HAI' een eigen huis binnen uw bereik GROFVUIL OPHAALDIENST. MEDISCHE DIENSTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 11 MEI 1968 FEIKE ASMA GAF (BUITENGEWOON) ORGELCONCERT TE LEIDEN In de gang van de Opatandingakerk aan het Steenachuur lazen wy op een bord: „Buitengewoon orgelconcert door Felke Aama". Waaruit dit buitengewone beatond, hebben wij nog ateeda niet be grepen. Tenzij de meditatie die halver wege het concert (ongewoon voor een concert werd uitgeaproken. Het con cert begon met een Fantaale over de me lodie van de reformatoriache berijmde paalm 42. Uit deze Fantaale van Asma bleek weer eena dat hy aan de vernieu wing van de kerkmuziek nog lang niet toe la en nog ateeda niet kan laten con- ceaaiea te doen aan het merendeel van het kerkvolk. Deze Fantaale werd gevolgd door een Preludium en Fuga van J. S. Bach. Hoe wel naar onze mening het tempo ieta sneller had kunnen zijn, gaf Aama aan deze kleine compositie een goede, dui delijke frasering. Ook het thema en het contrapunt kregen een goede uitvoe ring. Paul van Westering schreef Variaties over een Bachthema. Wil men over een thema van Bach variaties maken, dan moet men minstens een componist zijn van dezelfde kracht. Asma speelde deze variaties niet onverdienstelijk. Soms kwam een beetje show om de hoek kij ken. Van César Franck speelde de or- CONCERTEN VOOR VOLGENDE WEEK In Leiden worden de volgende week twee concerten georganiseerd, t.w. op dinsdag 14 mei een Bachconcert in de Pieterskerk, uitgevoerd door Theo Olof - viool en Jan Schmitz - orgel. Dit concert wordt georganiseerd door het LAK en K O. Aanvang 20.15 uur. Twee dagen later kunnen de con certliefhebbers smullen van een uit voering van het Leids Studentenkoor en -orkest Collegium Musicum" in de Zuiderkerk. Dat concert slaat onder leiding van André Kaart, voor wie dit concert het eerste lustrum als dirigent van het Collegium Musicum betekent. Aanvang op donderdag eveneens om 20.15 uur. Concerten in jeugd- buitencentmni Korte Vliet In het Jeugdbuitencentrum „Korte Vliet" zullen onder het motto: „Jon geren musiceren en exposeren" de vol gende gebeurtenissen plaats hebben: Vrijdagavond 17 mei, 19.30 u: opening fototentoonstelling van Jaap van Ries- sen. 0.00 u: Concert door het „Dionysos Kwartet" bestaande uit: Wim Viersen le viool, Wim de Jong 2e viool, Wim van Dam altviool, Yke Viersen violon cello. Strijkkwartetten van J. Haydn, W. A. Mozart en Fr. Schubert. Zaterdagavond 5 mei, 0.30 u: Con cert door leden van het Jeugdkamer- orkest Leiden. Uitvoerenden zijn: Bar bara Wo hl, zang: Evelen Wohlt, piano begeleiding: Eekje Hoenderdaal, cello; Ariane Velo, pianobegeleiding; Leo Verschragen, viool; Ada Houweling, pianobegeleiding; Lieke Kuggeleyn, cello. De tentoonstelling is geopend van vrijdagavond 17 mei t/m zondagmid dag 6 mei a.s. 's middags van 2-4 uur en 's avonds van 7-9 uur. ('s Woens dags gesloten). Kaarten verkrijgbaar it 1.- (per concert) op het Bureau van de Leidse Jeugd Actie. Stadhuis te Leiden en 's avonds aan de zaal. (ADVERTENTIE) J. DE BRUYN TANDARTS MAANDAG GEKN SPREEKIT'R Boek over Haarlemmermeer op komst ganlsl „Choral II". Dat hij daarin niet geheel geslaagd ia vindt mede zijn oor zaak in het feit dat het orgel een juiste voordracht niet toelaat. Dit instrument ls voornameiyk op de barokmuziek in gesteld; het mist voor de Franse mu ziek o.a. de nodige tongwerken. Tenslotte speelde Asma nog twee ko raalbewerkingen, waarvan het eerste wel acceptabel ls, ware het niet dat de toonaard van deze Psalm wel een heel andere harmonisatie vraagt. Wij vragen ons wel af waarom by zoveel orgel-lit teratuur van grote meesters sommige organisten met hun eigen veel zwakker werk een programma willen vullen. En kelen met improvisaties die musicologisch nergens aan voldoen. THEO TEN HOOVEN. Clir. Orthop. Inst. te Leiden wordt geopend Maandag 20 mei a.s. zal burgemees ter mr. G. C. van der Willigen de opening verrichten van het nieuwe Christ. Orthopaedagogisch Instituut voor Leiden en omgeving. Deze ope ning geschiedt in de Stadsgehoorzaal om 15.30 uur. De school is gesticht voor kinderen met leer- en opvoe dingsmoeilijkheden. De school is tijde lijk gehuisvest in het schoolgebouw van de Ger. Schoolver. aan de Lust hoflaan. Het waarnemend secretariaat is Rozenlaan 21 te Boskoop. Met E.U.R.V.O. naar Oostenrijk Reeds voor de vierde maal gaat de R.K. Jeugd-Reis-Vereniging EURVO op reis. Het bestuur, waarvan u de namen hieronder kunt vinden, heeft op ver zoek van vele leden dit jaar uitgestip peld naar Scharding (Oostenrijk). Scharding ligt legen de Oostenrijks- Duitse grens dicht bij de plaats Passau (Duitsland). Ons hotel in Schiirding heet: „Zur Stadt Passau". Schiirding biedt ons een schitterende omgeving om te wandelen en een badgelegenheid. Van uit deze plaats maken wij diverse toch ten en excursie** o.a. naar: Wenen, Re- gensburg, Salzburg en Salzaniniergut. IWe vertrekken dindsdag 16 juli vanaf de Sint- Antonluskerk in Leiden Zuid- West. Om een uur des middags zal er in de St.-Antoniuskerk een mis worden I gevierd, waarna we om twee uur ver- trekken naar Schiirding. Wij komen te rug op zaterdag 27 juli. Deze reis is be stemd voor r.k. jongeren vanaf 18 jaar en ouder. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Wanneer u interesse heeft, wendt u dan tot een van de onderstaande adres sen van het bestuur. De kosten van deze reis zyn in totaal (reis- en verbiyfkos- ten plus verzekering) ƒ250.Onze va- cantle reizen zyn georganiseerd zonder winstbejag. U kan zich vervoegen by de volgende personen: Voorzitter: P. van zyp, Drie octoberstraat 51a, Leiden; Se cretaris: K. Schrama Leidseweg 457, Voorschoten; penningmeester: G. v. Kan Nieuwe Mare 23. Leiden; reisleider G. v. Schie Vrouw Venneweg 20, Ourl-Ade; g.a. P. B. Demmers Haarlemmerstraat 106, Leiden. Ten bate van het watervoorzienings project lp Paraquay organiseert het kerkkoor van de Doopsgezinde Gemeen te in onze stad op vrijdag 17 mei a.s. om 8 uur in de Doopsgezinde kerk, Pie terskerkstraat 1 een avond van vocale en instrumentale muziek. De bevolking in bepaalde streken van Paraquay heeft te kampen met een groot tekort aan water. Het doel van de avond is geld te verzamelen voor pompen en leidingmateriaal, om daarmede de be woners van deze gebieden, die in be hoeftige omstandgheden verkeren, in de gelegenheid te stellen het water voor huishoudelijk gebruik bevloeiing en in dustrie vanuit grote diepte naar boven te pompen. De door kinderen decoratief beschilderde programma's vermelden kinderzang. (De Leidse Sleuteltjes) koor zang, mannen kwartet en muziek van orgel en strijkinstrumenten. De op brengst van de programma's komt ge heel ten goede aan bovenvermeld doel. Kruseman's Uitgeversniy n.v. te Den Haag heeft plannen om ln de loop van het jaar 1969 in de serie „Stad en Dorp" een boek over de gemeente Haarlemmermeer te doen verschynen. Het boek zal tot titel dragen: „De Waterwolf getemd". Uit de geschie denis en het volksleven van de Haar lemmermeer. Hel boek zal worden gebonden in linnen en verlucht z(jn met ongeveer 50 illustraties. Mede werkers zyn o.m. prof. dr. W. Jappe Alberts, dr. Tj. de Haan. Gehandeld zal worden over de historische bete kenis van de droogmaking van het Haarlemmermeer, monumenten, boer derijtypen, bijzondere figuren uit de Haarlemmermeer, typische beroepen cn ambachten, dorpen en buurtschap pen, enz. Het gemeentebestuur van Haarlemmermeer draagt financieel aan de uitgave bij. By voor-intekening ligt de prijs vermoedelijk om en nabij 13,—. Na verschynen zal de prys worden verhoogd. OPENING TUINWINKEL De opening van een winkel is geen bij zonderheid meer ln deze tyd, ook niet als dat een winkel Is in tuinartlkelen, maar als deze winkel midden in de tuin tussen bomen en planten staat, dan moet men toch enige bewondering uiten. Zo deed de heer H. C'. Spek vrydagmiddag de deur van zyn tuinwnkel open, niet of ficieel, maar met minstens evenveel ge noegen, omdat hy hierin een bekroning kon zien van jaren lange stugge arbeid aan de opbouw van een eigen bedrijf. De tulnwlnkel ls een als winkel inge richte bloemenkas, waarin men van al les kan vinden en die omgeven ls door artikelen die deze man heeft aan te bie den. In wyde omgeving kent men dit tuincentrum „Regalia" aan de Kerkweg In Ter Aar, waar van alles te koop ia voor de kleine tulnllefhebber. die het zelf wil doen. GEVEILDE PERCELEN In hel Venduhuis der Notarissen wer den de navolgende percelen verkocht t.o.v. Not. W. S. Jongama le Lelden: Boerenwoning ca. Haarlemmertrek- vaartweg 29 te Noordwykerhout voor 31.000, door dhr. Siykhuis. Woonhuis Oude Ryn 87 te Lelden voor 5.050,— door B. van Leeuwen q.q Brand achter LTB in Koudekerk a.d. Rijn Om ongeveer 3.30 uur werd de vrij willige brandweer van Koudekerk aan den Rijn te hulp geroepen om een brand in een opslagplaats van gecreo- soteerde palen te blussen, op het ter rein achter het gebouw van de LTB. Het geheel verjongde korps was onder leiding van de heer Zuijdwijk zeer spoedig ter plaatse, en na ongeveer een half uur was men de brand mees ter. Ongeveer 10.000 palen werden een prooi der vlammen, evenals twee luxe auto's, die daar geparkeerd stonden, een derde liep schade op. De schade wordt geschat op 20.000.- De vermoedelijke oorzaak is 'n over geslagen vonkje uit een vuilverbran ding. Het was voor het eerst dat de Koudekerkse brandweer geheel jongd optrad, en gezien de zeer snelle aanwezigheid, en de grote aanval met zes stralen, is het aan hen te danken dat de schade tot het genoemde bedrag beperkt bleef. Drank geen excuus „Het is al te gek dat de verdachten zeggen onder invloed van drank te hebben gehandeld, net alsof dat als een excuus moet worden aangemerkt. Eigenlijk is het meer een verzwaring van het feit", aldus het standpunt van de officier van Justitie. De twee verdachten uit Leiden die hadden ingebroken in een kantine en heriepen er zich nl. op vanwege de daar flessen drank hadden gestolen dronkenschap niet te hebben geweien wat zij deden. „Het is geen reden om de straf aan te passen bij de dronken schap", aldus de officier, die echter wel in aanmerking wilde nemen, dat één verdachte zich later bij de politie was gaan melden. De eis luidde drie weken gevangenisstraf waarvan een week voorwaardelijk. „Ik heb straf verdient", zo bekende één van de verdachten hetgeen de rechter een hoopvolle bekentenis vond. Het von nis werd daarom drie weken gevan genisstraf waarvan twee weken voor- MAANDAG 13 MEI Buurt 9: Maresingel (van Juliana- straat tot Zwarte Pad), Prins Frede- rikstraat. Koningstraat, Bronkhorst- straat, Willemstraat, Prins Hendrik straat en -plein, Mauritsstraat, Louise de Colignystraat, Waldeck Pyrmont- straat, Marnixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwijgerlaan), Amalia- straat, Johan Willem Frisostraat, Van Hogendorpstraat, Van Limburg Sti- rumstraat, v. d. Duinstraat, Falckstr., Anna v. Saksenstraat, Kemperstraat, Molenstraat. Buurt 11: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pas teurstraat, Hansenstraat en Korte Han senstraat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en -plein, Lucas v. Leyden- straat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Frans v. Mierisstraat, Gabriël Metzusstraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat, Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan, Mussenbroekstraat. DINSDAG 14 MEI Buurt 10: Ter Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei plein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat. Joh. Poststraat, Walra ven van Halstraat, Wiardi Beekman- straat. v. d. Helmlaan, Arent Brun- straat, Lieven de Keystraat, Zocher- straat, Van Banchemhof, De Bazelstr., Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstr., Vingboonshof, Jacob v. Campenlaan, Voorschotenseweg, Stalparthof, Van 's-Gravensandestraat, Berlagestraat. Buurt 12: Veilingkade, Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lam- menschansplein), Lammensehansplein. Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap pelstraat, Tomatenstraat, Druivenstr., Kersenstraat. Carbuterweg, Planteyn- atraat, Kanaalweg (van Lammebrug tot spoorlyn), Vrouwenweg. Croneatein (Woonachepen). DONDERDAG 16 MEI Buurt 13: Rijnsburgerweg, Terwee- park, Boerhaavelaan. Mariënpoelstr., Kagerstraat, Brasemerstr., Zwei land- laan. Van Swietenstraat, Faljerilstr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. Beu- LEIDERDORP Geboren: Annemiek, d.v. Andreas T. J. Sistermans en Maria C. C. van Vel- zen; Jan W. T., z.v. Herman C. Holle man en Mya A. J. Burgers; Arina C., d.v. Cornells Bos en Maartje Bijl; Ste ven A.. z.v. Arend Doelman en Jacoba W. Snoey; Dirk M., z.v. Reinder Wynia en Geertruida A. v. d. Goot; Marcel, z.v. Cornells Rooda en Cornelia Nap; Judith M.. d.v. Robert J. van der Voort en Ellen M. J. Loon. Ondertrouwd: Rudolf van Meningen 28 jaar 1e Velscn en Johanna Waal, 23 jaar; Efrat C». Snellink. 28 jaar en Krijna J. C van Vliet, 21 jaar te Lei den; Dirk A. Blijleven. 24 jaar en Cornelia E. M. van der Heden, 23 jaar. ningenlaan, Van Slingelandtlaan, Jo han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- neveldstraat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr., Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborst- straat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat. Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens hof, Stationsplein. Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- LEIDSE AGENDA ZATERDAG 11 MEI Pieterskerk Kon. Zangver. „De Mastreechter Staar" m.m.v. Peter Ser- penti, piano. 20.00 uur. De Doelen Prysuitreiking LAFV, 20.00 uur. DINSDAG 14 MEI Museum van Oudbeden Lezing, 20.00 uur. Pieterskerk Bachconcert, K O. 20.15 uur. H. Philipsen uit Wassenaar gepromoveerd De h^gr H. Philipsen uit Wassenaar promoveerde tot doctor in de sociale wetenschappen op een proefschrift ge titeld: „Afwezigheid wegens ziekte; een onderzoek naar de oorzaken van ver schillen in ziekteverzuim tussen 83 mid delgrote bedryven". Promotor was prof. dr. A. N. J. den Hollander, gewoon hoogleraar in de inleiding tot een En cyclopedie van de Sociologie, benevens de Amerikanistiek. De heer Philipsen werd geboren in 's-Gravenhage. Hy studeerde aan de Universiteit van Amsterdam politieke en sociale wetenschappen (sectie B) en legde in 1959 het doctoraal examen af met hoofdvakken sociologie en cultu rele antroologie. Na de vervulling van zijn militaire dienstplicht trad hij in dienst van het Nederlands instituut voor praeventieve geneeskunde T.N.O. te Leiden, sectie sociologie van de af deling geestelijke gezondheid, waar hij thans nog werkzaam is. Sinds 1967 is hij tevens docent aan de Rijksuniversi teit te Leiden met een onderwysop- dracht voor methoden en technieken van het sociologisch onderzoek. Het proefschrift bevat een verslag van een in 1964 en 1965 verricht .onderzoek naar oorzaken van verschillen in ziek teverzuim tussen 83 middelgrote be drijven. Op grond van een aantal on derstellingen is nagegaan welke fac toren in het produktieproces. de werk verhoudingen, de samenstelling van het personeel ep het personeelsbeheer ver antwoordelijk zyn voor- de verschillen zowel in het aantal ziekmeldingen als ln de gemiddelde zlekteduur, tussen de bedrijven. Snipperdag naar O.L. Vrouw ter Nood Oegstgeest Ons bereikte het verzoek, de lezers en lezeressen uit te nodigen voor een be zoek uan het heiligdom van Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. Aan dit ver zoek geven wy graag gevolg. Wie gaat er mei ons mee naar O. L. Gaarne nodigen wij u uit, deel te ne men aan een feestelijke snipperdag ter ere van onze lieve Moeder Maria en wei op dinsdag 28 mei. Programma: Vertrek: 8.30 uur. Bus slaat klaur voor de ingang van de Herensingelkerk. 9.45 H. Mis met Marialiederen in de kleine kapel te Heiloo en preek. Daar na uitstelling van het Allerheiligste, kor te processie, zegen en terugstelling van het Allerheigste. Vervolgens kopje kof fie in Heiloo, daarna bus-tocht door de duinen by goed weer. Lunch: om 13.00 uur. lunchpakket mee brengen. Na de lunch maken we nog een tocht door de kop van Noord-Holland en gebruiken ergens onderweg te thee. We zijn weer thuis om ongeveer 18.00 (6) uur. De kosten voor de bus zijn 7,50. Adressen, waar u zich kunt op geven voor deelname Voor Lelden: J. Vlasveld, Doezastraat. 20, tel. 01710- 21300; W. Devilec, Haarlemmerweg 576, tel. 01710-23672; J. Ouwerkerk. He rensingel 2c. tel. 01710-20844: R.K. Pas torie Herensingel 3; mej. M. Verplancke, Evertsenstraat 48. Voor Noordwijker- hout: H. Oostdam, Grevelandseweg 47. tel. 2121. Voor Zoeterwouilc: mevr. Van Velzen, Erasmusflat 5, Eendrachtsweg. Voor Stompwük: H. tie Groot, Dr. Van Noortstraat 80. tel. 651. Allen hartelyk welkom en een fyne. feesteiyke snipper dag toegewenst. p. C. J. MATTHEE, kap. Het winkelcentrum „Lange Voort" te Oegstgeest krijgt zo langzamerhand een volwaardig aanzien. De afgelopen week werden wederom op feestelijke wy- ze een drietal nieuwe zakenpanden ge opend. Aan de Irislaan vestigde zfch een herenmodezaak van de heer Theod. Veldhoven welke donderdagmiddag een drukbezochte receptie hield. De Leidse bloemenzaak „De Zonnebloem" opende een filiaal op de hoek Lange Voort-Ko- renbloemlaan. Tevens vond gistermid dag de opening plaats van een speciaal- xaak in optiek van de heer Brakenhoff eveneens gesitueerd aan de Lange Voort. Met de binnenkort te venvachten ope ning van een pand waarin de firma Roest onderdak vind alsmede een yssalon van de firma Menken zullen alle winkel panden in het centrum „Lange Voort" bezet zyn. ■Ml De twee geparkeerde auto's achter Konijnen-lief en -leed in Hazerswoude De 17-jarige Harry v Dam zat er zondagmorgen j.l. maar mee Toen hy, net uit bed, naar het hok van moeder konijn en acht pas geboren peuters ging, kwam hij tot de ontdekking, dat de voor het eerst moeder geworden ko nijn was verdwenen en dat de acht jongen van acht dagen oud derhalve wees waren gewor den Harry ging die zelfde zondagmorgen vanuit de Groe nendijk naar het politiebureau in Rhynenburch, want, zo rede neerde hij, het beest kon wel eens gestolen zijn. De Rijkspolitie te Hazerswoude toog vanaf zon dag op onderzoek uit. En. zag dit woensdagmorgen met suc ces bekroond. Moeder - konijn bleek zich namelijk te bevinden op de zolder van een woning, die niet zo ver van het ouderlijk huis van Harry van Dam is ver wijderd. Zondag, maandag, dinsdag en een gedeelte van de woensdag hebben de acht jonge konijntjes de moederliefde en -melk moe ten ontberen, ze hebben 't leven er toch niet bij ingeschoten. „We hebben de kleintjes in huis gehaald en ze daar in een doos een onderkomen bezorgd. Om de drie uur per dag hebben we de beestjes gevoerd via een spuitje; dat begon om zeven uur en dat eindigde avonds om een „uur oftien.' aldus de eigenaar van het nu weer complete negental van Harry van Dam. Intussen genieten de acht jon gen weer van een ongestoord baby-konijnenleven in het hok, achter de woning van de familie Van Dam. Samen met hun moe der. „Maar de politie wil ik toch even hartelijk dank zeggen," al dus Harry van Dam, die maar blij is., dat zij woensdagmiddag moeder-konijn kwamen thuisbe zorgen. (ADVERTENTIE) IN LEIDEN EEN NIEUWE AUTO KOPEN BIJ EEN DEALER DIE TEVENS Heeft uiteraard voordelen Hollandse Auto Importmaatschappij Zoeterwoudseweg 11 Leiden Tel. 01710-32645 RAMBLER EN MAZDA ADVERTENTIE De Rijkspostspaarbank en het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten brengen samen Snel en voordelig sparen Op een speciale "bouwfonds-rekening" bij de Rijkspostspaarbank spaart u met-kleine bedragen (f 50,- minimum) per maand. De regelmaat van dit sparen en de voor deze spaarvorm hoge rente van 5% brengen.het benodigde geld snel bijeen. In veel gevallen krijgt u een hypotheek van 90% Dat betekent slechts 10% eigen geld. Zo komt uw eigen huis snel dichterbij. De aflossing en de rente liggen vaak maar weinig hoger dan wat u anders aan huur zou betalen. Vóór jonge mensen is er bovendien een extra voordelige betalingsregeling met nog lagere maandelijkse termijnet! Een volledig "pakket" bouw-voordelen voor u Het Bouwfonds garandeert - en dat is zeer belangrijk voor n - de kwaliteit van zijn huizen zwart op wit. Het informeert en adviseert u strikt eerlijk en objectief. Hét helpt u bij uw plannen cn het con troleert uw bouwwerk. In veel gevallen heeft -u als "bouwfonds- spaarder!' bovendien voorrang. Er ligt een uitvoerige brochure voor u klaar Als u onderstaande coupon invult en verzendt aan de Rijkspost spaarbank, Afd. Publiciteit, Amsterdam, krijgt u een brochure met alle gegevens. U kunt ook een briefkaart met uw naam en adres sturen. Doe het vandaag nog! COUPON Aan Rijkspostspaarbank, Afd. Publiciteit, Amsterdam. Zend mij vrijblijvend de gratis brochure "Ik koop een huis" en het Reglement Bouwfondsrekeningen. LC-T woonplaats: tel.no.: pro v.: ..handtekening:...,. LÜSÖ RIJKSPOSTSPAARBANK BOUWFONDS NEDERLANDSE GEMEENTEN boon J. Clazlena Ch. d.v. van Santen J. i v.d. Harst Cl. P. Ondertrouwd: Arie W. Verboon 21 jr. Martina S. M. Th. Juffermans 21 jr. Peter B. Anjema 27 jr. Rotterdam en Yvonne A. E. Rooswinkel 27 jr. Marti- Huysman 23 jr. Leiderdorp en Ma rijke Hoevers 23 jr. Gehuwd: Rolf F. Fillié 26 jr. en Maria t. Haar 23 jr. Johan A. Kutterink 29 jr. 's-Gravenhage en Anna A. Metz 33 jr. Samuel Platteel 26 jr. Leiden met Eleo- nora Rodenburg 27 Jr. Peter Huijsman 28 jr. Den Haag en Johanna M. Bal 19 jr. Robert Vaartjes 21 jr. Ry'swyk ZH Dina M. Ewijk 21 jr. VOORSCHOTEN Geboren: Michiel W. z.v. Groenewegen W. M. en Sluiter N. M. Rosalinde d.v. de Ruijter W. en de Willigen C. J. Simone C. M. d.v. van Nes A. en Trimbos M. E. C. Fr. M. Joyce M. E. d.v. de Bruin H. M. en de Graaf N. J. M. Astrid M. C. d.v. de Bruyn G. J. en v.d. Berg M. C. Janine M. W. d.v. Strijd J. J. en Meijer W. Peter PAUZE DE STINKENDE VRACHTWAGEN Buiten gekomen 's ochtends vroeg ademden we met welbehagen de geurige voorjaarslucht in, die gedurende de nacht ook in de stadswijken doordringt. Een zware vrachtwagen bulderde een zijstraat uit en poepte een gore, vette uitlaatgassen achter zich aan. De nacht was voorbij; de dag was weer dé&r! Het leven begon opnieuw te draai- razende, rammelende ket ting van continu jagen en jachten. De waanzin ervan wordt wel ingezien, maar we passen er ons bij aan, doen eraan mee, want d^ onstuitbare economische vooruitgang vereist dat. Nog even vóór die onwelvoegelijke vrachtwagen uit de zijstraat scheurde, was het leven een blank mysterie. Toen werd het op de vlucht gedreven in lawaai en vieze smook. We leven ln een welvaartsstaat, met alle onmiskenbare gemakken en vermaken. Het ls nauwelijks een vraag, of dat nog „leven" is. of datgene wat het leven tot leven maakt - het opgaan en zich mee-bewegen in het goddelijk mysterie van de schepping - niet wordt i Veen H. A. N. en Ver-vermoord door de jakkerende welvaarts- voor Leiden en Omgeving roes. Laat men toch mens blijven en zich de tijd gunnen om, in zichzelf gekeerd, aanbiddend naar buiten te treden, naar buiten waar het de goddelijke aanwezig heid zich opent als een reine, eeuwige morgenstond. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Les risquis du metier (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido- De nacht van Inspecteur Tibbs (14 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De tien Geboden (a, 1.) (Prolongatie) Dageiyks (ook 's zondags) 2.00 en 7.30 uur. Studio: Een elegant geval van moord Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Matt Helm en de verdruk kers (14 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Het bloedspoor in de heuvels (14 jr.) Dageiyks: 2.S0, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstellingen vrijdag en za terdag 23.30 uur: Rex: Ombaba (18 jr.) Camera: Hiroshima mon amour (18 jr.) KORRELTJE PUNT Leiden Gedurende hel komende weekeinde nemen waar de artsen (wij zigingen voorbehouden Tot zater dagmorgen 10 uur eigen huisarts raad plegen. Na die tijd voor spoedeisende gevallen doktei stelefoon 22222. Apo theken: geooend voor spoedeisende gevallen: apotheek Van Driesum, Mare 110. tel. 20406. Apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp en apo theek Voorschoten de hele week ge opend. De Oegstgeestse apotheek is op zondag 12 mei gesloten van 8 uur tot 24 uur. Leiderdorp Dkt L v. d. Berg, Busken Huetstraat 22, Hazerswoude, tel. 01714-344. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink, Terweeweg 152. Oegstgeest. tel. 50394. Groene en Wit-Gele Kruis: Zr. Voget- van der Velden, tel. 54982, b.g.g. 22222. Voorschoten Dkt. W. J. M. van Dam, Prof. Asserlaan 26. tel. 3960. Tandarts: alleen spoedgevallen melden om 9.30 uur C. Kengen, Kon. Wilhel- minalaan. Apotheek: Voorschoten se Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Wijkzuster: Zr. Zuidam. Curielaan 41, tel. 4647. Katwijk aan den Rijn Dkt. H. M. Hueting. Apotheek: Princestraat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. P. A. Vis ser. tel. 2023. Leidschendam 11 mei dkt. P. J. M. v. d. Meer, Pr. Margrietlaan 10, tel. 4531. 12 mei dkt S. P. Perquin, Venestraat 24, tel. 3510. Tandarts al leen voor spoedgevallen tel. 070-543033. Groene Kruis: Wilibrordusstraat 2, tel. 3449. Ziekenauto tel. 3923.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4