CUBY De Krantentuin BLIZZARDS balletlessen en beat dan sen DE CLOWN Het Is Cliff Richard na jóren weer gelukt om door te dringen tot de ♦■erste plaats van de Nederlandse hit parade. Zijn Songfestival-meezinger „Congratulations" staat sinds vorige week als nummer één genoteerd op de Veronica Top-40. Dat Cliff Richard nog altyd populair is ln Ne derland mag bekend geacht worden. Maar als hij dan eensklaps nummer één staat, dan sta Je daar toch wel even raar van te kijken! De nu 27-jarige Cliff behoort nu bijna tien jaar tot een van de meest suc cesvolle zangers. Zijn carrière begon in augustus 1958, toen zijn eerste plaat „Move it" op de markt kwam. Later, toen hij een eigen begeleidings groep had The Shadows volgde de ene toernee na de andere en maakte Cliff Richard met zijn trouwe Shadows in een vlot tempo een res pectabel aantal hits. Het bleef niet bij zingen alléén; ook films werden er gemaakt. „The Young ones" en „Summer holiday" trokken volle bi oscopen. Afgelopen zomer ontmoetten wij Cliff op de filmset in Londen waar hy zijn nieuwste film „Two a penny" opnam. We vroegen Cliff naar zijn uitlatin gen over zijn wens om godsdienston derwijzer te worden. „Weet je, ik zou het best graag wil len, maar nu nog niet. Ik heb nog vele contracten af te werken. Maar ik spreek veel op scholen en studeer serieus om ééns leraar te worden. Nu, als zanger, bereik ik een veel groter publiek, dan dat ik als leraar voor een schoolklas zou gaan staan". Cliff schreef ook een boekje over godsdienstige zaken, dat als titel kreeg „Zoals ik het zie". Cliff-fans hoeven niet bang te zijn dat zij nooit meer van zijn platen kunnen genieten als hy eenmaal leraar is, want Cliff vertrouwde ons toe dat hy platen zou blijven maken. Vorige week zaterdag was Cliff even over in ons land. Samen met The Settlers trad hy in de Haagse Hout- rusthallen op voor de „Youth of Christ", een internationale kerkelijke organisatie die op een byzondere ma nier het geloof onder de jeugd wil brengen en houden. In dit program ma zong Cliff enige gospels en an dere religieuze liederen. Op deze ma nier kon hy mooi zyn twee idealen samenkoppelen: het geloof verkon digen en zingen! Nog altyd een van de populairste groepen van ons land, en terecht. De moeliykheden van een paar maaden geleden zyn weer helemaal vergeten en in de nieuwe bezetting draaien Cuby en zyn Blizzards weer fantas tisch. Zó fantastisch zelfs dat ze zeer binnenkort een week naar Engeland gaan om er een kleine toernee te maken! Er werden reeds twee platen van C 4- B in het Verenigd Konink rijk uitgebracht, nameiyk „Distant smile" en „The sunshine of your sha dow". De laatste plaat is hier nog steeds niet tot de hitiysten doorge drongen. maar misschien gebeurt dat nog eens! Vooral de'B-kant „Crying tears", die de groep op het Grand Gala du Disque ten gehore "bVacht, mag er zyn. Voor de goede orde laten me Jiier nog even de "Wüidige bezetting van C -f B vroeger). Jaap van Eyck (basgitaar) volgen: Dick Beekman (drums), Eelco en Ja hoor, ook pianist-organist Her- Gelling en Harry Muskee (nog van man Brood doet weer mee! Woensdag 1 mei j.l. heb ben enkele leden van het Scapino-ballet, de dames Divera Stavenuiter en Grada Tuender en de heer Frans Polak, dans- pedagoog en lid van het Nederlands Danstheater, een dansdemonstratie ge geven ln het dorpshuis „De Alkeburcht" in Roe- lofarendsveen. 139 Be zoekers waren allen enorm enthousiast over het dansen en de animo voor de lessen werd door deze demonstratie sterk vergroot. De heer Polak begint 11 mei met een balletschool in de gem. Alkemade, die door alle meisjes vanaf 7 jaar be zocht kan worden. Voor oudere meisjes zullen er ook moderne balletlessen en beatlessen gegeven worden. Inlichtingen over de balletschool bij mevr. Deen, Peeklaan 25, Oude- Wetering. niet nakomen, dan kunt u zich wen den tot Bouw- en Woningtoezicht in uw gemeente, die de situatie zal ko men opnemen en contact leggen met uw huiseigenaar. Leidt dit niet tot 't gewenste resultaat, dan kunt u de kan tonrechter verzoeken u toestemming te verlenen, zelf de noodzakelijke repa ratie te laten uitvoeren en de rekening met de huurbetaling te vereffenen. Ziekenfonds Mijn schoonvader heeft een huishoudelijk zaakje gehad en moest zijn eigen ziekenfonds beta len. Een jaar geleden deed hij de zaak over aan zijn zoon. Nu is hij 65 jaar geworden en geniet AOW. Moeten zij nu zelf het ziekenfonds nog betalen? Antwoord: Zij zullen inderdaad zelf het ziekenfonds moeten betalen. Hoe hoog de premie zal zijn hangt af van hun inkomen en verder vermogen. Voor inkomsten uit vermogen (eigen huis of dergelijke), renten, pensioenen, spaargeld e.d. worden de inkomsten geschat op 6 voor gehuwden en 8 voor ongehuwden. Deze percen tages zijn gelegen in het feit dat dit percentage ongeveer het rendement is van een kapitaal, waarmede lijfrente is gekocht. Als het totaal van hun inkomen op deze wijze berekend niet uitkomt boven 4962.- per jaar, dan bedraagt de premie 13.85 per maand. Bij een inkomen van 4962.01-/ 5972.-; 27.70 per maand en van 5972.01 - 6656.- per maand 41.55. 1. Lijndienst. 2. Gemeente 1. Wan neer ging de firma Langhout in Ter Aar haar eerste lijndienst rijden? 2. Wanneer is de gemeente Nieuwkoop ontstaan? Antwoord: De eerste twee lijndien- weet u het ook niet marcantile-rose Twee weken geleden stond er in „Ook voor jou" een stukje over de talentvolle Belgische dichter-teke- naar Patrick Conrad. Over het boek Mercantile Marine Engineering. Dit moet natuurlijk zqn Rpse, mon cha- meau. Mercantile etc. is een onge ïllustreerde dichtbundel van deze dichter, waarvan alleen de voorpagi na door hem is ontworpen (het titel blad). D'66 Hoe is het adres van het partijbestuur van D'66? Antwoord: U kunt het partijbestuur van D'66 bereiken op het volgende adres: Mr. H. van Mierlo, Herengracht 26, Amsterdam-C. Etappe Wie won in de Tour de France van 1966 de etappe met als eindplaats Bordeaux? Wij hebben hier over een weddenschap lopen maar de meningen zijn allemaal verschillend. Antwoord: Deze rit vond plaats op 28 juni 1966 over de afstand Royan - Bordeaux, 137% km. Hij werd met hoge snelheid gereden nl. in 2 uur, 58 min. en 26 seconden, gemiddeld 46,235 km per uur. De winnaar van deze etappe was Willy Plankaert (België). Tweede werd Gerben Karstens (Ned.), derde Jan Janssen (Ned.), vierde Rik van Looy (België), vijfde Ward Seis (Bel gië), zesde Jo de Roo en zevende Guido Reybroek. Aanrecht De aanrecht in mijn huurhuis is volkomen versleten en af gebroken. De huiseigenaar wil de aan recht niet vernieuwen, omdat dit te duur is. Wat te doen? Antwoord: Op de huiseigenaar rust inderdaad de plicht de aanrecht te vèmieuwen. Wil hy zijn verplichting sten van de firma Langhout werden ingesteld in 1923. De ene ging van Nieuwkoop en Ter Aar naar Leiden, terwijl de andere van Nieuwkoop en Ter Aar via Alphen a/d Rijn naar Leiden „leidde". De gemeente Nieuw koop is ontstaan omstreeks 1200. De oudste vermelding dateert van 31 okt. 1282, toen graaf Floris V van Holland aan Ridder Nicolaas van Cats o.m. de inkomsten schonk van de tienden van Nieuwkoop. Mocht u zich interesseren voor het boek „Geschiedenis van Nieuwkoop," dan kunt u zich dat aan schaffen ten gèmeentehuize tegen de prijs van 12.50. Kaarsvet Toen ik u vroeg hoe ik de kaarsvetvlekken uit mijn suède- jasje moest krijgen kreeg ik een advies dat ik trouw opgevolgd heb. Nu ver schijnen er echter rondom de behan delende plek witte kringen. Ik heb het jasje al 14 dagen lang laten hangen, maar de kringen verdwijnen niet. Wat kan ik doen? Antwoord: Het spijt ons van u te vernemen dat petroleum niet zuiver genoeg is gebleken om het kaarsvet uit uw suèdejasje op te lossen. Het blijkt, dat wasbenzine beter voldaan zou hebben en dat adviseren wij u als nog. Maar gezien de ervaringen kunt u als dat mislukt (en „kringen" blijven haast altyd over) een chemische was serij inschakelen en erbij vermelden dat het om kaarsvet gaat. Personeelsverenigingen Waar moet ik me vervoegen voor een lijst van adressen van erkende personeels verenigingen of internaatsinstellingen? Antwoord: Alvorens wij uw brief beantwoorden zouden wij gaarne en kele nadere gegevens van u ontvan- J gen. 1. Wat verstaat u onder „erken de" personeelsverenigingen? 2. Van welke bedrijven of soort bedrijven zou den dit personeelsverenigingen moeten zijn? 3. En wat bedoelt u met „inter naatsinstellingen?" Voor adressen kunt u zich altijd, tot de bestaande adres- senbureaus wenden zoals bijv. De Mu tator in Amsterdam, maar dan ont vangt u adressen van alle daar be kende personeelsverenigingen en be kommert men zich niet om bepaalde erkenningen van derden. Sprekend paard en luistergeld Hoe zit dat nu met het sprekende paard in het televisieprogramma familiefavorie ten mr. Ed? Is dat nou een echt paard of niet? Zo ia, hoe is het mogelijk dat de bek van dat paard echt lijkt te praten? Hoe financieren de omroepen de televisieprogramma's, toch zeker niet alleen van het luister- en kijk geld dat de kijkers inbrengen? Antwoord: Uw eerste vraag betref fende de „echtheid" van het sprekende paard Mr. Ed is eenvoudig te beant woorden. Natuurlijk is het een echt paard, maar wel een echte „bekken- trekker". Maar daarmee is nog niet alles gezegd. Bij de filmopnamen on derscheid men nl. zgn. „rondlopertjes." dat zijn korte filmopnamen, die steeds weer opnieuw en zo vaak men maar wil ingelast worden. In dit geval laat men zolang de menselijke stem spreekt mr. Ed maar „bekketrekken," zodat het lijkt alsof hij spreekt. Uw tweede vraag gaat over de gelden, die de omroepverenigingen ten dienste staan. Naast de eigen middelen (contributies en vermogen), waaruit de omroepbla den, personeel, gebouwen etc. bekos tigd worden, krijgt iedere omroepver eniging uit luister- en kijkgelden een evenredig deel. In verhouding tot het aantal zenduren en dit staat weer in een bepaalde verhouding tot het aan tal leden. En met deze gelden worden de eigenlijke uitzendingen hoofdzake lijk gefinancierd. Hieraan kan nog toe gevoegd worden dat deze gelden niet voldoende zijn om alles te bekostigen, zodat het aantal leden en hun con tributies van groot belang zijn voor de kwaliteit van de uitzendingen. Linkshandig Mijn linkshandige zoon wil gitaar leren spelen, m.aw. zijn er gitaren in de handel, die links handig bespeeld kunnen worden. Antwoord: In de praktijk is geble ken dat spelen op 'n gitaar door links- handigen mogelijk is. In vele geval len is het soms beter, omdat in de praktijk is gebleken, dat de linker hand sterker is dan de rechter. Men late zich evtl. door een leraar voor lichten. Bromfletsroute Roelofarendsveen naar Texel Roelofarendsveen, Nw- Vennep, Hillegom, Heemstede, Haar- lem, Veisen, Beverwijk, Castrcum, Hei- j loo, Alkmaar, Schoorldam, verder ïango Noord-Hollands Kanaal via Westeinde en De Kooi. Den Helder, in totaal on geveer 100 km. Van Den Helder ver trekt de boot naar Oude Schild op Texel. S ER OP DE T.V. c programma zitten de men- r te wachten? euoisiuiiji :Su|N«o(do cattei pondent ie Van de week hebben we weer de verjaardag van ónze koningin ge vierd. We hebben op de televisie ge zien hoe verachrikkeiyk veel mensen de koningin kwamen huldigen met bloemen en cadeaux. Overal vlaggen en feestvierende mensen. Ze waren allemaal biy om zo'n lieve koningin te hebben. We hebben ook ons prinsje Alexander heel goed gezien. Wat was het toch allemaal mooi en fyn. Maar het is niet altyd zo mooi ge weest. Het ls vandaag 5 mei en het Is 23 jaar geleden dat toen op 5 mei de oorlog geëindigd is. Jullie vaders en moeders of opa's en oma's hebben jullie zeker wel eens verteld over die WIE IS DE BAAS IN HET LAND We hebben de vorige keer gezien, dat er in verschillende landen vroeger konin gen waren, die deden wat ze wilden en het geld van de arme mensen opmaakten. In ons land was dat niet zo, want zoals je wel zult weten hadden wy geen koningen. Bij ons waren er stadhouders. Ook de stadhouders hadden veel macht, maar zy konden niet doen wat ze wilden, want ze moesten doen wat de Staten Generaal zei. Deze Staten Generaal was echter niet door het volk gekozen. Verder was by ons alles het zelfde, als ln andere landen; de mensen in het land waren erg arm. In Frankryk wordt Napoleon de baas. Hy probeert om van Europa één land te maken en gaat daarom'alle landen verove ren. Ook ons land wordt veroverd en onze stadhouder vlucht naar Engeland Als Na poleon verslagen is komt de zoon van de vroegere stadhouder weer terug naar ons land. Maar hy wordt geen stadhouder meer. hy wordt koning. We krygen In ons land niet alleen een koning, maar ook Iets wat nog veel belangrijker is: een grondwet. In deze wet staat precies wat de macht van ledereen in het land is. Maar het was nog lang niet zoals die grote Franse geleerde het wilde hebben. Ons land was nu. zoals dat met een heel moeilijk woord heet, een „constitutionele monarchie". Dat betekent het volgende: constitutie is het moeiiyke woord voor grondwet en monarchie is het moeiiyke woord voor koninkryk. Ons land Is dus vanaf 1815 een koninkryk met een grondwet. Nu denk Je misschien, dat het volk de baas was ln het land, maar dat is niet waar want onze koning Willem I, wilde veel te graag zelf de baas zijn in het land. De mensen hadden maar een klein beetje te vertellen. Alleen de rijke mensen, die een bepaald bedrag aan belasting betaalden, mochten vertegenwoordigers kiezen, die voor hen het land bestuurden. En omdat er in ons land veel arme mensen en maar weinig ryke mensen waren, mochten er ook maar weinig mensen vertegenwoordigers kiezen. Bovendien waren de mensen die die ryke mensen mochten kiezen geen echte vertegenwoordigers. De mensen die door de ryke mensen gekozen werden waren de vertegenwoordigers, die de provincie moes ten besturen. Die bestuurders van de pro vincie kozen dan de bestuurders van het land De manier waarop de vertegenwoor digers van het volk voor het bestuur van het land gekozen werden noemt men ge trapte verkiezingen. Dat wil zeggen, dat de vertegenwoordigers niet direkt, maar als het ware met een trapje, indlrekt. ge kozen werden. Ook de ministers hadden niet de taak die ze hoorden te hebben. Zp moesten doen wat de koning zei en niet wat de vertegenwoordigers van het volk zei den. Wanneer de ministers niet deden wat de koning zei, dan werden ze ontslagen. Het kiezen van vertegenwoordigers door het volk. dat wil dus zeggen, dat het volk de baas is. heet Democratie. Maar zoals je wel gemerkt zult hebben was er onder koning Willem I in ons land nog geen echte democratie. Dit kun je ook zien aan hot volgende: De eerste kamer werd helemaal benoemd door de koning zelf. (In de tweede kamer kwamen de men sen die getrapt gekozen waren). We zien nu dus heel duideiyk dat de koning zelf wilde regeren. Hy deed dat dan ook. maar hij maakte geen misbruik van zyn macht: hy gaf geen dure feesten, en bouwde geen grote kastelen en paleizen zoals de Franse koningen dat deden. Hy wilde alleen alles zelf doen. Iemand die het volk zo bestuurt noemen we een „verlicht despoot". Dat is dus iemand die alles doet voor het volk, maar het volk zelf niets laat doen. Over de grote veranderingen die er ko men onder de opvolger van koning Wil lem I. koning Willem II. en over de men sen die daarvoor gezorgd hebben zal het de volgende keer gaan. vreseiyke oorlog ln ons land. Ik mocht eens snuffelen in een dag boek dat een oma van de oorlog heeft bygehouden. Ik schryf er een stukje uit over: Een oma vertelt S mei 1945. Overal in het land gaat grote vreugde heersen. De vliegtui gen brengen nog steeds voedsel aan. We zullen meer brood, boter of vet, koffie, thee, jam en cacao krijgen. Het is te mooi om waar te zyn. Met de kinderen hebben we een ronde dans om de tafel gemaakt. Er is een eind gekomen aan de ellende. Maar we zyn nog niet vry. De vyand is nog in het land. We mogen nog geen oranje dragen of de vlag uitsteken en nog steeds om 9 uur 's avonds niet meer op straat. We zijn ook biy dat we er met ons gezin zo goejd zyn afgekomen. We zijn wel erg mager Wie had de meeste woorden Uitslag van de „opgave": zoek woordjes met de samenstelling paas; byv. paashaas, paasfeest, paastyd enz. enz. De kinderen die meegedaan heb ben, hebben veel woordjes, sommige wel 65. 't Was moeihjk om de twee besten uit te kiezen, want ze hadden allemaal keurig geschreven. We heb ben geloot. Jolan Sanders en Ellie Groeneweg. Meerlaan 51 Stompwijk hebben het boek gewonnen. Jolan moet het boek bij me komen halen en Ellie krygt het thuisgestuurd. Wie deden mee •lolan Sanders. Karin van Beek, Monlue v. d. Westen, Ronny van Glzen, Ingrid Broeders, Irma Glold, Kleneke Barydsp, Ellen van Beek, Deslré Weman», Antoinette Kallen berg, Jan Beugelsdyk, Yvonne Wisse, Ton Luyks (netjes geschreven, Ton), Mirjam Blekkingh, Hans Duindam, Leonneke de Iley. Jolanda Fhilippo, Margriet Bavelaar, Roosje van Krim pen. Rietje Devllee, Han v. Sehagen, Johnny Uogervorsl, Marin mm Am sterdam. Marjolein Beijersbergen, Robert .lorden», Dorien Lamboo. Jaap Rigbter, Gllda Bizzonl, Hans Kal lenberg, Henrlëtte Bakker, Leontien Zwetsloot, Joh Baak. Marlies Bosman, Robert Querain, Anita Vorst, Ellie Groeneweg, Stompwyk; Anneke van Velzen, Roelofarendsveen; Nellie v. d. Geest, Leimiilden. NIEUWE OPGAVE Vul de volgende spreekwoorden aan. Oost west, thuis Na regen komt Twaalf ambachten, dertien Alle begin is Geen rozen zonder Wie niet horen wil, moet Elk huisje heeft Na leed komt Oplossing insturen aan Tante Jo. Krantentuin. Leidse Courant, Papen- gracht 32. Lelden. Ik verloot weer een mooi boek. maar gezond. Nu hopen we dat we gauw enig teken van leven ontvan gen van onze oudste zoon, die ruim zijn welzyn. Iedere morgen vroegen de vijand. Dagelyks bidden we voor een jaar geleden gevlucht ls voor we in de H. Communie ook om ons dagelyks brood en steeds als onze voorraad voedsel byna op was, kre gen we op de een of andere manier er iets by. Ja, dat bidden met een kinderiyk vertrouwen heeft ons heel dicht by Jezus en Maria gebracht. Soms ben ik bang. dat, nu we het weer beter gaan krijgen, we weer verder van Onze Lieve Heer af gaan maar dan hoop ik, dat een blik in dit dagboekje ons zal herinneren aan zijn nooit aflatende goedheid. 5 mei 1945. Om 8 uur vanmorgen het bericht dat we vrij waren. Kwart over acht overal vlaggen en al gauw de straten vol feestvierende mensen, getooid met oranje, rood, wit en volkslied meegezongen op de Bree- straat. Boven het gejoel van de mensen klonk het geronk van vlieg tuigen die voedsel brachten. Buren gingen by elkaar op bezoek. Er werd gefuifd met de allerlaatste restjes wyn en biscuits. 6 mei 1945. Vandaag 4 uur onderte kening van de overgave. De vijand vertrekt en iedereen wacht op de tocht zullen maken. In de kerken worden dankdiensten gehouden. De stad Leiden is er betrekkelijk goed afgekomen. Tot zo ver het dagboek i Geen cirkus zonder clown. Die leuke mannetjes zijn nu eenmaal het hoogtepunt van iedere voorstelling in de piste, of ze de mensen nu ver maken met het spelen op muziekinstrumenten of dat ze met taarten naar elkaar gooien. Maar hoe is deze vrolijke figuur nu ontstaan? De eerste clown bestond al in de Griekse oudheid, waar hij deel nam aan de godsdienst-oefeningen, die ter ere van de god Dionysos gehouden werden. In Europa wordt hij in de middeleeuwen weer opnieuw ontdekt als marskramer, die de mensen op markten met liedjes, goochelkunsten en dressuur, vermaakt. Op ieder keizerlijk, koninklijk en vorstelijk hof was wel een nar, die de gasten na het uitgebreide diner bezig moest hou den. In de 17e eeuw ontstonden de Italiaanse masker- en pantomime- spelen met bekende figuren als Harlekijn, Pierrot en Kolombine. Pas in het begin van de vorige eeuw begonnen de clowns te lijken op wat ze nu zijn. Jozef Grimaldi werd heel beroemd als de clown Joey en zijn kostuum doet ons herinneren aan de kleren, die de clowns nu dragen. Nu treden de clowns ook vaak in groepen op. De witte clown in zijn bonte pak is de leider. Hij heeft de grootste moeite de domme Augusten die het publiek zo vermaken in toom te houden. Een goede clown is een rasartiest, die van alles heel goed moet kunnen, om het als clown goed op te kunnen voeren. Ellie Groeneweg, Stompwyk: Het verjaardags cadeau Ans was jarig. Ze had een hele boel cadeautjes gehad. Het mbolste vond ze een postzegelalbum want ze was postzegels aan het sparen. Ze had er al 40. De volgende morgen ging ze de postzegels in het album zetten. Landen bij landen. Weet ja welke landen ze al had? Nederland, België, Frankrijk, Spanje, Polen en Noorwegen. Nu ging Ans natuuriyk flink door met sparen. Truusje Wessendorp: Het verdwenen beeldje Er was eens een meisje, ze heette Marja, dat een beertje had. Ze vond hem zó lief, dat ze niet meer met haar poppen wilde spelen. Maar op een keer was ze heel erg kwaad en ze gooide haar beertje telkens op de grond. Moeder stuurde haar naar buiten om te spelen, dan zou die kwade bui wel overgaan, maar nee hoor. Ze kwam even later binnen en gooide de deur hard dicht. Moeder kleedde Marja uit en bracht haar naar bed. Om 9 uur kwam ze slui pend naar beneden met haar beertje in haar arm. Zachtjes deed ze de voordeur open, het regende heel hard en ze gooide het beertje op straat. De volgende morgen ging Liesje, een vriendinnetje van Marja, met haar moeder boodschappen doen. Ze zag het zielige beertje liggen en raapte het op. Moeder zei: „Ik denk dat het van Marja is". Liesje belde aan. Marja deed open en wat zag ze daar? Haar beertje! Wat was ze blij. Voortaan mocht het beertje weer bij haar slapen. Vinny Habraken: Het spook in de mijn Er gingen geruchten in de myn- streek, dat het in een afgewerkte mijn zou spoken. Twee heren journa listen werden er op uitgestuurd om eens te onderzoeken wat er van waar was. De twee journalisten. Piet en Jan, kwamen na een lange wandeling aan de mijn. „Zullen we eerst naar de baas gaan, om t^ vragen of we er in mogen?" vroeg Jan. Ja hoor, het mocht. „Hebben jullie van het sprookje ge hoord? Ze zeggen dat er een oude soldaat van Napoleon rondloopt". „Nou, dat geloven we niet", zelden de journalisten. „Maar ik wel", zei de baas. Met z'n drieën gingen ze met de lift naar de lege gangen. Ze hadden de mijnlampen bij zich. Voorzichtig steeds bukkend, schoven ze door de gangen. Griezelig was het, om FIG. B DE PEER IN DE FLES Hoe heeft de tuinman de peer de fles gekregen? De bodem is niet eerst van de rest van de fles af gehaald en er daarna weer aan- gelqmd. •piaoj9a3 sajj sp ui jaad ap si eujbbq jbzubb aCjjaad uiapf uaa jbbav uaSuBqag ^b; uaa Übb sajj ap uBuium; ap ijaaq ajuaj ap uj :Suisso[dQ „Hé. Ik hoor wat! Kyk daar komt wat aan. Daar rent het spook weg!" riepen ze om beurten, maar even later lachten ze weer. Het waren hun ei gen schaduwen. Opgelucht kwamen „Hé, ik heb dorst van de schrik", riep Piet. „Laten we wat limonade of cho comel gaan drinken". "s avonds schreven de journalisten dat die verhalen over het spook al leen maar kletspraatjes waren. Dag, allemaal. Groetjes, TANTE JO EN NEEF TON. OOM TOP

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3