een -zuede bestrijding te kunnen komen. En duarom is een totale verandering van de maatschappij nodig. Op het gebied van de gezondheidszorg is er geen of nauwelijks êen nationale planning. En juist voor de kankerbestrij ding is die nodig Prof. Thung wees er voorts op dat telkens weer de relatie tussen onze leefwijze en ons cultuurpa troon en het ontstaan van de kanker op valt. Hij pleitte voor een centraal ge richte en georganiseerde bestrijding en verklaarde dat het Koningin Wilhelmina Fonds en de vereniging tot steun aan dit fonds daarin een belangrijke bijdrage kunnen leveren. Leidse hoogleraar pleit mor een nationale aanpak APELDOORN (ANP) In de huidige tijd beeft de bestrijding van ziekte en leed betere kansen gekregen dan ooit tevoren, maar het is opmerkelijk dat het kankerprobleem het gezondheidspeil Prof. Thung noemde het Scheveningen herdenkt slag bij Heiligerlee (Van een onzer verslaggevers) SCHEVENINGEN Ongeveer 50 personen, merendeels ouderen, hebben zaterdagmiddag in de Schcveningse oude kerk de slag bij Helllgerlee herdacht, die 400 jaar geleden de tachtigliarige oorlog met Spanje inluidde. De bijeen komst was belegd op initiatief van dc Vereniging Protestants Nederland. Nadat de voorzitter van deze vereni ging, ds. L. Lagerweij uit Den Haag, de bijeenkomst had geopend, schilderde de Scheveningse predikant ds. J;ic. de Vries het voorspel tot de tachtigjarige oorlog. Hij zei het te betreuren, dat mo menteel op tal van lagere scholen zo weinig aandacht aan de geschiedenis van deze oorlog wordt besteed en noem de dit „een veeg teken". Mr. W. Beer- nink uit Dordrecht noemde de slag bij Heiligerlee een waarschuwing voor he den en toekomst. Hij noemde het vreemd dat wel het einde maar niet het begin van deze oorlog wordt herdacht en vroeg zich af, waarom de regering niets voor een dergelijke herdenking voelde. De laatste spreker op de bijeenkomst was ds. A. J. de Jong uit Leiden, die meende bij de herdenking van de slag bij Heiligerlee aan de wieg van onze volkshistorie te staan. „Het ging om de vrijheid zonder meer, de vrijheid van ge weten en van religie". De bijeenkomst, die besloten werd met het zingen van het Wilhelmus, werd omlijst door zang van het Schevenings vissersvrouwen koor onder leiding van Ary Noordhoek, aan het orgel begeleid door de organisa tie van de oude kerk, mej. J. H. M. van de Vlies. KV P-raadslid in Baarn zegt zijn lidmaatschap op BAARN (ANP) Twee maanden na zijn benoeming tot lid van de Baarnse gemeenteraad voor de KVP heeft de heer P. Hakvoort zijn lidmaatschap van deze partij opgezegd, doch gewei gerd zijn rakdszetrl ter besrhikking te stellen. Het afdelingsbestuur van de KVP in Itaarn is /.eer verontwaardigd over de houdig van de heer Hakvoort, temeer daar hij voor zijn besluit het raadslidmaatschap te blijven vervullen op een zetel die de KVP toekomt, geen enkel motief heeft opgegeven. Hij heeft het bestuur van de KVP slechts meegedeeld, dat hij zich heeft aangesloten bij de radicalen, omdat daar, naar zijn zeggen, een prettiger onderlinge verstandhouding zou bestaan dan in de KVP. Het vermoeden bestaat bovendien, dat de heer Hakvoort bij zijn installatie tot raadslid reeds het be sluit genomen had op korte termijn voor de KVP te bedanken. Verwacht wordt, dat de heer Hakvoort in de komende raadsvergadering oen verklaring zal af leggen. Ook in andere fracties van dc Baarnse gemeenteraad heeft men wei nig waardering voor het besluit van de heer Hakvoort Pottekijkers worden geweerd geen metro en niet één bus. De stakers I van Renault horen en lezen dat met gro- te voldoening. De algemene geest is: volhouden, nu of nooit. Er wordt druk propaganda gemaakt voor het volks- j front en voor een volksfrontregering. Op j straat wordt met brochures en kranten j geleurd van de twee vakcentrales. CGT Seine, het grote Place Nationale. Dat is (communisten) en CFDT (neutralen) die het centrale verzamelpunt. Overal langs in dc metaalindustrie de meeste leden veeld.Binnen de fabrieken, blj- na angstig stil, leeg en verlaten, zitten de stakingsposten. mannen en vrouwen door elkaar, en houden per telefoon contact met dc buitenwereld. Op de bu- berichten van de radio hele uren. De loketten slratiepcrsoneel. waar o gen de kantoorbediende) zijn gesloten. Volkswagen heeft de sluiers rond zijn nieuwe grote middenklassewagen opgelicht. Het betekent een uitbreiding ran het VW-programma aan de top, want de VW 1,11 vervangt geen enkele andere Volkswagen. Hij heeft een 1700 cc viercilinder boxermotor met twee carburateurs, die achterin is geplaatst en die bij -',500 toeren perminuut VS pk levert. Uiterlijk vertoont de VW 1,11 veel overeenkomsten met de VW 1600 TL. Bij Volkswagen is men dit keer van de voorwielvering met torsieveren afgestapt; men heeft de voorwielen nu volgens het McPhersonsysteem opgehangen. Op de achteras heeft men nu twee kruiskoppclingen (homo-kinetisch). De VW ',11 is een onder twijfel elegante maar toch met zo opzienbarende wagen in de grotere middenklasse. Wanneer de wagen in produktu genomen wordt, is nog met bekend. De fabriek moest gisteravond nogal onverwachts de geheimen prijsgeven omdat het Duitse weekblad Der Spiegel op het punt stond allerlei gegeve tienduizend gulden komen te liggen. i te publiceren. De prijs zal zeker niet onder de I In de grote hallen waar anders de machines dreunen kan men een speld I horen vallen. De stakingsposten hebben de werksters naar huis gestuurd, Zelf houden zij alles schoon en vegen vloe ren en gangen. De discipline is volko- i men. Buiten op straat, voor de afgegren- I delde toegangspoorten houden stakings- posten iedere ongewenste vreemdeling de ro legen Tot de fabrieken werden zaterdag schooi een paar Franse journalisten toegelaten, kleine' maar daar is door de stakers zelf een nn eind aan gemaakt. Al te nieuwsgierige verslasgevers probeerden achter de ge- j zon schijnt Alles loopt door elkaar heen. helmen te komen van de nieuwe Re- \jen ziet geen onderscheid in kleding naultmodellen. Dat hebben de stakende tussen arbeiders en ingenieurs. Lantst- arbeiders belet. Een nieuw model Re- i genoemden staken even geestdriftig mee nault, ook al wordt het door de directie als de arbeiders aan de lopende band. verkocht en geëxploiteerd, wordt be- veej Algerijnen onder het publiek. Want schouwd als het eigendom van alle Re- zonder Noordafrikanen, die als regel naultarbeiders en daar moeten buiten- het vuilc wprk m de fabriekcn doen zou I staanders afblijven. Renault niet kunnen draaien Voor de Renaultfabneken ligt in Bou- Alle onderlinge gesprekken lopen over l logne-Billancourt, vijftien kilometer bui- de staking. Gistermorgen reed er tn heel 1 ten het Parijse staadscentrum langs de I Frankrijk geen trein In Parijs zelf restaurant bij, dat 300 maaltijden disch. FO heeft zijn grootste aanhang per dag serveert. De serveuses lopen onder de ambtenaren, de onderwijzers zich in het zweet en hebben geen han- en de PTT. den genoeg om iedereen te bedienen. Om zes uur was hel feest op de Place Eoh nccl behoorlijke maaltijd voor tien Nationale afgelopen. Dc zon was weg en frank. Men kan er moeilijk zijn eigen I het werd koud. Het publiek stroomde woorden verslaan, De jukeboxes staan I weer de café's binnen en de stakers van s morgens vroeg tot 's avonds laat gingen een nieuwe bezettlngsnucht tcge- aan. Daar komt straks nog de muziek moet- bij op het grote plein zelf. Muxlkanten, .Tobaten en chansonniei rij willig beschikbaar gesteld om de ge hele zondagmiddag gratis voorstellingen en; vlak voor de bezette fabrieken, hoog In de must aan de voorgevel de vlag in top waait. Aan de lage ■stenen en luchtverversers hangen re rode vlaggen. Aan de stemming n.it iHiid.l.n /.nu men zeggen, gemaakt. Al te nieuw.gierlge d.t hot 1» juli Is. nationale feestdag. De Roebroek neemt functie van Aarden waar DEN HAAG Het bestuur van het Centrum voor Staatkundige Vorming heeft thans officieel meegedeeld, dat ter tijdelijke voorziening In de vacature, ontstaan door het vertrek van drs. J. M. Aarden, de Hagenaai F. IJ. H Roe broek bereid is geworden als advise rend lid tot het bestuur toe te treden, daarmee ons bericht van enkele weken geleden bevestigend. Dc heer Roebrock zal zich belasten met de waarneming van het secretariaat en de leiding van het bureau. AMSTELVEEN Het nieuwe hoofdkantoor van de KLM, aan de zoom van het Amsterdamse Bos tussen Amsterdam'Amstelveen en Schiphol, krijgt een stervormig hoofdgebouw, bestaande uit drie 60 m lange en m hoge vleugels van acht bouwlagen. Als het eind 1970 in gebruik wordt genomen zal het In eerste Instantie, aan 850 em ployees plaats bieden. Dc 450 KLM'ers, die aan de slag zullen gaan In het computercentrum, kunnen reeds li» september volgend jaar terecht In het gebouw, dat vlak tegenover hel nieuwe hoofd kantoor aal verrijzen, voorlopig drie bouwlagen zal tellen en 11 m hoog wordt. Het computercentrum 60 m ln het vierkant is door het Rot terdamse architectenbureau R. H. Fledderus echter zo ontworpen, dat er zonodig meet bouwlagen op kunnen worden geplaatst. Het cen trum Is bestemd TOOT de afdHin gen automatisering en telefonische verkoop, terwijl er voorts de appa ratuur wordt geplaatst, die van minuut tot minuut het aantul passagiers en de nog beschikbare plaatsen voor de verschillende vluchten bijhoudt. In een uitbouw op de begune grond vuii het stervormige hoofdgebouw wordt de kantine ondergebracht, die een flink buitenterras zal krij gen. Tussen de belde gebouwen tn zal de installatie voor de energie voorziening In een apart gebouwtje worden ondergebrcht. KLM'ers, die na de verhuizing vim het hoofd kantoor uit Den Haag naar Schip hol willen forenzen, kunnen terecht op door beplantingen aan het oog onttrokken parkeerplaatsen voor 600 tot 700 auto's. Er Is nog g--en beslissing genomen over de bestemming van het oude hoofdkantoor In Den Haag

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5