„Hazerswoudse Boys een kwart eeuw voetbal DE LEIDSE COURANT DINSDAG 14 MEI is GRILLIG SPEL „TUSSEN SCHIJN EN Spoorwegovergangen Jeugdkampioenschap WEZEN" OP DIA-AVOND LEIDSE AFV in Leiden hijgen „B.V. Smash" werd een groot succes HAZERSWOUDE 1)1 ryk gaat, reist toerist dii ar de Rivièra, neemt laat zich gedurende enige tyd bruin bakken In de zon. Maar wanneer die toerist toevallig enthousiast amateur-fotograaf in en voorzitter van ile Landelijke amateurfotogravenboiul, dan zoekt hjj andere plekken. Dan zoekt hy gebieden met historische objecten, tritium en i door Lea Landes en de Camargue, twee gebieden vol historische objecten en natuurschoon. Na de pauze vertoonde dr. Versteeg een aantal dia's met als onderwerp: „Het leven der kristallen". De kristal len die onder de macrofotografische loep waren genomen kwamen tot leven onder de door een bandrecorder geprodu- ceerde begeleidende tonen van blok- maant foton en dia'*. Het resultaat fluitmuziek van Telemann. gespeeld daarvan toont lijj de medeleden van zijn door Frans Brtiggen. Daarna kwam voor club- de meeste aanwezigen de climax van de avond. Dr. Versteeg al jarenlang expe- gisteravond het ge- rimentcel bezig in de fotografie, be- De keek dt' dingen van alle dag wat anders prjjsult- I dan anders. Door middel van knappe fo tomontage speelde hij een grillig spel I met werkelijkheid en fantasie. De ietwat agressieve, zoekende jazz van de over leden Amerikaanse jazzmusicus Goltrane paste nier bijzonder goed bij. Dat laatste val in de bovenzaal Doelen. Op de dia-avond reikingsavond van de Leidse amateur- fotogravenbond vertoonde dr. J Ver steeg. voorzitter van de Nederlandse Amateurfotograven Vereniging o.a. de dia's die hij tijdens zijn vakantie in Frankrijk gemaakt had. De ongeveer 25 aanwezigen leden werden voor de pauze aan de hand van foto's meegeno- goede beurt Op 14, 15 en 16 mei a.s. gaan de Nederlandse Spoorwegen een drietal spoorwegovergangen in Leiden onder handen nemen voor een grote onder houdsbeurt. Op 14 mei is de overgang Kanaalweg aan de beurt. Tussen 9 uur en 17.00 u. zal geen verkeer over deze overgang mogelijk zijn. Het verkeer wordt om geleid via Lammenschansweg en Mel- chior Treublaan. INBRAAK vice-voorzitter van de LAFV, Berg een aantal prijzen in de vorm van waardebonnen uit. Prijswinnaars selec tieklasse: waren mevrouw Mooren. de In de RK Ulo aan de Surinamestraat heer E °om en mevr- Van Dök- diaï te Leiden Noord is vannacht ingebroken «electieklasse: de heren D. v.d. Berg. J De inbreker!s) verschafte!n» zich toe- ?topPels en mevr Rotteveel, wedstrijd gang via een door hem (hun) gebroken klasse zwart-wlt P. de Blocq, ruit. Vermist worden een radiotoestel. Bers e" D vd; Ber" wedstrijdklasse een handmicrofoon en 24 pakken koffie., ,r: van den Ber£- Wflaman De schade bedraagt enige honderden i li'raau5- BURGERLIJKE STAND GEVALLEN Woensdag 15 mei volgt de overweg aan de lierenstraat. Omdat deze over gang in twee gedeelten hersteld zal worden, zal het verkeer over één rij baan de gehele dag mogelijk zijn. Donderdag 16 mei tenslotte wordt Prijsuitreiking de overweg aan de Telderskade voor I al'e verkeer afgesloten. Verkeer be- "oor do Rdn- on Soh.okado die dag aangewezen op de route via Witte Singel, Witte Rozenstraat en de Jan van Goyenkade. Gistermiddag om 17.45 uur werd een 84-jarige vrouw uit Leiden bij het over steken van de Heresingel nabij de Zljl- poortsbrug gegrepen door een rukwind. Zij kwam hierdoor te vallen en kwam met haar hoofd op de trottoirband te recht. Met een wond onder het linker oog en een bloeduitstorting ii voerdi Geboren:. Guido S., z.v. H. Priemus en M. B. Noach; Peter, z.v. J. S. van der Lee en L. Suiker; Wilhelmina A. H., d.v. A. J. Lepoeter en S. Ie Maitre; Irma. d.v. T. van Zijp en T. Ranse laar; Elisabeth M.. d.v. R. J. Weiss en M. C. Stanbridge; Erwin H., z.v. H. M. Selhorst en H. A. M. van Dyk; Remigius T., z.v. T. M. Budding en E. h«Tc'.d;3 SoXnK i* f Gr°o,; Nr/ t Sopaheluwakan en I. C. Severijns; In- grid K.. d.v. J. B. G. A. M. Evers en A. van den Berg; Carolina J., d.v. J. Zierikzee en J de Cler; Silvana, d.v. A. Farina en Q. M. Wannée; Ingeborg, d.v. F. Arnoldus en C. T. van Oosten; Hermina E.. d.v. J. de Bruin en S. Antonisse; Alexandra, d.v. C. Pete en L. A. Hortensius; Astrid, d.v. C. Mul der en M. A. Koppens; Adrianus C. N., z.v. C. C. Uljé en H. C. J. A. de Wit; Nicole M., d.v. A. J. Schepers en M. A. van der Ven; Helena M d.v. W. J. G. de Vos en M. Kreeuwen; Maurice J. W.. z.v. J. Bronmeijer en L. M. Lamboo; Martinus G. J., z.v. M. A'. Pouw en E M. van der Laan; Ariëtta J. M. van P. de Met instemming hebben wy kennis genomen van uw initiatief tot het houden van een openbare burgeravond over het Witte Singelplan. Wij zijn van mening, dat het wederzijds begrip lussen burgerij en raad hierdoor be vorderd zal worden. Jammer genoeg is ons niet gebleken, dat op deze avond ook een vertegenwoordiger van hen, die rechtstreeks verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van het bouwbeleid van de gemeente, aanwezig zal zijn. Zelfs als 't de aanwezige burgerij zou lukken de vertegenwoordiger van de I F., d.v. A. F. van Olphen Universiteit van de afzichtelijkheid van Mervennée; Sophia A. het plan te overtuigen, dan zal dat j Wit nog b. en w. er niet van weerhouden 'l doorgang te laten vinden. Zij zullen natuurlijk wel met het argument ko men, dat men niet vooruit wil lopen op de raadsvergadering. Aangezien het ons wenselijk lijkt, dat een effektieve inspraak van de burgerij plaats vindt voordat de over heid tot besluitvorming overgaat, zou den wij u met klem willen verzoeken alsnog een vertegenwoordiger van b. en w. uit te nodigen op deze avond zijn standpunt uiteen te zetten. COMITé „LEEFBAAR LEIDEN" Roeloffs; Johannes W., z.v. W. J. van Klink en A. Hoo- genboom. Gehuwd: J. R. H. Kuyper en M. Vlaskamp; H. W. T. Blöte en H. Kui- venhoven. Overleden: J. H. A. A. Timmer, 65 jaar, man; J. van Velzen, 70 jaar, man; A. Betgen, 55 jaar, man. Promoties Leidse Universiteit In het afgelopen weekeinde is er in de sportzalen van het Agneslyceum en de Paulus-ulo om het jeugdkampioen schap gespeeld. De jeugd was verdeeld in twee groepen, de junioren vanaf (A) en tot B14 jaar. In groep A ging de titel bij de dames zonder bedreiging naar Lienneke Smith. Marjan Buis werd tweede. Zeer verrassend in deze groep was het sportieve spel van Tonneke Zon- nevelt. Zij wist op sublieme wijze de derde plaats te bemachtigen. De finale van de neren ging tussen Dick van Wes- terop en Wim de Rooij. Laatstgenoem de eindigde op de eerste plaats door met 15-5 en 17-14 te winnen. Derde werd de talentvolle Peter van de Veen. In groep B won Elly Smith verdiend de titel. Marijke Post werd tweede. Bij de heren werd A. de Rooij kampioen door van Hans Hartevelt in de finale met 15-11 en 15-14 te winnen. De titel van het herendubbel ging op een niet gemakkelijke wijze naar de combinatie D. v Westerop en W. de Rooij. Zij won nen in de finale van H. Hartevelt en A. de Rooij. De eerste prijs voor het ge mengde dubbel was voor de mixedspecia- liaten M. Buis en D. v. Westerop. In de finale wonnen zij echter ternauwernood 1 van M. Post en W de Rooij. Sensationeel j was tenslotte de finale van het dames- j dubbel. Niet het „onverslaanbaar" ge- achte dubbel L. Smlth-M. Hartwijk, maar het veel jongere duo E. Smith-M. Post kregen de titel in handen. Zij won- verdiend met 18-13 11-15 en 15-4. Aan de Leidse Universiteit promo veerde heden de heer H. H. Brongersma tot doctor in de wiskunde en natuurwe tenschappen op een proefschrift getiteld „The interaction of molecules with low- energy (0-30) electrons". Promotoren waren prof. dr. L. J. Oosterhoff en prof. dr. J. Kistemaker. De promotie geschiedde cum laude. De heer Brongersma werd geboren in Leiden is daar tevens woonachtig. Evenpens promoveerde de heer J. L museum van Oudheden Lerine Dubbeldam tot doctor in de wiskunde en 20.00 natuurwetenschappen op een proef schrift, getiteld ..On the shape and the j 20.15 structure of the brainstem In some spe- Schouwburg Toneel ,,'n Man met es of birds". grijze slapen", 20.00 Promotor was prof. dr. D. J. Kuenen.1 -- - - De heer Dubbeldam werd geboren in Den Haag en woont thans te Leiderdorp. LEIDSE BIOSCOPE j Camera: Les risquis du metier (18 Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. J Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uui I Lido: De nacht van Inspecteur Tib (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: De tien Geboden (a. 1.) (Prolongatie) Dagelijks (ook 's zondags) 2.00 7.30 uur. Studio: Een elegant geval van moo Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Matt Helm en de verdrul kers (14 jr.) i Dagelijks: '2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Het bloedspoor in de heuvels (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uq Nachtvoorstellingen vrijdag en zj terdag 23.30 uur: Rex: Ombaba (18 jr.) Camera: Hiroshima mon amour (18 jr.) KORRELTJE Het zijn niet de vaandels, die d kracht van een processie uitmakei maar de zuivere harten. PUNT Ammiiwi LEIDSE AGENDA VIER GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING DINSDAG 14 MEI OP KRUISPUNT RIJ Manifestaties in J eugdbuitencentrum In ons bericht over de manifestaties n 't Jeugdbuitencentrum „Korte Vliet" zijn enkele storende fouten geslopen. Het betreft het concert op vrijdagavond 17 mei a.s., dat niet om 0.00 uur. maar om acht uur begint. Het concert door het Jeugdkamerorkest Leiden wordt niet op zaterdagavond 5 mei, maar zaterdagavond 25 mei a.s. gegeven. De aanvangstijd is dan half negen (en niet 0.30 uur). De tentoonstelling van foto's van Jaap van Riessen is ge opend van vrijdagavond 17 mei tot met zondagmiddag 26 mei. Internationaal rechtshistorisch congres verzamelt 150 deelnemers in Leiden Maandagavond om half zeven i'ier personen gewond geraakt na Pieterskerk Bachconcert, K O. I verkeersongeval op het kruispunt Ge- meneweg-Rijndijk. Ze zijn door de EHBO met een ambulance naar eer der Leidse ziekenhuizen vervoerd. Ko mende vanaf de Gemeneweg verleende de chauffeur van een personenwagen, de heer N. B. uit Hilversum, geen voor rang aan een uit de richting Leiden, op xle Rijndijk rijdende auto. Een bot sing was het gevolg. Imperium, Vestestraat 40 Toneel „De dienstlift' van Harold Pinter, 21.00 uur. WOENSDAG 15 MEI NDIJK-GEMENEWEG De Hilversumse chauffeur en de in zittenden van het voertuig, zijn echt genote, mevrouw B.-van K„ de heer W. van K. en mevrouw H. M. van K.- P. werden met verschillende verwon dingen naar het ziekenhuis gebracht. De chaufeur van de andere auto kwam, gezien de enorme botsing, zonder ernstige verwondingen, uit de ravage. De heer B. had onder meer een her senschudding, zijn echtgenote sehaaf- en snijwonden, de heef Van K. een gebroken rechterboven-arm en zijn echtgenote een hersenschudding. Te- s hadden allen vrij ernstige snij- schaafwonden. De auto's werden zwaar beschadigd. DONDERDAG 16 MEI Ars Aemula Tentoonstelling eigen werk leden K O, 20.30 uur. Zuiderkerk Collegium Musicum, 20.15 uur. Imperium Toneel „De dienstlift", 21.00 uur. Rest. Van der Heijden Installatie bestuur „Noordeinde - scholengemeen schap voor lavo en leao", 15.00 uur. VRIJDAG 17 MEI ZEEHONDJE: SPEELS BEELD IN HILLEGOM In alle stilte is door Openbare Wer ken een „beeld van een zeehondje" ge plaatst voor de kleuterschool aan de Abellalaan. De beeldhouwster, mej. Adri Blok uit Rotterdam, heeft zich uitste kend gekweten van haar taak om een speels geheel uit steen te hakken, dat zowel oud als jong zal bevallen. By de bouw van nieuwe scholen hoort een post „kunstwerk". Deze post wordt vaak het kind van de toch weer uitlopende bouw- Van morgen tot en niet zaterdag 18 tig. Daarnaast zijn er echter ook enkele ..iei zal te Leiden een internationaal deelnemers uit Canada, Groot Brittannië, In het kader van het Nederlands-Bel- rechtshistorisch congres worden gehou-1 Hongarije. Italië. Roemenië, Tsjechoslo- gisch cultureel akkoord zal prof. dr. j. den. Deze Journées Internationales d' wakije, West-Duitsland en Zweden. Kruithof, hoogleraar in de wijsbegeerte histoire du droit worden in samenwer- aan de Rijksuniversiteit te Gent, vier king georganiseerd door twee rechtshto-. Geen centraal thema gastcolleges aan de Leidse Universiteit1 torische genootschappen, de Société d geven. Deze voor iedereen toegankelijke histoire du droit uit Parys en de Société Het congres is evenmin als vroegere colleges die op maandag 20 mei van1 d'hlstoire du droit et des institutions descongressen van de twee organiserende 16.00 tot 18.00 uur en op dinsdag 21 mol flamands, plcards et wallons uit i genootschappen aan een centraal thema van 14.00 tot 16.00 uur zullen worden ge- Rijssel. geven in het Academiegebouw, Rapen burg 73, zullen „De Stadsgehoorzaal Finale Avro's danstest. Uitzending kleuren-TV. Korte Vliet Foto-tentoonstelling i rekening, en concert 19.30 uur ,.De kun* gaat voor de kost" is een Uoop.ge.lnde Kerk (Pieter.kerkgr. ,edachte. die iedereen mlndere 0( 11 -W.tennu.iek 20.00 uur meerdere mate am. het h»rt I. gebonden. (Kloksteeg 19) na a rnm hooft Vlo» Café Chantant, 21.00 De Vliet, buitencentrum Jeugdcon- certen 12.30 uur. gewijd. De deelnemers hebben zich vrije- het congres wordt deelgenomen lijk kunnen aanmelden om een onder- ,U11CU g.aaaas" als zingevend1 door ongeveer hondefdvijftig rechtshis-, werp van hun keuze in een korte voor- t thema hebben. Van dit onder-1 torici. Verreweg de meesten zijn uit dracht, die niet langer dan vijfentwintig werp zal achtereenvolgens een analyti-België, Frankrijk en Nederland afkoms- sche, een structuele, een functionele en] SLL'ITINGSAVOND M.O.C. Gisteravond werd in het Antoniusclub- huis aan de Mare te Lelden het studie- seizoen van het M(ondeling) 0(nder wijs) C(entrum) van de Leidsche Onder wijsinstellingen op feestelijke wijze be sloten. De cursisten Frans, Engels, Duits en Spaans, beginners, gevorderden en meergevorderden, sloten hier op waardige en ongedwongen wijze dit ge slaagde vijfde studiejaar van het MÓC af. Ondanks het herfachtige weer maak te het grootste gedeelte van de cursisten van de gelegenheid gebruik met elkaar en docenten buiten klassikaal verband te GR0FVUIL- 0PHAALDIENST DONDERDAG 16 MEI minuten mag duren, te behandelen. Deze voordrachten worden veelal door 'n korte discussie gevolgd. Bij set opstellen van het programma is er wel naar gestreefd Au|wr,n F,.naU«. (Klok.leeg 19) Daaronl hee[t het Hillegoms gemeen rrhanranr 21 oo uur- tebestuur bewerkstelligd, dat het liefst ook buiten zichtbaar kunstwerk voor de nieuwe schooi, niet ten offer viel aan extra bouwkosten. Voor het eerst heb ben b. en w. gebruik gemaakt van de diensten van de Stichting Kunst en Be drijf te Amsterdam. Deze stichting be middelt tussen opdrachtgevende instan ties en kunstenaars. Men weet alles van ZATERDAG 18 MEI Anth. Clubhuis Toneel TOG „Mag ik U voorstellen20.00 uur. Imperium - Vestestraat 40 Toneel „De dienstlift" van Harold Pinter, 21.00 uur. De Burcht Toneel DOS-DOB „Oom Albert op huwelijksreis", 20 uur. MAANDAG 20 MEI af de stijl, werkwijze en techniek van de artiesten. Iedereen, die het beeld gezien heeft zal kunnen beamen, dat men de juiste vrouw op de juiste plaats geko zen heeft. Ook bij de in aanbouw zijnde Chr. Burgerschool komt te zijner tijd een beeld of iets dergelijks. Men is bezig met het ondernemen van nieuwe stappen in die richting, en dat is bepaald wel no dig. OEGSTGEEST Hersenschudding Gisteravond om 18.00 uur werd het ongeveer 19-jarige meisje W. D. uit Sassenheim de weg versperd door de 52-jarige mevrouw H. Q. L. uit Oegst- geest. Dit gebeurde op de hoek van de Laan van Oud-Poelgeest en de Laan van Alkemade. De bestuurster van de auto keerde haar wagen op de Laan van Alkemade. waardoor de aanko mende brommerberijdster niet meer kon uitwijken en tegen de auto kwam. Zij liep daarbij een hersenschudding op en wonden aan gelaat en been. Na een behandeling in het Academisch Ziekenhuis is zij naar huis vervoerd. Marktberichten ROTTERDAM 14 mei Vee Aanvoer totaal 4376. weekaanvoer 5857. slacht-j runderen 175, gebruiksvee 553, vette! kalveren 120, graskalveren 134, nuch-' tere kalveren 2261, biggen 15. paarden 15. veulens 5. schapen of lammeren 118. weidelammeren 943, bokken of geiten 37. Pryzen slachtrunderen 5.00-5.30, 4,40- 4.80, 4.00-4.20. 3,85-4.00: p. kg. vette kal veren p. kg. 3,75-3,95. 3,45-3,75. 3,30-3.45 stieren ct. p. kg.3.55-3,80, worstkoeien kalf- en melkkoeien 1050-1600, vare koeien 975-1275, vaarzen 975-110, pinken 650-800, graskalveren 450-600, nuchtere kalveren 1,65-1,75, mestkalveren 150- 225, schapen 100-140, lammeren 110-160, weide lammeren 85-1,15. Handel: slacht runderen iets meer. kalm, als gisteren: kalf- melkkoeien kleiner, redelijk, prijs houdend; vare koeien gewoon, kalm, staande; vaarzen en pinken korter, tame- ruim prijshoudend, graskalveren ge- kalm, goed prijshoudend, vette kal veren als vorige week. rededlijk, iest stijver, nuchtere kalveren korter, leven even hoger, schapen en lammerei: meer, goed, prijshoudend, weide- er zuiglammeren groter, levendig, iets ho ger. Boegraven, 14 mei. Kaas Aanvoel 15 partijen goudse kaas. Prijzen: le kwal. 3.56-3.7Ö; 2e kwal. 3.40-3.55; tra kwal. 3.85. Handel redelijk. Schouwburg Toneel „De Trap", i 20.00 uur. Stadsgesoorzaal Opening Christel. Buurt 13: Rijnsburgerweg, Terwee- park, Boerhaavelaan, Mariënpoelstr., Kagerstraat, Brasemerstr.. Zweiland- laan. Van Swietenstraat, Faljerilstr., Houtlaan. Antoine Duycklaan. v. Beu- ningenlaan. Van Slingelandtlaan, Jo- han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar-1 Pltatapji neveldstraat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr., Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborst- straat. Merelstraat, "WJassenaarseweg, Leeuwerikstraat. At onderwerpen enlfrszin» te groeperen, orthopaedagoginch Instituut, door bur- De donderdagochtend bijvoorbeeld is emeeltcr mr. G c. v>n dcr Willigen vrijwel geheel aan onderwerpen met be- 3Q uur trekking tot het Romeinse recht gewijd.] DINSDAG 21 MEI Schouwburg Toneel „De Trap", 201 Het aantal aanmeldingen drachten was zo groot, dat op vrijdag middag het congres in twee secties moet worden verdeeld. De eerste sectie is In beginsel voor le- ai„„„ u..u-i. den van de Société uit Parijs bestemd, de1 j^ gtem "des* volks' tweede voor leden van de Société uit Si adsgehoorzaal Sportiviteit bij schommelende koers WOENSDAG 22 MEI i de tentoonstelling „Rondom opwekkende jaaroverzichten van de heer H. ter Wee. directeur van de LOI en algenieeu leider van het MOC. en van Drs. J. A. M.'Krabben, die naast r-en docentschap de wetenschappelijke leiding op zich heeft genomen, volgde de uitreiking van de LOI-studleverkla- ring aan die cursisten die met voldoende resultaat de cursus voor meergevorder den hadden doorlopen. De overige kwa men in aanmerking voor 't studiebew^js dat als overgangsruport kan worden gezien. De heer M. G. J. van Dijk uit Voorhout van de cursus Engels voor beginners werd uitgeroepen tot beste Buurt 14: Herenstraat. Pi mi- va„ Vliri leerling van het jaar. I helminastraat, Bloemistenlaan, Uelie- het Hoogheemraadschap Rijnland. Tot slot van de «vond werden docenten i straat. Pioenstraat. Pioenhof Linde- organisatoren van hot MOC dooi straat. RMj^utrnat., Pietei- de_ aCou^- enthousiaste cursisten geprezen geschenken bedacht. Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens- hol'. Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan. Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v.d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- straat. j vrijdag 17 mei Naast de werkzittingen, die op woens dag 15. donderdag 16 en vrydag 17 mei; zowel de ochtend als de middag in beslag i zullen nemen, zijn er ook andere mani-| festaties, zoals op 16 mei 's avonds bezoek i Rembrandt" In het Stedelijk Museum De Lakenhal, gevolgd door een receptie door de burgemeester van Leiden, en op 18 mei een excursie naar Gouda, Schoon hoven, Oudewater en Breukelen, waarbij in het bijzonder ook aandacht zal worden geschonken aan de rechtshistorische as- peeten van tie ontginning van het gebied tussen Leiden Utrecht in de Middel- Bloembollen Huis Lisse werd in Noord- straat. Koninginnelaan, Acaciastraat, 1 j Tulpcnstraat. Zoeterwoudsesingel (van I Herenstraat tot Lammenschansweg). WEDVLUCHTEN Buurt 16: Schelpenkade. Andrie: De Postduiven ver. „Hel Oosten" hield j Leuvenstraat. Gerrit j.l. zaterdag 'n wedvlucht vanaf Noy PRACHTIGE MANIFESTATIE VAN ORCELKUNST DOOR ALB. DE KLERK I De voetbal- en atletiekvereniging Hazerswoudse Boys bestaat op 20 mei a.s. 25 jaar. De meer dan 300 leden gaan dit jubileum luister bij zetten op Imperium (Vestestraat 40) Toneel vrijdagavond 11 mei of zaterdagavond De Dienstlift" van Harold Pinter, 21.00 1K mci- rijdagavond bijlen de oude- ]jur j «en het feestspits af in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw, waar Boelero's variëté- en cabaretgezelschap een non stop-pro gramma presenteert. Zaterdag avond doet dit ensemble het nog eens dunnetjes over, dan evenwel met een show. die speciaal op de jeugd is af gestemd. Burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn schrijft het reeds in het geïl lustreerde jubileum-magazine: „Het ge tuigt van moed om juist in 1943 een sportvereniging op te richten. En toch bestonden er in dat oorlogsjaar 1943 in Hazerswoude-dorp twee piepkleine voetbalclubs: Hazerswoudse Boys, da» de voetbalsport op zondag beoefende, en Zwart Wit, dat op zaterdag actief was. De Boys speelden op een stukje land langs de Middelweg. Zwart Wit op een terreintje langs de Provinciale Weg, nabij het toen nog bestaande i woonwagenkamp. In competitiever- band hadden beide verenigingen ove- i rigens nog geen ogen gegooid veiling van groen te veld staan de tulpen en narcissen gehouden. De ge wassen stonden van matig tot goed, er was een goede handel: Tulpen per bed: Eros 40, Proficiat 35, Nlzza wit 40, Siver Wedding 30, Ornament 30, Wim van Est 42. Tabasco 26. Pink Perfec tion 37, Insurpassable 33, Rijnsoever 26, Marjorie Bowen 33, Olaf 43. Chappaquc Hierover zal tijdeus het congres' 30. Korneforos 84, Princeps 133, Renown voordracht worden gehouden door; 84. Puriasima 80. Narcissen: Golden der Linden, secretaris van Harvest 44, Carlton 31. Fortuna 35, Kra- katoa 33. Flower Record 27. afstand plm. 310 km. Aankomst eerste duif 11.48.23 u.. huil de prjjsduif 12.11.17 u. De uitslag was: C. Vesseur 1; P. Noppe en Zn. 2; W. de Wit jr. 3: S. de Haas 4, 5 en 3; ,L. Burgers 6; T. van As 7; H. van Klaveren 9: H. Mooten 10. N.B.v.Z. afd. Leiden en omg. Vlucht i op zaterdag 11 mei vanaf Noyon. plm.] 310 km. Snelheid 1ste prysduif 16.34.13 meter per min., laatste prijsduif 14.02.19 meter per min. De uitslag was: M Moenen 1 en 15; L. Langelaan 2; G. Mens 3 en 12; mevr. Slootweg 4; W. Siera 5; C. Vesseur 6; N. Koelewyn 7; H. Krom 8; F. Jansen 9; Comb. P.-W. 10; A. van Noord 11; C. v. d. Stel 13; G. van Stein 14; A. Rensen 15; N. Kui per 16; Gebr. v. d. Krogt 17; A. van Leeuwen 18; P. Noppe en Zn. 19. „De Blauwkras" hield eveneens een wedvlucht op Noyon; in concours 215 vogels. Gelost werd om 8.40 u. De uit slag was: H. Moenen 1, 3 en 11; W. Siera 2 en 15; H. Filippo 4 en 14; W. Wel 5 en 20; F. Franken 6, 8 en 13; Haas Nieuwendijk 7; W. de Roode 9 en 10; M. Zonneveld 12; W. Gijsman 16; C. Hansen 17; A. Singeling 18; P. C. Hansen 19. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- j straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- i straat, Drie Octoberstraat, Duivenbo- j destraat, Staal wijkstraat. Buitenrust- straat, Kastanjekade. Meidoornstraat, I Hyacinthenstraat, Seringenstr., Dalia- straat. Anjelierstraat. STOMPWIJKSE BOYS De training onder leiding van oefen- meester Van Leeuwen zal deze week niet op donderdag-, maar reeds op woensdagavond plaatsvinden. De aan vangstijd is in verband met de voet balwedstrijd op de t.v. vervroegd tot half zeven. Zondagmiddag speelt Stompwijkse Boys 1 de laatste wedstrijd om de LVB-beker tegen SVLV 2. De wedstrijd die in Voorschoten wordt gespeeld, be gint om 14.30 uur. De opstelling van de Boys is als volgt: doel: N. Groene- weg; achter: T. Knijnenburg, M. van Leeuwen en A. Waayer; midden: L. Belt en K. Belt; voor; H. Zonderop, S. v. d. Brink. G. Lelieveld, A. Enze en Th. Duiveetein. Res.: K. Droog. CONCERT IN DORPSKERK TE VOORSCHOTEN Albert i naam. I de opvatting en kleurgeving hebben ge- DE KLERK Is meer dan een luiaterd. In nog meerdere male was dit Het is een internationaal be- 1 het geval met Baehs Praeludium, Ada- grip. Deze beroemde organist is hoofd- gio, Trio, Recitativo en Fuga in Bes dur. leraar aan het Amsterdams Conserva- 1 Vooral het trio en de Fuga kregen een torium, organist van de gemeente Haar- 1 verrukkelijke interpretatie, lem, concertorganist, bekend en be- Het concert voor de heer Telemann faamd in alle landen van Europa en in van Joh. G. Walker kon. hoe geestig de Ver. Staten. Deze organist gaf gister- imiterend ook gespeeld, Fusi Fusie het ook toen reeds stuk). En er was ook een terrein, langs de Provinciale Weg, achter het woonwagenkamp (waar nu de Paulus Potterstraat is). Maar daar kon men alleen maar komen na een flinke klim partij over een paar hekken, 't Eerste probleem voor de piepjonge vereniging was vlot de wereld uit, doordat Ged. Staten na hefitg aandringen van Ha zerswoudse Boys-kant goedkeuring ver leenden een plank over de sloot te leggen. Drie jaar in „koelkast" De moeilijkheden met het veld ver hinderden de Hazerswoudse jongens overigens, om in competitieverband uit te komen. Dus keek men uit naar een geschikter terrein. De percelen van de lieren Van den Bosch en Hofman kwa men de bestuursleden als het meest geschikt voor, maar tot hun grote te leurstelling kregen zij van hen steeds de kous op de kop. De Hazerswoudse Boys gingen in ruste, een jaar na de oprichting, en werden pas weer uit de koelkast gehaald in juli 1947. De heer Hofman was overstag gegaan Op de 24ste juli 1947 werd een le denvergadering uitgeschreven, waarbij werd medegedeeld, dat het terrein van de heer Hofman (de plaats van de huidige veldijsbaan van de Hazers woudse IJsclub) beschikbaar was ge steld voor een huur van 300.- per jaar. Voor 496.- was een oude schuur in Rijnsburg gekocht en tol kantine ge promoveerd. De opening vond een recital op het orgel Dorpskerk te Voorschoten. Hoewel dit instrument niet de pretentie van een volledig concertorgel heeft, bezit het toch zoveel prachtige stemmen, dat het ais een volwaardig Barokorgel kan worden beschouwd. Als een Suite met zeven onderdelen zo werd de Franse componist Louis Mar- ehand uit de tijd van Bach door de orga nist vertolkt. Z(j kunnen hoogstens be koren maar niet imponeren. Van onze Nederlandse J. P. Sweelinck, de grond legger van de Duitse school waar Bach het hoogtepunt wormde. speelde Albert de Klerk drie composities: «en Toccata doening schenken. Prelude, Fuga et Va riation van César Franck werd, ofschoon persoonlijk gefraseerd, een meesterlijke vertolking. Over drie opgegeven thema's werd door Albert de Klerk een meesterlijke improvisatie gegeven. In een duidelijke en verstaanbare stijl gaf De Klerk ons een Preludium, Passacaglla en Finale, om te bewijzen hoe knap De Klerk van enkele thema's bijna een compositie weet te scheppen. Het gehele concert was een manifestatie van een gTOOt kun stenaar. THEO TEN HOOVEN trainer 'en i ..et voetbalveld magisch woord. De besturen van beide ging gepaard met 'n demonstratie van verenigingen staken de koppen bij el- tweetal handbalteams uit Den Ilaag, kaar. de leden spraken zich uit in een n optreden van de Harmonie van Ha- gemeenschappelijke vergadering en zerswoude en. als klap op de vuurpijl, de lusie was een feit. De naam: Ha- de derby tussen de Hazerswoudse Boys zer.swoudse Boys, de kleuren: zwart en Ilazerswoude, de katholieke voet- en wit. Het.bestuur bestond uit eerste halvereniging, die inmiddels ter ziele voorzitter J B. van de Lely, tweede js. De wedstrijd eindigde zoals ze be- voorzitter D. J. Plaizier, eerste se- gon: 00. cretari' A J. de Witte, tweede secre taris Job. Hassefras. eerste penning- In september 1947 speelde 't eerste meester H Binnendijk, tweede pen- seniorenelftal zijn eerste competitie- ningmeester L Matte, algemeen ad- wedstrijd in de tweede klas van de junct: P. Uiteraard werd op die eerste ver gadering van de nieuwe vereniging, in welker kringen overigens in deze kwart eeuw meer de voetbal- dan de atletieksport werd beoefend, een echte elftalcommissie in het leven geroepen. L. Mat ze. W. Straver en P. Kraave- veld viel de eer van seleclieheren ten deel, de in Boskoop al vele voetbal triomfen gevierd hebbende C. van Ooyen werd als trainer gecontracteerd. Het spel kon dus beginnen, want alles was er: van bestuur en diverse tot traplustige leden, een ballen (a 60.- per aterdagafdeling van de Leidse Voet bal Bond. MSV uit Alphen aan den Rijn werd met 50 verslagen, maar voor A. Brobbel Dorsman eindigde deze match minder prettig: hij brak 'n been. Op bestuursgebied nam de heer Van de Lely in 1949 afscheid als voorzitter en gaf de hamer in handen van L. Matze, die in 1950 officieel als zo danig werd gekozen. In dat zelfde jaar opperde de heer Jan Piet Cok het idee, om een verplichte training voor de eerste elftalspelers in te stellen. Een ander hoogtepunt in de geschiedenis van Hazerswoudse Boys vormt de ge boorte van „De Sportvriend", een club orgaan, dat Bertus Oussoren in zijn vrije tijd al helemaal had „rond gemaakt wat betreft de advertentie acquisitie en de kopij-voorziening. Achteruitgang Na de promotie van het eerste elftal naar de eerste klas van de LVB in 1953 (een jaar eerder was men daaruit gedegradeerd), was het weer goed fout bij Hazerswoudse Boys wat de accom modatie betreft: het veld werd in 1954 vrijwel iedere week afgekeurd. Het ledental liep hierdoor terug tot zeven tig en. er volgde weer degradatie naar de tweede klas. In een schrijven aan b. en w. werd gepleit voor de aanleg van een sportterrein van ge meentewege. In 1956 was het zo ver: de ingebruikneming van twee terrei nen betekende niet alleen een toeloop van leden, maar óok een verbetering van de prestaties. Vlak voor de competitie 1963-1964 had voorzitter L. Matze de wens te kennen gegeven, zijn eerste team aan het eind van het seizoen als kampioen van de eerste klas van de Leidse af deling te mogen begroeten. Zijn wens ging in vervulling: in Leiderdorp ver sloegen de Hazerswoudse Boys VWS uit Leiden in een beslissingswedstrijd. De Boys hebben zich in het afge lopen seizoen weer in de vierde klas van de KNVB weten te handhaven. Zij, de vlaggedragers van de vereni ging, zijn dan wel geen kampioen ge worden in dit jubileumjaar, 't vierde team heeft deze laak overgenomen, door in een beslissende competitie wedstrijd te winnen van het derde elftal, dat door de competitieleider van de LVB in dezelfde afdeling was in gedeeld. Hoog genoteerd In een speciaal jubileum-nummer van „De Sportvriend." het clubblad van Hazerswoudse Boys, schrijft dr. J. J. de Jongh. voorzitter van de KNVB afdeling Leiden, onder meer, de Boys in staat te achten een trapje hoger op de voetballadder te komen. En „Uw opvating omtrent het in acht nemen van de sportiviteit staat hoog geno teerd, al schommelt de koers wel eens." De heer L. M. de Boer, voorzitter van de Stichting Sportpark Hazerswou- de, noemt zelfwerkzaamheid der leden een gezond beginsel en stelt mede werking van de Stichting Sportpark in het vooruitzicht, indien de vereni ging ook zelf tot offers bereid is. Voor zitter L. Matze stelt, dat men door eensgezindheid en goede samenwer king tot een goed resultaat kan komen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4