Bestelwagen ramde zes auto's op Apothekersdijk Burgerij van Lisse maakte kennis met burgemeestersechtpaar Werkloosheid in Duin- en Bollen streek boven provinc. gemiddelde SLEUTELGAT PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 7 MEI 1968 NIEUW HOOGTEPUNT VOOR ZUID-WEST NOORDGEVEl Volgen* het ontwerp zal dit. gebouw over enige tijd de ruitmeiyke werking van het RevrUdingspleln In Zuid- Weet gaan beïnvloeden. Glitteren publiceerden w(f reeds een en ander over de bestaande plannen om ter plaatse een zakencentrum ln twee bouwlagen en 106 flats voor alleenstaanden in acht bouwlagen te bouwen. Ook het reeds lang verhelde Gezondheidscentrum van Zuid-West en een warenhuis zouden in het bouwwerk kunnen wor den ondergebracht. De tekening toont de noordkant van het complex, gezien vanaf de Boshuizerlaan. Boompjesschenners aangehouden Na intensief speurwerk door de af deling baldadigheid van de Leidse recherche heeft de politie de hand kunnen leggen op drie jongelui, in de leeftijd van 14 en 16 jaar, die bekend hebben, op 7 april op de Floris Ver- sterlaan 18 pas geplante jonge boompjes te hebben vernield. LEERLINGENUITVOERING STICHT. LEIDSE MUZIEKSCHOOL Vanavond om 20.00 uur zal de Stich ting Leidse Muziekschool een leerlin genuitvoering geven in de Lutherse Kerk op de Hooglandse Kerkgracht. 't Leids Jeugd kamerorkest o.l.v. Henk Briër geeft hieraan zijn medewerking. Uitgevoerd zullen worden werken voor viool, fluit, kerkorgel alsmede Psalm 117 van G. Ph. Telemann voor koor en orkest. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Lelden zijn geslaagd: kand. ex. Franse taal- en letterkunde mevr. A. M. Rutges-Coster (Lelden); doet. ex. Franse taal- en let terkunde mej. A. v.d. Houten (Voor burg); kand. ex. Franse taal- en letter kunde mej. J. C. Blindenbach (Leiden). WERNINK 11 PCT. DIVIDENT Commissarissen en directie van Wer- nink's Beton en Aanneming Maatschap pij N.V. te Leiden hebben besloten aan de op 29 mei a.s. te houden jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhou ders voor te stellen over het boekjaar 1967 een dividend uit te keren van 11%. Prof. J. M. van Bemmelen - 70 jaar - nam ontslag Wegens het bereiken van de 70- jarige leeftijd heeft prof. mr. J. M. van Bemmelen, hoogleraar strafrecht, strafvordering en criminologie aan de Leidse Universiteit, met ingang van 1 september a.s. ontslag gevraagd uit ambt. Sinds oktober 1931 is hy JUBILEUM Op 8 mei 1968 hoopt de heer L. F. van Duilemen de dag te herdenken, dat l«u vijftig jaar geleden promoveerde tot doetor In de faeulteit der Rechtsgeleerd heid. Promotor was prof. Oppenhelm. OPBRENGST ASTMAFONDS De te Leiden gehouden huis-aan-huis- collecte ten bate van het Astmafonds heeft 2717 gulden opgebracht. De straatcollecte leverde het Astmafonds i de Leidse Universiteit verbonden.1455 gulden op. Een mooi resultaat. Jaarvergadering l.B.B. AFSCHEID PRES.COMM. IR. F. G. WALLER De heden, dlnndagmorgen gehouden jaarvergadering van aandeelhouder* \an de N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnijverheid «tond voor het grootste deel In het teken van het afscheid van de president-commissaris, Ir. F. G. Wal ler, die rulin 27 Jaar de N.V. ln deze verantwoordelijke functie heeft gediend en wel op een wijze, die veel tot de groei en bloei der vennootschap heeft bijge dragen. De lieer Waller ving zijn taak san in de moeilijke oorlogsjaren met alle daaruit voortvloeiende liaasl onoplos bare problematiek. Daarna leefde de N.V. langzamerhand steeds meer op en onder zijn verantwoordelijkheid zette een hjjkan* ononderbroken groei der vennootschap In. De heer Waller zei bij zijn afscheid de grootste waardering te hebben ge kregen voor de verschillende directies in de loop dezer Jaren, niet In het minst voor de huidige directie. In zijn plaats werd bij acclamatie ge kozen de heer Ir. J. M. G. D. Baron van Sllngelandt te Hilversum, door de reeds gehouden vergadering van priori- teltsaandeelhouders reeds als nummer één op de betreffende voordracht ge plaatst. 'n Tweede mutatie ln het college van commissarissen vond plaats door het aftreden van de heer H. J. E. van Beunlngen, die acht Ja.ar als zodanig zitting had gehad en besloot zijn man daat terug te geven om te voorkomen, dut hij mogelijk betrokken zou worden bij tegenstrijdige belangen met derden. Ook de heer Van Beunlngen mocht zo wel van de president-commissaris als vanuit de vergadering vele woorden van waardering in ontvangst nemen voor zijn werk in het belang der ven nootschap, waarna ln zijn plaats werd benoemd de heer mr. K. Staab te Rot terdam. BIJ de behandeling van het jaar verslag wees de directeur, de heer ir. H. W. L. Heynlng erop, dat aan de pas sage betreffende de personeelsbezet ting door enkele een verkeerde uitleg was gegeven. HfJ wees erop, dat de voortgaande drang naar arbeidstijdver korting op niet lange termfjn om bij zonderc maatregelen zal vragen, wil voorkomen worden, dat het bouwen een economisch haast onmogelijke activiteit zou worden. Om te zorgen, dat de aan zienlijke en nog steeds toenemende in vesteringen in machines en ander ma teriaal een redelijke bezettingsgraad be houden en om le voorkomen, dat de zo onontbeerlijke slufafdelingen een te zware last zouden gaan vormen, lijkt het apr. noodzakelijk om in het bedrijf binnen afzienbare tijd tot ploegenarbeld Nadat door enkele aanwezigen nog vragen waren gesteld, waarop de voor zitter alle gewenste inlichtingen gaf werden Jaarverslag, winst- en verlies- BURGERLIJKE STAND Geboren: Dorothée E.. d.v. P. Kieft en M. J. Karreman; Adrians, d.v. J. H. A. Meskers en J. Distelvelt; Marko M.. z.v. J. M. de Groot en M. J. Dool; Angelique, d.v. C'. J. van der Krogt en H. C. M. van Lochem; Remco, z.v. A. G. Wesseling en A. Ronde; Angelique D., d.v. D. A. Calis en E. J. C. Hulswit; Ramona T. H., d.v. G. Balsink en H. A. H. Tas; Ingeborg, d.v. M. J. Durieux en E. H. M. Lering; Louis A. M z.v W. F. van der Blom on L. J. M. den Dunne; Abraham F., z.v. H. de Boei en G. Gort; Hendrik J., z.v. A. Hei.i- mans en C. Eradus; Corina M., d.v. W. T. Koolwijk en K. M. C. van den Berg; Johannes E., z.v. D. E. Brussee en G. C. Geerling; Peter A„ z.v. B. Mom- berg en G. C van Kan. Gehuwd: J van der Kaai en G. B. Banning; J. Wensveen en M. W. Dui velshof; G. A. Meyers en S. C. Ver biest; H. G. S. Siemers en I. L. M. van der Hoorn; E. L. J. V. Carpentier A. E. M. Brandt. ^«den: H. F. van Leeuwen. 48 M. J- van Hecke, 51 jaar, Woudenberg. 16 jaar. zoon; /st, 65 jaar. echtgenote van Leeuwen; W. H. Karreman, I rekening en balans goedgekeurd en het dividend over 1967 bepaald op 14%. De aftredende commissaris, de heer I ir. J. F. Fock werd bij acclamatie als I zodanig herbenoemd en tenslotte wer- j den bij de rondvraag nog wederzijds verschillende woorden van waardering geuit ten aanzien van de aftredende heren ir. F G. Waller en H. J. E. van I Beuningen, waarna tenslotte sluiting i der vergadering volgde. Twee wagens te water Gisteravond om ongeveer kwart voor negen heeft een 21-jarige Leidse koop man met zijn bestelwagen op de Apo thekersdijk zes langs de wallekant ge parkeerde auto's aangereden. De ge volgen hiervan bleven niet uit. Niet alleen kregen de aangereden voertui gen zware schade die in totaal op vele duizenden guldens wordt ge schat er kwamen twee auto's in de Nieuwe Rijn terecht waarvan er één zelfs drijvend de overkant bereikte en op de Boommarkt uit het water geta keld moest worden. Een derde auto bleef op het randje van de kademuur hangen. De koopman, wiens bestelwagen aan de voorzijde geheel werd vernield, j werd met ernstig hoofdletsel naar het j Academisch Ziekenhuis vervoerd. Van- morgen kon hij nog niet door de po- litie worden verhoord, zodat men over de oorzaak van het spectaculaire on geval vooralsnog in het duister tast. De publieke belangstelling voor deze ongewone reeks aanrijdingen was van zelfsprekend groot. Het verkeer over de Apothekersdijk moest enige tijd worden omgelegd. De bestelwagen kwam uit de rich ting Prinsessekade en raakte ter hoog te van het Volkshuis de eerste auto. De bestelwagen kwam tegen een licht mast tot stilstand. Getuigen-oproep De politie verzoekt getuigen van de j aanrijdingen zich te melden bij de af deling verkeerspolitie, Zonneveldstraat, tel. 44444. Op de foto: één van de auto's die 't water in werden gedrukt, wordt op de Boommarkt weer op 't droge getakeld. GROTE BELANGSTELLING OP RECEPTIE Maandag heeft de nieuwe burgemees-1 ter van Lisse, drs. Berends, nader kennis gemaakt mot het korps Gemeen-j tepersoneel en de bevolking. Maandag- middag om 5 uur was het voltallige Gemeentepersoneel in de raadszaal verenigd teneinde kennis te maken met burgemeester drs. Berends en diens echtgenote. Wethouder A. J. Mesman trad namens het Gemeentepersoneel als gastheer op. Hij durfde van het ambtenarenkorps van Lisse te zeggen dat het hardwerkende mensen zijn, maar er zijn er ook bij die .hollen". Zelfs zó, dat b. en w. soms maar nau welijks de vaart bij kunnen houden. Men probeert nóg harder te lopen dan men al (leed. Tot de burgemeester zei de beer Mesman: „l)oe, zoals u in de buitengewone raadszitting reeds ge zegd heb. dan zal alles best goed gaan". fcx Aan. i De heer G. A. Suurenbroek sprak namens de twee personeelsverenigin- j I gen. Hij wees op de goede verstand-' houding die bestaat tussen de diverse afdelingen en tussen de collega's on derling. De contacten en de sfeer zijn goed. Op personeelsavonden en bij andere gelegenheden worden ook de dames steeds uitgenodigd. Hij zei het zeer op prijs te zullen stellen, wanneer ook burgemeester en mevrouw Berends aan de instandhouding van deze goede sfeer wilden medewerken. Namens de personeel veren iging zei de heer Suu renbroek, dat het zeer op prijs zou worden gesteld wanneer zij ook aan de uitgaansdag zouden willen deelne- In zyn antwoord zei burgemeester Berends, dat hij gaarne op hartelijke wijze met allen wilde omgaan. „Wan neer er moeilijkheden zijn, kom bij mij en we zullen naar een oplossing zoe ken. Wanneer ik burgervader ben, ben ik in de eerste plaats „vader voor u allen." „Als het niet goed gaat," zei de burgemeester, „wordt ik erg ongezel lig" Receptie voor burgerij De belangstelling voor de receptie van de zijde der burgerij was over weldigend. Vanaf half 8 tot 9 uur maakte een groot aantal burgers hun opwachting. Voordien klonken vrolijke j tonen van de Muziekvereniging „Ca- nite Tuba." „Paard in de raadszaal" Groot was de hilariteit, toen op een gegeven moment een ponypaardje met als amazone Annelies Verdegaal uit j de Poelpolder over de pluche loper de i trap van het raadhuis besteeg en de raadszaal binnenstapte Het meisje bracht de burgemeester en zijn vrouw de welkomstgroeten over van de Pony club „De Poelewaay". Begrijpelijk, dat dit gebaar bijzonder gewaardeerd werd. Enorm was de belangstelling van de zijde der burgerij en allerlei vereni gingen en stichtingen. Het is onmoge lijk alle namen te noemen; de belang stelling overtrof alle verwachtingen. Het was buitengewoon gezellig in de raadszaal, al moest men even geduld hebben om binnen te komen. Mooie bloemstukken en een enorme fruit mand werden binnengedragen. Namens de Harddraverijvereniging „Lisse en Omstreken", de groep winkeliers „10 in één", de directie van Van Herwaar- den's Kunstzandsteenfabrieken, de Kring van Bedrijven in de Bollen streek en vele anderen werden atten ties aangeboden. HOE DE DUIVEN VLOGEN De Postduivenvereniging „De Oude Blauwband" hield een wedvlucht van af Quievrain (210 km); gelost 12.20 u. De uitslag (eerste 101 was als volgt: W. Schoone 1 en 8: Th. v. d. Ploeg 2, 5 en 10; G. Doeswijk 3; C. Oppelaar 4; M. de Vreugd 6 en 7. Aankomst eerste prijsduif 14.58 uur met een snelheid van 1351 meter per minuut; laatste prijsduif 15.12 met 1251 m. per min. Precies de helft van de inkorvers draaiden te laat of helemaal niet. Door de Postduivenver. „De Lucht- küevers" werd met een deelname van 20 duiven gevlogen vanaf St.-Chislain, 208 km., waar gelost werd om 7.10 u. De eerste prijsduif haalde een snelheid van 1702 meter per minuut, dat is 102 km per uur. De laatste prijsduif maak te 1535 meter per minuut, dat is 92 km per uur. DIRECTEUR MR. ABBENHUIS: „NIET VERONTRUSTEND" Sterke daling in april Maandagmiddag werd op het Gewes telijk Arbeidsbureau Lisse, omvattende de gemeenten Noordwfjk, Noordwij- kerhout, Voorhout, Sassenheim, Lisse en Hillegom een uitvoerige persconfe rentie gehouden omtrent de directie- leiding en de stand van de werkloos heid. De heer H. M. Abbenhuis, die thans als waarnemend-directeur van 't G.A.B. Lisse optreedt, deelde mede, dat in de leiding van het Arbeidsbu reau wijziging is gekomen. De direc teur, de heer G. F. B. Maas, werd in februari 1965 door een hartaanval ge troffen, heeft na verloop van geruime tijd af en toe weer gedeeltelijk de lei ding op zich genomen, doch is nu van af november 1967 weer geheel afwezig. Het werk op het bureau is met in spanning van alle krachten gaande ge houden op een wijze welke alle waar dering heeft, welke arbeid temeer zwaar viel doordat de adjunct-direc teur, de heer B. E. Buyck na ziekte door de dood werd weggenomen. De contacten naar buiten met de bedrij ven is door genoemde omstandigheden minder vlot kunnen lopen dan men wilde. Om daarin te voorzien, werd de heer Abbenhuis door de Directie van de Arbeidsvoorziening in Zuid-Holland aangezocht om zich tijdelijk met de waarneming van het directeurschap te willen belasten, waartoe deze zich be reid verklaarde, echter met de uitdruk kelijke wens zijnerzijds, dat de waar neming te allen tijde een tijdelijk karakter zou dragen. De heer Abben huis stelt zich ten doel om de contacten met het bedrijfsleven flink te gaan verstevigen, opdat de band Bedrijfs leven-Arbeidsbureau weer even sterk zal worden als deze voorheen was, toen de heer Maas nog de volle gezondheid genoot. De heer Maas acht de leiding van het Arbeidsbureau thans in goede handen en kan nu ten volle van de rust genieten om zo mogelijk tot her stel van zijn gezondheid te kunnen komen. De heer Abbenhuis had be grip voor de moeilijkheid van de heer Maas om de dienst op het Arbeidsbu reau los te laten. Volkomen rust is voor de heer Maas het allerbeste, om welke reden men ook dringend verzocht wordt het telefoonnummer van de heer Maas privé niet te gebruiken. Voor zaken betreffende het Arbeidsbureau kan men elke dag terecht op het Ar beidsbureau Lisse of kan men telefo nisch contact opnemen. De heer Abbenhuis sprak met lof over de wijze waarop de heer W. van 't Hooft tijdens de ziekte en na het overlijden van de heer Buyek als waar nemend-directeur de heer Maas heeft vervuld naast zijn omvangrijke en be langrijke taak als Consulent voor de Bijzondere Bemiddeling. Op de Havenbrug slipte gistermid dag omstreeks half drie door een laagje kolengruis een bromfiets, bestuurd door een 55-jarige Leidenaar. Zijn 54- jarige vrouw, die achterop zat, kwam te vallen en moest met een linker sleutelbeenfractuur en schaafwonden door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden gebracht. De be stuurder liep geen letsel op: kleding en bromfiets werden beschadigd. De Leiderdorpse Postduivenvereniging „De Rijnklievers" hield een wedvlucht vanaf St.-Ghislaln op 5 mei. De afstand bedroeg 196 km. In concours waren 419 duiven; gelost om 7.10 uur met ZW- wlnd. Uitslag: 1. D. de Ridder, 2. D. Zwaan; 3. J. Verstraaten; 4. D. de Rid der; 5. P. Veelenturf; 7. J. Verstraaten; 8. N. v. d. Linden; 9. Gebr. Kok; 10. P. Veelenturf. Wedvlucht. Uitslag wedvlucht van af Quievrain welke gelost werden om 12.20 uur. In concours 294.vogels. Eerste vogel 14.50 uur. Hansen 1; Haas. Nieu- wendijk 2 6 20; W. de Roode 3 4 11; H. Moenen 5; H. Flippo 7 10; W. Gijsman 8 16; P. Sloos 9-15; J. Smit 12; A. Lee 13; P. Gijsman 14; W. Siera 17; M. Zon neveld 18; G. Grebel. P.V. „HET OOSTEN" LEIDEN De uitslag van de wedvlucht Quie vrain op 4 mei jl. luidt: C. Vesseur 1, 3 en7, H. Mooten 2, 4, 5. 6 en 10. W. de Wit en Zn. 8, G. de Jong 9. C.C.L. en O.: L. Drost sa 1 en7, C. Ves seur ol 2, 11 en 20, A. Rensen py 3, W. Schoone li 4, H. v.d. Lans sa 5 en 6, T. v.d. Ploeg 11 8, C. Treets py 9, H. Mooten ol 10, 14, 15 en 19. C. Hansen bl. k 12. J. v.d. Plas ka 13. B. v.d. Stel 16. W. de Liefde ka 17, G. Doeswijk 11 18. Haagse politierechter Timmerman niet content met tweedehands auto „Ja", stemde de politierechter toe: ,,'t kopen van een tweedehands auto brengt heel wat risico mee", en dit laatste had dan een 21-jarlge timmerman uit Lelden moeten ervaren. F kocht een dergelijke auto. doch toen de gebreken van de auto voor de dag kwamen, voelde hij zich bedrogen. Zijn beklag bij de verkoper sorteerde geen effect en toen ging de timmerman zichzelf schadeloos stellen. Dat wil zeg gen. in het avonduur stal hy van een andere auto vier wieldoppen, een ben zinedop en een sierkap om daarmee zijn kwade aankoop wat op te sieren. „Dat is de verkeerde manier om de zaak aan te pakken", stelde de Officier van justitie vast, „zoiets brengt u op weg naar de gevangenis". Zover wilde de Officier niet gaan en rekening houdend met de achtergronden van het gebeurde eiste hij 100,boete en voorwaardeiyk 3 weken gevangenis straf. De rechter veroordeelde tot 70 gulden boete en twee weken gevangenis straf voorwaardeiyk. DE BLOEMBOLLENCULTUUR De heer Abbenhuis hield een korte beschouwing over de bloembollencul tuur welke in het rayon van het Ar beidsbureau zo'n belangrijke plaats in neemt. De gang van zaken geeft te zien, dat de arbeidsgelegenheid in de bloembollenbedrijven geleidelijk min der wordt door mechanisatie en andere invloeden, terwijl de bevolkingsaan was van binnen- en van buitenuit steeds toeneemt. Men heeft naar an dere arbeid gezocht en deze deels ge vonden door industrievestiging in de laatste 5 tot 10 jaren, doch verdere uitbreiding van de industrie is krach tens het streekplan ook niet meer mo gelijk. Wel is er een „uitwijkmogelijk heid" in de richting van de Haarlem mermeer door belangrijke vestiging van industrieën te Nieuw-Vennep (Bols, Vicon, Vogem-Mulder, e.a.). Voorts heeft het Arbeidsbureau Lisse steeds de aandacht gevestigd op de mogelijkheid tot omscholing via het Centrum voor Vakontwikkeling voor Volwassenen te Leiden (C.V.V.), waar in 1966 28 en in 1967 27 personen tot omscholing uit de Bollen- en Duin streek werden toegelaten. Een open bare les op het C.V.V. deed velen duidelyk zien welke mogelijkheden hier geboden worden om onder zeer gunstige financiële omstandigheden lot een beroep in de bouwvakken of de metaalsector te worden opgeleid. ANDERE MOGELIJKHEDEN Overigens stelde de heer Abbenhuis, dat er ook nog andere mogelijkheden zijn om vast of tijdelijk werk te vin den. Hij wees daarbij op de vrij grote behoefte aan arbeidskrachten bij de Kon. Hoogovens te IJmuiden. Momen teel is daar de mogelijkheid zelfs open gesteld om voor een korte periode tijdelijk werk te aanvaarden, waarbij men de vrijheid heeft om naar eigen believen weer naar de bollenbedrij- ven terug te keren wanneer het bol- lenseizoen einde juni - begin juli weer aanbreekt. Samenvattend merkt de heer Abben huis op, dat in de provincie Zuid-Hol land de werkloosheid 14 Vi bedraagt en in deze streek 16,7 Hij noemde deze cijfers niet verontrustend. Voor plaatsing van de jeugd, die van de scholen komt wordt nauw contact onderhouden met de bedrijven om de 1 jeugd direct in het arbeidsproces te doen opnemen. Voor vakantiewerk hebben de bedrijven, mede door de werkzaamheid van het Arbeidsbureau in de laatste jaren, véle „vaste" con tacten kunnen leggen, waardoor de jeugd en studerenden nu vaak naar dezelfde bedrijven gaan van vorige STAND WERKLOOSHEID De persconferentie werd besloten met de verstrekking van cijfers be treffende de werkloosheid. Per einde april stonden 228 werkzoekenden in geschreven in de mannelijke sector (maart 322) en 116 vrouwen (mrt. 87). Het is aan de seizoeninvloeden te dan ken dat in de afgelopen maand een vrij sterke daling intrad (plm. 33 wat de mannelijke arbeidskrachten be treft. Wegens aflopen van de pakke- rijen van gladiolen steeg het aantal vrouwelijke arbeidskrachten,^terwijl 't aantal mannelijke krachten ook in de daling hierdoor enigermate geremd In de bouwnijverheid blijft het in deze streek gunstig lopen in verband met onderhanden zijnde projecten. Het aanbod is tot een minimum gedaald, terwijl de vraag steigende is, waarvan de groep losse arbeider profiteerde, waarvan er velen konden worden be middeld. Aan de bestaande vraag naar oudere metaalarbeiders kon door plaat sing van geschikt aanbod voor de helft worden voldaan. In de Landbouwsector kwam de stij ging van het aanbodcijfer geheel voor rekening van die bloembollensector door afloop van de pakkerijwerkzaam- heden. Herplaatsing van deze manne lijke en vrouwelijke krachten kan eerst tegen juli worden verwacht. Plaatsing bij de Hoogovens o.a. wordt bewerk stelligd. Wegens vakantie irt dit grote bedrijf met 18.000 man personeel zijn tijdelijke krachten op kort verband ook welkom. In de Horeca-sector is het aanbod sterk gedaald door de activiteiten in de badplaatsen, gestimuleerd door het uitzonderlijke mooie weer in de maand april. Ook het aanbod handels- en kan toorpersoneel daalde met 17 mannen door het begin van het Horecaseizoen. LEIDSE BIOSCOPEN De films ln de week van 2 tot 8 mei zyn als volgt gekeurd: Camera: Manji Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Llilo: Zorg dat je d'r uit komt (a. 1.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De tien Geboden (a. 1.) (Prolongatie) Dagelijks (ook 's zondags) 2.00 en 7.30 uur. Studio: To grab the ring Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Helga (18 jaar) Prolongatie Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Gebaren der liefde (18 jaar) Dagelijks2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Zaterdag 4 mei geen voorstelling om KORRELTJE Wie een gevaar goed uitschildert, ver groot het; wie het rustig aanziet, ver kleint het; wie het onbevreesd tegemoet gaat, overwint het. PUNT Ea7! Marktberichten ROTTERDAM, 7 mei. VEE Aanvoer totaal 4594; weekaanvoer 5493; slachtrunderen 140; gebrulksvee 772; vette kalveren 125; graskalveren 119; nuchtere kalveren 2698; varkens 4; big gen 23; paarden 14; veulens 4; schapen, lammeren 91: wilde lammeren 560; bok ken. geiten 44; slachtrunderen 5.00- 5.30; 4.40-4.80; 4.00-4.20; 3.90-4.00; vet te kalveren 3.70-3.90; 3.40-3.70; 3.20-3.40; stieren 4.20-4.70; worstkoelen 3.55-3.80; melk-kalfkoeien 1150-1600; vare koeien 975-1275; vaarzen 950-1075; pinken 624- 775; graskalveren 425-575; nuchtere kal veren 1.65-1.75; mestkalveren 120-200; schapen 100140; lammeren 110-160; wei- minder, goed. als gisteren; kalf-melk- delammeren 80-110. Slachtrunderen iets koelen korter, levendig, constant; vare koeien tameiyk, goed, ruim prijshoudend; vaarzen, pinken gewoon, vlot, goed prijs houdend; graskalveren als vorige week. goed. vooral niet lager; vette kalveren ruimer redeiyk, gedrukt; nuchtere kal veren Iets meer, kalm, onveranderd; schapen, lammeren als vorige week, vlot. Iets Btyver, welde- zuiglammeren ta melijk. redelijk, als vorige week. BODEGRAVEN 7 mei. Kaas Aan voer 17 partyen Goudse kaas. Prijzen: lc kwal. 3,40-3.58: 2e kwal. 3,25-3.39; Extra kwal. 3.80. Handel kalm. „Hy Is zó venva omdat hy door R'VEEN, 6 mei. Bloemen. Am- Anjers Sim Rose 2837, Sim Rood 26 31. Sim Wit 30—32, G. J. Sim 33, Kee- fer Sim 3436, Arthur 2834, Espé- rance 3133, Rozen Garnette en Carol 16-23, Elisabeth 25, Zorina 18-26, Bre- gina 2429, Seventeen 2628, Carla 67—72, Baccara 6164, Gerbera 24 28, Violieren 1011 p. st. Irissen 75 1.45, Idem Prof. Blaauw 1.351.85, Col- vllleis 3/0—3.55, idem Nymph 3.65— 4.30, Pyrethrum 2.25—2.40, Brodea 2.15, Chrysanthen 2.853.05, Lathyrus 65 1.05, Anemonen 3555, Freesia's 70 1.50, Snygroen 6580. Narcissen 24 28, tulpen Paris 5066, Apeldoorn 98 1.15, Kleurenpracht 90—95, Edith Eddy 3860, Golden Harvest 651.25, China Pink 6375, Aureola 75, Vlammenspel 1.15—1.30, Rynland 90—1.10, Pr. Elisa beth 9095 per bos. Planten Geranium 1.10, Anthurlum 3.904.20, Begonia 22 30, Afrikanen S, Petunia 24, Scin- dapse 75, Impatiënce 4042, Gouden Regen (boom) 5.907.10 per stuk. RIJNSBURG 6 mei Bloemen Anthu rlum 165-316, Gerbera 15-29, Irissen 15- 21. Rozen: Baccara 15-70, Zorina 16-22, Carol 12-17, Garnet 12-16, Am. Anjers: Selecta Sim 20-41, Dusty Sim 20-40, Espérance 18-37, Rode Sim 16-37. Rose Sim 17-35. Witte Sim 15-35, Farah Di- ba 15-35. Crowly Sim 15-33. G. J. Sim 16-32, Arthur Sim 15-31 alles per stuk. Anemonen 150-450, Narcissen koude grond 150-300 per 100. Chrysanten: In dianapolis 260-310. Lyona 250-275. To kio 240-270, Tulpen: Apeldoorn 100-175. Sweet Harmony 50-165, Pink Attraction 100-125, Oxford 90-125, Bonanza 80-100, Rijnland 80-100, Basra 80-100, Golden Harvest 70-95, Copland 50-75, Preludi um 45-70, Lustige Wltwe 35-65. Lathy rus 65-95. Freesia's: Ballerina 200-250. White Swan 100-200, Snow Queen 100- 165, Golden Yellow 65-100 alles p. bos. Mobiele Colonne oefent in Leiderdorp In de namiddag en vooravond van maandag 13 mei a.s wordt door het Korps Mobiele Colonnes (KMC) in sa menwerking met de Organisatie Be scherming Bevolking van de A-kring Zuid-Holland a, in de gemeente Leider dorp een inzetoefenlng gehouden. Het KMC, dat men „de grote broer" van de BB zou kunnen noemen, behoort weliswaar tot de strydmacht, doch heeft een uitsluitend civiele taak: branden blussen, mensen redden en gewonden verzorgen. Het Korps beschikt daarvoor over brandweer-, reddings- en genees kundige colonnes. By de aanstaande oefening wordt ver ondersteld dat als gevolg van het oor logsgeweld een gedeelte van de nieuw bouw van Leiderdorp ernstig getroffen is. De BB van de A-Krlng Zuid-Holland a heeft, doordat zy op deze fatale dag reeds eerder in de Kring een ramp te bestryden kreeg, onvoldoende potentieel I beschikbaar om de zeer ernstige situa- tie in Leiderdorp meester te worden. De Kring heeft daarom een aanvraag om by stand gedaan, welke resulteert in de komst van een colonne van het KMC, in dit geval een gecombineerde colonne reddings-/geneeskundige dienst. De redders zullen in een groot aantal pseudo-gewonden uit de veronderstelde ruïnes - in aanbouw zynde flats be- j vryden. De slachtoffers worden daarna door de zorg van de Geneeskundige i Dienst overgebracht naar de in de Ver enigde Touwf abrieken ondergebrachte Verzamelplaats gewonden, waar ze voorlopig behandeld worden, voordat zy naur een ziekenhuis afgevoerd worden. Deze afvoer wordt bij de oefening ach terwege gelaten. Hoewel de oefening bedoeld i* om de geoefendheid van de BB-staf en van het KMC op te voeren, kan zy er ook toe hydragen dat bij de bevolking het ver trouwen bestuat dat er, bjj onverhoopte rampomstandlgheden, waarhy ook ge dacht kan worden aan ernstige rampen in vredestijd, op gerekend kan worden dat een uitgebreid en efficiënt werkend hulpverlenlngsapparaat beschikbaar I*.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4